DE OPSTAND OP CUBA. SCHAGER ROOSJES Kanonvuur in Havanna. Ontploffing op Engelsch schip. Een reusachtige adelaar. Brand in een Parijsch restaurant. De misdadigheid te Oss. De z.g. behendigheidsspelen. Insecten zetten treinverkeer stop. Ernstige relletjes te Hïlslngfors. Geheime vergadering gestoord. Marktberichten. PROGRAMMA K.N.V.B. Advertentiën. LAMBERIUS DE BOER, Van Drunen's Groothandel de Boerderij, Rebellen nemen de wijk naar het oude fort Ataras. - Twee duizend van hen geven zich over. Reuter meldde gister uit Havana: Tweeduizend Cubaansche opstandelingen, in het nauw gedreven door de loyale regeerinest roepen, heb ben gister de wijk genomen naar het oude fort Atares, dat de stad Havana beheersrht. Dit fort werd hierop onder artillerie-vuur genomen. De kanonneerboot „Cuba" nam Uurplaats in de ha ven. om deel te nemen aan het bombardement van het fort. Ook de kanonneerboot „Patria" nam deel aan de beschieting Het fort werd door vijftien „voltreffers" geraakt De rebellen hadden aanvankelijk als uitdaging een roode vlag gehese.hen. doch toen het vuren aanhield, heschen zij de witte vlag en gaven zich over. Door den val van dit belangrijke steunpunt schijnt de regeering. althans voorloopig, den opstand meester te zijn. De tweeduizend insurgenten van het fort Atares zijn allen gearresteerd en werden groepsgewijze weg gebracht. Den persvertegenwoordigers is verboden, zich in de nabijheid van het fort on te houden. Talrnke zieken wagens leggen echter getuigenis af van het feit. dat bij de beschieting vele slachtoffers ziin gevallen. In de omgeving van het presidentieel naleis is een hevige schiefnartii uitgebroken. Rii het verzenden van de berichten werd d*ze strijd nog door talrijke franctireurs voortgezet. Naar verluidt zou ex president de Cespedes in een buitenlandsche legatie ziin gevlucht. Verder verluidt nog. dat de regeering veertig re bellen heeft doen fusileeren. Gister heerschte er over het algemeen weer rust ïn de stad. De banken en winkel' hebben weer geopend In den loop van den middag hebben de soldaten, die het fort Atares bezet houden, bij vergissing het vuur geopend op hun kameraden, die aan den voet van den heuvel op post stonden. De vergissing ontstond doordat de beneden op post staande solda'en schoten op een menigte, die trachtte in het fort binnen te dringen, waardoor het garnizoen meende, dat er een aanval werd gepleegd. Twee personen werden ge dood, vier gewond. Amerikaansche marinetroepen naar Ha vana gedirigeerd. Hft Amerikaansche ministerie van Marine heeft met het oog op den dreigenden toestand op Cuba. het slagschip .Wyoming" met een bataljon marinetroe pen ter sterkte van 500 man naar Havana gedirigeerd Opstand kost 130 menschenlevens. Re bellen in twee forten opgesloten. Reuter seint nog uit Havana: De opstand, die gisteren eindigde met de overgave der rebellen, heeft in totaal aan 130 personen het le ven gekost Uit de puinhoopen van hel fort Atares werden naar United Press meldt, zestig dooden ge- boegen. Voorts werden 300 personen gewond De op standelingen zijn opgesloten in twee forten en zullen naar heden Is medegedeled, voor den krijgsraad