Adreswijziging van den dienst der invoer rechten en accijnzen w.o. omzetbelasting ,;De Sang fine Tüd" De inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Den Helder verzoekt ons ter algemeens kennis te brengen: dat ten gevolge van de invoering der Wet tot heffing eener omzetbelasting met ingang van 1 December as. de tegenwoordige inspectie wordt gesplist in: a. een inspectie der directe belastingen, welke op het adres Koningsplein No. 4 gevestigd blijft; b. een sub-inspectie der Invoerrechten en accijnzen (w.o. Omzetbelasting), welke wordt gevestigd in het pand Buitenhaven No. 25; dat de thans in het pand Vlamingstraat No. 45 gevestig de kommiezenwacht eveneens ingaande 1 December a s. in het perceel Buitenhaven No. 25 wordt ondergebracht; dat de telephonische aansluitingen van den belasting dienst met ingang van 1 December a_s. als volgt lulden: inspectie directe belasting 54 inspecteur directe belastingen, woonhuis Singel no. 35 401 inspectie invoerrerchten en accijnzen 407 inspecteur invoerrechten en accijnzen, woonhuis Singel no. 133 463 verificateur invoerrechten en accijnzen 407 kommiezenwacht 407 Voorzoo veel noodlg wordt nog opgemerkt, dat alleen de inspectie wordt gesplitst Het ontvangkantoor en de kommiezenwacht bleven ai3 voorheen belast met de aan deze onderdeelen opgedragen werkzaamheden der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen. g Uit TT" de OMGEVING rv I F. R I N OE V Het woon- en winkelhuis aan de Voorstraat alhier, voorheen bewoond door den heer S. Zomer dijk Sz. dat j.l. Zaterdagavond in het openbaar is geveild, is door de verkoopers opgehouden. Zondag gaf de muziekvereeniging „Harmonie", direc teur de heer P- Kreijger, haar eerste uitvoering voor gehuwdek unstlievende leden in dit seizoen. Con- cordia was bijna geheel bezet. De voorzitter, de heer O. J. Bosker heet allen welkom in het bijzonder den eere-voorzitter, den edelachtb. heer Burgemeester en Mevrouw, alsmede de overige eereleden. De muziek werd uitstekend gespeeld en ook het too- neelspel was in orde. Na afloop moest eenige keeren gehaald worden. In het sluitingswoord dankte de voor zitter allen. Een ingekomen schijven van den heer Ir. Lely, waar in deze dankte voor de invitatie, waaraan hij tot zijn spijt geen gevolg kon geven en tevens de mededeeling dat bij weldra Wieringen ging verlaten en hij wensch te .Harmonie" alles goeds toe. Met een zeer prettig bal werd de avond besloten- Zondagavond omstreeks 7 uur is de in den Waard- Nieuwlandpolder alleenstaande woning, bewoond door het gezin H. Gangelof, tot den grond toe afgebrand- De oorzaak is onbekend, doch vermoed wordt echter dat vonken uit den schoorsteen het rieten dak hebben doen vlam vatten. Het gezin moest met achterlating van alle bezittingen het brandende pand overhaast verlaten. Verzekering dekt de schade. Vrijdag is door ondoordacht oversteken over den weg te Westerland, Mevr. Blaauboer-Herman door een Shel- auto aangereden. De getroffene moest met gebroken been naar het ziekenhuis worden vervoerd. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige T. Terpstra van de lichting 1928, moet op een nader te bepalen datum in 1934 als kust wachter bij de Zeemacht te Den Helder, gedurende 10 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ko men. OndrwijEend personeel. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Ooster- land is benoemd Mej. M. E. C. de Wit te Den Helder en tot tijdelijk onderwijzer aan de school der Vereen, voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Den Oever de heer F. H. Nieuwenhulzen te Katwijk. