Raad St. Maarten. Radioprogramma dz OMGEVING Vergadering van den Raad op Dinsdag 31 Ootober 1933. des middags half 2. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevena secretaris. Aanwezig alle leden, 1 vacature. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna hij de aanwezigen verzocht, van hun zitplaatsen op te staan om daarna woorden ter na gedachtenis van het overleden lid den heer D. Blom te spreken. Gedurende een 5-tal jaren is de heer Blom lid van den raad geweest, leefde mee met de moeilijk heden, waarin de gemeente zich bevond. Met den wenscli dat de overledene ruste In vrede, geeft spr. de verzeke ring, dat de nagedachtenis van den heer Blom langen tijd in herinnering zal blijven. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededelingen. Hiervan deelen we mede, dat Indien het wetsvoorstel tot korting op de uitkeering per inwoner, uit de ge- meentefondsbelasting geen wetswijziging ondergaat, de korting over 1934 voor deze gemeente zal bedragen on geveer f 100. Begroeting voor 1934. Aangeboden wordt de gemeentebegroting, dienst 1934. Den leden is een afschrift toegezonden. Het crisiscomité zond dankbetuiging voor de toege stane i 100. Met de verlaging van de opritten van den Westfrle- schen dijk en de verbreeding van den Molenweg zal binnen enkele dagen worden begonnen. Indien mogelijk zouden dan de werkeloozen bij deze beide werkobjecten te werk gesteld worden en dus al len uit de Wieringermeer vandaan gehaald. De baggerregeling op de voorwaarden van vorig jaar, is weer aangevraagd en zoodra deze ls verkregen zal toestemming worden gevraagd om in werkverschaffing de bagger over de landerijen te mogen doen brengen. Deze mededeelingen geven nog aanleiding tot een korte bespreking en worden vervolgens voor kennisge ving aangenomen. Ook hier kwam het bekende verzoek van de crisis commissie van het A.A. Z.A. e.o. in, om voor de leden, die niet meer in staat zijn. de contributie ten volle te betalen, deze door de gemeente te voldoen. Per 7 Augustus vroegen B. en W. de namen dier In gezetenen- en het bedrag dat deze achterstallig warx, maar antwoord op deze vraag werd niet ontvangen. B. en W. stellen daarom den raad voor afwijzend op het verzoek te beschikken, aangezien niet Is na te gaan. welke fïnantieele gevolgen er voor de gemeente uit zouden voortvloeien. D<f heer Breed vreest dat bij afwijzende beschikking, de finantleele gevolgen voor de gemeente nog grooter zullen zijn. Het lijkt spr. wel gewenscht dat B. en W voeling blijven houden met de crisiscommissie van het A.A.Z.A. De Voorzitter denkt dat dit laatste moeilijk zal zijn. Want de beleefdheid had gevorderd dat antwoord op de vraag van B. en W. was gegeven. Spr. denkt dat het voor de gemeente lichter zal zijn, de risico te dragen die de gemeente bij afwijzing loopt. De heer Breed ziet de fout in dat de crisiscommissie hiet heeft geantwoord en spr. erkent dat er moeilijkhe den bestaan om op het verzoek in te gaan, maar con tact acht spr. en voor de gemeente èn voor de men- 6chen gewenscht De heer Glas vindt het voor de gemeente zeer moei lijk, de gevolgen zijn niet te overzien. Spr. dacht dat hier sprake was van het risico voor het doktersambt. De heer Stoop zegt, dat als een mededeeling van den heer Breed, dat de geneeskundige hulp stagneerde, op waarheid berust, dit een treurig verschijnsel is. Spr. acht het ook te bezwaarlijk voor de gemeente om op het verzoek in te gaan. Zoovele andere personen kun nen niet aan hun verplichtingen voldoen. Er is ook al gewezen op het feit, dat de dokterstarieven niet wor den verlaagd. Spr. denkt dat een en ander oorzaak is dat men ook elders niet op het verzoek is ingegaan. Contact bewaren is wel gewenscht en als geneeskun dige hulp noodig is, zal die hulp verleend moeten wor den, desnoods