Teler-Handelaar Het Rijksdagproces Weegbrug Groetpolder Winkel. VERGADERING SCHAGER ROOSJES Tumbouwvereeniging „Tuinbouwbelang" te Noordscharwoude. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nederlandsch journalist door de politie verhoord. Advertentiën. Nagekomen Berichten. Lijmbanden bij vruchtboomen. Mandenrente Zaaitarwe te koop Tarwestroo, ADVERTEERT IN DIT BLAD. I>e Tutnbouwvereeniging Tuinbouwbelang verga derde Dinsdagavond bij den lieer J. de Bakker, al hier. Een 40-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer G. Bartcn, opende met wel kom, er op wijzende, dat er steeds op verbetering van den toestand wordt gehoopt, wat helaas niet het ge val is. Het wordt hoe langer hoe erger. De tuinbouw geraakt geïsoleerd tusschen een haag van prikkel draad. Spr. hoopte dat men den moed niot zou ver liezen, in de verwachting dat de versperringen spoe dig worden opgeheven en er weer eenige verademing zal komen. De notulen werden door don secretaris, den heer J Kliffen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De heer J. Ootjers deelde mede, dat men m den Vierbond tot het instellen van een aanvoerregeling is gekomen en lichtte de regeling toe. Verder bracht spr verlsag uit van de.op den „V erbond"-gehouden besprekingen, waarvoor wij naar de verschillende ver slagen van „Den Vierbond" en „De Koophandel ver wijzen. Tenslotte hoopte spr. dat er van de tuinders meer „veilingsmenschen" worden gemaakt. Men moet niet om een hoek of een kant staan, de kooplui op te wachten, of er nog iets noodig is. De kooplieden moe ten op de veiling kunnen koopen. De heer T. Kostelijk wilde de «bouwers, die beroeps- Oit-de-hand-verkoopers zijn. daarvan uitsluiten, als er voortdurend gebruik van de bonnen wordt ge maakt De heer P. Swager Kz. vond de heffing veel te kort om resultaat te hebben dat de bonnenverkoop wordt verminderd. De heer J. Kliffen was van meening, dat de koop lui voor geringe onkosten in de gelegenheid moeten worden gesteld. De heer G. Bakker Oz.. zeide, dat men paraat moest blijven om den handel in de goederen mogelijk te maken. In het buitenland doet men ook z'n uiterste best nu goede kwaliteit enz. te leveren. De heer J. Ootjers was het hiermee eens. Er zijn nog wel knoeiers onder de leden. Goede kool moet er worden aangevoerd. Daarmee moet reclame worden gemaakt. Nlenwe contrlbuticregeling Het bestuur stelde voor een andere contributierege- Mng in te stellen. In verband met de poterbewaar plaats zal het noodig zijn de contributie te verhoogen. Er zal minstens f1450 noodig zijn voor ren'e en af lossing voor het volgende jaa/. De prils is op f0.12H per bak gesteld, wat niet de sympathie van het be stuur heeft. Daardoor komt do bewaarplaats niet uit. Dat is niet juist. Do begrooting voor de ingekomen bakken is f650. De contributie moet worden verhoogd tot f 1-50 per jaar. Verder stelde men voor 2 cent per snees extra te heffen. 