Het Rijksdagproces NIEUWE WETTEN aangekondigd. VERSCHERPING DER RADIO-CONTROLE. De afsluitdijk als racebaan? RUMOERIGE NACHT in donker Amsterdam. Inbrekers verrast. Schietpartij te Snameer. Geheimzinnige moord te Antwerpen. Van der Lubbe spreekt weer. De Amerikaansche landbouw. HET VERSCHE CADETJE. Schietpartij in vergaderzaal. Nagekomen Berichten. Marktberichten. In de Memorie van Antwoord inzake de Justitie- begrooting. deelt de minister mee. dat het cijfer thans van 40 millioen in 1021 op 26 millioen in 1934 gedaald is. Verder deelt de minister mee, dat het in de bedoe ling van de regeering ligt, eerlang een wettelijke re geling van het cadeaustelsel aanhangig te maken. De indiening van het aangekondigde wetsontwerp houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde. welk ontwerp zich o.m. richt tegen excessieve uitingen in woord of geschrift b.v. op open bare vergaderingen, in de pers. in vlugschriften er.z. is spoedig te verwachten. De minister blijft overigens bedacht op strenge handhaving van orde en gezag. Aan de onafhankelijke socialistische partij is ko ninklijke goedkeuring geweigerd. De verschijnselen, welke uiting zijn van zedenver wildering, iribeten inderdaad zoo krachtig mogelijk worden bestreden. De minister blijkt hierop zijn aan dacht gevestigd te houden. Met betrekking tot de kansspelen, heeft de minis ter den procureur-generaal opgedragen te bevorderen, dat het noodige zou worden verricht, opdat de be doelde spelen op korten termijn zouden worden stop gezet. Naar 's ministers aanvankelijke meening. behoort dit soort van vermakelijkheden uit de badplaatsen te worden geweerd: intusschen wil de minister in dit stadium der zaak op dit punt niet nader ingaan. Mishandeling van werkwilligen. Daden van terreur tegen werkwilligen moeten zon der twijfel met kracht tegengegaan worden; evenzeer is handhaving der orde bij stakingen noodzakelijk. Eventuecle strengere maatregelen zullen moeten be staan in een doelmatig en krachtig optreden der po litie. De minister zal zijn aandacht aan dit punt blij ven geven. Verkeersongevallen. Het groot aantal verkeersongevallen als gevolg van het snelverkeer op den weg. vervult den minister met zorg. Dat nog steeds voor het veroorzaken van ongelukken, bij schuld van den bestuurder en vooral als het ongeval te wijten is aan drankmisbruik, veel te lichte straffen opgelegd worden, zooals sommige leden oordeelen, is een meening die de minister niet zonder meer kan deelen. Hoewel ook de minister den indruk heeft dat de politie in sommige gemeen ten krachtiger zou kunnen optreden, is hij toch van meening, dat in de eerste plaats bij weggebruikers zeif een streven naar veilig verkeer moet worden aan gekweekt De mogelijkheid te openen kleine overtredingen van de motor- en rijwielwet af te doen door boete betaling ter plaatse aan den bekeurendan ambtenaar komt niet gewenscht voor. Tot nu toe ligt de beslissing van wat oirbaar moet worden geacht, uitsluitend in banden van de Radio Omroep Controle Commisie, zonder dat een beroeps instantie is aangewezen. In overeenstemming met ad- vieren van Radioraad en Controle Commissie is thans een regeling ontworpen, welke reeds in een vergevor derd stadium van voorbereidlngis, aldus de Tel. Hierbij is in deze Iancune voorzien en wordt de minls ter van Binnenlandsche Zaken als de eindbeslissing gevende instantie aangewezen, doordat hem de bevoegd held wordt gegeven zoo noodig besluiten van de Radio Controle Commissie te vernietigen, met inachtneming van de in het Radioreglement gestelde normen Ben tweede stap behoort te zijn zoo deelt de mi nister van Waterstaat in de M. v. A. op de P.T.T.