De Competitiewedstrijden. SPORT Sparta-nieuws. PROGRAMMA N.H.V.B. DIVERSEN. H.R.C.—Alcmaria' 1—3. Sportbericliten uit Den Helder. FEYENOORD EN VELOCITAS VERLIE ZEN. ZF.C. DOET HET GOED. (K-N.V.B.-overzicht van 15 October). ATDEET.TNG L Feijenoord's nederlaag tegen V.SV- vormt het gesprek van den dag! Door de 5—3 overwinning heeft V.S-V. aan Ajax niet alleen een presentje gedaan, maar ook V. S-V. zelf profiteert er van. Men bezie elechts de mooie positie van de Velsenaren. Ajax won in Haarlem van Haarlem (4—2) en blijft den kop houden. Z.F.C., dat we met angst en vreeze naar Den Haag zagen gaan, heeft de verwachtingen op prettige wijze gelogenstraft Met 5—1 wonnen Lust en zijn mannen. H.F.C. verloor net aan van Sparta (23), wat ontegenzeggelijk een goed resultaat van Van der Meulen's club genoemd mag worden. Hermes klopte 't Gooi (30). Ajax 5 4 0 1 22—11 8 V.S.V. 5 4 0 1 15—10 8 ZF.C. 5 3 0 2 20—9 6 AFDEET.TNG IL DJLC., dat hier tot nog toe over de aardigste pa pieren beschikt, heeft haar positie door een magere, maar niettemin nuttige 43 overwinning op R.C.H. versterkt Hilversum liet in den strijd een punt vallen tegen H. B.S. (33). Stormvogels won met 41 in Rotterdam van Xerxes en is blijkbaar verdacht op mogelijke uit looppogingen van Delftsche zijde. K-F.C.D.F-C. werd 23, waardoor de Koogers de lyst blijven sluiten. Excelsior heeft zich eenigszins opgewerkt door een ferme 50 zege op V.U-C-, dat hierdoor ook beden kelijk in de onderste regionen belandt De stand is: D.H.C. 5 3 11 15—12 7 Stormvogels 4 3 0 1 95 6 AFDEELING JU- In het Oosten mogen we wel haast spreken van „de dag der gelijke spelen'. De belangrijke wedstrijd Go AheadEnschedé, om mee te beginnen, eindigde in 33 P.E.C.Wageningen werd 22, terwijl het derde gelijke spel HengeloA.G.O.V.V. <22) het zoo fel be geerde eerste puntje aan de jongste eerste klasser gaf. Heracles had van dit alles kunnen profiteeren. Zij werd echter door Vitesse geslagen. De Arnhemmers hebben met deze 2-1 zege in Almelo hun voorloopige meesterproef afgelegd: dat indertijd zwakke, jonge ploegje blijkt nu voldragen te zijn! Enschedesche Boys liet zich warempel door Tubantia verrassen (02). Vitesse 5 4 0 1 15—5 8 Heracles 5 3 11 15—5 7 Enschedé 5 3 11 199 7 AFDEELING IV. Wegens den wedstrijd LuxemburgZuid-Nederland Étond het Zuiden geheel stil. AFDEET.TNG V. Eindelijk weer eens een beetje variatie in het Noor den: Velocitas heeft op z'n kop gehad! De gestadig opgeleide en voorbereide ploeg van Be Quick heeft het hesm geleverd de onaantastbare kam- pioensploeg te verslaan. De overwinning was klein '.(2—2) maar desniettemin veelbeteekenend. Sneek heeft eindelijk eens goed werk geleverd. Met '4—0 klopte het Friesland. Veendam verloor met 21 van het goedspelende G.V-A.V. De provinciale derby Alcides—Achilles werd door de [Assenaren (Achilles) gewonnen (21). En de plaatse lijke strijd in de Friesche hoofdstad tusschen Leeuwar den en Frisia werd 21 voor eerstgenoemde. Be Quick 5 4 10 17—7 9 Velocitas 5 4 0 1 144 8 GVA.V. 5 3 11 15—7 7 22 October. 1 B: Bergen—Zaandijk 2; K.F.C. 4Schoorl I. 1 C: B.K.C. 1Succes 2; WieringerwaardPetten; H.R.C. 3J.V.C.; M.L.D.—Helder 3. 1 D: Andijk 3Hollandia 3; StrandvogelsHollandia 4; N. NiedorpWest Frisia 3. 