Huldiging dokter Oterdoom. De Langendijker Groentenveilingen. Dinsdag 17 October 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9365 Ü'ffltiBiMtilil GEWELDIGE BRAND IN JAPAN. Hongersnood in de Oekraïne. Bloedige botsing in Egypte. Een grootsche huldiging. - Onuit- wischbare bewijzen van sympa thie en hoogachting. - Kundig me dicus en aller vriend. Het was Zondag j.1. voor het vriendelijke dorp Zand en tevens voor den wijden omtrek een zeld zame feestdag. Immers op dezen dag zou Dr. E. E. Oterdoom worden gehuldigd ter eere van het feit, dat hij vóór 121/2 jaar zijn ambt aldaar als medicus aan vaardde. Ter gelegenheid hiervan had zich een huldigings comité geformeerd onder voorzitterschap van burap.- aneester Mr. D. Breebaart van Callantsoog, in welk comité vele corporaties waren vertegenwoordigd. En hoewel dokter Oterdoom de commissie op het hart had gedrukt een eventueele huldiging zéér een voudig te doen zijn, was deze uitgegroeid tot een spontane, grootsche huldebetooging, als niemand en de jubilaris zeker 't allerminst had durven den ken. Aan den oproep aan hen, die dén jubilaris op dezen dag wilden complimenteeren, om om 4 uur in de groote zaal van café De Wit te 't Zand aanwezig te zijn, hadden honderden gehoor gegeven. Rijk en arm, groot en klein waren aanwezig. Dicht opeen gepakt zaten of stonden de velen in de feestelijk ver lichte zaal. Op 't. ruime tooneel, dat in een bloemen hof herschapen leek, had 't voltallige huldigings- comité plaats genomen. Onder de talrijke aanweJSgen merkten we om. op: Burgemeester Jb. de Moor van Zijpe, burgemeester J. Koster van Winkel, burgemeester K. Breebaart van Barsingerhorn, allen met hunne dames. Voorts vele wethouders en raadsleden van Zijpe en Callantsoog, den gemeente-secretaris van Zijpe, den heer J. de Boer, Ds. Witkop, pastoor G. van Zuijlen, dokter A. v. d. Sluis uit Schagen, dokter Groenhart van Dirks hom, dokter Elema uit Alkmaar, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Specialistenvereeniging, notaris Van Leersum uit Winkel. Van de vele bloemstukken, welke decoratief op het tooneel waren opgesteld, zagen we er o.a. van „Nut en Genoegen" te 't Zand, de afd. 't Zand van het Cen traal Genootschap, de afd. Zijpe—Callantsoog van het Witte Kruis, het Burgerlijk Armbestuur te Zijpe, ver- eeniging Hulp bij Ziekte en Ongevallen te Juliana- dorp, het Centr. Genootschap afd. Callantsoog, Hulp in Nood te Callantsoog, de Harddraverijvereeniging „Volharding" te 'tZand, het Burgerlijk Armbestuur te Callantsoog, Harmonie Kunstzin te Julianadorp, de voetbal vereeniging A.K.V.V., Ziekenhuisverpleging Noord-Zijp©Callantsoog. alsmede van diverse dank bare patiënten en oud-patiënten. De jubilaris binnengeleid. Om half vijf trad onder de opgewekte muziek van Kunstmin de jubilaris met echtgenoote, kinderen en schoonvader, door de mooie eerepoort 't café binnen. Allen verrezen van hun zetel en een hoera steeg op uit honderden kelen. Kunstmin zette 't „Lang zal hij leven" in, dat allen uit volle borst meezongen. Nadat de heer B. Elzer eenige mededeelingen had gedaan en had gewezen op 't feit. dat de grootste zaal van»'.t Zand.Jeilelijk nog te klein was, was 't moment van huldigen daar. Mr. Breebaart spreekt. De voorzitter van het Huidigings-Comité, mr. D. Breebaart, trad nu naar voren om den jubilaris en familie toe te spreken. In een gloedvolle rede schetste voorzitter de dankbaarheid van allen, die zoo