Zijn laatste avontuui Raad Winkel. "•"•Abdijsiroop Bestrijdt toch die Bronchitis! Vergadering van den Raad op Donderdag 19 Octo- iberher 1933, des middags half 2 uur. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester; secre taris de heer A. de Ridder. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Door den Voorzitter worden verschillende mededec- lingen gedaan, als: Door den Minister van Sociale Zaken is als Rijks bijdrage in de steunverleening over het tijdvak 7 No vember tot en met 31 December 1932 een bedrag toe gekend van f 163.49. Het percentage der bijdrage voor 1933 is nog niet bekend, evenmin het percentage dat de gemeente zal hebben bij te dragen in de kosten der werkverschaffing in den Wicringermeerpolder. Het getal geplaatsten in de werkverschaffing bedroeg in de week eindigende 4 Oct 1933 23, met een totale kosten van f 368.39 per week. De heer Dekker vraagt naar het percentage van de rijksbijdrage. Medegedeeld wordt dat het percentage bedroeg 40. Door den Minister van Sociale Zaken zijn nieuwe voorschriften gegeven ten opzichte van de samenstel ling van het orgaan voor steunverleening. Als zoo danig kan slechts optreden het College van Burge meester en Wethouders of op aanwijzing daarvan het Agentschap der Arbeidsbemiddeling of het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, doch de regeling en verant woording blijft aan Burgemeester en Wethouders. Al leen in het geval dat er een belangrijk getal steun- trekkenden is, kan in het leven geroepen worden een Commissie van advies, bestaande uit werkgevers en werknemers. Personen die zelf in de termen vallen voor steun, kunnen geen lid der Commissie zijn. Het tot nu toe bestaande orgaan bestond uit het College van Burgemeester en Wethouders, de Voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, twee leden uit de arbeidersorganisatie en den Agent der Arbeidsbe middeling en is derhalve niet in overeenstemming met de laatst gegeven voorschriften. Als gevolg daar van is dit orgaan ontbonden en zullen Burgemeester en Wethouders aanvankelijk zelf als orgaan optre den. De van hun taak ontheven leden der vorige sa menstelling zijn daarmede in kennis gesteld, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen dien sten. De heer Van Zoonen merkt t.a.v. de mededeeling dat personen die zelf in de termen vallen voor steun, geen lid der commissie kunnen zijn op. dat hij hoopt dat de regecring ten aanzien van de crisis-maatrege len een zelfde standpunt zal innemen. Spr. wijst er op dat in de varkens- en rundveecentrale iemand zit ting heeft, de heer Van Zwanenburg, die 't meest bij de te nemen maatregelen betrokken is. Maar als het de arbeiders betreft, mag het niet In verband met een door de Gascommissie gedaan voorstel zullen tijdens het verlichtingsseiznen 1933— 1034 een 20-tal straatlantaarns des nachts door bran den zonder dat de kosten van straatverlichting meer zullen bedragen dan in het voorafgaande seizoen. De ze regeling welke ook zal worden toegepast bij wijze van proef in de gemeente Nieuwe Niedorp, wordt aan gegaan voor den tijd van één jaar. Door Burgemeester en Wethouders is de gelegen heid opengesteld voor deelname aan het onderwijs voor schoolvrije jeugd en hoewel daarvoor krachtens de begrooting 1933 bij voldoende deelname, zoowel te Wankel als te Lutjewinkel gelegenheid moet worden gegeven, hebben Burgemeester en Wethouders ge meend voor het begin van dezen cursus, welke door loopt tot de eerste maanden van 1934. nu reeds in toe passing te moeten brengen het voorstel dat bij de be grooting 1934 wordt gedaan, n.1. dit onderwijs voortaan slechts op één plaats te geven en wel aan de school te Winkel, zulks met het oog op een financieele be sparing van één cursus, terwijl het zeer goed moge lijk is, dat de leerlingen van Lutjewinkel naar Win kel komen. Voor dit onderwijs hebben zich 23 leerlingen aan gemeld, waarvan 4 uit Lutjewinkel. De heer Dekker zou gaarne zien dat dit onderwijs zoo mogelijk door één onderwijskracht wordt gege ven. De leerlingen zijn van verschillenden leeftijd en verschillend van aanleg en één onderwijzer kan de leerlingen dan beter inspecteeren. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. dit nader zullen overwegen. Het onderwijs is vorig jaar door twee onderwijskrachten gegeven en over de resulta ten van het onderwijs waren wij tevreden. Het godsdienstonderwijs in de openbare lagere school. Ingevolge art 26 der Lager Onderwijswet 1920 is door Burgemeester en Wethouders op verzoek van den Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde Gemeen te toegestaan dat in één der lokalen van de school te Winkel tijdens de schooluren godsdienstonderwijs wordt gegeven. FEUILLETON. Humoristische roman van JOH. BRANDT. 21. „Goeden middag, Miss Wilkins", groette hij verlegen. „Josef!" riep deze verbaasd. „Kent u dezen man?" vroeg de brigadier. „Natuurlijk, hij is immers mijn chauffeur!" „Hij heeft dus uw auto niet gestolen?" „Ik heb u toch immers direct gezegd, briga dier"' mengde Rolf zich in het gesprek, „dat al les op een misverstand berustte en dat u uw tijd nutteloos verloren liet gaan. Maar u wilde mij nu eenmaal niet gelooven." De brigadier keerde hem den rug toe. Hij wist niet goed welke houding hij nu moest aanne men. Er was aangifte gedaan van diefstal van een auto, vanuit de politiepost aan de autoren baan was deze aangifte telefonisch aan hem door gegeven en hij had gehandeld, zooals zijn instructies hem dat voorschreven. Dat alles stond vast, maar desondanks was er nog veel, wat een nadere verklaring behoefde. „Maar wat zie je er uit, Josef!' zei Mabel, verschrikt op hem toetredend. „Ik ben in den modder gevallen." „Je hebt je toch, hoop ik, geen pijn gedaan?" Dat was geen onverschillige vraag. Er lag ernstige bezorgdheid in haar stem en Rolf voel de dat. Hij las het ook in den blik, waarmee zij hem aankeek en dat deed hem goed. De heer Dekker wijst op de schitterende gelegen heid die er in de consistorie bestaat en vraagt hoe het mogelijk is dat Winkel er voor is uitgezocht en niet Lutjewinkel. De heer Van Zoonen deelt mede, dat hij zich tot het uiterste heeft verzet dat het godsdienst onderwijs in de openbare school werd gegeven en er op aangedrongen heeft dat dit onderwijs in de con sistoriekamer zou worden gegeven. De heer Brugman erkent dat deze zaak tamelijk breedvoerig door B. en W. is besproken en de heer Van Zoonen zich werkelijk tot het uiterste heeft ver zet. Spr. merkt op dat. het onderwijs nu eenmaal tij dens de schooluren moet worden gegeven en spr. heeft zich tenslotte er mee vereenigd dat het in een schoollokaal werd gegeven, omdat er dan minder tijd verloren gaat dan wanneer het onderwijs in de con sistoriekamer werd gegeven. Dan zouden de kinde ren tweemaal dien afstand moeten loopen. Spr. geeft toe, dat ook nu stoornis wordt veroorzaakt De Voorzitter deelt mede, dat over deze zaak is gecorrespondeerd met den kerkeraad en een confe rentie heeft plaats gehad met den consulent, met het resultaat, dat de gevraagde gelegenheid Is gege ven. Ook spr. heeft het verbaasd dat het onderwijs te Winkel wordt gegeven en niet te Lutjewinkel. De reden hiervan was 'at er hier een groot aantal leer lingen was en dat de consulent nu geen gelegenheid had er nog een plaats bij te nemen. De heer Van Zoonen tot den heer Dekker: Je proeft hem zeker wel. Den heer De Pré is het bekend dat art 26 der L. O. wet voorschrijft dat een lokaal beschikbaar moet worden gesteld voor het geven van godsdienstonder wijs. Ook spr. had liever gezien dat het onderwijs in de consistoriekamer werd gegeven. Vooral nu hem is gebleken, dat de kinderen die niet aan het gods dienstonderwijs deelnemen niet kunnen doorgaan met het vak dat ze zouden moeten hebben. En dat betreurt spr. ten zeerste. De Voorzitter zegt dat men dit ook niet zou cou peeren als het godsdienstonderwijs in de consistorie kamer werd gegeven. De onderwijswet bepaalt nu eenmaal dat we de gelegenheid tot het geven van godsdienstonderwijs moeten scheppen. De heer Van Zoonen zegt dat als een dergelijk ver zoek zou Inkomen van de ouders van de kinderen, spr. de eerste zou zijn om het toe te staan, maar nu het komt van een anderen kant. nu acht spr. zich niet gerechtigd ie gevraagde gelegenheid te geven. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de goedkeuringen van Ged. Sta'en op de besluiten tot vaststelling der rekening 1931, het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting 1932, tot wijziging van de begrooting 1933, idem 1932. Uit het procesverbaal van kasopneming van 20 Sep tember 1933 blijkt, dat in kas moest zijn en was f2021.241/2- Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. In. de gemeente wonen. Door den heer C de Wit, wonende aan den Win- kelerweg te Nieuwe Niedorp, wordt opnieuw dis pensatie gevraagd van de verplichting om in de ge meente te moeten wonen. De Voorzitter herinnert er aan. dat aan den heer De Wit voor zes maanden dispensatie was verleend omdat er voor hem geen geschikte woning in onze gemeente was. Die termijn is weldra verstreken en wordt verlenging van de dispensatie gevraagd. Spr merkt op, dat onlangs een geschikte gelegenheid zich voordeed om een woning te huren, nl. de wo ning van den heer Schermer die zich te Bergen gaat vestigen. Niet alleen dat de heer De Wit van die ge legenheid geen gebruik heeft gemaakt, de huur van de woning was zeer billijk, maar zelfs heeft de heer De Wit dé mogelijkheid om de woning te huren, ge coupeerd; Het verzoek van den heer De Wit is B. en W. dan ook thans niet sympathiek. Intusschen is de woning verhuurd en bestaat de gelegenheid voor den heer De Wit niet meer. Het komt spr. voor, dat als de raad zou besluiten weer dispensatie te ver- leenen, de termijn zeer kort dient te zijn, want hel afspelen van dit geval beinfluenceert, oordeelt spr., wel een nadere beslissing. B en W. meenen dat dis pensatie zou kunnen worden verleend tot 1 Januari a.s. en zou de heer De Wit dan moeten zorgen In deze gemeente te wonen. De heer Brugman vindt de houding van den heer De Wit zeer afkeurenswaardig. Als iemand tot on derwijzer wordt benoemd dan weet hij dat hij zich in de gemeente behoort te vestigen Vroihter was daar toe geen gelegenheid, nu is dat echter anders ge weest. Spr. zou dan ook eigenlijk tegen het verlee- nen van dispensatie zijn, ware het niet dat het practisch niet mogelijk is. Spr. zou echter de termijn beslist niet langer willen stellen dan tot 1 Januari. De heer Kamp vraagt, wanneer de heer De Wit de gelegenheid heeft gehad de woning van Scher mer te huren. De Voorzitter zegt, dat toen de eerste aanvrage om dispensatie inkwam, hem al is gewezen op de a.s. gelegenheid. Het duurde den heer De Wit ech ter te lang eer hij de woning zou kunnen betrekken, hij wilde ereder trouwen. Nu, daar was niets op te gen, maar nadien is hij toch in de gelegenheid ge weest de woning te huren. Ook al zou de woning niet „Neen, dank u, Miss Mabel", zei hij, glim lachend, „ik heb me geen pijn gedaan, integen deel...." Zij bemerkte niet, dat hij haar bij den voor naam noemde. „Ik ben alleen danig bespat en ik zou het daarom zeer op prijs stellen, als ik mo ergens kon wasschen". Hij keek radeloos om zich heen. „Brigadier", vroeg Mabel, „hebt u misschien een borstel en wat zeep?" „Daar is een kleine waschgelegenheid", ant woordde deze, min of meer onwillig. Hij kon een dame echter niets weigeren zonder onbeleefd te schijnen. „Dank u!" zei Rolf. „Tot uw dienst", bromde de ander. Plotseling sloeg hij zich voor het voorhoofd. Hij had zoo waar den graaf vergeten, die nog steeds in het aangrenzende vertrek zat. Haastig ging hij er heen en opende de deur. Emil was zich intusschen steeds minder op zijn gemak gaan voelen. Waarom duurde dat verhoor zoo lang? Was de