Raad Wieringen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcL Radioprogramma Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Vergadering van den Raad op Dinsdag 14 November 1933, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secreta ris de heer C. F. van Duin. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom ce vergadering, waarna de notulen door den Secretaris pvcrden gelezen; ze worden onveranderd goedgekeurd. Mededeelbigen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn: van Ged. Staten verschillende goedkeuringsbesluiten; processen-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger op 27 September en 20 October 1933; maand- staten der Zeegras-exploitatie over Augustus en Sep tember; er is geen zeegras verkocht; het verslag van de Zeegras-exploitatie over het dienstjaar 193219933. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen De winst van de zeegrasexploltatie over 1932 bedroeg t 2280.32 of f 0.35 per pak van 50 kilo. De heer P. Kooij vraagt of spoedig met den bouw Van de noodslachtplaats zal worden begonnen. De Voorzitter antwoordt, dat spoedig met den bouw zal worden begonnen en voor de tegenwoordige nood- slachtplaats voorloopige opdracht moet worden gege- 'yen. f Van C. Dufjnker Az., gemeente-deurwaarder, een ver- koek om voor 1932 een gratificatie te mogen ontvangen van f 100. B. en W. adviseerden gunstig. De deurwaar der ontvangt geen salaris uit de gemeentekas, doch zijn belooning bestaat uit de opbrengst der vervolgingskos- ten. Deze zijn laag en die opbrengst staat In geen juiste verhouding tot de vele daarvoor te verrichten werkzaam heden. De heer P. Kooij vraagt naar het bedrag van de vervolgingskostec. De Voorzitter kan het totale bedrag niet noemen, voortaan zal het aan adressant worden gevraagd. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Op het verzoek van de Commissie voor de malariabe strijding door de bevolking in Noordholland om voor 1934 een subsidie van 1 cent per inwoner beschikbaar te stellen, wordt gunstig beschikt. Voor kennisgeving wordt aangenomen 't verzoek van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Alkmaar, om verlaging van het tarief der personeele belasting voor koffiehuizen, restaurants e.d. Van den Brigadier der Rijksveldwacht, A. Bergsma kwam een verzoek in om verlaging van de huur voor zijn woonhuis, in verband met de vermindering van zijn salaris. B. en W. adviseeren afwijzend. De huur Is destijds bepaald beneden de werkelijke huurwaarde, als com pensatie voor ten behoeve der gemeente verleende po litiediensten. Het verlagen van de Jaarwedde door het Rijk kan h.1. geen reden zijn om den huurprijs te her- bïen. Zij voegen hieraan toe, dat de huurprijs van f 281 per jaar, in verhouding tot den huurprijs voor de wo ning Molgerdijk 12, bewoond door den Rijksveldwachter H. de Groot en bedragende f 208 per jaar, zeker niet te hoog is. Aldus wordt besloten. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van de afd. Wieringen van den Jeugdbond voor Onthouding om over 1932 t.a.v. het verschuldigde bedrag voor het ge bruik van een lokaal der oude school te Hippolytushoef eenzelfde regeling te treffen als over 1931 is geschied. Voor den landbouwcursus van de afd. Wieringen van de HolL Maatschappij van Landbouw wordt eensub6idie van f 100 beschikbaar gesteld. Wering van vreemde kooplieden Van G. Omis en 15 andere groenten- en ft-oithande- laren alhier het verzoek om maatregelen te treffen tot wering van elders gevestigde kooplieden in deze levensmiddelen. Ook B. en W. erkennen, dat de plaatselijke handela ren zeer veel concurrentie ondervinden van bedoelde kooplieden, mede doordat vele tuinders, door de om standigheden daartoe