spon taan hebben medegewerkt om dezen dag te doen ge denken. Mijn taak, aldus spreker, is lang niet gemak kelijk. Wanneer een ambtenaar wordt, gehuldigd, die oen reeks van jaren zich heeft verdienstelijk gemaakt, dan kunnen feiten worden gememoreerd uit zijn loop baan. Hier is dat, niet mogelijk. Er zijn hier weinig feiten te noemen, daar uw ambtsgeheim, geachte ju bilaris 't niet mogelijk maakt, dat deze aan 't, licht treden. Maar één feit is ons allen bekend en wel dit, dat u vóór 12Vz jaar naar hier zijt gekomen om u als medicus in ons midden te vestigen. Deze vestiging was geen gewone, maar juist een bijzondere. Immers u nam deze practijk over toen u nog moest afstudee- ren. Maar gelukkig had u een goed vriend, welke u pelukig nog bezit, en die naast u zit, n.1. uw schoon vader. Deze heeft met zijn, in Groningen algemeen bekend organisatorisch talent gezorgd, dat alles hier werd geregeld en verzorgd. Wij zijn u, mijnheer Barlage, daarvoor grooten dank verschuldigd en zijn zeer verheugd, dat-u op dezen dag in ons midden zijt. Wellicht jubilaris, aldus Mr. Breebaart, zult u zeg gen: „Waarom dan mij te huldigen, waar er geen feiten bekend zijn." Toch is er alle reden voor. Het is niet aan ons om over uw kunde te oordeelen. daar toe zijn we niet bevoegd, maar wel kunnen we een oordeel vellen over uw groote zekerheid in uw zoo moeilijk en omvangrijk ambt, over de groote rust welke u bezielt. Al uw patiënten stellen in u een on begrensd vertrouwen. Ongetwijfeld zal dit vertrou wen voort komen uit uw kunde. Maar er is meer nog. Uw tact om met menschen om te gaan is spreek woordelijk en alom bekend. U is met een iedër goed, u geeft al uw tijd aan en voor uw patiënten. Zie daar eenige redenen waarom ze u wilden huldigen op dezen dag bij uw 12jarig ambtsjubilé. De vereeni ging Ziekenhuisverpleging nam 't initiatief en van alle zijden werd medegewerkt. In 't huldigingscomité namen vele corporaties en vereenigingen zitting. Maar t comité van huldiging als zoodanig is een vorm. Allen, maar dan ook allen hier huldigen u. Maar het zal niet bij woorden blijven. Voor u is aan gekocht de nieuwste Encyclopaedie Winkler-Prins Het was ons bekend dat u deze gaarne zoudt bezitten. Welnu, dokter Oterdoom, aanvaard dit geschenk na mens honderden dankbaren en laat 't blijven een herinnering aan dezen dag. Hierop werden den jubilaris 3 deelen van de uit 16 boekdeelen bestaande Encyclopaedie overhandigd (Donderend applaus.) Maar, zoo gaat burgemeester Breebaart. voort, we zijn er nog niet. De eerste étappe is pas afgelegd van de drie. Een bloemenhulde voor mevrouw Oterdoom. En zich nu meer speciaal tot mevrouw Oterdoom richtend: U, mevrouw is de jubilaresse, u is degene, die werkt, achter de schermen. Heeft de dokter de buitendienst, 1 vormt 't hoofdkantoor, u heeft de ad ministratieve leiding van de practijk. En niet te ver geten de apotheek! Vaak kregen we van u een bit tere pil te slikken of een zuur drankje te verwerken, maar dat was bittere noodzaak. Ook u willen we op dezen dag in de hulde betrekken en bied ik u na mens het comité een bloemstuk aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat u nog een lange reeks van jaren zult mogen en kunnen arbeiden naast uw echt genoot, in 't belang van ons allen. (Langdurig appl.) De derde hulde. Daarop overhandigde spreker aan dokter en me vrouw Oterdoom' een schitterend album, waarin alle namen vermeld staan van hen, die