'n Goedkoop Adresje jgODSCHE INVALIDE Spannende Avond E-7 persoons Ford '31 Het Rijksdagproces BOELHUIS 2 beste Koeien, SCHAGER ROOSJES Marktberichten. Dimitrof weer present. De veelbelovende jeugd. De Oostenrijksche socialisten en de monarchie. Onthullingen over concentratiekamp. Manifest van de R.K. Staatspartij. Plaatselijk Nieuws. De proefwedstrijden van het Nederlandsche Elftal. Advertentïën. K.N.A.L. T arwestroo, een Boerderij, TANGEN P IJ K NOOKDSOHARWOCTOE. 50-SLAGEN- KOtrWEDSTMJD. In de kolfbaan van den heer K. langedtjk, café „Concordia", werd een 50 slagen kolf wed strijd gehou den, waarvoor veel belangstelling was. De ul^®la^®n zijn als volgt: le klas: le prijs C* Langedijk Pz., Noord- scharwoude 515 punten; 2e prijs P' Molenaar, Zuid scharwoude 508 punten; 3e prijs J Goet, Alkmaar 507 punten; serieprijs D de Smeth, Bovenkarspel 111 P, 2e klas: le prijs C, de Vries, Alkmaar, 472 punten; 2e prijs P, Goet, Zuidscharwoude 465 punten; 3e prijs D, Rijper Jr, Zuidscharwoude, 453 punten; serieprijs P, Boon Zuidscharwoude 108 punten, 3de klas: le pr. W. Glas, Noordscharwoude 418 p., 2de pr. N. Dekker, Barsingerhorn 412 p., 3e pr. N. de Boer. Koog Zaandijk, serlepr. G. Teeling, KoogZaandijk 98 p. Sajetballen, le prijs H. Ero.Koog aan de Zaan 399 p, 2e pr. J. Schenk, Barsingerhorn 392 p., seriepr. H. Kui per, Noordsoharwoude 86 p. De vereenigingsprijzen werden behaald door Vrien denkring, Noordsoharwoude le pr. met 1476 p.; kolfclub Centraal, Alkmaar 2e pr. met 1399 beiden in de le kl. jn de 2e kl. werden de prijzen behaald door Vrienden kring, Noordscharwoude le pr. met 1172 p., en door Op Maat, Zuidscharwoude 2e pr. 1162 p. De meeste twaalven werden geslagen door de heeren J. Hagenaar, Alkmaar en T. Kostelijk, Noordscharwou de, n.1. ieder 15 twaalven. Bij loting werd deze prijs, welke beschikbaar was gesteld door de bekende thee en koffiefirma Tiktak, gewonnen door den heer Hage naar. OUÖKARSPEL 0 De heer P, Nap Cz, Spoorstraat alhier, !s benoemd tot districts-hoofdcontroleur van de Ned, Aardappel C.entrale. NOORDSCHARWOUDE. Da bazar. De beide laatste dagen heeft de bazar zich in de belangstelling van een flink aantal bezoekers mogen verheugen. Ook de danszaal had aftrek, terwijl er tevens bij de verschillende attracties goed is geraden, enz. De uitslagen der attracties waren 's Zondags: Sjoel bak: le prijs IC Verhoef, Noordscharwoude, 33 pnt.; 2e prijs C. Swager, Oudkarspel, 32 punten; 3e prijs E. Bos, Noordscharwoude, 31 punten. Vlotbrug; le prijs P. Paarlberg, Oudkarspel, 159 p.; 2e prijs B. Scholten, Bergen, 138 p.; 3e prijs A. Oot- jers Jz., Oudkarspel, 124 p. Kegelen: le prijs W. Boon, Oudkarspel, 35 p.; 2e prijs C. Stam, Noordscharwoude, C. Langendijk Cz., Noordscharwoude en J. Eecen Mz., Oudkarspel, elk met 33 p. Maandag was de uitslag: Sjoelbak: le prijs Mej. T. Beemsterboer, Noord scharwoude, 32 p.; 2e prijs C. Swager, Oudkarspel, 30 p.; 2e prijs E. Bos, Noordscharwoude 25 p., na loting. Vlotbrug; le prijs P. Paarlberg, Oudkarspel 111 p.; 2e prijs A. Blijleven. Noordscharwoude 106 p.; 3e prijs A. Blijleven, Noordscharwoude 98 p. Kegelen: le