2 D: Uitgeest 2Alkm. Boys 3; C.S.V. 1Alkmaar 2; D.T.S. 2Alcmaria 4. 2 E: DoskoH.R.C. 5; Held. BoysSparta 2; Helder 4—Watervogels; Texel 2—H.R.C. 4 2 F: Sijbekarspel 1Twisk 1; M.F.C. 2Aartswoud 1 West Frisia 4—M.V.K. 1. 3 B: Ursem 1Koedijk 1; Vrone 2Bergen 2. 3 C: V.C.L.—Andyk 3; Berkhout 2—M.F.C. 3. 3 D: Helder 5H.R.C. 6; D.E.S.Wieringerwaard 2; Succes 3H.R.C. 7; Oudeschild 1—B.K.C. 2 Sparta 3— Kolhorn L 4 D: Ursem 2Koedijk 2; OudorpA.S.V. 4 E: Koedijk 3Alkm. Boys 5. 4 F: Twisk 3—V.C.L. 2. 4 G: Hem 2Aartswoud 2. 4 K: Texel 3Oudeschild 2; Held. Boys 2Callants- oog 1; Watervogels 2J.V.C. 2. 4 L: Petten 2Dosko 2; J.V.C. 3Succes 4; Callants- oog 2—Held. Boys 3. Junioren: Hollandia bK.F.C. Adspiranten: Alkm. Boys aAlcmaria a; D.T.S. a Schoorl a; Ursem aAlkm. Boys b; Vrone bAlkm. Boys c; Berkhout aHollandia a; H.R.C. aHelder a; Helder bSparta a; J.V.C. a—H.R.C. b; Helder c— HE.C. d; D.E.S. a—H.R.C. e; Succes b—H.R.C f Overschrijving. Verzocht: F. J. Boersma van H.R.C. naar Held. Boys J. C. Slagter van Stormvogels naar Petten. Verleend: A. J. Zikkenheimer van Hellevoetaluis naar Helder. Scheidsrechters. Aangesteld o.a.: E. Oostendorp, M. Blom, J. W. Mun- tjewerf en W G. Reinders, allen te Den Helder. Tusschen Alkmaar en Den Helder wonen ook nog wel oud-voetballers die de fluit kunnen hanteeren! Wacht niet met U op te geven! „GEBREKKIGE" PLOEGEN LEVEREN MATIGEN STRUD. (Van onzen Sportredacteur). Alweer verleden jaar was het ook zoo heeft Ra- cing's thuiswedstrijd tegen Alcmaria niet dat gegeven, waarom men zoo gaarne die wedstrijd op Tuindorp wil bijwonen. Er zat niet voldoende pit in, alhoewel het weer voor voetbal geknipt was en de herfstachtige luchtprikkeling toch naar den bal moest doen honge ren! Racing en Alcmaria gedijen dit seizoen niet zoo heel erg best. De Helderschen hebben nog altijd wel een goede achterhoede; best is zij niet meer: Chris Siersma en keeper Prins moeten grooter dagen gekend hebben! Maar wat daar voor staat is jammer genoeg bar matig. De halflinie van drie oude rotten met Scholten als spil heeft ons niet den indruk kunnen geven, dat het eens de ruggegraat van een sterker Racing zal zijn. En in de voorhoede missen ze zoo heel erg een goede midvoor, dat de minder sterke bezetting van de andere plaatsen er bij in het niet verzinkt.. Hoogen- dijk, een jonge voetballer roet aanleg, die op die cen tervoorplaats stond en er vorige week tegen Z.V.V. aardig wat van terecht gebracht moet hebben, schut terde zoo hopeloos, dat het ongetwijfeld op z'n mede spelers zijn terugslag heeft doen gelden. Kaptein noch Jaap Beneker hebben een goeden vorm gehad ze deelden in de trap-maar-raak malaise, die de bal steeds in hoogere luchtlagen deed verkeeren. Racing heeft een „gebrek". En dat gebrek is: de midvoor die de man is die de leiding geeft. En als die er is W. Beneker kon dat zoo vaak zijn dan kan het weer gebeuren dat een ontembare golf van wilskracht door de roode spelers vaart. En wie den Racers zóó treft, heeft nog niet gewonnen. Beter Alkmaarsch voetbal. De kaasstedeüjke voetballers hebben hun 31 over winning o-i. wel verdiend. Tegen wind heeft Gerrit Keppel beide keeren door vlug naar binnen te loopen op feillooze wijze uit voorzetten van