Amerika-Rusland. Het Rotspad. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Hernieuwde kennismaking. DE HISTORIE DER BETREKKINGEN, Lltwinoff la naar Washington vertrokken om met de Amerlkaansche regeering te onderhandelen over de eventueels erken ning van de Sovjet-Unie door de Vereenig- de Staten Lltwinoff <Je Sovjet-Russische diplomaat, heeft tot taak gekregen, In Washington te onderhandelen over fi. v,o-,.ot*!r.er Acr Russisch-Amerikaansche betrekkin LIT WIN OEF, Want het la een lange lijdenshistorie. de historie der Russisch-Amerikaansche betrekkingen en... de histo rie van de perloden, waarin die betrekkingen niet be stonden. Beginnen wij met het Jaar 1809. Europa was toen de Onafhankelijkheidsproclamatie van Amerika reeds bijna vergeten. Slechts één man was nog boos op de Yankees, die hem te revolutionnair waren, die hem opstandelingen leken dat was de Tsaar van Rus land. Drie-en-dertig jaar was hij nog boos en veront waardigd. Eerst daarna kon na lange onderhandelingen John Qulncy Adams als ambassadeur der Vereen. Staten naar Rusland vertrekken. Daarna hoorden de beide mogendheden langen tijd zoo goed als niets van van elkaar, totdat de betrekkingen plotseling belangrijk hartelijker werden. Amerika betaalde n.1. 7-2 millioen dollar voor Alaska, dat de Russen zeker niet zoo FEUILLETON Naar het Engehch. 5. »,Nu, <i;in raad ik Je allereerst: maak het weer goed met je nichtje. Doe, of je de beleedigde onschuld bent, ©n zie, dat ze van je houden gaat." „O, zoo ver krijg ik haar toch nooit. Ze heeft zich juist altijd op een afstand gehouden." „Ze ziet or mij naar uit. of je alles van haar ge daan zoudt krijgen, als je het maar wat slim aan legt. Je moet beginnen met heel nederig je excuses aan te bieden en vraag haar dan. of je nog wat blij ven moogt; dat het je zoo aan 't hart gaat. om nu al te moeten scheiden van het oude buis Stel haar voor, of ik hier eenigen tijd mag logeeren als haar chaperonne. Ik zal mij wel heel aangenaam maken; zal zeggen, dat ik ook wat overijld sprak; doordat ik zooveel genegenheid voor je voel „Ik geloof niet, dat hiermee veel te bereiken is." „Laat dat maar eens aan mij over." „Nu, misschien heeft u gelijk. Toch wil ik nu nog niet dadelijk met haar spreken Geeft u mij nog een paar uren. Wat doet u in dien tijd?" „Allereerst zal ik zien, dat ik thee krijg Intusschen zal ik mij al heel vriendelijk betoonen en zoo den weg voor je banen." Dit zeggende verliet Miss Greig het vertrek en zag m den hall de oude butler. „Zijn de heeren vertrokken?" vroeg zij „Allen behalve Mr. Fep wiek. Die is met Miss We- myss in den salon." „Nu, dan zal ik haar niet storen. Maar kunt u mij ook een van de meisjes zenden? Ik heb eenige hulp noodig bij het uitpakken van tuijn koffer. Ook zou ik graag thee hebben. Misschien dat zij die dan tegelijk meebracht?" „Goed, Madam." De butler gaf dio boodschap in de keuken, maar de meisjes waren allen bezig. Ze haatten Mr. Roke by en Miss Greig was een bloedverwante van hem. Het laatst sprak de butler er toen F.ffie op aan „Een van je allen moet toch gaan", meende hij. „Waarom blijft die Miss Greig hier logeeren?" vroeg Effie. vate en officieel# documenten voor de Ver. Staten te erkennen. Daarmede begonnen de zakelijke betrekkin gen tusschen Amerika en Rusland te groeien. In Mei 1933 zond Roosevelt zijn eerste vredesboodschap aan Kallnin, den president van de Executieve Commissie der Sovjet-Unie. En nadat in Augustus het groote ka- toenorediet was verleend, leek het ingewijden nog slechts een kwestie van dagen, dat de diplomatieke betrekkingen zouden worden hervat. Terwijl de wereld nog overstelpt werd met dementi's. Inhoudende, dat er geen sprake was van erkenning van Sovjet-Rusland door de Vereenlgde Staten, zagen de conciërges van de gezantenwijk te Washington el kaar veebeteekenend aan. Daar