genoodzaakt, hunne producten zelf gaan uitventen. Maar daardoor is ook het publiek tegenwoordig in de gelegenheid gesteld zich op de goedkoopste wijze van groenten en fruit te voorzien. B. en W. vinden inmenging niet gewenscht en mee nen, dat Wieringen ook in dit opzicht de consequen ties van de opheffing uit haar isolement dient te aan vaarden. Waar is bovendien het eind, als ook andere groepen van neringdoenden om dergelijke beschermen de maatregelen vragen, zooals slagers, bakkers, enz.? De belangen van het publiek zouden daarmede geens zins zijn gediend. Naar hunne meening is een inmenging van de ge meente in den concurrentiestrijd uit den booze en op die grond stellen zij voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Oden kan zich met dit prae-advles niet ver eenigen en wijst op de zeer groote concurrentie die onze zakenlieden ondervinden. De opmerking, dat het publiek nu goedkoope groenten kan koopen, vindt spr. een blaam voor de plaatselijke groentenhandelaren en is ook niet aangetoond. Spr. wil evenals, te Helder, maatregelen genomen zien. De heer P. Kooij is het niet met zijn partijgenoot eens en wijst, evenals B. en W. op de consequentie. Ook onze zakenlieden gaan elders te venten. En als hier derde klas groenten worden verkocht, blijkt daar bij een gedeelte van het publiek behoefte aan te be staan. Iets anders is dat, als de ventvergunningen hier te goedkoop zijn, in verhouding van andere plaatsè©, dan de vergoeding dient te worden verhoogd. De heer Oden wijst ook op de last die de burgerij ondervindt door al die kooplieden. De heer Lont wil aan B. en W. de vrijheid laten; als naast Den Helder nog meerdere gemeenten een ventverbod uitvaardigden, zouden zij maatregelen kun nen treffen. De heer P. Kooij wijst er nog op, dat niet alleen naar Den Helder moet worden gekeken, Anna Pau- lowna heeft een dergelijk verzoek verworpen. De heer Oden wil de vergoeding voor een ventver gunning bepalen op f 5 per jaar, inplaats van op f2.50. De heer P. Kooij wijst erop, dat de groentenhande laren dienen te zorgen, dat ze door het leveren van eerste kwaliteit tegen billijken prijs aan de concur rentie het hoofd kunnen bieden. Spr. wijst op het be lang van de werkloozen, die elke cent moeten omkee- ren, voordat ze uitgegeven worden. De Voorzitter zegt toe, dat het idée-Oden, om de vergoeding op f 5 te stellen, door B. en W. onder de oogen zal worden gezien Overeenkomstig het voorstel van B. en W wordt be sloten; alleen de heer Oden stemde tegen. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Van de afd. Wieringen van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling een venzoek om beschikbaarstelling van een bedrag van f 670 voor den gedurende den ko menden winter weder te houden ontwikkelingscursus voor de rijpere jeugd. B. en W. willen niet verhelen, dat, gezien het feit, dat de ontwerp-gemeentebegrooting voor den dienst 1934 niet zonder moeite sluitend is gemaakt, er zich ernstige bezwaren voordeden, die beletten het verzoek te steunen. De groote sympathie, die zij voor dit on derwijs gevoelen, heeft hun echter over die bezwaren doen heenstappen en middelen doen vinden om weder om daadwerkelijk steun te verleenen. Het vorige jaar toch heeft het onderwijs aan den cursus heel veel belangstelling getrokken en kon de cursus zonder voorbehoud een succes genoemd wor den. Intu9schen meenen B. en W. het maximum van het subsidie thans tot f 600 te moeten beperken; daar tegenover zou het bestuur dan b.v. het uitreiken van boekjes aan het einde van den leergang achterwege kunnen laten. Met dit voorbehoud stellen B. en W. voor het ver zoek ln te willigen, onder voorwaarde, dat ten minste tien leerlingen het onderwijs zullen