De Zesdaagsche. Raad Heerhugowaard. DE HULP AAN LAND- EN TUINBOUW. Katapult en straatlantaarns. Nu twee Nederlandsche koppels aan den kop. Plaatselijk Nieuws. Naerekomen Berichten, HoII. Maatij. van Landbouw, afd. Anna Paolowna. Vrachtauto te water. Marktberichten. Minister Verschuur verdedigt z|jn beleid. Minister Verschuur zegt in zijn Memorie van ant woord. dat, voor zoover het door hem gevoerde beleid geen instemming vond, hij gaarne bereid is dit nader te verdedigen en zoo noodig te wijzigen. Ten aanzien van land- en tuinbouw zegt de minister o.m. het volgende: De uitkeering van 25 cents per 100 Kg. aardappelen {oogstjaar 1932) heeft dezer dagen plaats. De betrokken regeeringscommlssari3 heeft, met voor kennis van den minister, het besluit van de Crlsis-Zui- vel-Centrale tot de uitkeering van f 5 per koe uit het Crisls-Zuivelfonds gepubliceerd. Dat de voor die uitkee ring noodige gelden uit Landbouw-Crislsfond? moeten worden geput, heeft vertraging der uitkeering mede gebracht Het is de meening van den minister, dat de productie in den landbouw in de komende jaren meer dan tot nu toe op voorziening van de binnenlandsche behoefte zal moeten zijn gericht Daarnaast echter wenscht de mi nister met nadruk op den voorgrond te stellen, dat de uitvoer van onze landbouwproducten zooveel mogelijk dient te worden bevorderd. Onder de middelen, die de landbouw in dezen tijd van overgang tot steun kunnen zijn, behoort ook <le teeltbeperking. Men zal hierbij met groote voorzichtig heid moeten optreden, rekening houdende met de op- ervaring, die telkens ln de practiijk wordt opgedaan. Reeds thans zijn verschillende maatregelen tot teeltbe perking getroffen. Voor de pluimveehouderij is voorts een beperking van den aanfok van kippen reeds gereed Wat het rundvee betreft, zal door een teeltbeperking moeten worden zorg gedragen, dat de runderen, die door de Crisis Rundvee Centrale uit de markt worden ge nomen, niet weder door jonge exemplaren worden ver vangen, waardoor de rundveebeperking haar doel vol ledig zou missen. Voorts zijn in voorbereiding teeltbe perkingen op het gebied van den tuinbouw en van aardappelen. Over de indiening van een ontwerp voor een nieuwe pachtregeling heeft de minister overleg gepleegd met zijn ambtgenoot van Justitie. Een regeling van den arbeidsduur In den land- en tuinbouw schijnt ln verband met de tijdsomstandighe den minder aangewezen. Het voor 1932 voor den tuinbouw beschik baar gestelde bedrag van f 5 millioen is nage noeg geheel uitgekeerd. Het restant bedraagt nog ongeveer f 100.000. Wanneer eenige nog hangende kwesties aangaande de uitkeering zijn afgedaan, zal dit bedrag geheel zijn be steed. De toestand van 's Lands financiën laat niet toe, dat het voor 1932 verleende bedrag nog wordt verhoogd. De voorbereidingen om tot steunuitkee ringen over '33 over te gaan zijn reeds zoover gevorderd, dat daarmede een aan vang ls gemaakt Het ligt ln de bedoeling het saldo van het invoermonopolie over 1938 te be stemmen om het steunbedrag te verhoogen, hoewel moet worden gevreesd, dat daarmede de richtprijs niet kan worden bereikt Twee Jongens tot een maand tuohtschool veroordeeld. Uit Amsterdam wordt gemeld: Eenigen tijd geloden werd een zeer groot aantel electrische straatlantaarns door jongens met kata pulten stukgeschoten. Gister stonden twee jongens, die op beeterdaad be trapt waren, voor den