toestand, waarin hij zich bevond en die zich aanvankelijk zoo gunstig liet aanzien, toch nog veranderd? Toen de stemmen in het andere vertrek steeds luider werden, legde hij zijn oor tegen de deur, maar hij vermocht slechts enkele onsamenhangende woorden op te vangen en onmiddellijk daarna werd het weer stil. Hij hoorde niets dan een dof gemompel, dat hem, hoe langer hij er naar luisterde, steeds onheil spellender in de ooren klonk. En toen nu plotseling de deur openging, was het, of zijn hart een moment bleef stilstaan. Maar reeds onmiddellijk moest hij erkennen, dat hij zich geheel onnoodig had opgewonden. „Neemt u mij niet kwalijk, meneer de graaf", verzocht de brigadier op verontschuldigenden precies zijn zooals gewenscht wordt, dan is het nog T geen bezwaar om er 1 of 2 jaar in te gaan wonen. De heer Kamp kan niet begrijpen dat de heer De Wit zijn best niet gedaan heeft zoo spoedig moge lijk in onze gemeente te komen wonen, nadat hem op zijn eerste verzoek dispensatie was verleend. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de dispensatie te verleenen, doch niet langer dan tot 1 Januari. Verslagen. De volgende verslagen kwamen in en zullen voor de leden ter inzage worden gelegd: Verslag 1932 der Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland- Gemeenschappelijke Gasfabriek over 1932; van het Comité inzake bestudeering en bestrij ding van de Iepenziekte; van de vergadering van den Vleeschkeuringsdlenst kring Barsingerhorn van 19 A ïgustus 1933; van de vergadering der Gascommissie van 14 Sep tember 1933. Alleen het laatstgenoemde verslag wordt voorge lezen. Verkoop van grond. Door de Commissie van Beheer der Gemeenschap pelijke Gasfabriek wordt voorgesteld naar aanleiding van een verzoek van C. Brouwer, timmerman te Winkel, om een perceel bouwterrein ter grootte van 10 X 41 M.. te verkoopen tegen een bedrag van f 0.80 per M2. Aangezien niet is te verwachten, dat dit gedeelte voor fabrieksterrein noodig zal zijn en de bedongen prijs niet beneden de waarde is, stellen B. en W. voor op het verzoek gunstig te beschikken. Wordt goedgevonden. Door de Commissie uit de 50 Westfriesche Ge meenten is medegedeeld, dat zij ov r onvoldoende kasmiddelen beschikt De 1 cent per inwoner toege kende hijdrage is onvoldoende gebleken tot dekking der uitgaven benoodigd voor het behartigpn der be langen van de tuinbouwers in de gemeente en ver zoekt haar nogmaals 1 cent per inwoner toe te kennen. B. en W. stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Ontheffing schoolgeld. Op hun verzoek verkrijgen de heeren H. C. ten Hoorn en K. Bakker Ez. voor een gedeelte ontheffing van aanslag schoolgeld. Benoemingen. Nu de heer W. Roggeveen zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim niet heeft aangenomen, bieden B en W. het volgende dubbeltal aan: 1. G. Hollenberg: 2. H. Fijnheer Jz. De heer Hollenberg wordt benoemd met 5 stem men, 2 stemmen werden uitgebracht op den heer H. Fijnheer Jz. Aangezien de wensch werd uitgesproken en hoe wel daartoe niet verplicht, een Commissie van toe zicht in te stellen op het Agentschap der Arbeïdsbe middeling, zijn voorzoover mogelijk de hestaande or ganisaties in de gelegenheid gesteld een dubbeltal in te zenden voor èen te benoemen lid. Aan de hand daarvan zijn door B. en W. opgemaakt de volgende dubbeltallen: Lid werkgever (landbouw): no. 1 J. Vethman; no. 2 D. Molenaar. Lid werkgever (bouwvakken): no. 1 Herm. Fijn- heer Jzn.: no. 2 W. Roggeveen. Lid werknemer (landarbeider): no. 1 P. Kort; no. 2 D. Groes. Lid werknemer (bouwvakken): no. 1 A. Raven; no. 2 C. Krap. Tot voorzitter: no. 1 J. Koster: no. 2 J. Rooker. Benoemd worden de heeren J. Vethman 7 stem men; Herm. Ftjnbeer Jz., 6 stemmen: P. Kort, 7 stem mén; A. Raven. 