prijs M. Kuiper, Zuidscharwoude, 34 pt.; 2e prijs M. Kuiper. Zuidscharwoude, 33 pt.; 3e prijs Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, 32 pt. De sprei, waarnaar moest worden geraden, hoe lang er aan was gewerkt, werd gewonnen door mej. J. Mulder, Oudkarspel, 123 uur. Het tafelkleed werd gewonnen door A. v. Schel- tinga, die 881 had geraden, terwijl het getal 873 was. De kamer behang was voor L. Mallekote, Noord scharwoude. Geraden 333, het getal was 306. De sjoelbak werd geraden door J. Pleijter, N. Nie- 'dorp. Zoo is dan deze bazar weer achter den rug. Wij geloövën wel, dat de oubrengst nog zal meevallen, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen. E E E R E tfÖ 0 W A A R D L IJ K OPGEHAALD Gisterochtend werd In de Ringvaart op de grens van Ouddorp en Heerhugowaard drijvende gevonden het lijk van een manspersoon. Nader bleek dit te zijn van een zekeren Gr. uit St. Pancras, die den vorigen dag in Alkmaar was ingesloten wegens openbare dronkenschap en die 's nachts om twee uur weer op vrije voeten was gesteld. Hij is vermoedelijk bij zijn terugtocht naar buis door de duisternis misleid en naast een der brug gen in het water geloopen. AMSTERDAM, 16 October 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3-253.50, idem blauwen f 3.253.50, idem blauwe eigenheimers f 2.808' idem eigenheimers f 2.602.70, id. blauwe poters f 2.50 2,60; idem bone poters f 2.5A—2.60, IJpolder eigenhei mers f 2.602.70, idem blauwe eigenheimers f 2.808, idem eigenheimer poters f 2.50—2.60 per 0 Kg.; Andij ker muizen f 3.20—8.50, Langendijker muizen f 3.20— 3.50, Rijper muizen f 3.203.50, Anna Paulowna zand- f 56, Beverwijker zandaardappelen f 56, Hillegom- mer idem f 56, Drentsche eigenheimers f 4.505 per 100 Kg.; Flakkeesche eigenheimer poters f 2.502-60, puisch eigenheimer poters f 2.502.60, Noordholl. eigen- •heimers f 2.60—2.70, idem blauwe igenh, f 2.803, per ,70 Kg. ALKMAAR, 16 October 1933. Aangevoerd 15 vetté koeien 'f 120—200, 21 graskalveren f 20—30, 6 vette kalveren f 35-^5, per Kg. 70-00 ct.; ,7 nuchtere kalveren f 816, 386 vette varkens 3541 ct. per Kg. Handel matig. PURMEREtND, 16 October 1933. 1 (Najaarsvoormarkt) Aangevoerd 467 stuks runderen '(vorig jaar 67.101). Graskalver enf 2050, pinken f 60 I—00. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 14 October. Aangevoerd: 22000 Kg. roode kool f 1—1.50, 33000 Kg. gele kool f 1—1.10, 23000 Kg. vr. witte f 1.25, 5600 Kg. D. witte f 0.901.40, 16500 Kg. aardappelen: schotsohe muizen f 0.60, drielingen f 0.40, 11000 Kg. uien gele nep f 2.20—2.40, drielingen f 0.90—1, uien f 1.90—2.20. 6000 Kg. bieten f 0.60—1.10, 4100 Kg. peen f 2.10—2.20, 450 Kog. slaboonen f 5—11.90, 1700 st. andijvie f 0.50, 3000 stuks bloemkool: reus f 3.70—4.60, Lecerf f 4.60—7, H f 0.75—1.50. NOORDSCHARWOUDE. 16 Oct. Aangevoerd: 26000 Kg. aardappelen: schotsohe mui zen f 0.500.60, drielingen f 0.40, 1400 Kg. uien f 1.70 —1.80, drielingen f 1, grove f 2.30, gele nep f 2.20, 1500 Kg. peen f 1.90—2, kl. peen f 0.70, 170 Kg. spercieboo- nen f 5.507.70, 1000 Kg. rammenas f 1.70, 5000 Kg. kroten f 0.60, 7600 Kg. roode kool f 1, 85600 Kg. witte kool f 0.40—1.30, 11700 Kg. gele kool f 1. WARMENHUIZEN. 