St Nicolaas-cadeaux JUIST NU B. KOORN <S Co. Attentie s.v.p.l.t Nagekomen Berichten. Marktberichten. Enorme voorraad Boeken Boekhandel TRAPMAN Co. AANSLAG OP DE Trijntje Haringhuizen. w I N K r Bij de op Zondag gehouden stemming ter verkie zing van vier notabelen der Nod. Herv. Kerk wer den uitgebracht 32 stemmen, waarvan werden uit gebracht op den heer C. Keizer 22, A. Slooves 20, Joh- Appel 21, A. Mantel 21 P Bart 2 Jn. Dekker Jbz. 10, K. Kistemaker 8, C. Koster 1 en C. Iiartog 1 stem, zoodat do heeren C. Keizer, A. Slooves en Joh. Appel zijn herkozen en de heer A. Mantol is gekozen in de vacature. Zondagavond gaf de gymnastiekvereeniging Sparta een uitvoering onder leiding van den heer S. Keesman te Schagen in de zaal van den heer D. A. de Bruijn. Gezien het groot aantal leden dat Sparta telt is het te begrijpen dat er voor deze uitvoering groote belang stelling bestond en de zaal vol was. De zaal. voor deze uitvoering feestelijk versierd maakte dan ook een aangenamen indruk. Alle oefeningen werden met veel belangstelling ge volgd. BAFsjNnnnnonff Naar wij vernemen, heeft de heer K. Brecbaart Dz., Burgemeester dezer gemeente, als zoodanig ontslag aangevraagd tegen 1 Januari 1934. Op 29 November 1933 des namiddags 2J4 uur, zal een openbare vergadering van den Raad dezer ge meente worden gehouden. In deze vergadering zal o.m. worden behandeld de gemecntebegrooting 1934. WIERIHGERWAARB Maandagavond heeft alhier een stemming plaats gehad door leden van het Kiescollege voor een ouderling en diaken wegens periodieke aftreding van de heeren C. P. Blaauboer en F. Zwang. Bei den werden met op een na algemeene stemmen herkozen. Als een bijzonderheid kan zeker worden vermeld, dat bij den heer H. K. Koster alhier thans nog voor de 2e maal frambozen worden geplukt van den kou den grond. Z IJ P F T ZAND. Voetbaluitslagen van )L Zondag. Door niet opkomen van V.Ï.O.S. I ging de wedstrijd tegen G.Z. I alhier niet door. G.Z. Ii speelde alhier een comp. wedstrijd tegen G.Z. III. De uitslag hiervan was: 4—0. Zaterdagmorgen zijn op de Zandtenerkluft de vracht auto's van de heeren L. Schilder en H. Bakker tegen elkaar opgeramd, terwijl de een van de richting 't Zand reed en de ander den zandweg onder langs den Zijper- dijk uit kwam. Hoewel <le aanrijding gepaard ging met een geweldigen slag bleek dat alleen de voorwielen en spatborden in elkaar zaten. Na volle kracht achteruit, werden de voertuigen weer van elkaar getrokken. Het bleek hierna dat de materleele schade niet groot was. waarna door partijen en vrlendschapppelijke regeling i3 getroffen- De oprichting van een prmanente ijsbaan alhier heeft sinds j.1. Zaterdag vaste vormen aangenomen. Door een 9-tal Ingezetenen is, of wordt In combinatie een maat schappij gevormd, welke voor eigen risico bedoelde baan zal exploiteeren. Voor dit doel is van den heer J. V. Beusekom alhier een perceel land ter grootte van ruim 1.5 H.A. gepacht Dit perceel is zeer gunstig gelegen n.1. vlak achter den Rijksweg, precies achter café Modder en juist achter de hulzen en boomen voor beschutting tegen de koude Noord-Oosten wind. We vernamen dat het werk van het aanbrengen van een kade om het land reeds deze week zal worden aan besteed. terwijl de bedoeling ls om alles nog voor de Kerstmis in orde te hebben, zoodat dan de baan kan worden onder water gozet Waar bedoelde baan juist door die personen welke het bestuur der ijsclub alhier uitmaken, zal worden ge ëxploiteerd, terwijl we ten overvloede vernamen dat de leden van bedoelde club geenerlei aanspraak op de baan zullen hebben, wachten we de dingen die komen zullen, met interesse af. OUDESLUIS. Onze zangvereeniging „Nieuw Leven0, directeur de heer A. V. Hongvorst. gaf Zondagavond in het lokaal van den heer J. Buisman met medewerking van de hand „The funny boys*' van Schagerbrug een openbare uitvoering voor oen goed