was een huis, dat reed9 lang leeg had gestaan- de Russische ambassade was hier vroeger gehuisvest Sedert 11 jaar was nie mand in het huis geweest De laatste, nog door Ke renski benoemde ambassadeur had tot 1921 getracht, de rol van vertegenwoordiger te spelen, ofschoon hij door Moskou gedesavoueerd was. Tenslotte had hij ©r genoeg van; hij trad af en kreeg verlof, zijn akten VOOR DEN POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN MAANDAG 30 OCTTOBER. Egmond aan Zee. TE VEEL VAN ZIJN GEDULD GEVERGD- De heer Borchardus van B-, n voormalig O. I. mili tair, die vermoedelijk met de schatten van Lombok in zijn ransel ls gerepatrieerd, voorziet in zijn be hoeften door een kleinhandeltje. Waar echter door de vele ventverboden deze branche niet aangenamer ls geworden,* komt de nogal oproerig gestemde hande laar meermalen in conflict met de gemeentepolitie en werd hij op 27 Juni 1932 voorwaardelijk veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, als gevolg van een gepleegde heftige wederspan nigbeid tegen den gemeenteveldwachter van Egmond a, Zee Het verbaasde ons grootelijks, dat Borchbardus het zoo lang had volgehouden, maar het scheen nu toch met zijn na te komen verplichtingen spaak te hebben geloopen, althans de ten uitvoerlegging werd gelast. O udorp. DE KERKEZAKJES-INSPECrEUR. Het in ongeoorloofde ondernemingen zeer actieve jongmensch, de 20-jarige Alkmaarsche broodbezorger Nico Sm. had te Oudorp In de Parochiekerk van St. Laurentius een minder prettige sensatie verwekt, door op 17 April in een onbewaekt moment zich op verdacht6 wijze te Interesseeren voor den inhoud van een ool- lectezakje, waarbij hij gelukkig op heeterdaad werd betrapt door 'n notabel der gemeente, den heer G Schouten. Op 18 September stond Nico voor dit feit terecht en werd voorwaardelijk veroordeeld tot 2 maanden, Deze clementie bleek echter identiek te zijn met de bekende boter waarmee de galg gesmeerd wordt en gelast dat de straf zou worden geëxecuteerd Al k m a a r. DE ONEERLIJKE BEENHOUWERSKNEOHT. De 27-jarige slagersknecht Th. v. D., voorheen in dienst als interne bediende bij den heer Bernard Koomen, slagerspatroon te Alkmaar, had zich te ver antwoorden betreffende hei feit. dat hij zich weder rechtelijk een bedrag van pl-m. f 30 had toegeëigend. Verdachte verdiende per week f 12 met kost er. Inwo ning, met welke bezoldiging hij beweerde niet te kun nen rondkomen. Hij komt uit een zeer net gezin, con cludeerde de heer Wiggers, doch zelf ls hij een saffl- aantjesslaaf en verzot op cafébezoek. Hij leeft momen teel van den steun, f 7.50 per week. Eisch 3 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorw, met 3 proefjaren. Alkmaar. EEN STRIJDLUSTIGE SCHOONZUSTER. Mej. Jannetje Gr. huishoudster te Alkmaar, had op 3 Juli haar geachte schoonzuster Mej. M. Groen, gebo ren Hermlna van Veldhoven, die haar ontevredenheid In hooge mate had opgewekt, op de Nieuwesloot, ter wijl zij rustig wandelde met man kinderwagen en ba by, een opstopper toegediend, en haar bovendien met een ver van vereerer.de kwalificatie vereerd. Het ~cheen echter dat frau Hermine zich bij vorige gele genheden ook niet onbetuigd had gelaten. Eisch f 7 boete of 7 dagen. Uitspaak conform eisch. Wi erin gen. NALATIGE HONDtEJNBELASTINGBETALER. De heer Jan L, niet verschenen, had nagelatep de hem verschuldigde hondenbelasting der gemeente Wie- ringen te voldoen. Eisch en vonnis f 6 boete of 6 da gen. Als Fikkie het numaa r niet ontgelden moet! „Ik weet niet." Intusschen begaf de oude getrouwe zich t aar bo ven, klopte aan, maakte een eerbiedige buiging en luisterde naar de orders van Miss Greig. Dorothy had in het geheel geen acht geslagen op de dame. die tegenwoordig was geweest bij het voor lezen van het testament, ofschoon Rokeby naar wel gewaarschuwd had, dat er ook een vriendin van