Het Rijksdagproces Belangrijke Belgische Kabinetsraad. Opheffing Openbare School. Botsing tusschen tram en vrachtauto. N.V.V. kan staking met financieren. Auto tegen een tolboom gereden. De onderaardsche gang. DE COMPLICATIES der continsenteering. Verkiezingsuitslag in Noorwegen. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. N=»*»ekomen tó^ricMan. gtakingsgevaar bü mijnwerkers afgewend. Gistermiddag hebben de Belgische ministers een be langrijke kabinetsraad gehouden, aldus VD. Eerst werd een bespreking gevoerd over het wetsont werp, waarbij het dragen van uniformen door politieke organisaties wordt verboden. De tekst daarvan werd goedgekeurd en zal hedenmiddag in de Kamer worden ingediend. De ministers hebben besloten het verbod om op 12 November te Malmédy een socialistische betoo ging te houden, te handhaven. Vervolgens heeft de raad van ministers een overeenkomst goedgekeurd met de mijndirec- teuren. volgens welke een recht van tien francs per ton zal worden geheven op den Invoer van steenkolen. Deze regeling geldt tot 31 December 1933. Als gevolg hiervan zullen de werkgevers de loonsovereenkomsten niet opzeggen. De prij zen der kolen zullen niet worden verhoogd. De gemengde commissie voor de mijnen zal hedenmiddag vergaderen om kennis te nemen van deze overeenkomst, waardoor het stakings gevaar is geweken. De Brusselsche corr. van het „Hsbl." meldt in aan sluiting op bovenstaand bericht nog dat de opbrengst van deze belasting op den koleninvoer, die op circa frs. 20 millioen per maand wordt geraamd, voor de helft ten goede zal komen aan de mijnen die in moeilijkhe den verkeeren, wat dus wil zeggen aan de mijnen in de Borinage. De andere helft van deze belasting zou in de schatkist vloeien. Werd voor één jaar terug gebouwd. In de gisteren gehouden raadsvergadering der ge meente Molenaarsgraaf is met vier tegen twee stem men besloten tot opheffing der openbare Lagere School per 31 December a.s. Deze school is nog geen jaar geleden gebouwd. Veel materleele schade. Gistermorgen in de vroegte tusschen vier en half vijf. is in de bocht van het Westelijk Viaduct bij het Stationsplein te Amsterdam een hevige botsing ge schied tusschen en tramwagen van lijn 22 en een vrachtauto. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan een samenloop van omstandigheden: zoo ver klaarde de bestuurder van de vrachtauto, een melk wagen uit Weesperkarspel, dat hij geen signalen van de tram heeft gehoord: de trambestuurder heeft bij zijn verhoor echter medegedeeld, deze wel gege ven te hebbïn. Hoe het ook zij. de botsing tusschen beide voertuigen de vrachtauto kwam uit de rich ting De Ruytcrkade, terwijl de tramwagen uit de richting Stationsplein kwam was zoo hevig, dat van de tram het linkervoorbalcon geheel werd inge drukt; de vrachtauto was aan den linkerkant zwaar gehavend, ook waren een voor- en deurruit geheel vernield. Het is verder komen vast te staan, dat de chauffeur van de vrachtauto beide bestuurders liepen geen verwondingen op de bocht naar het viaduct niet geheel rechts genomen heeft, zulks waarschijnlijk in het vermoeden dat de weg vrij was. Da hakenkrniskwestie te Zaandam. Uit Zaandam wordt aan de „Tel." gemeld: De havenarbeidersorganisatie vergaderde gister avond over de vraag of er al of niet gewerkt zou worden aan een stoomschip, dat een hakenkruis- vlag in den mast voert. Na zeer langdurige bespre kingen, waarin ook bijkomstige belangen der haven arbeiders, die op deze boot het werk neergelegd heb ben, te berde werden gebracht, werd besloten om het werk morgenochtend te hervatten ondanks het uit waaien der hakenkruisvlag. De omstandigheid, dat het N.V.V. door een ver tegenwoordiger liet mededeelen, momenteel niet in staat te zijn om een eventueele havenstaking te fi nancieren, gaf den doorslag tot dit besluit. De