De Brabantsche Brief van Het Rotspad. Radioprogramma GESPRONGEN HANDEN en LIPPEN KLOOSTERBALSEM Ulvenhout, 21 November 1933. Menier, Dn buiten'zag wit van den mergen. De dakskes van stalle- kens en schuren glinster den wit teugen den vroe gen nog dusteren mergen, die wintersch-zwart over de stille schepping hong. De locht zag troebel grijs en hier en daar, waar de menschen al óp waren, daar sloeg de rook uit de schouwkcs, plat naar d' èèrde. Maar teugen zeuvenen, toen d'n dag heel laank- zaam komen ging, drong aan 't Oosten 'n rossig floers deur de dikke, wollige locht. Zouw En 'k wochtte. M'n pepke krokte in de stilte, die zoow log over d' éérde hong, da ge 'r haast oewen vinger in kon drukken. De rookslierten haakten vast aan 't kouwe witsel, da-d-ievers plekte. As draden trok de rook z'n eigen ervan los en as ik dan weer omhoog zag, naar d'n Oosterkim, dan drong 't rood as 'n kollesale olievlek dieper en grooter in de wolkenvacht die er deurschij nend van wier. Toen begost d'n witte buiten te gloeien. Al 't ijzig witsel kleurde ros. M'ncn grijze notenlóór kreeg werendig op z'nen ouwen dag *n klurke. Ja, 't zonneke ging winnen vandaagl 't Rood in de locht barstte open. de zon puilde-n-er deur. En 'n feest van gouwen licht jubelde over de weareld. 'Nen klèère winterdag was moeizaam geboren uit die zware, dustere locht. 'Nen klèère winterdag was opengegaan lijk 'n bloeiende klaproos, gebarsten uit d'n zwaren knop, die ros verkleurd was. Blek sprong teugen me omhoog. Hij kwam z'nen „goeien-mergen" wcnschen. De kiepen stapten mee schokskes, as deftige weduwvrouwkes, uit de stallen en schuren. Bles, m'n perdje, scheen d'n dag gezien te hebben deur 'n spleet van d'n stal en hinnekend schuurde-n-ie z'n flaanden teugen de stutsels. De koeibeesten, wakker gemokt deur Bles, ropten d'r eigen mee veul lawijd op, 't lieve leven was wakker geworren, zoow gaauw t zonneke z'n eerste licht over die rosse barst dee vloeien. De stilte leek verdaampt. Was weggetrokken lijk 'nen wolk, ergens de onendigheid in. Ik voelde me weer staan, op allebei m'n klompen, op den nat-glimmenden erft, waarteugen 't witsel in drupkes tikte van de dakskes en de takskes af. 't Allerleste blad, nat en zwaar nouw, smakte uit d'n notenlèèr. Viel plat, as 'n dooie musch uit z'n nestje, teugen d'n èèrde. 'k Moest 't blaaikc even op rapen, er naar peinzen, om 't toen weer veurzichtig te laten vallen. Waarom? .Ta, waarom? D'n mensch pakt wel 's meer wa vast mee z'n haanden, terwijl ie van te veuren wit, dat er niks vast te houwen valt Maar as ik van den middag mee m'nen leegen wa gel weer van de stad kwam, twee uren omtrent, dan lag d'n weg in doffen mist. Koud stond d'n nevel op de weareld. Ge slikte "m! De velden dreven in de lage wol ken. 'tLaand leek overstroomd. Van mist. Hij droop uit 't gebomte op t zeiltje over m'nen wagel, da blonk van 't nat Twee slagen vielen uit de locht Uit ons torentje maar ik kos 't nie zien. Twee slagen, ingehouwen van den mist, of die z'n haand op de klok gelegd had. D'n dag was gaauw vergaan. 'k Voelde me as 'n vischke in 'n vischkom, da baang r is 2'n neuske te stooten teugen 't „niks" da toch zoow glashaard is Blek trok minder haard naar huis. Hij had onder d'n wagel ok da-d-akwarium-gevoel, docht ik. 