aan deze huldi- Dokter Oterdoom in zijn werkkamer. ging hebben bijgedragen. In dit album bevindt zich een oorkonde, welke de dankbaarheid vermeld van allen jegens den dokter, alsmede een foto van den medicus en echtgenoote temidden van het huldigings comité. Mr. Breebaart eindigde zijn toespraak met den wensch, dat dokter nog een lange reeks van jaren mag wezen temidden van allen die hem hoogachten en voor hem waardeering en sympathie gevoelen. Van de thans geboden gelegenheid om persoonlijk te coraplimenteeren, maakten alle aanwezigen ge bruik. De rij van sprekers. Hierna voerden velen het woord. Namens de afd. ZijpeCallantsoog van het Witte Kruis voerde burge meester Jb. de Moor van Zijpe het woord, die de groote verdienste schetste van den jubilaris als be stuurslid dezer vereeniging. Zeer veel, aldus spreker, heeft u voor deze vereeniging gedaan en groot is aller dankbaarheid. We hopen u nog lang in ons midden te mogen zien en te mogen profiteeren van uw kun dige adviezen. Spreker wenschte den jubilaris van harte geluk met dezen dag, den wensch uitsprekend, dat aan dokter Oterdoom nog lang de kracht gege ven moge worden te arbeiden in het belang der lij dende menschheid. Voorts voerden nog het woord de heeren: C. Nan- nis, als voorzitter van de vereeniging voor Zieken huisverpleging Noord-ZijpeCallantsoog: de heer Dr. Elema als voorzitter der specialistenvereeniging te Alkmaar, die de kunde van den jubilaris roemde; de heer Speur van Julianadorp als bode van het Zie kenfonds en mede namens den heer Vonk, broeder-' verpleger te Koegras; burgemeester Koster van Win- wel, die vele jaren in vereenigingen met den jubilaris mocht' samenwerken; voorts de heer VoiSy. voorzitter der V.V.V.V. te Callantsoog; de heer Schroevers van Julianadorp, als eere-voorzitter van „Kunstmin": de heer De Wit als vertegenwoordiger der Harddraverij vereeniging „De Volharding" te 'tZand; de heer H. Rezelman namens het Burgerlijk Armbestuur te Zijpe; de heer Van Meerten namens het Burg. Armbestuur te Callantsoog; mevrouw Burger, als voorzitster van de afdeeling Callantsoog van 'tCentraal Genootschap voor Kindervacantie- en Herstellingskolonies en na mens „Hulp in Nood". Dan sprak de heer Doedens als vertegenwoordiger van „Plaatselijk Belang" te 't. Zand en de heer Elzer namens de afd. 't Zand van het Centraal Genootschap. De meeste sprekers deden hun felicitaties vergezeld gaan van een bloemenhulde en allen schetsten de groote verdiensten van den jubilaris. Duidelijk trad aan het licht, hoezeer bemind dokter Oterdoom is en hoe hij zich in den loop der jaren heeft gemaakt tot aller vriend en vertrouwensman. Nadat de heer Elzer allen die hadden medegewerkt om dezen dag te doen slagen had dank gebracht, in het bijzonder den heer De Wit, caféhouder, die de zaal zoo keurig in orde had, werd een glaasje port rondgediend. De jubilaris spreekt. Zichtbaar aangedaan trad daarop dokter Oterdoom naar voren om een enkel woord te spreken. Geachte voorzitter, comitéleden, lieve vrouw en kin deren, vader: Het is zeer moeilijk om op zoo'n oogen blik tot woorden te formuleeren wat omgaat in het gemoed. En dat is de laatste dagen zéér véél geweest, voor vrouw en kinderen, voor mijn schoonvader en voor mij zelve. Wisten we, dat er iets zou gebeuren, een zoodanige hulde hadden we niet kunnen den ken. Het heeft obs overweldigd. Daarom passen woor den van diepgevoelden dank. Maar die dank van ons gaat