zijn moeder uit Londen zou komen. Dus keek zij eenigszins verbaasd op, toen zij wat iater op den dag den salon binnenging en daar een dame zag zitten, die onmiddellijk op haar toetrad met de veront schuldiging: „O, waarde Miss Wemyss! Ik krijg een gevoel over mij, of ik een indringster ben; ja, zoowaar! Na tuurlijk had die arme Rokeby geen vermoeden er van, dat het alles zoo voor hem zou uitloopen, toen hij mij vroeg, hier te komen, om zorg te dragen voor u. Maar nu de zaken zóó staan, zal ik maar on middellijk naar Londen schrijven en mijn kamers weer inhuren." Dorothy was in het eerst instinctmatig terugge schrokken van deze vrouw, maar ze moest nu toch haar plicht als gastvrouw vervullen en zei dus vriendelijk: „Waarom zoudt u zoo gauw weer gaan?" „U is nu hier meesteresse, daar gaat niets van af. Die arme Rokehy heeft nu niet meer het recht mij te vragen: hij is hier even goed een indringer als ik." „O, zegt u dit toch niet! Hij is mijn neef en het was mijn bedoeling niet, om hem te misleiden; ik vond het ook zeer onaangenaam voor hem." „Ja", prevelde Miss Greig, ..het is hnrd voor hem. Als man verwachtte hij natuurlijk het goed. Maar het kan bij u lijden, om edelmoedig te zijn, en u zult hem die uitbarsting van drift toch wel ver geven?" „O, ja". En toch huiverde zij onwillekeurig bij de herinne ring aan een blik uit Rokeby's oogen. toen hij haar ook zijn teleurstelling verweet. Bovendien was het nog de vraag, of hij zoozeer verlangde naar ver geving! Deze twijfel zou weldra opgelost worden. Toen haar neef verscheen voor het diner, leek hij weer volko men zijn zelfbeheersching te hebben herwonnen en trad hij op haar toe met een glimlach op het gelaat: „Mag ik je wel mijn verontschuldigingen bieden, Dorothy?" „0. spreek toch niet zoo!" „Maar natuurlijk! Je bent veel te goed. Ik wilde amende honorable doen. Heet dat niet zoo, Miss in het huls te laten De Amerikaan ach e regeering nam de bewaking van het huls op ach; zij zorgde er voor, dat geen blaadje papier werd weggehaald. En overi gens wachtte men tot het jaar 1933 Terwijl te Londen de Economische Wereldconferentie bijeenkwamen, ontmoetten Russen en Amerikanen - met Moley aan het hoofd elkaar te Washington. Drie dagen later kreeg een zekere Serge Ughet de vertrou wensman der Sovjets, van de Amerlkaansche regee ring verlof, de ambassade vertrekken te betreden en daar wat orde te maken. Met een klein leger van handwerkslieden schoonmaaksters en- archivarissen, rukte hij de ambassade binnen. Toen wisten de con ciërges In de gezantschapswijk, dat de erkenning van Rusland door de Vereenigde Staten niet lang meer zou uitblijven... Amerika en Rusland hebben den weg tot elkaar ge vonden. Hoe de hernieuwde kennismaking zal bevallen hoe lang de vierdschap zal duren zelfs de conciër ges van de gezantschapswijk te Washington weten het niet... Broek op L. KOPLAMPEN STÜKGESTOMPT. Een Ingezetene van Broek op Langendijk. de heer Cornelis van Sch., stond terecht naar aanleiding van de omstandigheid dat hij op 8 Juli de koplampen van een aan den heer M. de Waard timmerman aldaar toe- hoorende auto had vernield, De schade, f 8 had ver dachte inmiddels vergoed. Hij erkende In een aanval van drift te hebben gehandeld, omdat de Waard ook een koplamp van zijn auto had stukgeslagen. Het was 'n soort wederzijdsche plagerij. Werd gerequireerd f 25 boete of 25 dagpen. Opgelegd werd f 20 boete of 20 dg. Broek op L. NOG EEN GESNEUVELDE KOPLAMP. Thans verwisselde de timmerman Maarten- de W. van plaats met den verdachte uit de vorige zaak en nam op het zondaarsbankje plaats, terwijl de heer v. Schoorl tot getuige werd gepromoveerd. De heer de W. werd nu op zijn beurt ten laste gelegd, vernieling van een koplamp, eigendom van den heer v. Schoorl- De schade was eveneens door verdachte vergoed In deze scène van Jan die