Het Rotspad. Radioprogramma IJs- en Volksvermaak. Raad Anna Paulowna uitgesteld. Duivententoonstelling. VTBUWe 'TtlltVOTfP VT-Jedenvergaderlng van IJs- en Volksvermaak op {Zaterdag 25 November 1933, des avonds te half acht wi lokale van den heer Kossen alhier. vfRie heer C. Rutscn, het woord nemende, zegt als oudste Bestuurslid aangewezen te zijn deze verga- Siering te leiden, zulks wegens de ongesteldheid van 'den Voorzitter, den heer Wilbrink. Gelukkig is de heer Wilbrink aan de beterende hand en met den ,wcnach dat hij dan ook weer spoedig in ons mid den zal verschijnen, opent de heer Rutscn de ver- Va dering. "-♦Hierna worden notulen en jaarverslag onder dank 4fe'notulen en het jaarverslag. Op een desbetreffen de vraagt zegt dc hoer Rusten alleen gaarne aan .het jaarverslag nog te zien toegevoegd, dat de heer jjW. Peereboom het vorig jaar f25 voor de vereeni- giog heeft gewonnen met den wedstrijd, gehouden te 'Alkmaar en een medaille voor hem zelf. Een en ander zal in de notulen van deze vergadering door 'don secretaris worden opgenomen. Hierna worden notulen en jaarverslag onder danw voor de samenstelling goedgekeurd en geteekend. iMededeelingen: •Door het Gemeentebestuur is f100 subsidie toege zegd, waarvoor schriftelijk dank zal worden ge bracht. Door den K.N.S.B. is aan onze vereeniging alleen toegezegd den wedstrijd Schoonrijden voor heeren. Verslag nazien rekening. "De heer Kossen brengt verslag uit omtrent het .nazien der rekening van den Penningmeester en t advisert de vergadering de rekening goed te keuren 'en den penningmeester onder dank voor het beheer te dechargeeren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. De ontvangsten hebben bedragen f 1027.02, de uitgaven i 1026.13. Het saldo in kas bedraagt thans f 72.27. Verkiezingen. In de plaats van dcii heer G. Wit (aftredend) wordt als rekeningcomrnissielid aangewezen dc ^heer Coops. De beide andere Commissieleden voor ^het volgend jaar zijn de heeren J. Ie Clcrcq en H. "V. Kossen. Wegens aftreding van den heer P. Strijder (niet .herkiesbaar) wordt als Bestuurslid gekozen de heer C. Amels, welke zegt wel meer ijsrijder te zijn dan bestuurslid, doch zijn benoeming wel wil aannemen. Als afgevaardigde naar de vergadering der IJ.H.N. wordt benoemd de heer C. Rutsen. Programma winterseizoen. IJs en weder dienende zullen de navolgende wed strijden worden gehouden: 1. Kinderwcdstrijden; 2. Wedstrijden Clubleden; 3. Westfriesche Wisselbe kerwedstrijden; 4. Hardrijden voor dames op twee afstanden; 5. Kampioenschap schoonrijden voor hoe ren (toegewezen door den K.N.S.B.). Nog is aangevraagd de Bondsdag der IJ.H.N., waarvan echter nog niets is bekend. De financieel© kosten van dezen wedstrijd zullen voor de ver eeniging f200 bedragen. De entrée is dan echter voor de vereeniging. Na het voor en tegen te hebben be sproken, worden deze kosten, hoewel een belang rijk bedrag, toch niet overdreven geacht en is het besluit der vergadering bij toewijzing deze toch vrij zeker belangrijke wedstrijden aan te nemen. Als vergaderlokaal voor het volgend jaar wordt aangewezen de Prins Maurits. Een kwestie inzake te betalen staangeld voor consumptietenten wordt na bespreking in handen gegeven van het Bestuur om een en ander op dc juist mogelijke manier te regelen. Namens den heer J. Keetman, welke kennisge ving heeft gegeven verhinderd te zijn de vergade ring bij te wonen, bespreekt de secretaris de moge lijkheid om te komen tot een vaste baancommissic, waarin eventueel aftredende Bestuursleden vaste functies zullen krijgen. Een en ander wordt door voorsteller geacht te zijn in het belang der ver eeniging.' Het Bestuur krijgt vrij mandaat in deze een regeling te treffen. Tevens wordt door den secretaris een voorstel doorgegeven van Keetman, om van de Algemeene