15000 snees a 2 cent is pl.m. 1300. Van de gecontracteerde kool wi.de het bestuur f 0.50 per wagon heffen. Dit wordt op 100 wagons ge raamd. Dan is men tot f1420, waardeor er nog f30 ongedekt is. De heer K. van Dijk vond het een mooie regeling maar spr.'s bezwaar was, dat de leden te weinig bak ken in de bewaarplaats brengen. De menschen, die wel hun poters inbrengen, betalen zoo dubbel. Spr. zou willen dat het totale tekort werd geheven met een omslag. De bakken wilde spr. laten inbrengen voor 5 cent. De Secretaris voelde daar niet voor. Het eens ge nomen besluit moet worden gehandhaafd. Verscheidene leden gevoelden er voor, dat de niet- Inbrengers moeten worden getroffen. De Secretaris meende, dat het getal van 5000 bak ken nog kan worden overtroffen. De heer K. v. Nienes verzekprde, dat men. als men de bakken inbrengt, evengaed naloop heeft. Wat is in dezen tijd de waarde van het inbrengen?, vroeg 6pr. zich af. De heer IJ. Kaan zag er in dat de eerste tien jaar te weinig wordt ingebracht. Spr. noeüade het voor stel een lapmiddel. Er moet worden geheven wat noodig is. De Voorzitter was het hier niet mee eens. Elk jaar moeten de kosten worden gedekt. De heer Kaan vond elk jaar contributlcregelen heel lastig. Men heeft geen houvast. De heer J. Ootjers vond dat men dit buiten be schouwing moest houden. Het volgend laar kan er weer een ander besluit worden genomen. Als men dan voor 5 cent per bak wil, kan men het doen. Nu is er een besluit, waaraan moet worden gehouden. De heer T. Kostelijk vond het onbillijk dat een groote bouwer meer moet betalen, dan een kleine. Voorzitter merkte op, dat degene die groot voor komt, ook meer zal moeten betalen Dat Is altijd zoo. De heer IJ. Kaan wilde de contributie stellen op f 6 en f4. De groote bouwer heeft tegenwoordig groo- ter stroppen dan de kleine. De heer J. Kliffen vond het onbillijk ook tegenover de leden-begunstigers Die loopen allemaal weg. De heer T. Kostelijk vroeg, wie er voor de poter bewaarplaats waren. De heer J. Kliffen stelde vast. dat het bestuur er niet voor was. Hij is er echter, dus moeten we geza menlijk de lasten dragen. De kleinen hebben het gedaan. Da grooten moeten betalen. De heer T. Kostelijk merkte op dat het door de klei nen is opgesteld en de grooten moeten 't betalen. Spr. wilde de tarwebouw er buiten houden. De voorzitte. wilde er maar Liet meer over praten, men moest het maar aannemen. De heer P. Swager dacht dat het eigenbelang bij Kostelijk sprak. De heer J. Ootjers protesteerde er ook tegen, dat de kleintjes het hebben doorgevoerd. Het is met meer derheid van stemmen aangenomen. De consequentie moeten we dragen. Klnderenpraat. De heer K. Zeeman Jbz. vond het onbillijk, dat iemand met 500 snees, die 250 sm .s zaad bouwt, de f 0.02 per snees van dat zaad ook moet betalen. De heer J. Meeldijk ond dit laatste kinderenpraat, •ls men 500 snees land heeft, om dan die 2 cent per snees niet te willen betalen. De heer IJ. Kaan stelde voor f 4.— en f6.— contribu tie te heffen. Dit voorstel werd niet gesteund. De heer K. v. Dijk wilde verschil maken tusschen inbrengers en niet-inbrengers. Dit vond bijval. Het bestuursvoorstel werd na eenige bespreking aangenomen. Rondvraag. De heer Smit "i roeg of de poterbewaarplaats niet kouder kon worden gehouden. Voorzitter antwoordde dat de vorst wel kan worden gekeerd, met de zon heeft men wel eens last. De heer Swager meende, dat er door omzetting wel iets aan kan worden gedaan. beer G. Bakker Oz. deelde mede, dat men nog wel kans had, dat de bloembollen, waarmee in Oud- karspel proeven worden genomen, de bewaarplaats rendabel maken. De heer