sloeg Lijsje en Lijsje die sloeg Jan, werd eveneens opgelegd f 20 boete of 20 dagen. Op voorstel van den politierechter werd vrede ge sloten en schudden de heeren elkaar plechtig de hand- Ieder was aangedaan. Al k maar NIEMAND PRESENT. De niet aanwezige heer Gerrit V. te Alkmaar had steenen en tegels Ingepikt ten nadeele van den even eens niet verschenen aannemer J. G. Sch. De verdach te werd bij verstek veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen en zal de heer Sch, wegens „pinkle steken" vermoedelijk ook nog wel Iets vernemen, wat niet prettig ls Egmond a. Zee. ONWELGEVALLIGE RECLAME. Mej. Alida Alberdina Z., huisvrouw van den be iaarden heer Jacob A. te Egmond aan Zee, moest re kenschap geven van een in 't openbaar geuite beleedl- glng tegen Mej. A. Groen, huisvrouw van J. Konijn, bijgenaamd Annie Jek, welke dame zij tegenover an dere vrouwelijke dorpsgenooten zeer onvoegzaam had "ekwallficeerd. Door de welbespraakte verdachte werd de ten lastelegging ontkend, doch zij vond 3 dames- betuigen tegenover zich, terwijl haar ouden echtge noot ridderlijk voor haar in 't strijdperk trad. Het bewijs kon niet voor elkaar worden gebokst en werd de juffrouw vrijgesproken. E g m o n d-B Innen. EEN PLA'ITEJLANDS-SOHIRIETV ERVALSOHER. De 4&-jarige manufacturier Simon A. wonende te Egmond Binnen, presenteerde zich op de verdachten- bank wegens valsche opgaven in een aanvraagformu lier om steun, waarin hij in strijd met de waarheid had verklaard, dat hij f 22 had verdiend, terwijl deze verdiensten 6 a 8 gulden meer bedroegen. Voorts had hij verzwegen, dat hij f 8 verdiende als krantenbezor ger. Op grond van de opzettelijke onjuiste gegevens ontving verdachte dus méér steun, dan wanneer deze overeenkomstig de waarheid waren verschaft. De verdachte onderhield in zijn gezin eenige voog dijkinderen. De heer Th. Butter, agent N-H. Dagblad, te Egmond a. d. Hoef verklaarde verdachte tegen een gemiddeld salaris van f 8 per week te hebben aange steld als krantbezorger De Officier achtte de valsche opgave niet maar de ten onrechte genoten steun wèl bewezen en requireerde tegen dezen onrechtmati- gen eter uit de gemeenteruif, mede ter waarschuwing en preventie voor andere llchtvaardlgen, 5 maanden gevangenisstraf, zulks ter zake oplichting. Verdachte repliceerde dat hij dagelijks met zijn der- Greig? Ik was bitter teleurgesteld door het testa ment, maar ik liet mij door mijn drift overheer- schen. Ik hoop, dat je dit echter over het hoofd wilt zien en mij niet zult verbannen uit Wemyss. Ik zou het goed nog niet kunnen veria'.en. Ik mag hier toch zeker nog eenigen tijd logeeren?" „Zeker. Zoolang als je wilt Ik ben blij, dat je mij gelooft, hce het niet mijn verlangen was, om je tè misleiden." Hij nam de hand, die zij hem toestak, en drukte die even aan de lippen. „Ma.g ik ook voor Miss Greig eenigen tijd je gast vrijheid vragen? Ik had haar geschreven, dat zij haar kamers moest opzeggen." „0, ja, ik heb Miss Greig te logeeren gevraagd. Ik hoop, dat je beiden zult blijven, tot ik trouw." „En wanneer zal dit wezen?" Dorothy kreeg een kleur. „Ja, wij moeten nog eenigen tijd wachten en Coiin zegt,, dat het altijd lang duurt, eer dergelijke be schikkingen afgewikkeld zijn." ,Ja, dat is ook zoo." Dit zeggende, bood Rokeby zijn nichtje den arm, terwijl Miss Greig volgde. Na het diner verontschuldigde Miss Wemyss zich. dat zij brieven te schrijven had, en Rokeby en Miss Greig waren de eenigen, dio den avond verder in den salon doorbrachten. Hij zat nauwkeurig het tes tament door te lezen en zij zat te borduren tot het tien uur sloeg. Toen keek ze op. „Dat kind is als was in je handen, Rokeby. Waar om zou jij haar niet trouwen?" „Ze moge dan al als was zijn, in vele opzichten, maar niet waar het haar liefde betreft" „Dat is waar. Ze schijnt dien man dan al verba zend