16 Oct Aaneevoerd: 5150 Kg. roode kool f 3, ALKMAAR. 14 Oct Aanvoer: 90000 kipeieren 56—58 Kg. f 5.50—5.8O, 58 —60 Kg. f 5.80—6.10, 60—62 Kg. f 5.90—6.30, 62—64 Kg. f 6—6.50, kleine eieren 40—50 Kg. f 3.20—5.10, 15000 eendeieren f 3.403.50. ALKMAAR. 14 Oct. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 paarden f 80—200, 18 melkkoeien f 80—220, 22 nuchtere kalv. f 7—23, 183 schapen, vette 1418, overhouders f 1114, 13 schrammen f 2023, 82 biggen (10 weken) f 10—14; 5 bokken f 6—12. Handel matig. WINKEL, 16 October. Appelen f 26, peren f 2—3, druiven f 1011, tomaten f 2—2.60, slaboonen f 12, aardappelen f 11.20, spruit- kool f 33.50, uien f 1.401.60, wortelen f 1.503. ALKMAAR. 14 Oct Op de heden gehouden botermarkt werd 72%82% cent per pond betaald. Eieren (groothandel) f S.50— 8.05. Eendeieren f 3, Van der Lubbe blijft nog steeds zwijgen. Bij de voortzetting van het Rijksdagproces te Ber lijn, was gister voor het eerst sedert Woensdag de Bulgaar Dimitrof er weer bij, die ten zeerste voldaan schijnt en met genoegen om zich heen kijkt Van der Lubbe heeft weer zijn bekende apathische houding en heeft het hoofd weer diep gebogen. De buitenland- sche pers is bij het begin der zitting nog slechts in kleinen getale aanwezig. Het lid van den Senaat dr. Lersch, leest na de ope ning Dimitrof de protocollen» van wat er tijdens zijn afwezigheid behandeld is, voor. Dimitrof toont hier voor groote belangstelling en luistert staande in zijn bank naar de voorlezing. Na de verklaring van employé Schmal, dat deze Van der Lubbe reeds den dag van den brand 's mid dags in het Rijksdaggebouw had gezien, vraagt de president: „Herkent U hem nu ook weer? Van der Lubbe, hef het hoofd eens op, kijk eens hier naar de tafel." Van der Lubbe staat weliswaar op, maar maakt geen beweging om naar de tafel te kijken of het hoofd op te heffen. Getuige Schmal: „Ik herken hem.'' De president spreekt Van der Lubbe opnieuw toe: .Antwoord toch eens. Ben je buiten bij den Rijksdag geweest?" De tolk vertaalt de vraag, doch Van der Lubbe blijft zwijgen. President: „Van der Lubbe, was je om 2 uur al bij den Rijksdag?" Er komt eenvoudig geen geluid over de lippen van Van der Lubbe. President: „In Leipzig heeft hij tweemaal na el kaar nadrukkelijk zelf gezegd, dat hij op den mid dag van den brand bij het Rijksdaggebouw is ge weest." Nog een andere getuige herkent in Van der Lubbe den man, die hij bij een groep menschen heeft ge zien, die het gebouw bezochten. Getuige Gericke, die sedert twee jaar belast is met het rondleiden van groepen bezoekers, verklaart, dat men in de groote zaal vaak 2025 minuten vertoeft; hij acht het onmogelijk, dat iemand achter blijft. Op sommige dagen kwamen er wel 400, ook wel 600 personen. Ook deze getuige gelooft, dat v d. Lubbe eens bij de bezoekers is geweest, doch kan hét niet met zekerheid zeggen. Van der Lubbe moet dan weer gaan staan; getuige komt dicht bij hem, kijkt hem aan en zegt: „Ja, hij komt mij bekend voor." Dr. Werner vraegt dan of de kelder, waar de z.g. onderaardsche gang