volgen. Verder stellen zij voor als vertegenwoordiger van de gemeente in de commissie van toezicht aan te wijzen den bur gemeester. Aldus wordt besloten. Voor vreemdelingenverkeer. Van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer alhier is het verzoek ingekomen om over 1933 een subsidie te verleenen van f 300. B. en W. wijzen op de daling der inkomsten voor de gemeente en het verschijnsel, dat een vereeniging wordt opgericht en ten behoeve daarvan uitgaven worden ge daan, zonder dat te voren beschikking wordt verkregen over voldoende geldmiddelen, terwijl de rekening een voudig aan de gemeente wordt gepresenteerd. Dat ach ten zij volstrekt onjuist, zoodat zij het gewenscht ach ten, daartegen op deze plaats een waarschuwend woord te doen hooren. Wat nu het verzoek der vereen, voor Vreemdelingen verkeer betreft, stellen zij op den voorgrond, dat er hier aan deze kortelings opgerichte organisatie ongetwijfeld behoefte bestond. Het bezoek van vreemdelingen Is door de Zuiderzeewerken zeer sterk toegenomen en dat adressante poogt door het trekken van pensiongasten die vreemdelingen tot een meer langdurig verblijf In de gemeente te bewegen, kan niet anders dan gunstige ge volgen voor de ingezetenen meebrengen. Op grond van hetgeen hierboven vermeld is omtrent den financleelen toestand der gemeente kunnen B. en W. echter op het verzoek om f 300 beschikbaar te stel len over 1933 niet gunstig adviseeren. Zij meenen niet verder te moeten gaan dan voor te stellen, als blijk van sympathie en ter aanmoediging voor haar werk, aan de vereeniging alleen over het Jaar 1934 een bijdrage van f 100 toe te staan. B. en W. wezen in hun prao-advies ook op de uit gaven voor steunverloening, die een fantastische hoog te heeft bereikt De heer Oden merkt op dat gevraagd wordt voor 1933 en dat Is afgewezen en B. en W. hebben nu maar de vrijheid om voor to stellen voor 1934 een subsidie van f100 te verleenen. Waarom doen B. en W. dat? De Voorzitter zegt, dat B. en W. veronderstellen dat de V.V.V. ook volgend jaar wel zal bestaan. De heer Oden is het met de opmerking van B. en W. eens, dat maar een vereeniging wordt opgericht zonder dat finantieel de 'mogelijkheid van bestaan blijkt Spr. acht dit ook het geval met de V.V.V. en wil het verzoek afwijzen. De Voorzitter zegt, dat hij het in het algemeen be ter vindt gemeentelijke subsidie te verleenen dat dat de vereenigingen bij den burgemeester aankloppen om vergunningen voor bals. De heer P. Kooij vraagt naar het aantal leden en welke contributie de leden betalen. Spr. denkt dat zij die er direct belang bij hebben, lid zijn van do V.V.V. en die kunnen dan ook wel een behoorlijke contributie betalen. De Voorzitter wijst op de vele kosten die een der gelijke vereeniging heeft, uit de voorgestelde bijdrage van f 100 moet de sympathie van het gemeentebestuur blijken. Besloten wordt nadere inlichtingen te vragen en het adres aan te houden. l>e rekeningen over 1932. De commissie, bestaande uit de heeren D. Oden, P. Kooij en M. Kooij Pz., rapporteert de rekening en ba lans der zeegrasexploltatie, dienst 19321933 en de ge meenterekening dienst 1932 voorlooplg vast te stellen, zooals zij zijn aangeboden. Zij heeft de rekeningen ln orde bevonden. Zij merkt echter op, dat door verschillende aannemers en leveranciers voor verrichte werkzaamheden en ge dane leveranties,- aan de gemeente bedragen worden in rekening gebracht, welke aan den hoogen kant zijn. Zij meent, dat het noodzakelijk is, hierop een betere con trole te doen uitoefenen. Ook komt het haar gewenscht voor dat meer nog. dan tot heden gebruikelijk ls, bij leveranties of uit te voeren werkzaamheden van eenlgen omvang wordt over gegaan tot openbare