Tweede Kamer. De Nobelprijzen toegekend. Russisch—-Araerikaansch accoord. Wreef in één dag RHEUMATIEK weg met den Kloosterbalsem AKKERS ORIGINEEL TER INZAOt KLOOSTERBALSEM MYSTERIEUSE MOORD TE HEESCH. ALKMAAR'S BURGMEESTER NEEMT ONTSLAG. Een droeve stoet. Openbaar en bijzonder onderwijs. HET LOT DER REGEERINGSKOEIEN. MAXIMUM GEWICHT voor de vlotbruggen over het N.-H. Kanaal. De auto-racebaan bij Arnhem. Sparta-nieuws. MERCURIUS HAVERMOUT 25 cenf per pondspak Hevige wervelstorm boven lnJo-Ch!na. BloembollenVfeilmgsvereen. West-Friesland te Bovenkarspel. De rij der spreliers die het woord bij de Algemeene Beschouwingen over de Staatsbegrooüng hebben ge voerd, is ten einde. Het was de heer De Geer (c.h.) die Donderdag de rij opende. Als oud-minister en leider der C-H. frac tie, was zijn speech natuurlijk van grootc beteekenis. Spr. wijdde eerst zijn aandacht aan de verschillende stroomingen op politiek gebied en spr. zeide dat als de medicijnen op korten termijn niet helpen, komen de kwakzalvers die met tooverformules werken. Spr. meende echter dat het kalme standpunt dat do regee- ving tegenover al die extremistische politiek inneemt, 't beste is. Toch wil spr. niet ontkennen dat er reden is om een bijzondere houding aan te nemen tegenover de Mussert-groep. Evenals in elke partij, zijn bij het fascisme gezonde en gevaarlijke elementen. De opleving van het nationalisme is het gezonde ele ment, maar gevaarlijk is de afgevoerde eigen levens beschouwing, immers het fascisme offert de vrijheid op aan de eenheid. In Nederlandschen zin is fascisme een tegenstrij digheid, het is in strijd met ons volkskarakter. Welke keus ons volk zal doen, daarover maakt spr. zich niét ongerust, ofschoon wij ons op sommige pun ten zullen moeten oriënteeren. De Nederlandsche po litiek sluit zich in haar ontwikkeling dichter aan bij de Engelsche. dan de Duitsche. Spr. gelooft daarom ook niet in de overwinning van het, fascisme, maar hij waarschuwt tegen defaitisme, dit toch zou de overwinning dichter bij kunnen brengen. Spreker vond de circulaire inzake het verbod van actie van ambtenaren tegen de regeering niet heel duidelijk. Spr. meent dat zij in haar bewoordingen verder gaat dan in de bedoeling ligt. De critiek op het parlementaire stelsel acht spr. onredelijk. Er zijn natuurlijk misbruiken Er wordt te veel vergeten dat hot kiesrecht niet gebruikt mag worden tot behartiging van persoonlijke belangen. Alleen tot heil van het publiek belang. Het parlement is te weinig echter het controleapparaat en te veel gevonden het centraal gezag. Zeer verkeerd is ook dat. de oppositie geenerlei verantwoordelijkheid wcnscht te dragen. Een groote fout is dat leden in het parlement zitting nemen die geen waarde hech ten aan den eed of belofte van trouw aan de Grond wet. Spr. behandelde eveneens de finantiën en verklaar de volledig vertrouwen te hebben in zijn opvolger minister Oud en zeide evenals deze. dat de crisis uitgaven uit de gowone middelen moesten worden be stroden. Finantieele technische kwesties werden uit voerig behandeld, waarbij hij het niet steeds met zijn opvolger bleek eens te zijn. Spr. meende eveneens, dat al werden de regeerings- vnorstellen aangenomen, het evenwicht in de begroo ting nog niet was verkregen. Groote werken kon spr. goedkeuren, maar hierbij niet alleen te letten op de leenings-capacitcitcn van de Staat, maar evenzoo dat de gemeenten dc zorg voor de werkeloozen niet kun nen blijven dragen. Aangedrongen werd met kracht op grooter aftrek van dc inkomstenbelasting voor groote gezinnen. De heer v. d. Tempel (s.d.a.p.) verweet de regeering dat zij zoo weinig voert een doelbewuste politiek tot heropbouw van het bedrijfsleven. Er wordt niets an ders gedaan dan gecontingenteerd. Toezicht op het bankwezen is