'k Trok m'n oogen steeds opnuuw weer open, maar daar was deur dieën looiën muur nie henen te ko- men! 'Nen struik, hier en daar In t laandschap. kwam effen mee z'nen top boven de nevels uit. En weer hong dieën wolk van stilte om de weareld gesloten. FEUILLETON Naar het Engelsch. 19. Hij wist nu, waarom Effie haar zoozeer ver borgen had gehouden en waarom Dorothy zelve zich zeker zoo lijdelijk had laten meevoeren. Hij raakte even haar schouder aan, maar verschrikt deinsde zij achteruit. ^Dorothy, ken je mij niet?*' Er volgde geen antwoord, maar nóg doordrin gender werd de vragende blik in haar oogen en zij haalde diep adem. „Ik ben het, Colin!... Dorothy, liefste! Kèn je mij nu niet meer?" En terwijl hij in zijn alles overweldigende lief de haar toen in de armen zou hebben gesloten, liet zij ineens een scherp doordringenden kreet hooren, en, eer hij haar kon terughouden, was zij in de duisternis verdwenen. Hij trachtte niet eens haar te volgen, zóó ont zet was hij door die teleurstelling. Hoe lang hij daar nog stond, wist hij zelve niet, maar de gedachte aan zijn gasten viel hem toen ook weer in en langzaam liep hij verder. Dien volgenden ochtend zou hij naar het kas teel gaan, Effie opzoeken en voor Dorothy de beste medische hulp raadplegen. Met gebogen hoofd ging hij den weg naar Dolour Begg terug. Had hij nog even gewacht, dan zou hij Doro thy hebben zien terugkeeren. Zij had zich tus- schen de boomen verborgen, maar na eenigen tijd sloop zij weer te voorschijn, angstig spiedend naar alle kanten, en op de brug bleef zij weer staan. Het geluid van Colins stem had vage herinne ringen in haar gewekt... Telkens hoorde zij weer klinken, dat innig, teeder-verlangende: j,Doro- da'k tusschen 't gedokker van m'nen wagel, Blek z'n nagels op de keiën heurde stappen. 'k Was blij weer thuis te zijn Bij 't binnenkomen liep ik ok weer teugen d'n daamp op, maar da was beter. Lekkeren, warmen en geurigen daamp van d' èèrpels, die Trui sjuust sting om te schudden. Daamp. gevuld lijk 'nen bonbon, mee geur van de vette ker menaaikes, zoowdat d'n honger meteen teugen oew maag stompt, as ge binnenkomt uit dieën blaauwen, mren mist, die as 'nen dweil om oew gezicht gesla gen wierl „'t Is hier beter dan buiten, Truikel" „Niks gedaan" hoep-ploep daar tuimelden de stoomende patatten weer droog deur de pan „bui ten" mokte Trui toen d'r aantwoord af. „Trui, 'k ben akelijk van d'n honger, schiet 't op? „Schuif maar aan." En uit d'n daamp, die deur d'n huis hong, veural om de plattebuis, heurde-n-ik Trui roepen, zien kos ik ze nie, goed ontvaangen?" „Gewoon, gewoontjes ce!" „Bestellingen?" „Eerpels!" „Veul?" „Nie te klagen!" Meteen siste-n-er 'n lawijd uit de pan, da'k niks meer verstaan kos. Onder da gesis plompte Trui de èèrrpelschaal vol en 'n bietje trotsch keek ik naar die prachtschaal van daampende èèrpels droog as 'n nootje en vast as appels. 