verder. Ik verzoek u allen van uw zetel op te staan om op dit oogenblik met eerbied te herdenken allen, die in de achter ons liggende 121/} jaar van ons zijn heengegaan. (Allen rijzen op.) Ik heb aan veler sterfbed moeten staan en heb naar beste krachten getracht hun lijden te verzachten. Laat 't. ons tot troost zijn, dat ze zijn, daar, waar hun liefde wordt gegeven. Laten we gedenken hen, die momenteel aan het ziekbed zijn gekluisterd en laten we spoedig beter schap afsmeken voor hen allen.. Na deze treffende woorden bracht spreker in de eerste plaats dank aan Mr. Breebaart en de overige commissieleden die deze huldiging hebben tot stand gebracht. Uw woorden, mijnheer de voorzitter, heb ben ons beroerd; wij zijn 'daardoor diep getroffen en zien er in een blijk van waardeering. Daarvoor bren gen wij u dank. Uw stoffelijke blijken van belangstel ling stellen we op hoogen prijs. De geschonken Ency clopaedie zal tot in lengte van jaren een blijk zijn van herinnering aan dezen dag. Daarvoor den schen kers hartelijk dank. Wij van onzen kant willen hier de verzekering geven, dat we zullen voortgaan op den ingeslagen weg, tot heil onzer patiënten. Een en ander zal een streven zijn naar beter. Het werk door mij ge daan, is niet tot stand gekomen door persoonlijke kracht en individueel kunnen. In de allereerste plaats breng ik daarvoor dank aan mijn lieve vrouw, die dag éh nacht klaar staat tot helpen met gróote liffde en toewijding. We hopen dat 't ons gegeven mag wor den nog jaren naast en met elkaar te arbeiden tot heil onzer patiënten. Dank brengt spreker dan aan diverse medewerken den, als de heer P. Zomerdijk, W. Muntjewerf, C. Johannis, zuster Meurs, zuster Kuilman, broeder Vonk, de heer Speur, zuster Hopma, met wie dok ter vele jaren samenwerkte, aan de diverse postkan toorhouders die voor een snelle verbinding steeds zorg dragen, aan de rondbrengers der medicijnen, aan het huishoudelijk personeel, de dames Nel en Marie Schilder, kortom aan allen die rechtstreeks of zijde lings hunne diensten verleenen. Daarop beantwoordde dokter Oterdoom alle spre kers apart en gaf de verzekering, dat ook in den ver volge op zijn steun en medewerking kon worden ge rekend. U allen brengen we tenslotte, aldus de jubilaris, grooten en welgemeenden dank. Deze dag is ons ge maakt tot een onvergetelijken. Ik spreek de wensch en alle spijsverterings- stoornissen verdwijnen "l onmiddellijk bi) bet ge- bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. uit, dat we allen in den komenden tijd even prettig mogen samenwerken als in de achter ons liggende 12jaar. Daarop richtte spreker zich tot zijn schoonvader, dien hij dank bracht voor zijn grooten steun vooral den eersten tijd ondervonden. Ik lioop vader, aldus dokter Oterdoom, dat u nog lang getuige moogt zijn van 't geluk uwer kinderen, die zich omringd weten van vele vrier ten te 't Zand en omgeving. (Applaus.) Daarna bracht spreker dank aan zijn vrouw voor de groote steun, liefde en toewijding steeds onder vonden. En zich tot zijne drie kinderen wendend, zeide dokter: ik hoop, kinderen, dat deze dag in jullie herinnering mag blijven voortleven en dat het een spoorslag mag wezen voor jullie verder leven. En hiermede was de plechtigheid ten einde. Diep onder den indruk gingen allen huiswaarts, in de overtuiging dat hun dokter een welverdiende huldi ging was bereid, vertolkend de groote liefde en sympathie voor hem, die steeds klaar staat om hulp te verleenen waar noodig. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B.40. TEL. 26. SCHAGEN. oogonderzoek geheel gratis. 2000 Huizen verwoest. i wonden. dooden en ge- V.D. verneemt uit Tokio, 15 Oct.: Ben ontzaggelijke ramp in. de Funakawa heeft, volgens een mededeeling van het Japansche ministerie van binnenlandsche zaken 2000 hui zen ten prooi doen valen aan de vlammen. Tot dusverre zijn 66 dooden en gewonden geborgen. 6 millioen menschen verhongerd. V.D. verneemt uit Berlijn: Uit Warschau wordt gemeld, dat in de Russische Oekraine bekend is geworden, dat in den tijd van Ja nuari tot Augustus van dit jaar in de Oekraine zes mil lioen menschen den hongerdood zouden zijn gestorven, dat is ongeveer 15 pet. van alle inwoners van Sovjet- Rusland. Voorts zouden in denzelfden tijd ongeveer ne gen millioen hongerende boeren hun dorpen hebben ver laten en op zoek naar voedsel naar andere gebieden in de Sovet-Unie zijn getrokken. Eenige districten, zooals Winnica en Tschernigow zouden hierdoor geheel ont volkt worden. De Sovjet-regeering te Moskou heeft een bijzondere afdeeling voor de kolonisatie in het leven geroepen, welke tot -taak heeft, deze ontvolkte gebieden in de Oekraine te koloniseeren. Na begrafenis van lid der Wafd-party. Zaterdag is het in de nabijheid van een kerkhof te Cairo tot ernstige botsingen gekomen, nadat een leiden de persoonlijkheid der Wafd partij aldaar ter aarde was besteld. Een vijandige menigte viel de politie aan, bekogelde haar met steenen, totdat zij verscheidene sal vo's in de lucht loste. 16 Agenten van politie werden gewond. De extra-toeslag voor den Noordholland- schen tuinbouw blijft maar uit. De bron voor de ontstemming der tuinders. Het volgen van den wettigen of onwettigen weg. Slechte aardappelprijzen idem roode kool. Buitengewoon slecht voor gele kool. Veel geringer belangstelling voor witte. Vrij lage prijzen voor uien. Kleine peen laag groote matig. Geringere aanvoer van slaboonen; vrij goe de prijzen. Bieten laag. Tomaten iets minder slecht. Geen hooge prijzen voor druiven. Rammenas vrij laag. Andijvie onverkoopbaar. Bloemkool goedkoop. Onlangs schreven we. dat er groote kans bestond, dat voor den Noordhollandschen tuinbouw een extra toeslag zou worden gegeven boven de normen, in de Tuinbouwsteunwet aangenomen. We hoorden nu, dat deze toeslag f 100 per spoorwagen kool zou bedragen. Het duurt echter maar. zoo lang, eer die toeslag wordt uitgekeerd, en dat wordt dubbel gevoeld, omdat de menschen er zoo'n groot gebrek aan hebben. Er zijn er nog zoo velen onder de tuinders die nog met schul den voor landhuur, rente als anderzins zitten: zij zou den zoo bitter graag betalen, doch bij den tegenwoor- digen gang van zaken kan dat niet. Men maakt ons in Den Haag met dat lange wachten onverschillig en tureluursch. Dan een eeresaluut voor Ged. Staten van Noordholland, die de tuinderscredieten, door de Boe renleenbanken in 1923 verstrekt, tot een bedrag van ongeveer f 100.000 en die van 1931, welke ettelijke ton nen beloopen, zullen afbetalen. We weten wel, dat de borg altijd verhaal houdt op dengene, voor wie bij be taalt. maar op het oogenblik is deze aflossing toch een pak van het hart van menig tuinder, die nog trachtte de rente voor die gelden van zijn armog te betalen. Zoolang de tijden zoo slecht blijven, is er geen vrees, dat de provincie hen tot betaling zal dwingen en moch ten de