Het Rotspad. Radioprogramma Ernstige botsing in de hoofdstad. Inbraken te Alkmaar. Oude dame ernstig gewond. Zondagavond omstreeks kwart over acht heeft op den Olympiaweg bij het Van Heutsz-monument te Amsterdam een ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij een 6i-ja«'ipc dame ernstig werd gewond. Een taxi kwam in botsing met een luxe auto, waarin de heer L. L. en mevr. J. L. waren gezeten. De chauf feur van de taxi en de heer L. liepen eveneens ver wondingen op, welke echter van minder ernstigen aard waren. De beide auto's werden zwaar bescha digd. De zwaar gewonde dame is door den G.G.D. naar een der ziekenhuizen vervoerd. De politie van het bureau Overtoom stelt een onderzoek in naar de schuldvraag, die waarschijnlijk gelegen is in het te veel links houden van een der auto's. Daders opgespoord, en. ingerekend. Van het gestolen geld niets meer over. Nadat de laatste weken in deze gemeente in wo ningen aan den Bergorweg, Rippingstraat en op twee plaatsen aan don Nieuwlandersingel tijdens de af wezigheid der bewoners, gedurende de avonduren door onbekenden was ingebroken, zijn deze inbra ken na een uitgebreid onderzoek van de politie tot klaarheid gekomen. Bij het onderzoek rees eenige verdenking tegen een groepje personen. Donder dagavond trof een rechercheur tijdens een surveil lance in de buitenwijken een persoon op verdachte wijze aan en heeft hij dezen daarop medegenomen naar het. bureau van politie. Bij fouilleering werd op hem een zeer bezwarend briefje bevonden, hetgeen aanleiding was hem met grond te verdenken van een der inbraken op den Nieuwlandersingel. Bedoeld persoon ontkende hardnekkig, doch was er voor de politie voldoende aanleiding dicnzelfden avond nog een drietal andere personen van hun bed te lichten en naar het bureau van politie over te bren gen. Na een langdurig verhoor hebben zij tenslotte bekend aan deze inbraken schuldig te zijn, terwijl een hunner zich aan opzettelijke heling bleek te hebben schuldig gemaakt. Van de gestolen gelden was niets meer over en hebben zij deze te Alkmaar cn Amsterdam opgemaakt. Een gouden horloge, af komstig van een der inbraken, is op aanwijzing van een der daders opgegraven in het plantsoen bij het kruithuisje, terwijl een ander deel der gestolen siera den in beslag is genomen bij een juwelier te Hoorn, waar de dieven deze hadden verkocht. Het viertal is ter beschikking van de Justitie gesteld en over gebracht naar het Iluis van Bewaring alhier. Onder de gearresteerde verdachten bevinden zich een tweetal personen, die reeds eenige malen ter 1 zake vermogensdelicten, met de justitie in aanra king kwamen! 1 U,T de omgeving NIEUWE N 1 EDORP LAN" GEREIS. Zaterdag hield het Nut „Vriendenkring" alhier zijn huishoudelijke vergadering. Na een welkomstwoord van den voorzitter werd de rekening nagezien. De ontvangsten hadden bedragen f 19.76, en de uitgaven f 13.62, zoodat er een batig saldo overbleef van f 6.14. Na een langdurige bespreking werd met algemeene stemmen besloten in den a.s. winter geen bijeenkomsten te houden, met het oog op de tijdsomstandigheden. Na de rondvraag, welke niets oplerverde, volgde slui ting. HEERHÜGOWAARD VEENHUIZEN. Vrijdag had ten overstaan van Notaris H. de Boer van Hoogwoud de verkoop plaats van het woonhuis van wijlen mevr. de wed. D. Schagen. Hoogste bieder was de heer A. Ott te Heerhugo- waard voor f1405.—. Het perceel werd niet gemijnd. Vrijdagavond j.1. liepen eenig9 meisjes langs den dorpsweg, toen plotseling een hunner door een achter op komende man, die per rijwiel voorbijreed op oneer bare manier werd gegrepen. De politie stelde een onderzoek in en is den da der op het spoor. FEUILLETON. Naar het Engelsch. 