vergadering machtiging te krijgen f50 uit te trek ken om een proef te nemen met driepootafzettin gen om wedstrijdbanen. Waar na toelichting blijkt dat zulk een afzetting een belangrijke verbetering zal wezen, wordt goedgevonden hiermede een proef te nemen en genoemd bedrag hiervoor uit te trek ken. De heer W. Keetman Wz. Jun. geeft in overweging de afzetting voor het publiek een paar meter ach teruit te zetten, het publiek komt te kort op de wedstrijdbanen. Tevens geeft hij nog verschillende aanwijzingen wat afscheiding en'grenslijnen betreft. Een en ander zal door het Bestuur zooveel moge lijk ter harte worden genomen. FEUILLETON. Naar hel Engelscli. 20. Golin en Dorothy trouwden vroeg in het voor jaar, en terwijl er op Wemyss veranderingen werden aangebracht, gingen zij buitenslands. Er werd een prachtige oranjerie aangebouwd, een tennisbaan gemaakt en overal werden parket vloeren gelegd, zoodat Dorothy Fenwick haar oud huis haast niet meer herkende, toen zij het terugzagen. Ruim een jaar na hun huwelijk, toen hun stam houder al een paar weken oud was, gingen zij naar Londen, op herhaalde uitnoodiging van La dy Elinor en hier ontmoetten zij twee oude ken nissen. De eene was Lady Monica Fitzgerald, die nu eindelijk in het huwelijk zou treden met Lord Allan. De ontmoeting had plaats op een schilde rijententoonstelling en Lady Monica liep op haar toe met de vraag: „Lieve ben jij dat waarlijk? Wat zie je er goed en gelukkig uit!" ..Ik ben ook gezond en gelukkig," lachte Doro thy. „Hoe maakt u het, Lady Monica? Marv ver- lelde mij. dat u trouwen ging." „Ja, eindelijk zal het er dan toch eens vckn ko men. Allans tante heeft mij omgekocht met een prachtig stel diamanten, eeö. familiestuk, waar ik alles voor doen zou!... Maar laat ons nu niet lan ger van mij spreken! Ik heb altijd zooveel belang stelling voor je gevoeld; je weet, ik heb je neef gekend." „Die is dood," zei Dorothy zacht. ..Ja, en dat is ook maar heter! Hoe kwamen jullie beiden eigenlijk familie van elkaar te zijn? Rondvraag. De heer Coops memoreert de moeilijkheden wel ke zich vorig- jaar hebben voorgedaan, met het doorgeven van dc opgenomen tijden bij de wed strijden aan den secretaris. Het publiek verdringt zich dan steeds in die mate om de betreffende tent, dat een en ander inderdaad veel moeilijkheden op levert, Het Bestuur zal voortaan strenger de hand houden, om hen die niet binnen dc ronde baan bc- hooren, zooveel mogelijk te verwijderen en de tent van den secretaris geheel af te zonderen, zoodat daar niemand anders binnen gelaten kan worden dan de tijdopnemers. Koppelwedstrijden. De heer W. Keetman Wz. Jun. zegt, hetgeen hij over eventueel te houden koppelwedstrijdcn te Schagen heeft gelezen, dit een prachtig idéé te vinden. En zou met een cventueelen strengen win ter bij niet te veel wedstrijden een dergelijke kop- pelwedstrijd ook hier willen inlasschen. Hiervoor wordt na bespreking en toelichting veel gevoeld en zal alzoo aan het. programma een koppelwed- stijd worden toegevoegd. Het amateurisme in gevaar. Dan wordt door den heer Keetman besproken, dat er groot gevaar bestaat, voor het blijven be staan van het amateurisme. Spr. deelt mode, dat dc mogelijkheid, dai wederom rijders naar het bui tenland worden gezonden, voor velen zoo goed als buitengesloten is. Bericht is namelijk ingekomen bij de rijders die het vorig jaar door den K.N.S.B. naar het buitenland zijn uitgezonden, zelf minstens f 200 moeten bijdragen om den komenden winter tot dc mogelijkheid tot uitzending te komen. En kele der rijders, o.a. de heeren Schenk en Saai, heb ben bericht terug gezonden wel een gedeelte te kunnen en willen bijdragen, maar geen f200, waar op bericht van den heer van Laer is terug geko men, dat zonder bijdrage van f200 uitzending zon der meer is