kinderrechter terecht. Zij wer den ieder veroordeeld tot één maand tuchtschool we gens vernieling. MEN MAG ER NIET OM „VUUR'' VRAGEN. Uit Sofia: De ambtenaren van het Bulgaarsche ministerie van financiën hebben een plan uitgevonden om de rijks inkomsten te vergrooten. Daar zoowel de lucifers- als de cigaretten-industrie staatsmonopolie zijn, zal het verboden worden, de eene cigaret aan te steken met het eindje van de vorige en men zal ook niet aan een rooker „vuur" mogen geven of vragen. Bij overtreding van dit verbod zal de politie zoowel aan dengene, die vuur vraagt als aan dengene die het geeft, een boete opleggen welke terstond moet worden betaald. Het gebruik van aanstekers is reeds verboden en er ls ook een wet in Bulgarije, welke het zelf rollen van cigaretten verbiedt Men hoopt hierdoor het ver bruik van sigaretten zoowel als van lucifers te doen toenemen. DERTEL IN HOOGER BEROEP. Uit Weenen: Rudolf Dertil, de pleger van den aanslag op bonds kanselier Dollfuss, die door de 'i-echtbank tot vijf jaar zware gevangenisstraf was veroordeeld,, heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. De zaak komt thans voor het Opperste Gerechtshof, ONTSNAPTE BANNELINGEN GEPAKT. Naar Fransch Guyana teruggezonden. Volgens mededeeling van het Fransche ministerie van Koloniën zijn eenlge tot dwangarbeid veroordeelde ge detineerden uit de strafkolonie in Fransch Guyana ont snapt, doch weer gearresteerd en naar de kolonie terug gezonden. Onder hen bevonden zich Nourrie en Duquenne, de moordenaars van den kassier Desprès. Zij waren ont snapt in een open boot en hadden gedurende vier weken zoolang geroeid, tot zij de wanhoop nabij waren. Zij wis ten nog Port of Spain te bereiken in Trinidad, waar zij voeding en kleding kregen bij het Leger des Heils. DE KERKRAMEN VAN FéCAMP. Vrouwelijke glazenier ontkent alle schuld. Dezer dagen werd melding gemaakt van de beschul digingen aan het adres van de vrouwelijke glazenier, mejuffrouw Huré, die ruiten van antieke kerkramen van de kathedraal van Fécamp die haar ter restaura tie waren toevertrouwd, zou hebben vervangen door co- plën. De origineelen, althans een paar er van, zouden vla een antiquair verkocht zijn aan den Amerikaanschen krantenkoning Hearst „Le Journal" heeft mejuffrouw Huré gesproken; zij bestreed alles wat van haar verteld was. Zij heeft de ruiten van de kathedraal hersteld en onder haar toe zicht doen herplaatsen. Copieën had zij niet gemaakt ra zij begreep ook niet waar en wanneer de vervan- ig van de echte ruiten door copieën zou zijn geschied, ji. - antiquair, wien zij de ruiten zou verkocht hebben, k zij niet en zij had oqk nooit, zelfs niet zijdelings, z- met hem gedaan* - PIJNENBURGWALS HEBBEN DE LEIDING Binnen het kommetje In het R-Ai-gebouw te Amster dam, dat wielerbaan heet, draait de cycloon van fiet sers vandaag voor het laatst Er liggen thans twee Nederlandsche koppels aan den kop, n.1, Pijnenburg—Wals en BraspenninxVan Kem pen. Gisteravond, toen de renners „als maar" rustig rond draaiden was het R.A.I.