- begrooting mede, verscherping van de eischen die de controle stelt. Deze moet er allereerst toe lelden om de uitzending van tegen-nationale, voortdurend her haalde uitingen als de International te verbieden. Voorts zal aan enkele omroepvereer.iglngen aan het verstand gebracht moeten worden, dat zij zich binnen de perken van de wettelijk gestelde regelen hebben te houden, op straffe van anders eerst voor een bepaal den termijn, en bij herhaling voor goed, te worden uit gesloten. De minister behoudt zich de bepaling van zijn defi nitief standpunt ten opzichte van politieke uitzendingen nog voor. Hij is niet van meening, dat de Radio-Omroep Controle Commissie reeds willekeurig bij de beoordee ling van den inhoud der programma's optreedt. Dat de commissie voortdurend meer bezwaren inbrengt tegen uitzendingen, vooral van de V.A.R.A. is een gevolg van het feit, dat deze vereenlging zich nog steeds niet kan aanpassen bij de scherpere controle, die na de in het radioreglement gegeven toelichting van de wettelijke normen, wordt toegepast. Een tweede hoofdvraag betreft de gedragslijn, die met betrekking tot het zendervraagstuk gevolgd moet wor den. De minister acht de oplossing van dit vraagstuk zoo urgent, dat hjj het onderwerp in studie heeft ge nomen en binnen zeer korten tijd de belanghebbende vereenigingen tot een bespreking zal ultnoodlgen. Hij heeft goeden moed, dat hij de vereenigingen be reid zal vinden om onder zijn leiding de handeh ineen te slaan en een oplossing te aanvaarden, die zal zijn in het welbegrepen belang van het geheele volk. ,De minister van meening zijnde, dat de regeling van den omroep in Nederland niet in alle opzichten bevre digend genoemd kan worden, noemt dit onbevredigende niet in de voornaamste plaats een gevolg van de begin selen, waarop de regeling is gebouwd, doch van het ge mis aan samenwerking tusschen de omroepvereenigin gen. Plannen van den Engeischen motorrenner Wright Zooals bekend heeft de Engelsche AJR^rijder Wright dit jaar in Hongarije een poging gedaan het wereld- snelheidsrecord voor motorrijwielen, dat op naam staat van den Duitscher Ernst Hennes, te verbeteren. Deze recordpoging is toen mislukt, doordat eentge oneffenheden in het wegdek voorkwamen, waardoor Wright een geweldige speed-wobble kreeg en direct Verdere pogingen opgaf. Et moest naar een anderen en beteren weg worden omgezien, alvorens een nieuwe poging zou worden on dernomen. Thans heeft de A.J.S.-fabriek haar oog laten vallen op den nieuwen afsluitdijk, welke Noordholland met Friesland verbindt, aldus lezen we in de Tel. Hierin is een ongeveer 10 KM. lange kaarsrechte betonweg, welke uitstekend voor dit doel geschikt schijnt te zijn. Wright zal een dezer dagen een bezoek brengen aan den afsluitdijk en als deze aan den elsch voldoet, waaraan door bekende officials niet wordt getwijfeld, dan zal door de K.N.M.V. aan de betreffen de Waterstaat-autoriteiten toestemming worden ge vraagd in de maand Mei a.s. een nieuwe record poging te ondetnemen. Opgewonden tooneelen, vechtpartijen en relletjes. Door verschillende, onderling niet samenhangende oorzaken, is de nacht van Zondag op Maandag in de omgeving van Oudekerksplein en Warmoes? trant te Amsterdam het terrein geweest, waar opgewonden tooneelen, vechtpartijen en relletjes zich tusschen twee- en vier uur afspeelden. Het eerste geval speel de zich af in den Langen Xiezel, waar een