Peereboom voor een 21 voorsprong gezorgd. Met goed doorzetten van Kaptein en juist profiteeren van de zwakte van Alk- maar's verdediging heeft Hoogendijk de tegengoal ge maakt (1—2). Alcmaria, na rust voor den wind spelend, heeft er 31 van gemaakt toen Rootrlng achter een keurige trough-pass van Peereboom aanrende. En zelfs scoor de Peereboom in zijn eentje nummer vier maar op appèl van Raclng's grensrechter bleef het by 31. Alcmaria heeft, zooals opgemerkt, de zege verdiend. Er lag aan de kaasclub een betere techniek ten grond slag; en niet alleen dat: er werd met meer inzicht gespeeld dan aan Heldersche zyde en tenslotte hééft dat wat de doorslag gegeven: een doelpunten makende voorhoede, de schaal naar Alkmaarsche zyde doen overslaan. De zwakke stee van Alcmaria is en blijft de achter hoede en als we nu persé moesten verklaren aan wie het hem ligt, dan zouden we het haast niet weten, of schoon de zwaktrappende linksback de minste leek. Maar het heele verdedigingsblok wekt geen vertrou wen en daarom kunnen we ons voorstellen, dat Alcma ria in het laatste half uur of zelfs in de laatste minuten een goede voorsprong te niet ziet gaan. De halflinie is vrij aardig, zonder grootsch werk te leveren. We achten deze linie n.1. niet in staat bij fa len van de voorhoede, gedurende 90 minuten de volle aanvalslast van de tegenparty te dragen. De voorhoede kon onze goedkeuring wegdragen. We hebben Peereboom een behoorlijke party midvoor zien spelen, wat we niet altyd konden zeggen. Hij heeft er opgezeten en hy heeft z'n voorhoede geleid zooals het moest. De rechtervleugel had het grootste aandeel in de zege. Gerrit Keppel had een goeden middag en in zonderheid zyn uitstekende schot heeft indruk gemaakt De linkervleugel had het tegen de sterkste back zwaar der en was bovendien gehandicapt doordat Hamstra al gauw een „aanrijding" kreeg met Siersma. 't Was daardoor een goede taktiek om hoofdzakelyk op reohts te spelen. We waren, al met al, getuige van een matige, gelijk opgaande wedstrijd, die door scheidsrechter Jannes goed werd geleid. Een Zondag van verrassingen- Het eer ste verliest van Uitgeest Ook het derde faalt. De reserves en de adspiranten winnen met groot© cijfers. Dat voetbal een spel is, waarby naast capaciteiten ook 't geluk een hartig woordje meespeelt, is Zondag wel bewezen. Alle 5 elftallen van de geel-zwarten betra den het strijdperk en de uitslagen hebben in meerder heid ons verrast. Al werd wel door menigeen gevreesd, dat 't eerste het te Uitgeest niet tot een overwinning zou brengen, de hoop leefde toch. dat een geiyk spel in ieder geval zou kunnen worden geforceerd. Het heeft niet zoo mogen zijn. Met 42 werden de Schagenaars verslagen. Waar we verhinderd waren de verre reis mede te maken, moeten we ons van een ver slag onthouden, maar moeten volstaan met 't geven van een algemeenen indruk. De Schager spelers moes ten de reis aanvaarden zonder reserve, daar de hiervoor aangewezen persoon, alhoewel hem daartoe 5 dagen gelegenheid was gegeven, niet afberiohtte en zelfs op 't laatste moment niet wilde gehoor geven aan het dringend verzoek om mee te gaan. Een dusdanige hou ding is niet goed te praten. Is het ons bekend dat er eenige moeilijkheden zyn