12. „Hoe zou ik dit nu kunnen doen?" „Als u het schrijven dan maar richt aan het oude huis in Ierland, dan bereikt het mij altijd. Het is een makkelijke naam: Kasteel Clacham, in het graafschap Cl ara" „U zult het even gauw hooren als ik," zei Miss Greig niet al te voorkomend. „Ik zou u toch niet veel kunnen helpen, want ik heb niets geen inzicht in de zaak." „Tenminste, wat u er van denkt, wilt u mij niet toe vertrouwen," zei Lady Monica en ging weer achterover geleund zitten, terwijl ze geen woord verder sprak. Eerst toen ze in Londen in een auto overstapte, tikte ze Miss Greig nog even op den arm en vroeg: „Waar is Rokeby Wemyss?" „Thuis." „Hij komt niet in het bezit van het goed, tot het be wezen is, dat zij dood is, niet waar?" „Neen." Lady Monica, zuchtte. „Had ik maar iets kunnen doen voor zijn nichtje! Het spijt mij, dat u geen vertrouwen in mij stelt, Misa Greig. Goeden dag!" De oude dame zag haar Ladyschap toen niet meer, maar dienzelfden avond, toen zij naar een pension zocht, kwam ze onverwacht Colin Fenwick tegen, die onmiddellijk op haar toetrad. Hij zag er zeer slecht uit, wel jaren ouder, en of hij onder groote zorgen gebukt ging. „Ik wist niet, dat u Wemyss verlaten had," begon hij, „Ik ben er vandaag pas weggegaan." „Voor goed?" „Ik hoop van wel. 't Is een verschrikkelijke plaats! fcaHeeft u... niets gehoord?" „Niets. Het leek mij onmogelijk, maar toch schijnt ze waarschijnlijk spoorloos verdwenen te zijn. Ik zal haar nooit weerzien!" „Laat u het maar aan den tijd over en tracht zoo kalm mc jk to wachten." „U hee. makkelijk praten, maar het ergste is, dat Het aantal bij de werkverschaffing in den Wie- ringermeerpolder en bij de plaatselijke werkverschaf fing geplaatste werkloozen bedraagt thans 33. JJ. Vrijdag 10 dezer hield de afd. t Veld van den L. T.B. (Land- en Tuinbouwbond) ten lokale Pepping aan de Weel een algemeene vergadering. Na opening door den voorzitter J. Bakker Jzn. werden de notulen voorgelezen en daarna onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat naar aanleiding van een des betreffend schrijven, voor de werkzaamheden der Rundveecentrale voor de afd. 't Veld van den L.T3- zijn opgegeven J. Wit Jr., M. Smit en A. Bruin. Eenige ingekomen stukken, waaronder een dank schrijven van den geestelijken adviseur voor het ontr vangen geschenk bij zijn zilveren Priesterfeest, wer den voor kennisgeving aangenomen. Door de vergadering werd vervolgens kennis geno men van een uit gemeensch. R. K. bonden samenge- stelden leidraad voor belastingaangelegenheden in het land- en tuinbouwbedrijf. Voor kennisgeving werd daarna aangenomen een opgaaf der candidaten voor de a.s. stemming voor het Hoogheemraadschap N. H. Noorderkwartier, met ver zoek om op die candidaten stem uit te brengen. Hierna werd in bespreking gebracht de vraag of de collectieve arbeidsovereenkomst, ten vorigen jare tot stand gekomen en waarbij het uurloon werd bepaald op 30 ets., al dan niet moet worden opgezegd. Toege licht werd, dat deze overeenkomst stilzwijgend met 1 jaar wordt verlengd, indien vóór 1 December a.s. door geen der partijen opzegging is "geschied. De heer J. de Boer achtte wegens de slechte bedrijfs- uitkomsten een loon van 30 ets. voor de werkgevers in de tegenoordigc tijdsomstandigheden te hoog. Spr. stelde daarom voor het contract te herzien, welk voon- stel door den heer D Wijnker werd ondersteund, die er op wees, dat wordt het uurloon op 25 ets. bepaald, er stellig meer arbeidskrachten