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders van Wieringen verleen den vergunning aan P. Rotgans a.d. Varkensgrasweg tot het oprichten van een kippenhok; aan D. Verfaille tot het houwen van een woonhuis aan den Gasthuisweg; aan J. D. Kooij tot het bouwen van een winkel aan het bestaande perceel aan den Poelweg; aan Jb. Duijnker voer den verbouw van zijn café aan den Poelweg. Zaterdag was in de concertzaal Concordia een Vara- kunstavond georganiseerd, waar zouden optreden de da mes Mej. Hetty Beek, voordrachtkunstenares. Mevr. A. van Eijsden—Herker, zangeres; Ko Koefers, pianist en accordeon-virtuoos en den heer Holst, spreker. Nadat de heer Kooy, voorzitter, met een welkom aan allen dezen avond had geopend, zong mevr. van Eijsden Herker een 3-tal nummers, welke zeer in den smaak vielen. Mej. Hetty Beek droeg een 5-tal nummers op keurige wijze voor. Daarna kwam de accordeon-virtuoos aan de beurt met een 2-tal nummers, welke goed in sloegen. De spreker hield een propagandistische rede, waaronder een protest tegen het verbod om de Interna tionale door de radio uit te zenden. Spr. deed een beroep op allen, en vooral de vrouwen om lid te worden van de Vara om zoodoende zamen te werken tot een machtig front en wekte allen op om pal te staan in hunnen strijd. Na de pauze lieten bovengenoemde kunstenaars zich nogmaals hooren en werd deze avond besloten met staande door allen de Internationale te zingen. Kerkelijke verkiezingen. Stemgerechtigde leden der Herv. Kerk te Hippolytus- hoef hebben de heeren J. N. Mulder, H. Wilms, J. Bruul en D. Minnes herkozen als leden van het Kies college. Tot Notabel werd de beer P. Verfaille gekozen in de plaats van den heer S. C. Bakker, die voor herbe noeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. Te Costerland zijn ook de aftredende leden van het Kiescollege herbenoemd, n.1. de heeren L. Spaander, C. Maars, H. Bakker Pz. en J. V, Koorn. HEERHVOPW AART) Gevonden voorwerpen: Een gouden kettinkje mei doublé hanger; reserve autowiel; twee huissleutels. Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente werden her kozen de heeren P. Haster cn K. Modder. Het aantal ingeschreven werkloozen bij de Arbeids bemiddeling bedraagt momenteel 10S, waarvan 50 te wer£A zijn in deR.W.V. in den Wieringermcer cn 30 in de plaatselijke werkverschaffing. Goedkeuring van den Minister op meerdere plaat selijke werkverschaffingsobjecten is aangevraagd1. O ALLANTSOOn Zaterdagavond j.l. vond In hotel Duinzciht de trekking plaats van de door de voetbalvereniging Callantsoog verloting. De hoofdprijs, een heerenrijwiel viel op lot No 330. hetwelk ln het bezit bleek te zijn van den heer G, Wageaaajr, T A N OF. V 7)1.1 F Het geheele jaar was aan den Twuijverweg geen cent ten koste gelegd voor onderhoud. Dit stond in verband met de onderhandelingen, welke gedu rende maanden zijn gevoerd tusschen de gemeénte St. Pancras en de 4 Langendijker gemeenten over overname van den Twuijverweg door het Hoogheem raadschap Noordh. Noorderkwartier. St. Pancras had voor die overname de toestemming der Langen dijker gemeenten noodig. die echter niet eenstem mig waren over de wijze, waarop die overname zou geschieden. Menn had nu verwacht, dat Ged. Staten zouden ingrijpen, doch dit is niet gebeurd. De gemeente St. Pancras als eigenares van den weg, is nu begonnen met de noodige herstellingen. Men m3g daaruit afleiden, dat het gemeentebestuur van oordeel is, dat aan overdracht voorloopig niet moet worden gedacht en dat de Twuijverweg in on derhoud zal blijven bij St. Pancras en de 4 Langen dijker gemeenten. We vreezen, dat het niet tot fusie zal komen tusschen den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers met den Nederlandschen Tuindersbond in Zuid-Holland. Naast enkele andere afdeelingen heeft nu ook die te Koedijk met bijna algemeene stemmen besloten niet aan de samensmelting der beide bonden te willen mee werken. BROEK OP LANGENDIJK. Door den gemeenteveldwachter is in verband me+ de evenredige vrachtverdeeling op de