CIRCUS AMANDA ROBERTÏ TE SCHAGEN. De echte clrcusromanttek bestaat nog steeds. Heden, (Zaterdag,) en morgen (Zon dag), 2 voorstellingen. Wij herinneren eraan dat zoowel heden (Zaterdag), als morgen, (Zondag) ln circus Amanda Robertl, twee voorstellingen gegeven zullen worden: om 3 uur een groote kindervoorstelling en om 8 uur de gala-sport- voorstellingen, beiden met een rijk gevarieerd program ma, waaruit blijken zal dat de eohte circusromantiek immei nog bestaat. Vandaag zal tegen 12 uur het circus een optocht met muziek door de gemeente houden, waaraan zullen deel nemen het circusorkest, benevens eenige der artlsten, Hoogeschoolrijdrs, Jockeys, Cowgirls, en I ndlanen, Schotsohe Hooglanders en de geestige dwerg August Makske, allen te paard. Men zal hierbij meteen gelegen heid hebben een aantal der paarden van het circus te bewonderen. Tevens zal dan op ruime schaal reclame voor het circus verspreid worden. 8. O. S. De dansclub besloot in een zeer geanimeerde verga dering, welke een dezer dagen gehouden Is, om Zondag a-s. dus morgen, het dansselzoen te openen met een groot propagandabal in „Verdelust". Zeer zeker zal het genomen besluit, dat ook personen beneden de 17 jaar lid kunnen worden voor velen een verblijdend nieuws zijn. We houden ons er van overtuigd, dat het openinge- bal druk zal worden bezocht en dat het dansselzoen 19331934 even genoegelijk zal verloopen als 't vorige. OVERGEPLAATST. De heer W. Falet, beambte by de Ned. Spoorwegen alhier is overgeplaatst naar Roosendaal, N.Br. OVERGEPLAATST. De heer G. van Wakeren. die door de opheffing van de tram SchagenWarmenhulzen was overgeplaatst naar Sint Pancras, is thans overgeplaatst naar Zijde wind. SP ART A-NIEUWS. Zondag a_s. speelt Sparta 2 een zeer belangrijken wed strijd tegen Texel 2. Sparta 2 maakt 'n zeer goede kans voor de lste plaats, terwijl in de gesp. wedstrijden wel la gebleken dat dank zij de traning 't spelpeil zeer is voor uitgegaan. De bezoekers kunnen dus Zondag weer op een zeer spannenden en fraalen wedstrijd rekenen. De aanvang is 2 uur. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag ]1. wel bevredigend door kleineren aanvoer, maar de geest was iets minder. De duurste vette koeien kon den f250 opbre..cen en 32 et per oond. Er was heel veel drukte op de markt door leveren en verkoopen aan de regeering. 200 stuks zijn er afgenomen, dat wil wat zeggen. Deze beesten waren allen tljdltalveren Zooals men hoorde, werden deze ook naar den zin verkocht. De handel in kalfkoeien was zeer matig. In geldekoeien kon het duurder geweest zijn. De vaarzen zijn de vorige w^ek duurder verkocht; deze handel was matig. Graskalveren stug, duurder, tot f46. De handel ln nuchtere kalveren was goed. In de jonge vette schapen was de handol stug, duur; de duurste liepen er uit f25. Van de overhou- ders was iets af; deze konden niet hooger gelden dan 14X gld. De oude vette schapen liepen tot 28 gld., een monster van een beest. Deze handel was vlug, duur. Vette varkens vlug tot 21^ ct De aanvoer had grooter kunnen zijn. er was veel vraag naar. Biggen een matigen handel. Schrammen niet aangevoerd. De handel in paarden beteekende niet veel. Er wa ren., niot anders aangeveerd dan slachtpaardcn. De handel in kippen, konijnen eb eenden was weer bij het oude. Waar het heel slecht weer was, kon men toch nog tevreden zijn tvfrfer'het bezoek' en 'dèh aanroer. Ingezonden