buitengesloten. Spr. zegt van meening te zijn dat het idee van Laer het amateurisme in groot gevaar brengt, en is van oordeel, dat met de zen voortgang door den K.N.S.B. geen amateur meer overblijft. Hoewel de heer K. zegt met het amateur schap te sympathiseeren, het ook hem door vele sterk overdreven handelingen onmogelijk gemaakt zal worden, amateur te blijven, vooral met het oog op de toch al niet geringe financieele opofferingen voor dc amateurs zelf. Terwijl door K.N.S.B. f200 bijdrage wordt verlangd, zendt de N.V.B.H.S. rijders, cn dan nog onder prima leiding uit voor een bijdra ge van f 125. Dc heer Keetman meent hieruit te moeten afleiden, dat de K.N.S.B. geen rijders meer wenscht uit te zenden. Dc vergadering spreekt haar leedwezen uit, dat het op deze manier inderdaad door den K.N.S.B. on mogelijk wordt gemaakt, dat de meeste onzer rij ders verder onze nationaliteit in het buitenland kun nen verdedigen, terwijl zij toch tot heden deze steeds hebben hooggehouden. Meerdere stemmen gaan uit de vergadering op, het ten zeerste te zullen betreuren, .wanneer hier door rijders als Keetman, Schenk en Saai het ama teurschap zouden loslaten. liet idéé van Laer wordt door de vergadering be treurt, maar meent dat zulks nu direct nog geen aanleiding behoeft te zijn voor de betrokken rijders het amatcurschap vaarwel te zeggen en meent dat er door de verschillende vereenigingen toch wel een mauw aangepast kan worden om do mogelijkheid te scheppen, dat zij toch gevoegelijk aan de natio nale amateurswedstrijden kunnen deelnemen. Al zal dan ook de uitzending naar het buitenland er bij in moeten schieten. Dc heer Keetman zegt, dat een en ander voor de rijders altijd met veel kosten gepaard gaat en dat van hun soms groot© financieele offers worden ge vraagd, wat een groote drijfveer zal kunnen zijn tot het beroepsrijden over te gaan. Een schrijven te dezer zake aan den heer Van Laer, wordt geacht wel geen resultaat te zullen op leveren. En na uitgebreide en lange discussies in zake het amateurschap of beroepsrijden zal het be stuur een en ander ernstig onder de oogen zien en zoo mogelijk een goede regeling tot behoud van onze bekende rijders voor het amateurisme te ko men. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzit ter de vergadering. Dc uitgeschreven bijeenkomst ten lokale van den heer Kossen alhier, op Zaterdag 25 November j.1., waar als spreker zou optreden de heer Hans Lutoin, kon wegens gebrek aan belangstelling niet door gaan Z IJ P E BURGERBRUG. Daar ook dit jaar dc toeloop tot het Sinterklaas feest. der Openbare School wel weer groot zal zijn, heeft men op den j.i. Ouderavond besloten de zaal van den lieer Langendijk af te huren, om zoodoende aan ouders van schoolgaande kinderen en verdere in- teekenaars op de lijst, een goede plaats te verschaffen. Want je moet mij niet kwalijk nemen, maar hij was een verschrikkelijk mensch!... Maar we zul len niet over onaangename dingen spreken. Is dat je echtgenoot? Mag ik later eens buiten bij je komen logeeren?' En met vriendelijken knik ging Lady Monica verder, terwijl Mrs. Fenwick zich bij haar echtge noot voegde. En, eigenaardig genoeg, maar dien volgenden dag ontmoette Dorothy Miss Grey. Ze stond juist een mand prachtige Parmaviolen te bewonderen bij een bloemist, toen zij een oud, vermagerd ge laat zag, dat zij toch dadelijk herkende. „Miss Grey, herinnert u zich mij nog?" riep zij onwillekeurig. De aangesprokene keek, of ze een visioen had. „Dorothy Wemyss...?" „Ja, of liever nu: Dorothy Fenwick." „Is u dan getrouwd?... En waar is uw echtge noot?" „Mijn echtgenoot is hier in het bloemenmaga zijn, en ik heb ook een zoontje." „Uw echtgenoot... is toch niet Rokeby We myss?" „Weet u dit dan niet? Hij is dood, sinds ander half jaar." „Is liij ziek geweest?" „Neen, hij