noodig. Dc heer Kersten (s.g.p.) verwijt de regeering dat zij cr niet voldoende toe meewerkt dat ons volk komt tto boete en berouw. De heer Colijn gaf zijn sanctie aan vervloekte afgoderij, toen hij dt onthulling var een standbeeld van een aartsbisschop bijwoonde. Spr. kan nog maar steeds geen vrede vinden met de kloosterlingen, de revolutionnaire partijen, enz. De heer Arts- (r.k, volksp.) bepleitte het recht van bestaan van zijn partij en verklaarde zich tegen elk fascistisch streven. Spr. zal tegenover dit kabinet, dat hij bewondert, in een loyale oppositie blijven. De heer De Visser (comm.) had natuurlijk scherpe critiek en karakteriseerde deze regeering als reac- tionnair kapitalistisch. Zij streeft naar het geweld van het fascisme onder het mom van 9cbijn-demo- cratie. De S.D.A.P. kreeg ook een veeg uit de pan en werd genoemd: taarer majesteits loyale oppositie. De heer De Visser komt met een paar moties, die echter niet voldoende ondersteund werden. De heer Roestam Effendi die sorak, zooals hij zei de, namens het Indonesische volk, vulde het betoog des heeren De Visser aan. Toen hij echter over de Zeven Provinciën sprak als over een beruchte bom aanslag. ontnam de voorzitter hem het woord. Het slot was de heer Sneevliet (rev soc.) die zegt dat de regeering een klassepolitiek voert. Zij haalt de belasting niet waar bet geld is. Spr. was zeer slecht te spreken over de leer van Stalin en over het fascisme bleek spr. niet zoo gerust te zijn Dc Mus- sert-beweging groeit dagelijks. Spr. eindigde met een warme opwekking tot het proletariaat om een eenheidsfront te vormen. Voor Natuurkunde en Litteratuur. 'Uit Stockholm: De Zweedsche Academie van Wetenschappen heeft een beslissing genomen in zake de toekenning van No belprijzen voor de Natuurkunde. De prijs voor - de Na tuurkunde voor 1932 krijgt prof. W. Heissenberg uit Leipzlg. De prijs voor 1933 wordt verdeeld tusschen prof. E. Schrödinger, thans hoogleeraar te Oxford (vroeger te Berlijn) en prof. Pam Diarat uit Pembridge. voor zijn ontdekkingen op het gebied der atoomtheorie. Prof. Dirat, die in 1902 te Bristol is geboren en prof. Heissenberg, die in 1901 is geboren, behooren tot de jongsten, die ooit den Nobelprijs gekregen hebben. Voor de Letterkunde voor het Jaar 1933 is de Nobel prijs toegekend aan den Russischen schrijver Iwan Bu- 'nln. De Nobelprijs voor de Scheikunde wordt niet verdeeld. De Zweedsche Academie van Wetenschappen heeft besloten den Nobelprijs voor de Scheikunde dit jaar niet toe te kennen, doch te reserveeren voor het vol gend jaar. Hiermede zijn de beslissingen genomen over alle prij zen met uitzondering van den Nobelprijs voor den vre de, welke evenwel niet wordt verdeeld in Zweden, maar door het Noorsche Storting. De Nobelprijs voor den Vre de wordt eventueel pas in December toegekend. Het accoord gereed. Roosèvelt moet het nog beoordeelen. Reuter seint uit Washington: De grondslagen van het Russisch-Amerikaansch ac coord betreffende de diplomatieke en economische be trekkingen, die werden geformuleerd gedurende een conferentie van twee uren tusschen Litwinov en Huil. zullen aan het einde van den middag aan Roo«evelt worden voorgelegd. Had een pQn In x*n schouder om tareluurscl) «en te «ordea „En zoo in eensl Ik kon niet meer heen of meer. Ik houd niet oan tabletjes en liet mijn orouw mij wrijven met Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg Ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en hei was of er een wonder gebeurde. Onder 7 wrijven verminderde de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd." Fr. D. ta O. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bQ Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 eo 50'gr* f 1.