wor den gebracht De toestand te Havana wordt thans geleidelijk weer normaal. Vijf dooden, vijf gewonden. Aan boord van het 8000 ton metende F.ngelsche pas sagiersschip „City of Cairo", dat zich op weg bevindt naar Bombay, heeft op de Middellandsche Zee een ontploffing nlaats gehad. Vijf leden der bemanning werden gedood, vijf andere werden ernstig gewond. De lijken der slachtoffers zijn over boord gezet De gewonden zijn te Port Said aan land gebracht Nader wordt gemeld: In totaal zijn 8 personen gedood. De dooden zijn niet, zooals eerst werd gemeld over boord gezet, doch te Port Said aan land gebracht. •fc Vleugelwtjdte van l Meter. In het district Hycklinge in Noord-Zweden ls een reusachtige adelaar waargenomen, die voor de boeren een ware plaag beteekent aldus Reuter. Op één dag alleen heeft de vogel, die een vleugelwijdte heeft van bijna vier meter, vier schapen gedood en twee andere ernstig toegetakeld. De boeren kunnen den vogel niet dooden, daar het bij de wet verboden is om op adelaars te schieten. Vijf personen door de vlammen Ingeslo ten. De maitre d'hotel levend verbrand. Een ernstige brand heeft Donderdagavond laat ge woed in een bekend Parijs restaurant in den omtrek van de Madeleine. Na sluiting van de zaak zouden de tapijten schoongemaakt worden, waartoe zijn van tevoren met benzine werdeu uitgeborsteld. Bij het inschakelen van den stofzuiger ontstond kortsluiting en de vonk deed de benzine vlam vatten In een oog wenk stond de gebeele ruimte in vlammen Hoewel de brandweer bijna onmiddellijk ter plaatse was, slaagde men er niet in vijf bedienden van het restau rant. die geheel door de vlammen waren Ingesloten, tijdig te ontzetten. De maitre d'hotel is levens ver brand, terwijl de vier overige employé's met brand wonden en ernstige rookvergiftiging naar het zieken huis moesten worden overgebracht. Gemeenteraad grijpt in, Verbod van het dragen van lange messen. In de laatst gehouden raadsvergadering van de ge meente Oss stelden B. en W oen wijziging der plaat selijke strafverordening voor Ter beteugeling der cri minaliteit zal een bepaling worden opgenomen, waar in het verboden wordt ter plaatse een mes met een lemmet langer dan 5 c.M. te dragen De politie wordt gerechtigd om bij speciale gelegenheden te foulllee ren. De uitvoering van de strafbepalingen zal oven gens tactisch en soepel worden toegepast en dient om ongure elementen, die mëi booze plannen mochten rondlnopen. onschadelijk te maken Het voorstel van a. en W. werd met algemetne stemmen aangenomen. Wettelijk verbod van straperlo en derge lijke spelen te verwachten. Hoe ook het proefproces inzake het straperio-spel zal eindigen, in elk geval is, zoo vernemen wij. eer lang de indiening te verwachten van een wetsont werp, waarbij het beoefenen van dergelijke spelen onverschillig of zij berusten op behendigheid of niet zal worden verboden. Wielen geen vat op de rails. Reutermeldt uit Nagoya: Een vet insect, genaamd de „Yasuden". is hier in zoo groote getale verschenen, dat het treinverkeer er door gestagneerd geworden is. Dichte zwermen van deze „yasuden" zetten zich op de rails en brengen de treinen