gerezen door een abusievelyke opgave der E.C., we moeten tegen dit optreden met kracht protesteeren. De vereeniging is op deze wyze gedupeerd en zy werden in den steek gelaten, die er part nog deel aan hebben. Het getuigt niet van spor tieve gevoelens en vooral het feit, dat géén afbericht werd gezonden is een wraakmethode. welke niet te pas komt. We zullen er hier niet verder opingaan, maar meenen te mogen veronderstellen, dat bestuur en E.C. maatregelen zullen nemen. Zoo werd de reis aanvaard naar 't verre Uitgeest. Toen de arbiter de elftallen binnen de ïynen floot stel de Sohagen zioh als volgt tegen een volledig Uitgeest I op: C. Prins V. Vlottes P. Boon A Plakman R. Rus J. Watertor W. Ru6 P. de Vries G. Boontjes J. Slingerland J. Dekker Reeds direct na den aanvang zetten beide ploegen er een snel tempo in en wegen de partyen goed tegen el- kaar op. Beide doelverdedigers geven blyk uit 't goede hout gesneden te zijn en de achterhoeden houden aan- vankelyk de aanval-linies aardig in bedwang. Na een goed opgezette aanval neemt Uitgeest de leiding, maar dat is va.n korten duur. Een fraaie voorzet van W. Rus wordt door Boontjes onhoudbaar ingekopt (11). De partyen spannen zich tot het alleruiterste in. Prins doet veel en goed werk. Minder fortuinlijk is 't aanvalsquin- tet, menig maal vliegt 't bruine monster over en langs of belandt een kogel in 't zijnet. By een plotselingen doorbraak herneemt dan Uitgeest de leiding (21). Voor de rust treedt er geen verandering in. Nederlagen van H.R.C. en Helder. De tweede helft brengt Schagen niet meer geluk. Ie het spel van Uitgeest als in de eerste drie kwartier, Schagen heeft langer werk om zich meer in te werken. Al gauw is de stand 31 voor Uitgeest, en zelfs ver zekerden de gaatheeren zich van een nuttigen 41 voor sprong. Dat wordt Schagen te bar. Onstuimig vallen de geel-zwarten aan en groot is dan de druk op het Uit geest-doel. Het gelukt dan Dekker om op fraaie wyze den stand op 42 te brengen, waarmee het einde aan breekt Dit behoeft voor Schagen geen reden tot wanhopen te zyn. Uitgeest is een vlugge, goedspelende ploeg, maar inderdaad kan Schagen zegevieren in een volgende ont moeting, waar ze voor deze tegenstander niets onder doet SCHAGEN IIH.R.C. V, 5—5. Beter deed Schagen 2 het, die met een groot punten- verskil over H.R.C. 5 baas wist te biyven. Het terrein was vooral voor de doelen verre van goed. Een dikke modderbrel maakte het strooien van zaagsel noodzake lijk. Om half drie riep scheidsrechter Metselaar de elftallen binnen de krijtlynen. Een volledig Schagen 2 stelt zich op tegen een dito 5e van de Heldersche Ra cers. Van stond af aan nam Schagen het spel In handen en werd den achterhoede der rooden handen vol werk ge bracht We noteeren eenige schitterende voorzetten van Kossen, die het met zijn buurman Molenaar zeer goed kan vinden. Zwaar moeten Breebaart en de kanthalfs zwoegen om de snelle Racers in bedwang te houden, maar daarin slagen ze volkomen. Een enkele door braak strandt op 't hechte backstel SlikkerBroer, terwyl in laatste instantie Arnoldus elk gevaar keert. Toch nemen de Racers de leiding, wanneer Arnoldus met bal en al 't net wordt ingewerkt, iets wat om on- begrijpeiyke reden ongestraft