in uitmondh was gesloten. Getuige Gericke antwoordt bevestigend. Dimitrof f: Is het mogelijik, dat de brandstichters door den onderaardschen gang in tét Rij'ksdagge- bouw zijn gekomen? Voorzitter: Deze aangelegenheid is nog niet aan de orde. De vraag is in dezen vorm ook onmogelijk, aan gezien het een oordeel van de ngetuige eischt, dat bij niet kan hebben. Dr. Sack: Ik wraak de vraag van Dimitroff. Het staat nog niet vast of er een brandstichter of meer zijn geweest. Dimitroff: Ik zou willen weten van welke partij de getuige lid is. Getuige: Ik ben nog nooit lid van een partij ge weest. Dimitroff: Hoe is Uw politieke overtuiging? Voorzitter: Dat is daarmede toch al gezegd. Dimitroff: Maar hoe heeft hij gestemd, op welke partij? Voorzitter: Aangezien het stemrecht in Duitsch- land geheim is, kan ik een dergelijke vraag niet toe laten. De zitting wordt verdaagd tot Dinsdagochtend. OFFERBUS WEGGENOMEN Zondagmiddag viel het de Tilburgsche politie op, al dus de Ma&sb, dat eenige jongens van tusschen de zes en tien jaar oud nogal veel geld besteedden bij een automaat op het Heuvelplein te Tilburg. De politie vertrouwde het zaakje niet en nam de kinderen mee naar het Posthuis Heuvel, waar zij aan een streng verhoor werden onderworpen. Op de eerste plaats bleken de jongens veel klein geld bij zich te hebben en toen de politie hen naar de her komst daarvan ondervroeg kwam spoedig uit, dat een der vier jongens uit de parochiekerk Koningshoeven een offerbus had ontvreemd. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de knaap de offerbus had weggenomen, haar op een wei land achter de kerk had opengebroken en van haar inhoud ontdaan. In de bus moet ongeveer vijf gulden aan klein geüd hebben gezeten Bij hun aanhouding hadden de jongens nog ongeveer f 1,50 in hun bezit, Behalve de offerbus had de knaap ook nog diverse prentjes en een kerkboekje uit een rekje in genoemde kerk meegenomen, De politie heeft van een «en ander proces-verbaal opgemaakt, Resolutie aangenomen. V.D. verneemt uit Weenen: Het congres der sociaal democraten heeft gisteren een resolutie aangenomen, waarin geëischt wordt de wederbijeenroeping van het parlement; het herstel van de coalitievrijheid en de vrijheid van vergaderen en drukpers voor alle de mocratische partijen en de ontbinding en ontwape ning der fascistische formaties. De partij kondigt een versterkte activiteit aan. Toen aan dr. Bauer, den leider der socialisten, de vraag gesteld werd, of, als mocht blijken dat het her stellen der Habsburgers het eenige middel was om de aansluiting bij Duitschland te voorkomen, het Oostenrijksche volk dan niet in een restauratie zou toestemmen, antwoordde de socialistische leider, dat het Oostenrijksche volk den terugkeer der Habsbur gers niet kon en wilde goedkeuren. Voor het volk beteekent de naam „Habsburg" „Oor log' en niet alleen oorlog, doch ook al de misère en vernedering van de nederlaag. Gevangenen tot bloedens toe geslagen. In de Times deelt Neill Malcolm mede, dat volgens in Engeland ontvangen betrouwbare inlichtingen, Ebert de zoon van den eersten rijkspresident, op 17 Septem ber met 