tot stilstand, door dat de wielen geen vat meer krijgen op de rails. Tien jaar geleden leed het treinverkeer eveneens onder zulk een inval van „yasuden"Men zegt dat hun komst zware sneeuwbuien voorspelt. Rijksdaggebouw door nationalisten bestormd Het ls in den loop dezer week, aldus t Alg. Hsbl., te Helsingfors tot relletjes gekomen tusschen Ftnsche en Zweedsche jongelieden, schooljongens en studenten. Naar men weet is er in Finland een Zweedscb-apreken- de minderheid, die ongeveer 10 pet. der bevolking vormt, maar die, doordat zij veie intellectueelen telt een Invloed heeft, die veel grooter Is dan haar getal sterkte. Dit is den Finschen nationalisten een doorn In het oog. Onder de leus „Finland geheel Finsch" eischen zij oa. dat de staatsuniversiteit te Helsingfors volkomen zal verflnscht worden. Maandag was het de Zweedsche dag In Finland, de herdeking nJ. van den sterfdag van Gustaaf Adolf. Daarbij is het tot botsingen gekomen tusschen Zweden, die het Insigne van den Zweedsohen dag droegen, en Finnen, die getooid waren met het nationalistische in signe. De politie moest er aan te pas komen om de orde t« herstellen. Ook Dinsdag ging het rumoerig toe in Finlands hoofd stad en moest de politie o.a. het publiek, dat uit den Zweedschen schokwburg kwam, beschermen. Woensdag bereikten de ongeregeldheden haar hoog tepunt Jonge Zweden werden op straat afgeranseld. De nationalisten hielden een betooging voor het bu reau' van het Zweedsche dagblad te Helsingfors, „Hu- vudstadsbladet" en vandaar trok de menigte naar het Rtfksdaggebouw, waar Juist dien dag door een com missie het voorstel was verworpen, tot opheffing van artikel 14 van de grondwet, volgens hetwelk het Zweedsch dezelfde rechten heeft als het Finsch. Jon ge menschen gingen de reusachtige stoep van het ge bouw op en stormden naar binnen. Toen trad de po litie kraeHtig op en in een ommezien waren het rfjks- daggebodw en de omgeving er van van betoogers ge zuiverd. SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP. Glazenwasscher van 't dak gevallen. Gisterenmiddag is in de Jan van Galenstraat te Am sterdam een glazenwasscher uit dep dakgoot van een perceel op straat gevallen Het ongeluk geschiedde doordat de man van den goot het zolderraam wilde binnengaan en misstapte Het slachtoffer bleef bewusteloos ligger De G. G. en G. D. heeft hem naar het Wilhelmtnagasthuis vebvoerd, waar de man een uur na aankomst is overleden. Een anti-Belgische actie Dinsdagavond aldus vxerneemt het „Alg. Hdbld." uit Brussel, heeft de Belgische rendarmeric een inval gedaan in een restaurant te Eupen. het Duitsche ge bied, dat na den oorlog aan België is toegewezen, waar een groot aantal jeugdige Eupenaars een ge heime vergadering hielden. Toen de gendarmes de vergaderzaal binnendrongen, hield een der jongelui juist een anti-Belgische redevoering. Hij bleek lid te zijn van den Katholischen Jeugendbund, waarvan de door de Belgische autoriteiten uitgewezen pastoor Giles voorzitter is geweest. Er werden verschillende nationaal-soclalistische brochures, een exemplaar van Hitler's „Mein Kampf'. een groot aantal swastika emblemen, de tekst van de anti-Belgische redevoe ring, alsmede een revolver in beslag genomen. On dr de aanwezigen bevond zich ook een'Duitsche na tionaal-socialistische journalist uit Aken, die onmid dellijk over de grens werd gezet. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Helena Agatha, dochter van Jacob Prins en Catharina Kuipers. Overleden: Wopke Jans Bakker, oud 54 jaren. POLITIE. Verloren: een horloge met ketting. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Nov. Aangevoerd: 52000 Kg. roode kool f 11.60, 48000 Kg. gele kool f 1—1.10, 33000 Kg. D. witte f 0.70—1, 18500 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.501.50, drielingen f 0.4O—0.50, 6300 Kg. uien: f 2.10—2.40, nep f 2.20, drie lingen f 1, 12900 Kg. rammenas f 1—1.80, 10000 Kg. ble ten f 0.60—1.20, 1500 Kg. peen f 2.50—2.90, kl. peen f 1.20, 2400 stuks andijvie f 0.250.50. 2200 stuks bloemkool: reus I f 2.60—5.60, n f 0.75—L50. WINKEL, 10 Nov. Appelen f 411, peren f 317, druiven f 14—17, aard appelen f 1, bleten f 0.700.80, sprultkool f 56, uien t 1—1.30, wortelen f 1—1.3a WARMENHUIZEN, 10 Nov. Aangevoerd: 53200 Kg. roode kool le kw. f 11.20. 2e kw. t 1, 3150 Kg. gele kool f 1, 16100 Kg. witte kool f 0.401.25. 5125 Kg. D. witte f 0.70—1, 1800 Kg. aardap pelen: schotsohe muizen f 0.70, 4000 Kg. bleten f 0.40— 0.60, 1046 stuks bloemkool le soort 1 2.504.70, 2e soort f 1.50. ALKMAAR. 10 November 1933. Granen: Aanvoer 580 HL: 36 HL voertarwe f 4 4.25, 128 HL gerst f 4.50—1.75, 244 HL haver f 5.75— 6.75, 81 HL boonen, bruine- f 1012, citroen- f 13—14, paardenfeoonen f 5; dulvenboonen f 8.50—950, witte boonen f 1520.50, 1 HL kanariezaad f 5, 16 HL mos terdzaad geel f 13, 22KL karwijzaad f 10—30.50, 18 HL blauw maanzaad f 19-75—20.50. tuinboonen f 7.25, 65 HL erwten, kleine groene f 9.8515, groote groene f 13—18, grauwe f 15—22, vale f 15—22, alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR 10 November 1933. Aangevoerd: 68 stapels, wegende 88 000 Kg.: 45 sta pels kleine fabriekskaas f 23; 3 st. fab: iekscommissie f 21.50; 2 st. middelbare f 20; 7 stapels kleine boeren kaas f 22; 11 st. boeren commissie f 23. Handel goed. HOORN, 9 November "'933. 7 stapels kleine Fabriekskaas f22, 21 stapels kleine Boerenkaas f22, 1 stapel Boe;en Ccmm. Kaas f24. Aangevoerd: 29 stapels, wegende 18634 K.G, Handel vlug. EI ER VEILING SCHAGEN. 9 November 1933. Aangevoerd: 25.000 kipeleren: 5254 Kg f4.504.70, 55-57 Kg f5.20, 58-50 Kg f5.90-g.40, 61—63 Kg t 6.10—6.40, kleine f 3.80—4.70, 1000 eendeieren f 3.7u— f3.80, broedeieren f7, alles per 100 stuks. HBLDERSC5KE EI ER VEILING, 9 November 1933. Aangevoerd: 7032 kipeieren: 48—51 Kg f4.20—4.7a 52—54 Kg f 4.20—4.80, 55—57 Kg f5.60—5.70, 58-50 Kg f 5.40-6, 61—63 Kg f6.40—6.50, kleine eieren f3.40— 4.30; eendeieren f2.404.alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 10 November 1933. Schotsche muizen f 0500.60, drielingen f 0.40, uien f 1.902.20, drielingen f 0.90—1.10, grove f 2.30 -2.50, ■jele nep f 2, peen f 22,80, roode kool f 11-50, wit te kool f 1.25 gele kool f 1, D. witte kool f 0.70—1.10. bloemkool f 2.10—4, andijvie f 0.25. Aanvoer: 9200 Kg aardappelen, 