met behulp van het Burgerlijk Armbe stuur. De Voorzitter zegt dat door het B. A. reeds een paar •maal is geholpen. Spr. gelooft niet dat heeren doctoren hun hulp zouden weigeren-. De heer Van Drunen wijst op het goede werk van de A-A.ZA. en zou willen dat B. en W. zich nog eens tot de commissie wendden. De heer Glas meent dat dit moeilijk Is, nu de com missie niet op de vraag van B. en W. antwoordde. Conform het voorstel van B. en W wordt besloten, tegen stemde de heer Van Drunen. De heer Breed be greep dat B, en W, zoo noodig overleg zullen plegen met de commissie. De Voorzitter zegt dat de gevallen op zich zelf zul len worden beschouwd. De rekening der Gezondheidscommissie te Schagen Wordt goedgekeurd, terwijl de begrooting voor 1934 ■wordt overgelegd. Commissie voor werkverschaffing De besturen van de Landarbeidersbonden vragen opnieuw om een commissie voor de werkverschaffing Sn te stellen. B. en W. oordeelen, dat dit adres niet bij den raad thuisbehcort, omdat de uitvoering der werkversohaf- fing en de steunregeling tot de competentie van B. en W. behoort. Bovendien verklaren B. en W. nogmaals Hat zij het nut en de noodzakelijkheid van een derge lijke commissie voor hier niet inzien en dat zaj hun plichten, zoowel tegenover de werkloozen als tegen over de gemeente zullen nakomen. Ook de Minister van Sociale Zaken staat op het standpunt, dat de volle Verantwoording berust bij B. en- W. en dat alleen bij een belangrijk aantal ondersteunden het orgaan door een fcommlssie van advies kan worden bijgestaan. B. enW. stellen voor het adres ter afdoening in hun handen te stellen. De heer Breed zegt dat over dit punt al meerdere malen- ls gesproken. Als B. en W. niet gevoelen voor He samenstelling van een dergelijke commissie, mis schien willen zij bij belangrijke aangelegenheden eens overleg plegen- met de organisaties. Spr. dacht dat 'een beetje overleg wel gerechtvaardigd is en het voor komt soms soes ah. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit kunnen over wegen. De organisaties hebben steeds alle ruimte ge kregen om haar wenscher.- kenbaar te maken. De Commissaris der Koningin was van oordeel, dat een vergoeding van f50 voor 'n gewoon politiediploma aan den hoogen kant ls en deze ware te bepalen op f 25 en- voor het bezit van diploma met aanteekening op f 50. Als de veldwachter bodediensten heeft te ver dichten, behoort het omschrijven daarvan niet h* de „Verordening Veldwachters". B. en W. stellen voor de gevraagde wijzigingen ln de verordening aan te brengen en in de raadsnotulen vast te leggen, dat nu voor een bode geen belooning meer bestaat, omdat het salaris als veldwachter daar mede is verhoogd hij de bodediensten als veldwach ter zonder extra belooning heeft te vervullen. Aldus wordt besloten. Besloten- wordt geen subsidie te verleenen aan de Politieschietvereeniging „Schagen en omstr." De ge meente betaalt reeds een bedrag aan cursusgeld voor boeken en ook voor patronen bij de schietlessen. De keurloonen. B. 'en W. stellen voor accoord te gaan en dus de verordening te wijzigen met de voorgestelde verhoo ging van keurloonen van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barslngeriiorn. Zij herinneren eraan, dat als niet tot verhooging van keurloonen werd besloten, de bij drage per inwoner niet 20 cent maar 35 cent zou be dragen. De heer Van Drunen brengt bij dit punt ter sprake de begrooting van den dienst en vraagt of voor dit jaar de aflossing niet kan worden verminderd. De Voorzitter zegt dat de overeenkomst luidt dat de aflossing in de eerste vijf jaar zóó moet zijn en bo vendien zouden Ged. Staten dat ook niet goedkeuren. De heer Van Drunen wijst op de tijdsomstandighe den, Juist de ophaaldienst enz. veroorzaken de verlie zen, de keuringsdienst leverde een winst van