6 «temmen; tot voorzitter de heer J. Koster met 7 stemmen. Gemeenterekening. Omtrent het nazien van de rekeningen 1933 wordt gerapporteerd, dat de rekeningen in orde werden bevonden en tot goedkeuring wordt geadviseerd- In verband met de belangrijke achteruitgang wat den finantieelen toestand betreft, maakt de eemmissie enkele opmerkingen die evenwe' eerder bij de be handeling van de begrooting voor 1934 thuis be- hooren. Conform deze meening van de commissie zullen die opmerkingen dan ook bij de begrooting behandeld worden. De gemeente-rekening over 1932 wordt voorloopig vastgesteld: Gewone dienst in ontvangst op f 108.905.52, in uitgaaf op f 112.010.09: nadeelig saldo f3.044 57. Kapitaaldienst. ontvangst op f26.045 67, in uitgaaf op f 19.396.75; voordeelig saldo f6.648 92. Goedgekeurd wordt de rekening der Gemeenschap pelijke Gasfabriek over 1932. Gewone» dienst in ont vangst op f50.3357.03, in uitgaaf op f50.357.03, saldo nihil. Kapitaaldienst in ontvangst op 121.220.23, in uitgaaf op f21.220.23, saldo nihil. Benevens de rekening van het Algemeene Burger lijk Armbestuur over 1932 in ontvangst op f 16223.77^. in uitgaaf op f 15.169.28, batig saldo fl.054.49Vfc. toon, „wanneer ik u wat lang heb laten wachten Een onvoorziene omstandigheid de zaak is opgehelderd alles is in orde." „En kan ik nu gaan?" Emil kon het gevoel van verlichting, dat hem bij deze mededeeling be kroop, nauwelijks verbergen. „Werkelijk?" „Natuurlijk! Ik vraag u nogmaals excuus dat we u door een misverstand zoo lang hebben moe ten ophouden." „Als ik nu maar weg kan", weerde Emil af, „dan is alles goed." Hij schudde den brigadier vriendschappelijk de hand en maakte zich gereed ora te vertrekken. Rolf stond nog in de deur van de waschgele genheid. „Tot ziens, graaf Godaul" groette hij overmoe dig. „Wat?!" riepen Mabel, Henry en Alice als uit één mond, terwijl zij op Emil toestormden. Deze deinsde verschrikt achteruit. Wat had dat nu weer te beteekenen? Zeker niet veel goeds. Het drietal verdrong zich om heen heen. „Daar is de weglooper eindelijk!" „Nu hebben we hem toch nog te pakken gekregen".... „Nu zult u ons niet meer ontkomen!" Dat waren woorden, welke Emil in de gegeven omstandigheden, nu zijn eindelijk herkregen vrij- heim hem tegenlachte, allerminst wist te waar- deeren. Angstig ging hij een stap achteruit, toen Henry hem plotseling de hand toestak. Emil staarde hem wantrouwend aan. „Ik heb u zeer bewonderd", hoorde hij nu een zachte vrouwenstem naast zich. Het was Alice. Hii keek haar aan en herkende de dame. die in de loge naast de zijne had gezeten! En daar was ook die andere, die eigenlijk nog meer zijn be wondering had weggedragen. „Zoudt u mij ook niet de hand willen geven?" vroeg zij, met een beminnelijk lachje. Daar had Als elk Jaar opnieuw een bronchibs U komt waarschuwen dat het koude jaar getij is ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen Mcnschen met sedert jaren telkens terugkeerende bronc tbs vonden daarbij baat. Abdijsiroop Is weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten. Bronchitis, ves'zitten- de kou. Kinkhoest, Influenza, A&thma. „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Thans Fi. 1.-. Fl. 1.50. Fl.2.7: Gebruik buitenshuis Abdl|slroop-Honbons per doos 35 cl, oer dubbele doos 60 ct ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) De oegrootingon. Aangeboden worden: de Gemeente hegrooMng voor 1934, sluitende voor den gewonen dienst in ontvangst op f 107.258.70, in uitgaaf op f 107.258.76. saldo nihil. Kapitaaldienst in ontvangst op f32.648.92, in uitgaaf op f32.648.92, saldo nihil; de begrootinp der Gnsfahriek voor 1934: gewone dienst in ontvangst op f45 205.02. in uitgaaf op f45.205.02. saldo nihil. Kanitaaldjenst in ontvangst op f22.G97.in uitgaaf op f22.697—, saldo nihil; Aangeboden wordt de begrooting 1934 voor het Al gemeen Burgerlijk Armbestuur: gewone dienst in ont vangst op f 12283.42, in uitgaaf op f 12283.42, saldo nihil. Waar wordt voorgesteld met het nazien der beeroo- tingen te heiasten de leden van den Rand, met uit zondering van de wethouders, geeft de heer