— Zwerver door een onbekende doodgestoken. Donderdagmiddag omstreeks half zes is tc Heesch vermoord de 35-jarige J. van Boxtel, een zwerver uit Uden. Deze had met een aantal woonwagenbewoners de paardenmarkt in Oss bezocht, waarvan hij in den namiddag in gezelschap van genoemde personen in de richting van Heesch terugkeerde. Onderweg had den zij een café bezocht, waarna vermoedelijk een woordenwisseling is ontstaan. Omstreeks half zes kwam van B. het café van v. d. Wetering, dat aan den Rijksweg op een kruispunt nabij het woonwagenkamp staat, binnengeloopen met den uitroep: „ik ga dood". De vrouw des huizes waarschuwde onmiddellijk dr. Binsbergen uit Nistelrode, die spoedig ter plaatse was. Deze achtte overbrenging van v. B. naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk, daar van B. een levensgevaarlijken messteek in de borst had. Tij dens het transport naar het ziekenhuis is het slacht offer overleden. De man had een messteek in de hartstreek opgeloopen. Ook de burgemeester van Heesch, de heer Offer mans was inmiddels gewaarschuwd. De marechaussee uit Geffcn, in samenwerking met de gemeentepolitie uit Heesch, steldé onmiddellijk' een onderzoek in. Daarbij Is komen vast te staan dkt v. B. naar de paardenmarkt te Oss is geweest en na afloop daarvan in gezelschap van genoemde woonwa genbewoners eenige café's heeft bezocht. Het troepje was min of meer beschonken en waarschijnlijk is twist de oorzaak van het misdrijf geweest. Het slachtoffer was 35 jaar, gehuwd en vader van 8 kinderen. Het politieonderzoek is in vollen gang. Tegen 15 Januari a.s. Naar wij vernemen, heeft mr. W C. Wendelaar met ingang van 15 Januari eervol ontslag gevraagd als burgemeester der gemeente Alkmaar. In de vergadering van den gemeenteraad beeft burgemeester Wendelaar hiervan eveneens mededee- ling gedaan. De heer Wendelaar deelde daarbij mede. dat hij de functie van Tweede Kamerlid, welke voor hem ook buiten de Kamer veel werk meebrengt, onvereenig- baar achtte met het burgemeesterschap van een stad met een samenstelling en omvang als Alkmaar, om dat t Tweede Kamerlidmaatschap veel afwezigheid eischt en omdat de burgemeester geen partyman mag zijn vooral by spr. is dit door omstandighe den in zeer sterke mate het geval oordeelde spr dat deze functies niet goed konden samengaan. De nestor van den raad. Ie heer Govers. hoopte, dat de nieuwe werkkring den burgemeester zal bren gen, wat hU ervan verwacht en dat Alkmaar nog gelegenheid zal krijgen afscheid van hem te nemen. Dit laatste werd door wethouder Westerhof toe gezegd. Het drama op den onbewaakten overweg aan den Llendertschenweg. Donderdagmiddag heeft op de oude algemeene be graafplaats aan den Soestenveg te Amersfoort, onder enorme belangstelling, de teraardebestelling plaats gehad van mevrouw syberden, geb. SpreU en haar beide dochtertjes, die Zondagochtend op djn onhe- waakten overweg bij den Liendertscheweg onder de gemeente Hoogland met een Gooi-tax door een trein zijn overreden en gedood. De begrafenis geschiedde vanuit de woning der ouders aan den Liendertschenweg. terw»jl men den overweg, waarover de droeve stoet moest passeeren, door Rijkspolitie had laten bewaken. Op het kerkhof had zich een groote menschenme- nigte verzameld. AangrUpend was het moment, waarop de drie ïykkisten, alle bedolven onder een schat van bloemen, den doodenakker werd opgedra gen. Onder de aanwezigen waren o.m. Ir. J. E.