Opheffing van openbare scholen en vereeniging van de Langendijker gemeenten Doodelijk ongeval te Utrecht. Hevige kloppartij te Schiebroek. Negers van Scottsboro opnieuw voor. Predikbeurten. Marktberichten. PROGRAMMA K.N.V.B. TANGEND7JK De baggerregellng. Onrlcr de arbeiders zoowel als onder de tuinders was den laatsten tijd onrust gewekt, doordien in en kele gemeenten de baggerregeïing niet mocht worden uitgevoerd, zooals dit het vorige jaar was geschied. Deze wijze van werkverschaffing, waarbij de arbeid in stukwerk werd verricht en per praam modder 54 cent werd betaald, zou voortaan zoo moeten worden toegepast, dat per week 48 uur moest worden ge arbeid. In tuinders- zoowel als in arbeiderskringen werd deze regeling practisch onuitvoerbaar geacht, omdat bij dit zware werk geen 8 uur per dag kan worden gearbeid. We vernemen nu, dat die eisch, om in uurloon te baggeren, uitsluitend zijn oorzaak vindt in het feit, dat in sommige gemeenten het vorige jaar de voorschriften bij uitvoering in stukwerk niet be hoorlijk zijn nageleefd. Thans is de regeling zoo, dat bij do vraag, of per praam, schuit of schaft kan wor den gebaggerd, in overleg met het controle-instituut der Ned. Heidemaatschappij kan worden beslist. Dit zal wel tot gevolg hebben, dat de oude regeling weer wel in zoo goed als alle gemeenten zal worden toege past. Toeslag voor tewerk gestelden bij tuin ders. Herhaaldelijk is er van tuinbouwerszijde en ook in gemeenteraden op gewezen, hoe noodzakelijk het zou zijn, als in plaats van steunverleening, aan de werklooze arbeiders, de bouwers een toeslag kregen op aan de arbeiders te betalen loon, zóó, dat loon plus toeslag het normale loon zouden vormen. Het gevolg daarvan zou ziin, dat het land voldoende kon worden bewerkt, de arbeiders meer geld om handen kregen, en zij, in plaats van werkloos rond te loopen, aan den arbeid waren. Voor de bouwers zou dit een aar dige tegemoetkoming beteekenen. De vorige Minister heeft dit echter, ook na aandrang van de Commissie van Vijf, uit de 50 Westfiresche gemeenten, steeds van de hand gewezen op grond van het gevaar, dat het tot allerlei consequenties aanleiding gaf en er précédenten werden geschapen. Thans w <rdt ons ech ter meegedeeld, dat de tegenwoordige Minister ern stig overweegt, een dergelijke steunregeling toe te staan. In de laatste vergadering van Volksonderwijs werd door een der leden, die wethouder is van een der Langendijker gemeenten, bij de bespreking van de. opheffing van een groot aantal openbare scholen, de opmerking gemaakt, dat dit aan Langendijk ook nog wel komt. Misschien weet die wethouder daar meer van, en ook ons kwamen geruchten ter oore, die in die richting wezen. De Langendijkers zijn over 't algemeen nogal „nationalistisch" gezind, d.w.z. dat ze hechten aaa hun dorp en zijn instellingen en dat dit, naar onze meening, zeer tot nadeel is geweest voor het meer algemeen belang, toen enkele jaren geleden de voorbereidingen werden getroffen voor liet wetsontwerp tot vereeniging der vier Langendij ker gemeenten. Wat nu de opheffing van scholen aangaat, heeft het ons verwonderd, dat hier blijkbaar nog geen officieele pogingen zijn aangewend om tot combinatie over te gaan. Als men leest, dat in ver schillende plaatsen scholen worden opgeheven ten gevolge waarvan de betrokken