Dekker in overweging dit niet te doen. De leden hebben de bo- Yrooting thuis ontvangen en kunnen haar post voor nost beschouwen. Daarom kan z.i de begroo'ing zóó •n openbare raadsvergadering behandeld worden. Spr. voelt veel voor openbaarheid en die komt in 't gedrang wanneer de hegrooting eerst door de com missie wordt behandeld. De Voorzitter zegt dat de het rooting in den loop der jaren steeds door een commissie is onderzocht en z.i. is er een belangrijke factor om dit te handha ven. Als het vooronderzoek heeft nlna's gehad, kun nen de ideeën van de !cden schriftelijk bij B. en W. worden ingediend en kunnen B. en W. met hun ad vies voor den dag komen. F.en rustige behandeling in netit comité is wel gewensebt en be* einddoel is toch om met elkaar een zoo goed mogelijke begrooting te krijgen. De heer De Prée is ook zeer voor onenbaarh"Id en zou dan ook willen dat van de commi'=sievpr<mdrtring in de pers werd oogenomen wat door ieder met name ~enoemd lid werd ongemerkt. De Voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen. De heer Kamp beschouwt het onderzoek door de commissie als een gewone commissievergadering. Wanneer een lid speciaal iets naar voren wil bren gen, kan dat in openbare vergadering gebeuren Ook spr. vreest geen openbaarheid, maar een commissie vergadering vindt spr. gewenscht. De heer De Veer acht de tot nu gevolgde regeling ook de beste. B. en W. maken de begrooting. de com missieleden beoordeclen knar en maken bun opmer kingen en B. en W. antwoorden weer. Op die manier kom je tot een gezonde behandeling. De heer Van Zoonen zegt dat op de begrooting voorkomt een post van f5000 voor de werkverschaf fing. Spr. meent dat die post wel met f2000 a f2500 kan worden verminderd. De Voorzitter merkt op dat deze opmerking bij de behandeling der begrooting thuis behoort. De heer Van Zoonen zegt dat B. en W. de be grooting aanbieden cn de leden dus den Indruk kun nen hebben dat ook spr. met het voorgestelde acronrd gaat. Waar spr. hier een afwijkende meening heeft meent hij het recht te hebben dit kenbaar te maken. De Voorzitter antwoordt dat het lid van het Dag. Bestuur dat bij het onderzoek door de commissie te genwoordig is, moreel verplicht is de commissie op de hoogte te brengen, indien de meeningen van B. en W. verdeeld zijn. Emil natuurlijk niet het minste bezwaar tegen. „Het speet me verschrikkelijk, dat u zoo plot seling verdwenen was. Maar nu verheugt het me dan ook te meer u zoo onverwacht terug te zien." Het werd Emil warm om het hart. Zijn belang stelling voor de beide dames was dezen dus niet ontgaan. En wat ze daar rond voor uitkwamen! Zonder eenige terughoudendheid. Ja, dat was in de beterp kringen zoo de gewoonte. Had hii zich al eens eerder laten vertellen. Het lot wilde dus, dat hij niet zoo maar zonder meer van zijn grafe lijk bestaan zou scheiden; het had het mooiste avontuur tot slot bewaard. Emil Krause was toch een geluksvogel! „Dames", zei hij galant, „lieve, beminnelijke dames, ik sta heusch perplex. Als ik geweten had dat u dat zoo betreurde, zou ik zeker niet ver dwenen zijn." Dit leugentje om bestwil meende hij zich te mogen veroorloven. „Spreekt u geen Engelsch?" vroeg Alice. „Dat weet ik niet", antwoordde Emil, „ik heb het nog nooit geprobeerd." „Oh, dat is niets", meende Alice, „we begrij pen elkaar ook zóó wel nietwaar?" „Dat spreekt vanzelf", bevestigde Emil. Mabel keek hem opmerkzaam aan. Eigenlijk was zij een beetje teleurgesteld. Zij had zich zoo wel den man, die den wedstrijd zoo fraai gewon nen had, als dien, waarvan haar moeder vroeger vertelde, anders voorgesteld. Misschien was er een vergissing in het spel. „U heet toch Rolf?" vroeg zij aarzelend. „Of vergis ik mij daarin?" „Rolf?... ach, u bedoelt... ja, natuurlijk heet ik Rolf. Een mooie naam. vindt u niet? Past goed bij m'n figuur. Als op maat gemaakt. En je kunt hem zoo aardig uitspreken!"

Schager Courant | 1933 | | pagina 18