GUSTAV FRENSSEN Hoe komen we tot betere export van onze producten? Vroeg genoeg! 70 JAAR. OMGEVING Predikbeurten. Ingezonden stukken D« mogelijkheid daarvoor bestaat wel, maar om daar van te kunnen profiteeren, moeten we de moeilijkheden kennen, die daaraan In den weg staan. Veel is er ge praat over tolmuren, doch die daarvoor niet wijken. ■k Heb Mr. Westerman, lid de«r Tweede Kamer, op een vergadering van den Bond voor Nationaal Herstel de meening hooren uitspreken, dat van herstel van den Vrijhandel in jaren geen sprake kan zijn, wijl het Ver drag van Versailles, daaraan in den weg staat Inderdaad is dat Verdrag een groot struikelblok, en zien we beter hoe het er uitziet, om het zoo mogelijk uit den weg te kunnen ruimen, doch ook met het oog op de verhouding zooals die heden tusschen Duitscb- landen de rest der wereld bestaat Toen de. oorlog over was in 1918, werden bU het Vre desverdrag van Versailles de overwonnen landen klein gemaakt, en in meerdere kleine naties verdeeld, waarbij de nieuwe natfes Polen en Tsjecho-Slowakije met het reeds oudere Roemenië, min of meer tot Fransche Va zalstaten werden gepromoveerd, om het kleiner gewor den Duitschland militair te kunnen insluiten. Daarna werd onder leiding van dezelfde overwinnaars, die achter het Verdrag van Versailles stonden, de be kende Volkenbond opgericht, die het behoud van de souvereiniteit der Naties bovenaan stelde, en wat werkte als een moreelen steun voor al die nieuwe na ties om Invoerrechten te heffen naar welgevallen, tol muren op te bouwen naar eigen goedvinden, met con- tingenteeringsmaatregelen en andere handelsbelemme ringen inbegrepen. Het gevolg was dat Duitschland ook economisch was ingesloten. Weliswaar mocht Duitschland ook zelf haar tarieven steeds meer verhoo- gen, en wat een schadepost werd voor de vele buur staten, die Duitschland omringden, maar dat had geen invloed om de gordel die Duitschland zelf omsloot te verbreken of te verruimen. En als het in Duitschland daardoor steeds moeilijker en slechter werd, was 't ook volkomen in overeenstemming daarmee als de bekende Dultsche agitator Göbbels uitriep: „Weg met Versailles! Weg met de leuzen van de schuld. Weg met de Oorlogschatting, die daarop be rust. Haalt dé muren omver, die door den verlo ren Oorlog rond Duitschland zijn opgericht. Geeft Duitschland ruimte om te ademen, opdat het niet door de wassende ellende van het volk zijn laat- ste uitkomst zoekt in vertwijfeling en heel Europa In den maalstroom van zijn chaotischen ondergang meesleept!" 't Is drie jaar geleden dat ik deze woorden van Dr. Göbbels uit een verslag van een rede van .hem uit het Nieuwsblad van het Noorden noteerde. In deze krach tige uitroep zit een groote kern van waarheid, maar een nog grooter leemte. Want elk voorstel voor een betere regeling die het Verdrag van Versailles zou kun nen vervangen, ontbrak daarbij. Zou Göbbels iets wer kelijk beters hebben voorgesteld daarbij, en wat do menschen in 't buitenland zouden kunnen steunen, om het doorgevoerd te krijgen, dan zou er kans kun nen zijn dat de hinderlijke bepalingen van Versailles. daardoor zouden kunnen verdwijnen. Maar als Göb bels niets beters wist dan tegen Versailles te agiteeren, dan mag de Duitsohe bevolking hem toejuichen, en de menschen Jn 't buitenland mogen dit begrijpelijk oor- deelen. Maar dit alles heeft op het Verdrag van Ver sailles geen invloed, en wat blijft staan als een paal bo ven water, met al de muren die Duitschland omringen en insluiten. Sedert dien tijd is dezelfde