bezette zaal. Eerst bracht de zangvereeniglng 3 nummers ten gehoore, Lach en bloemen, Dans en Zang, Du Hlrte Isruëls en Onder t Loover. De heeren, die als steeds in de minderheid waren wat het aantal be treft, hielden zich uitstekend tegenover zooveel da messtemmen, vooral In het. „GIJ Herder Israëls". Wijl de harmonica van de band niet in orde was, werden achtereenvolgens nog drie zangnummers op uitnemende wijze vertolkt, ernst en luim kwamen tot hun recht. Nu was de beurt aan „The Funny Boys", die met hun eigen marsch begonnen onder dirigentschap van den neer P. Hooij. De zaal was één en al oor, men kon den ganschen avond tot het laatste toe bemerken, dat zang en muziek werkelijk in den smaak vielen. De refreinzanger had een klankvolle aangename stem en de cadans en het vuur waar mee gespeeld werd. wekte luide toejuichingen. Vooral Venezuela en Mondnacht auf der Alster klonken heel mooi. Het enthousiaste publiek ver kreeg dan ook een toegift „The Funny Boys" band heeft alle eer van haar optreden gehad en kan er van verzekerd zijn. dat ze van verschillende zij den aanzoeken zal verkrijgen tot medewerking. Daarop volgden voor Vrouwenkoor: Lente en Goeden Nacht, door Cath v. Rennes. 't Was een genot deze stemmen te beluisteren. Ook het slot nummer Rozen uit het Zuiden werd gevoelvol en welluidend ten gehoore gebracht. Mejuffrouw T. Asjes verzorgd hierbij op voortreffelijke wijze de planopartij. Langen tijd bleven de aanwezigen nog büeen door net gezellige bal. Directeuren en leden der beide bovengenoemde vereenigingen kunnen voldaan zijn over het be haalde resultaat, 't Was een genotvolle genoeglijke uitvoering! T /f V n END IJK V.\.E. I—Voorwaarts I 8—0 Voorwaarts II—Con Zelo II 4—1 Voorwaarts Jun. A—Rood Wit Jun. a 6—0 OUDKARSPEL. Nu de werkloosheid weer Iets toeneemt ln deze ge meente worden de tuinbouwers ln de gelegenheid ge steld door middel van een bekendmaking om een werk oozen arbeider te bekomen om ln werkverschaffing te baggeren. Voor deze werkverschaffing zullen de zelfde voorwaarden gelden als in het voorjaar van dit AH N A P AVI Aw VA N.A.S.B. voetbal Het eerste Anna Paulowna-elflal van den Arbei derssportbond speelde tegen het eerste Heldersche elftal van dien bond en werd met een 10—0 neder laag naar huis gezonden. Voor de rust, toen A. P. met den wind meespeelde, wisten de Polderschen zich nog vrij goed te handhaven. Rust 2—0. Daarna was het voor hen een hopelooze strijd en kreeg de keeper nog achtmaal het nakijken. Het tweede elftal bracht het er ditmaal iets beter af dan hun sterkere broers en verloren met 80 van het tweede Heldersche elftal. Rust hierbij 6—0 voor Den Helder. WIERÏHGEH Maandagavond had voor een flink aantal aanwe zigen een Ouderavond plaats in de Openbare Lagere School te Westerland. Voorzitter de heer Siesling, opent met een hartelijk welkom de bijeenkomst en is verheugd dat de belangstelling niet is verflauwd, maar tevens beter te noemen is. Hierna neemt de heer* Cornelissen de leiding der vergadering over en verzocht den secretaris den heer C. Omis. de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken blijkt dat 1 stuk ingekomen, n.1. van den heer J. Vos, die alhier op Lutje een bad plaats heeft ingericht. De heer Vos wil gaarne dat de Oudercommissie adhaesie betuigt met een stuk dat hij gericht heeft aan B. en W„ n.1. tot het verkrijgen van een subsidie. Deze subsidie zou moeten dienen voor hot schoolgaand personeel, om dit in den zo mer zwemmen te laten loeren. De heer Cornelissen is hier erg voor en het zou met de schooluren wel te vinden zijn. Voor het belang voor de kinderen zelf te kunnen zwemmen, is aan te bevelen, daar gevaren niet denkbeeldig zijn. Er wordt dan ook besloten adhaesie te betuigen met het Verzoek van den heer Vos aan het gemeente bestuur. Uit de rekening en verantwoording blijkt dat in kas is f 6.95. De heer