stukken (Vereenvoudigde spelling.) SCHAGEN, 27 Oct. 1933. Geachte Red.! Terecht heeft U het bericht over de acro batiek hij do kerk te Schagen ingeleid met de woorden: „Ofschoon reeds jaren lang dat wat hieronder wordt beschreven, wordt toe gestaan, en er nooit iemand aanstoot aan heeft genomen, is er nu blijkbaar iemand over „gevallen" en heeft deze dat meege deeld in een brief aan een predikant." Ieder Schager weet wel de juiste toedracht van de zaak, rnaar het zijn niet alleen Schagers, die dé Schager Courant lezen, en daarom wil U wel zo vriendelik zijn het volgende op te nemen. Ai jaren lang is het te Schagen gewoonte, dat ter gelegenheid van de Winkelweekfees ten, waaraan Roomsch-Katholieken en Pro testanten broederlik samenwerken, de Win kelweekcommissie aan het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk voor en kele avonden de beschikking vraagt over 't vrij ruime portaal der kerk. waarin 's Zon dags de kerkgangers hun fietsen plaatsen. Daar kunnen de zang- of gymnastiekvereni gingen, die hun medewerking verlenen, of het gezelschap acrobaten, dat nu al ver schillende keren is opgetreden, tot volle te vredenheid van het publiek, hun kleren han gen of hun toestellen en andere benodigdhe den plaatsen. De uitvoering geschiedt ech ter in de open lacht, n.I. op het plateau ter zijde van de kerk. Ik geef toe, dat het op een vreemdeling een eigenaardige indruk kan maken, wanneer hij uit de kerk een groep acrobaten te voorschijn ziet komen, maar ieder Schager weet, dat onze koster de kerk zelf bij dergelike gelegenheden zorgvuldig afsluit, en dat alleen maar het portaal ter beschikking is gesteld. De inzender spreekt van profanatie, maar zijn nauwkeurige beschrijving van de pro fanerende voorstelling bewijst, dat hij een en ander toch wel met zeer veel belangstel ling heeft gadegeslagen! Had hij niet heter gedaan, wanneer hij dit heilloze oord, dit Sodom of Gomorrha zo spoedig mogelik vol afschuw verlaten had? Van profanatie gesproken! Profanatie be tekent ontheiliging of heiligschennis. Er ge beuren hier te Schagen wel andere dingen, er hebben wel andere feestelikheden plaats, waarbij de hoogste, de heiligste naam, de naam Gods, op al te royale en al te gemeen zame wijze wordt, gebruikt en dus misbruikt, velen de vraag doet rijzen^f Juist daarbij niet spreke is van profanatie. U dankend voor de plaatsruimte, Ds. J. EIKEMA, M. do R., Wilt U misschien onderstaande plaatsen? Bij voor baat mijn dank. Hoe komen wij aan een betere levenspositie van de arbeidende massa? De heer Braam wil een vereeniging oprichten tot Herstel van den Wereldhandel, om daar me te trach ten tot een betere export van onze producten te ko men. Denkt U, mijnheer Braam, dat de arbeidersmas sa daardoor tot een betere levenspositie zal ko- .jien? Want daar gaat het, of liever gezegd, daar moet het toch om gaan, nietwaar? Wij zien dage lijks dat het kapitalisme aan een massale inzin- kine onderhevig is. Maar wij weten ook, dat de bourgeoisie daar nog geen stukje brood minder om zal eten. En dat moet het proletariaat wel doen. Mede door den druk die de bourgeoisie op ons uitoefent, d.w.z. de bourgeoisie tracht ons op alle mogelijke manieren uit te zuigen en uit te mergelen om te pro- beeren zichzelve staande te houden. Aldus zien wij toch wel, dat wanneer de tolmuren zouden verdwij nen, alleen het kapitalisme er profijt van zou trek ken