agent, in burger gekleed, twee vrouwen aantrof, die elkander als ware furiën te lijf gingen. De agent verzocht de beide dames hem te willen volgen teneinde het ge schil ten bureele te beslechten. Dit was echter niet naar den zin van den berschermor van een der da mes, die den agent onverhoeds op den rug sprong, hem vervolgens een schop in don buik gai en ook een gevoelige klap op de kaken toediende. Teneinde in dit moeilijk geval zich van eenige as sistentie te verzekeren, loste de getroffen agent een revolverschot in de lucht. De gewenschte assistentie verscheen zonder mankeeren. teneinde met kracht en getrokken sabel op te treden tegen den inmiddels tot een vrij belangrijken rel aangegroeiden toestand. Het eind hiervan was spoedig bereikt en de dames- beschermer werd naar het bureau in de Warmoes straat geleid. Nauwelijks was dit drama ten einde of in de St Olofssteeg werd reeds de eerste acte opgevoerd van 'n tweede treurspel. Een motorrijder stelde daar po gingen in het werk een juffrouw uit donker Amster dam de schoone kunst van het berijden van een mo torrijwiel te onderwijzen. Een agent, die het geval aanschouwde, verzocht den motorrijder zijn wegen- belastingkaart te willen tounen, welke deze niet in zijn bezit bleek te hebben, hetgeen een einde beloofde te maken aan het motoronderricht Dit laatste was niet naar den zin van de leerlinge, die een heibeltje op touw zette, dat spoedig groote be langstelling trok. De belangstellenden gingen zooda nig in het schouwspel op. dat zij al spoedig partij trokken, en ook hier meest de sterke arm met kracht optreden, totdat de rust hersteld was. Op den Achterburgwal speelde zich intusschen een derde drama af. waarvan oorzaken en omstan digheden niet zoo duidelijk bekend zijn als van de eersten. De ontknooping van 't drama was echter dat een in donker Amsterdam beruch' type den portier van een nachthuis, dat op den Achterburgwal ge vestigd is, zoodanig toetakelde, dat de man naar het Binnengasthuis moest worden overgebracht. Met dit al waren de gemoederen van deze stads wijk zoodanig in opwinding geraakt, dat het nog ge- ruimen tijd roerig is gebleven en de politie aldaar den geheelen nacht een groeten aandacht voor het publiek aan den dag heeft moeten legden. Bij ©en inbraak ta Oost zaan. 14 Jarige jongen met den revolver bedreigd. Toen de 14-Jarige zoon van een der firmanten de Boer, sloopeps te Oostzaan, zich eergisteravond naar het kantoorgebouw aan den Oostzaandijk begaf, en aldaar aankomende de electrische verlichting ontstak, zag hij twee vreemde personen voor zich staan, die hem met een revolver bedreigden. Na hulpgeroep hol de de jongen weg en waarschuwde omwonenden. De Inbrekers wisten te ontvluchten, doch door het spoe dig aanwezig zijn van rijks- en gemeentepolitie uit Landsmeer, wist men weldra een der daders te ar resteeren. Na een verhoor is komen vast te staan, dat de daders het kantoor met een valschen sleutel zijn binnengekomen. Zij hadden reeds alles overhoop ge haald. Zelfs de brandkast was gekanteld, doch door de verschijning van den jongen werden de daders in hun werk gestoord. Het onderzoek duurt voort Veldwachter schiet zQn aanvaller neer. Zondagmorgen heeft zich te TIeke onder Snameer in Friesland een ernstig drama afgespeeld waarbij de 30- jarige Edze Dupon die een veldwachter met een hooi vork dreigde, door dezen in het onderlijf is geschoten. Omtrent deze schietpartij worden de volgende bij zonderheden gemeld: In den Zaterdagnacht werd bij een veehouder een hoeveelheid spek