agitator Göbbels, Minister van Duitschland geworden. Van Versailles wordt min der gesproken nadien. De muren rond Duitschland zijn hooger opgetrokken nog. Maar Duitschland viert feest, wil zich zelf voeden, zich zelve bedruipen, onafhankelijk van de rest van de wereld, met dien tatorale regee- ringsmaatregelen, die diep in het bedrijfsleven ingrij pen, en de verwarring steeds grooter maken. Men pro beert hetzelfde in Amerika, in Nederland, overal. De wereldhandel is vernietigd, de binnenlandsche handel wordt steeds meer aan banden gelegd, steeds duurder gemaakt, de lasten ten behoeve daarvan steeds meer verhoogd. De normale productie voor export wordt ver nietigd, de treinen en de groote schepen hebben geen vracht meer. de grdote havensteden als Hamburg, Rot terdam. New York enz. gaan zoo goed als failliet. De Duitschers, geenszins verlost van den druk van Ver sailles, eischen het recht zich te mogen wapenen weer, waarin niemand hen kan steunen, ook al kent men do onvoordeelige positie waarin Duitschland verkeert, maarniet alleen. Want de kunstmatige verdeeldheid die door het Verdrag van Versailles tusschen de velo kleine naties van Europa is uitgestrooid, gesteund door den Volkenbond, die al die staatjes moreel steunt in hun neiging om precies te doen wat ze zelve verkiezen om elkander en zichzelf het leven zuur en onmogelijk te maken, laat steeds meer zijn invloed gelden. Steeds meerdere verwarring en onrust met zich meebrengende. Wat nu te dóen om daaraan te ontkomen? Richt een vereeniging op voor Herstel van de We reldhandel, welke positie ge bekleedt komt er minder op aan. Wat ge daarmee doet is de zéér velen die daarbij mede geïnteresseerd zijn de g e 1 e g e n h e id te verschaf fen U daarvoor te kunnen steunen en bijvallen, om 't even, of ze wonen jn Nederland of Duitschland of Amerika of gelijk waar, en wat Dr. Göbbels en de Duitschers steeds hebben verzuimd. Op die manier kan een macht worden opgebouwd, die groot genoeg kan zijn om de nadeellge Invloed van het Verdrag van Versailles te kunnen opheffen. En on der den Invloed daarvan Is het ook zeer mogelijk om de vele kleine naties van Europa, die thans elkander op alle mogelijke manleren 't leven zuur maken, tot meerdere samenwerking te brengen, en waarbij ook de muren vallen, die thana Duitschland omgorden, zoowel als die van de andere landen van Europa mee. en wat de voorwaarden voor vrijen handel weer daarstelt Maar de grondslag van alles Is de mensehen in an- dere landen gelegenheid te geven u daarvoor te kunnen steunen of met u samen te werken. Op die ma- w«r,f iniïi !f komen' gunnen wy er komen als we t Initiatief daarvoor nemen, en wat ik persoonlijk graag doen wil, ook al ben ik dan zelf geen Minister. Laat degene, die daarvoor meewerken wil, daarvoor zyn adres aan mij opgeven, terwijl ik verder bereid ben om In openbare vergadering een en ander nader toe te lichten voor wie me daarvoor als spreker wenscbt. Maar Ik kan alleen niet veel doen. Cocksdorp, Texel. H BRAAM, Tijdige maatregelen verzocht voor het bad seizoen 1934. grbnen w *fh 'f1 ™iei. dat Pvenheldstn- pijpen het volgend jaar de excessen op het gebied van h:ett"de%ba10°Ht,IUma in °mvans to^mem ln «n u actiegroep tegen volksverwilderlng ken H U ean minister van Binnenlandsche Za- rtriidln aandafht er °P guvestlgd. dat een succesvolle he iliktZ,W bevorderd, wanneer de overheid duide- dit w maakt, dat de excessieve vertooningen van I* SaZk V°lled'g wordon af^™«d®n- bil I zakenmenschen kunnen dan reeds hSnden m«°Tn T°°r het