* de Bruy- ne van de afdeeling Vervoer der Nederlandsche Spoorwegen, den heer Putto, stationschef te Amers foort, alsmede een vertegenwoordiger der Gooi-tax. Aan het graf werd het woord gevoerd door den Ned. Herv. predikant Ds. J. Pannebakker te Amers foort, waarna het hoofd der Christelijke school te Baarn, waar een der kinderen leerling was, even eens een kort woord sprak. Een familielid dankte vervolgens voor de betoonde belangstelling. Als een laatste groet strooide men witte bloemen rn het versch gedolven graf. Het bijz. onderwijs behoort ook mede ta werken. „Do Nederlander", orgaan der Chr- HLat. Unie. schrijft in een hoofdartikel, dat de bezuiniging op het lager onderwijs wegens de (door het blad nader be schreven) omstandigheden weliswaar het meest tot opheffing van kleine openbare scholen leidt, en ver volgt: Maar dit mag niet beteekenen, dat het geheele onderwerp nu ten aanzien van de bijzondere scholen bulten beschouwing blijft Het mag niet zoo zijn, dat nu er offers gebracht moeten worden, deze uitsluitend aan de eene zijde gebracht worden, al brengen de om standigheden nu eenmaal met zich mede. dat d£Ar 't meest valt op te knappen. Naar het ons voorkomt ligt thans voor de vrienden van het bijzonder onder wijs de taak. met de daad uiting te geven aan hun nationaal denken en voelen, in het besef, dat de vrij heid. welke de wet hun laat, hen voor ernstige ver plichtingen stelt ,3epalen wij ons tot de scholen met den bijbel, dan moet worden vastgesteld, dat er in verscheidene ge meenten des lande in eikaars onmiddellijke nabijheid scholen staan van verschillende richtingen, welke, bij goeden wil van belde kanten, samen zouden kunnen gaan. Daartoe is onderling overleg noodig. Er moeten waarborgen worden gesohapen, dat in de geconcen treerde school de beide richtingen b.v. bij de samen stelling van het onderwijzend personeel tot haar recht komen. Uitgemaakt moet worden bij welke nationale organisatie de school zal worden aangesloten. Maar voor dergelijke moeilijkheden is wel een bevredigende oplosung te vinden „Vertrouwd mag worden, dat de vrienden van de school met den bijbel zich aan hun taak niet zullen onttrekken en de samenwerking zullen zoeken, welke 's lands belang eischt," Hebben de fabrieken, nlt winstbejag een te groote verwerldngscapaciteit opgegeven? Vast staat, dat het vee ondragelijk heeft ge leden. De „Vee en Vleeschhandel" orgaan van den Ned. Slagershond, den Bond van Veehandelaren en den Ned. Grossiers bond voor den vleeschhandel schrijft: „De ve terinaire hoofdinspecteur der Volksgezondheid (prof. dr. Berger) heeft een onderzoek doen Instellen naar de hygiëne en de capaciteit der bedrijven, waar de „regee- ringskoeien" worden geslacht en verwerkt en de Cen trale zal alléén vee leveren, als de hoofdinspecteur geen bezwaar heeft. Doch wij betwijfelen of de fabrieken het voor haar te verwerken aantal runderen hadden opge geven, wel direct een onderzoek is ingesteld, of de fa brieken het opgegeven quantum ook werkelijk zouden kunnen verwerken. Om een grooter aandeel te krijgen hebben sommige fabrieken hun verwerkingscapaciteit zeer hoog opgege ven. En nu krijgen ze door de Centrale (van de 9500 koeien, in één week overgenomen) nog meer toebedeeld dan hun hoogste kwantum was! Hoe de afslachting In sommige van die bedrijven is geweest, zullen we maar in het midden laten en dat de keuring en controle be hoorlijk tot hun reoht zijn gekomen, kunnen we voor sommige der bedrijven althans moeilijk aannemen. Zeker is echter, dat veel van het overgenomen vee ondragelijk heeft geleden, alvorens het verlossende slachtmes zijn werk kon doen, doordat de aanvoer van vee te overstelpend was en heel de organisatie onvol doende, En daarvoor is geen verontschu 1- d i g 1 n g, dat alles overhaast moest gaan. Men heeft de overneming op de vrije markt niet behoorlijk weten te organlseeren en nu men daarin te kort is geschoten heeft men als een soort redding de Varkenscentrale maar ingeschakeld." U BENT EEN VAN DIE VROUWEN die „modern" wasscheo. U gebruikt een zelfwerkend waschmldde! dat zooveel vlurger en mooier alles wascht dan vroeqer met zeep oi zeeppoeder. U durfde breken met de slenr van was- schen zcoals moeder en grootmoeder het dedenl Waarom doet U ook niet de laatste stap? Waarom gebruikt U geen 1.? 