't Water liep van de ramen. Binnen d'n kookdaamp, buiten d'n zware nevel, m'n huiske was 'n werm, vei.ig nest, 't allerbeste plekske van de heele weareld, da k veural op deus moment, mee m'n leege maag en die malsche frèèt- geuren, veur gin paleis geruild zouw hebben, nog nie mee 'n Truike van twintig jaren d'r in! Toen zette Trui de koekepan op tafel, waarin 'n paar kermenaaien lagen te drijven, amico, maalsch as boter en éenen mee 'nen raand sappig vet, da'k m'nen keus al gemokt had. veur de pan stond. Onderwijle keek Trui over d'ren dikken erm en vroeg ze: „hoeveul èèrpels?" ,,'n Vol bord, toeteloeris!" „Hoeveul hedde 'r verkocht, bedoel ik?" „Twintig mudjes!" „Neeje?" zee ze ongeleuvig. „Jaje!" zee ik hongerig. „En vleejen week was *t zeuventig mud bij me- „Da wordt 't van de week weer, Trui. waant de menschen doen allemaal óp, vanweuges de komen de regeerings-prijsverhooging!" „Me kunnen ze maar iens kwijt zijn", zee Trui en ze knipte 'n ogske: „wa gij, Dré? „Da's waar!" Toen pakte ze de pan mee de kermenaaien weer op, zette ze achter op de plattebuis en sjuust as ik wa zeggen wouw, dan begreep ik, amico, da'k 'n borreltje gong krijgen. 'k Zweeg dus rap en hiew m'n eigen sjaakes. Eh jah 'k heurde ze bezig op de plaank van d'n kelder, waar de kruik staat Ze kwam 'n bietje dichter bij me staan, kneep d'r ogskes 'n bietje dicht en bekaanst 'n bietje verle gen (sodepin, na vijfendartig jaren!) zee ze: ,,'t kan lijen, boske!'' En toen neeë, da's privee! Maar veur d'n tweeden keer vandaag, kwam 't zon neke deur de dikke mistlucht gekropen! „Truike", zee ik, ik kreeg 'n mieljonnairsbui, amico, „Truike, gaat 's efkens van m'nen knie en snijdt da raandje vet 's van dieën éénen kermenaai, da wil 'k opzuigen gelijk mee m'n borreltje." En sjuust as Trui nar de plattebuos ging, kwam Driek Frijters binnen, onze postbooi. Trui en ik keken mekaar 'saan en verdijd as ze nie 'n tikske kleurde...! Frijters lee weer 'n stapeltje brieven neer van m'n lezers en lezereskes gatsamme. ze kunnen Ulven hout teugeswoordig goed vinden, amico, tot uit t Buitenlaand toe, en eindelijk.... verduveld weer 'n zonneke vandaag, eindelijk 'n briefke uit d n Ouwenbosch van Dré III. En as Frijters vertrokken was, mee 'n sigaar die krijgt ie altij, veur 'n brief van m'n boske! dan zat ik al te lezen as Trui zee: „da was ok op 't nip pertje. Dré!" „Watte?" meteen las ik deur. „Nouw eh toen, toen dieën Frijters binnen kwam!" „Oow", zee ik, maar haalf begrijpende. Nouw gaai ik er afscheien, waant m'n velleke ge rokt vol. Maar ditte mot ik oew nog zeggen: 'k heb nóg 'n horretje g'ad enen de rest was net-zoow. 'k Weet nie wa ze bezielt, maar één ding is wèèr onzen èèrpel is puik en hij gaat vlot van de haand! Veul groeten van Trui. en as altij gin horke min der van oewen toe a voe DRé. ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ Dank z|f den KLOOSTEKBAISEM beeft zU die nu nooll meer! 9'tWas een gruwelijke lest en tiet deed geweldig zeer. tiet bloed stond er al tijd ooorAllerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de klooen terug. Gewone huld-erémes hielpen mij eoenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. A'a wrijf ik eiken ochtend en aoond Klooster balsem er op. Dat doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom Ik met mijn han den naak In het water. Het was een uitkomst" H. de J. te a-H. ABf K FD'C ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— ZONDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.30 Postduivenberichten en voetbal mededee- lingen; 8.32 Tuinbouwhalfuurtje; 9-00 Orgelspel door Joh. Jong; 9.20 Gramofoonmuziek; 9.40 Orgelspel; V-P. R.O.: 10.00 Kerkdienst; AVRO.: 12.00 FUmpraatje 1230 Concert; 2.00 Boekenbalfuurtje; 2,30 Omroeporkest; VARA.: 5.00 Kinderuürtje; 6.00 Kleln-orkest; 