-gebouw reeds vol. Zesduizend menschen zetelden rond de baan. De laatste nacht gaat ln en de verwachtingen zijn boog gespannen. Nog liggen Pijnenburg en Wals met een ronde aan den kop, maar het zal direct beginnen te spannen, als de Franschen hun best gaan doen de verloren ronde ln te loopen. Tegen half tien eindelijk acht de wed strijdcommissie den tijd gekomen het huis iets te la ten zien en legt tien temporonden in. Als bij toover- slag komt het veld in beroering. Guimbretière. de bes te rijder van het Fransche koppel schiet weg in fraaien stijl. Broccardo lost hem in no time af en het duo slaagt er in een kleinen voorsprong te nemen. Pijnenburg en Wals zien het een en ander evenwel niet lijdelijk aan. De Brabander zet de vluchtelingen achterna en fraai afgelost door Wals loopt de ener gieke poging der Franschen op nul komma nul uit Weer valpartijen. Wedstrijd geneutrali seerd. Aan de jacht en de bewaking kwam plotseling een einde. Op de lange zijde van den noorderkant had Broc cardo het ongeluk te vallen. Half versuft werd hU naar zijn cabine gedragen, waar Viel hem onder handen nam. Na een paar ronden vielen, slechts enkele meters van de plaats, waar Broccardo neer was gestort, tegelijker tijd Buehler en de Wolf. Ook zij werden weggedragen en onderzocht Het roode licht werd ontstoken en de wedstrijd gedurende 20 minuten geneutraliseerd. Om half twaalf heeft Buehler af moeten stappen, om dat hij niet meer sturen kon. Tot aan twaalf uur viel nog weliswaar een fraai mo ment van geven en nemen te aanschouwen, doch span nende jachten met felle achtervolgingen ontbraken. Na middernacht keerde de rust weer. De stand wees toen aan dat twee Nederlandsche koppels aan den kop gingen, n.L Pijnenburg—Wals en Braspenninx—Van Kempen. Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemeester Van Slooten. Afwezig met kennisgeving de heer Kostelijk. Besloten werd de winkelsluitingswet in deze ge meente op Zondag 36 November en 3 December niet toe te passen. Ingekomen was o.m. een circulaire van den Mi nister over het tegengaan van excessen in de klee ding bij badgelegen heden. Voorzitter vond dit voor onze gemeente van wei nig belang. De heer Krom vroeg inlichtingen over het baden aan den Broekerhoek Spr. wees er op, dat er hier gemengd gebaad werd. Voorzitter zei. dai het hier ordelijk toeging. Het zwemmen geschiedt daar onder leiding van den heer Zomer, zoolang dit zoo blijft vertrouwt sprdat het daar goed blijft gaan. Ook de politie heeft er meermalen gekeken, maai zij was ook van mee ning, dat zich hier geen excessen voordoen. De heer Kooij wees er nog op. dat voor dames de gelegenheid wordt gegeven apart te zwemmen. De circulaire werd voor kennisgeving aangenomen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrij ven van de Thermochemische fabrieken, dat or geen destructor komt te Woerden, waarom zij van haar kant de overeenkomst als niet gesloten wenschen te beschouwen. Aan de muziekvereeniging „Hou en Trou" en „H.U.G.O." werd een subsidie voor 1933 van f50.— verleend. Aan de orde kwam de herstemming over het voor stel van B. en W in de vorige vergadering gedaan, om in het tekort, dat de muziekvereeniging H.U. G.O. in het dezen zomer alhier gehouden concours voor f 100 bij te dragen. Voorzitter had 's morgens nog een bestuurslid van H.U.G.O. gesproken en was hem medegedeeld, dat de vereeniging de f100 waarschijnlijk niet heelemaal noodig zou hebben, omdat het binnenkomen van het geld van het garantiefonds meeviel. Vuorzilter stel de daarom voor het voorstel uit te stellen, totdat men zeker weet hoeveel of er nog noodig zal zijn. Aldus besloten. Na bespreking in comité werd aan den heer R. Jofriet, wien met ingang van 1 December a.s. eer vol ontslag