Japan en Rusland. VERKEERSONGELUKKEN. Tweede Kamer. SPANNING TUSSCHEN De spoorwegovergang aan denBergerweg Het boertje was er gloeiend bij. Tegen onwelvoeglijke kleeding. Aardbeving in Beieren. De Lmdbergh's weer vertrokken. De rede van HolotoL Van de zijde van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken wordt naar aanleiding van de rede, die Molotof ter gelegenheid van den zestienden verjaardag van de Russische revolutie heeft gehou den verklaard: „Het kan ons weinig schelen wat hij zegt. Wij kunnen weinig veranderen aan wat hij denkt Amerika is te verstandig om zich te laten be- influenceeren door een redevoering van den premier der Sowjetunie, die zich eerst tegen Frankrijk, toen tegen Groot-Brittannië, toen tegen het Vaticaan en thans tegen Japan richt." Men verklaarde Molotofs werkelijke motieven niet te kunnen begrijpen. Voor binnenlandsch gebruik kon Molotofs speech mis schien zijn bedoeld als afleidingsmanoeuvre voor de bevolking, die zucht onder den druk van het vijf jaar plan en die volgens het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken, op tal van plaatsen in Rus land met opstand dreigt. Parade van het roode leger bij Chaba- rowsk. Gisteren is te Chabarowsk in Oost Siberië een parade gehouden van het roode leger, die men te To kio in verband met den gespannen politieken toe stand in het Verre Oosten van groote beteekenis acht. De chef van het roode leger, B'ucher, die naar Ja pansche meeninig in geval van oorlog met Japan op perbevelhebber van het roode leger zal zijn, hield een rede over den politieken toestand. Hij zei, dat, wanneer men de Sowjetunie een oorlog zou opdrin gen, het roode leger zijn plicht zou verstaan. Rus land streeft geen imperialistische doeleinden na, doch zal zich weten te beschermen. Als er weer Japansche vliegtuigen bo ven Rnslnnd komen... Het Japansche antwoord op de Russische nota in zake de Japansche vliegtuigen boven VVladiwostok, heeft de Sowjetregeering niet bevredigd Rusland zal nog deze week een nieuwe nota naar Tokio zenden met de mededeeling, dat in de toekomst bij nieuwe grensoverschrijdingen door Japansche vliegtuigen deze door Russisch afweergeschut onder vuur geno men zullen "worden. Onderhond tnsschen Hirota en Joerenef. Gisteravond had de Sowjet-ambassadeur te Tokio, Joerenef, een langdurig underhoud met den Japan schen minister van binnenlandsche zaker. Hirota, warin beide staatslieden als hun meening uitspra ken, dat de betrekkingen tusschen beide landen ver beterd dienden te worden. Hirota sprak als zijn meening uit. dat stappen moesten worden gedaan om een einde aan de span ning tusschen Rusland en Japan te maken en de at mosfeer te verbeteren. Hirota verzekerde den Russischen ambassadeur nogmaals, dat Japan geen enkel plan tot eenige on aangenaamheid tegenover de Sowjet Unie had. Joe renef zegde toe zijn regeering te Moskou vaa het ge sprokene op de hoogte te brengen. Japan denkt niet aan aanval op Oost- SiberL Heelt bel te drnk met binnen- landsche aangelegenbeden. Reuter seinl uit Londen: Door Reuter geinterviewd bij zijn aankomst uit Japan te Londen via Amerika, stalt Sjiratori, de di recteur van het officieele inlichtingenbureau te To kio, den draak met de beweringen van den laatsten tijd van Moskou, dat Japan een aanval voorbereidde op Oost-Siberië. Japan heeft hel veel te druk in eigen huis, zoo verklaarde Sjiratori, om er over te denken, iemand aan te vallen. I Bergen wil wel medewerken aan een tun nel, maar kan geen belangrijken finantiee- len steun toezeggen. In de gehouden raadsvergadering van Berger, erkende de raad, dat de gemeente, gezien den flnantleelen toe stand geen belangrijk bedrag voor de door Alkmaar gewilde tunnel onder de spoorwegovergang aan den Bergerweg beschikbaar kan stellen. De raad achtte de ze zaak evenwel dermate een streekbelang, dat B. en W. werden ultgenoodigd alsnog met het dagelijksch be stuur van Alkmaar te confereeren om te trachten door samenwerking met de andere gemeenten en bij de re geering pogingen te doen