f 2800 op- De Voorzitter zegt dat het geheel een tekort op levert en dat dient te worden gedekt. Als de keurloonen niet werden verhoogd, zou de bij drage per Inwoner 35 cent worden. Ook na verhooging van de keurloonen kunnen zij de toets der vergelijking met andere diensten weerstaan. De heer Van Drunen vraagt zich af waar op deze ma nier de grens blijft. Spr. concludeert, dat de bijdrage van de buitengemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Wielingen, te weinig bijdragen per Inwoner. Ook voor die gemeenten geldt het belang van de volksge zondheid. De Voorzitter oordeelt, dat we bljj moeten zijn, dat die gemeenten op deze wijze den dienst helpen, misschien zullen nu in de toekomst meerdere gemeenten toetre den. De drie genoemde gemeenten hebben behalve de in de begrooting genoemde bijdrage ook nog haar an dera onkosten. De heer Breed zegt dat waar de inrichting gesticht is in het belang der volksgezondheid, het onbillijk ls dat de keurloonen worden verhoogd, maar de bijdrage per inwoner dient te worden verhoogd. De Voorzitter daarentegen wijst dan op de onbillijk heid. dat de nlet-vleesch gebruikers dan de gebeele kos ten betalen. Spr. acht het daarom billijk dat een ge deelte per inwoner wordt betaald en een gedeelte door verhooging van de keurloonen. Verhooging van den vleeschprijs behoeft er het gevolg niet van te zijn. De heer Stoop acht de kleine verhooging van de keur loonen geen bezwaar*. De heer Van Drunen betwijfelt of de Commissie wel zoo deskundig zal zijn, om de keurloonen niet nog meer te verhoogen en spr. noemt dan het feit dat de koelcel die jaarlijks f300 kost, van meetaf niet deugt. De Voorzitter raadt den heer Van Drunen aan om nu niet over de inrichting te spreken, het gaat hier om de verhooging van keurloonen. De heer Van Drunen zegt, dan straks op de begroo- llng van den vleeschkeuringsdienst terug te zullen komen. Met 4 tegen 2 stemmen werd besloten tot de voor gestelde wijziging van de verordening, tegen stemden de heeren Breed en Van Drunen. Aan het bekende adres van de afdeeling Schagen van den Ned. Bond van Koffiehuishouders enz. en van de Kamer van Koophandel tï Alkmaar, willen B. en W. tegemoet komen door de café's t.a.v. den aanslag in de nersoneele belasting voor 1/3 gedeelte te ontlasten. De gemeente zal daardoor ongeveer f200 minder aan belasting ontvangen. De Raad kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigei De afd. Schagen van de Holl. Maatschappij van Landbouw verzoekt om voor de personeele belasting den grondslag „paarder" te laten vervallen. Dit zou voor de gemeente beteekenen een mindere ontvangst aan belasting van f201 en dat achten B. en W. voor de gemeentefinantiön te bezwaarlijk. Waar een dergelijke wijziging van de verordening bo vendien 4 maanden voor den aanvang van het be lastingjaar moet rJn vastgesteld, snellen B. en W. voor het verzoek nu niet in behandeling te nemen. Aldus wordt besloten. Wijkverpleging. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor om gezamenlijk met Harenkarspel een regeling te treffen voor de wijkverpleging in deze gemeónfé: Door het Bestuur van het Witte Kruis, afd. Haren karspel, wordt de gelegenheid opengesteld, door de scheuring welke aldaar is ontstaan wegens oprichting van het Wit-Gele Kruis en het aanstellen van een wijkverpleegster Jaarvoor, voor het grootste deel van de ingezetenen dezer gemeente een wijkverpleging van HarenkarsDcl met Sint Maarten te verkrijgen. In dien de gemeente Sint Maarten bereid is daarvoor een jaarlijksche bijdrage van f300.— te verstrekken, kan tot deze samenwerking worden overgegaan. Nu de zuster van het Wit-Gele Kruis te Haren- karspel ook hezoeken \flegt bij sommige katholieken in deze gemeente, stellen Burgemeester en Wethou ders eveneens voor om aan het Wit-Gele Kruis een bij drage te verleenen voor de R.