was verleend, vervroegd ontslag gegeven met ingang van 27 November, daar hij met ingang van dien datum te Wieringen was benoemd. Als hoofd van school I werd benoemd de heer J. Lammens uit Wieringen, met ingang van 27 No vember. Aan den heer J. Lammens werd met ingang van 1 December eervol ontslag verleend, als hoofd van school I, daar die school met ingang van dien daum wordt opgeheven. Vervolgens deelde voorzitter mede, dat het zoontje van den heer Kout opgenomen is in een instituut te Geel. Dit zal ongeveer f 300.kosten, hiervan zal door den heer Kout minstens f 100.betaald worden. Besloten werd de woning bij de O. L. School No. I bij inschrijving te verhuren. Voorts was er een verzoek van dr. Spierings, om in zijn huis centrale verwarming te laten maken. Voorzitter deelde mede, dat de kosten hiervan op ongeveer f500.zullen komen. Als de gemeente f300 betaalt, dan is dr. Spierings genegen de rest te be talen. Na uiteenzetting van den huidigen toestand werd het verzoek ingewilligd. Door den heer Wagenaar werd gevraagd welk be drag op de werkloozcnuitkeering gekort zal worden. Voorzitter antwoordde, dat op de begrooting een be drag voor werkloozenuitkeering staat van f20.000.—. er was gerekend op f 15.000.— steun van het Rijk. Hierop zal naar de berekening van B. en W. onge veer f 6000.gekort worden. De heer Krom vroeg eenige inlichtingen over het vleesch in blik. Spr. had gehoord, dat dit voor werk- loozen en in de werkverschaffing werkenden ver krijgbaar zal zijn. Spr. wilde het echter ook beschik baar stellen voor de noodlijdende tuinders, die het vaak slechter hebben dan de vorige groepen. Voorzitter antwoordde, dat de voorschriften hier omtrent zoo zijn, dat ook tuinders, die gesteund wor den, dit vleesch zullen kunnen krijgen. Hierna sluiting. EXPLOSIE IN ITALIAANSCHE VUURWERK- PAKHUIS. Twee dooden, twee gewonden Te Ascoll Piceno (Italië) heeft een ontploffing plaats gehad in een vuurwerkpakhuis. Bijna het geheele huis stortte In. Uit de pulnhoopen werden twee dooden en twee levensgevaarlijk gewonden geborgen. AARDSCHOKKEN GEREGISTREERD IN ITALïë. Uit Florence: Het seismographlsche observatorium heeft gisteren avond om 11 uur 40 een hevige aardbeving geregistreerd waarvan de haard zich op ongeveer 5000 KM. moet hebben bevonden, waarschijnlijk in het Oosten. GESLAAGD. Gisteren slaagde te 's Gravenhage onze plaatsgenoot de heer D. Steeman, werkman le kl. bij den Technischen dienst der Telegrafie en Telefonie voor het examen van Vakwerkman. GEMEENTE SCHA GEN. Politie. Gevonden: een portemonnaltje met eenig geld. De bijzonder groote belangstelling voor de vergade ring van de afdeeling van de H. M. v. L. deed den voorzitter, den heer C. Rozelman, opmerken, dat men de agenda, die maar weinig punten bevatte, zeker erg belangrijk vond. Bij de mededeelingen kwam de vraag om advies aan het hoofdbestuur ter sprake, over het plan van den regeeringscommissaris voor den Tuinbouwsteun. dat beperking der cultuur van tuinbouwgewassen beoogt. Zijn plan behelst een beperking van de teelt door progressieve vermindering, afhankelijk van de groot te der oppervlakte, die in 1933 me warmoezerijpro ducten was beteeld. De groote bedrijven moeten, vol gens dit plan. de teelt van tuinbouwgewassen ge heel laten varen. Mededeeling werd gedaan van het voorloopig schema. De vergadering vond het wel wat willekeurig om de proccntsgewijze