binnen-scheep- vaart. proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper uit den kring Purmerend, welke, alhier een schuit kool, bestemd voor veevoeder, laadde, hetwelk ver boden is, daar in den kring Alkmaar voldoende schippers aanwezig waren om deze vracht te ver schepen. Door het Mannenkoor de Lofstem is besloten deel te nemen aan het concours hetwelk gehouden za. worden te Scheveningcn, waarbij dan uitgekomen zal worden in de afdeeling uitmuntendheid. Tot ouderlingen bil de gereformeerde kerk alhier, zijn gekozen de heeren W. Slot en A. Slot. P.Az. en tot diakenen de heeren K. Slot en K. Bouwens. NOORDS CHARWOUDE Zondagavond werd door de tooneelvereeniging ..Oe fening Kweekt Kunst" van Zuidscharwoude een open bare uitvoering gegeven in Concordia. De tijdsomstandigheden in aanmerking nemende, kon de opkomst redelijk genoemd worden. Opgevoerd werd het tooneelspel ltDe Spaak ln 't Wiel" van Jo. van Ammers-Külelr. Het stuk speelt zich af in het kleine stadje Nijver dorp, in het huis van den groot-industrieel Lucas Valck, die als weduwnaar samenwoont met zijn zoon Plm en waarbij de huishouding wordt waargenomen door de beide zusters van Lucas Valk, Aleida en Lau ra. Ook de opvoeding van PLm is aan hen toever trouwd Pim de H.B.S.-leerllng, die zijn schoolwerk verwaarloosd en zijn tijd doorbrengt met het spelen en coraponeeren van pianomuziek. Er komt een groote verandering doordat Plm's va der weer gaat trouwen, n.1. met Marie Loulse de Neu- ville, een meisje dat met het geven van pianolessen haar brood tracht te verdienen. Dit brengt een groote verandering teweeg. De belde zusters van Lucas Valck voelen zich hierdoor achteruit gezet nu er een nieuwe meesteres ln het hulsgezin komt. Ook Pim kan niet aan zijn nieuwe moeder ge wennen. Hij wordt op een zekeren d3g van school naar huls gezonden met gevolg, dat vader hem het pianospelen verbiedt en de sleutel van de piano aan zijn moeder geeft. Als deze laatste een stukje speelt, dat Plm gecompo neerd heeft, komt Pim de kamer binnen en wijst haar op een fout die zij met het spelen maakt. Hierdoor wordt het ijs gebroken en komen zij tot elkaar. Het einde is dat Plm zich geheel aan de muziek gaat wijden. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat er heel aar dig spel gegeven is in aanmerking genomen, dat de ver eeniging nog maar kort bestaat. De uitspraak liet nu en dan wel eens te wenschen over. maar dit zal naar wij vertrouwen in de toekomst wel beter worden. De regie zoowel als de grlmage waren goed verzorgd. Het geheel was een mooie avond en een gezellig bal was het slot Onze plaatsgenoot de heer D. de Kraker is te Arn hem geslaagd voor commies. HARENK ARSPET DIRKSHORN. In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk al hier werd een vergadering gehouden van het Kerk bestuur met een dertigtal leden der Herv. Gemeen te, Ier bespreking van de belangen dezer gemeente. De voorzitter van het Kerkbestuur deelde na een uitvoerige uiteenzetting van den stand der zaken aan de vergadering mede, dat door de belemmerde uitvoer der producten en de daardoor sterk ver laagde prijzen ook de pacht der landerijen zeer is gedaald De .inkomsten zijn hierdoor zoo zeer naar beneden gegaan, dat het Bestuur de rekening der Kerk niet meer sluitend vermag te maken. Daarom moet een beroep op den finantieelcn steun der leden worden gedaan, hoewel men over tuigd is, dat in deze moeilijke tijden zoodanigen steun slechts zeer bezwaarlijk kan worden vprleend. Uit de in goeden toon gehouden besprekingen, welke na de inleiding van den voorzitter werden gehouden, bleek ten duidelijkste dat. wanneer de Begeering deze zoo zwaar bezochte tuinbouwstreek spoedig niet krachtdadiger ondersteunt, niet alleen vele nijvere werkers, maar tevens verschillende in stellingen ten gronde zuilen gaan. Met