-Katholieken welke daar bij zijn toegetreden, in verhouding "an het aantal in gezetenen dat beschouwd kan worden te behooren tot den werkkring der zuster van het Witte Kruis Ha renkarspel—Sint Maarten. Hoewel de tijdsomstandigheden verre van rooskleu rig zijn, meenen Burgemeester en Wethouders, waar de zustershulp hier nog niet geheel volledig kan wor den bereikt, deze gelegenheid, welke niet zulke grooto kosten voor de gemeente medebrengt, voor dit goede doel, niet te mogen laten voorbijgaan. De zusters zullen dan ook voor onze gemeente zijn wijkzusters-huisbezoeksters. Tot nu konden we steeds de hulp van de zuster te Schagen inroepen en we zijn, zegt Voorzitter, dan ook dankbaar dat Schagen ons steeds heeft willen hel pen, doch B. en W. meenen, dat de goede gelegen heid die zich thans voordoet, aangegrepen dient te worden. De heer Breed heeft zich verheugd over dit voor stel van B. en W. Ondanks de gewaardeerde hulp van elders, was de zustershulp hier toch steeds ge brekkig en spr. Juicht daarom de voorgestelde rege- .ling toe. Ook de heer Stoop ls van deze meening, de voor gestelde regeling lijkt hem zeer billijk toe. De heer Gootjes verheugt zich ook over deze mo gelijkheid. De heer Glas merkt nog op, dat nu ook Eenigen- burg verzekerd is van zustershulp, Tot nu hielp War- menhuizen daarmee. Algemeen gaat de raad met de voorgestelde rege ling accoord. Begrooting voor 1934. Aan de orde komen de begrootingen. De begrooting van de gemeente sluit met een post „onvoorzien" van f 1840.32, die van het Armbestuur met«een post „onvoorzien" van f 179.12, en een sub sidie van de gemeente ad f3500. De begrooting van het Armbestuur geeft geen aan leiding tot bespreking. T.a.v. de gemeentebegrooting informeert de heer Van Drunen naar den post reis- en verblijfkosten en vraagt zooveel mogelijk gebruik te maken van de diensten die er in dit opzicht in de gemeente be staan. De heer Glas brengt ter sprake de rentekoers die de gemeente moet betalen voor de R.K. school. Spr. noemt dat percentage schreeuwend hoog en zegt overtuigd te zijn dat de Voorzitter alle moeite heeft gedaan om daar verandering ook in te krijgen. Spr. wil nogmaals een poging daartoe zien aangewend, eveneens voor verlaging van de taxatiesom ad f33000. De Voorzitter heeft zich over deze quaostie gewend tot de afd. Noordholland van de Ver. v. Ned. Ge meenten, welke afdeeling zich wendde tot de Ver- eeniging van Ned. Gemeenten. Van die zijde is ge tracht wetswijziging te krijgen, maar zonder resul taat. Spr. heeft geen bezwaar dat de pogingen her haald worden. Spr. acht de Vereeniging van Ned. Gemeenten het aangewezen lichaam om zich met deze quaestie bezig te houden, omdat zich dezelfde quaes- tie in nagenoeg alle gemeenten voordoet. Op verzoek van den heer Van Drunen licht de Voorzitter bedoelde regeling toe en van meerdere zijden wordt nu aangedrongen om de pogingen, wij ziging in den huidigen toestand te krijgen, te her halen. De Voorzitter brengt ter sprake het weinige ge bruik dat van het ontwikkelingsonderwijs wordt ge maakt. Is het wel gemotiveerd om in dezen moeilij ken tijd uitgaafposten voor dit onderwijs te ramen? B. en W. dachten voorloopig het onderwijs niet te doen geven, maar den Raad moet maar uitspraak doen. Ook de heer Stoop oordeelt dat er te weinig animo is. Wordt dat beter dan zal de Raad bereid zijn gel den voor dit onderwijs beschikbaar te stellen. De begrooting wordt vervolgens ongewijzigd vast gesteld. Ingewilligd wordt het verzoek van de Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten om opnieuw één cent per inwoner ter beschikking van de Commissie te willen stellen. Rondvraag. De heer Van Drunen vraagt of al iets bekend is over de opheffing der scholen. Den Voorzitter is