VOlgc<» «'toen rekening SfemJr f^lte. die.Yanneer zij kenbaar ÏÏlï rdrk0mt- da' men 2ich ton kunnen regèeflunsS n! f6' Welke d°°r Iater SaPhMiceerdo ff ringsinzichten kan worden veroorzaakt nlsUr^VCtlegr0ep vertrouwt daarom.'dat de mi- *en t. rfl, P de," WeS der peering zal achten te lig- te dezer zake van haar standpunt te doen blijken. Vandaag, den 19den October, viert de bekende Noord-Duitsche schrijver, Gustav Frenssen, zijn 70- sten geboortedag. Wie herinnert zich niet zijn boe ken als: „Jörn Uhl", „Hillegenlei", „Klaas Hinrich Baas", „De dominó van Pogsee", en vele anderen, waarin hij het leven der boeren in Sleeswijk-Holstein op zoo treffende wijze schildert Wij herinneren ons dan tevens de gestalten uit die werken, gestalten die» onder telkens anderen naam, toch steeds dezelfde we zens weer verbeelden: kerngezonde boeren, eenvou dige kuische vrouwen van het land, breede niet die pe naturen, met gezonden, schalkschen zin, een ge slacht, zwaar als de grond waarop het woont, maar even rijk en overvloedig als de oogsten die het in eer- lijken arbeid wint Frenssen, als rechtgeaard man van het noorden, houdt niet van vertoon en opschik, aldus schrijft D. Th. Jaarsma in het geïllustreerde bijblad van de N. R. Ct. Zooals al zijn werk is, zoo is ook hij zelf, sljucht en rjucht, naar het woord van de Friezen. Langzaam en moeilijk als zijn boeren. Frenssen schrijft niet gemakkelijk dat veroorzaakt misschien dan zijn veel misprezen al te groote uitvoerigheid. Gustav Frenssen, al zijn z'n werken ongelijk van waar de, was altijd een rustige, eerlijke, sterke natuur eenzaam, maar sterk en gaaf. Zijn land ligt bezijden den grooten heirweg, ver van de geasphalteerdo pa den van den vluggen modernen tijd, en al schijnt het voor het oogenblik dat nieuwe goden in een nieuw Duitschland hem willen eeren als speciaal hun man want doet het er toe? Zijn werk is niet alleen van nu. Zijn dichterkracht, zijn levenswijsheid reiken heen over dezen tijd, Frenssen's geest woont niet al leen in Dithmarschen, en ook Duitschland is te klein voor hem. Zijn geest is als die van alle waarlijk groo ten, een zwerver, een uitgedrevene, die alle landen doorkruist, alle zeeën bevaart, en wiens vaste heldere stem gehoord wordt overal, waar men een waarachtig dichter kan verstaan. Zooals Streuvels in zijn West-Vlaanderen, zoo is Frenssen zijn gansche leven in het Sleeswijk-Holstein sche gebleven, in Dithmarschen, de streek benoorden de Elbemonding, waar hij 19 October 1863, in het kleine dorpje Barlt geboren werd. Zijn eerste school jaren liggen in Meldorf, het plaatsje waarvan hij, in een bijdrage „Der Extra-wagen" in den Almanach zoo levendig vertelt; zijn gymnasiumtijd bracht hij door in Husum; na de academie-jaren, hij studeerde theologie, was hij predikant in Hemme en Hennstedt; GUSTAV FRENSSEN. daarna, zich geheel wijdende aan zijn roeping, de li- teiatuur, heeft^hij eenige jaren in Blankensee ge woond, doch kon het er niet houden. En zoo trok hij dan weer naar Barlt, waar het onaanzienlijk ouder lijk huis Frenssen stamt evenals zijne landslieden Friedrich Hebbel en Klaus Groth uit den kleinen bur gerstand verbouwd werd tot het verblijf, dat hij er nu sinds jaren bewoont In Dithmarschen wilde hij leven en sterven een Noordduitscher. Een man van zware, „grübelnde" ernst, een in den grond heftig temperament, plotseling hevig opvlammend, maar ook snel weer terugzinkend in een soort melancho lische berusting, bij tijden fel en staalhard, dan zacht en week van gemoed, schuw tegenover