lief te hebben." „Ja." „Nu. en misschien zou ze op den duur in den om gang ook wel wat vervelend zijn: zoo pijnlijk nauw gezet van geweten... Neen, dan is 't maar beter, dat je van haar af ziet te komen." „Wat intusschen makkelijker gezegd is dan ge daan!" „Natuurlijk. Maar een dergelijk bezit als dit krijg je niet, zonder er eenige moeite voor te doen. Wat geef je mij, als ik hier blijf, om te werken, als je assistente?" „Op den dag, dat ik in het bezit van het goed kom, zal ik genoeg hebben, om u drie honderd pond per jaar te geven. Maar u begrijpt, dat ik geen sen sationeel geval verlang. Zonder dat moeten wij toch zoo ver zien te komen. Maar nu vanavond ben ik Met de nieuwste en ongetwijleld ook de goedkoop ste wegbedekklng wordt op het oogenblik te Berlijn een proef genomen. Zt] bestaat uit op gelijke maat gezaagde biokken hout zoo direct uit den gevel den boomstam die netjes naast elkaar worden, ge plaatst, na eerst met zouten tegen verrotting te zijn geprepareerd, terwijl er vervolgens teer overheen wordt gegoten en daarop spilt, om slipgevaar t« voorkomen. In een houtrijk land als Duitschland kan een dergelijke wegbedekklng wel toekomst hebben. tienen was. De politierchter sprak verdachte van de valschheid vrij en veroordeelde hem voorts voorwaar delijk tot 4 maanden gev. met een proeftijd van 3 jaar. Westwoud. EFTV ONBEHOUWEN IJSCOMAN. De Jjscover.ter Jac- F., wonende te Grootebroek, had volgens dagvaarding op 2 Juli ter gelegenheid van de Oudendijker kermis onder Westwoud de 15-jarige Geertruida Oud eenige malen op gevoelige wijze in den nek gegrepen, van welke ruwe behandeling het meisje een paar dagen pijn in den hals had. Volgens het meisje was verdachte vroeger In dienst van haar ouders, die zelf ook een ijscozaak drijven. De verdach te ontkende het grijpen in den nek, doch beweerd© alleerj het meisje aan den schouder heen en weer t© hebben geschud, omdat zij hem irriteerde. Drie getuigen bezorgden hem gezamenlijk de neder laag en werd verdachte, die reeds eenige malen met den strafrechter kennis maakte, veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Den Helder. MET EEN SCHOEN GESLAGEN. Mej. Hendrina Petronella v, d. B„ een met den heer H. gehuwde Heldersche dame, in woede ontstoken door een» uitdagende grijnzende buurjuffrouw, diend© >aar met een schoen een tik toe. De getroffene, mej. M. Hoolwerf-Kok, reageerde op dezen aanslag in den vorm van een aanklacht bij de politie en smaakte he den de schrale voldoening, de dame veroordeeld t© zien tot f 7 boete of 7 dagers Hoogwoud. EEN MOL GEMEJPT. De niet gearriveerde heer Petrus Theo H., had t© Hoogwoud aan de Gouw in den nacht van 27 op 28 Juli den vrachtrijder Jan Mol een rake slag op het hoofd ^-egebracht, zoo dat deze hardhandige aanraking een bloeding veroorzaakte en Mol's kermisjasje daardoor werd besmeurd. Met hilariteit werd gereleveerd, dat in Hoogwoud drie kermissen word'en bejubeld. De poli tierechter keurde deze onzinnige verkwisting hoogelijk af. Eisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen. Hoorn. EEN STOMPENDE SIGARENSMID. De 54-jarige sigarenmaker Willem Fred. S„ te Hoorn woonachtig, als hekkesluiter fungeerende, had op 23 Juli den 48-Jarigen Joh. Smit vooraf beleedlgd, waar voor hij niet terecht stond, doch hem daarom een mep op zijn oogen toegediend, waardoor de loojr- knecht werd verblind, voor welk feit hij dan wel ter -ereffening van rekening was voorgeroepen. De temperamentvolle bokjesdraaier trad zoo onstui mig, op, dat hij al gauw door den Politierechter op zijn nummer werd gezet. Verdachte verklaarde dat getuige hem had geschopt Eisch f 20 boete of 20 dg- Vonnis conform eisch. Sluiting te moe. ora nog iets goeds te bedenken. In den grond haat ik Dorothy; dus zal ik niet zoo licht tegen iets opzien." „Dat dacht ik wel. Vertel mij nog eens