nog niets bekend. Het is den heer Breed wel wat te stil, spr. vreest dat we vandaag of morgen voor een voldongen feit worden geplaatst. De heer Van Drunen zegt dat hij mogelijk straks zich te scherp heeft uitgedrukt over de deskundig heid van de commissie uit den Vleeschkeurings dienst. Spr. vraagt of de Voorzitter inlichtingen kan verstrekken over de koelkast. De Voorzitter deelt mede, dat in de commissie door een der vertegenwoordigers mededeeling werd ge daan van een betere constructie van een koelinrich- ting en wier exploitatie goedkooper zou zijn. De kleine commissie heeft opdracht gekregen deze zaak onder de oogen te zien. De heer Van Drunen vraagt of het bedrag dat ge noemd wordt, n.1. f300.—, juist is, want het blijkt spr. toe. dat er dan een flinke bezuiniging kan plaats vinden. De Voorzitter acht het beter, daar thans niet op in te gaan. De heer Van Drunen vraagt voorts of een afschrift van de oorspronkelijke overeenkomst inzake de ge meenschappelijke regeling voor den vleeschkeurings dienst is te bekomen. De Voorzitter zal het vragen. De heer Van Drunen vraagt of B. en W. nog eens onder de oogen willen zien de verbreeding van den Wijzendweg, al is het dan ook voor volgend jaar. De Voorzitter zal het met de wethouders bespre ken. Hierna volgt sluiting. T A V r, ff v 11 1.1 K Deelden we in een vorig nummer mee, dat de twee tuinbouwbonden in Noord- en Zuidholland zullen sa mensmeiten, thans vernen en we uit goede b^on, dat ook ernstige pogingen worden aangewend, om de, ook in andere, noordelijke provincies bestaande tuin dersorganisaties met deze te doen samensmelten. Voor het krachtig naar buiten optreden kan deze fusie niet anders dan nuttig zijn. Groot is de ontstemming onder de tuinders over den getroffen maatregel met de andijvie. Zij hadden n.1., op grond van gedane toezeggingen, er op gere kend, dat voor deze groente, evenals het vorige jaar, weer een minimumprijs van 50 cent per 100 struiken zou gelden. In dat vooruitzicht word er zeer veel an dijvie uitgeplani, doch. de minimumprijs is nu op 25 cent gesteld. De eerste van de 8 bruggen, die in den weg door het Geestmerambacht worden gelegd, is gc reed gekomen. Men begint dus te vorderen, doch het werk zal ongetwijfeld langer duren dan aanvankelijk was gedacht. t 4 V N A P 4 1' T O W V 4 Ned. Herv. Kerk. Het staat er met de Ned. Herv. Kerk in onze ge meente slecht voor, niet alleen omdat zij heeft te lijden van do crisis, maar meer nog doordat zeer veel leden weigerachtig zijn aan hun financieele verplich tingen te voldoen. In den loop (jer jaren is door diverse kerkbestu ren alles in het werk gesteld hierin verbetering te brengen, bijv. door de leden persoonlijk te bezoeken, of door aanschrijvingen, waarbij dan sommigen do, voor betaald-antwoord ingesloten, briefkaart zelfs niet eens terugzonden. Niets vermocht te helpen. Men maakt er gewoon een handelszaakje van en men zou de liefde voor de kerk kunnen vaststellen aan do hand van de percentages, varicerendo van 75 tot 3, welke men van den rechtmatig opgelegden aanslag ad Vz van het inkomen wenscht te betalen. Natuurlijk zijn er nog wel goede leden, maar vele daarvan behooren juist tot de minst met aardschc goederen bedeelden, die dan nog voor de beter gesi tueerden moeten bijbetalen. De hoogere kerkelijke instanties, die al meermalen kerkvoogden en notabelen tot strenger optreden heb ben aangemaand en over dezen gang van zaken aller minst te spreken zijn, redeneeren zoo: Volgens het kohier, opgemaakt in overeenstemming met de rijks- inkomstenbelasting, moet de kerkelijke gemeente zoo veel belasting ontvangen en komt dat bedrag niet binnen, dan neemt het kerkbestuur zijn verplichtin gen niet behoorlijk in acht, want weigeren de leden hun aanslag geheel of gedeeltelijk te betalen, dan moet