Wanneer er een betere uitvoer tot stand zou zijn gebracht, zouden wij een iets betere prijs voor onze producten kunnen krijgen. Maar wat geeft ons dat? Wanneer wij iets meer zouden ontvangen voor onze producten, zouden de roofmoordenaars, cLw.z. de bourgeoisie het toch weer van ons afrooven met haar diverse uitbuitings systemen. Willen wij voor onze producten een be hoorlijke prijs ontvangen, dan zullen wij moeten trachten een betere verhouding te scheppen in het voordeel van het proletariaat. Wanneer wij de internationale economische ver wikkelingen nagaan, zullen wij constateeren, dat wij onze gedachten zullen moeten concentreeren op het programma voor de bestrijding der bourgeoisie en trachten in te voeren wat al bijna 2000 jaar gepre dikt is. Helpt elkaraer daarmee en staar je niet blind op ondergeschikte onderwerpen. Hensbroek. J. BART. 1 DE O M G EV1NG Z IJ P F In d« afgeloopen week zijn in deze gemeente weer 30 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. In totaal zijn reeds 280 gevallen aangegeven. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouw vergunningen verleend: aan het Bestuur der Zuivelfabriek „De Eendracht" te Stolpervlotbrug tot het uitbreiden van de fabriek; aan MeJ. J. G. Swartwolt te Zandvoort tot het bou wen van een landhuisje in het Korfwater te Petten; aan Ir. J. D. Fokma te Zaandam tot het bouwen van een weekend-huisje ln het Korfwater te Petten; aan T. Sabel te Zaandam tot het bouwen van een weekendhuisje in het Korfwater te Petten. Naar wy vernemen, ls door den landarbeider C. Moerland te Anna Paulowna by het gemeentebestuur van Zype een aanvrage ingediend ter verkrUging van een plaatsje volgens de Landarbeiderswet Men deelt ons mede, dat aan den timmerman E. Roo- zing te Petten het bouwen van 3 woningen in het Korf water is opgedragen, n.1. een landhuisje voor MeJ. Swartholt te Zandvoort, een weekendhuisje voor den heer J. D. Fokma te Zaandam en een weekendhuisje voor den heer T. Sabel te Zaandam. T ZAND. J Rijwielpad. Naar we vernemen ligt het ln de bedoeling om het maken van rijwielpaden langs den Ryksweg vanaf de Kooy, binnenkort aan te besteden. Alsdan zou ook hier ter plaatse daarmee een aanvang worden genomen. Of in ons dorp, met zijn beperkte ruimte daarvoor ter weerszyden van den ryweg, één dan wel aanbelde kan ten een rijwielpad zal worden aangebracht, schynt nog niet te zijn uitgemaakt. In plaats van vuling van den Nutsaond door bijdrar gen van leden zal de heer Ir. J. Muntinga, leeraar aan de Rykslandbouwwinterschool te Schagen op de eerst- volgenden Nutsavond der Vereen. Nut en Genoegen, een lezing met lichtbeelden houden over zijn indrukken over Sovjet Rusland, opgedaan op zijn reis door dat land. GEMEENTE ZIJPE. Burgeriyke stand van 20 tot en met 26 Oct. 1933. Geboren: Willem Karei, zoon van Eberhard Philip Erf man en van Janna Meijer. Ondertrouwd: Frans Alting, oud 23 jaar, arbeider te Anna Paulowna en Elisabeth Johanna Raatgers, oud 20 Jaar, zonder beroep alhier. Getrouwd of overleden: Geene. W I K R 1 N (1 E K Burgerlijke stand van 20 tot en met 26 Oct. 1933: Geboren: Jacob. zoon van J. Schoustra en D. Mulder; Hiliechlen, dochter van K. Knoop en J. Berends; Guur* tje Tryntje, dochter van J. F. Steigstra en T. van Sti- priaan. Ondertrouwd: K. Wit en G. Baijs; Gehuwd: P. Ruitenburg en IJ. de Jong; J. Klein en M. E, Koorn. (Sportnieuws voor Zondag. Succes 