17 anderen uit het concentratiekamp Oranien- burg naar het kamp Borgemoor bij Papenburg Is over gebracht. Onder zijn ïotgenooten was ook Heilmann, die met Ebert van de anderen werd afgescheiden en aan een uiterst wreede behandeling werd onderworpen Men sloeg beiden ten bloede en vaak zoo lang, tot zij bewusteloos werden, en bovendien werd Ebert gedwon gen herhaaldelijk te roepen: „Mijn vader was de volks leider". (Mein vater war der Volksverführer). Malcolm, die vooropstelt dat hij geen principieel te genstander is van het Hitler-regime en meent dat het veel goeds heeft gedaan (o,a, dat het velen Duitschers het gevoel van eigenwaarde, misschien het grootste bezit van een groot volk, heeft hergeven), acht de be handeling van politieke tegenstandera in de concen tratiekampen echter een smet, die hoe eerder hoe be ter moet worden uitgewischt. Hij vermoedt dat zeer vele Duitschers en zelfs leden van regeeringen niet weten wat er in de kampen omgaat, Hij herinnert dan dat er stemmen zijn opgegaan om een commissie van onderzoek uit den Volkenbond naar Duitschland af te vaardigen om daarover te rapporteeren, maar is van oodeel, dat de welgezinde Duitschers zelf de zaak beter ter hand kunnen nemen De partij stelt zich met beslistheid te weer tegen eiken vorm van dictatanr. Dè R.K. Staatspartij heeft zich in een manifest, op genomen in de katholieke bladen, geuit, „hoe zij haar plaats bepaalt in het staatkundig leven in Neder land, en aan welke beginselen zij onvoorwaardelijk zal vasthouden." Wij ontleenen aan dit manifest het volgende: „Omdat, zeker in Nederland, de taak der overheid niet behoorlijk kan worden vervuld zonder gezon den volksinvloed, wil de Katholieke Partij vasthou den aan een vertegenwoordiging des volks. De samen werking van overheid en volk, toegepast met wijze beperking, moet verzekeren een goed geordende me dezeggenschap en de openbare behandeling der open bare zaak. Juist om deze groote volksgoederen in hun wezenlijke beteekenis te behouden, zullen in practijk en wetgeving die wijzigingen moeten wor den gebracht, waardoor uitwassen worden afgesne den en het waarachtig volksbelang wordt gediend. „Een regeeringsvorm echter, waarin elke parlemen taire zelfstandigheid als verzet wordt beschouwd, ver werpt de Katholieke Partij, als volkomen in strijd met de geschiedenis en den aard van ons volk. Zulk een regeeringsvorm is een gevaar voor gezag en vrij heid beide. „Daarom stelt de Katholieke Partij zich met beslist heid te weer tegen eiken vorm van dictatuur. „Zeer bijzonder in dezen bewogen tijd vordert het landsbelang een zoo krachtig mogelijk steunen van het zware werk der regeering. Daarom stelt de partij leiding, in volledige overeenstemming met de fractie in de Tweede Kamer thans voorop een aantal maatre gelen, die pan het program-1933 concrete uitvoering geven. „Een economisch beleid, met name een handelspoli tiek, welke met het oog op den landbouw, de nijverheid en den handel ook In de tegenwoordige omstandigheden de volkswelvaart zooveel mogelijk verzekert, zoowel door het binnenlandsch verbruik steeds meer In te stel len op de eigen