en tabak ontvreemd alsook eenige kopereD ketels, welke in een z.g. stookhut waren ach tergelaten. De politie, met deze ontvreemding in ken nis gesteld, trok op onderzoek uit Het spoor leidde naar de woning van Dupon. Toen de 30-jarig Edze de politiemannen zag aankomen, begon hij te razen er. nam een dreigende houding aan. Wild zwaaide hij met een bijl en mes. De veldwachters wisten den man de bijl en het mes te ontwringen. Daar het niet mogelijk was huiszoeking te doen ging een der veldwachters assis tentie halen. In zijn afwezigheid bedreigde de woeste ling den achtergebleven veldwachter v. d. Leest met een hooivork. Ben waarschuwing van dezen, dat hij zou schieten als Dupon hem trachtte te steken had geen resultaat, waarop de veldwachter uit zelfverde diging schoot. Toen later assitentie kwaim moest Du pon van zijn bed worden gelicht Toen bleek 't dat 't schot raak geweest was. Het bleek dat hij een ernstige schotwonde in den bulk had gekregen en dat de kogel aan de achterzijde het lichaam weer had verlaten. In ernstlgen toestand werd Edse naar Leeuwarden vervoerd. Een huiszoeking werd daarna ingesteld, maar hiervan zijn de resultaten nog niet bekend. Men heeft weinig medelijden met den getroffene, die niet gunstig bekend staat Dupon is van zijn vrouw gescheiden, die met haar kindertjes door de gemeente wordt onderhou den. De politie hield ook aan een zekere de V., die dien avond met Dupon er op uit was geweest Oude vrouw dood gevonden. Roof zal niet de drijfveer zijn. In een kleinen winkel van brillen en optische in strumenten onder de gewelven van den spoorweg te Antwerpen is gisteren het lijk gevonden van de win kelierster. een joodsche vrouw, de 63-jarige Maria Linkran Lanski. Het slachtoffer was aan handen en voeten gebonden en had een prop in den mond. Een omvergeworpen stoel scheen op een zekeren strijd te duiden. Diefstal kan bijna onmogelijk de drijfveer van de misdaad zijn geweest, daar do ver moorde zeer arm was. Men denkt hier eerder met een geval van wraakneming te doen te hebben. Vijftien jaar geleden, eveneens op wapenstilstands dag werd haar man op vrijwel ie zelfde wijze om het leven gebracht.. De dader werd toen niet ontdekt. Begrijpelijk heeft, deze geheimzinnige zaak heel wat opschudding in Antwerp veroorzaakt, vooral in Israëlitische kringen. BERLIJN. 13 Nov. (V.D.): Algemeen verwacht men dat de nieuwe week, waarmee het Rijksdagbrandpro ces gister begonnen is, de laatste procesweek te Ber lijn zou zijn. Sensatie verwekte gistermorgen het binnenkomen van Van der Lubbe. In tegenstelling tot zijn bekende houding tot nog toe, houdt Van der Lubbe het hoofd rechtop en kijkt geïnteresseerd om zich heen. De Senaat doet medcdeeling van verschillende be sluiten inzake het hooren van getuigen. O.a. is be sloten den leider van de Communistische Partij Hol land, Louis de Visser, als getuige te hooren over de reden waarom Van der Lubbe uit de C.P.H, is ge treden. Bij het verhoor van Van der Lubbe. waarbij deze zich zeer spraakzaam toont, zegt. de president: „Ik vraag u nogmaals, Van der Lubbe, hebt gij den brand gesticht?" Van der Lubbe: „Ja." Dimitroff: „Heeft hij het alleen gedaan? President herhaalt deze vraag. Van der Lubbe: „Ja, alleen." President: „Was er niemand bij?" Van der Lubbe: „Neen." President: „En heeft niemand u ertoe aangezet?" Van der Lubbe: „Neen." Dimitroff wil nog eenige vragen stellen, de presi dent laat dat niet toe, omdat het blijkbaar Dimitroff's bedoeling is Van der Lubbe te intimideeren en zijn beantwoording op de