het vraagstuk daar ter plaat se op te lossen. B. en W. erkenden de urgentie van het vraagstuk en verzekerden dat zij slechts op het bijwonen van een conferentie hadden afgezien, omdat zij begrepen had den. dat Alkmaar van Bergen een groot bedrag ver wachtte, hetgeen Bergen niet zou kunnen missen. Zij verklaarden zich evenwel bereid zich alsnog met Alk maar in verbinding te stellen en vereenigden zich met het voorstel van dr. Hemelrijk om aan het plan door het tewerk stellen van werkloozen uit Bergen voor re kening der gemeente bij de uitvoering van het werk steun te verleenen. Een controleur, die aardappelen ln plaats van appels zag. Een boertje uit de omgeving van Apeldoorn toog per flets op weg met een zak aardappelen, waarin een bo venlaag van appels. Bij de kom van Apeldoorn vroeg een controleur van de Aardappel-centrale hem naar den inhoud van den zak. „Appels", zei het boertje. De controleur keek in den zak, bevond den inhoud in orde en het boertje kon verder gaan. Dat het zoo gesmeerd zou loopen, had hij niet gedacht Bij het opstappen speelde zijn emotie hem leelijke par ten en met fiets en al rolde hij omver. Voor de oogen van den verbaasden controleur ver spreidden zich daarbij weinig appels, maar veel aard appelen over den weg. Het boertje was er toen gloeiend bij, aldus de „Msb." EEN KATHOLIEKE BEGRAFENIS IN SPANJE. Politie wil pastoor arresteeren, civiele garde arresteert politie. Bij een Katholieke begrafenis te Chillon in Spanje de eerste sedert het uitroepen der republiek, heeft een merkwaardig conflict plaats gehad. De socialistische burgemeester van dit plaatsje had politie gezonden, om den dienstdoenden pries ter te arresteeren. Terwijl de politiemannen hierme de bezig waren, verscheen de civiele garde ter plaatse Zij arresteerde de politie en verhinderde aldus het gevangen nemen van den geestelijke. Op last van den civielen gouverneur, die toestem ming tot deze begrafenis gegeven had, was de ci viele garde tegen ds politie opgetreden. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een doode en een zwaar gewonde. Gisternacht is te Terheijden bU Breda een vracht auto van de „Transhollandia-express" tegen een boom gereden. De 27-jarlge bestuurder E. C. Vos uit Baren- drecht werd bjj dit ongeval zoo ernstig gewond, dat hü afl.n de gevolgen is overleden. Naast hem was nog ln de cabine gezeten de 17-jarige J. v. d. Klis uit Bodegra ven, die ernstige verwondingen opliep. TUSSCHEN DE TRAMRAILS. Gistermiddag raakte de 36-jarige mej. v. d. Boogaard te Tilburg, die per rijwiel door de Piusstraat reed. bij 't uitwijken voor een auto me te en der wielen tusschen de tramrails, waardoor zij tegen de auto sloeg. Met wonden aan hoofd en armen werd ze opgenomen JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag ls te Harlingen de 8-jarige G. Harry- van, toen hij bij het spelen achter een groentenkar van daan kwam. door een vrachtauto gegrepen en gedood. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Door een brugleuning gereden, waardoor een inzittende gedood werd. Gisternacht kwam, omstreeks half twee, een bestel auto van de Clysma-cigarettenfabrieken bestuurd door den 28-jarlgen M. Hamilton uit Den Bosch in de rich ting Nunen over den Eckartseheweg gereden. Op de Dom mei brug gekomen botste de auto, waarvan de be stuurder onder Invloed van sterken drank bleek te ver- keeren, tegen de leuning, vloog er door heen, doch bleef nog hangen. De chauffeur wist zich te redden, doch de andere inzittende J. de Lange, afkomstig uit Eind hoven, 23 jaar en ongehuwd, bleek zoo zwaar gewond, dat hü kort daarna is overleden. TWEE AUTOMOBILISTEN ZWAAR GEWOND. De auto slipte bi) het passeeren van een ander voertuig. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur kwam uit de rich ting Best een auto naar Eindhoven gereden. Op den Boschdijk nabij den molen te Acht moest de wagen een andere auto passeeren en slipte daarbij. Hij vloog tegen een boom en de beide Inzittenden, de gebroeders Salomon werden zwaar gewond. Met een beenbreuk en een rware hoofdwonde werden de belde mannen naar het St Jozefziekenhuis te Eindhoven overgebracht. EEN KIND VOOR DE OOGEN DER MOEDER OVERREDEN. En onmiddellijk gedood. Toen gistermiddag om twee uur mej. Heerschot, wo nende aan den Kasteelweg te Eindhoven, per fiets naar huis reed, kwam haar driejarig zoontje Jacob haar te gemoet geloopen en stak daartoe onverhoeds den weg over. Op datzelfde moment naderde een met melkbus sen geladen vraohtauto. De chauffeur trachtte tever- geefs een aanrijding te vermijden, de jongen werd over reden en onmiddellijk gedood. De Algemecne Beschouwingen zijn voortgezet. De heer Schouten (a.r.) juicht het toe, dat de regee ring haar versoberingsarbeid wil voortzetten Nu een blijvend lager levenspeil noodig is, mogen de crisis- lasten ook niet ten dcele anders dan uit de gewone uitgaven bestreden worden. Als het parlement cn de regeering hun plicht doen, hebben wij geen import van buitenlandsche regimes noodig. In onze mone taire politiek behoort geen verandering te worden ge bracht. De Indische en de gemeentelijke financiën moeten worden gesaneerd. Wat er voor den midden stand zal worden gedaan, zal spr. afwachten. Spr. acht een staatscommissie tot onderzoek van de noodzakelijkheid eener hervorming van de staatsin stellingen niet urgent De regcering regecre cn trede op tegen de gemeenten, die in gebreke zijn, als Zaandam, Almelo, Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. Communisme en socialisme moeten principieel wor den getoetst. Zij blijken dan priclpleel volstrekt ver werpelijk. Maar dit is ook het geval met nationaal- socialisme en fascisme, welker grondfout is de leer van het staats-absolutisme. Er wordt in deze dagen veel gedemonstreerd en er worden moties en resoluties aangenomen, waaraan de regeering aandacht moet geven. Maar zij moet bo venal aandacht schenken aan de groep van ettelijke honderdduizenden mannen en vrouwen, die niet de- monstreeren, maar, gekweld door zorgen, in de bin nenkamer den knie buigen om God om kracht te smeeken voor deze regeering. Die mannen en vrou wen leveren de ware volkskracht op. De heer Bierema (lib.) brengt den minister van financiën alle hulde voor de kloeke wijze waarmede hij den zorgelijken financieelen toestand hee't uit eengezet, en voor de pogingen, die hij doet om tot een sluitende begrooting te komen. Er zal f115 mill. worden gevonden door verzwaar de belasting en f 75 mill. door bezuiniging. Het groot ste deel dezer f75 mill. is een bezuiniging in perspec tief en hangt nog in de lucht. De minister van finan ciën heeft geschreven, dat wij rekening moeten hou den met het natuurlijk accres van uitgaven, maar wordt deze niet overtroffen door een natuurlijk decres als gevolg van d°> prijsdaling? Bezuiniging op groote schaal is te verkrijgen door inperking van de staatsbemoeiingen. Spr. ziet niet in waarom of de gemeenten een on recht wordt aangedaan als er gekort wordt op de rijksuitkeering. De gemeenten moeten zich leeren aan passen. Met de houding der regeering inzake het salaris- vraagstuk. stemt spr. in. Spr. behandelt voorts de staatsschuld, die toeneemt in dezelfde steile lijn, die wij in de oorlogsjaren hebben gezien. Een schuld van meer dan drie milliard weegt door de waardever meerdering van het geld veel zwaarder dan eenige ja ren geleden. Daarbij komt do toeneming van de vlot tende schuld. Op den duur zullen, als wij dit niet ver hinderen, de rente en aflossing een zoo zwaren last vormen, dat het budget er door in de war zal worden gestuurd. Om de begrooting sluitend te maken, verhoogen wij de belasting. Daardoor neemt de koopkracht der men schen af, wordt de werkloosheid grooter en brengen de middelen minder op. Dan moet do belastingschroef nog verder worden aangedraaid. Zoo bewegen wij ous in een vicieuzen cirkel. Het is noodzakelijk dat ons land zich aanpasse hij het verlaagde peil van de wereldmarkt I)e land- Een circulaire van den minister van bin nenlandsche zaken aan de gemeentebestu ren. Het gevaar van natuurbaden. De