een woord van dank voor de opkomst en de leerzame besprekingen, benevens den wensch, dat de omstandigheden spoedig zullen verbeteren, sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Bij de op 26 dezer gehouden verkiezingen zijn herkozen de heeren J. Dam, en C. Bregmam respec tievelijk tot kerkvoogd en notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier. StCHPPRJ De Roomsch-Katholieke parochie hier in Schoorl viert een driedaagsch feest ter eere van haar her der, Zijn Weleerw. Heer Pastoor Nieman, welke een kwarteeuw als pastoor in de parochie heeft ge leefd en gewerkt. Pastoor Nieman is geëerd en be mind, ook door andersdenkenden Het feest is dan ook luisterrijk geweest. Een feestcommissie onder de bezielende leiding van Notaris Pinxter, en een eerecomité onder voorzitterschap van Burgemees ter van Fridagh, hadden lang niet stilgezeten. Za terdag begon dit herdenkingsfeest met een blijden intocht, met medewerking van het Schoorlsche Fan farecorps, enz., een kort lof in de kerk, intiem sa menzijn in de pastorie; Zondagsmorgens een plech tige hoogmis, waarbij de pastoor geassisteerd werd door de priesters Louter en Meereboer, beiden zo nen van de Schoor'sche pastorie en tot priester ge wijd onder pastoorschap van den jubilaris. Des middags plechtig lof en receptie in het R.K. Ver- eenigingsgobouw en 's avonds volop feest, waarbij hartelijke toespraken werden gehouden, alles ge volgd door woorden van grooten dank en erken telijkheid van den jubilaris. 's Maandags was het feest voor de jongeren. Het is een mooi feest ge weest. door „Waling Om" van Schagen. Zaterdagavond .1.1. voerde deze vereeniging voor een zeer talrijk, aandachtig luisterend publiek ta Den Hel der, dit mooie Friesche toone-dstuk op en omdat het straks ln Schagen's omgeving te Lutjewinkel, stellig ook wel in de marktplaats zelf, wordt opgevoerd en het ve ler bezoek verdient, zouden wij graag het volgende ln de „Schager" zien opgenomen. Het Friesche tooneel onderscheidt zich van het Hol- landsche wel zeer sterk hierin, dat het zijn stof niet zoekt in de hooge en hoogste regionen onzer samenle ving, met al haar weelde en verfijnde beschaving. Het Friesche tooneel geeft het leven van het platteland met zijn boer en boerinne, zijn arbeiders, zijn knechts en mei den, in al hun eenvoud, met al hun zorgen, hun kernge zonde humor daarbij. En in deze „Zang van den Tijd" is de meester der Friesche tooneelschrijvers. is Yme Schuitmaker van Fra- neker aan het woord, die als jongen der Fransche schooi reeds zijn aandacht meer had bij 't uitbeelden van ty pen, hier of daar ontmoet, dan bij meesters lessen; dio zijn makkers toen al deed genieten van eigen stukken, opgevoerd op een zolderkamertje eerst, In het turfhok later; die 't leven der eenvoudige werkers en wroeters zoo goed leerde kennen, toen hij als schippersknecht, van zijn 15de tot zijn 20ste jaar, voer tusschen Harlln- gen en Leeuwarden. In zijn „Zang van den Tijd" heeft deze groote «n vruchtbare schrijver in de S bedrijven van dit stuk. val lende in 3 opeenvolgende tijdvakken, wel iets heel bij zonders geleverd; uitbeeldend den eeuwigen strijd, dia ieder oudere te voeren krijgt tegen den nieuwen tijd met zijn veranderde denkbeelden en verhoudingen, beheerseht als hij wordt door een eigen verworven gedachtenleven. product mede van voorbije tijden, verstorven opvattin gen, ouderwetsche denkbeelden. De grootouders eerst, de kinderen dan, zij staan hier vijandig, vreemd, vereenzaamd tegenover een andere wereld, wier groei zij in hun afzondering, hun afge slotenheid niet bijhielden en niet begrijpen dus. Een enkele slechts, hier een arbeider, die veehan delaar werd, behoudt open oog voor nieuwe dingen, nieuwe mogelijkheden, kent het aanpassen by den nieuwen tijd, blijft jong ook, als de jaren rijpen en