toestanden verbeteren, dan zullen de betrokke nen gaarne aan hun verplichtingen voldoen. Maar voorloopig hoeven zij daarover geen hoofdbreken te hebben en kunnen zij gerust zijn bij de gedachte, dat de gemeenschap, waarvan zij toch leden zijn, het voor hen heeft betaald. „De sterken voor de zwakken", geldt nog niet in die mate ontwikkeld te zijn, zoo lijkt het ook hier. Maar in Den Maag schijnt dit medege voel nog niet in die mate ontwikkeld als in Haarlem, en dit is de oorzaak, dat er In de verschillende organi saties groote ontstemming heerscht. Daar is ook de oorzaak te zoeken van de onrust, die momenteel in den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers den kop opsteekt -en de vraag aan de orde stelt, of de tuinders nog langer langs den wettigen weg, of wel op andere wijze, voor lotsverbetering zullen vechten. Het dilemma is wel wat vreemd gesteld, daar het o i. veel beter was. daarover geen debat te openen, doch die vraag te laten beantwoorden door den loop der dingen m.a.w. de organisatie telkens te laten beslissen over do wijze waarop de actie zal worden gevoerd. Wil men individueel als tuinders weigeren, zijn belasting te betalen, hij doe dat op eigen verantwoordelijkheid, de organisatie als zoodanig blijft daar buiten. Kan iemand ziin rekening, voor verbruikt gas. electricltelt of waterleiding niet voldoen, hij blijve in gebreke, doch de organisatie neme geen besluit, dè betaling te staken, daar dit ook zou gelden voor hen, die nog wel betalen kunnen. Trouwens, daarin behoort ieder vrij te blijven en bij het niet-nakomen zijner verplichtingen drage elk afzonderlijk daarvan de consequentie. De vraag, in dien vorm opgeworpen, bewijst echter het feit, dat er velen zijn, die bij deze regeeringshulp, niet meer aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Bij de ook deze week weer bestede prijzen is het heusch niet te verwonderen, dat de actie op het pas besproken terrein is aangeland. Voor aardappels wer den weer buitengewoon lag eprijzen besteed. Schotsche muizen, die deze week in betrekkelijk groote hoeveel heden werden aangevoerd, brachten gemiddeld 70 cent per 100 Kg., op, terwijl ook de winteraardappelen voor slechte prijzen van de hand werden gedaan. Zoo werd' voor Blauwe Eigenheimers, een bijzonder lekkere aard appelsoort, selchts f 22.50 betaald, voor Eigenheimers f 22.20, terwijl Friso's maar f 1.50 opbrachten. Beve landers brachten van f 2 tot f 2.10 op. Als men nu weet, en de bouwers in hetb ijzonder weten dit, dat de consumenten voor deze aardappels 7 8 cent per Kg. betalen, dan is het heusch geen wonder, dat ze zeer ontevreden zijn over de getroffen regeeringsmaat- regelen en dat ze het zelfs niet onder stoelen of ban ken steken, dat ze met de aflevering van aardappelen knoeien. Er werden deze week ruim 30 spoorwagens geveild. Voor roode kool bestond weer zeer weinig be langstelling. De exporteurs blijven van de markt en alleen enkele kleine kooplui, die wat afzet in België hebben kunnen vinden, koopen voor het buitenland. Voor Duitschland echter zoo goed als geen spoor aan de veilingen, Vandaar dat een groot gedeelte van den aanvoer niet meer dan den minimumprijs opbracht, een deel echter droodraaide en de mooiste partijen klein goed voor f 1.301.70 werden verkócht. Gemiddeld zal deze week wel niet meer dan f 1.20 per spoorwagen zijn gemaakt. De aanvoer aan beide veilingen beliep rond 30 spoorwagens. Nog lusteloozer