gevraagd zullen wor den dan' thans het geval Is. De Voorzitter erkende, dat een uurloon van 30 ets. voor de werkgevers feitelijk teveel Is, doch is er even zeer van overtuigd, dat een lager uurloon voor de ar beiders, die slechts hun arbeidskracht kunnen geven, te weinig is. Waar het loon in werkverschaffing en de steunnormen mede worden geregeld naar het standaardloon in het vrije bedrijf, adviseerde spr. de overeenkomst ongewijzigd te laten». De heer Th. Stadegaard vroeg stemming. De uitslag was, dat met 27 tegen 10 stemmen tot handhaving en verlenging van het collectief arbeids contract werd besloten. Hierna kwam aan de orde het z.g. vrachtvaarders- vraagstuk, n.1. dat personen, die hun producten zelf ter veiling brengen, rechtstreeks een veilingsbiljet van den betaalmeester ontvangen, terwijl voor producten, die per vrachtschuit worden aangevoerd een lijst aan den vrachtvaarder wordt afgegeven, met gevolg dat de vrachtvaarder deze lijst moet laten circuleeren, het geen vele bezwaren medebrengt, temeer wijl men een vrachtrijder of een vrachtvaarder maar zoo niet kan omtooveren in een administrateur. Deze kwestie werd voor de zooveelste keer in den breede besproken, waarbij verschillende bezwaren werden geopperd en diverse voorstellen werden inge diend. De vrachtvaarder Groen verklaarde ter verga dering, dat het apart veilen van iedere partij produc ten met een bordje op de vrachtschuit voor iederen klant ondoenlijk is, „omdat de vrachtschuit dan on geveer zou gelijken op een kerkhof, met hier en daar 'n paar grafzerken". Tot een concreet besluit kwam men niet, doch het laatste woord zal hierover ook nog wel niet gespro ken zijn, vooral als men hoort, de klachten inzake toeslag, belastingaangifte en dergelijke. Nadat men zich van dit punt had losgemaakt, werd door den voorzitter gelezen de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den LT3, te Haarlem te houden op 15 dezer. Blijkens dezen beschrijvingsbrief zijn er op die alg. verg. 94 voorstellen aan de orde van diverse afdeelin- gen met diverse prae-adviezen van het hoofdbestuur. Of de oogst evenredig zal zijn aan deze uitzaai, moet natuurlijk sterk betwijfeld worden». Critlek ia nu een maal gemakkelijker dan de kunst. Na de gebruikelijke rondvraag, die geen belangrijks opleverde, volgde sluiting. ZIJDEWIND. Onderling Veefonds. Met het oog op de eenigszins stijgende veeprijzen, is besloten om sedert 1 Nov. het veegeld te verhoo- gen en wel koeien met 20 vaarzen metf35.—kal veren met f25.—. SINT MAARTEN Zondagmorgen, 10 uur, werd in het café van den heer K. Wit alhier, een gecombineerde vergadering ge houden van leden der gymnastiekvereeniging „U.dJL" te Dirkshorn en „W.I.K." te Stroet. Bij de opening zegt de voorzitter van W.I.K. dat het doel dezer vergadering wel aan allen bekend zal zijn. De directeur, de heer S. Keesman uit Schagen, is ik het alles nog voor mijn eigen schuld houd. Ik had er dan ook geen acht op moeten slaan, wat de men* schen zeiden en ik had haar dadelijk moeten trouwen, zooals die oude Effie het mij aanraadde. Dorothy zou wel toegegeven hebben... Ik weet, dat zij immers altijd een onbestemde vrees koesterde; ik heb er haar nog dikwijls genoeg onr uitgelachen! En nu is dit het einde. O, ik geloof, dat zij dood is!" „Nog eens: laat het aan den tijd over. Maar nu moet ik gaan, want ik moet vanavond nog kamers zoeken." „Er zijn hier geen kamers te krijgen. Laat ik u van- naoht naar een hotel brengen, dan kunt u morgen ka mers gaan zoeken. Toe, laat ik u mogen helpen, om der wille van haar!" Maar Miss Greig schudde het