productie, als door het toepassen van wederkeerigheid bij de regeling der internationale han delsverhoudingen. Werkbehoud en werkverruiming be- hooren in elk opzicht voorop te staan. „Een maatschappelijke opbouw, die voor goed den klassenstrijd terzijde stelt, den overbelasten staat ver licht en den beroepsstanden hun plaats geeft in een corporatieve maatschappij. „Steun aan den middenstand om in de vergroeide maatschappelijke verhoudingen eigen plaatsen en taak te. be/houden. .Handhaving van het gezag, dat met beleidvolle kracht elk optreden in woord en daad onderdrukt zoo dit een aanranding beteekent van onze grondwettelijke instellingen, in het bijzonder voor de positie van ons nationale koningschap. „Beveiliging van de' christelijke grondslagen van ons volksleven, door een krachtige gezinspolitiek, „Daarnaastworde de krachtigste bestrijding ter hand genomen van de openbare zedenverwildering en van alles wat deze in de hand werkt „Aanvulling der regeling inzake het cumuleeren van inkomsten uit openbare ambten „Tegengaan van elke niet beslist noodzakelijke ge lijktijdige vervulling van ambten", DE E.S.M.I. Van de uitnoodiging om Zaterdag en Zondag de Eerste Schager Melkinrichting te bezichtigen, hebben zeer vele gebruik gemaakt. Beide dagen was de be langstelling groot. Van vele zijden ontving de directie bloemstukken en felicitatiebrieven. Gaarne willen we alsnog vermelden, dat de norton- put werd geslagen door den heer Droog uit Barsin gerhorn, die dat heeft gedaan op bevredigende wijze. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een regenmantel. SPORT. Twee proefelftallen samengesteld Naar wij vernemen heeft de technische commissie van den K.N.V.B. voor de op Woensdag 25 October en Donderdag 26 October tegen D.F.C. uit Praag te spelen oefenwedstrijden de volgende proefelftallen samenge steld: Voor den wedstrijd op Donderdag 26 October des middags te half drie op het Sparta-terrein een A-elf tal: Van der Meulen (H.F.C.) Weber Van Run (A.D.O.) (P.S.V.) Pellikaan Anderiessen Van Heel (Longa) (Ajax) (Feijenoord) Adam Bonsema Vente Schoemaker Mulders (H.V.V.) (Velocitas) (Neptunes) (Quick) (Ajax) Voor den wedstrijd op Woensdag 25 October des avonds te 8 uur op het V.U.C.-terrein een b-elftal: Van Male (Feijenoord) Van Diepenbeek Leliveld (Ajax) (V.U.C.) Vrouwdeunt Prinsi Breitner (Feijenoord) (Stormvogels) (A.D.O.) Wels Slot Dltmars Drok Meinders (Unitas) (D.W.S.) (D.H.C.) (R.F.C.) (D.F.C.) OUDKARSPEL. D.T.S. 2Alkmaar 2, 06. D.T.S. aSchoorl a 21. OUDE &LUIS. DOSKO I was Zondag j.I. op bezoek bij Texel II. In een aardigen, vooral ook spannenden wedstrijd wist D. het tot een gelijk spel 22 te brengen. T. II beschikt over een flink elftal, beter dan we de laatste jaren van haar gewend zijn. DOSKO II schoot geweldig uit haar slof door te Oudesluis B.K.C. III'met 61 te kloppen. Prachtig hoor jongens. DOSKO I krijgt a.s. Zondag bezoek van H.R.C. 5 uit Den Helder. a. d. Pettemerkluft, ten huize en ten verzoeke van den heer G. BLOM, op Woensdag 25 October a.s. des v.m. 10 uur, van: 2 graskalveren, 12 schapen, boe renwagen, bakwagen met hekken, stortkar, kruiwagen, melkkros, bus