Cornelissen, hoofd der school, verzocht thans aandacht voor eenige mededeelingen van hem zelf. Hij wijst, er op dat er nog al eens kleine onge lukken voorkomen met de schoolgaande kinderen, die zijn oorzaak vinden dat er niet altijd rechts van den weg gehouden wordt. Vriendelijk verzocht hij me dewerking der ouders, om dit euvel te voorkomen daar dit op school ook gedaan wordt. Ook het school sporen is een belangrijk iets, zegt spreker. Hij me moreert dat in 25 weken tijds is gespaard een bedrag van f325.25. Echter zou hij gaarne zien dat alle kin deren meededen, daar dit nog niet het geval is, en het toch met zich medebrengt accuraatheid en zuinig met geld zijn. Hij verzocht dan ook medewerking der ouders. Dc heer Siesling bespreekt hierna een en ander over „Volksonderwijs". Het doel en streven dezer vereeni- cing wordt op duidelijke wijze door hem uiteengezet. Ook deze spreker zou gaarne zien dat de ouders, zoo ze het nog niet zijn. toetraden als lid van deze ver- eeniging en ook de vergaderingen eens te bezoeken, daar dit alles te wenschen overlaat. Na de pauze wordt besproken het Sint Nicolaas- fecst. De opbrengst der lijsten is minder dan vorig jaar en ook de Sint en Zwarte Piet zijn duurder geworden. Wordt besloten zelf te pogen een pak te krijgen en nogmaals met lijsten rond te gaan, hopen de dat het bedrag wat hooger wordt. Bij de rondvraag vraagt de heer Bergsma of de Ou dercommissie aan B. en W. verzoeken willen om gra tis klompen* en kleedingstukken, daar er menschen zijn die hunne kinderen niet meer behoorlijk naar school toe kunnen zenden. Wordt besloten een ver zoek aan B. en W. te richten. Hierna sluit de heer Cornelissen inet een woord van dank aan de aanwezigen, voor de aangename bespre kingen. de bijeenkomst. POLITIE. Gevonden: een mantelceintuur. Verloren: een honden- riem. BROEK OP LANGENDIK, 27 Nov. Aangevoerd: 46000 Kg. roode kool f 11.40, 61000 Kg. gele kool f 1, 3000 Kg. vr. witte f 0.40, 33000 Kg. D. witte f 0.701, 2300 Kg. aardappelen: Schotache muizen f 0.70, 1700 Kg. uien gele f 2.10—2.60, drielingen f 1.20. 500 Kg. bieten f 0.9O—1.30, 1700 Kg. peen f 2.10—2.30, klein f 0.70—1, 3600 stuks andijvie f 0.50, 3000 stuks bloemkool reus f 1.503.80, II f 0.75. NOORDSCHARWOUDE. 27 Nov. Aangevoerd: 1500 Kg. kroten f 0.6A-0.80, 126800 Kg. roode kool f 1—1.50, 6900 Kg. witte kool f 1.25, 63000 Kg. gele kool f 1, 45600 Kg. D. witte f 0.70—1. WARMENHUIZEN, 27 Nov. 45825 Kg. Roode kool le kw. f 1—1.30, 22900 Kg. gele kool le kw. f 1, 325 Kg. D. witte kool f 0.70, 350 Kg. uien f 1.80, grove uien f 2. WINKEL* 27 Nov. Appelen f 2—12, peren f 2—7. druiven f 8—20, kool f 0.50, aardappelen f 1, wortelen f 0.901, andijvie f 0.90 —1.1(1 ALKMAAR, 25 Nov. N.V. elervelling Noordhollands Noorderkwartier. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 75000 kipeieren aangevoerd: 5658 Kg. f 66.50, 60—62 f 6.10—6.50, 62—64 Kg. f 6.30-6.70, kleine eieren f 4.10 —6, 15000 eendeleren f 4.20—4.30. ALKMAAR, 25 Nov. Elervelling: Groothandel f 5.506.25, eendeieren f 4, Boter f 0.75—0.82 AMSTERDAM, 27 November 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 553 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5760 ct„ 2e kw. 4655 ct., 3e kw. 3444 ct. per Kg. slachtgew.; 80 melk- en kalfkoeien f 130—180; 143 vette kalveren, le kw. 4246 ct, 2e kw. 35—41 ct, 3e kw. 30-34 ct, per Kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 710; 77 schapen f 17—19; 739 varkens, vleeschvarkens 90— 110 Kg. 41 '15 ct., zware varkens 4344 ct. vette var kens 4243 ct., pr Kg. slachtgewicht; 35 paarden f 70 100. Aan het abattoir waren aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken, ALKMAAR, 27 November 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 70 vette koeien f 100225. Handel goed; 23 graskalveren f 1838; 2 vette kalveren f 40 47.50; vette kalveren per Kg. 6080 cent; 27 nuchtere