blyft (10). Slikker be gaat dan de fout op den uitloopenden Arnoldus terug te spelen, die den bal buiten zyn bereik in het doel ziet verdwynen. (02). Kwamen de bezoekers dus op al zeer fortuinlyke wijze aan 2 doelpunten, daarmee was te vens het einde van hun score. Sohagen doet er een sohepje by en al ras kogelt de Moor no. 1 in de tou wen (1—2). Nu is 't ijs gebroken en is 't met de Hel derschen gedaan. Regelmatig wordt de stand ongevoerd en als 't einde daar is, hebben de Schagen reserves ver- diend met 52 gewonnen. De wedstrijd nam zoo nu en dan een forsch karakter aan, maar gelukkig bleef 't daarbij. Den heer Metse laar zagen we wel eens beter leiden. Af en toe nam hy wonderlijke beslissingen; óf liet feiten ongestraft, waar voor 't fluitje had moeten klinken. SCHAGEN 8B.K.C. 2. 2—6. Dat Schagen's derde zou verliezen van BJC.C.'s reser ves, had wel niemand durven denken. Ongetwyfeld zou 't een volledig Schagen 3 niet overkomen zyn. Ter elf der ure was de wedstryd op een vroeger aanvangsuur gesteld, en waar niet alle Schagen-spelers hiermee op de hoogte waren, schitterden er enkelen by 't aanvangs- signaal door afwezigheid. Ook de scheidsrechter prefe reerde de kachel. De heer K. Rempt werd bereid ge- Succes aHeldersche Boys a 7—9. Onze adspiranten wisten een flinke zege te behalen tegen de H- Boys. Met rust was de stand 40 en na rust maakten de S. er nog drie doelpunten by. vonden den wedstryd te leiden. Schagen stelde zich met 10 man op; zonder doelverdediger, terwyl de res. in t veld stonden. Zoo deed zich de eigenaardigheid voor, dat tijdens den wedstrijd enkele spelers 't veld betraden, maar werkeloos moesten toezien. Een goede regeling in dezen blykt wel overduidelijk. Al ras neemt B.K.C. de leiding, door den bal langs den onkundigen doelman te schieten (10). Als dan Schagen's 11e man verschenen is, gaat 't spel meer op en neer. Blijven de aanvallen der Schagenaars tot het einde toe menlgvuldiger en gevaarlijker, voor doel wil het niet vlotten en op vaak raadselachtige wijze ont komt B.K.C. aan gevaar. Inmiddels regent het pype- stelen en van voetbal is geen sprake meer. Toch willen de Sohagenaars hun systeem bewaren, maar al de be rekeningen loopen door het gladde veld en den dito bal op niets uit. B.K.C. daarentegen geeft een systeemloos spel en heeft succes. Nog 5 maal weten de Polderschen te scoren langs den „gelegenheidsdoelman" van Scha gen. Schagen stelt er twee doelpunten tegenover, zoo dat met 62 voor de B.K.C. reserves het einde aan breekt B.K.C. heeft zich tot 't uiterste ingespannen, waarvoor de zege tot loon. Schagen 3 kan veel beter en behoeft zeker niet te verliezen van deze ploeg. De heer Rempt leidde naar beste kunnen, maar zal hebben ervaren dat scheidsrechteren een vak apart is. Vooral tegen den buitenspelregel zondigde hij eenige malen, wat B.K.C. eenige goals opleverde. Maar een en ander wordt ze ker vergoed door zyn bereidwilligheid om in dit hon denweer de leiding op zioh te nemen. ADS PIKANTE N HOEK JE Schagen a trok vol goeden moed naar den Helder, om daar den strijd aan te binden met de b'tjes Van Helder. En er is verdiend gewonnen met sprekende cy- fers. Voor rust wogen de partyen goed tegen elkaar op. Er werd in deze periode