was de stemming voor gele kool. Daarvoor ontbreekt zoo goed als alle kooplust, zoodat oen groot deel onverkoopbaar was en de rest den mi nimumprijs van f 1 opbracht. Zeer sporadisoh kwam het voor, dat voor een partijtje nog een dubbeltje meer werd betaald. De aanvoer bedroeg nog geen 20 spoor wagens aan beide veilingen. Hebben de zuurkoolfabrieken langen tijd de witte kool afgenomen ter verwerking van zuurkool, deze week bleek wel, dat ook van die zijde de noodige koop lust ontbrak. Het moet met den afzet der reeds inge maakte zuurkool nu niet zoo schitterend gaan, zoodat er niet zoo veel meer wordt aangekocht voor nieuwen inmaak. Het kwam maar zeer zelden voor, dat voor een partij iets meer dan den minimumprijs van f 1.25 werd betaald. Voor zoover ze voor den zuurkool-inmaak geschikt was, bracht ze f 1-25 op, doch verschillende partijen kwamen daarvoor niet in aanmerking en vie len dus onder de rubriek, „bestemd voor export", of „niet geschikt voor inmaak" en brachten dus van 40 cent tot f 1.25 op. De prijs voor de Deensche witte kool stond in nauw verband met dien der vroege witte, zoo dat ook die aan den lagen kant was. De mooiste par tijen brachten f 0-801-20 op, maar veel moest voor 60 tot 90 cent worden afgestaan. De aanvoer van witte kool bedroeg in totaal aan beide veilingen 40 spoorw. Hoewel er nog heel wat uien naar het buitenland worden uitgevoerd, blijven de prijzen toch nog beneden het middelmatige. Voor de mooiste partijen gewone uien werd op sommige dagen nog iets minder dan f 2 gemaakt, terwijl soms ook voor f 2 en iets meer werd verkocht. Veel bracht echter f 1,50'1.80 op. Grove uien werden verkocht voor gemiddeld f 2. Drielingen zijn al heel slecht in trek. De mooiste aanvoeren konden het tot nauwelijks f 1 brengen: er werden zelfs partijtjes voor 5080 cent verkocht. Nep was al weer lager in prijs, zoodat zelfs de f 3 niet kon worden bereikt. Ma ximumprijs was f 2.80, minimum f 2. De aanvoer aan beide veilingen beliep 14 spoorwagens. Voor mooie groote peen kon een prijs worden bedon- - gen, die, hoewel lager dan de laatste weken, tooh nog niet slecht kon worden genoemd, n.1. gemiddeld f 2. Kleine peen bracht echter niet meer dan 60 cent op. Mooie bieten werden verkocht voor 80 cent tot 1.20. Minder gewilde sorteeringen brachten het tot slechts 60 cent. De aanvoer van dit product was groot: onge veer 13 spoorwagens. Voor mooie slaboonen, die geen afwijkingen vertoon den. werd tot f 13 besteed als maximumprijs. Vele partijen werden echter voor f 810 verkocht. De minst gewenschte partijen deden f 3 a f 5. Snijboonen brach ten f 2.20 op. Door het gevorderde seizoen zijn de aan voeren aanmerkelijk achteruitgeloopen tot ongeveer 7000 Kg. De stemming voor tomaten bleef slecht al was ze ook iets beter dan de laatste weken. A. bracht nu tusschen de f 3 en f 4 op. B ruim f 4, OC den mi nimumprijs en Ctusschen de f 2 en f 3. De prijs der druiven bleef vrij stationnair f 1821, niet hoog alzoo voor Allcante, f 1827 voor Franken- thalers. De aangevoerde partij enrammenas golden van f 1.90—2.20, een vrij lagen prijs. Andijvie is zoo goed als onverkoopbaar. Er is bui tengewoon veel, die echter bijna alle doordraait, zoodat de tuinder er 25 cent per 100 struik voor ontvangt. Bloemkool was goedkoop. De mooiste reuzen brach ten f 3 a f 4 op. Lec&rf f 5—7, kleinere f 1.50—2.80. Tweede soort f 0.751.50.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5