vergadering had een zeer rumoerig verloop, daar in deze organisatie arbeiders van alle richtin gen georganiseerd zijn. Drie Amsterdammers gewond. Gisterenavond om half 12 reed op den weg van Rotterdam naar Overscbie een auto, waarin vier Amsterdamsche stucadoors zalen, op een afstand van ongeveer 8 meter achter een bus van de R.E.T. aan. De tolgaarder liet, nadat de bus gepasseerd was plotseling de tolboom neer, met het gevolg dat de chauffeur van de Amsterdamsche auto, die met den plaatselijken toestand niet. op de hoogte is, met zijn wagen tegen een boom botste, aldus de Msb. Van de auto braken bijna alle ruiten en behalve de chauffeur, die met den schrik vrijkwam liepen alle 3 de andere inzittenden, de 41-jarige H. M., de 39-jarige H. M. H. en de 32-jarige E. E. min of meer ernstige verwondingen op. De heer H. is per Roode Kruis-auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd, de beide an tere gewonden zijn door een geneesheer ter plaatse verbonden. De Overschiescho politie heeft tegen den tolgaar der proces-verbaal opgemaakt. T.V.V.-VLAGGETJE NIET ONDER HET UNIFORMVERBOD. De kantonrechter te Groningen heeft den heer J. Zuidema, ambtenaar van het bureau voor arbeids-, recht te Groningen, tegen wien de politie te Gro ningen op eigen instignatie een vervolging had in gesteld wegens het voeren op zijn auto van N.V.V.- vlaggetje (een roode doek, waarop drie witte banen zijn aangebracht), hetgeen in strijd zou zijn met het uniformverbod, vrijgesproken. De kantonrechter is van meening, dat het onder- scheidingsteeken wel opzichtig is door vorm, kleur, afmeting en wijze waarop het op de auto werd ge voerd, maar dat niet is bewezen, dat dit onderschei- dingsteeken uitdrukking is van een anti-nationaal, althans van. een bepaald staatkundig streven. Het Hof naar de kelders van het Rijksdaggeboaw. Gisteren heeft bfj het Rijksdagprocee het Gerechts hof, de ambtenaren van het Openbaar Ministerie en een aantal getuigen, alsmede de bij het proces tegen woordige journalisten, den kelder onder het Rijksdag- gebouw, de gang naar de ambtswoning van den Rijks dagpresident en de kelders onder het huis van den Rijsdagpresident bezichtigd. De journaisten werden, na scherpe controle, door in genieur Risse rondgeleid. Eerst bezichtigden zij, on ge veer zestig in getal, de kelders onder het Rijksdag gebouw en de geheele ventileerings- en verwarmings installatie. Vervolgens ging het door de bewuste gang onder de tegenwoordige Hermann Goeringstrasse naar het ketelhuis onder de woning van den Rijks dagpresident Het bleek, dat men niet ongemerkt uit de ambts woning in of uit de gang kan komen, indien Ln de woning iemand aanwezig is die de uitgang van de gang in het oog houdt. Bij het begin van de zitting van gister was mede- deeling gedaan, dat het verhoor van den Pruisische» Minister-President en Rijksdag-voorzitter Goering en van Rijksminister Dr. Goebbels. in den loop van de volgende week zal plaats vinden. Eveneens werd mededeeling gedaan van de beslui ten van het Gerechtshof, ten aanzien van de getuigen- verzoeken van den verdediger van Dimitrof, Popof en Tanef. Een groot aantal nieuwe getuigen zal gehoord worden, o.a. de door de verdediging gewenschte Rus sische getuigen ter ontlasting van Popof, verschil lende echtparen, waarbij deze beklaagde gewoond heeft, en twee Russische medici, in totaal tien perso nen. Voorts heeft de Senaat het verzoek van Dimitrof. hem het geheele Bruinboek ter lezing te geven, afge wezen. Dr. Bueger verklaart dat er geen sprake van kan zijn, dat dit tegen de Duitsche regeering en het Duitsche Rijk gerichte smaadschrift, dat overigens in handelspolitieke techniek en VERJAREN GSCADEAUX, Het Vaderland (Den Haag) schrijft: E-en man ia jarig. Zijn schoonmoeder, die ln Londen woont, wil hem een verjaringsge-v.henk