dan ook niet gedoelpunt. Tijdens de rust werd den jongens van Schagen door hun trainer nog een riem onder het hart gestoken en zie, inderdaad kwamen ze ver in de meerderheid. Er werd met overleg gespeeld en nadat G. Rempt op goede wijze de score had geopend, waren de kleine Schage naars niet meer te houden. Viermaal werd 't Helder- doel doorboord, waartegenover Helder b één goed doel punt stelde. Zoo kwam 't einde met een welverdiende 41 zege, Schagen a staat nu bovenaan de ranglyst en we twyfelen niet of ze zullen vechten voor het kampi oenschap. Schagen bH.R.C. f 60. Schagen b deed 't niet minder. In een zeer goed ge speelde party werd H.R.C. f met liefst 6—0 geklopt. Prachtig jongens, dat gaat den goeden kant op! Vanaf het beginsignaal tot het einde waren de Schagenaars in de meerderheid en gaven een aantrekkeiyk spel te zien, waartegenover H.R.C. weinig wist in te brengen. De S. achterhoede zuiverde regelmatig met harde scho ten het terrein, de voorhoede was zeer beweeglijk en zweefde steeds weer voor het vijandelyke doel. De eind uitslag 60 is niet geflatteerd en de b'tjes hebben be wezen dat ze tot veel goede dingen in staat zyn. Vol houden jongens en flink trainen, dan zal succes niet uitblijven-, H.R.C. had bezoek van Al cm. Victrix, die met een verdiende 31 zege huiswaarts keerden (Voor uitge breid verslag zie elders in dit blad). Het wordt nu wer kelijk oppassen voor de rood jakken, die uit 3 wedstrij den nog geen enkel puntje binnenhaalden. H.R.C. 2 verloor ook al, n.1. met 3—2 van het heusch niet zoo sterke A.F.C. 2. Helder 2 had bezoek van Volewijckers 2, dat met 'n 4—2 zege meer dan tevreden kan zyn. Met rust was de stand reeds 40, maar na rust werd Helder wat actie ver en wist dank zy den heel goed spelenden Rottier, den achterstand tot 42 te verkleinen. 's Morgens werd op net Helder-terrein de altyd in teressante derby Helder 3H.R.C. 3 gespeeld, waarby deze keer H.R.C. 3 met 51 zegevierde. By Helder speel de na een 2-jarige afwezigheid de oud-eerste elftal spe ler Bodenstaff weer mede, die een heel aardigen wed stryd speelde. Als rechtsbuiten fungeerde de vroegere Hellevoetsluisspeler Zikkenheimer, welke een goede aanwinst bleek te zün. Tenslotte speelde Helder 1 in Oostzaan tegen het ster ke O.S.V. Ook deze konden geen overwinning boeken, maar keerden met 63 nederlaag huiswaarts. Hierdoor is Helder van runner up weer tot de middengroep te ruggekeerd. Nadat O.S.V. een 20 voorsprong had veroverd, dank zy 2 grove blunders van Kossen, wist Godschalk den achterstand te verkleinen, waarna de Oostzaners weer 2 doelpunten aan hun score toevoeg- den. zoodat de rust met 41 inging. Na rust maakte O.S.V. er 51 van, waarna Helder den achterstand ver kleinde tot 53. Het ging nu werkeiyk even spannen en O.S.V. had in deze periode niet over geluk te kla gen, toen verschillende schoten van Godschalk net naast gingen; 10 minuten voor tyd maakte de O.S.V.- middenvoor aan alle onzekerheid een einde (63). Zondag; speelt Helder togen Assendelft, terwyl H.R.C uit naar West Frisia gaat. We zullen hopen, dat onze vertegenwoordigers het er dan beter zullen afbrengen dan Zondag j.1. SUCCES-NIEUWS. SUCCES n—WIERINGERWAARD I 0—2. Een geflatteerde overwinning van Wierin gerwaard. Succes 2 had Zondag bezoek van Wieringerwaard en leed een nederlaag, na byna geregeld in de meerder heid te zUn geweest Om half drie blaast C. G. v. d. Hof de elftallen bijeen en direct ontwikkelt- zich een vluggen wedstryd, met S. in de meerderheid. By den eersten S.