7.00 Toe spraak door A B. Kleerekoper; 7.30 De Flierefluiters; AVRO. 8.00 Vaz Dj as; 8.15 Kovacs Lajos en zijn or kest; 9.00 Tino Pattiera, zang; 9.15 Omroeporkest; 9.45 Al ex de Haas zingt straatliedjes; 10.05 Vervolg con cert; 10.45 Gramofoonmuzlek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) NORV.: 8.30 Morgenwijding; KRO.: 9.30 Gramofoon- muzjek; 10.00 Hoogmis; 12.00 Sextet; 1.00 Causerie; 1.20 Sextet, 2.00 Godsd. onderricht voor ouderen; 2.30 Orkest; 8.00 Leeing, 3.30 Gramofoonmuzlek, 4.00 Orkest' 4.30 Zlekenhalfuurtje; NCRV.: 5.00 Kerkdienst; 7.30 Gewijde muziek; KRO.: 7.45 Voetbaluitslagen; 7.50 Le zing; 8.15 Orkest; 9.05 Hoorspel; 9.50 Vioolspel; 10.05 Gramofoonmuzlek; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Orkest. LUXEMBOITRf» (1191 M.) 7.50 Concert; 8.40 Idem; 10.20 Operettemuzjek. BRUSSF.I (509 M.1 10.20 Gramofoonmuzlek; 11.20 Orkest; 12.20 Idem, 1.30 Idem. 2.00 Idem: 5.20 Dansmuziek; 7.20 Gram.muziek. KALUNDBORG (1158 M.) 2.45 Orkest; 5.10 Gramofoonmuzdek; 7.35 Volksliederen 9.00 Gramofoonmuzlek; 9.35 Omroeporkest. BERI.MN («19 M.) 7.30 Gramofoonmuzlek; 11.20 Concert; 3-20 Populair concert; 5.20 Gramofoonmuzlek; 7.25 Orkest. HAMBURG (372 M) 11.20 Omroepkoor; 3 20 Concert; 5.35 Idem; 950 Idem. LANGENBERG (472 Ml 10.20 Orkest; 11.20 Gramofoonmuzlek; 12.35 Solisten- concert; 5.35 Concert; 10.20 Orkest DAVENTRY (1554 M.> 12.50 Oellorecital; 120 Concert; 2.20 Gramofoonmuzlek 3.20 Concert; 420 Pianorecital; 6.10 Britsche orgel muziek 7.50 Zang; 9.50 Concert PARIJS-EIFFEL (1446 M 12.50 Concert; 1-35 Idem; 3.35 Populair concert. PARIJS-RADIO (1725 M> 8.05 Gramofoonmuzlek; 12.40 Gewijde muziek; 12.50 Gram.muzlek; 3.20 Idem; 5.20 Idem, 8.20 Concert. Mn AAN (331 M.) 4.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuzlek; 8.05 Opera. ROME (441 M.) 4-20 Concert; 8.05 Operette-uitzending, WEENEN (517 M> 4.15 Omroeporkest; 6.20 Concert; 9,20 Idem. WARSCHAU (1411 M> 7.10 V rooi ijk programma; 8.05 Zangspel. BEROMUNSTER (460 M.) 2.50 Concert; 6,10 Gram.muzlek; 2,50 Opera. MAANDAG 27 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M) VARA.: 8-00 Gram.muzlek; VPRO.: 10.00 Morgenwij ding; VARA: 10.15 Voordracht; 10.30 Orgelspel. 1100 Voordracht; 11.15 De Notenkrakers; 12.00 Concert 145 De Flierefluiters; 2.15 Klein-orkest; 2.45 Rustpoos, 3.00 Viool en piano; 3.30 Muzikale causerie, 4.30 Voor de kinderen; 5.C0 Zang en orgel; 6.00 The Ramblers; 630 Muzikaal babbeltje; 7-30 Orkest. 8.10 Herh. S.OB.-be- richben; 8.12 Orkest: 9.15 Vaz Dias; 9.30 Orkeet 10.00 Radiotooneel; 10.50 Muzikaal allerlei. HUIZEN (1875 M.) NCRV.: 8.00 Schriftlezing; 815 Morgenccncert; 10.80 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Gram.muzlek; 12.00 Politieberichten: 12.15 Orgelconcert: 200 Uitzen ding voor scholen; 2.35 Causerie. 3.15 Knippen en sbof- versieren; 3.45 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Arnh. Instrumentaal ensemble; 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politic berichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Vragen uurtje; 8.00 Strijkorkest; 10.30 Gram.muziek, LUXEMBOURG (1191 M.) 7.50 Concert; 8.40 Concert; 9.20 Concert; 10.20 Concert. BRI'SKRI (509 M.) 12.20 Gramofoonmuzlek; 130 Orkest; 5.20 Symphonle- orkest; 6.35 Gramofoonmuzlek; 820 Radioorkest; 9.30 Radio-orkest KAI.UNGBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 7.35 Concert;; 9.35 Kamermuziek; 1020 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.25 Kamermuziek. HAMBURG (372 M.) 10.50 Noragorkest; 12.40 Pop. muziek; 1.40 Gramo foonmuzlek; 320 Concert; 8.20 Pianorecital. LANGKNKKKO (472 M.» 1120 Gramofoonmuzlek; 12.55 Omroeporkest; 1.20 Gramofoonmuzlek DAVENTRV (1554 M) 12.20 Orgelconcert; 1.50 Gramofoonmuzlek; 320 Idem 6.50 grondslagen der muziek; 8.20 B.B.C.