vreemden, moedig en beslist in alle dingen, hardnekkig, onver zettelijk, qp onder de schijnbaar rustige levenshou ding de eeuwige onrust van den kunstenaar die niet alleen het eigen leven leeft, doch ook al de vele lot gevallen der gestalten, die hij schept, doorleeft en doorlijdt. Teruggetrokken, schuchter, gesloten, voor zichtig, en toch directer, opener, eerlijker dan wie ook een man wiens klare blauwe oogen soms plot seling hel, bijna stekend, kunnen oplichten, om weer even snel te verdoffen in peinzende zwaarmoedigheid, „eine Mischung von Scharfsichtigheid und Spökenki- kerei". Een dichter en een denker, uit de arabesken van wiens gedachten en maximen de gestalten opdui ken der menschen die hij schiep, menschen als hij, gesneden uit zijn hart, zijn eigen vleesch en bloed, allen Nedersaksers, Christenen zonder deemoed, want nog in gebruik en zede de natuur zoo na als de voorvaderlijke natuurheidenen, eenvoudigen die de liefde van het bloed van die der ziel niet ktmnen scheiden. Uit DZ B 4 R SI N REPRO R N Dinsdagavond hield de vereeniging D-O.G. een leden vergadering ten huize van den heer A. de Graaf alhier Aanwezig 14 leden. De voorzitter, Dr. J. J. Werner, opent de bijeenkomst met een woord van welkom en memoreert, dat het juist 5 jaren geleden is, dat hij als voorzitter werd verkozen. Spreker zegt, dat hij deze leidende functie steeds met genoegen heeft vervuld en haalt verschil lende gebeutenissen uit de verloopen 5 jaren aan- Voorzitter dankt zijn medebestuursleden, zoowel als de leden voor fle prettige samenwerking, die hij steeds heeft mogen ondervinden. De notulen van de vorige vergadering worden zon- op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het totaal bedrag der ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroeg f 512.46, dat der uitgaven f 518.30, zoodat er een nadeelig saldo is van f 5.84. Nadat de rekening is nagezien en accoord bevonden, wordt deze vastge steld. De blblfothecaris brengt hierna zijn verslag uit. Het afgeloopen jaar werden 695 boeken uitgeleend. De rekening van de bibliotheek sloot met een voordeellg saldo van f 25-56. D'en penningmeester en den biblio thecaris wordt dank gebracht voor het gehouden be heer, Voorzitter stelt vervolgens aan de orde besprekingen over de wintercampagne. Besloten wordt ln de maand Mei een huisvlljttentoonstelllng te organlseeren. Ver der zal een avond met eigen krachten worden gehou den. Over de vraag of dan nog 1 of 2 avonden zullen worden gehouden, kan de vergadering het niet eens worden. Een en ander zal overgelaten worden aan het Bestuur. De vergadering stelt zich voor den avond met eigen krachten te houden in de tweede helft van December. Bij de rondvraag werden nog enkele aangelegenhe den van Internen aard besproken, waarna de verga dering onder dankzegging werd gesloten. Eerstdaags zal ln de Ned. Herv. Kerk alhier een propaganda-avond worden gehouden, uigaande van den Nederl. Blindenbond, waaraan zal worden meegewerkt door de Gem. Zangvereeniging alhier, terwijl ter afwis seling het orgel zal worden bespeeld. De heer Joh. v. d. Berg zal een toespraak houden over het willen en kunnen der blinden. Het hoofdnummer van het pro gramma is echter de vertooning van een zeer interes sante film. KOLHORN. Algemeene vergadering van den bond voor Staats- penslonneering afd. Kolhorn. Er waren slechts een gering aantal bezoekers, toen voorzitter de heer S. Breebaart de vergadering opende en de aanwezigen welkom heette. Notulen en jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. Ook