vermindering bij 20 ha. plotse ling te staken. Als compensatie werd noodig geoor deeld. dat toestemming tot uitbreiding van de bie tenteelt werd verleend. De gemaakte opmerkingen zullen, met de vraag, of vroege aardappelen ook onder cte tuinbouwgewas- sen gerekend worden, aan het hoofdbestuur kenbaar gemaakt worden De heer Stammes merkte nog op. dat ook de Lan- gedijkers. die van hier hun kool betrekken, door de voorgestelde maatregelen in het gedrang komen. Men meende echter dat het dan op hun weg ligt daar tegen te ageeren. De vier vertrouwensmannen voor de terwe-orga- nisatie. de heeren C Rezelman, D. Schenk. K. Brug man en J. Tijsen werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Door het bestuur was een plan gemaakt voor con tributieheffing naar de grootte van het bedrijf- Het luidde: beneden 5 ha f3.00 contributie: 5—15 ha. f 4: 15—25 ha. f5: 25-35 ha. f6; 35—15 ha f7: 45 ha. en grooter f8. Na korte toelichting van den voorzit ter werd het voorstel zonder discussie aangenomen. De penningmeester, de heer Van Balen Blanken, hoopte, dat ook de niet aanwezige bezitters van groote bedrijven er hun goedkeuring aan zouden hechten en dat de eigenaars van kleine bedrijven, die om cle hooge contributie bedankt hadden, weer zouden toetreden als lid. Daar er allerlei geruchten liepen over de huur van boerderijen en gewassen in den Wiermgermeer polder, heeft de secretaris de heer N. Raap, daar naar een onderz»"^ ingesteld. De heer Jb. Linden- bergh hield nu over een en ander een inleiding. De heer Roebroek, lid van de directie (belast met het beheer der Domeinen in den Wieringermeerpol- der) is persoonlijk niet voor de uitgifte von de gron den. Indien dat toch geschiedt, dan zullen alleen de weidebedrijven uitgegeven worden. De algemeene voorwaarden behelzen o.a., dat de verpachting ge schiedt voor 6 achtereenvolgende jaren, met uitzicht op verlenging van het gebruik van de gronden. De wijze waarop de pachtsom vastgesteld wordt, is ge regeld bij bijzondere voorwaarden. Alles is op het oogenblik goed in orde en dat. moet. zoo blijven, zegt de heer Roebroek. Dus zullen alleen goede boeren in aanmerking komen voor het pachten. Mair dan moeten deze ook, als zij hun vak verstaan, met flink werken hun brood kunnen verdienen, want anders pleegt met roofbouw en is na 2 of 3 jaar de boel ver waarloosd. Met dat doel voor oogen stelt de afdeeling Cultuur de productieve waarde van de verschillende perceelen vast. Dan stelt men vast, wat voor dergelijk land de pachtsom is op het oude land en daarnaar wordt de „grond"*>achtsom bepaald. Rekening wordt ook ge houden met de risico die het gebruik van het nieuwe land meebrengt. Die „groncTpachtsom geldt dan, in dien het product (melk) normale prijzen opbrengt. Is dat echter niet het geval, dan wordt de „grond"pacht- som verminderd (of vermeerderd). Is de geldelijke op brengst b.v. 70 van wat voor dat jaar als normaal beschouwd kan worden, dan wordt de pachtsom op 50 teruggebracht. Men krijgt dus een mobile-pacht een pachtsom naar de waarde der producten. De som wordt daartoe in tweeën betaald. Eerst de helft van de voorloopig bepaalde „grond"som en dan later als de waarde der producten vastgesteld is, de rest. (In ons voorbeeld van 70 dus niets meer). Om de risico niet te groot te maken zullen bij het weideland ongeveer 6 bunder bouwland verhuurd wor den (voor tarwe of voor