6400 Kg. uien, 1600 Kg. peen, 82000 Kg. oode kool, 46500 Kg. witte kool, 13600 Kg. D. witte kool, 800 stuks bloemkool, 300 stuks andijvie. Nagekomen Kochten. z 1.1 P f. SGHAGERBRUG. Vrijdagmorgen ongeveer half 11 had op het kruis punt bij het hotel „Het Wapen van de Zijpe" een aan rijding plaats tusschen een zwaar beladen vrachtauto van de N.V. v.h. W. F. Stoel en Zoon'B bouwmateriaal- bedrijf te Alkmaar er. een bestelauto van de Coöpera tie „De Tijdgeest" te Winkel. Eerstgenoemde wagen kwam uit de richting St. Maartensbrug, laatstgenoemde uit de richting Scha- gen. De chauffeur van de vrachtauto had aan de auto van „De Tijdgeest" voorfang behooren te geven. Dit was echter niet mogelijk, daar het uitzicht ter plaatse belemmerd is, waardoor de belde wagens tegelijk het kruispunt bereikten. Niettegenstaande krachtig remmen werd de auto van „De Tijdgeest' in de flank aangere den, daarbij terechtkomende tegen den wegwijzer van den A.N.W.B. Persoonlijke ongevallen kwamen geluk kig niet voor. Beide wagens vooral echter de bestel wagen bekwamen materieele schade en zijn ter re paratie binnengebracht ln de garage van den heer De Moor. Voorts werd de wegwijzer van den A.N.W-B. flink verbogen. Ouderavond O. L. S. Vrijdagavond vergaderden ouders en onderwijzend personeel in één der lokalen van het schoolgebouw, De opkomst was goed. Het hoofd der school, de heer S. Jaring, opent de vergadering. De notulen van den heer E. Rentenaar werden goedgekeurd. Medegedeeld wordt: een beslissing omtrent invoe ring van het vak handenarbeid dient te worden uit gesteld tot na de reorganisatie, die noodwendig moet plaats hebhen door het vertrek van de vierde leer k acht. den heer Paap, die met 1 Januari '34 op wachtgeld moet worden gesteld. De cursus voor Vervolgonderwijs bloeit Er zijn -twee en twintig leerlingen, die trouw de lessen vol gen. Ook voor het uitgebreid lager onderwijs is lief hebberij Zes leerlingen zijn bestemd om met 1 Mei naar de ULO. school in Schagen te gaan Na enkele opmerkingen naar aanleiding van vra gen op de vorige vergadering gesteld, volgt de bespre king van het Sint Nicolaasfeest. De beteekenis van dit kinderfeest, vooral voor de Jongere kinderen, wordt door enkele der aanwezigen nog eens toege licht en de vergadering besluit met raoed aan bet werk te gaan. Voor velo kinderen za! thuis van het Sint Nicolaasfeest heel weinig te bespeuren zijn; la ten daarom allen, die daartce nog in staat zijn, hun gave offeren. De Voorzitter dankt de dames en hee- ren, die de lijsten zullen presenteeren, voor hun be reidwilligheid. Over de vraag wat cr gedaan wordt voor de over blijvende schoolkinderen, vindt een uitvoerige ge dachten wisseling plaats. Üe heer Bijl informeert naar het godsdienstonderwijs, dat op de school wordt ge geven. Spr. vraagt of dat verplicht is Voorzitter antwoordt, dat de L.0 -wet bepaalt, dat den predikant op diens verzoek gelegenheid gegeven moet worden in de school godsdienstonderwijs te kunnen geven. De ouders zijn geheel vrij hun kin deren daar al of niet aan te laten deeinemen. Hierna wordt het werk der leerlingen bekeken en onderhouden de ouders zich met het