heeft een ongeluk gehad.' „Daar wist ik niets van. Geen wonder, dat u zich nu veilig en gelukkig voelt! Ik heb mij steeds over u ongerust gemaakt steeds, sinds uw verdwijnen. Ik had niets meer van u gehoord en ik was te arm, om een onderzoek in te stellen." „Wat doet u nu? Mag ik u eens komen opzoe ken?" ,.0, neen. U zoudt niet eens weten, waar ik woon. Helemaal in Islinglon, een huurt, waar u nooit komen zult. Maar ik ben blij, dat ik u gezien heb; nu zal ik vannacht althans beter kunnen slapen dan nu al gedurende heel wat jaren. Ik geef Fransche conversatieles; veel wandellessen, en dat vermoeit mij zeer." ANNA V ATT IOW N 4 Dc raadsvergadering, uitgeschreven op heden. Dins dagmiddag, is wegens ongesteldheid van den Burge meester verdaagd tot Vrijdag 1 December, eveneens om 2 uur. Zaterdag 25 en Zondag 26 November hield de Post- duivenvereeniging „Altijd Verder" een tentoonstel ling in café „De Vlas- en Korenbeurs'. De heer W. Blaauboer, voorzitter der vereeniging. opende Zaterdagmiddag met dc opmerking, dat deze tentoonstelling voor de vereeniging van veel belang was, daar deze zich onderscheidde van alle tot nog toe gehouden tentoonstellingen, door een absoluut deskundige beoordecling. Het is een zware taak ge weest voor den keurmeester, den heer II. v. d. Meij den van Amsterdam, uit de ingezonden zeer goede vogels de kopstukken te kiezen, die voor dc beschik baar gestelde prijzen in aanmerking konden komen. Dat. hij voor deze taak berekend was. bleek uit do algemeene tevredenheid der inzenders over de geno men beslissingen. Dat de belangstelling voor de dui vensport niet grooter was, weet spr. aan de onkunde, over wat door deze vogels kan worden gepresteerd. Spr. wekte op aan deze liefhebberij meer deel te gaan nemen. Elk lid der vereeniging is gaarne be reid, daarvoor iedereen met raad en daad bij te staan. Dc beoordecling ging over: le. Oude doffers en dui ven van een afstand tot 500 K.M. en meer; 2e. Een klasse jonge doffers en duiven van een afstand van 100 tot en met 300 K.M.; 3e. Dc schoonste vogel der tentoonstelling. Prijsuitreiking Zondagmiddag 2 uur. Voorzitter dc heer W. Blaauboer, bracht, alvorens tot de prijsuitreiking over tc gaan, namens de ge- heele vereeniging een woord van hartelijken danK aan den heer Lovink, burgemeester van Anna Pau lowna, den heer Wijdenes Spaans, dijkgraaf van Anna Paulowna voor de 2 prachtige wisselbekers door deze heeren beschikbaar gesteld cn aan dokter Olrce voor de beschikbaarstelling van een grooten zilveren me daille. Verder dankte hij alle gevers en geefststers voor de beschikbaar gestelde prijzen, die een gewaardeerd blijk van medeleven zijn. De le secretaris, de heer J. Peute, reikte vervolgens de prijzen uit: le prijs: verchroomd zilveren wisselbeker, beschik baar gesteld door den burgemeester van Anna Pau lowna voor den besten vogel der vliegklasse oude vo gels van 500 K.M. cn meer. Winnaar de heer L. Ho- gewon ing. le prijs: verchroomd zilveren wisselbeker, beschik baar gesteld door den heer Wijdenes Spaans, dijkgraaf van Anna Paulowna, voor jonge vogels. Winnaars gebr. Van Steijn. De secretaris merkte op, dat deze bekers driemaal achtereen door denzelfde moeten worden gewonnen, eer zij eigendom worden. Ieder moet dus zijn best doen, deze bekers machtig te worden, dan alleen kan de vereeniging daar nog jaren van profiteeren. 2e prijs, verguld zilveren medaille, oude vogels: L. Hoogewoning. 2e prijs, verguld bronzen medaille, jonge vogels: J. A. Waiboer. 3c prijs, verguld bronzen medaille, oude vogels: R. Geerings. 