aanbesteding of het vooraf vragen van prijsopgave. De gemeenterekening sluit, wat den gewonen dienst betreft, met een batig slot van f 29.757.24 en wat den kapitaal dienst betreft met een nadeelig slot van f 145819.63. De opmerkingen over de rekeningen. Do Voorzitter deelt mede, dat de verschillende re keningen eerst door den gemeente-opzichter worden beoordeeld, doch met de gemaakte opmerking zal in de toekomst rekening worden gehouden. Ook het hou den van aanbesteding of het vragen van prijsopgave is regel bij B. en W. wanneer het werken van eenigen omvang betreft en die werken niet voor openbare aan besteding in aanmerking komen. Spr. dankt de com missie voor het onderzoek. De heer P. Kooij zegt dat de commissie sommige re keningen toch aan den hoogen kant vond. Als voor beeld noemt spr. dat voor 4 gewone sleutels f8.— in rekening gebracht is en ook moet het niet voor ko men, dat iemand die zijn rekening inleverde, er zoo maar een vierde gedeelte afdoet. Als de rekeningen dan gecontroleerd worden, moet het goed gebeuren De heer Kaan vraagt of de heer P. Kooij weet, welke sleutels dat waren. De heer P. Kooij meent van voor het spuitenhuisje. De heer Kaan dacht, dat het misschien sleutels voor de waterleiding waren. De heer P. Kooij zegt dat het gewone sleutels wa ren. De Voorzitter wil opmerken, om geen verkeerden indruk te wekken, dat B. en W. volkomen de verant woordelijkheid dragen; het is niet de bedoeling de schuld op den opzichter te schuiven. De heer P. Kooij zegt die voorbeelden naar voren te hebben gebracht, omdat de Voorzitter antwoordde dat de rekeningen werden gecontroleerd. De heer Oden zegt, dat het aan de commissie is gebleken, dat sommige leveranciers door den opzich ter buitengewoon zijn begunstigd. Vooral met tim merwerk was dat het geval. Spr. wil geen namen noe men, maar van 20 karweitjes kwamen er 16 bij één timmerman. De Voorzitter deelt mede, dat als Poel over een of ander werk bij B. en W. komt, deze dan vraagt wie het werk moet uitvoeren. Wij gaan dan na, die heeft dit gehad en die dat en zoo wordt bepaald wie het betrokken werk zal uitvoeren. Dat één timmerman 10 van de 20 karweitjes zou hebben gehad, lijkt spr. hoog. De heer Kaan: Dat kan, als het kleine karweitjes betreft. Den heer Oden spijt het den naam te moeten noe men, maar aan den ouden heer Poel is buitengewoon veel werk opgedragen en dat komt niet te pas. Als het werkzaamheden betrof op wat verren afstand werd het aan anderen opgedragen, rnaar in hoofdzaak werd het timmerwerk door den ouden heer Poel ver richt. Do Voorzitter zegt toe, dat B. en W. er op zul len letten. De rekeningen worden voorloopig vastgesteld. Aangeboden worden dc hegrooting van de Zeegras exploitatie, dienst 1933—1934 en de gemeentebegroo- tlng, dienst 1934. Een afschrift zal aan de raadsleden worden toegezonden. De Voorzitter deelt mede, dat het een heele toer is geweest om de begrooting sluitend te krijgen, wat dan toch gelukt is ondanks zeer fp-oote verhoogde uitga ven voor werkverschaffing, ziekenverplegingskosten, enz. B. en W. hopen dat weldra vele arbeiders de ge meente zullen verlaten, wanneer een begin gemaakt wordt met de inpoldering van den N.O. polder en wat de gemeente dan zal ontlasten van geweldige on kosten. Geldelijke tegemoetkoming voor school bezoek. Aan G. Komen, wonende op den afsluitdijk Hol land-Friesland, wordt op zijn verzoek een tegemoet koming ingevolge art. 13 der Lager-onderwijswet toe gekend, tot een bedrag van f24 per jaar, in de kos ten van het bezoeken door zijn kind van de O. L. school te Den Oever. Bezwaarschriften reinigingsrechten. Aan J. Slikker, Dr. L. Hoedemaker, M. de Haan Wz„ Jn. Hegernan Jz., H. Hollander, W. Baljs, N. Tijsen