gerst, haver en bieten voor wintervoer). Uit de, op de inleiding volgende besprekingen, bleek, dat er groote belangstelling voor deze aange legenheid bestond. Op de vraag of er gein van net Rijk te krijgen zou zijn om mee te beginnen, moes' een teleurstellend antwoord gegeven worden. De bewering, dat zoo maar los perceelen graan te huur waren, bleek een praatje te zijn. De gelegen heid staat alleen open voor de bedrijfsboeren. Meegedeeld werd ook nog. dat er voldoende gelegen heid is om water in te laten. Voorzitter dankte den heer Lindenbergh voor zijn belangrijke en duidelijke inleiding. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of er ook nieuws was over de aardappel-regeling. Voorzitter deelde mede. dat „bonken" voor voer ver kocht mogen worden, mits ze stuk gestoken worden. De mirr'mumprijs voor consumptieaardappelen is f 2. De boer krijgt daarvan fl.50. maar het is „zeer zeer waarschijnlijk", dat later ook de resteerende fO.50 komt. Zoo is het ook „zeer waarschijnlijk" dat. het overschot van de aardappelen overgenomen wordt te gen 3/4 van den minimum-prijs. Men besloot er bij het Hoofdbestuur op aan te drin gen, dat dit pogingen aan zal wenden om gedaan te krijgen, dat er spoedig een regeling komt, waardoor het mogelijk is de aardappelen, die niet voor con sumptie geschikt zijn, als veevoer te gebruiken. Voorts werd meegedeeld, dat er een nieuwe poot- aardappel-regeling op komst is en dat de 'prijken ver laagd zijn en verder, dat de minimumprijs voor de Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 763 m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk regen. Temperatuur: 5 gr. C. is 41 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. GedlpL Opticien. Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. gewone aardappelen (eigenheimers) op 1 Dec. f2.10 en 1 Mrart f2.30 en 1 Mei f2.60 zal zijn. Voor een te houden winterlezing werd als onder werp genoemd: „De gouden standaard en de land bouw". Hierop volgde sluiting. H A F E N K A F 9 P E r DIRKSHORN. Gistermorgen om 7 uur geraakte de zware vracht auto van den heer A. Spoor uit Dirkshorn, tengevolge van het breken van den stuurstang, bij Groenveld van den weg af en in de langs den weg loopende sloot. De onbeladen wagen kantelde. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Door de fa. Blaauboer en Hossen uit Schagen werd het vehikel spoedig weer op den rechten weg gezet. De schade viel mee. De mo'or hoeft door het water niettemin geleden. SINT MAARTEN EENIGENBUBG. Woensdag J.l. had in café van den heer Visser te Eeni- genburg de afslag en combinatie plaats van eenlge per ceelen wel- en bouwland, afkomstig van wijlen den heer Scboorl en ten overstaan van Notaris de Lange te Alk maar. en wel als volgt: perceel 16, bouwland, groot 2.78.20 H.A.. te Eonl- genburg en 8.66.94 H.A. bouw- en welland te Harenkars pel, kooper de heer T. Kostelijk te Noordscharwoude, voor de som van f 5764; perceel 710, bouwland groot 2.16.90 H.A., kooper de heer J. Vlam te Warmenhulzen voor f 211; perceel 11 —15, bouwland, groot 3.45.57 H.A., kooper de heer K. Kalf voor f 4119; perceel 16—17. bouw- en weiland, groot 2.50.60 HA., kooper de heer W. Kaandorp voor f 2483; perceel 18. bouwland groot 0.60 A., kooper de her A. Borst Az. voor f 742; perc. 19, weiland groot 1.52.80 H.A., kooper de heer C. Schoor! voor f 1430; per ceel 20, bouwland groot 