-orkest; 9 55 Idem; 11.10 Sydney Kyte en zijn band; PARUS EIFFKL (1446.) 730 Concert; 835 Concert PARIJS RAPIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuzlek; 125 Orkest; 7.40 Gramofoon muzlek; 7.50 Pop. concert; 9.05 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 4.30 Orkestmuziek; 6.00 Gramofoonmuzlek; 730, 735 Gramofoonmuzlek; 9.05 Kamermuziek; 9.50 Gramofoon muzlek. ROME (441 M.) 4.50 Zangvoordracht; 8.05 Pop. programma. W KKN KN (517 M l 620 Orkest; 7.50 Omroeppotpourri; 920 Gramofoon muzlek. WARSCHAU (1411 Ml 720 Omroeporkest; 8.35 Idem; 9.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M) 6.45 Pop. concert; 735 Muziek van Bach. thy! Dorothy!" Het leek haar wel, of zij tal- looze gezichten voor zich zag verschijnen, als in een nevel, zoodat ze ze niet herkende, of duidelijk onderscheidde. En daarbij dan nog aldoor dat gegons en gezoem! Ten slotte bedekte zij haar ooren met de han den en daardoor hoorde zij dan ook niet, dat er weer voetstappen naderden. Rokeby Wemyss trad een paar schreden dich terbij en herkende het teere, hulpelooze meisje nu heel alleen en dus in zijn macht! Al het slechte in den man ontwaakte. Eén mis stap... en zij zou in den zwarten poel liggen en zou den volgenden morgen daar gevonden wor den... Hij zou haar identiteit echter kunnen ver klaren en ten slotte zoo bezit kunnen nemen van het goed Wemyss. Dit alles flitste hem in een ondeelbaar oogen- blik door de hersenen... Hij legde haar de hand op den schouder en zij keerde zich om, met een kreet van schrik. Toen zij echter opkeek in zijn donker gelaat, was zij als betooverd en verroer de zich niet. „Eindelijk!" fluisterde hij. „Eindelijk en ten slotte!" Toen was het ineens, of zij haar geheugen had weergekregen en met een kreet van ontzetting riep zij: „Rokeby!... Rokeby! Ben jij dat?" HOOFDSTUK XV. Effie, die juist den rotsweg naar het kasteel besteeg, had dien kreet gehoord. Onmiddellijk wierp zij haar mand naast zich neer en met de behendigheid van een boschkat sprong ze' den man op den rug en sloeg haar armen om zijn hals. De leuning van de brug knapte door de worsteling, die nu ontstond; het volgend oogen- blik weerklonken twee zware plonsen en beide li chamen verdwenen in de diepte, waarna er een onheilspellende stilte volgde. Een gedaante lag ineengedoken op de „Lange Brug"... Het was Dorothy, die nu volkomen be wusteloos was. Twee uur later vond dokter Page haar zoo, toen hij gevolg had gegeven aan den oproep van Effie; en hij droeg haar naar het kasteel. Nog nooit had Dolour een zoozeer sensatie- wekkend geval doorgemaakt! Ondanks den regen en den wind scholen overal groepjes samen, voor namelijk om en bij het postkantoor. „Twee lijken werden gevonden in de zwarten poel onder de „Lange Brug": het een de oude kamenier van de dame op het kasteel, het ander een gast op Dolour