-aanval wordt al di rect door W. een corner geforceerd; door S. goed ge nomen, doch levert niets op. Geregeld is S. in den aan val, doch de W.-echterhoede is op zyn post en weet zyn doel schoon te houden. Ook de W.-aanvallen zijn van geen gevaar ontbloot, doch Posthumes is ook steeds op zyn plaats, en menig hard schot wordt schitterend gestopt. Tot rust biyft de stand ongewijzigd. Na de rust sohynt S. de leiding te willen veroveren, geregeld zitten ze voor de W.-veste, doch het lukt niet. Na een half uur spelen weet S. de leiding te nemen, en tot aller verbazing geeft v. d. Hof een doelschop en annuleert op onrechtmatige wyze deze verdiende goal. Na deze beslissing ging het sportieve van dezen wed- strijd verloren. Zoowel S. als W.W. begonnen forsch te spelen, wat spoedig tot resultaat had dat een S.-speler en een W.W.-apeler naar het kleedlokaal werden ver wezen. Ook de S.-aanhang begon zich onparlementair te gedragen, wat door den voorziter en andere bestuur ders spoedig den kop in werd gedrukt- Als weer wordt doorgespeeld, krijgt de W.W.-midvoor den bal te pakken en in zyn eentje rent hy op doel af, de S.-keeper loopt uit en W. neemt de leiding. S. probeert nog gelyk te maken, doch niets wil lukken en als even voor rust Wieringerw. nogmaals doorbreekt, vergroot ze haar voorsprong en komt zoodoende aan 2 winstpunten, die Succes had verdiend. De afloop van den wedstryd had een onplezierig karakter, wat ook door de S.-bestuur- ders werd onderdrukt. Oudeschild ISucces 8, 02. Succes 3 ging naar de nieuwe 3e klasser Oudeschild op Texel een bezoek brengen. Dachten wy dat de S.'ers een nederlaag zouden boeken, de uitslag was anders, ze brachten de eilandbewoners hun eerste nederlaag toe en wisten met 02 te winnen. Succes 4Heldersche Boys 8, 8L Succes 4 wist in een goed gespeelden wedstryd bei de punten te bemachtigen, met rust hadden ze reeds een 20 voorsprong en na rust scoorden belde clubs nog een maal. Sucoea b—H.R.C. e, 1—L De b-adspiranten wisten tegen de roodjakken een geiyk spel te bemachtigen, wat voor de b-adsp. een goed resultaat is te noemen. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp IHollandia 4, 81. West Frisia 4—Nieuwe Niedorp 2, 32. Wederom behaalde N.V.V. I een groote zege; nu was het Hollandia 4, dat met 81 werd Ingemaakt. N.V.V. I heeft nu 32 doelpunten vóór, 7 tegen, na 5 wedstryden prijkt zy nog steeds ongeslagen "bovenaan in haar af- deeling. Met een dusdanigen uitslag 81 is natuurlyk van spanning geen oogenbllk sprake geweest, of het moest de eerste tien minuten zyn. Althans in den be ginne kwam Hollandia nog wel eens by onzen keeper, maar daarna is het zeer sporadisch geweest. N.V.V. had een invaller voor Van Herwerden, waarvoor Van Zoonen niet onverdienstelyk inviel. Deugd speelde nu back, Van Zoonen stond rechtsbuiten. Het eerste doel- pypt ontstond uit een goede voorzet van Van Zoonen, die fraai door Faus werd ingekopt. Voor de rust wist Van Zoonen