1Texel 1, 2.30 uur. Petten 1Succes 2, Vertrek 11.15 uur. Petten 2Succes 4. Vertrek 11.15 uur. D.E.S. 1Succes 3. Vertrek 1 uur. Helder dSucces a. Vertrek 10 uur. L. Rijvereeniging „Wieringen" rijles om half tien bij droog weer. AUTO-ONGEVAL. Den heer J. J. Bosker alhier bekwam j.1. Vrijdag morgen met zijn luxe-auto op weg naar Hoofddorp zy.nde, een ernstig ongeval. Rydende te Heemstede, werd B. achterop gereden door een vrachtauto, welke met groote snelheid de luxe-auto van achteren aanreed. De auto werd in de langs den weg liggende sloot ge drukt en zwaar beschadigd. B. en diens zuster kwamen met den schrik vrij, doch mevr. B en de mede-inzitten de mej. G. Kooiman waren er ernstiger aan toe. Mevr. B. was bewusteloos en niet gewond. Mej. K. bekwam een hersenschudding. Gerulmen tijd later kon zy naar haar woning te Hoofddorp worden vervoerd. Het toeval dat de luxe-auto juist tusschen de hoo rnen door met het voorstel te water geraakte, was nog een geluk, anders zouden de persnen er zeker niet zoó goed zyn afgekomen. De Commissie van Herv. en Doopsgeszinde Zondags- schooien te Hippolytushoef en Westerland vergaderde Vrijdagavond in Hotel Lont alhier. Medegedeeld wordt dat 100 kinderen de Zondagsschool bezoeken, wat een suces mag worden genoemd. Er zal 1 dag kerstfeest te Hippolytushoef en 1 dag te Westerland worden gevierd Voor dit doel zal de commissie lijsten laten circuleerren voor inzameling der gelden. Besloten wordt f 10 te ge ven aan de Vrijz. Prot. Radio Omroep-vereenlging. Tevens wordt gesproken over de mogéiykheid, avon den te organlseeren, waar gesproken wordt over het geestelijk leven. Besloten wordt om in November a.s. een dergelijken avond te houden en daarvoor een spre ker te vragen. Al naar gelang deze eerste avond zal ALLE GOEDE DINGEN BESTAAN UIT 3. zegt het spreekwoord en dat ls waar. Neem nu b.v. 1.2.3. Hollandsch zelfwerkend wasch- middeL lo. Is het 5 cent per pak goedkooper dan de bnitenlandsche merken. 2o. Verschaft het geregeld werk aan vele Hollandsche arbeiders. 3o. Zijn de resultaten, die andere huis vrouwen ermee bereiken, uitstekend, zoowel bij de gezinswasch als voor het fijne goed. Begin toch ook met 1.2.3. Hollandsch zelfwerkend waschmiddei voor 17% cent per pak. U zult zéér tevreden zijn. slagen, kunnen dan meerdere van deze byeenkomsten worden gehouden en dan sprekers vragen van elders- of uit onze gemeente. De presidente der commmisie, mevr. de HaanBos ker, spreekt de hoop uit dat In deze richting wat is te bereiken, SOHAni'iN'. Competitiewedstrijd WIeringer Schaakclub. Eerste naam (W); 2e (Z). S. K. MinnesD. Dokter 01; J. de Ruiter—J. Na vis 10; F. KoopmansC. C. Bakker 01; J. Brands B. G. Zandstra 01; H TimmM. Oden 10; H. TimmS. K. Minnes 0—1; N. F. Stolk—M. Oden l—O; J. NavisJ. de Ruiter 0—1; J. Brands— C. C. Bakker 0—1; S. K. MinnestH. Timm l—O; B G. Zandstra M. Oden 1—0; J. d RuiterN. F. Stolk l—O; M. Oden B. G. Zandstra O—tt; B. G Zandstra—J Navis 1—0; J. Navis—B. G. Zandstra 0-4. Nit gespeeld hbben Dr J. Beek er, J. Bosker Oz., Th. J. v. Vegten, H. Wllms en G. Steging, T A N GEN 01.1 E Men deelt ons mee. dat de voorbereidingen Inzake de fusie tusschen de tuinhouwbonden in Noordhol land en Zuidholland, den Neutralen Bond van Boe ren. Land. en Tuinbouwers en den Alg. Ned. Tuinbou wershond, in een zoo ver gevorderd stadium verkee- ren, dat deze nog slechts moet worden gesanction- neerd