IJ. Kaan zou er prijs op stellen, dat de teelt regeling tijdig bekend wordt gemaakt. Spr. wilde daarop aandringen. ■mPa*11661" 0otiers deelde mede, dat er hard aan wordt gewerkt. van w^de inlichtingen hebben voor het lid worden van de N. Aardappel-Centrale. Is men net automatisch of moet men zich nog opgeven?. De heer J. Ootjers ried sterk aan, dat alle late aard appelen-verbouwers zich op geven bij het Betaal- kantoor. De heer Van Dijk deelde mede, dat de Spaansche kali zooveel goediïoopcr is. Moet er voor het voor jaar kali op voor worden gekocht? Men was er voor, dat iets werd gekocht. De heer Abr. de Geus vroeg, wanneer er voor de poterbewaarplaats moet worden betaald. Krijgen we nog toeslag De secretaris antwoordde, dat de poterbewaarplaats ongeveer met Januari moet worden betaald. De steun wordt mot enkele dagen verwacht. Men besloot ora weer wortelzaad te verbouwen voor rekening der vereeniging. De heer K. Wagenaar vroeg, waar de f 070 van de Denen voor binnenlandsch gebruik naar toe gaat De heer J. Ootjers antwoordde, dat <lit wordt ge bruikt voor toeslag op de Deensche witte, naar aan leiding van de overeenkomst me* de zouters. De ba sis a f 160.— per wagon. Er wordt van binncnlandschc handelaren en zouters een zeker bedrag geheven, al naar gelang der prijzen. Spr. deelde mede, dat de mi nimumverkoopprijs voor andijvie I 0.50 is. Voor de doorgeloopen andijvie is de minimumprijs f0.25. Daarna sluiting. EEN MOTIE. „De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel der afd. Schagen In vergadering bijeen, op Dinsdag 17 October 1933; gehoord en gelezen hebbende de aanvallen op het openbaar onderwijs, besluit bij deze met kracht hiertegen op te komen, deze motie te publiceeren in de plaatselijke pers en gaat over tot de orde van den dag." EEN GOED VOORBEELD. Door onderwijzers en leerlingen der U.L.O. school al hier is aan het Plaatselijk Cristsoomité een bedrag van f 9.60 als bijdrage overhandigd. Vele kleintjes maken één groote, zegt men op onze U.L.O.-school en inderdaad levert deze sympathieke In zameling per jaar een aardig bedrag op. Wie volgt dit goede voorbeeld? BINNENBRAND. Dinsdagmorgen ongeveer kwart voor elf heeft er een binnenbrand gewoed in de drukkerij der N.V. de West- Friesche Kerkbode. In de Landbouwstraat alhier. Op bedoeld tijdstip had een der zetters even rijn machine verlaten en bevond zich op kantoor. Bij zijn terugkomst ontdekte hij tot zijn ontsteltenis brand In t vertrek. Direct werd getracht het vuur te blusschen, maar daar 't zich aanvankelijk nogal ernstig liet aan zien, werd 't raadzaam geoordeeld de brandweer te alarmeeren. Al spoedig stond de motorspuit voor 't huis. Deze behoefde echter geen water te geven, daar 't gelukt was, het brandje meester te worden. De oorzaak zoekt men in het potkacheltje, dat in dit vertrek stond te branden. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Oct. Aangevoerd: 5000 Kg. roode kool f 11.30, 29000 Kg. gele kool f 1—1.10. 31000 Kg. vr. witte f 1.25—1.30. 6000 Kg. D. witte f 0.901.10, 31000 Kg. aardappelen, schot sche muizen f 0.300^30, drielingen f 0.30—0.50. Frisio f L50. 10000 Kg. uien: gele nep f 2.30—2.40, drielingen f 0.90, uien f 2—2.30. 