0.45.30 A.. kooper de heer A. Glas voor 1 684. De geheele koopsom was f 17.234.50. Z IJ P E OUDE8LUIS. Naar men ons mededeelt zal de zangver. „Nieuw Le ven" e.k. Zondag een openbare uitvoering geven ln lo kaal Buisman. Medewerking wordt verleend door de gunstig bekend staande „Funny Boys", van Schager- brug. Het belooft dus een moolen avond te worden. Zie voor nadere bijzonderheden adv. In dit blad. T 4 V n E V D IJ K ZUIDFCHARWOUDE. De afd. Broek op Langendijk-Zuidscharwoude van de Vara hield Woensdagavond een propagandaver- gadering in de zaal van den heer P Kramer alhier, speciaai een vrouwenavond Een flink aantri be zoekers was aanwezig, toen de heer A. Kaas de bij eenkomst opende Als declamatrice trad op Mevr. Rolien Numnn en als spreker de heer Oets, om Henk van het kinderuurtje. Op schitterende wijze werden door de declamatrice diverse fragmenten vertolkt, terwijl groote aandacht werd geschonken aan het gesprokene van den heer Oets De familie Kos zorg de voorts voor muziek. Het was een zeer goed ge slaagde avond. SCHAGEN. 23 Nov. Aangevoerd: 40 Kg. gelde koelen (magere) f 80—140, 35 idem (vette) f 150200, 40 vaarzen f 55140. 40 gras- kalveren f 2545, 29 nuchtere kalveren f 614. 163 vette schapen f 1423.50, 258 overhouders f 814. 6 bokken en geiten f 1.505, 45 vette varkens per Kg. f 0.32— 0.37, 93 biggen f 7—12, '19 konijnen f 0.75—1.50, 33 kip pen f 0.400,75. Kalfkoelen f 140—180. EIERVEILING SCHAGEN. 23 Nov. Aangevoerd zijn 73 partijen, 30.000 stuks kipeieren, 5 partijen, 700 stuks eendeieren. De prijzen bellepen; voor kipeleren van f 4.707, eendeieren f 4. De velling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het blad van Zaterdag aa. BROEK OP LANGENDIJK 22 Nov. Aangevoerd: 55000 Kg. roode kool f 11.60, 65000 Kg. gele kool f 1—1.10, 18000 Kg. D. witte kool f 0.70—0.90, 6000 Kg. uien f 1.70—2.50, drielingen f 1.20, 4000 Kg. bieten f 0.601.40, 4000 stuks bloemkool reus f 1.50— 6.10, n f 0.75—IN). NOORDSCHARWOUDE 22 Nov. Aangevoerd: 2800 Kg. uien f 2—2.10. grove f 2.60. 2200 Kg. peen f 2.70—2.80, kl. peen f 1.10—1.20, 1600 Kg. kro ten f 0.40—0.80, 82000 Kg. roode kool f 1—1.10, 46800 Kg. witte kool f 1.251.30, 53400 Kg. gele kool f 1, 28900 Kg. D. witte kool f 0.700.80, 325 stuks bloemkool f 4.40, 630 stuks andijvie f 0.50. WARMENHUTZEN, 22 Nov. Roode kool 54875 Kg. le kw. f 1—1.10, 16425 Kg. gele kool f 1, 11400 Kg. D. witte kool f 0.70—0.80, 2500 Kg. witte kool f 0.40, 1550 Kg. uien f 2—2.10, grove f 2.10 —2.20. 400 stuks bloemkool 2e soort i 1.50. AMSTERDAM, 22 November 1933. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 271 vette kalveren, le kw. 5460, 2e Idem 4652 ct„ 3e idem 4044 et, per Kg. levend gewicht; 16 nuchtere kalve ren f 58, 437 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg- 45—46 ct, zware varkens 4344 ct., vette varkens 42 —43 ct per Kg. slacbtgewicht. PURMFRBND, 22 November 1933. Paarden. (Laatste Najaarsmarkt). Aangevoerd stuks (vorig jaar 63). Slachtpaarden 1417 ct, pe* pond slachtgewicht, werkpaarden f 80120; hitteö f 6090. Handel stug. ALKMAAR, 22 November 1933. Op de beden gehouden Scheiveemarkt waren a311" voer en prijzen als volgt: melkkoeien f 150230, gel- ciekoelen f 80165, kalfvaarzen f 80140, geldevaarzen f 60—130, etleren f 40—100, met elkaar 831 stuks «n 211 graskalveren t 30—60, Handel .stug.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2