de rekening van den penningmees ter kon de goedkeuring van de vergadering wegdra gen. Bij de nu volgende bestuursverkiezingen werden de aftredende heeren S. Groet en F. Wager herkozen. De rondvraag leverde geen bijzonders op, waarna voorzitter de vergadering sloot. Of' D B N 1 F, nn PP Gisteren werd in da zaal van den heer Feijs alhier overgegaan tot openbare aanbesteding van den bouw eener boerderij annex woonhuis te Oude Niedorp in de plaats komende van de onlangs alhier verbrande boer derij, eigen aan den heer G. Liefhebber te Alkmaar. Ingeschreven werd voor timmer- en metselwerk door: J. den Das te Bergen voor f 18199; G. van der Steln te Bergen voor f 15850; Jb. de Graaf te Moerbeek voor f 15800; P. Buis te Oude Niedorp voor f 15740; Gebr. Veter te Schagerbrug vdor f 15700.50; Blaauboer en v. d. Hoven te Schagen voor f 15500: P. Wardenaar en Stipriaan te Haringhuizen voor f 15199; J. Faus te Nieuwe Niedorp voor f 14993; N. Hoogzaad te Oudorp voor f 14949; H. Metselaar te Oudkarspel voor f 14888; J. V roe go p te Broek op Langendük voor f 14625; P. Dekker te Haren karspel voor f 14569; F. Leek te Oude Niedorp voor f 13820; Firma Koorn en de Jong voor f 13748; J. de Lange en J. Ursem te Opmeer voor f 13.600 P. de Geus te Sint Maarten voor f 13470; C. Botman te Alkmaar voor f 13545; H. Hofland te Winkel voor f 13-165; A. Kalf te Heerhugowaard voor i 12876. Voor schilderwerk werd ingeschreven door: J. Pool te Kolhorn voor f 1519; F. Reek te Twisk voor f 1148; G. Rezelman te Nieuwe Niedorp voor f 1145; W. Lange- dijk te Oude Niedorp voor f 999; A. Braaf te Wierlnger- waard voor f 935; G. Hoebe te Dirkshorn voor f 778; Galis, Speets, Glas te Gouw voor f 943; P. Kamp te Heerhugowaard voor f 662. De gunning werd aangehou den. ANNA P ATT 10 W N A Loop der bevolking. Ingekomen: T. Boekee van Zoeterwoude. Vertrokken: C. Rezel en gezin naar Wieringen; E. Dinkermann naar Utrecht; Mej. H. van Weelden naar Den Helder; W. Sinsvan Groesen naar Utrecht. Burgerlijke stand: Geboren: Roel, zoon van P. Siebenga en S. Herder; Hendrik Kasper Bernard, zoon van A. Blaauboer en M. Blok. V.C.J.B. Zaterdagavond zal Mej. D. van Vliet van Hoorn in de Ned. Herv. Kerk bespreken het boek: „Catrlen wordt soldaat". Voor bijzonderheden zie men advertentie. HE ERHÏÏGOW AART) VEEN HUIZEN. De diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft den huurprijs harer landerijen over het jaar 1933 bepaald op f 67.50 en over 1934 op f 65 per HA HARENKARSPE7 EEN KERK UIT ééN BOOM GEBOUWD. De gemeente Santa Rosa Ln CalIforitJ kreeg van een houtindustrleel een reusachtigen boom, die, na gezaagd te zijn, genoeg hout opleverde om nevenstaande kerk te bouwen, terwijl er bovendien nog genoeg hout over bleef voor de blnnenbetimmering. ZIJ P E PETTEN, Der gewoonte getrouw bieden we onze lezers een verslag van het kermlsgebeuren. We maakten reeds melding van de spannende en in teresante voetbalwedstrijden, die Zondag een talrijk pu bliek op de been brachten. In de avonduren nam het aantal bezoekers dermate toe, dat de diverse dansgele genheden meer dan vol waren. De Maandagmiddag was als steeds gewijd aan de kinder- en volksspelen. Het weer dat den geheelen.dag dreigend is geweest, hield zich tijdens den duur der spelen uitstekend en een talrijk publiek volgde met be langstelling de verschillende verrichtingen. De commis sie had leuke spelen ontworpen en vond belooning voor haar werk in de verheugende deelname, ook van vele ouderen. De uitslagen waren als volgt: Dames: 1 R. Helder, 2 H. Jansen, 3 A. de Beurs, 4 M. Eriks, 5 M. Bakker. Heeren: 1 J. de Groot, 2 H. Rijs, 3 D. Vriesman, 4 W. Eriks, 5 J. Eriks. Oudste schoolmeisjes: 1 J. Eriks, 2 A. v. d. Waarden, 3 G. de Graaff, 4 P. v. Buuren, 5 J. Tiessen, 6. C. Jansen Jongens: 1 J. Glas. 2. P. v. Buuren, 3 J. v. Dijk. 4 J. Rijs, 5 D. Jansen. Jongste meisjes: 1 M. Vriendjes. 