Begg; en de oorzaak van dit ongeval was een geheim. Sandy McDougall, die de lijken ontdekte, toen hij terugkeerde van Perth, was de held van den dag en moest telkens weer de geschiedenis ver tellen, hoe hij éérst de gebroken leuning had ge zien en toen, neerkijkend in den poel, de lijken had ontdekt: hoe hij hulp had gehaald en de on- gelukkigen door middel van touwen opgehaald werden; hoe hij Effie had herkend en den gast van den jongen Lord van Lolour Begg, hoe de dokter had verklaard, dat ze beiden door den schok van een uitstekenden rotspunt bewusteloos zouden zijn geworden, tot die toestand in dood was overgegaan en hoe Sandy zelve steeds had volgehouden, dat de leuning ook niet meer be trouwbaar was. Rokeby was naar Dolour Begg gebracht. Effie, met voor haar ongewoon vreedzame uitdrukking op het gelaat, lag in het kasteel. Het was, of zij wist, dat haar geliefd meesteresje nu eindelijk veilig zou zijn. Beide dooden werden op denzelfden dog op het kerkhof bij Dolour begraven. En naarmate de dagen verliepen, bedaarde ook de opwinding in het dorp. Algemeen werd aangenomen, dat het een ongeval was geweest en de leuning van de brug werd hersteld. Effie zou zeker zelve getuigd hebben, dat zij met dit noodlottig einde wel wat bereikt had. Dokter Page, die met groote belangstelling had geluisterd naar de beschrijving, die Effie had ge geven van het ziektegeval van Dorothy, had met de uiterste zorg de patiënte onderzocht en na af loop deelde hij Colin mee. dat hij naar Edinburg wilde telegrafeeren, om de beste medische hulp. Hij meende, dat een zeer bekwaam chirurg al daar waarschijnlijk een tweede operatie noodza kelijk zou achten en hij hoopte, dat door de ver wijdering van een klein beenstukje, dat op de hersenen drukte, alles weer in orde zou komen en de jonge dame, gezond naar lichaam en geest, zou kunnen voortleven. Men kan zich voorstellen de hoop en de vreug de, die deze uitspraak wekte bij Mr. Fenwick. De beroemde specialist uit Edinburg, die den dag daarop kwam, kon zich volkomen vereeni gen met de opvatting van dokter Page, zoodat on verwijld tot de operatie werd overgegaan. Dus had daar in het kasteel het wonder plaats, dat Dorothy haar geheugen weerkreeg. Niet in eens, ma«.r stuk voor stuk kwamen de herinne ringen bij haar boven; de verbeteringen van haar lichamelijke gezondheid ging daarmee hand aan hand. Colin begaf zich iederen dag naar het kasteel met bloemen en vruchten en de berichten, die hij te hooren kreeg, waren steeds gunstiger, zoodat hij zich nu weer als den gelukkigsten mensch ter wereld ging beschouwen. Dorothy had naar Effie gevraagd; nu binnen een paar dagen zou dokter Page zijn patiënte toe staan, om een uur op te zitten en zoo zou het niet lang duren, of Mr. Fenwick zou haar ook al eens even mogen zien. Mary Fenwick zei, dat ze in die dagen haar neef haast niet kende, want hoop en vreugde hadden dan ook een heel ander mensch van hem gemaakt. Lady Elinor was naar Londen teruggekeerd, en enkel Mary en haar echtgenoot waren bij den jongen Laird op Dolour Begg. Het was een prachtige dag in Maart, toen ein delijk Colins geduld beloond werd en Mrs. Mc Dougall met een glimlach van sympathie den jon gen man kwam aanzeggen, hoe de dokter had verklaard, dat zij Mr. Fenwick mocht meenemeD

Schager Courant | 1933 | | pagina 22