zenden. Natuurlijk, Engelsche heeren-mode-artikelen: een paar handschoenen en een mooie das. Bij het inpakken blijkt er nog teveel ruimte te zfjn in de doos; waarmede wordt In dezen tijd de ledige ruimte van reiskoffers en te verzenden doozen opgevuld? Iedereen weet het: met zijden kousen en zakdoeken. Behalve de handschoenen en de das voor haar schoon zoon, zendt mevrouw uit Londen dus ook een paar kousen en eenige zakdoekjes voor haar dochter. De jarige man krijgt bericht van de post, dat er een pakje dient afgehaald te worden. Hij gaat naar de Zaanstraat. De Zaanstraat ligt wel een beetje uit het centrum en Is per tram of. bus niet makkelijk te be reiken, maar ach als het alleen naar de Zaanstraat was! Hebt u consent, meneer? Consent! Moet ik daar een consent voor hebben, voor een das en een paar handschoenen, die mija schoonmoeder me zendt? Neen, meneer; niet daarvoor, maar voor de zak doekjes en voor de kousen. Die zijn er maar bij gedaan als vulsel. Ze zijn aangegeven niet als vulsel maar als zak doeken en kousen; zonder consent mogen die artikelen niet binnen. Gaat u maar eens naar Bronovo. Bedoeld was natuurlijk het oude Bronovo, waar nu onze zieke oeconomie wordt verpleegd. Daar werd de jarige man door een bediende te woord gestaan: U moet eerst formulieren voor het aanvragen van consenten gaan halen op het departement voor oeconomische zaken, Van Bronovo naar het departement. Na eenigen tijd ontvangt de man twee ln te vullen formulieren; één voor een paar zijden kousen en éen voor drie of vier zakdoekjes. Met de formulieren moest hij naar de Kamer van Koophandel. De toestemming tot Invoer van de ge noemde artikelen wordt daar verleend: voor Iedere partij goederen moet echter vtjf-en-twintlg cent be taald worden. Eindelijk kan de jarige man met zijn consenten terug naar de Zaanstraat gaan het Invoer recht van f 1.00 betalen en het pakje met de geschen ken In ontvangst nemen. Maar het is geen wonder, dat hij daarna op het Bu reau van Het Vaderland komt om ons het heele ver haal te vertellen en dan te vragen: is dat nu niet belachtlijk, is dat niet dwaas? Wat kunnen wij antwoorden? Ons blad heeft er ver- leden jaar meer dan eens op aangedrongen, dat men ae postpaketten met overigens gecontingenteerde goe deren niet vrij zou binnen laten. Als contingenteering nu eenmaal noodig is, dan moet er ook ernstig gecon- tingenleerd worden. Men wil de Nederlandsche arbeids markt beschermen, waarom dan echter de kleermakers van Londen en de groote modemagazijnen van Parijs een uitzonderlijke gunstige positie geven op de Neder landsche markt? De postpaketten-practijk dreigde op den duur een zeer ernstig nadeel te worden voor onze kleermakers en voor sommige groote modemagazijnen. Het besluit van de regeering om een einde te maken aan den consentloozen invoer per postpakket, dat een paar maanden geleden gevallen ls, heeft ons dan ook ten zeerste verheugd. Juist op denzelfden dag, dat wij het bezoek ontvingen van den man met het verjarings- •reschenk en de zeer begrijpelijke verontwaardiging, kre gen wij trouwens ook een brief, waarin ons, wordt me degedeeld dat wjj citeeren letterlijk de Bond van Kleermakerspatroons in Nederland zeer Ingenomen is met de door de regeering getroffen maatregelen, waar door ook zendingen van wollen goederen en ter waarde van minder dan veertig gulden niet langer zonder con sent kunnen worden ingevoerd. Het bekende lek in de wering van buitenlandsche wollen goederen blijkt op afdoende wijze hersteld te zijn. En de briefschrijver voegt er nog aan toe: de kleer makers kunnen het aan de bestellingen bemerken, die ze ontvangen. Wanneer men bedenkt, dat ieder cos- tuum minder uit het buitenland den Nederlandschen werkman een week werk verschaft, zal het een ieder duidelijk zijn, dat de Nederlandsche kleermakerij