12000 Kg. bieten f 0.60—L20, 1500 Kg. peen f 2.20, 4100 stuks andijvie f 0.25—0.70, 9400 st bloemkool Reus f 1.704.80, Lecerl f 3.40—4.70, H f 0.75—1.60. NOORDSCHARWOUDE, 17 Oct Aangevoerd: 53800 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.500.60, bl. dito f 2.10. drielingen f 0.40 friso f L70, 11400 Kg. uien f 1.80—2, drielingen f 0.8O— 1, gro ve f 2.102.30, gele nep f 1.50—2.10, 3500 Kg. peen f 1.80 —2.20, kl. peen f 0.60—0.70, 125 Kg. spercicboonen f 4.30 —15, 2600 Kg. kroten f 0.60—0.70. 43200 Kg. roode ko-)l f 1—1.20, 48600 Kg. witte kool f 1.25, 25600 Kg. gele kool f 1—1.10, 2850 Kg. D. witte kool f 0.80, 4700 stuks an dijvie f 0.25, 50 stuks bloemkool f 3.20. WARMENHUIZEN, 17 Oct Aangevoerd: 13400 Kg. roode kool le kw. f 1, 8200 Kg. gele kool f 1, 52100 Kg. witte kool f 1.25, idem per wagon f 125, 2300 Kg. uien f 1.90—2, drielingen f 0.86-0.90, grove f 2.102.20, 14625 Kg. aardappelen: eigenheimers f 22.20. schotsche m. driel. f 0.500.70, 5100 Kg. ble ten. 160 stuks bloemkool le soort f 4.30, 2e soort f 1.50. MEDEMBLIK, 17 October. Witte kool f 0.401.25, roode kool f 1, gele kool f 1 per 100 Kg., uien f 0.901, geie nep f 0.001 per 50 Kg. FURMEREND, 17 October 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt Kaas: 20 stapels Fabriekskaas f 21-50, 17 stapels Boerenkaas f 23, per 50 Kg. In to taal 3 stapels, wegende 45400 Kg. Handel goed. 1789 Kg. boter f 1-55—1.56. Vee: 387 stuks runderen, wo. 250 vette, 5264 cent per Kg.; 97 melk- en geldekoeien f 90150 40 stieren. Handel runderen vlug; 9 paarden f 45130, handel ma tig; 70 vette kalveren 5070 cent, handel vlug; 106 nuchtere kalveren slacht f 516, fok f 517, handel matig; 210 vette varkens, voor de slacht 3739 ct per Kg., handel matig; 95 magere varkens f 13—26, handel vlug; 256 biggen f 1014, handel matig; 14&T schapen f 6—<22, handel stug; 63 bokken; kipeieren f 5.506.25; eendeleren f 3.40; piepkuikens 4050 cent; 441 ganzen f 1.5—3.10. Eierenveiling; 2814 kipeieren a f 5.306.10; 347 kipeieren b f 2.90—3.70; 256 eendeieren a f 3.65. Wegens beleediging der Natlonaal-Soclall*. tische leiders. Berlijn: Gisteren ls de Neder 1 andsche Journalist Jhr. Mr. C. da Marees van Swinderen, die medewerkt aan verschillende Nederlandsche en Nederland-Indi sche dagbladen en o.a. artikelen schrijft over het Rijks dagproces, op het politiepresidium ontboden, om ver hoord te worden. Jhr. de Marees van Swinderen zou in Nederlandsche en Nederlandsch-Indische bladen de regeering en haar leiders verachtelijk hebben gemaakt, in het bijzonder in een artikel onder den titel „Ber- lijnsche Causerieën" in de „Indische Caurant". waarin hij de natlonaal-socialistische leiders zou hebben be- leedigd. Na een kort verhoor kon Jhr. de Marees van Swinderen het politie-preeidium weer verlaten. HEVIGE AARDSCHOKKEN IN ZUID -BULGARIJE. Opwinding onder de bevolking. In de laatste nachten zijn in tal van plaatsen in Zuld- -Bulgarijo hevige aardschokken waargenomen, welko bij de bevolking groote onrust hebben gewekt. De aard schokken zijn in de meeste gevallen gepaard gegaan met een sterk onderaardsch gerommel, evenals bij de cata strofale aardbevingen in de Paaschweek van 1927. In de dorpen heeft de bevolking, die ln groote onge rustheid verkeert, in de open lucht overnacht. Er wordt niet gemeld, dat schade is aangericht. Goering en Goebbels