tot gerechtelijke vervolging worden overgegaan. De financiën zijn thans van dien aard, dat kerk voogden en notabelen zich voor de keus geplaatst zagen het bijltje er bij neer te leggen of aan den aan drang van de hoogere colleges gevolg te go ven. In de op j.1. Maandag gehouden gecombineerde ver gadering is besloten tot het laatste over te gaan en een gerechtelijke vervolging tegen de wanbetalers in te stellen, omdat kerkvoogden en notabelen algemeen van gevoelen waren, dat zij in deze een roeping heb ben te vervullen en zooveel als in hun vermogen is de kerk in eere dienen te houden en dat vooral uit piëteit tegenover de eerste bewoners van onzen pol der, die met groote opofferingen en zorgen de Ned. Herv. Kerk in dezen polder gesticht hebben. Het kerkbestuur besloot zich tot Mr. Buiskool te Schagen to wenden en hem te verzoeken zich met de uitvoering van dit besluit te willen belasten. WINKET In de vergadering der afd. V.A.R.A. alhier is beslo ten evenals vorige jaren, gedurende den komenden winter weer een bouwcursus te organiseeren, waar voor zij die daaraan wcnschen deel te nemen, zich met den secretaris der afdeeling in verbinding kun nen stellen. De leiding van den cursus is weder in handen van den heer R. Schreur alhier. Loop der bevolking en Burgerlijken stand der gemeente Winkel over de maand Oc- tober 1933. Ingekomen personen: Gerrit Jacob Hollander en eehtgen. van Zijpe; Jacob Fijnneer en gezin, van Nieuwe Niedorp; Hendrik Fransen, van Meppol; Dirk Lcnghaus van Burgerbrug; Hondrika Iilzelina Klop van Nieuwer-Anistel; Pieter Eriks van Barsinger- horn; Rense Pander van Ouder-Arnstel; Gerrit Lan- DONDERDAG 2 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) AVRO: R-00 Gramofoonmuziek10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonmuziek: 10.30 Zangvoordracht; 11.00 Willem Hunsche leest voor; 11.30 Twectsch Dubbel Gemengd Kwartet; 12,00 Omroeporkest, 2,15 Rustpoos; 2,30 Pianovoordracht door Egbert Veen; 3,00 Knlp- cursus; 3,15 Gramofoonmuziek; 4,00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonmuziek, 5.00 Halfuurtje voor groote kinderen; 530 Omroepor kest; 6.30 Sportpraatje7.00 Causerie; 7.20 Gramofoon muziek; 7.30 Engelscbe les; 8.00 Vaz Dias; 8,05 Gramo foonmuziek; 815 Concertgebouworkest; 10,30 Gramo foonmuziek; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M.) KRO.: 8-00 Plechtige Hoogmis; NORV.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; KRO.: 11,00 Gramo foonmuziek; 11,30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Poli tieberichten, 12.15 Gramofoonmuziek, 12,30 Orgelconcert door Evert Haag; NCRV2,00 Fraaie handwerken; 3.00 Gramofoonmuziek; 4-00 Bijbellezing; 5-00 Handen arbeid; 5.30 Vioolrecital door Willem Brederode; 6.30 Causerie, 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7,30 Weekoverzicht, 8,00 Harmonie-orkest, 11.00 Gramofoonmuziek; LUXEMBURG (1191 M-ï 7.50 Duitsche avond; 840 Orkestconcert. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek: 1-30 Concert; 5,20 Populair concert; 6-35 Concert; 8.20 Idem; 9.20 Idem. KAl.UNDRORO (1154 M.) 11,20 Strijkorkest; 7.20 Radiotooneel; 10,15 Dansmuziek BERLIJN (419 M.) 5.10 Gramofoonmuziek; 7-25 Concert; 820 Pop. concert I HAMBURG (372 M.) 10.20 Gramofoonmuziek; 11-40 Populair concert; 12.40 Idem; 1.30 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 9.40 Orgel concert; 10.20 Dansmuziek. LANGEXBERO (472 Mj 11.20 Populair concert; 12.55 Gramofoonmuziek; 2.05 Kamermuziek; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.20 Oude muziek 1135 Pianoconcert DAVENTHY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.20 Gramofoonmuziek; 4.25 Concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446.) 