dank baar is voor de ten deze genomen maatregelen door do regeering. Kousen en zakdoekjes zün geen wollen costumes, maar dcrelfds redenesring ls natuurlijk van toepassing op alle gecontingeerde artikelen geheel Duitschland verboden is. een beklaagde voor een gerechtshof ter lezing kan worden gegeven. Voor zoover passages uit het Bruinboek in de zittingen on derwerp van bespreking hebben uitgemaakt, ging het om bepaalde beweringen en voorstellen in het Bruin boek, waarvan dan uitdrukkelijk mededeeling werd gedaan, zoodat beklaagde er volkomen van op de hoogte was. Dimitrof protesteert tegen deze beslissing. Hij wil van zijn verdediger alles weten wat in het Bruinboek staat en met de brandstichting in verband staat. Verdacht persoon aan de deur. Hierna wordt verhoord de ingenieur Bogun. Ter hoogte van portaal II heeft deze bemerkt, dat een in een donkere winterjas gekleede man, naar buiten keek. Bogun had den indruk, dai hij door een an der naar buiten werd geschoven. Den getuige kwa men twee vrouwen tegemoet, van wie een 'n hand beweging maakte. Getuige had den indruk, dat een teeken werd gegeven. De man die uit het portaal had gekeken, rende langs het gebouw naar de Overwin ningszuil. Eerst dacht getuige, dat het een bediende van den Rijksdag was. Het viel hem evenwel op, dat het portaal niet verlicht was. Bogun wilde zijn waar neming ter kennis van de politie brengen, doch hij zag nergens een beambte. Thuis gekomen, hoorde hij per radio het bericht van den bran 1 in den Rijks dag. Hij is toen direct naar de politiepost Branden burger Tor gereden, waar hij zijn bevindingen mede deelde. President: Later hebt U ook verklaringen afge legd betreffende den persoon var. dezen man en ge sproken van Popoff. Wanneer bent U met Popoff geconfronteerd? Getuige: Ongeveer drie weken later in het Krinl- nalgericht bij Reichsgerichtsrat Vogt. Volgens het portret van Taneff heb ik dezen man niet berkend. Popoff meande ik direct te herkennen ais den man die ik in den Rijksdag heb gezien. Popoff moet dan opstaan en den getuige herkent hem De getuige verklaart nog eens, dat de geheele li chaamshouding van Popoff identiek is met de hou ding van den geheimzinnigen vreemde bij portaal II. Dr. Teichert acht het onmogelijk, dat Thaler de man is geweest, die bij portaal II he^ft gestaan. Popoff verklaart ten slotte, dat hij meent, dat ieder woord dat de getuige over hem zegt, uaar zijn overtuiging niet waar is. De getuige Bogun, die ten slotte opmerkzaam wordt gemaakt op de groote beteekenis van zijn verklaring, wordt dan beëedigd. De zitting wordt dan gesloten. Donderdag is er geen zitting. Maar toch! Het geval met het geschenk aan den jarige HJkt ook ons wel een beetje belachelijk. Volgens Bergson wordt de lachlust van een mensch geprikkeld telkens als het zuiver mechanisme de over hand krijgt en het natuurlijke, het waarlijk levende verdringt Contingenteering ls een atuurlijk middel va verde diging: men zegt en ten deele terecht, al wordt er wel erg overdreven dat het instinct van oecono- misch zelfbehoud ons ertoe dwingt te contingenteeren. Maar ln gevallen als dit van de kleine zending uit Londen werkt het mechanisme volkomen gescheiden van zijn noodzakelijkheid, van zijn natuurlijken oor sprong, van de reëele krachten, die het bestaan ervan verklaren. Dan moet men er even om lachen. Is er wat aan te doen? Alle willekeur dient er natuurlijk vermeden te wor den, maar zouden er dan op de verschillende ultkla- ringsbureaux geen ambtenaren te vinden zijn met ge- noeg inzicht om dergelijke uitzonderlijke gevallen zelf te regelen? Zou het nu heusch gevaarlijk zijn om aan dergelijke ambtenaren een heel klein beetje discretlo- naire bevoegdheid in deze zaak te geven, desnoods in overleg met de kamrs van koophandel? De zaak is misschien niet zoo