3e prijs, kleine verguld bronzen medaille, jonge vo gels: Jb. Cornelissen. De groote zilveren medaille, van „onzen" dokter, zooals dc secretaris met nadruk zei, viel aan den heer L. Hoogewoning ten deel voor de schoonste vogel der tentoonstelling. De overige 12 prijzen, bstaande uit gebruiksvoorwer pen, verwierven: J. A. Waiboer, R. Geerings. W. Blaauboer, J. Peute, L. Hoogewoning, G. de Boe. K Verver, Jb. Cornelissen. N. Spicht, A. Liefhebber, P. de Vries, gebr. Van Stein. BREEZAND. R.-K. Tooneel. Deze jonge vereeniging gaf Zondagavond voor een uitstekend bezette zaal haar twee Uitvoering bij den heer Jb. Borst Opgevoerd werd het blyspel: Dc Firma Aron Slootjes en Co., handelaars in Zuidvruchten, enz. De firma is niet meer geheel „safe" en wordt daarom herhaaldelijk lastig evallen door schuld- eischcrs. Onder hen zorgden Van Diemen met z'n spraakgebrek, welke rol heel goed door den heer J. Timmer vervuld werd en de slager (de heer Looij- esteijn) voor de komisch noot. Dat is er om dien Moos uitstekend gespeeld door den heer J. van Grieken, ge lachen! Ook dc heer J. de Ruijter, die slechts na kor ten tijd van voorbereiding de rol van Arno vertolkte, bracht het er zeer goed af en tenslotte hebben alle an deren, al noemen we hen niet afzonderlijk, het hunne „U moest eens een tijdje rust nemen, Miss Grev," zei Dorothy. „U moest eenige maanden buiten bij ons op Wemyss komen en u moest mij eens laten zorgen, dat u over het geheel nog een beteren tijd krijgt. Dat zou me een waar genoe gen zijn." „Het is zeer vriendelijk van u, Mrs. Fenwick. Als ik meer vrouwen zooals u in mijn leven had ontmoet, dan zou ik niet zoo zijn geworden. Maar uw liefdadigheid kan ik niet aannemen; die heb ik niet aan u verdiend. Als u eens wist, dat ik juist een vijand van u geholpen heb; dat ik hem zelfs een wapen tegen u in handen heb gegeven; zoudt u dan nog zoo vriendelijk voor mij zijn?" „Ik ben te gelukkig, om eenigen wrok te koes teren', fluisterde Dorothy; ofschoon ze toch wat bleeker was geworden. „De Hemel heeft mij be waard. Bid om vergeving van uw zonden, Miss Grey; ik kan u vergeven, wat u dan ook jegens mij misdreven moogt hebben." „Ik geloof, dat u het meent", zuchtte de oude dame, „maar ik mag u niet langer ophouden, daar staat uw auto. Ik zie dat de chauffeur naar u uitkijkt.' „Maar ik kom u toch opzoeken. Toe. geef mij uw adres. En terwijl u dat opschrijft, ga ik u een paar bloemen halen." Dorothy keerde terug met prachtige, losse le lies en Miss Grey beschouwde ze met verrukking. „Ik ben een vurig bewonderaarster van bloe men. O, tijden en tijden terug, toen ik nog buiten woonde, hadden wij zulke lelies in onzen tuin. Hier heeft u het adres. Goeden dag, Mrs. Fen wick!" Heel ongewacht ging zij weg en Dorothy stapte in'de auto. Zij vertelde Colin van de ontmoeting en ze waren hel er over eens, dat er iets moest gedaan worden voor Miss Grey. Dorothy stelde voor, dat ze 'n jaarlijkscKe toelage op haar zouden vastzetten, zoodat ze geen les meer zou behoeven te geven. En veertien dagen later ging zij met de polis van deze kleine lijfrente bij zich, naar Is- er toe bijgedragen, ora het publiek zich kostelijk te doen vermaken, met dit leutige blijspel. Aan het einde van den avond dankte de voorzitter der vereeniging, de heer C. Angevare, den geestelijken adviseur, Pastoor Verhoeff, voor zijn niet naar bui ten blijkende mededewerking. die op hoogen prijs ge steld wordt en waardoor hij een grooten steun is voor de vereeniging. Voorts bracht hij hulde aan den heer E. Ligteringen, den regisseur, voor diens uitste kende leiding en wekte de aanwezigen op donateur van de vereeniging te worden. WOENSDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VA1RIA.: 8.00 Gramof oonmuziek9.30 Onzo Keuken door P. J. Kers; VJP.