Jbz., J. Boersen en Jb. de Wit, wordt geheole of gedeeltelijke ontheffing verleend van do opgeleg de aanslagen wegens reinigingsrechten. De heer Doves wijst er op, dat de Slingerweg niet langer dan een half jaar aan de rioleering is aange sloten en daarom deze ontheffingen worden ver leend. Spr. vraagt echter, hoe het met de betaling door andere bewoners van den Slingerweg gaat, die geen ontheffing hebben aangevraagd. De Voorzitter zegt, dat vanmorgon meerdere aan vragen om ontheffing zijn ingekomen en die zullen ook in aanmerking komen voor ontheffing voor een half jaaj*. Onzerzijds zijn de menschen per abuis voor een geheel jaar aangeslagen. De heer P. Kooij merkt op, dat er naar deze riool belasting maar een slag geslagen wordt en spr. geeft in overweging in de instructie van den gemeente opzichter een bepaling op te nemen, dat elk perceel dat bij de rioleering aansluit tor secretarie opge geven moet worden Doordat nu een bewoner aan sluiting aan do rioleering vroeg, kwamen B. en W. op de gedachte, dat die menschen nog moesten wor den aangeslagen. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. dit in over weging zullen nemen. Ontslag en benoeming hoofd O. L. school te Den Oever. De Voorzitter zegt eerst in comité te willen gaan. De heer Oden vraagt war dat noodig voor is. De Voorzitter antwoordt, dat hij enkele mededeo- lingen heeft te doen die niet in openbare vergade ring gedaan kunnen worden. De raad gaat in comité. Na heropening deelt de Voorzitter mede: Het hoofd der O. L. school te Den Oever, J. Lammes, heeft zich om gezondheidsredenen genoodzaakt gezien ontslag te vTagen als zoodanig. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van een door hen te bepalen dag. Ten einde een stagnatie in den gang van het on derwijs zooveel mogelijk te voorkomen, zijn zij met den Inspecteur van het lager onderwijs te rade gegaan over een zeer spoedige vervulling van het openvallen de ambt Als gevolg van dit overleg is een sollicitatie ingekomen van R. Jofriet thans hoofd eener openbare lagere school te Heerhugowaard. Om verschillende re denen en tevens omdat de tijd daarvoor ontbroken heeft, hebber. B. en W. het .gewenscht geacht geen op roeping van sollicitanten te doen. In het belang van alle betrokkenen, ook in die van het Rijk en de gemeente, stellen zij daarom voor genoemden sollicitant, van wie© zeer goede inlichtingen zijn verkregen, tot hoofd der openbare echool te Den Oever te benoemen, met bepaling, dat deze benoeming op een door ben vast te stellen datum zal ingaan. Nadat het ontslag eervol is verleend, wordt de heer Jofriet met algemeene stemmen benoemd. De rondvraag. De heer Lont vraagt, verbetering van het Stroeër- pad en geeft in overweging dat werk door Jaap Lont te laten doen, die het verleden jaar zoo keurig net jes heeft gedaan. De Voorzitter zegt verbetering toe. Een poedel. De heer Lont deelt mede, dat hem is gezegd, dat met het bouwen van het z.g. „eigen gebouwtje" voer de S.D.A.P. begonpen was, vóórdat de vergunning was verleend. De Voorzitter zegt, dat dit niet juist is. De heer P. Kooij: Die slag is mis, hoor Lont! Een somber geluid. De heer Oden heeft straks de Voorzitter hooren klagen over de moeilijkheden met het sluitend krij gen van de hegrooting, mede in verband met de hoo- ge kosten voor de werkverschaffing. Kan de Voor zitter daar eenige cijfers van noemen? De Voorzitter is daar een beetje huiverig voor. Voor 1932 was de rijksbijdrage op 30 bepaald en dachten wij dat die 30 van de 100 was en niet van de 85 Immers door de Wieringermeercom- missie werd 15 bijgedragen. Maar de 30 blekon van de 85 te zijn Er is nu toegezegd dat het per centage zou worden herzien, maar tot nu is het percentage nog