onderwijzend personeel over hun kinderen. HEERHÜGOWA ABT) De wind is zuid-oost, de hemel nevelig. Een frissche herfstavond, waarin de lichten van de lantaarns aan den Kruisweg dof glinsteren. Links het spuitje van Otten- bros. dat vandaag verkocht zou worden. Dat voor dezen verkoop actie gevoerd was, zag men al aan de groote massa aanwezigen. Op het tooneel de personen, dio de hoofdrollen spelen. Een notaris, een klerk, de afslager, twee geuniformden van de sterke arm. enkele anderen. In de zaal een rookgordijn. Alleen van het tooneel wordt geboden. Alles verloopt in een minimum van tijd Eigenaar werd de heer Wouwman van Ermelo, voor in totaal f 6493 (3,73.30 H.A. met huis) De heer C. alhier ontving een brief, naar we verne men in het Duitsch geschreven, met zeer schoonklin kende voorstellingen over een fortuin, dat hem te wach ten zou staan, maar waarop de geadresseerde niet schijnt in te gaan. Wat o.l. zeer verstandig is. S P O B T. Zondag 12 November. le Klasse: AjaxZ.F.C.; t' GooiSparta; Haarlem Feijenoord; Hermes—V.S.V.; A.D.O.—H.F.C. Afd. 2: V.U.C.—D.H.C.; Stormvogels—R.C.H.; Excel siorXerxesHilversum; K.F.C.D.PC 2 A: Alcmaria—W.F.C.; H.R.C.—D.W.S; Kinheim— OV.V.O.; Z.V.V.—Zeeburgia 2 B: Spartaan EDO; DOSHercules; Bloemendaal BFG. 3 A: Purmersteijn—K.V.V.; Meteoor—Kennemers; D.W.V.—Helder; Hollandia O.S.V.; Meervogels—Assen delft 4 A: TexelSparta; SuccesD.T.S.; AndijkVrone; UitgeestAlkmaar. jhnioren: 't GooiZ.F.C. a; Alcmaria^-D.W.V.; Spar taan—Hollandia; Z.F.C. bWatergraafsmeer. Reserves: Z.F.C 2—Ajax 2; D.W.S. 2-H.R.C. 2; West Frisia 2—A.F.C. 2; W.F.C. 2—Alcmaria 2; O.S.V. 2— Hollandia 2; Helder 2—Ajax 4; Kennemers 2Alcma ria 3. (Sportkroniek). Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig gedul dig lijden, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, in den ouderdom van 29 jaren en 7 maanden. Zijne diepbedroefde Ouders, Broers en Zusters, J DE BOER. A. DE BOER—Blom. Breezand. A. SCHERMER—de Boer. J. SCHERMER. Bobbeldijk. A. ROOS—de Boer. ADR. ROOS. St Maarten. G. HOOIJ—de Boer. P HOOIJ Schagerbrug. JANNETTA. JACOB. HF.NDRIKA. JAN. Breezand, 10 November 1933. Vertrek van 't sterfhuis Dins dag 2 uur. Heden overleed, na een onge steldheid van eenige dagen, onze geliefde Man, Vader en Groot vader, de heer SIM0N HOEP, in den ouderdom van 54 jaar en 5 maanden. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen.en Kleinkinderen, W. HOEP—Pool. Oudesluis, Zijpe, 10 Nov. 1933. Kolhorn: G. BAKKER-Hoep. K. BAKKER en Kinderen. Oudesluis: E. KOSSEN-Hoep Jb. KOSSEN en Kinderen. JANNY HOEP. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 14 November. Vertrek vanaf het sterfhuis des nam. 2 uur. Getroffen door de groote deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Vrouw en Moeder E. VAN EEKEREN-Abbenes ondervonden, betuigen wij onzen har lijken dank. In 't bijzonder geldt deze dank den WelEdelZeergel. Heer Dr. Oterdoom voor de geneeskundige hulp en Zuster Meurs voor de lielderijke behandeling, Familie, Buren en Ken nissen en den WelEerw. Heer Ds. Witkop voor de troostvolle woorden 'Ot ons gesoroken. Ten slotte de Hee- ren Dragers voor de laatste eer aan de overledene bewezen. A. van EEKEREN en Zonen. Keinsmerbrug, Nov. 1933. Ondertrouwd: JAN PRANGER en PETRONELLA 10HANNA KRISPIJN, 15—24 Nov. te Breezand, Schorweg. 