den stand op 30 te brengen, het eerste met een ver schot, het tweede punt na flink doorloopen Na de rust was het Faus, die een productieve bui kreeg tot driemaal wist hy den Hollandia-doelman te paasee- ren, alzoo den stand op 60 brengende. Het was Se- pers althans een kleine voldoening het zevende doel punt te scoren; het had er anders veel van dat de Hol landia-doelman juist en alléén schoten van Thys, boa hard dan ook, uit zyn doel wist te houden, 7—0. Het was Kaaij, die het laatste doelpunt voor N.V.V. scoor de, (althans vandaag) 80. In de laatste minuten nog slaagde Hollandia er in een wel verdiend tegenpunt te scoren. 8L Het was voor scheidsrechter Volten géén gemakkeiy- ke taak dezen wedstrijd naar beider genoegen te doen beëindigen. Een paar minder gewenschte incidenten te wyten aan het unfair optreden eener Hollandiaspe- ler, wist hy echter tactvol tot een goed einde te bren gen. Hulde daarvoor. N.V.V. 2 leed een zeer eervolle nederlaag; in Enkhul zen tegen het sterke West Frisia 4. Eerst in de laatste *mlnuten slaagde West Frisia er in de winnende goal te scoren, einde 32 voor -West Frisia 4 A.s. Zondag ontvangt N.V.V. I het goed spelende West Frisia 3, dat belooft een spannenden strijd te worden. EEN RUWEN WEDSTRIJD. Scheidsrechter met onvoldoende capacitei ten. Zondagmiddag speelde D.E.S. van Barsingerhorn te Kolhorn tegen de geiyknamlge club uit die plaats. Ook nu weer heeft D.E.S. het onderspit moeten delven, in een wedstryd, die het aanschoüwen niet waard was. Het is nu eenmaal een feit, dat D. haar slechtste wed stryden tegen Kolhorn speelt en deze maakte daarop geen uitzondering. Voor de rust was de stryd wel „bon kig", maar het ging toch niet de perken te buiten. De rust ging in met 11. D. had eerst de leiding genomen, doch vlak voor het rustsignaal maakte Kolhorn gelijk. Dit gaf inderdaad den stand goed weer. Wat wy even wel na de pauze te zien kregen was iets, dat met voet bal weinig gemeen heeft en zeker een aanfluiting kan worden genoemd voor deze mooie sport. Wij willen hier In het midden laten „aan wie de schuld". Maar één ding is zeker, de scheidsrechter trad in deze periode niet op, zooals dat behoorde. Toen hy na een kwartier spelen een D.-speler van het veld zond, die tevoren nim mer een overtreding had begaan en nu, nadat hy op onnavolgbare wijze „gevloerd" was, waarvoor ook aan D. een vrije schop werd toegekend, een dreigende hou ding aannam, was o.i. een absoluut foutieve beslissing, die, als de belde aanvoerders niet op kalme en bezadig de wijze waren opgetreden tot een grooter incident had kunnen lelden. Deze arbiter mag misschen een goed fluitist zyn, doch wy achtten hem, dezen middag al thans, niet in staat dezen strijd, waarin het vaak hard togen hard gaat, op afdoende wyze te leiden. D.E.S, dat nu met 10 man verder speelde, hield goed stand, dank zy uitstekend werk van den spil en aanvoerder, den rechtsback en den keeper. Het was daarom jammer, dat vlak voor het einde door D. een bal in eigen doel werd geschoten. Zoo kreeg Kolhorn een goedkoope voorsprong, die zy wist te bewaren. NOORDSCHARWOUDE. V oe t balul tslagen. Voorwaarts aR.C.B. a 3—9. Voorwaarts bRood wit b 7—0.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6