vragen te beinvloeden. Torgler: „Wil u verdachte Van der Lubbe vragen hoe hij kwam aan de vloeistof waarmede de brand gesticht zou zijn en hoe hij die in het gebouw heeft gekregen?" Van der Lubbe: „Die heb ik gekocht" Nadat de vraag nog eens herhaald is, valt verdachte aan: „Hij was niet vloeibaar, (verd. bedoelt de stof waarmede hij den brand gesticht heeft), het waren pakketten". Daarna begint Van der Lubbe te lachen. President: „Met de kachelhoutjes kunt gij echter het heele Rijksdaggebouw niet in brand gestoken heb ben." Van der Lubbe: „Het waren heusch alleen kachel houtjes." President: „Ik acht het beter de ondervraging naar details thans niet voort te zetten. Van der Lubbe heeft nog tijd genoeg zich daarover te verklaren. Wij moeten toch nog eenmaal het verloop van de brand stichting met hem doorwerken." De zitting wordt dan verdaagd tot Dinsdag. Staatscontrole op alle boerderijen? Reuter seint uit Chlcago:. D« minister van Landbouw. Wala.ce, heeft In een rede verklaard, het mogelijk te achten, det overgegaan wordt tot een algeheele controle op alle boerderijen in Amerika. De rijke grond zou slechte gereserveerd worden voor den landbouw en de rest zou gebruikt worden voor bosschen, parken, huizenbouw, enz. Hetgeen de regeering in 1933 tot stand heeft ge bracht, vervolgde Wailace, moge misschien theatraal lijken, maar het is slechts een zwak voorspel van hetgeen later nog noodig zal zijn. voordat de Ver. Sta ten zich werkelijk een plaats zullen hebben veroverd ln het gezin der naties. De minister schetste den huldi gen betreurenswaardigen toestand van den landbouw in Amerika en voorspelde voor 1934 een vermindering met 14 millioen HA. van de totale bezaaide opper vlakte. NOTITIES VAN AMUNDSEN GEVONDEN. Door Russische expeditie. VJD. verneemt uit Moskou, 13 Nov. De Russische Academie van Wetenschappen deelt mede. dat een Russische poolexpeditie in de nabijheid van het Alexi- eiland een aanteekenboek van den pool-onderzoeker Amundsen heoft gevonden met den datum 20 Mei 1919. De aanteekeningen zijn in het Noorsch en ge ven een beschrijving van verschillende onderzoekings tochten in het Poolgebied. Ofschoon do minister zich het verlangen naar versch brood aan het ontbijt kan voor stellen, wordt er toch van afgezien. In de Memorie van Antwoord ln zake het wetsont werp tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen, zegt de minister van Sociale Zaken dat ook hij het toegejuicht zou hebben, indien het wettelijk aanvangsuur van den bakkersarbeld op 6 uur voormiddags gesteld kon worden Technische bezwaren verzetten zich daartegen. In het algemeen verlangt men aan de koffietafel versch brood en dit verlangen is niet onredelijk. Dat Nederland zioh in een uitzonderingspositie be vindt, doordat te onzent aan het ontbijt geen versch brood verkrijgbaar is een positie, waarin het wets ontwerp ge«n verandering brengt is, zoo geeft de minister toe, wellicht volkomen waar, Dit is echter op zichzelf geen voldoende reden om den verkoop van versch brood voor de ontbijttafel toe te staan. Als voornaamsten grond voor zijn afwijzende houding voert de minister aan, dat toelating van versch ont- bytbrood met zich brengt drang naar een vroeger aan vangsuur van den bakkersarbeld. Nu was daar nog al leen spake van kleinbrood, Indien men ook den ver koop van versch brood tegen het uur van het ont bijt mogelijk wilde maken, dan zou men de wederin voering van den bakkersnachtarbeid moeten aanvaar den. Twee personen gedood. Uit Cadiz, 13 November: In een vergadering