even: wat een eigenaardig schepsel is die oude meid, Effie. die mij bediende! Zij bezit, geloof ik, heel wat „stille kracht". Zij is verknocht aan Dorothy. Ik zou haar maar allereerst op zij schuiven: zij kón anders nog veel last geven." „Toch moet u zich dit maar uit het hoofd zetten, want zij is als een stuk van het goed. Dorothy zou haar nooit laten gaan." „Hm! Nu, ik zie. dat je er naar verlangt, om te rooken; dus wensch ik je goeden nacht. Aangena me droomen!" Toen even later Dorothy naar haar slaapkamer ging, vond zij daar Effie op zich wachten. „U is doodop, Miss Dolly", zei de oude bezorgd. ..Gaat u nu eens zitten dan zal ik uw haar uitkammen U moest niet gedineerd hebben met die twee. Wan neer gaan ze weg. Miss Dorothy?" „Maar, Effie, wat ben je weinig gastvrij! Rokeby is toch mijn neef?" „Een lieve neef! U moet hem nooit vertrouwen, Miss Dolly. Volg den raad van een oude vrouw en vraag hem nooit meer, of hij terugkomt, als hij een maal weg is. Hij heeft Wemyss voorgoed verloren en hoe gauwer hij het verlaat, hoo beter Wat heeft uw grootvader hem nagelaten? Ik heb het testament niet hooren voorlezen, moet u denken." „Rokeby heeft veertig duizend pond gekregen, Effie." De oude zuchtte en riep: „Véél te véél! Véél te véél! Op mijn woord!" „En als ik sterf, zonder kinderen na te laten, De borstel viel Effie uit de hand en in de grootste spanning rieD zij: „Ja, wat dan? .dan erft Rokeby het goed. Wees nu maar niet zoo vervaard, Ef. Hij is immers ook mijn naaste bloedverwant en Grootvader moest toch de recht vaardigheid, betrachten tegenover hem." „De rechtvaardigheid!" riep.do oude en sloeg in wanhoop de handen ineen. „O, wat is dat v«r- schrikkelijk!" „Wat, Effie?" „Om het zóó te zeggen...! Och, hij moet dan wel waanzinnig zijn geweest, die arme oude Sir We myss, om het zóó uit tc drukken!" Wordt vervolgd. goedkoop verkocht zouden hebber., als zij hadden ge weten, dat in deze ijzige streken zooveel goud te del- Ven was! Daarna gebeurde er weer 50 jaar lang niets. Men was goede vrienden, kwam zoo weinig mogelijk met elkaar in aanraking en zorgde er voor. dat er geen aanleiding tot wrijving was. In 1916, toen in Europa de oorlog woedde, benoemde president Wilson David R Francis tot ambassadeur in Rusland. Hij heeft ze ker niet kunnen vermoeden, dat hij den laatsten am bassadeur voor een tijd van 17 jaar benoemde! Toen volgde de bloedige revolutie in Rusland. Ke renski scheen den Amerikanen nog goed genoeg en hij werd door hen erkend, Uncle Sam werd echter wantrouwig, toen eer zekere Lenin zich te Moskou meester maakte van de macht Toch wilde men nog even afwachten, welke houding de nieuwe heerschers zouden aannemer. En men verzocht de Moskou-regee ring. een vertegenwoordiger naar Washington te zen den. Maar toen Lerin mededeelde, dat hij Lltwinoff zou zenden, rezen den heeren van Wallstreet de haren te berge er... te Moskou werden de „Stars en Stripes'* voor het Amerlkaansche ambassadegebouw ingehaald. Maar de vlaggestok bleef staan. Staatsecretaris Colby meende, dat een dergelijke hals starrige diplomatie op den duur niet rendabel zou zijn Hij zou de oorzaak geweest zijn, dat Tsjitserin. de toenmalige Russische minister van buitenlandsche za ken, aan president Coolldge telegrafeerde, dat het bij leggen der meeningsverschlllen en de hervatting van vreedzame betrekkingen gewenscht zouden zijn. Coo lldge antwoordde het was in 1923 „Wanneer schadeloosstelling voor onze getroffen burgers waar schijnlijk is en wanneer onze vorderingen erkend worden, staat niets de hervatting van vriendelijke be trekkingen in den weg* Te Moskou zweeg men, In 1928 onderteekenden de Sovjet-vertegenwoordigers het Kellog-pact wat in Amerika voldoening wekte. Drie jaar later machtigde Washington de Turksche consulaten in Rusland, pri

Schager Courant | 1933 | | pagina 7