ervaring komt, als gewoonte en sleur stilaan hun Inr vloed opdringen. In dit mooie stuk, de tragiek van 2oovele menschen- levens. het oud-worden, het eenzaam-staan ln een vreemde wereld, die eens de eigene was; het star ver zet van den een tegen nieuwe dingen en nieuwe wo gen, een verzet, dat armoede brengt, die voert lang- zaam-aan ten ondergang; de stille strijd vol van bitte ren wrok van den ander, die zijn kinderen de oude, geliefde, weibetreden paden misprijzend verlaten ziet En by al deze tragische ernst de frissche humor, de gezonde kwinkslag, die alles wat Urne Schuitmaker geeft boeien doet tot het einde. Gy Schagers en omwonenden, komt eens zien en hooren, als „Waling-om' met dit treffende stuk straks voor U ook zyn uitvoering geeft, het is wat werkeiyk moois, dat gy verstaan zult, ook waar de taal U eerst vreemd zal zyn. A' I F UWE N I E nn R P Openbare uitvoering van de Gvm. Vereeniging Her cules-Hébé op Zondag 55 November J.l. in de Prins Maurits alhier, voor een vrij goed opgekomen pu- bliek. Geopend wordt met een nummertje vrije oefenin gen door de kleinste meisjes, welke zeer correct werd uitgevoerd. De vrije oefeningen van de jongens der 2e afdee ling werden minder correct uitgevoerd. Op het tamelijk rijk voorzien programma van niet minder dan 19 nummers kwamen verder voor, oefe Hingen aan hoogrek, brug en paard, benevens vrije oefeningen en enkele rhytmische dansen. Het groot ste aandeel in het optreden had echter do afdeeling dames en kinderafdeeling. Van de heeren zagen wij slechts één nummer hoog rek. De verschillende oefeningen werden naar behoo- ren uitgevoerd, hierin is wel eenige vooruitgang te bespeuren. De extra prestaties welke aan hoogrek werden uitgevoerd, nam als naar gewoonte de heer Kluin voor zijn rekening. Nog kregen wij van de hee ren te zien een nummer vrije oefeningen, welke wel goed werden uitgevoerd, maar ons inziens toch eigen lijk in de afdeeling jongens thuis behooren. Kom, kom, heeren!! De werktuig-, zoowel als vrije oefeningen werden door de afdeeling dames en meisjes op keurige wijze uitgevoerd. In deze afdeelingen is over alle kanten vooruitgang waar te nemen. Ziin de prestaties van deze afdeelingen nu eens geen aansporing voor de heeren om weer eens wat grooter werkzaam aandeel in de Gym. uitvoeringen te krijgen. No. 12 van het programma, een dansje door de meisjes der 2e afdeeling, werd op schitterende wijze uitgevoerd en verwierf een daverend applaus, zelfs zoo dat dit nummr nogmaals moest worden gegeven. Ook het slotnummer een Fantasie door de afd. da mes oogstte veel bijval. Alles door elkaar genomen is het een avond ge weest met een goed geslaagd geheel. Na tot slot de gehouden verloting, hield een vrij rumoerig bal de aanwezigen nog wat bijeen. KPEPR AS JULIANADORP. Uitvoering van „Kunstzin". Zondagavond gaf de Muziekvereeniging „Kunst zin" onder leiding van haar directeur, den heer Joh. van Glabbeek, een uitvoering in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. De zaal was, alhoewel niet geheel bezet, toch ta melijk bezet met belangstellenden. De voorzitter der vereeniging, de heer C. W. de Graaf, sprak een kort openingswoord, om daarna het woord te verleenen aan den Eere-Voorzittor, den heer J. J. Schroevers, die met een toepasselijk speechje de behaalde prijzen op de bezochte mu ziekconcoursen te Heerhugowaard en Heiloo, aan het vaandel der vereeniging bevestigde. Daarna werd met de afwerking van het pro gramma begonnen en werden allereerst een viertal muzieknummers ten gehoore gebracht. Toen werd gepauzeerd om daarna de klucht in één bedrijf, ge titeld „Uom Eprian" op te voeren. Hoofdzakelijk waren de medewerkenden hieraan leden van de muziekvereeniging en op een kleine hapering na, die teweeggebracht was, door het zich terugtrekken van een der medewerkenden