hoofd. „Neen, dank u; ik kan mij best redden. En mijn adres en ik ken hier de buurt, dus ik zal nog wel wat vin den." „Maar ik mag u toch wel eens komen opzoeken? Het doet mij zoo goed, als ik af en toe over Dorothy kan spreken... En, u moet er niet boos om zijn, maar mag ik niet uw bankier wezen, als dat plotseling verlaten van Wemyss u soms in ongelegenheid heeft gebracht? Dorothy zou het niet prettig hebben gevonden, als u in moeilijkheden verkeerde. Zij..." „Neen, dank u; ik kan mij best redden. En mij adres zal ik u later geven, als u dat verlangt. Nu, goeden avond." Zij was al haast weg. eer hij het zelf nog goed wist en hij vond haar manier van doen tamelijk vreemd: die abrupte wijze, waarop zij zijn aanbod geweigerd had; en droevig ging hij weg. Misa Greig schreef hpm echter niet en Rokeby We myss was van Londen naar Parijs gegaan, waar zijn adres onbekend was. Colin ging naar buiten, maar vatte koude en stortte weer in. Toen hij weer beter was, was de maand Maart bijna uit. Van Dorothy werd niets gehoord. De geschiedenis was bij het publiek al grootendeels uit het geheugen gewischt en Wemyss stond nog steeds onbewoond, be halve dat John en zyn vrouw er als huisbewaarders bleven. Collin begaf zich in April met zijn tante buitenlands. Men hield het er voor, dat Rokeby in Weenen was. Miss Greig, die in haar pension in Lohden verbleef, leidde een saai en grauw bestaan. HOOFDSTUK X. Meer dan een jaar was voorbijgegaan, sinds de door zijn benoeming tot leider der damesafdeeling, al daar, genoodzaakt zijn directeurschap van de vereen. U.d.I. neer te leggen. Met de betrokken besturen is een bespreking gehouden over de mogelijkheid om de beide vereenigingen te combineeren. Algemeen voelt men er voor samen te werken en on der één directeur, en wel de dames en heeren van U.d.I. zullen oefenen bij W.LK., terwijl de adsp. van W.I.K. omgekeerd zullen worden samengevoegd met die van U.d.I. en hun oefeningen te Dirkshorn zullen hou den. Het bestuur zal trachten de adspiranten bij slecht weer en tijdens den winter per bus naar Dirkshorn te laten vervoeren. Mocht de samenwerking slagen het geen wij, gezien de stemming mogen aannemen, dan zullen in de eerstvolgende algemeene vergadering de kasmiddelen enz. worden samengevoegd, terwijl dan als één vereeniging zal worden gewerkt. Voortaan zullen twee uitvoeringen plaats vinden, n.1. één te Dirkshorn en één te Stroet. Verder zal te Dirkshorn voor alle leden een avond per week gelegenheid zijn ook daar, onder toezicht van een hulp-leider te oefenen. Voor den wedstrijd Winkel, Burgerbrug en Stroet, welke in December a.s. zal worden gehouden, zal de combinatie niet van kracht zijn, hetgeen door alle leden alse en groote billijkheid wordt beschouwd. De heer Keesman zegt dat het genomen besluit hem genoegen doet en spr. twijfelt niet of de vereenigingen zullen prettig samenwerken. De voorzitter van W.LK. wijst nog even op het feit dat er in zijn vereeniging een lid onder de heeren is die tegenover zijn medeleden niet de noodige sportivi teit toont. Spr. hoopt dat dit zal eindigen, daar het niet in het belang der vereeniging is. Na nog eenige bespreking over contributie, gebruik toestellen, enz. volgt mete en woord van dank, sluiting. ANNA P AU 7.0 W N 4 S. D. Vrouwenclub. Wat zullen de kinderen een goeden St. Maarten heb ben, dachten we toen we Zaterdagavond onderweg wa ren naar de feestvergaderlng van de S.D. Vrouwenclub. De vrouwen van huls, dan moeten dus de mannen de kleine zangers en zangeresjes beloonen en mannen zijn altijd was royaler! En dachten we verder, wat zul len die