zullen worden gehoord Polemieken over het Bruinboek. Berlijn. In het Rijksdagproces heeft gistermid dag tegen het slot van de behandeling de Oberreichs- anwalt Dr. Wernor in verband met de leugenachtige beweringen in het Bruinboek voorgesteld den politie- president Heines (Breslau), Luitenant Schulz en den politie-president Graaf Hclldorf (Potsdam) als getui gen te hooren en hun te doen verklaren dat zij met de aangelegenheid van de onderaardsohe gang tus schen het Rijksdapgebouw en het huis van den Pre sident van den Rijksdag, niet het minste te doen hebben. Verder stelde Dr. Werner voor den Pruisischen Minister-President Goering en Rijksminister Dr. Goebbels uit te noodigen voor het Rijksgerechtshof te verschijnen, ter weerlegging van de beweringen in het Bruinboek, dat zij beiden de intellectueele ont werpers van het plan tot stichting van den brand in den Rijksdag zijn geweest. Overeenkomstig dit voorstel van Dr. Werner be sloot de Senaat Goering en Dr. Goebbels uit te noo digen en de politiepresidenten Graaf Helldorf en Hei nes en Luitenant Schulz als getuigen te dagvaarden. De drie laatstgenoemde getuigen zullen waarschijn lijk Vrijdag worden gehoord. Een tijdstip voor het verhoor van Minister-President Goering en den Rijks minister Goebbels, is nog niet vastgesteld. Vervolgens worden weer eenige employé's van den Rijksdag gehoord, waarbij weinig bijzonders aan het licht komt. Naar aanleiding van een onderaardschen gang, waarover in het Bruinboek sprake is, verklaart de hoofdmachinist Mutzka, niets verdachts te hebben be merkt en koestert ook geen verdenking tegen bepaal de personen. Hij heeft geen beambten voor hun tijd weggestuurd en verklaart voorts dat alles in deze on deraardschen gang het in de portiersloge van het huis van den Rijksdagpresident gehoord moet kunnen worden, vooral 's avonds. Dr. Sack: „Den Zondag voor den brand zou vol- eens het Bruinboek een „algemeen appèl" der brand stichterscolonne zijn gehouden." Getuige: „Daarvan heb ik niets gemerkt. Ook den S.S.-wacht, die met 20 man in het Huis van den Rijks dagpresident zou zijn geweest, heb ik niet gezien." Mutzka vertc,'t verder, dat er heel lang geleden een sleutel ls zoek geraakt, dien men niet weer heeft kunnen vinden. Wederom vraagt Dimitrof het woord om te ver klaren dat hij er zelf het grootste belang bij heeft, dat alle onwaarheden worden weerlegd. „Ik heb den President reeds verleden week verzocht op mijn kos ten mij via den officieelen verdediger Dr. Teichert het Bruinboek ter beschikking te stellen. Ik verklaar de dat het onbegrijpelijk, ongelooflijk en naar mijn meening ook onrechtvaardig is, wanneer mijn aan klagers dit boek in handen hebben en ik als be klaagde het boek en het materiaal niet ken." President: „Ik wijs de uitdrukking „ongelooflijk" als onbehoorlijk terug." Dimitrof: „Ik verlang, mijnheer de President, dat ik dit boek ter inzage krijg." DOODELLJK ONGEVAL TE ROTTERDAM. Glstermidag omstreeks half vijf ls de 45-Jarige weg werker van de R.E.T., J. Blom, wonende te Schiedam op den Bergweg te Rotterdam onder een motorwagen van lijn 14 geraakt, toen hij achter een andere tram om plotseling en snel den rijweg overstak. B. bekwam een schedelbreuk en is korten tijd later overleden. Het stoffelijk overschot ls naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. Geboren: Jan Nicolaas, zoon van J. A. ERIKS N. ERIKS—Delver. Burgerbrug, 17 October 1933. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: NANS MARIE, Dochter van P. M. LEGUIT en G. LEGUIT—Dekker. Scheldestraat 51 II. Amsterdam, 15 Oct. 1933. Getrouwd: DICK ZEEMAN Wz. en BETS VAN DER WERFF Pd. die, mede namens wederzijdsche Fa milie hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Wieringerwaard, Oct. 1933. op Vrijdag 20 Oct. a.s., 's avonds 7 uur, bij den heer LAAN te Winkel. De voorloopige Commissie. PUIKE WINTERAARDAPPELEN te koop. Ondergeteekende is tevens kantoorhouder voor het afgeven van vervoerbewijzen van de Aard appelorganisatie. J. BIJHOUWER, Winkel. T i N O E N D IJ K ZUIDSOHAR W OUDE. Gisteravond had ln café 't Fortuin van den heer G Kuilman alhier een biljartwedstrijd plaats tusschen 2 vijftallen van OJCK. alhier en 2 vijftalen van de bil jartclub De Drie Ruiten te Alkmaar. De uitslag was de volgende: Eerste vijftal: K. Rol, DDR, 31 2.2 14 67: P. de Geus, OKK, 31 4 14 125; Liefting DDR, 35 3.3 13 125; C. de Vries OKK, 34 2,6 14 88; J. Moscl: DDR, 45 2.6 28 117; R. Blom OKK, 45 2.8 15 125; Jb. Mors DDR, 27 4.63 20 125: P. Swager OKK 26 3.45 16 90; N. Venniker DDR 29 4.3 13 125; A. Kramer OKK, 28 3 9 36. Tweede vijftal: Apeldoor DDR, 30 2.67 13 80; K. Kansen OKK, 30 3.33 19 100; Ruia DDR 42 1.74 10 70; C Kuilman OKK, 42 2.40 12 100; Smilders DDIR, 49 1.50 11 74; J. Dirka OKK 49 2.04 7 100: Schoenmaker DDR 50 11 6 55; Dirka OKK, 50 2 6 100; Wesseis DDR, 35 2.85 14 100; C. Kuilman OKK 35 1.6 7 57. CAllANTSOna Rectifi-catie. In het verslag van het huldl» gingsfeest van Dr. Oterdoom vermeldden we, dat o.m. sprak mevr. Burger uit Callantsoog. Dit is niet juist en leze men mevrouw BrouwerMeijer. WINKET De in het vorige jaar opgerichte tooneelvereeniglng, heeft na haar goed geslaagde eerste uitvoering, haat werk voortgezet en zich met ijver voorbereid voor een volgende uitvoering, waarmede zij het komende seizoen zal openen. In studie is genomen „Haar laatste wil", blijspel in drie bedrijven, door J. W. v. d. Heiden Jz. en H. Bakker, en teneinde zoo goed mogelijk voor den dag te komen, heeft de vereeniging zich gesteld onder de beproefde leiding van den heer H Slikker te Oudkars pel, regisseur van Nieuw Leven. Goede leiding, bekende geroutineerde krachten* waar borgen een optreden, aller belangstelling waard; een optreden waarvan nadere bijzonderheden bij adv. be kend gemaakt zullen worden. Verschenen Is bericht No. 348 van den Plantenziek- tenkundigen Dienst, waarin de aandacht gevestigd wordt op het gebruik van lijmbanden. Omdat er in onze streek ook nogal vruchtboomen voorkomen, zij het dan ook hoofdzakelijk bij particu lieren, laten we dit bericht gedeeltelijk volgen. Lijmbanden worden aangewend ter bestrijding vafl wintervlinders, die, zooals uit den naam valt af te lei den, tegen den winter verschijnen. Eind October begin November komen ze uit den grond te voorschijn. In den loop van den winter leggen de wijfjes haai eitjes, meestal aan de fijnere takjes, dichtbij de knop pen. Uit deze eitjes komen in het voorjaar de rupsjes trekmaden geheeten, die de knoppen, bladeren, bloe- men en jonge vruoht ernstig kunnen