2 J. Jansen, 3 G. Fijma, 4 A. Jansma, 5 M. v. d. Vlies. Jongens: 1 P. Breed, 2 J. Zwaan, 3 C. Snip, 4 B. de Beura 5. J. Tiessen. In café Vriesman vond 's avonds het optreden plaats van het bekende duo PoolBouwman. De toeloop was enorm en niet zonder eenige strubbelingen, die o.i. t« voorkomen waren geweest vonden de velen hun plaats Wij mogen ons ontslagen achten van de taak een re censie te leveren; dit is reeds door zoo velen vóór ons gedaan in volstrekt gunstigen zin, dat we ons daar zon der eenig voorbehoud bij kunnen aansluiten en zeg gen: Het wa3 ook nu weer best Ln orde! Dinsdag de dag der harddraverij, had weer het ge wone aspect: veel regen en harden wind. 's Middags verhelderde het weer even, zoodat men besloot da dra verij toch te doen doorgaan, ofschoon er uiteraard wei nig inschrijvingen waren. Na een reeks, vaak spannende ritten, werden de paarden a.v. geklassificeerd: 1 Letha (eig. P. Burger), 2. Kompas (eig. Strooper), 3. Quick B (eig. J. Ram pen). 4. Metha (P. Koning), 5. Vos (A. Eriks), 6. Wit- voet (M. Breed). Het slot der kermis werd natuurlijk gevierd in de daartoe geëigende gelegenheden. Vermelden we nog dat zich geen wanordelijkheden hebben voorgedaan. T A N GE N T) IJ K OUDKARSPEL. De operettevereeniging Ceacilia heeft naar wij ver nemen, de operette „Jong Heidelberg" in studie, waar mee a.s. winter met medewerking van een muziek-en- semble een uitvoering zal worden gegeven in de zaaj bij den heer C. Vis, alhier. Een tweetal laatste modesnufjes uit Longchamp. Herbenoemd in het bestuur van den Rlngpolder tot Molenmeeater de heer D. A. Blom te St Maarten en tot Hoofdingeland de heer J. Brommer Jz., alhier. ZONDAG 22 OCTOBER- NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur ,Ds, Vorstman. Haringhulzen, zie Barsingerhorn. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Mej. D. van VTi Hulsduinen, nam. 7 uur, Ds. Enklaar. Julianadorp, geen dienst. Burgerbrug, geen dienst Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds Witkop. Petten, geen dienst Schagerbrug, zie Oudesluis. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doop. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Bloemhoff. Bergen .voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Hamilton. Aartswoud, geen dienst Winkel, geen dienst Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Waakzaamheid. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingertiorn, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. r.'ieuwe Niedorp, geen dienst "Tippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. H. W. Meihuizen EVANGELISATIE- Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Mensink. Nam. 5.30 uur, de heer Prinsen van Amsterdam Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3lé uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Bosma. Langereis (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur de h - J. ten Hoeve, van St. Pancras. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9% uur, Ds. Bouma r. Dirkshorn Nam. 2% uur, Ds. Bouma» THE STAR OF HOPE MISSIOX Julianadorp, voorm. 10 uur. de heer Looij, v. Rijsoord. Nam, IVz uur de heer Looij,

Schager Courant | 1933 | | pagina 7