kinderen 5 K.M. moe ten loopen voor het bezoeken van de naastbijzijnde openbare school, dan zou een combinatie hier nog op verre na niet die onaangename gevolgen hebben. Immers aan Langendijk zijn 4 openbare scholen, staande in dezelfde richting van Zuid tot Noord, in welke richting de dorpen zich uitstrekken. De af stand tusschen de noordelijkste en zuidelijkste school zal ongeveer 5 K.M. ziin. ^neerhen deze scholen staan er nog twee, zoodat, werd een er van opgeheven, de afstanden, af te leggen voor de schoolkinderen, nog klein zijn in vergelijking met tal van andere gemeen ten. Als men nu weet dat er bij alle openbare scholen lokalen overcompleet zijn, dan zou het werkelijk geen j verwondering wekken, als ook hier de bezuinigings maatregelen van de regeering een object zou vin den in de combinatie van scholen. Als de regeering dan niet houdt van halve maatregelen, laat ze dan met afdoende komen en maakt zij bij de Tweede Ka mer het ontwerp van wet aanhangig tot vereeniging der 4 Langendijker gemeenten. Het wetsontwerp ligt op het Departement van Binnenlandsche Zaken. ZUIDSCHARWOUDE. Moest het fanfarecorps Kunst na Arbeid eenlgen tijd geleden al enkele maatregelen nemen om finan cieel te kunnen rondkomen, ook de zangvereeniging kan, als gevolg van de mindere inkomsten door de crisis, moeilijk meer rondkomen. We vernamen, dat besloten is, zich tot den gemeenteraad te wenden om een bijdrage of een jaarlijksche subsidie. Naar de Heerhugowaarder Scholen. Men deelde ons mee, dat van uit Hugowaard pogin gen worden aangewend, om kinderen uit Zuidschar- woude geplaatst te krijgen op een der scholen te Hugowaard. Ouders van schoolgaande kinderen zijn bezocht, welke ouders hieraan gaarne gevolg geven, ofschoon hun kinderen dan een veel grooter afstand moeten afleggen. Goed onderwijs voor de kinderen is hier blijkbaar de domineerende oorzaak. De betrok ken ouders hebben den burgemeester om toestem ming gevraagd, die, naar men ons van ouderszijde meedeelde, dit als een voor die ouders geheel parti culiere zaak beschouwde, zoodat zij hun kinderen naar e.en school kunnen zenden die ze verkiezen. Of de bedoelde ouders nog tot den gevraagden stap zullen overgaan, is ons onbekend. Maar als het waar is, dat de ouders hun kinderen naar een openbare school kunnen zenden, die ze zelve verkiezen, dan vreezen we, dat het voor die o. 1. scholen, waar men met het onderwijs niet bijster tevreden is, slecht af loopt. Wij twijfelen er echter aan of die vrijheid in werkelijkheid bestaat en gelooven, dat we dichter bij de waarheid zijn, als we betoogen, dat dit alleen kan bij wedcrzijdsch goedvinden der gemeentebestu ren, alzoo bij het treffen van een gemeenschappelijke regeling. WARMENHUIZEN VERGADERING IJSCLUB- In het café van den heer G. J. Mosoh was dezer dagen een jaarvergadering belegd van de IJsclub. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, opende met een woord van welkom tot de vele aanwezigen, en sprak zijn genoegen er over uit, dat zoo velen ter vergade ring waren gekomen. De voorzitter doet mededeeling, dat thans de ver eeniging 300 leden telt. Er is ook actie gevoerd in H!a- renkarspel om daar leden te werven. Door het bestuur is een adres gericht aan den Raad der Gemeente. Het gemeentebestuur heeft zijn medewerking verleend door een stuk weiland in huur te willen geven. De huur prijs is zeer billijk. Van den huidigen huurder heeft het IJscluhbestuur eveneens medewerking ondervonden. Voor hem was het onaangenaam, dat de huurover eenkomst verbroken werd. Het bestuur van de IJsclub is er tevens in geslaagd de werkzaamheden tot het inrichten van de ijsbaan als werkverschaffingsobject te beschouwen, zoodat het Gemeentebestuur voor die werkzaamheden werkloozen ter beschikking stelt. De voorzitter bracht voor de verleende medewerking zoo wel van de zijde van het Gemeentebestuur als die van den tegenwoordigen huurder dank. De baan zal zoo spoedig mogeljjk in orde worden gebracht. Plan bestaat reeds om een wedstrijd te organiseeren voor Dames in het schoonrijden. De notulen werden door den Secretaris voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd, Bespreking financleele aangelegenheden. De voorzitter zegt, dat wanneer de ijsbaan zoo i n- gericht wordt als het bestuur van plan is, f 1500 noo- dig zal zijn. Om officieele wedstrijden op de baan te houden, is het noodig dat men zich houdt aan de voor geschreven regels van de Kon. Ned. IJsclub. Het ligt in het voornemen van het bestuur om zich aan te slui ten bij de Kon. Ned. IJsclub. Een groote vraag is het echter hoe men aan het geld moet komen. De heer K, Mink geeft in overweging een loterij te houden. De heer K Molenaar is van meening. dat de moeilijk heden groot zullen zijn om een oprichtingskapitaal bij een te brengen. Spreker vindt het beter deze zaak maar aan het bestuur over te laten. Aldus besloten. De voorzitter doet mededeeling dat een begrooting is opgemaakt van de baten en lasten van de ijsbaan. Het plan bestaat de baan 's avonds te verlichten, het geen de aantrekkelijkheid zal verhoogen. Voorstel uitbreiding van het Bestuur met twee per sonen en benoeming van zes commissarissen. Besloten werd voorloopig 4 commissarissen te benoemen en twee commissarissen te laten benoemen door Harenkarspel. Benoemd zijn tot bestuursleden de heeren K. Mole naar en Van Oeveren; en tot commissarissen de heeren G. Sevenhuijsen, Jn, Westra, L. Kal verdijk en A. Hop man. Het bestuur heeft bepaald, dat tot 1 November a.s. nog gelegenheid bestaat zich bij den heer van Oeveren op te geven als lid van de ijsclub. Na dien datum be staat er voor dit seizoen geen gelegenheid zich als lid aan te melden. Finantieel verslag. Dit werd uitgebracht door den heer Jn. Gutker. In verband met de uitbreiding van de administratieve werkzaamheden heeft de heer Gutker bedankt als penningmeester. Als administrateur ia be noemd de heer van Oeveren. Nadat door eenige aanwezigen eenige vragen werden gesteld en door den Voorzitter waren beantwoord, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met dank voor de aangename besprekingen. Een betrouwbare auto of motor is meer waard dan een levensverzekering. Nico Kamp, Noord, Schagen. Z IJ P F. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente we derom 45 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. Het aantal gevallen bedraagt thans reeds ongeveer 250. ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat het huis met erf en bouw grond van den heer J. Kabel in eigendom is overge gaan aan den heer A. Keesman alhier. TV E R I N n E V INBRAAK Donderdagnacht heeft een inbraak plaats gehad in het nieuwe bioscoopgebouw van den heer M. de Haan te Hippolytushoef Door een raam uit te snijden, na eerst geprobeerd te hebben door een achterdeur, zijn de indringers terecht gekomen in de machinekamer van het gebouw. Om echter in de groote zaal te komen, moest nog een binnendeur geforceerd worden, hetgeen is gelukt, waarschijnlijk met een breekijzer. Want de spanen hingen er hij. Eenmaal in de zaal gekomen sloe gen de inbreker(s) hun slag in de goederenvoorraad van het magazijn „De Bijenkorf' uit Den Helder, welke hier uitverkoop houdt. Vermist worden mantels, cos- tuums, motorjekkers e.a. Wij vernemen vand en ondernemer dat hij niet tegen inbraak was verzekerd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen wordt door de Chr. Jongel. vereen. „Het Mostertzaad" te Hippolytushoef in de consltorie achter het gebouw „Rehoboth" des Zaterdagsavonds van 6.30 M. tot 7.30 M. de bibliotheek weer opengesteld voor lezers. Sportnieuws voor Zondag. Succes 1And ijk 1, 2.30 uur. B.K.C. 1Succes 2, vertrek 1 uur. Succes 3H.R.C. VII, 10 uur. J.V.C. 3Succes 4, vertrek 1 uur. Succes bH.R.C. f. 12 uur. De L. Rijvereeniging „Wieringen" 9.15 verzamelen bij manege voor wandelrit. Competitiewedstrijd Wieringer schaakclub. Uitslagen van gespeelde partyen op 17 October: C. C. Bakker (wit)—J. Navis (zwart) 0—1 H. Timm (wit)Th. J. van Vegten (zwart) 10. S. K. Minnes (wit)G. Steging (zwart) 10. M. Oden (wit)J. de Ruiter (zwart) 0L Th. J. v. Vegten (witH. Timm (zwart) 0L J. de Ruiter (wit)M. Oden (zwart) 10. Niet gespeeld hebben: N. F. Stolk, J. Bosker Oz., H. Wilms, Dr. J. Beeker, J. Brands, B. G. Zandstra en D. Dokter. Vandalisme. Met prachtige monument op den afsluitdijk dat on langs door de M.U.Z. aan den Staat is overgedragen, heeft reeds moeten lijden aan vernieling. Een inwoner van Delft, zekere A. V., Is zoo vriendelijk geweest zijn naam en woonplaats met een huissleutel boven in het plafond van den toren te krassen. De politie heeft een en ander onderzocht en het is haar ten slotte mogen gelukken den dader te vinden, welke heeft bekend. Deze zal te Alkmaar terecht moeten staan terzake van ver nieling. Toen wij dezer dagen het mooi bouwwerk be, zochten viel het ons op dat hier en daar met stukken tabak en ander vuil tegen de ramen was gesmeten, 't Is jammer dat er nog menschen zijn die altijd hun spo ren moeten achterlaten. Naar wij vernamen zal het mo nument, als er nog meer vernielingen plaats hebben, voor het publiek worden gesloten. Het is dan ook te hopen dat het publiek wijzer zal zijn, want het zou zeer zijn te betreuren als dit kunstwerk met zijn riant uit zicht zou worden gesloten. Er zal door de politie streng op worden toegezien. Een woord van hulde aan de po litie voor het opsporen van den dader ls hier zeke,r op zijn plaats. WINKET BRIEVENBESTELLER J. SCHERMER. Als dit blad verschijnt, zal de heer J. Schermer, brie venbesteller in deze gemeente, zijn laatste rit reeds hebben gedaan en ,den dienst der posterijen met pen sioen hebben verlaten, welk pensioen ingaat 21 Oct. '33. De heer J. Schermer. Hoogwouder van geboorte, be gon daar op 1 Juli 1900 zijn loopbaan bij de poste rijen als postbode te Hoogwoud, en kwam 1 December 1901 naar Winkel, waar hij werd bevorderd tot brief en telegrambesteller aan het toen bestaande post- en