3. Hol- iandsch zelfwerkend waschmiddel? Het werkt nog beter, het is goedkooper 17'i cent per pak bet is 100 pCt. Hollandsch iabrlkaat. Vraagt eens Uwe kennissen, die bet ge bruiken of nog beter probeert het en oordeelt zelf. :De Minister van Waterstaat heeft de hierna te noe men bruggen gesloten verklaard voor motorrijtuigen, aanhangwagens en andere rij- of voertuigen, waarvan het gewicht met inbegrip van de lading, het hieronder aangegeven maximum overschrijdt: Schermervlotbrug te Alkmaar 3000 K.G.; Koedijkervlotbrug 4000 K.G.; Burgervlotbrug 4000 K.G.; Sint Maartensvlotbrug 4000 KG.; Schagervlotbrug 4000 K.G.; en Vlotbrug te 't Zand 3000 K.G. Da plannen gewijzigd. Thans een ter rein van 725 KA, bij Oosterbeek in han den gekregen. Wy maakten voor ecnigen tijd melding van de plannen, welke bestonden voor de stichting van een autorenbaan in de buurt van Terlot op de Veluwe. Naar wij vernemen heeft de bedoelde combinatie haar plannen gewijzigd en thans een terrein in han den gekregen, groot. 725 H.A., gelegen ora de Johanna- Hoeve bij Oosterbeek, eigendom van den heer G. van Mesdag tc Hilversum. Het terrein is gelegen tusschen de spoorbaan Ede-Arnhem en den rijksweg Arnhem- Ede. Het destijds gevormde syndicaat denkt hier een auto-racebaan te stichten, welke 13 K.M. lang zal zijn en waar 300.000 toeschouwers de coureurs zullen kunnen volgen. De ontworpen baan heeft slechts één kruispunt, waar een viaduct zal worden gebouwd. Voorts zijn restaurants, tribunes en autoparkeerplaat sen geprojecteerd, berekend op het bezoek van vele duizenden personen. De K X.A C. zegde reeds licentie voor het houden van wedstrijden toe. Het geheele project zal een bedrag van 1 Vé millloen gulden vor deren. Hoewel reeds vaker het plan bestond om de voet balschoenen aan den kapstok te hangen, was het steeds weer gelukt om den Sparta-speler K. Rus. aan voerder van het le elftal, te bewegen nog eenigen tijd geregeld voor zijn club uit te komen ten dezer da gen echter heeft Rus het besluit genomen zich niet meer beschikbaar tc sollen, al is dan door hem de verheugende mededeeling gedaan, dat „als de nood aan den man komt" hij Schagen zal byspringen. We zullen over dit laatste niet te uitvoerig zijn. „Schagen" mag dan wel niet in nood verkeeron, maar 't attentiesein, 't „weest op uw hoede" blijft. Zondag gaat Schagens eerste al zonder Rus naar Texel en ook in den vervolge zal men het zonder hem moeten stellen. Het is jamm» r, zéér jammer, dat dit besluit moest worden genomen, maar over tuigd als een ieder moet wezen van de groote club liefde van Rus, dienen we zijn besluit, hoe ongaarne ook, te aanvaarden. Slingerland zal spoedig naar de tropen afreizen, zoodat Schagen wèl op de proef gestel l wordt. Maar om woorden van Rus aan te halen: „De jon geren moeten zich geheel ge\en en met alle energie strijden. We wanhopen niet." Laten allen dan met deze woorden in gedachten, de schreden volgen van Rus en Slingerland, dio veel hebben gedaan voor onze Geel-Zwarte kleuren. TEXEL I—SCHAGEN L Zondag a.s zal Schagen de verre reis naar Texel ondernemen voor het spelen van een competitiewed strijd tegen de club van dien naam. Gezien het schitterend resultaat van jl Zondag te gen Succes, mag het beste worden verwacht Maar ook nu weer: het is sport! Van Texel kan worden gezegd, dat het is een ploeg met een ernstigen wil. De eilandbewoners loopen di- rict hard van stapel en houden een tcmp> dat be wonderenswaardig is. We verwachten dan ook, dat de Schagenaars op alles voorbereid zullen wezen en van stond af aan zullen werken of l leven er van af hangt Dan alleen is succes to verwachten. Scha- ger spolers, stelt Uw aanhang niet teleur! Schagens tweede ontvangt thuis H.RC. V. Gezien de plaatsen welke de beide ploegen op de ranglyst innemen, kan 't niet anders of Schagen II moet ze gevieren over de Nieuwediepers. Direct flink aangepakt, met overleg gespeeld en niets onbeproefd gelaten t Gaat om de bovenste plaats, geel-zwarte reserves! 