sen en andere melk-, boeren- en landbouwgereedschappen, ongeveer 20 wagens best hooi, 25 kippen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Deurw. VAN HUIT. ANNA PAULOWNA. hervat Zaterdag a.s. zaal v. d. GOES Iedere belangstellende welkom. nu het koud en nat wordt. Van Rijswijk's Voor 'n paar VETLEEREN SCHOE NEN met kernzolen f3.40 Prima RUBBERLAARZEN f3.25 HEVEA CRES voor school en werk met een half jaar garantie. PRIMA PETROLEUM, 5M cent. BENZINE 11K cent, per L. per vat. Aanbevelend, C. BRUGMAN, Schagerbrug. Telefoon 14. Degenen die in bezit zijn van loten genummerd 3371 t,m, 3380 Provincie N.-Braband, worden be leefd verzocht dit zoo spoedig mo gelijk te willen berichten aan het Hoornsc-h Gelukskantoor, Veemarkt 33, Hoorn. VOOR JONG EN OUD. Op WOENSDAG 18 OCTOBER, des avonds 8 uur zal in de zaal van J. BUISMAN te OUDESLUIS optreden de Heer HANS LUTEIJN met de SENSATIONEELE ONTHULLINGEN over zijn zevenjarigen diensttijd en de ontvluchting uit het Fransche Vreemdelingenlegioen in Marokko. Het werk der ronselaars. Ontzettende dicipline, on- menschelijke straffen. 21 Nachten in doodsgevaar. Eindelijk gered. Entrée 30 cent. Ieder bezoeke dezen belangwekkend en avond. zeer ruime wagen, te huur, met en zonder chauffeur. C. JOHANNES, Tel. 20, 't Zand. TE KOOP: bij J. NUIJ, Stoomweg 3, Anna Pau lowna. Te huur gevraagd: groot pl.m. 10 a 12 H.A. land. Aan bieding ingewacht onder letter J, Postkantoor Sint Pancras. KOOLBERGING te huur voor 7 wagors, aan groot vaarwater te Zuidscharwoude. Ook genegen de kool knap te houden. Brieven onder letter WW. Bur. van dit blad. Verloren: EEN REGENMANTEL, gaande van Tolke naar Sohagen. S.v.p. terug te bezorgen bij JOH. ROOS, Tolke, gem. Schagen. Te koop gevraagd: Een goedgekeurde TREKHOND. Brieven met prijsopgaaf Letter V, Boekhandel KOETEN, Aartswoud. Te koop: GRAUWE ERWTEN, Haverstroo en Voerbieten. E. KOOIJ, Westfrieschedijk, Wie- ringerwaard. Te koop: 30 snees beste ROODE BEWAARKOOL soort „de Boer". Tevens Schotten, Z. blauwen gekeurd met A, Witte Eigenh. Poters, gekeurd met B. K. PAARLBERG Ezn., Schager- waard, Dirkshorn. Te koop: Een best MAK WERKPAARD, bij JAN WAAG, Tjallewal, Schagen. Te koop: 120 M. SMALSPOOR met koollorrie bij L. A. A. PERRIN, Dirkshorn. WASCH AAN HUI3 gevraagd. Adres: J. PEETOOM- Fijnheer, Winkel, KOSTHUIS gevraagd, door jongmensch. Brie ven onder lett. MZ. met prijsopgave Bur. van dit blad. Te huur gevraagd: EEN TONMOLEN voor 3000 M. slootwerk en een goe de 8-persoons Auto voor eenige maanden. P. C. WEIJ, Dorpen D 24, Schagen. Te koop voor f20 van F. A. F. GRONEMAN: Best LINCOLN RAMLAM, bij J. v. d. HAM, Zwinweg, Anna Paulowna. Te koop: 1 H.A. ROODE KOOL, 10 beste gezon.de SCHRAMMEN bij C. KUIPER, Middenweg, Heer hugowaard, Noord. 1K H.A. beste ROODE KOOL te koop, bij ALB. KAAN, Tweewe gen, Wieringerwaard. TE HUUR; een Woning* staande in de Landbouwstr. Huurprijs f 3.50 per week. Te bevragen bij In. van Gulik, Stationsweg, Schagen. Gevraagd 260 M. WERKSPOOR MET LORRIE. Br. motto „Werkspoor" Firma Gebr. GROOT, Boekh.., Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3