telegraafkantoor, waaraan destijds 4 bestellers waren verbonden. Van 1901 tot thans is Schermer aan dit kantoor ver bonden geweest en heeft medegemaakt alle veranderin gen welke het kantoor heeft ondergaan, hij heeft het medegemaakt in zijn vlucht tot 1ste klas kantoor en medegemaakt in zijn daling tot hulpkantoor. In al die jaren is hij geweest een bekend figuur on der de ingezetenen, een man, die wel niet veel van woorden, maar trouw aan zijn plicht, nauwgezet zijn werk heeft volbracht Veel lief en leed. blijde en teleurstellende berichten zijn hem door de handen gegaan en van menigeen is hij de vertrouwde geweest. - Zijn plaats zal niet worden aangevuld, doch een twee tal hulpbestellers zullen zijn werk overnemen, zoodat aan het kantoor nog slechts één vaste besteller is ver bonden. Binnen enkele dagen zal de heer Schermer de gemeen te verlaten, na bijna 32 jaren zijn functie te hebben vervuld, een tydvak dat hem ook aan Winkel heeft gebonden en ook voor hem zijn gesohiedenis heeft ge had. Een welverdiende rust wenscben wij hem in zijn nieuwe woonplaats. SINT MAARTEN Politie. Verloren: Een portemonnaie met inhoud op Stroeterdijk. Gevonden: Geldswaardig papier (bankpapier). Inlichtingen ter Secretarie. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 765 m.M. Vooruitzichten: Veranderlijk. Temperatuur: 11 gr. C. is 52 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. GedipL Opticien. Reiractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Militair van ©en rijdende zandauto gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Gisternamiddag hééft zich te ongeveer vier uur een betreurenswaardig ongeval voorgedaan bij de Museum- brug te Utrecht, dat een 22-jarlg militair het leven heeft goekost Op dit uur naderde er uit de richting De Bilt een tractor met aanhangwagen, een langen vierwiellgen wa gen, welke geladen was met zand, aldus lezen we in de „Tel.". Boven op dit zand lag een kruiwagen en een -nilitair had op dezen kruiwagen plaats genomen. D© bestuurder van de auto, welke in de richting van de stad reed, wilde linksom de Museumbrug oprijden. Hij nam de bocht in verband met de lengte van den wagen zeer ruim. Een klein wiel van den tractor ge raakte echter in de tramrails, ten gevolge waarvan de wagen een schok kreeg en een slingerende beweging maakte. De militair, die op den kruiwagen zat, viel hiermede van het op den auto geladen zand op straat neer. De man kwam ongelukkigerwijs met zijn hoofd, onder het rechter achterwiel van den aanhangwagen terecht Zijn hoofd werd totaal verbrijzeld. De soldaat was op slag dood. Zijnl ijk is naar t militair hospitaal overgebracht. Het slachtoffer was de 22-jarige De Wit woonachtig te Den Haag en gedetacheerd bij het regi ment genietroepen. Zuid-Afrika een gelukkig land. De schatkist in een goede positie. Ten gevolge van de boom in de goudmijnindustrie en de extra belasting op betalingen bevindt de Zuid- Afrikaansche schatkist zich in een opmerkelijk goe de positie, dar men zelfs een overschot heeft. Er zijn reeds mededeelingen gedaan betreffende een spoedig door te voeren verlaging van inkomstenbelasting en zegelrecht. Na bezoek van een speelgelegenheid. Donderdagavond is het in „Arcadia" te Schiebroek, waar een speelgelegenheid gevestigd is, tot een vecht partij gekomen tusschen een aantal