mannen mopperen op hun afwezige vrouwen, als ze zoo vaak naar de deur moeten loopen! Maar we hebben het mis gehad, niet wat de royaliteit aangaat, maar wel met dat mopperen. Daar hadden de mannen een reden voor. Dat kregen we met nog veel meer, te leeren uit het tooneelstuk „Waarom", dat op dezen avond door een viertal dames van de club werd opge voerd. „Man en vrouw", zoo verdedigde daarin een jonge mijnwerkersvrouw zich tegenover een paar minder mo derne sexegenooten, „man en vrouw werken beiden de geheele week. Dus Zondag doen ze ook het werk sa men; dan helpt de man bordenwasschen enz. En als ik naar een avond van de vrouwenclub ga, dan is dat geen verloren avond voor hem, want dan juist kom lk nog nader te staan tot hem, dan voel ik nog meer hoe we één moeten zijn voor ons beider Ideaal." Het was een nogal dramatisch verloopend, zwaar te spelen stuk, waarom de heer Meuleveld, (U ziet er wa ren ook mannen aanwezig) de clementie van de aan wezigen inriep. We gelooven de spelende dames het bes te pluimpje te kunnen geven, door te verzekeren, dat men het inroepen van de clementie totaal overbodig vond. Het spel stokte nergens en was zoo, dat het pu bliek er door getroffen was. (Zagen we niet heel wat zakdoeken aan het eind van het eerste bedrijf?) Maar nu zitten we met het aanloopje tot dit verslag eigenlijk meteen zoowat aan het einde van den ayond. Laten we u dan van de rest ook nog in 't kort wat vertellen. Mevrouw Swlerts, voorzitster van de club, opende den avond en heette In zonderheid welkom de spreekster mevrouw BentumPloegsma en de heeren Meeldijk <en Geluk, die accordeonmuziek ten beste zouden geven. Zij hoopte, dat de avond er toe zou bijdragen dat vele der aanwezige vrouwen tot de club zouden toetreden. Bij ontstentenis van den voorzitter van de S.D.A.P.- afdeellng feliciteerde de heer G. Meuleveld de club met het vijfjarig bestaan en de spreekster, haar rede aan vangend, sloot zich daarbij aan. Buiten het vijfjarig bestaan was er nog een reden om er een f eestelijken avond van te maken, ging spreekster voort. De verga dering was juist op den internationalen Vrouwendag. Elk jaar wordt daarvoor een leuze vastgesteld en dit jaar luidt die: Op voor internationale saamhoorlgheld! Spreekster betoogde, dat men ook buiten S.D.AP.-krin- gen, tot de conclusie kwam, dat het bestaande maat schappelijke stelsel onhoudbaar is. Over werkloosheid en werkloozensteun weidde ze uit en wees van de hand. dat de arbeiders dien zoo maar krijgen. Sinds 1917 heb ben ze 57 millioen daarin bijgedragen en de werkgevers niets. Ook wat in Duitschland gebeurt neemt spreekster onder de loupe. Wanhoop en wantrouwen ziet ze als oorzaken van de opkomst van Nationaal socialisme en Fascisme en zij gelooft, dat door het veldwinnen van georganiseerd geweld, een oorlog onvermijdelijk is. En omdat juist de vrouwen het meest voelen, dat 't onrecht is, dat de maatschappij is ingericht, zooals ze is, en zij toch zeker den oorlog verafschuwen, moeten zij naast de mannen staan achter de vanen van het socia lisme om te strijden tegen het kapitalisme en vóór de verbroedering over de geheele wereld. meesteresse van Wemyss verdwenen was, en nu stond men weer aan het begin van den winter. Het Schotsche dorpje Dolaur, dat in een diepte tu»- schen de heuvels lag, was geheel in een herfstnevel ge huld. Het was een saai, oud plaatsje, dat niets merk waardigs bezat dan het oude kasteel, dat op den heu vel stond, en dat men slechts bereiken kon door een zeer nauw en woest dal. Heel de streek was treffend mooi en het kasteel bezat zijn legende; doordat