op het. laatste moment, mogen wij zeggen, dat het spel goed was, en het publiek zich met den inhoud van deze klucht best amuseerde, getuige de vele geuite bijvalsbetuigingen. Men genoot kostelijk. Tot slot nog een drietal muzieknummers. Dat de muziek goed ten gehoore werd gebracht, dat mag als bekend worden verondersteld. Ons werd nog medegedeeld, dat er in korten tyd 20 nieuwe dona teurs zijn toegetreden. De pauzes werden gevuld met muziek van „The Happys Band", die ook de dansmuziek verzorgde. Het bouwen van een woonhuis op een perceeltje grond aan de Langevliet voor den heer W L. Vis ser, is opgedragen aan den timmerman, den heer C. Hollander alhier. Naar wij vernemen, heeft de nieuwe weg vanaf de Doggersvaart en aansluitende op den Brakke- veldweg in het Tuindorp te Den Helder, den naam van „Verlengde Langevliet" gekregen. Nu vinden wij inderdaad dien naam wel Juist gekozen, maar er komt toch een maar aan te pas. Het gedeelte vanaf de Callantsoogervaart. tot de Scheidingsvliet heet nl. ook Verlengde Langevliet cn nu zou het ons inziens niet van belang ontbloot zijn, dat deze twee verlengde gedeelten bovendien nog met „Noord" en „Zuid" nader werden aangeduid, want anders zul len er in do toekomst toch wel eens vergissingen plaats hebben, bijv. met het schrijven van een adres, enz. H n n o w n v p AARTSWOUD. Zaterdagavond herdacht de Afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering haar zilveren jubi leum. De zaal van den heer Visser was eenvoudig versierd, hetgeen direct een feestelijk aanzien gaf. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op afge vaardigden van de Federatie Enkhuizen, van de af deelingen Winkel, Wognum enz. Bij monde van den heer Veerman werden wij wel kom geheeten. Hierna gaf spreker een overzicht van af de oprichting door de afd. Abbekerk, de eerste be stuursleden en de wisseling in het bestuur, hetwelk zeer gering was geweest. Ook werd de overleden bode Tb. Bos herdacht als een der grootste werkers voor de afdeeling, dio thans tot grooten bloei is gekomen. Allereerst trad de secretaris van de federatie naar voren, die de afdeeling feliciteerde met haar jubi leum. Spreker betreurde 't echter dat men zoo lang had moeten vechten voor zoo'n eenvoudige zaak. Met den wensch dat de afdeeling op den ingeslagen weg moge voortgaan, werd een prachtig bloemstuk over handigd. Hierna verkreeg de voorzitter van dc afdeeling Win kel het woord, die in een aardige speech het werken van den Bond en van de Afdeeling Aartswoud naar voren bracht. Hierbij werd een prachtige bloemen mand overhandigd. De heer Veerman las nog een brief voor van de afd. Kolhorn, waarin werd gemeld dat men door ziekte verhinderd was te komen, doch als een aandenken een verguld zilveren medaille aanbood. En nu was het woord aan de tooneelvereeniging Nieuw Leven van Oudkarspel, die ten tooneelo bracht het uit drie bedrijven bestaande blijspel; De Kuische Bruidegom of Als ie maar een verleden hebt. Was onze verwachting hoog gespannen, wij werden niet teleurgesteld. O- keurige, vlotte wijze hebben zij dit blijspel vertolkt. Ieder deed zijn best en alles paste goed aan elkander. Hulde! Bij de eergisteren gehouden herstemming voor een notabel tusschen de heeren K. Helder en Joh. Veerman, werd eerstgenoemde gekozen. SINT MAARTEN Zondagavond werd door de tooneelvereeniging D.O. H. alhier een openbare uitvoering gegeven in het lo kaal van den heer A. Zwakman. De zaal was goed bezet. Onder leiding van den heer Loevens uit Alkmaar werd opgevoerd „Wantrouwen", een tooneelspel in 3 be- d rij ven van H. H. Spijkm&n. De keuze van het stuk was aan den zwaren ca moeiiyken kant voor deze nog zoo jonge vereeniging. Maar daar deze er zyn om ze te overwinnen heeft men het aangedurfd om er mede voor het voetlicht te komen. Het bleek dat de