7,50 Gramofoonmuziek PARIJS (RADIO) (172» M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 7.40 Idem; 8.20 Ra diotooneel; WEENEN (517 BL) 6-20 Kamermuziek; WARSCHAU (1411 M-\ 5.15 Orgelconcert; 5-40 Radiotooneel; 9-30 Concert BEROMUNSTEB (460 M.) 5.20 Gramofoonmuziek; 8 30 Kamermuziek. gevoort van Jisp: Gerrit Arnoldus Wit en gezin, van Hoek van Holland (gom. Rotterdam); Derkje Zweep, van Zv/aag: Adriaan Bakker van Barsingerhorn: Jan van der Veer en gezin, van Barsingerhorn, Kolhorn. Vertrokken personen: Hendrik Reuvers naar Sta voren: Arie Poot en gezin naar Medemblik: Corne- lïs Allaart en gezin naar Hoogwoud, Aartswoud; Willem de Boer en gezin naar Medemblik: Edmun- dus Valke en gezin naar Schagen; Guurtje van der Oord, naar Bcetsterzwaag; Gijsbertus Wisselo naar Vleuten; Hendrik Fransen naar Meppol; Jan Scher mer cn cchtgcn. naar Bergen; Aaltje Andringa naar Medemblik; Keeltje Aris naar Callantsoog. Geboren: Margje, dochter van Geert Jissink en van Jantje Korf. Gehuwd: Johannes de Vries, oud 24 jaar en Kla- sina Liefhebber, oud 23 jaar. Overleden: Geene. BARS1NOERHORN Politie. Verloren: Een seintuur. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter ta Kolhorn. Burgerlijken stand over de maand Octo- ber 1933. Geboren: Siebrigje, dochter van Wiebe Dijkstra en van Trijntje Jagersma; Jan, zoon van Hendrik Cornelissen en van Trijntje van Stipriaan; Albert, zoon van Arie van Zoonen en van Jantje Heijmans; Iebeltje, dochter van Jan Blom en van Trijntje Veenstra; Guurtje( dochter van Pieter Dirk Jan War denaar en van Aagje Moeliker; Ondertrouwd: Gijsbertus van der Wulp, oud 27 ja ren en Anna Magaretha Alida van der Klooster, oud 23 jaar, beiden zonder beroep en wonende te Bar singerhorn; Klaas Vos, oud 22 jaren, grondwerker en Roelofje Zwiers, oud 19 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Edmundus Mels en Ge*rtje Winkel. Overleden: Jacob Spin, oud 5 jaren, zoon van Jan Spin en van Jansje Moolenkamp; Trijntje Slikker, oud 60 jaren. Loop der bevolking over de maand Oc- tober 1933. Ingekomen: A. B. Beuving van Groningen naar A 102; W. A. Wilms van Oudkarspel naar B 15; mej. J. Bakker, van Anna Paulowna naar Kreil C 72; W. Oppenhuis van Winkel naar Hemme B 41; C. Koster van Winkel naar Barsingerhorn. aan boord; R. A. Boeting van Ossennisse naar Kolhorn; mej J. G. Ubink van 'sGravenhage naar Kolhorn F 15a: mej. A. Groenveld van Alkmaar naar A 100; H. Co.nelis- sen en chtg. van Anna Paulowna naar Koliinrn F lCSb; C. Pool en echtg. van Texel naar Kolhorn; F. de Jong en gezin van Schagen naar Nieuwesluis G 25; J. van der Bij en gezin van Schagen naar Kol horn F 98; J. Weber en gezin van Medemblik naar Kolhorn, ark; Jb. Meuleveld en gezin van Amster dam naar Nieuwesluis G 32. Vertrokken: T. Hoekema en gezin naar Schagen, Grootewal; J. J. Smit en gezin naar Schagen, Dor pen D 31; P. Vries en echtg naar Den Helder, Boer-' havestraat 18; mej. M. Strijder naar Schoorl, Duin weg D 19; G. Wind naar Hellendoorn, G 59; mej. D. Klein naar Meppel, le Hoofdstraat; A. Weststrate eti gezin naar Schagen; W. Wessels naar Haarlem, Wil- nelminapark 18; P. Eriks naar Winkel; P. Kwantes naar IJsselmuiden, Dorpsweg 88; J en F. Sins naar Utrecht, Florastr. 29; echt. H. Kruize naar Belling-, vvolde D 104; L. Hooijveld naar Schagen, Regenten- straat 55; J. de Vries en gezin naar Wieringerwaard, Walingsweg; J. Slot en gezin naar Medemblik. Mid- denmeer. Brugstraat 26; A Wijbenga en gezin naar Schagen, Roggeveenstraat 102; Jb. Broersen en gezin naar Wieringen, machinegebouw, Polder Waard Nieliwland; J. van der Veer en gezin naar Winkel, Strook; Adr. Bakker naar Winke.. W1ERINGERW AARD De heer P. J. Haringhuizen alhier is aan de Univer siteit te Utrecht geslaagd voor het Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, Hoofdvak Natuurkunde.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6