In het San Fernando Theater te Cadiz, waar het woord werd gevoerd door de marine-kapelaan Jose Liaudaro, lost- te een onbekende eenige schoten op den spreker. De kogels misten hun doel, doch troffen een aantal per sonen uit het gehoor, n.1. Segismundo Garcia Man tilla en Senora Estanislao Doraecz, een dochter van den vroegeren markies Marzales, die gehuwd is met een der eigenaren van het bekende wijnhuls Domecz. De dader wist te ontkomen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Maria Hendrika Theresia, dochter van Gerard Joseph Knüwer en Wilhelmina van der Paauw. POLITIE. Verloren: een gewicht. Gevonden: een sleutel. NI F.VW F N I K nn RP Nieuwe Niedorp II overwint Sybekarspel I met 41. Het was van de N.V.V.-reserves een knap stuk werk, om het leidende Sijbekarspel te kloppen en wel met de goede cyfers 41. Voor M.F.C. II een buitenkansje. N.V.V. 13 had C. Barten ln de gelederen, wat na tuurlijk wel een versterking was, maar evenals W. Sterk hoort deze speler niet ln de voorhoede, maar zijn uitgesproken halfspelers, maar ja, het tweede heeft nu eenmaal een tekort aan goede voorhoedespe lers. dus komen zy ln die voorhoede welke er dan nog het beste in kunnen en dat zyn W. Sterk en C. Bar- t8n- Voor de rust wogen beide partyen aardig tegen elkaar op en een 10 voorsprong, verkregen door een goal van Sterk, was een goede steun voor N.V.V. Kort na rust gelukte het sybecarspel gelyk te ma ken. Nu was het dan ook afgeloopen met Sybecarspel, N.V.V. nam het spel geheel in handen. Het was weer Sterk, die met een hard schot den stand op 21 bracht. Een goede goal van Bregman en een doelpunt van Barton doden het Sijbecarspel-vonnis voltrekken, 4—1. Zou dan nu het tweede haar ouden vorm hervonden hebben, de wedstrijd tegen Twlsk I a.s. Zondag zal zulks bewijzen. N.V.V. I trekt naar Enkhuizen om W. Frisla UI te bekampen, oen voor N.V.V. belangrijke wedstrijd tegen een zware tegenparty. Daar N.V.V. met groote plan nen rondloopt, twijfelen we niet of alles zal in het werk gesteld worden om te zegevieren. Dat het kan. bewees de wedstrijd ln N. Niedorp. Speelt met den wil om te winnen, ln sportleven strijd. Het parool ls: nu of nooit! HOOGWOUD AARTSWOUD. A. 1 spoelde op eigen terrein een wedstrijd tegen Twiek L Het was een slap gespeelde" wedstrijd, waar bij onze jongens niet op dreef konden komen. Slechts eenmaal konden za het net vinden. Het einde kwam met een nederlaag van 33. Uit Medembllk kwam bericht van terreinafkeuring, waardoor het tweede gedwongen rust had. Z 1.1 P E OUDESLUIS. Dosko 2 had Zondag bezoek van Callantsoog 2. Hoe wel D. een slechten wedstrijd speelde, wist ze toch met 3—0 te winnen en al zoo haar ongeslagen record te handhaven. Aa Zondag krijgt Dosko 1 bezoek van Sparta 2 uit Scbagen, voor welken wedstrijd by de D.-spelers groote animo bestaat, om het in goeden vorm zynde S. do voet dwars te zetten. *T ZAND. Voetbaluitslagen van J.l. Zondag: Geel Zwart I—Bar dos I van Bergen 21; G.Z. 2G.Z. 3, 23. Door niet opkomen van den scheidsrechter is de wedstryd G.Z. 2 G2>. 