door de Algemeene Vergadering van beide ver- eenigingen. Had men mogen verwachten, dat na het votum van de gemeentebesturen over de voorstellen tot over name van den Twuijvcrweg door het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Ged. Staten spoedig met nieuwe voorstellen zijn gekomen, tot nu toe is daarvan niet* gebleken. liet jaar gaat naar zijn einde en gedurende heel 1933 is er geen cent be steed aan de verbetering van den Tvvuijverweg. De uitkeoring uit het Wegenfonds aan de 5 gemeenten zal daardoor ongetwijfeld achterwege blijven, als de gemeente St„ Pancras niet spoedig tot verbetering overgaat. Zeer moeilijk is in deze de positie van St Pancras. die alle noodige uitgaven, ook voor de Lan- gendijker gemeenten wil voorkomen en nu toch ge noodzaakt zal zijn, aan de verbetering van den weg, die honderden kosten zal, te beginnen. Laat een der gemeenten het initiatief nemen, om tot een eind-op lossing te komen. ZUIDSCHARWOUDE. De Biljartclub O.K.K., gevestigd in café Fortuin te Zuidscharwoude, speelde deze week oen vriend- Schappelijken wedstrijd met de Biljartclub De Drie Ruiters-.uit Alkmaar. O.K.K. behaalde daarbij een tweeden prijs, n.1. een mooien zilveren tak. De uitslag was: le Vijftal. O.K.K. Tot, brt, h.s. moy. A. Kramer 125 23 41 5.4 R. Blon- 120 28 22 4.6 C. Kuilman 72 22 9 3.3 P. de Geus 124 30 20 4.1 C. dc Vries 34 22 7 1.9 495 De Drie Ruiters Tot, brt h.s. moy. N. Venneker 117 22 25 5.3 J. Mors 125 26 W> 4.8 Jb. Mors 125 22 14 5.7 K. Rol 125 30 14 4.1 Liefting 125 22 23 5.7 617 2e Viertal. O.K.K. Tot brt. h.s. moy. J. Dirks 100 52 10 1.93 K, Kansen 100 35 11 3.9 C. Kuilman 100 39 10 2.5 C. Nieuwland 87 34 15 2.5 387 De Drie Ruiters Tot* brt. h.s. moy. Schoenmaker 55 51 5 1.8 Apeldoorn 60 34 11 1.5 G. Wessels 87 38 12 2.3 Smilders 100 35 9 2.9 302 BROEK OP LANGENDIJK, Dat er van de zijde der tuinders wel belangstelling bestaat tot het verkrijgen van slik in werkverschaffing, blijkt wel hieruit dat reeds 5500 pramen zyn aange vraagd, terwyi dageiyks nog meerdere aanvragen bin nenkomen. Bij het correspondentschap der arbeidersbemiddeling staan 63 werkloozen ingeschreven, waarvan er 23 ge plaatst zyn by de baggerregeling in werkverschaffing ter plaatse, 8 by de werkverschaffing in de Wieringer- meer, terwyi er 20 ultkeering ontvangen volgens een steunregeling. De opbrengst der gehouden bazar ten bate der Doops gezinde Kerk heeft netto bedragen f 568. OUDKARSPEL. De werkverschaffing aan arbeiders uit deze gemeen te in de Wieringermeer is afgeloopen. Het vervoer per autobus is geëindigd. Politie. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Inl. verstrekt de gemeentepolitie. De gemeenteraad komt Dinsdag, 31 October a.s. des avonds half acht, ln openbare vergadering byeen.. Aan de orde komt o.m. de gemeentebegrooting 1934. OPOE N1E QO R P Bij de op Woensdag 25 dezer gehouden bestuursver kiezing van den W.O.L. Polder werden 21 stemmen uit gebracht en met algemeene stemmen herkozen tot voor zitter van den W.O.L. Polder alsmede tot hoofdingeland ln de Niedorperkogge Strijkmolens, de heer Jan Wit Sr., te Blokhuizen, die in belde functies periodiek aftredend was, HOOGWOUD AARTSWOUD. Uitslag verhuring kerkvoogdy. Een perceel bouwland, „de Jonge DIrks", groot 1.70.20 H.A. voorheen M. Vos, voor f 111, thans Jb. Met voor f 60 per H.A. Tuin in de Zuiderbuurt, groot 06.01 A., voorheen A. Jonker