hoofdrollen ln goede handen of hoof den waren toevertrouwd, en de geheele famlie ter Hart het spel doorleefde. Ook mag vooral niet vergeten wor* den het dienstmeisje Greta welke door haar goede spel en aanstekehjke lach de ernst, van de bezoekers ln luim deed veranderen, haar spel was dan ook in orde. Jammer dat dit na groote moeite en ernstige studie met 1 op voering weer af is. Het stuk en spel moest op andere plaatsen eens herhaald kunnen worden, het leende zich er zoo echt voor. Een gezellig bal na was het slot van dezen avond. VALKKOOG. Zaterdagavond hield de vereeniging Nut en Genoe gen alhier haar eerste byeenkomst in dit seizoen, in het lokaal van den heer M. Kuiper. Wij herinneren ons nog dat voorzitter op de voorgaande bijeenkomst de hoop ultspak, dat de geruchten als zou het nut kwij nende zyn weerlegd zouden worden. Gezien de opkomst en het pogramma, dat heden Is afgewerkt, bleek van ziek-zyn of kwijnen dezer vereeniging nog niet veel. Dit is gelukkig te noemen, daar het steeds was en ook heden was een echt gezellige avond,- een avondje waar ieder mensch weer eens behoefte aan heeft en hetwelk met weinig kosten, hetgeen thans in het kader te pas komt ge houden. kan woden. Es was dan ook weer voor elk wat wils: lezing zang, voordracht en 2 comedie stukjes, welke op 2 enkele na, in goeden smaak vielen, zoo wel door opvoering als inhoud. Zoo doorgaan vrienden, en het nut la verzekerd, hetwelk voor u en de plaats- genooten een gezellig avondje betoekent ANNA P 4 V T. PW N A Uitvoering Kunst en Eer. Met een vlot speechje opende Mej. P. Rczelman Zon dagavond de uitvoering van de mandolineclub Kunst en Eer, die gegeven werd in de zaal van den heer C. Slik ker. zy heette daarin in het bijzonder de medewerkende vereenigingen welkom, n.1. de gymnastiekver. D.O.KE.V, en de mondorgelclub De Tango. Het door die vele medewerking zeer gevarieerde pro gramma werd door de mandolineclub geopend met een drietal nummers, waaronder een aardig karakterstuk van Joh. B. Kok en de goedgespeelde Concertwals van Moed. De mondorgelclub bracht vervolgens eenige populairs nummers ten gehoore om daarna met haar muziek de oefeningen te begeleiden, die door de damesafdeeling van de gymnastiekver. werden uitgevoerd. De ingewik kelde vrye oefeningen werden zonder haperen uitgevoerd Voor do daarop volgende staafoefeningen waren de da mes in een aardig pakje gekleed, zoodat de opmarach bq het gekleurde licht en onder de tonen van de mond- orgelmuziek al een aardige Indruk maakte. Na de pauze, waarin De Tango zich ook alweer ver- diensteiyk had gemaakt, gaven de dames-gymnasten nog brug- en knotaoefenlngen. waarby hun kracht en vlug heid, die immers volgens den naam D.O.K.E.V. door oefening verkregen kan worden, tot een flinke hoogte bleken te zyn opgevoerd. Na een paar aardige qulntetten, waarin de lage par tijen beter tot hun recht kwamen dan in de nummers, die door het geheele ensemble werden gespeeld, werd t programma door de mandolineclub besloten met den marscb: lm Zigeunerlager. Mej. Rezelman dankte alle medewerkenden en deed een goed woordje voor de vereeniging De Tango, die nog leden kan gebruiken, waarna men tot het .bal overging. o r p E NiE nn R p ZIJDEWIND. Overdracht De voormalige onderwijzerswoning met erf. alsme de 54 snees bouwland te Slootgaard en 30 snees te Blokhuizen, is door P. van Baar in eigendom over gedragen aan G. Raatgers, wonende aan den Zwarte- weg te Oude Niedorp. 'T VELD. (TJaddinxrijterpolder.) In het waterschap bestaan plannen om ook de ge bouwde eigendommen omslagplichtig te maken. WIERINfiERM EER Tegen een persoon uit de gemeente Aartswoud is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt wegens het mishandelen van een werkbaas in de werkverschaffing.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2