croupiers en een drietal Brabanders, waarvan er één een vrij belang rijke som zou hebben verloren. Over het ontsaan van deze vechtpartij loopen de mecningen nogal uiteen. We lezen in de Tel. het volgende: Een der Brabanders beweerde, dat de croupier hem beneden in het restaurant, nadat de speelbank gesloten was, had geplaagd over het feit, dat de jon geman zooveel geld had verloren. De croupier zou hem een speelballetje hebben voorgehouden, zeggen de: „met dit balletje kan ik goochelen". De croupier beweerde, dat hij werd getard door den man, die min der gelukkig in het spel was. Hoe het'ook zij, de beide mannen gingen elkaar te lijf. De vrienden van den Brabander trokken partij voor hun stadgenoot, terwijl de croupiers het opna men van hun collega en zoo onstond er plotseling in het restaurant een formeele kloppartij, waarbij een der croupiers verscheidene harde klappen in zijn gezicht kreeg, terwijl zijn kleeren werden gescheurd. Na eenige minuten gelukte het den croupiers de gasten uit het restaurant naar huiten te werken, waar de vechtpartij werd voortgezet, totdat de politie tus- schenbeide kwam en de vechtenden scheidde. De Brabanders zullen wellicht niet meer in Schiebroek hun fortuin zoeken. Zaak komt 27 November in behandeling. V.D. verneemt uit New York: Uit Decatur in den staat Alabama, wordt gemeld, dat de rechter W. W. Callahan heeft bepaald, dat da /.aak tegen de zeven jeugdige negers van Scottsboro op 27 November a.s. opnieuw voor de rechtbank zal dienen. Het Scottsboro-proces heeft internationale ver maardheid gekregen door de actie, die in de geheele wereld, vooral in arbeiderskringen tegen dit proces is gevoerd. Evenals de zaak Sacco en Vanzetti en de zaak tegen Billings en Tom Mooney, werd het door vele beschouwd als een der dwalingen der Ameri- kaansche justitie. De jeugdige negers worden, naar men weet, er van beschuldigd, in 1930 in den wagon van een goederen trein, waarin zij als verstekeling meereisden, twee blanke vrouwen te hebben aangerand. Door de gevoerde actie kwam de zaak ten slotte voor het opperste gerechtshof der Vereenigde Staten te Washington, dat last gaf tot een nieuwe behande ling der aangelegenheid. ZONDAG 22 OCTOBER 1933. NED. HERV. GEMEENTE. Eenlgenburg, geen dienst. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel, geen dienst. Het mond- en klauwzeer heerscht in zoo hevige mate In Engeland, dat allo bewoners van de dorpen in het graaf schap Hertfordshlre aan den bestrij dingsdienst moeten deelnemen. Wij zien hierboven hoe nae en onderzoek zelfs de kleeren worden gedesinfec teerd. ETER VETT .TNG SCHAGEN. 19 Oct. Aangevoerd: 30.000 kipeieren 5557 Kg. f 5.80, 58— 60 Kg. f 6.206.40, 61—63 Kg. f 6.30—6.60, klein f 4.10- 5.10, 900 eendeieren f 3.20—3.40. EIERVEILING DEN HELDER, 19 Oct. Aangevoerd: 11089 kipeieren: 4851 Kg. f 45, 52— 54 Kg. f 4.70—5, 55—57 Kg. f 5.50, 58—60 Kg. f 5.40— 6.40, 61-63 Kg. f 6-6.40. 64—67 Kg. f 6.30—6.50, kleine eieren f 3.604.30, eendeieren f 33.90. HOORN, 19 Oct Aangevoerd: 33 stapels, wegende 20263 Kg. kaas, o.a,: 10 st kleine fabriekskaas f 21, 22 st. kleine boerenkaos f 21.50, 1 st. boeren comm. kaas 1 23. Handel vlug. ALKMAAR, 20 October 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 106 stapels, wegende 101877 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: Fabriekskaas: 79 stapels kleine f 21.50; 3 stapels Commissie f20; Boerenkaas: 10 stapels Kleine f 20 en 14 stapels Commissie f 24. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR 20 October 1933. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1691 H.L.'s aangevoerd, als: 92 HL voertarwe f 3.50 4.50; 147 KL gerst chav. f 4—<5.25; 733 HL haver f 5—6; 291 HL boonen, waaronder: paardeboonen f 6, bruine boonen f 1418, citroen boonen f 14.5019, duiven- boonen f 810.25, witte boonen f 1820, kievitsboonen f 21; 40 HL mosterdzaad: rood f 22, geel f 813.75, 68 KL karwijzaad f 2531, 66 HL blauwmaanzaad f 15 22; tuinboonen f 79; 254 HL erwten, waaronder: groene erwten (groote) f 1618, grouwe f 11—25, vale erwten f 10—(2, witte erwten f 8, alles per 100 Kg. Handel stug. WARMENHUIZEN. 20 Oct. Aangevoerd: 20150 Kg. roode kool f 1, 4475 Kg. gele kool f 1, 24400 Kg. witte kool f 1.25, 1000 Kg. aardappe len, eigenheimers f 2.20, 950 Kg. bieten f 0.60. WARMENHUIZEN. 19 Oct. Aangevoerd: 27500 Kg. roode kool f 1—1.20. 9825 Kg. gele kool f 1, 4000 Kg. witte kool f 1.25, 275 Kg. nep f 1.80, 225 Kg. uien drielingen f 1, 2000 Kg. Deenscho witte kool f 0.70, 725 Kg. peen f 2.10, 8274 Kg. aard appelen: eigenh. f 2.102.40. schotsche muizen f 0.60— 0.70, drielingen f 0.50, grove f 0.60, 60 Kg. slaboonen i 6.20, FUTRMEtREfNtD, 10 October 1933. (Najaarspaardenmarkt)Aangevoerd 184 paarden, vorig jaar 205 3tuks.. Werkpaarden f 100—170; hitten f 70'100 per stuk; slachtpaarden 15—68 ct. per Kg. slachtgewicht. Handel matig. NOORDSCHARWOUDE, 20 Oct. Aangevoerd: 26700 Kg. aardappelen: schotsche mul- zen f 0.50—0.60, eigenh. f 2, drielingen f 0.50, 5100 Kg. uien f 1.70—2, drielingen f 1, grove f 2.20, gele kool f 2.40 —2.60, 500 Kg. peen f 2.60, 2600 Kg. spercieboonen f 4.70 —11, 44300 Kg. roode kool f 1—1.50, 21500 Kg. witte kool f 1.25—1.30, 23700 Kg. gele kool f 1—1.10, 2300 Kg. D. witte kool f 1—1.10, 350 stuks bloemkool f 2.50—2.60. 4000 stuks andijvie f 0.25. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Oct. Aangevoerd: 39000 Kg. roode kool f 1—L60, 56000 Kg. gele kool f 1—1.10, 34000 Kg. vr. witte f 0.40—1.25, 10.000 Kg. D. witte f 11.10, 20000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.50—0.70, drielingen f 0.40—0.50, 20.000 Kg. uien: gele nep f 2.40—2.80, drielingen f 1—1.20, uien f 1.80—2.20, 350 Kg. slaboonen f 11.70—15.70, 13000 Kg. bieten f 0.60—1.50, 2000 Kg. peen f 2.30—2.50, 14000 st andijvie f 0.250.60, 5300 stuks bloemkool lecerf f 3.80 —5.50, reus f 2.70—5.90, H f 0.75—1.50. VOETBAL We vermelden de volgende wedstrijden voor a.s. Zondag: Afd. I: 't GooiHaarlem; Z.F.C.Hermes; Sparta A.D.O.; Feijenoord—H.F.C.; Ajax—V.S.V. Afd. II: Stormvogels—Excelsior D.F.C.—Xerxes; R.C.H.K.F.C.; H.B.S.—D.H.C.; V.U.C.—Hilversum. Afd. I 2A: A.F.C.—H.R.C.; W.F.C.—Kinheim; West FrisiaZ.V.V.; D.W.S.—Zeeburgia; Alcmc .a-O.V.V.O. 3A: K.V.V.Hollandia; Helder—Assendelft. 4A: SuccesAndijk; D.T.S.Uitgeest; VroneAlk maar; Texel—Alkm. Boys. Reserves: Blauw Wit 2—Z.F.C. 2; K.F.C. 2—West- Frisia 2; H.R.C. 2—Alcmaria 2; O.S.V. 2—Helder 2; Hollandia 2—Kennemers 2; Hollandia 2—W.F.C. 3; Volewijckcrs 2—Alcmaria 3. Juniores: Zeeburgia—Z.F.C. a; Alkmaria—Hollan dia; Ajax—Blauw Wit; Spartaan—Z.F.C. b. (Sportkroniek.)

Schager Courant | 1933 | | pagina 16