10—15 Nov. te Oude Wetering A116. Wij trouwen op 24 Nov. 1933 te Oude Wetering. De Familie DOKTER OTER DOOM zegt hartelijk dank voor de zeer vele bewijzen van gelukwen- schen en hulde gedurende de maand October ontvangen. 't Zand, 11 Nov. 1933. Voor de vele belangstelling, ons betoond op den eersten November zeggen wij, mede namens Familie, hartelijk dank. AUG. A. GIJSEL. N. D. GIJSEL—Kistemaker. Wieringerwaard. Nov. 1933. Dankbetuiging. Voor de groote en hartelijke be langstelling bij ons Huwelijk on dervonden, betuigen wij namens de wederzijdsche Familie onzen harte- lijken dank. H. BRUIN. D BRUIN—Appel. Veenhuizen, Heerhhugowaard N., Nov. 1933. Telefoon 40, Schagen. In Glas-, Aardewerk, Borstel werk, Huishoudelijke Artikelen, enz. Verhuur van goederen voor Bruiloften. Festiviteit enz. Donderdag 16 Nov. na 1 uur ge. sloten wegens huwelijk. Het Permanenthuis P. P. J. van Drunen, Nieuwe Laagzijde 7, SCHAGEN, Telefoon 40. Wegens huwelijk Donderdag 16 November na 1 uur GESLOTEN. TE KOOP: 30.000 K.G. Voerbieten (Rosa), C. KONING, Tjallewal, Schagen. TE KOOP: 50 Roode Islanders jonge hennen, 6 maanden oud, en IS Witte Leghorns 6 maanden oud. aan en tegen den leg. E. HOOGH1EM, Oude Niedorp. TE KOOP: 2 JONGE GELDEK0EIEN, ieder 12 L. melk per dag, bij Joh. ROOS, Tolke, Schagen. TE KOOP: Hooischudder, kleine Karn en Roomvaatje. C. WINK, Dirkshorn. TE KOOP: een Godinkachel, zonder gebreken. P. WINK, Manufacturen, Dirkshorn. VEEWAGEN te koop, op coll. assen, in prima staat, voor zeer lagen prijs. I. BREEBAART, Schellinkhout. Te koop: Een complete GODIN VULKACHEL, Prijs f7.50. Te bevragen bij BLOM. Winkel. De aangeboden Paarden ZIJN VERKOCHT. jb. BUNING, Wieringerwaard. TE KOOP: eert Accordeon, 4 rijer, 68 toetsen en 120 bassen, zeer geschikt voor leerling, spotgoedkoop. A. SLIKKER, Oudesluis H 74. WONING te huur, voor klein gezin te Onder- buurt, Kolhorn. Te bevr. bij P. BOON, Wieringerwaard. Prima Koelappen 35 ct. p. pond 3 pond voor 1 gulden. Schapenvleesch 25 ct p. pond Boutje 30 ct p. pond Aanbevelend, S. HOUTKOOPER, Loet. TE HUUR OF TE KOOP „Lodewijkshoeve" groot 11 H.A., 62 A. Dosgewenscht kan 3' H.A. nabij gelegen bouwland bij gehmird worden Te bevragen bij K. BAKKER Pz„ Moerbeek. Per Luxe Auto*». Bij genoegzame deelname naar Rijn land richting Coblenz voor 10 dagen met de Kerstmis a f 5.— p. persoon. Aangifte spoedig gewenscht bij M. BROERS, Garage Breezand, Telef, 69. Te huur, met recht van koop ofd in huurkoop gevraagd: een BAKKERIJ kleine omzet. Brieven lett. B burea van dit blad. TE HUUR: 1 H.A. BOUWLAND. Te bevragen bij Jb. GERRITS, Bur- gerbrug. Te 'boLWPIAATS, 20 tot 30 H.A. Huur kan vooruit betaald worden of 2 solide borgen. Liefst in de Oost-, Waard- of Groet polder. Brieven letter L hulppostkan toor Breezand. Met Kerstmis een Meisje gevraagd, bij Wed. G. VAN DOORN, Oudesluis. Te koop gevraagd: 50 jonge W.L. Kippen. D. KOOIJ Cz., Wieringerwaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3