minister van binnenlandsche zaken heeft de vol gende circulaire aan de gemeentebesturen doen toe- Komen In den afgeloopen zomer hebben zich op vele plaat sen excessen geopenbaard ln het strand- en badleven en bij de beoefening van de watersport. Deze excessen bestonden voornamelijk hieruit, dat personen zich in het openbaar vertoonden in een kleedij, welke den toets zelfs eener zeer gematigde crltiek op het punt van welvoegelijkheid niet kon doorstaan. Zulks schept het gevaar, dat de grondslag wordt gelegd voor een steeds meer om zich heen grijpende zedenverwildering. In het algemeen is daartegen onvoldoende opgetreden In verschillende gemèenten werd aan de bestaande voorschriften, op grond waarvan onwelvoegelijke kleeding kan worden geweerd, niet of niet voldoende de hand gehouden, ln andere gemeenten werd ver zuimd zoodanige maatregelen te nemen De regeering ziet met zorg deze hoezeer wellicht aan mode onderhevige en dus tijdelijke ontwikke ling tegemoet en meent niet te mogen nalaten, ern stig te wijen op de gevaren, niet het minst voor de op groeiende jeugd, verbonden aan een vrijheid van op vattingen omtrent betamelijheid van in het openbaar te dragen kleeding, die op zich zelf reeds als een ex ces moet worden beschouwd dan wel rechtstreeks aan leiding geeft tot excessen. Gezorgd dient te worden, dat de jeugd, waarin krachtige opbouwende elementen en ideeële stroomin gen werkec> in de maatschappij kenmerken van be- heersching zedelijke orde aantreft Zij is van oordeel dat het allereerst een taak te ver vullen is voor de plaatselijke overheidsorganen. aan wie het stellen en handhaven van regelen betreffende openbare orde en zedelijkheid is opgedragen. Deze toch zijn het best ln staat, zoodanig regelen te doen aanpassen aan de plaatselijke omstandigheden De Regeering vertrouwt dat U bestuur reeds thans, nu de gelegenheid tot het treffen van de noodlge maatregelen nog ruimschoots bestaat, zijn bijzondere aandacht aan dit onderwerp zal wijden en het noodige verrichten, opdat niet alleen de mogelijkheid tot het tgengaan van execssen wordt geschapen (strafveror deningen, concessies, enz.) maar ook van de reeds be staande mogelijkheden daartoe méér dan tot dusver een daadwerkelijk gebruik zal worden gemaakt. Geen materieele schade aangericht Gisternacht te ongeveer zes minuten voor twee werd in den Belerzchen Allgau ln verschillende dorpen een lichte aardbeving waargenomen. Het was een lichte slingerende beweging, die van Oostelijke In Westelijke richting liep. Ook te Fuessen, Immenstadt en Kauff- beuren werd de aardbeving waargenomen. Ds sterren wacht t« Munchen heeft de beving geregistreerd. Ma terieel» schade neeft zfj. voor zoover valt na t« gaan, niet veroorzaakt Uit Stuttgart wordt gemeld, dat de sterrenwacht aldaa^ een vrij krachtige aardbeving in de onmiddel lijke 'nabijheid heeft geregistreerd. In het Oberland waren de schokken zoo sterk, dat ln verscheidene hulzen de meubels van hu plaats werden gerukt. De eerste voorlooper werd te Stuttgart genoten! te 1 uur 51 min, 4 sec. de tweede ongeveer 24 seconden later De haard kan dus ongeveer 180 K.M. verwijderd zijn en moet zich bevinden ln Zuidoostelijke richting van Stuttgart. dus in de Allgauer of Tiroler Alpen. bouw moest gesteund, daar ze anders niet was kun nen blijven bestaan. Het vasthouden aan den gou den standaard is spr. goed, ofschoon hij het een proef neming noemt, maar men passé zich dan ook aan op de wereldmarkt. Wij moeten aansturen op ver lichting der vaste lasten der ondernemers. Allerlei landen nemen maatregelen met een autarkische strek king. De consequentie daarvan is de uiterste armoede voor ons land. Tusschen de regeering en de overgroote meerder heid der volksvertegenwoordiging bestaat eenstem migheid Inzake de vraag wat ons volk moet doen om dit gevaar af te wenden Dit is gebleken bij de be handeling van de wijziging der crisisinvoerwet. Het beginsel van den vrijen handel heeft op het oogenblik afgedaan. De vrije handel was een regulateur ten