voor 1 15, thans dezelfde voor t 10. W 1 NK ET Donderdagavond werd vanwege de afdeeling Winkel van het Centraal Genootschap voor kinderher9tellings- en vacantie-kolonies een propagandaavond gehouden in de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier, waarin o.a. werden vertoond enkele films voor het Genootschap vervaardigd, en waarmede reeds in den namiddag een voorstelling was gegeven voor de schoolkinderen, dia daarvan al bijzonder hadden genoten. De opkomst was niet onbevredigend. In zyn openingswoord sprak de voorzitter over het groote nut der vacantiekoloniea en heette in het bijzon der welkom den heer A. C. Bos, den algemeenen secre taris van het Genootschap. De heer Bos hield daarna zyn aangekondigde cause rie, waarin hij het ontstaan en het groote nut van da kinderherstellingsoorden en vacantie-kolonle's uiteen zette. Veel goeds is tot stand gekomen; in 25 30 jaar is Nederland van de achterste in de voorste rij gekomen, In zyn zorg voor het zwakke kind. 450 afdeelingen van het Genootschap benevens de andere vereenigingen, zyn op dit terrein werkzaam. Het Genootschap heeft thans 10 koloniehulzen en het 11e „Russenduin" te Bergen, in haar in gebruik gegeven. Dat Nederland aan het hoofd staat in de zorg voor het zwakke kind, was ook het oordeel van de internationale commissie van doktoren, uitgezonden door den Volkerenbond, teneinde den ge zondheidstoestand ln de aangesloten landen te bestu- deeren, en het kleine Nederland groot was in zijn zorg voor het zwakke kind. De tijden zijn slecht en overal wordt daarvan de te rugslag gevoeld, doch waar ook bezuinigd en ingekrom pen moet worden, laat het het laatste zijn voor de zorg voor het kind, het kind van thans, de komende maat- schappy, door 't 't kind te onthouden wordt aan de toe komst groot nadeel toegebracht Spreker sluit zyn rede, met een opwekking om zoo lang mogeiyk dit mooie werk te steunen en te zorgen bovenaan te blijven, in de zorg voor het zwakke kind. Na deze rede, die met belangstelling is gevolgd, wordt door de film vertoond de inrichting en het leven in do koloniehuizen, welke zeer duideiyke film, met niet min der belangstelling werd gevolgd. Het geheel was een mooie avond en onderstreept werden de woorden van dank door den voorzitter aan den spreker gebracht, en waarin voor dit mooie werk, steun en belangstelling ter plaatse werd gevraagd. BARS1NGERHORN KOLHORN. Donderdag j.1. voer een rijnaak tegen de brug over het kanaal Kolhorn-Oostpunt, welke toegang geeft tot den Wieringermeerpolder. Het verkeer ondervond hier van ongeveer een half uur vertraging. WARMENHUrZEN Onze plaatsgenoot de heer G. Rijpma slaagde te Den Haag voor het gehouden examen Wiskunde l.o. DEN HELDER Bijzondere Kweekschool voor Onderwij zers en Onderwijzeressen te Den Hel der. Bij Ministerieele beschikking van 25 October 1933, no. 10764 I, Afd. L.O. A, opgenomen in de Staatscou rant van 25 October 1933, no. 208, is de Bijz. Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Den Helder aangewezen als bevoegd, aan haar leerlingen, die ten minste dc laatste twee leerjaren hebben door- loopen, op grond van het met gunstig gevolg afleg gen van een mondeling en schriftelijk schoolexamen, éénmaal *s jaars de akte van bekwaamheid uit te rei ken voor onderwijzer of onderwijzeres. HEERHÜGOWAARD Woensdagmiddag wilde de heer E. van Hensbroek met zyn als ven.tauto ingericht Citroentje in den Jan- Giynisweg omdraaien. Hy reed daarbij het erf van den heer Bobbeldljk gedeeltelijk op. Bij het achteruit rijden werd hij van achter gegrepen door een juist passeerende vrachtauto met gevolg, dat de geheel e in houd brood over de straat terecht kwam en zyn auto ernstig werd beschadigd. Donderdagmiddag wilde het zesjarig zoontje van den» heer S. alhier op den groentenwagen van den heer K. Koster klimmen. Het ventje gleed hierbij uit met gevolg, dat hy een wiel over een der voetjes kreeg. Hoewel de klomp geheel was vernield, bleek by onder zoek, dat slechts schaafwonden waren opgeioopen. Hoewel men buitenom slechts weinig merkt van dn vordering van den provincialen wegenaanleg, biykt toch uit een en ander, dat niet stil gezeten wordt. Zoo vernamen we, dat het pand aan het Verlaat, bewoond door den heer Krlller, mede door de provincie is aan gekocht en zal worden afgebroken, daar het vrije uit zicht op den aan te leggen weg er door belemmerd zou worden. De heer Kriller zal thans een andere woning doen bouwen op een terrein meer in de nabyheld van de z.g. „Pypjes." De raad dezer gemeente is tegen 31 October in open bare vergadering byeengeroepen. Donderdagavond hield de afd. der V.A.R.A. hier ter plaatse een druk bezochte ledenvergadering, onder voor zitterschap van den heer P. Glas. Benoemd werd een commissie voor huisbezoek, dU dezen winter aan het werk zal gaan om te trachten het ledental op te voeren. Voorts werd besloten een spaarfonds ,op te richten voor de leden en hun hulsgenooten. Donderdagavond vergaderde de afd. Heerhugowaard en omstreken van de Holl. My. van Landbouw in het lokaal van den heer Rus. Voorzitter de heer D. de Jong spreekt het openings woord, waarna de notulen worden gelezen en vastge steld. Het bestuur zal overwegen of een lezing over runder- horzelbestrijding zal worden gehouden. Verder was er een schrijven van de zuivelfabriek „Excelsior" en van de Coop. Malery „De Goede Ver wachting," dat men besloten had geen medewerking te verleenen voor het houden van een lezing door Ir. Mun tinga, over de landbouwtoestanden in Sovjet-Rusland. Op voorstel van den voorz. zag de afdeeling dan ook maar van deze lezing af. Besloten werd f 5 bijte dragen voor het stenografisch verslag van de a.s. alg. vergadering, die in het land bouwblad gedrukt zal worden, doch dan er op aan te dringen dat het verslag zoo mogelijk in eens wordt af gedrukt Hierna was aan de orde de bespreking over het ont werp tot beperking van den tuinbouw. Besloten werd aan het hoofdbestuur te berichten, dat de afd. ln hoofdzaak met het ontwerp accoord gaat Wel werd door enkele aanwezigen in twijfel getrokken of er nu werkeiyk te veel is. Men was bang, dat men by inkrimping voor tekorten komt te staan. Ook gin gen er stemmen op, dat de regeering dan zelf ook moet inkrimpen en niet de Wieringermeer cultiveeren. Vervolgens las de heer v. d. Meer het door den heer Tamminga op de vorige algemeen vergadering van den Alg. Ned. Zuivelbond gesprokene voor. De heer Tamminga bracht hier het bestuur van den F.N.Z., inzonderheid den secretaris dank voor al de ac tie, de laatste maanden ontwikkeld tot behoud van de positie van de boter tegenover de margarine, die door de crisismaatregelen is verzwakt en tot bedachtzaam heid by de voorgenomen» vee-opruiming en teeltbeper- Ling. Eiarna sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11