heel, heel belangrijk. Maar toch moet men zooveel mogelijk vermijden, goed gezinde staatsburgers door dergelijke chinoiseries op stang te jagen. Wij van onzen kant kunnen aan. alle schoonmoeders, grootmoeders, tantes, enz- die te Londen wonen of elders In het buitenland, slechts den raad geven: stuurt aan de geliefden ln het vaderland geen gecontingenteerde geschenken, zelfs niet als vulsel bij de rest. VOORZITTERSCHAP LIBERALE KAMERFRACTIE. Dr. S. E. B. Bierema benoemd. In plaats van mr. H. J. Knottenbelt, die het lid maatschap van de Eerste Kamer heeft aanvaard, is in de gisteren gehouden vergadering van de Tweede Ka merfractie van de liberale staatspartij „De Vrijheids bond" tot voorzitter dier fractie benoemd dr. S. E. B. Bierema. BEZUINIGING OP HET INDISCHE BUDGET. Niveau van 300 millioen. Aneta seint uit Batavia: Voor het einde van de maand verwacht de Begrootingscommissie nieuwe be zuinigingsvoorstellen van do departementen, waarin rekening wordt gehouden met het niveau van drie honderd millioen gulden. Het initiatief over de wijze waarop bezuinigd zal worden, blijft aan de departe menten. Deze zijn echter wel aan bepaalde bedragen gebonden. Winst voor de Arbeiderspartij. De verkiezingen voor de volksvertegenwoordiging van Noorwegen hebben o.m. het resultaat gehad, dat de Arbeiderspartij ruim 20 zetels winst gemaakt heeft ben. opening chr. nat. schoolgebouw. Zoo als wjj reeds mededeelden wordt het nieuwe schoolgebouw der Ohr. Nat. Schoolvereeniging Laurie- straat alhier heden (Donderdag)-avond feestelijk in ge bruik genomen. Deze feestvergadering ls beslist alleen voor genoo- dlgden toegankelijk. Vrijdagmorgen geschiedt dit feestelijk met de leer lingen der school. Zaterdagmiddag is het gebouw te bezichtigen van 2—6 uur, ten bate van het Crisisco- mité; hiervoor verwijzen wij naar de adv. uitvoering symphonee. De Schager Orkestvereeniging zal haar eergte uitvoe ring geven op 26 November e.k. EERVOL ONTSLAG ALS KANTONRECHTER PLAATS VER V ANG ER. Aan onzen vorigen ontvanger van registratie en do meinen den heer M. Drukker, is bij Kon. Besluit op diens verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrek- king van kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. V. V. V. D plaatselijke tooneelvereenlglng V.V.V. heeft, onder regie van den heer J. Bel in studie genomen „De Privé- Secretaresse", blijspel in 3 bedrijven, door A. den Her tog. VAN HET RECHTE PAD. Gister, ln den vooravond reed onze plaatsgenoot W. S. in een huurauto over den Vaikkoogerdük. Door da gladheid van den weg er was juist bieten gereden seulde 't wagentje van den dijk af en kwam tegen een damhek tot stilstand. De auto werd niet noemenswaar dig beschadigd en met vereende krachten weer op 't goede pad gebracht. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een regenmantel. Aan komen loopen: een hond. SCHAGEN, 19 October. 2 Stieren f 80. 173 gelde koeien (magere) f 80165 60 idem (vette) f 160—240, 12 kalfkoeien f 150—200. 90 vaarzen f 60—110. 44 graskalveren f 2045. 21 nuchtere kalveren f 618. 152 vette schapen f 16—23.50. 232 over- houders f 1016.50. 11 magere varkens f IS24. 14 vette varkens f 0.42—0.43, per Kg. 23 biggen f 10—13. konij nen f 0.60—1.40, 31 kippen f 0.350.70, eenden f 0.35— 0.60. haantjes f 0.25—0.55. E IER VEILING SCHAGEN. 18 Oct Aangevoerd zijn: 30000 stuks. 84 partijen kipeieren, 900 stuks 7 partijen eendeieren. De prijzen beliepen voor kipeieren van f 5.106.40, kleine f -1.504.80, voor eend eieren van f 3.203.40. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht ons blad van Zaterdag a.s. AMSTE1RDAM. 18 October 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.403.60, idem blauwen f 3.403-50, Idem bl. eigenheimers f 2.803; idem elgenh. poters f 2.502.60, idem blauwe poters f 2.502.60, maat 35 mm; IJpolder eigenheimers f 2.80— 2.90, idem bl. eigenheimers f 2.903 per 70 Kg.: An dijker muizen f 3.203.50, Langendijker muizen f 3.20 3 50, Rijper muizen f 3.203.50, Anna Paulowna zand f 56, Beverwijker zandaa:dappelen f*56, Hillegom- mer zandaardappelen f 56, Drentsche eigenheimers f 4.505, Flakkeesche eigenheimers poters f 2-50—2.60, maat 35 mm. per 100 Kg.; Noordholl. eigenheimers f 2.80—2.90, idem blauwe eigenheimers f 2.903 per 70 Kg. AMSTERDAM, 18 October 1938. Ter veemarkt waren heden aangevord: 2S0 vette kalveren, le kw. 64—70 cent; 2e kw. 56—62 et-, 3e kw. 4452 ct. per Kg. levend gewicht; 26 nuchtere kalve ren f 58 per stuk; 338 varkens: vleesch varkens 90 110 Kg 45—46 ct., zware varkens 4415 ct. vette var kens 44 ct. per Kg. slachtgewicht Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons Deenoch vleesch. WARMENHXTIZEN, 18 October 1933. Roode kool, le kw. f 1, Deensche witte kool f 0.80, witte kool, le kw. f 1.25, nep f 1-301.40, drielingen f 11.10, uien f 1.801.90, grove uien f 1-902. eigen heimers f 2. Aanvoer: 17175 Kg. roode kool, 2700 Kg. Deensche witte, 15600 Kg. witte kool, 300 Kg. nep, 1400 Kg. uien, 600 Kg. aardappelen. BROEK OP LANGEZNDUK, 18 October 1933. Roode kool f 1—1-60, gele kool f 1—1.10, vroege witte f 0.401.25, Deensche witte f 1-10—1.30, aardappelen: Schotsche muizen f 0.30—0.50, drielingen f 0.40, eigen heimers 2, uien: gele nep f 2-10—240. gele drielingen f 0.901, gele uien f 2.102.60, peen f 2.10—2.40. bleten f 0-601.20, slaboonen f 912, andijvie f 0-250.50, bloemkool: Reus f 3—5,70. lecerf f 3.20—5.30. H f 9.75— 1.50. Aanvoer: 50-000 Kg. roode kool, 52000 Kg. gele kool, 28000 Kg vroege witte kool. 6300 Kg. Deensche wltet kool, 13000 Kg. aardappelen. 8000 Kg. uien. 1400 Kg. peen, 5000 Kg. bleten. 170 Kg. slaboonen, 5500 Kg. andijvie 3500 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 18 Oct Aangevoerd: 32500 Kg. aardappelen: schotsche mulz. f 0.40—1.50. friso f 1.50—1.60. bl. eig. f 2, driel. f 0.40 —0.50, 6200 Kg. uien f 1.90—2.10, drielingen f 0.80—0.90, grove f 2.202.30, gele nep f 2. 135 Kg. spercieboonen f 4.70—11.10, 32000 Kg. roode kool f 1—1.30. 23000 Kg. witte kool f 1.25, 7400 Kg. gele kool f 1—1.10, 3300 Kg. D. witte kool f 0.90, 325 st. bloemkool f 2.G0, 2450 st andijvie f 0.50. WINKEL, 18 October 1933. Appelen f 2—8, peren f 2—10. druiven f 10—12. sla boonen f 4—7, aardappelen f 1—1.20, spruitkool f 3—5, uien f 0.601, alles per 100 pond; wortelen f 23 per 100 bos. N I El'W E N I E nn R p In onze gemeente zijn tot heden 96 gevallen van mond- en klauwzeer ter secretarie aangegeven. WINKET Eere wie eere toekomt In een bericht datdezer dagen in de bladen Is ver. schenen, over een aanrijding ln de Beemster, waarbij een persoon ernstig werd gewond en de autorijder met gedoofde lichten was doorgereden, staat dat de dader door de politie te Beemster is aangehouden, en het een Inwoner is van Lutjewinkel. Geheel juist is dit niet, voorzoover de aanhouding be treft niet de politie te Beemster, doch na door een radiopolitiebericht opmerkzaam te zijn gemaakt, is het den dienaar van politie te Winkel H. Velthuijs geweest die den dader heeft opgespoord en voorgeleid. E E E R E V GO W A A F D In den nacht van Maandag op Dinsdag werd bij den heer Overtoom, lid van het Burgerlijk Armbestuur, aan het Noordelnde, een ruit ingeworpen. Woensdagmorgen kwam de heer Hoogland, gemeente ontvanger tot de minder aangename ontdekking dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij hem een ruit van zijn kantoor het had moeten ontgelden. In belde gevallen wordt kwaadwilligheid veronder, steld. - Donderdagmorgen is de schorsing van de In de R.W V. tewerkgestelden weder opgeheven, zocdat zij zich he denmorgen weder naar de Wieringermeer hebben be- geven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2