het echter zoo afgelegen was, werd het niet druk bezocht. In lang vervlogen dagen, zoo werd er verteld, was er een Schotsche prinses opgesloten in het kasteel daar zij in haar liefde gedwarsboomd was door een strengen, wreeden vader. Van uit haar cel had zij de heuvels, die haar insloten, „Schaduwen" genoemd en de beide stroomen, die zich woest over de rotsblokken hun weg baanden, „Zorg", en „Verdriet". De legende eindigde zeker al even onbevredigend als de meeste; maar het slot scheen vergeten te zijn. Den touristen, die er kwamen, werd altijd verteld van de kleine prin ses, en nog steeds heetten de stroomen „Zorg" en „Ver driet". Er waren drie houten bruggen over de ravijnen en aan het uiteinde van die eene, zoogenaamde „Lange Brug", aan den kant, het verst van het dorp af, wa3 een vreeselijk plekje: de „Windhoek", een vijver met donker water gevuld en waarboven altijd, tot zelfs in het hartje van den zomer, een koele lucht hing, die de groene varens en klimplanten, waarmee de rotsen be groeid waren, grillig deed op en neer wuiven. Vlak daarboven was in de rots een kloof, net of die er met een mes uitgesneden was en waarvan, volgens de over levering, de belegerden in het kasteel gebruik zouden hebben gemaakt, als zij het water haalden. Er waren er nog onder de dorpelingen, die er zich op beroemden, dat zij in hun jonge jaren in de „messnede" waren ge kropen, of het althans halverwege zoo ver hadden ge bracht Over het geheel kwam er maar heel weinig zonne schijn in de ravijn. Het kasteel zelve, dat echter boven op den heuvel lag. kon zich baden in zonneweelde. Het slot was voor een gedeelte een ruïne. De bewaar der, Sandy McDougall met zijn vrouw en zes flinke, ste vige jongens, woonde in het gerestaureerde deel. Hier bleven dan nog drii vertrekken over, die in den zomer wel verhuurd werden, voornamelijk aan artiesten, Maar lang bleven zij er nooit; want hoe schilderachtig de omgeving ook wezen mocht, het wés en blééf toch altijd een bezwaar, dat het vanuit het dorp een tocht van wel een half uur klimmen was, om het kasteel te bereiken. In den winter werd dit dan ook in het geheel niet be- Zooals we reeds opmerkten gaven de heeren Meeldijk en Geluk ter afwisseling en aan het einde accordeon muziek, waarvoor ze menigmaal een applausje verwier ven. Mevrouw Swierts dankte in haar sluitingswoord de spreekster voor haar boeiende rede en bovengenoemde heeren voor hun muziek. WOENSDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; VPRO.: 10.00 Morgenwijding; VA- RlA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven; 12.00 Orgelspel door Cor Steijn; 1.06 A de Vries spreekt; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Rustpoos; 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Noten krakers; 6.00 Rustpoos; 6.30 R.V.U., 7.00 Lezing; 7.20 VARA-Orkest; 8-00 Vaz Diaz. Varia, enz.; 8-15 „De Moeder", leerstuk van Bert Brecht, naar een roman van Maxim Gonki; 9.00 Causerie; 9.15 Orkest; 10.00 Hoorspel; 10.45 Orgelspel door Joh Jong; 11.00 Cause rie; 11.20 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) NCRV.: 800 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederenrecital; 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Ensemble v. d. Horst; 2.00 Concert; 2.30 Huishoudelijke raadgevingen; 3.00 Chr. lectuur; 3.30 Dameskoor; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 LandbouwhaJfu u rtj e6.30 Ouder-» wijsfonds voor de Binnenvaart 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Declamatie; 8.00 Evan gelisatiesamenkomst; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoon muziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.50 Kinderconcert; 8.40 Vocaal concert; 9.20 Idem; l BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Populair concert; 5.20 Concert; 6.35 Concert; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.25 Treurspel. I KALUVDBORG (1153 MA 12.05 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek; 2-50 Orkest; 7.20 Operettemuziek; 9.40 Omroeporkest. BERLIJN (419 M.) 5.10 Zang; 6.20 Concert; 7.25 Idem; 8.05 Concert I HAMBURG (372 ML) 3.20 Concert; 9.40 Populair concert; 10.20 Idem. LANGENBERG (472 M) 11.20 Populair 12.56 Concert; 7.45 Concert DAVENTRY (1564 ML) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu ziek; 3.20 Pianospel, 3.35 Concert; 5.05 Concert; 8A5 Idem, 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446.) 8.35 Concert PARUS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Idem; 12.50 Orgelrecital; 1.25 Gramofoonmuziek, 7.40 Concert, 9.05 Idem MILAAN (331 M.) 6.20 Gramofoonmuziek; 7.00 Idem; 7.50 Idem; 8.20 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 4.35 Orkestmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Operar uitzending. WEKNEN (517 M.) 10.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M* 5.40 Populair concert; 7.35 Idem; 8.50 Vioolrecital, 9.45 Dansmuziek. BEROMUNSTER (480 M.) 2.50 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 4.20 Gramofoon muziek; 4.50 Concert; 7.10 Opera. zocht; maar nu had Sandy al over het jaar logees en ln het dorp werd er heel wat over haar gepraat Een vreemde dame woonde nu in het slot, een dame met haar kamenier; ofschoon weinigen haar maar had den gezien; een enkele had een allerliefst gezichtje voor het venster opgemerkt, dat vol verbazing opkeek, als het een voorbijganger zag; een ander had eens een schim van een wit japonnetje zoo even over de „Lange Brug" zien zweven; maar dit was dan ook alles; of schoon de ouderwetsche kamenier, met haar hoogs Schotsche muts op, geen ongewone verschijning was in het dorp. Het spreekt vanzelf, dat Sand,, McDougall door velen al eens ondervraagd werd; zelfs de hulpprediker kon de verzoeking niet weerstaan, om al gauw na het ver schijnen van de jonge dame op het kasteel daar een bezoek te brengen. Sandy zat, als gewoonlijk, in het portiershuisje aan het begin van den weg naarboven, naar het kasteel, want zomer en winter bracht hij daar enkele uren daags door, om, zoo noodig, toelatingskaartjes uit te geven aan degenen, die het kasteel wilden bezoeken. Hij zat daar bij een vuurtje, in een boek met reisbeschrijvin gen te lezen en zijn eenige makker was een allesbehal ve aanlokkelijk uitziende aap. Die had al verscheiden® van de bezoekers gebeten en ook de vrouw van Sandy en hun jongsten zoon. En tooh hielden ze hem maar daar, of hij deel uitmaakte van het kasteel. „Dus je hebt nu goede logees, Sandy?" „Ja." „En dat bij het begin van den winter? Dat Is nog eens een voordeelig zaakje voor je man!" „Ja." „Hoe ben je aan haar gekomen, Sandy? Of hoe zij aan jou?" „Is de dame ziekelijk?" „Dat heb ik niet gevraagd. Ze betalen geregeld en ze geven geen last, dus dan vinden ze het ook zeker niet prettig, als ik mij met haar zaken bemoei." Dit laatste, ofschoon op eerbiedigen toon gesproken, was toch een duidelijke wenk. „Ik denk, dat ik nu eens naar het kasteel ga en J® vrouw opzoek. Misschien moet ik bij de dame ook wel eens aangaan. Is zij van ons geloof. Sandy?" „Dat weet ik ook niet. Maar in ieder geval ontvangt zij geen bezoek Wordt vervolgd. OUDE NIEDORP STROET.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10