steeds niet bekend. Als de regeering vasthoudt aan die 30 dan zal aanstonds onze ge meente tot die gemeenten moeten behooren, die bij het rijk om hulp aankloppen en zullen wij het niet kunnen bolwerken. Getracht dient te worden, om dat, coüte que coftte te ontloopen, want dan zijn we onze zeggingschap kwijt. We hopen daarom dat er voor 1934 een flink aantal werkloozen zal ver dwijnen. De aanslagbiljetten voor de personeele belasting. De heer Oden vraagt wat de reden is dat de aan slagbiljetten voor de personeele belasting niet wor den uitgereikt. De Voorzitter zegt, dat dit een vrij ingewikkelde lijdensgeschiedenis is. Verleden jaar beeft de raad de opcenten op 100 gesteld. Dit besluit is eerst ge stuit door de Provincie Noordholland, en toen daar de stuiting was opgeheven, is het naderhand door "net Departement gestuit. Tenslotte heeft de Inspec teur gezegd, met de biljetten te willen beginnen en gaf deze in overweging zich met Finantiën in ver binding te stellen. Finantiën wist echter van niets, ook Binnenlandsche Zaken niet, maar de zaak be rustte bij Economische Zaken. Bij geruchte heeft spr. vernomen, da do oorzaak was de vraag of de opcen ten op de personeele belasting wel voldoende waren met het oog op de onkosten van de werkverschaffing. Mocht het gemeentebestuur voor een bepaladen da tum nog geen antwoord hebben, dan moest maar worden begonnen met te doen alsof het besluit was goedgekeurd- En de Inspecteur is dan ook met den aanslag begonnen en de biljetten zullen nu wel spoedig worden uitgereikt. De heer Oden wijst er op, dat ze dan tegen den winter uitgereikt worden en na 1 Januari komen dan de nieuwe biljetten al, dat is een bezwaar. De Voorzitter merkt op. dat doze zaak niet bij het gemeentebestuur berust B. on W. hebben er een zekere hoop in gezien dat het percentage van de rijksbijdrage in de werkverschaffing hooger zal wor den. De heer Oden: En wij hebben de hoop geknestord, rlaf We dit jaar vrijgesteld zouden worden van be taling van personeele belasting. iHerna volgt sluiting. DONDERDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) AVRO.: 8-00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuzlek; 10.30 Concert door het en semble Rentmeester; 12.00 Omroeporkest; 2.30 Idem; 3.00 Knipcursus; 8.45 Gramofoonmuzlek; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van da gen; 4.30 Dameskoor; 5.00 Voor grootere kinderen; 5.30 FEovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.30 Engelsch voor beginners; 8.00 Vaz Di- as; 8.05 Gramofoonmuzlek; 8.15 Concertgebouworkest; 10.30 Kovacs Lajos e© zijn orkest; 11.00 Vaz DJas; 11.10 Gramofoonmuzlek; 11.15 Kovacs Lajos. HUIZEN (1875 M.) KRO.: 8.00 Morgenconcert; NCRV.: 10.00 Gramofoon muzlek; 10.15 Morgendienst, 10.45 Gramofoonmuziek; KRO.: 11-00 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest onder leiding van Marinus van 't Woud; NCtRV. 2.00 Fraaie handwerken; 3.00 Gramofoonmu ziek; 3.30 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5-00 Handenar beid voor de jeugd; 5.30 Haagsch Strijktrio, 6-30 Cause rie; 6.45 Gramofoonmuzlek; 7.00 Politieberichten: 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Weekoverzicht. 800 Kerk dienst; 10.10 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M l 750 Concert; 8.40 Idem; 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.1 12.20 Gramofoonmuzlek: 1.30 Concert; 5.20 Gramofoon muziek; 6.35 Idem; 6.50 Concert, 8.20 Gramofoonmu ziek; 8.30 Gevarieerd programma; 9.20 Concert. KALUXDBORG (1154 M.) 11.20 Strijkorkest; 220 Oonoert; 7.30 Concert; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 BL) 850 Concert; 5d5 Concert; 920 Gramofoonmuziek. HAMBURG (372 M.» 320 Concert; 720 Idem, LANOENBFRO (472 ML| 1120 Populair concert; 12.55 Concert; 150 Gramofoon muziek; 5.55 Kamermuziek; 10.00 Gramofoonmuziek, 10.20 Dansmuziek; 11-20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1554 M| 1220 Concert; 120 Nieuwe gramofoonmuzlek; 425 Con cert; 10.00 Concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 820 Programma van Weenen. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 805 Gramofoonmuziek; 1250 Idem; 7.40 Idem; 8.20 Ge varieerd programma. MILAAN (381 MJ 4.85 Gramofoonmuzlek; 620 Idem; 820 Opera. ROME (441 KV 455 Vocaal- en Instrumentaal concert: 720 Gramofoon muziek; 9.20 Liederen; 9.36 Gramofoonmuzlek. WEENEN (517 M-V 820 Concert; 10.06 Gramofoonmuzlek. WARSCHAU (1411 M.) 4.15 Soliatenconoert; -8.35 Populair concert; 9.30 Dans muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 2.50 Gramofoonmuzlek; 5.20 Idem; 625 Gramofoonmu zlek; 7.50 Concert; 8.30 Concert. ZITTING VAN MAANDAG 18 NOV. VOOB DEN POLITIERECHTER. Hoorn. DE DRANKVEJRJETEIRENDE LOOPKNECHT. De 19-jarige expedltlebediende Jacob H., ln dienst van de distillateursfirma Schermer te Hoorn, was zoo vrij geweest de overwinning van zijn geliefd voetbal team ter gelegenheid van een zegenrijke kampioens match te vieren met een paar flesschen brandewijn, die hij uit den voorraad van den patroon had wégge nomen. Hij stond thans voor die brutaliteit terecht Zijn betrekking had hij bereids al Ingeboet Ei3ch f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak 1 15 boete of 15 dg. Alkmaar. GEBLOTEN-DEUIREN-BESOGNE. De bejaarde koetsier Hendr. S. te Alkmaar maakte zich schuldig aan een misdrijf, strafbaar gesteld bij het meer beruchte dan beroemde art. 247 strafrecht. Be sloten werd in deze zaak nadere instructie te gelasten en werd alzoo de affaire verwezen naar den rechter commissaris ter visie van rapport. Harenkarspel. DE KLEINE OPLICHTER. De 19-jarige Corn. Th. Dr. uit Harenkarspel, die te Heerhugowaard, ee© landelijke Ober had betoeterd, door hem ter voldoening van een gemaakte vertering een Belgisch 5 fr. stuk in zijn hand te moffelen, stond ln September wegens oplichting terecht en werd nu verder onderhanden genomen met 't resultaat, dat hij werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dager, benevens een extra benefietje in den vorm van 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 lang niet malsche proefjaren, 5 c h a g e n. DRONKEN EN BOVENDIEN NOG LASTIG. De kleermaker Dirk R-. niet aanwezig, had zich op 6 Juli in dronkenschap heftig verzet tegen den politie dienaar Flapper te Schage©. Hij had den verbalisant ook nog in 't gelaat gestompt, wat allerminst te pas komt. Hem werd een jasje aangemeten, pasklaar ge maakt voor den prijs van f 50 boete of 50 dagen. Anna Paulowna. DURE PEULTJES EN WORTELEN. Een niet verschenen opgeroepene uit Anna Paulow na, met name Joh. Petr. T., had de vrijheid genomen, eenige door den heer H. op *t Veld gezaaide en op gekweekte peulvruchten e© worteltjes baMadiglijk te vernielen. Blijkbaar bestaat er tusschen kweeker en vernieler een of andere ongenaine kwestie over huur recht. Eisch en vonnis f 25 boete of 25 dagen en f 50 schadevergoeding aan den heer Op 't Veld. UI t g e e st. EEN GARAGEHOUDER IN GEBREKE. Aan den garagehouder Adr. de J. uit Wormerveer was ten laste gelegd, dat hij zekeren T. Tesselaar een auto had doen besturen met een onjuiste wegenbelas- tlrgkaart. Het was een tamelijk verward gevalletje, volgens verdachte was de auto niet zijn eigendom, maar van zekeren heer Blokland, op wiens naam de kaart stond. De zaak werd aangehouden tot 27 Nov. ten einde den niet verschenen getuige Tesselaar, als mede mijnheer Blokland te hooren.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6