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VA RA.: 10.00 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven; 12.00 Klein-orkest; 2.00 Rustpoos; 2.15 Knip cursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.55 Zenderwisseling; 6 00 VARA-Orkest; 6.30 R.V.U.; 7.00 Causerie; 7.20 De Flierefluiters; 7.40 Voordracht; 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten; 8.02 VARA-orkest; 8.50 Vaz Dias, 9.00 Het Residentie-orkest; 9.45 Socialistische liederen; 10.00 Vervolg concert; 10.40 Orkest; 1100 Orgelspel door Joh. Jong; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.CJt-V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgen- concrt; 10.30 Morgendienst; 11.00 Vioolrecital; 12.00 Po litieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Trio van der Horst; 2-00 Gramofoonmuziek; 2.30 Huishoudelijke raadgevingen; 3.00 Chr. lectuur; 3.45 Rustpoos; 4.00 Orgelspel; 5.00 Kinderuurtje6-00 Landbouwhalfuur- tje; 6.30 Onderwijsfonds: 7.00 Politieberichten; 7.13 Ned. Chr. Pereibureau; 7.30 Causerie; 8.00 Bvangellsa- tiesamenkomst; 9.30 Vaz Dias; 9.40 Orgelconcert door Jan Zwart; 10.40 Gramoroonmuziek. LUXEMBURG (1191 M-l 7.50 Kinderconcert; 8.40 Concert; 9.20 Vocaal .concert; 1-50 Orkestconcert. BRUSSEL (609 MJ 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 625 Gram.mu ziek; 7.20 Idem; 9.05 Zang. KALUNDBORG (1154 M.) 12.05 Strijkorkest 2.20 Idem; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 9.35 Omroeporkest. BERLIJN (419 M.1 725 Omroeporket; 8.40 Vioolconcert 9.50 Operettefrag menten; 10.20 Gevarieerd programma. HAMBURG (872 M.V 11.40 Concert; 12.40 Populaire muziek; 1.40 Gramofoon muziek; 3.20 Orkest; 4.50 Gram.muziek; 7-20 Luister spel; 10.30 Populaire muziek. LANGENBERG (472 MJ 11.20 Gramofoonmuziek; 12.55 Populair concert; 3.20 Dansmuziek. DAVENTRT (1554 KJ 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu ziek; 3.35 Concert; 8.35 Idem, 11.10 Dansmuziek. PARIJS EEFFEL (1446 M.) 8.35 Concert. PARUS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Idem; 12.50 Orgelconcert; 1.25 Gram.muziek; 7.40 Populair ooncert; 9.05 Concert. MILAAN (881 M.) 4.30 Vocaal ooncert; 6 00 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem. ROME (441 ML) 4.35 Orkestmuziek. WEENEN (517 M.) 620 Omroeporkest; 9.45 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 720 Omroeporkest; 9.35 Dansmmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.10 Opera-uitzending. lington en slaagde er in, het straatje te vinden* waar Miss Grey woonde. Toen zij daar aanbelde en naar de bewoonster vroeg, schudde de vrouw, die haar opendeed, het hoofd en vroeg: „Weet u het dan niet, Madam?" „Wat?" „Miss Grey is verleden week gestorven." „Gestorven? Waaraan?" „Aan hartverlamming, zei de dokter; ze had al lang gesukkeld! En als u mij vraagt, ik begrijp eigenlijk niet, waar ze van bestond." „Hoe verschrikkelijk!" riep Dorothy met tra nen in de oogen. „Ze was zoo trotsch, weet u. Ik mocht haar nooit iets, zelfs geen kopje thee geven. Ze was hoogst eigenaardig, volstrekt niet altijd even aan genaam; maar ze heeft mij geregeld, tot het laat ste, haar huur betaald en ik had toch met haar te doen." „'t Is wel verschrikkelijk!' meende Dorothy,- „juist nu het misschien wat beter voor haar zou zijn geworden 1" „Was u soms de dame, die haar de bloemen had gegeven?... 0, daar was ze toch zoo blij mee! Ze had ze naast haar bed staan en kon cr lang naar liggen kijken. Daarom heb ik ze in de han den gegeven, toen we haar in de kist legden, dat arme mensch!" „Wat kan zij toch bedoeld hebben met dat wapen, dat zij een ander in handen had gegeven tegen mij?" zei Dorothy later tegen Colin. „Och, ze is altijd wat vreemd geweest, kindje." „Ik had zoo graag haar laatste dagen nog wat gelukkig gemaakt. Maar het schijnt nu eenmaal zoo over haar beschikt te zijn en dus moeten wij er wel in berusten." Een kreet van haar zoontje riep Mrs. Fenwiv.A- tot heL volle van haar zoo véél belovend leven te rug. EINDE.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10