aanzien van de bevrediging der behoeften. Tegenwoor dig bedienen wij ons van een machine zonder regu lateur. Instelling van een staatscommissie ter voorberei ding van een grondwetsherziening acht spr. niet ur gent Maar het is begrijpelijk dat een deel van het volk zich afwendt van het parlementaire stelsel als het ziet dat er politieke partijen zijn die niet de han den ineenslaan om gemeenschappelijk te werken in 'slands belang. Daarbij heeft de cumulatie veel na deel gedaan aan het parlementaire stelsel. De regee ring snijdp de uitwassen van de cumulatie af. Voorts betoogt spr. dat het parlementaire stelsel den meesten waarborg biedt dat de bekwaamste aan het roer komt. Spr.s partij is voor nationale eenheid en wil het algemeen kiesrecht handhaven. Spr. meent dat wat te Amsterdam en Zaandam met de S D.A.P. is gebeurd, de vermoording is van het parlementaire stelsel. Spr. verheugt zich, dat de regeering het gezag wil hooghouden tegen elk extremisme van rechts en links. Vrijheid is een kostelijk goed. maar zij moet gepaard gaan met verantwoordelijkheidsgevoel cn zelfzucht Spr.'s partij is bereid mee te werken aan de oplos sing van de moeilijkheden. De heer Joekes (v.d.) meent, dat als de regeering en de kamer samenwerken, het mogelijk zal zijn ons volk door de moeilijkheden heen te helpen. Dit moet gebeuren met behoud onzer constitutioneele instellin gen en langs den weg der democratie. Met democratie is het niet vereenigbaar, als slechts wordt opgekomen voor één klasse, die der arbeiders, welke dan wordt voorgesteld als ten prooi aan verwaarloozing tegen over de zoogenaamde bezittende klasse. Met democra tie is ook niet vereenigbaar het streven aaar een dic tatuur. Voor de maatregelen, die thans noodig mochten blijken, is geen grondwetsherziening noodig. Het grondwetsartikel betreffende nieuwe lichamen met verordenende bevoegdheid is daartoe voldoende. Spr. keurt af, wat van de zijde der S.D.A.P. te Am sterdam en Zaandam Is geschied, wat een bedreiging vormt voor de goede werking van het vertegenwoordi gende stelsel. De regeering heeft onder de tegenwoordige om standigheden groote bevoegdheden gekregen, die noo dig zijn om het gezag te handhaven en om voorzie ningen op economisch gebied te treffen. De vrijheid der ingezetenen kan in dozen tijd ook niet zoo groot zijn als anders. Spr. acht het standpunt der regeering Inzake het verbod tegenover ambtenaren der defensie om van be- naalde organisaties lid te zijn. voor zoover het mi litairen zijn, goed. Maar wil ten opzichte voor niet- militaire ambtenaren elk geval op zichzelf bepaald zien. De regcering herzie in deze haar standpunt en geve tevens een verklaring van haar besluit, dat amb tenaren geen openbare actie tegen de overheid en haar beleid moge voeren. Moet onder „actie" geen „agita tie" worden verstaan Kan tegen ontoelaatbare uitingen in de pers en op Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 769 m.M. Temperatuur: 44 gr. F. is 7 gr. C Vooruitzichten: Goed weer. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzi]de E 103, Schagen. GedipL Opticien. RefractionlsL Het oogonderzoek doen wij gratis. Naar Genève. Uit Rotterdam wordt gemeld: Gistermiddag om 12 uur. toen de weerberichten iets gunstiger luidden, heeft kolonel Lindbergh besloten, om te vertrekken en even later fs hij uit de Waalha ven gestart, met bestemming naar Genève, na harte lijk afscheid te hebben genomen van de heeren Van der Leeuw, Schmidt. Crans, Koolhoven, Picard en W. G. van Hoogenhuyze, die door de K.L.M. aan kolonel Lindbergh was toegevoegd. De verdere plannen. Kolonel Lindbergh heeft uit Amerika een telegram ontvangen, waarin hem gevraagd werd, wat zijn plannen zijn over den terugkeer naar Amerika. Kolo nel Lindbergh heeft geantwoord, dat hij uit Genève definitief bericht zou zenden. Te Genève aangekomen. Gistermiddag om vier uur zijn kolonel Lindbergh en zijn vrouw te Genève aangekomen. In het gebouw van de Geneefsche roeiclub wachtte hun een hartelijk onthaal. Hugh Wllson. de Amerikaansche