't Derde van Schagen zal .n Kolhorn den strijd aanbinden. Al zun de resultaten van het derde lang niet bevredigend te noemen, we laten alle hoop niet varen! 't Kan, dus... 't moet! Play up! NEDER LAN D SC H FABRIKAAT Ongeveer 130 doodan. Boven een gedeelte van Fransch Indo-China heeft een hevige wervelstorm gewoed. Volgens tot nog toe ontvangen berichten zouden daarbij 130 menschen om het leven zijn gekomen. VERSCHRIKKELIJKE MIERENPLAAG. IN PORTUGAL. Het stadsbestuur van Carvalhos in de provincie Estrcmadura heeft een dringend beroep gedaan op de Portugeesche regecring om hulp tegen een ver schrikkelijke mierenplaag. De bevolking zegt, dat de gewone middelen tegen de insecten nutteloos zijn. Godsdienstige processies worden gehouden en in een Litanie is de stropho m- gelascht: „Heer, verlos ons van de mieren." Groote schade is reeds aangericht aan den oogst en geen eetbare waar is veilig voor dezo insecten. De aanvoer van de 5e velling was ongeveer gelijk aan de vorige week. De aanvoer was nu ongeveer 6.500.000 stuks, welke vlot door den handel werden op- genomeD. Prijzen blijven ongeveer op het zelfde niveau hangen, al rijn er natuurlijk, als altijd, wel enkele uitsonderingen. Goede lllium Regale blijft graag en voor goede gesloten bollen is een goede prijs te be dingen». Noteering voor de maat 12 op per 100 stuks (alles berekend ln centen): America 12 op 95130; Mr. Alkemade 12 op 60—00; Atalanta 12 op 90—100; -Vthalia 12 op 110; Hulot 12 op 80100; Boule de Noi- ge 12 op 5075; Belinde 12 op 85115; Brimstone 12 „p up—120: Blériot 12 op 80—120; Brillant 12 op 90— -00; Catharlna 12 op 99—125; Crlmson Glow 12 op 70—90; Ga rol us dusius 12 op 120; Chris 12 op 110125; Gh. Dlckens 12 op 80105; Duc of York 12 op 110160; ~2arly Sunrlse 12 op 70100; Energie 12 op 120140: Plectra 12 op 130; Empress of India 12 op 100120; Enchantré 12 op 125; Flaming Sword 12 op Sn -115; Flora 12 op 185—150: Golden West 12 op 70—110; Glo- ry of Holland 12 op 100; Ge. Petaln 12 op 7590; G 1- den Dream 12 op 155; Halley 12 op 6085; L'Immacu- lee 12 op 5580; Jac. van Beleren 12 op 95120; Lie- besfeuer 12 op 130—150; Lady Boreel 12 op 60—90; Li- lac Wonder 12 op 7090; Leviathan 12 op 100120; Mas ter Wietse 12 op 115; Mac Laren 12 op 150—175", Maréch&l Focb 12 op 50105; Mevrouw van Konijnen burg 12 op 170230; Mount Everest 12 op 50S0; Mai- denblush 12 op 6085; Mr. Mark 12 op 130; Niagara 12 op 120—140; Van der Neer 12 op 110—115; Nancy Hancks 12 op 7000; Non Plus Ultra 12 op 100; Odin 12 op 75100; O range Queen 12 op 65100. O range Blossom 12 op 110175; Proserpine 12 op 120; Pesce 12 op 90110; Prins van Oostenrijk 12 op 110: Prof. van Slochteren 12 op 155; Prlnceps 12 op 100110; Perle Brillant 12 op 140; Panama 12 op 89—110; Pria- ce of Wales 12 op 80115; Pink Perfectlon 12 op 70— 100; Pfitzers Triumph 12* op 145185; Pendleton 12 op 9—110; Quo Vadls 12 op 70—85; Rosette 12 op 85—110; Red Émperor 12 op 65100; Rose Précose 12 op 90— 12 Rublni 12 op 130160; Rose Luisante 12 op 105? Schwabec. 14 op 130155; Sara Bernhardt 12 op 65— 80; rodel Gröta 12 op 120—145; Thom. Edison 12 op 160—210; The Queen 12 op 65—90; L'Unlque 12 op 90- 110; Venus 12 op 80—105; White Glant 12 op 65-80, White City 12 op 80-100; War 12 op 119-125; Wllly Wigman 12 op 90110; Yvonne 12 op 75100; gewone handelssoorten in de maat 10—12 4070; Lil. Regale 20 op 570-620; idem 18-20 350—580; idem 16—18 210 —360; Idem 14-96 180—200; alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10