8 niet voor de competitie gespeeld. Zondagavond gaf de NH. Cinema een openingsvoor stelling voor bet winterseizoen met de wereldberoemde Warner Brosfilm: ,Jk ben een vluchteling", waarin de ontzettende avonturen van een kettingganger werden weergegeven. Tevena had men voor dezen avond voor een uitgebreid voorprogramma gezorgd. Het publiek, dat in flinke getale aanwezig was, was bijzonder en thousiast over voornoemde film. Een gezellig, druk be zocht bal, beslolot den avond. Vrijdagavond, is alhier een vrachtauto, bestuurd door den heer P. Waij van Heerhugowaard, door den afge sloten boom voor de op dat moment opengedraaide vlot brug gereden. De boom knapte af als een rietje, terwijl de verschrikte chauffeur de wagen gelukkig direct vist te stoppen. Oorzaak schynt te zyn dat de bocht vanaf richting Helder komende, te kort werd genomen, waar door de varliohting te laat op de afgesloten boom viel, W1ERINGERWAARD Zondagmorgen na de godsdienstoefening heeft alhier een verkiezing plaats gehad voor 6 leden van het kies college, t.w. vier, wegens periodieke aftreding van MeJ. Nlcolal en de heeren C. KL Llmpers, J. Oudendijk en W, Peereboom, die allen werden herkozen en twee wegens overlijden van den heer J. Hoogland en wegens vertrek van den heer D. Jansen. In bun plaats werden gekozen de heeren J. Koomen en A. C. Woestenburg. BROEK OP LANGENDUK. 18 Nov. Aangevoerd: 60.000 Kg. roode kool f 1—180, 51000 Kg. gele kool f 1, 5000 Kg. vr. witte f L25, 14000 Kg. D. witte f 0.70—1.10, 8100 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.70-0.90, drielingen f 0.50—0.60, 10000 Kg. uien: gele nep f 2.10, drielingen f 1, uien f 1.90—2.40, 5200 Kg. bie ten f L20—1.30, 2200 Kg. peen f 2.50—3.20, kleine f 0.90 —1.40, 1300 stuks andijvie f 0.500.60, 1500 stuks bloem kool reus f 3—0.50, H f 1.50-2.40. WINKEL 13 Nov. Appelen f 311, peren f 3—14, spruitkool f 24, mis pelen f 4—6, koolrapen f 0.500.60, uien f 0.90L NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. Aangevoerd: 2800 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.60, Bevel, f 2, 1300 Kg. uien f 2.10—2.20, grove f 2.30, 1500 Kg. peen f 2.10—2.40, kl. peen f 1, 43000 Kg. rooda j kool f 1—1.40, 39000 Kg. witte kool f 1.25, 9700 Kg. gele kool f 1, 16700 Kg. D. witte kool f 0.70—1, WARMENHUIZEN, 18 Nov. Aangevoerd: 52525 Kg. roode kool le kw. f 1. 2e kw. f 1, 9350 Kg. gele kool le kw. f 1—L10. 2e kw. f 1, 500 Kg. D. witte kool le kw. f 0.70, 975 Kg. uien f 1.90, drie lingen f 1, grove f 2.10, 4000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.60, drielingen f 0.50, 4000 Kg. bieten f 0.40 0.60. ALKMAAR, 11 Nov. Aangevoerd 65000 kipeleren: 5658 Kg. f 5.806.20t 60—62 Kg. f 6.50—7, 62—64 Kg. f 6.70—7.20, kl. eieren f 4.10—5.90, 14000 stuks eendeleren f 3.904.10. ALKMAAR, U Nov. Veemarkt: 11 paarden f 100—225, 8 melkkoeien f 176 —225, 11 nuchtere kalv. (slacht) f 8—18, 42 schapen vette f 15—19, en overhouders f 913, 3 bigzeugen f 65 80, 64 biggen (10 weken) f 8—14, en 10 bokken en geiten f 88. Handel redeiyk. ALKMAAR, 11 Nov. Botermarkt Eerste soort 75—80 oent fabrieksboter en 7075 oent eieren f 66.50, eendeieren f 4. ALKMAAR, 13 November 1938. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 83 vette koelen f 100—240, 16 graskalveren f 2540; 2 vette kalveren; 21 nuchtere kalveren f 616; 341 vette vaP* kens 35—40 ct. per Kg. Handel matig. AMSTE3RJEXAM, 13 November 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 615 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 58—61 ct. 2e kw. 4656 ct, 3e kw. 3644 ct. per Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien f 160—210; 140 vette kalveren, le kw. 52—66 ct, 2e kw. 3612 ct, per Kg. levend ge wicht; 81 nuchtere kalveren f 5—6, 108 schapen f 16— 20; 695 varkens: vleeschvarkecs 90—110 Kg. 4316 ct. zware varkens 4344 tc., vette varkens 42—43 ct per Kg. slachtgewicht; 49 paarden f 70—110. Aan het abat toir waren aangevoerd 4 wagons geslachte runderen Uit Denemarken,

Schager Courant | 1933 | | pagina 2