gezant in Bern, heette hen hier welkom. In zijn auto werd het echtpaar Lindbergh naar het Hotel des Bergues ge reden. Waarschijnlijk zal Lindbergh nog enkele dagen in Zwitserland vertoeven alvorens naar Amerika terug te keeren. BOEBDERIJBRAND TE BABNEVELD. Vee ln de vlammen omgekomen. Gistermorgen ls vermoedelijk door kortsluiting de kapitale hofstede van den heer A. Fikse te Barneveld tot den grond toe afgebralnd. Twintig kolen, en stier en twee paarden zijn in de vlammen omgekomen. Alles was verzekerd. de vergaderingen niet vaker worden opgetreden met behulp van de bestaande wetsbepalingen? Spr. behandelt daarna de economische punten en huldigt Colijn voor wat deze op internationaal econo misch gebied heeft gedaan. De re veering ovcrwege de instelling van een on partijdig college, dat klachten over crisisinstellingen zal moeten onderzoeken. Spr. wijst op het belang van een goede economische betrekking tusschen Nederland cn Indlë en wacht met belangstelling het rapport der desbetreffende commi»- sie af. Het maken van een sluitend budget is voor staat en individu een verelschte. Spr. uit zijn instemming met de crisisinkomsten belasting, de couponbelasting en de belasting op goe deren van de doode hand. De regeering overwege, hoe zij kan tegemoetkomen aan de menschen, die in moeilijkheden zijn gekomen door hypothecaire verplichtingen, nu de producten van land- en tuinbouw niet voldoende opbrengen. Over de vraag van concentratie van het bijzonder lager onderwijs if de minister in overleg getreden met de centrales van schoolbesturen. Spr. acht dit juist. Mocht het overleg geen resultaat opleveren, dan moet wetswijziging worden overwogen. Wij zijn voorstanders van een veiligheidswacht, maar ook wie dat niet is, kan de noodzakelijkheid van bezuiniging ook op defensie niet ontkennen. Van harte wordt toegejuicht dat een beroep zal worg den gedaan de geldmarkt tot werkverruiming. Wo ningbouw moet dienstbaar daarvoor worden gemaakt. De heer J. ter Laan (s.d.a.p.) bestrijdt de regeering ten opzichte van haar salarispolitlek. HU legt op de ambtenaren een bUzondere belasting ln den vorm van een salarisverlaging, waarvan het bedrag voor uit vaststaat. Het georganiseerd overleg mag alleen praten over de manier, waarop de belasting over de desbetreffende personen zal worden omgeslagen. Door de extra-korting van de ongehuwden, welke ten eenenmale verkeerd is, belet men hen te studeeren, familie te steunen en te sparen voor de inrichting van een huishouding. De nieuwe salarisregeling zal onvermijdelijk tot gevolg hebben, dat het overheids personeel zakt naar een lager niveau. Spr. vraagt of dit alles wel noodig is. Spr. becij fert de hoogere belastingopbrengst op 20 millioen en kan de couponbelasting worden verzwaard. Dan is salarisverlaging onnoodig. Een motie in deze wordt overwogen. De beer Vervoorne (plat.b.1 meent dat het stelsel van den vrijhandel in strijd is met de idéé der so ciale wetgeving, immers de concurrentie wordt on- mogelUk gemaakt tegenover landen waar die sociale wetgeving niet is. Spr. ontkent dat voor den landbouw zooveel meer ls gedaan dan voor de industrie. Na lang wachten is er het een en ander gedaan, maar de prijzen zijn nog uiterst laag. De kosten der sociale lasten moe ten van de kleine boeren worden afgewenteld. Het gezag moet gehandhaafd, maar er zijn burge meesters die het gezag niet voldoendo handhaven. Wat de salarissen der ambtenaren betreft, hierbij moet rekennig met de tijdsomstandigheden worden gehouden en daarom is de korting niet oniechtvaar- dig. Op de postspaarbank is 30 millioen meer ge spaard en de vermakelijkheidsbelastingen brengen hooge bedragen op, wel een bewijs dat stadsarbei- ders en ambtenaren van de prijsdalingen profi- teeren. Binnenlandsche kolonalisatie ter bestrijding der werkeloosheid is noodig. Spr. vraagt de regeering nog eens te overwegen haar bezuinigingen op het gebied van het onderwijs Saneering van banken en scheepvaart is noodig.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2