beschadigen. Een eigenaardigheid is, dat de mannelijke vlinders vleugels hebben en kunnen vliegen, maar dat de wijf. jes vleugelloos ztin. Om in den kroon haar eitjes te leggen, moeten deza wijfjes tegen den stam opkruipen. Dit kan haar belet worden door om den stam een ring van lijn aan te bren« gen. Door het omleggen van lijmbanden voorkomt men dus, dat de wintervlindereitjes gelegd worden en waar geen eitjes zijn, kunnen in het voorjaar geen rupsjes verschijnen. De lijm mag echter niet direct om den boom gesmeerd worden. Op een vlak gedeelte van den stam, ongeveer 1 M. boven den grond, bevestigt men twee touwtjes, een boven en een beneden, een strook papierperkamentpapier) ter breedte van ongeveer 15 c.M. Op deze strook papier wordt de zgn. rupsenlijm, dat is een lijmsoort, die maandenlang kleefkrachtig blijft, uit gesmeerd. De beschadiging door trekmaden kan, behalve dooi lijmbanden, voorkomen worden door een goed uitge voerde late carbollneumbespuiting. De fruitkweekers en alle anderen, die van plan zijn hun boomen ln Februari met carbolieum te bespuiten, kunnen derhalve het leggen van lijmbanden nalaten. Lijmbanden dienen uitsluitend om wintervlinders t« vangen. Niet om wormstekigheid te voorkomen of an dere rupsen dan trekmaden te bestrijden. Men raadplege voor de bestrijding van wintervlin ders Mededeeling No. 3 en voor die van wormstekig heid Mededeeling No. 20 van den Plantenziektenkun- digen dienst. Nadere inlichtingen worden kosteloos ver strekt door den Plantenzlektenkundigen dienst te Wa- gening en door de ambtenaren van dezen dienst, als mede door de Rijkstuinbouwconsulenten. D, ambtenaar bij den Plantenz. dienst. VAN HERWUNEN, St. Pancras. Het Bestuur der Fruit- en Groentevereeniging te Winkel, attendeert dat ieder, die alsnog inlichtingen wenscht, om als van aardappelen in aanmerking te komen, zich alsnog kan wenden tot den heer P, HONINGH te Winkel, tot en met 21 Oct. 1933. zal worden uitbetaald in Café LAAN, op Vrijdagavond 26 Oct. van 7 tot 9 uur. Vanaf 26 October zal voortaan alleen op Maandag en Vrijdag Markt gehouden worden. J. KOSTER, Voorzitter. P. HONINGH, Secretaris. bij C. BEERS Gz. te Winkel, TeL 29. Erkend Handelaar. TE KOOP: bij J. NUIJ, Stoomweg 3, Anna Pau- lowna. Aangeboden: dour de N.A.K., goedi gekeurde JULIA NA ZAAITARWE, A f12.per 80 Kg., inclusief. G. H. GEERLIGS, Kneesweg 8, Anna Paulowna, Telef. 51. Te koop: ZWART PAARD, mak in alle tuigen. Vlug rij- en za- delpaard. Te bevragen bij J. BORST Cz., Oudkarspel. Te koop: EEN STUIT OUDE KOEMEST, bij C. ZANDER, Stolpe, Schager- brug. Te koop: 70 snees ROODE KOOL, taaie soort, bij Jb. ERIKS, Barsin* gerhorn. Te koop: BURGERWOONHUIS, te Schag-n, (nieuwO i 1750. Br. no. 641 Bur. van dit blad. Te koop: Ongeveer 15 M3. RIVIERZAND. Te bevragen bij P. Schoorl, Lage-* dijk, Schagen. Te koop: Een goed onderhouden KACHEL. J. G. TIELROOIJ, Molenstr., Scha- gen. Te koop: 10 snees ROODE DORSCHKOOL, 10 snees gewone witte kool, bij K, DOORN, St. Maartensvlotbrug. KOSTGANGERS gevraagd voor acht gulden p. week met kost en inwoning, bij K. DE LEEUW, Nieuwstraat. Schagen. Te huur gevraagd: Een nette WOONWAGEN of Woonschuitje. Brieven met huur- opgaaf onder letter KK, Bur, van dit blad.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3