kalveren slacht f 616; 366 vette varkens zware P©r Kg. 2438 ct AMSTERDAM, 27 November 1933. Binnenl. Granen: Rogge f 77.50, wintergerst f3.75 4.50, haver f 5.506 duiveboonen f 8>8.50, paarde- boonen f 66 59, groene erwten f 910, vale erwten boonen f6650 groene erwten f 910 vale erwten karwijzaad 14.5015 en bl. maanz, 95010 p 50 Kg In afwijking van den regel is onze zaak ter gelegenheid der St. Nlcolaas geopend: op Zaterdag 2 December tot 's avonds zeven uur. Andere Weekavonden tot balt 9. Op ZONDAG 3 DECEMBER van 10—5 nnr. Groote verscheidenheid in keurige U slaagt bij ons zeker. Beleefd aanbevelend, MANDSJ0EL1-EXPRES. De trein door bandieten tot ontsporing ge bracht Moekden. Gisternacht hebben bandieten den Gar- bin-Mandsjoeli Expres laten derailleeren, waarbij een groot aantal wagens vernield werd. Zeven wagons sloe gen om. In den trein bevonden zich 400 passagiers. Na» dere bijzonderheden omtrent de gevolgen van de ont sporingen ontbreken nog. Slechts is bekend, dat zich een hevig vuurgevecht tusschen de bandieten en de begeleidende treinbewaking ontwikkelde. Onder de Europeesche passagiers bevond zich een Duitscb missionaris, Dr. Rechter en een Spaansch pro fessor, Dr. Pizarro. Het vuur geopend op de zich reddende pas sagiers. Nader uit Moekden: Naar omtrent het déraillement van den Transsiberischen exprestrein nader wordt ge meld, werd van de Europeesche passagiers, voor zoover bekend, niemand gewond. Daarentegen werden 7 in- heemschen gedood en velen gewond. Ongeveer 65 K.M. ten Westen van Tsitsikar hebben de roovers de rails opgebroken en zich in een hinder laag gelegd. De expresstrein naderde met een snelheid van 80 KM., liep uit de rails en stortte voor een deel van den spoordijk. Slechts vier wagens bleven overeind staan. Toen de passagiers zich probeerden te bevrijden uit de omgevallen en zwaarbeschadigde wagons, open den de roovers het vuur en plunderden de passagiers Verscheidene personen zijn ontvoerd. Reds 'n half uur na de ontsporing arriveerde uit Tsitsikar een pantser- trein, waarna de roovers een goed heenkomen zochten. Volgens een nog nader Reutertelegram uit Harbin, schijnt het gebeurde minder ernstig te zijn dan men uit de eerste berichten zou opmaken. Er zijn 10 reizigers ernstig gewond. Het Japansche bewakingsdetachement wist de bandieten op de vlucht te drijven en de gevan gen genomen reizigers te bevrijden. Een nader bericht meldt, dat in het gevecht met de bandieten 4 Japansche soldaten gedood zijn en 8 ge wond. Fascisten in vol ornaat. Zwart hemd met „pijlenbundel" in. het knoopsgat niet langer voldoende. V.D. verneemt uit Rome: Een zwart liemd en een „pijlenbundel" in het knoopsgat zullen niet langer een voldoende uniform voor leden van de Fascistische Partij worden geacht. Voortaan, zoo luidt een nieuwe order, moeten zij allen de volledige uniform behoorend bij hun rang, dragen. Deze bestaat uit een tuniek met epauletten en gouden band, riem en een hoofddeksel met pluim. Gouden sterren worden in overeenstemming met den rang gedragen. De Duce zelf draagt 3 gouden sterren, de hoogste autoriteiten in de hiërarchie der partij dragen twee en de andere hoofden een. De uniform is voor gewone burgers, die deze ge woonlijk slechts bij plechtige gelegenheiden dragen, niet verplicht KOORN's Koffie, BRUIN merk, uitstekend van geur en kracht, kost nu 22 ct. per halfpondspakje. KOORN's Koffie GRIJS merk, goed en krachtig, 17% ct. per half pondspakje. KOORN's Thee, GEEL merk, uitstekend van smaak en niet stoiiig 22 ct. per ons Kofflebranders en Thee-importeurs. Opgericht 1808. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, Wed. van T. Rootjes, in den ouderdom van ruim 7G jaar. Uit aller naam, Jb. ROOTJES Tz. Oude Niedorp. Alkmaar, 27 Nov. 1933. Lindenlaan 117. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 30 Nov., nam. 2 uur, te-Oude Niedorp. Heden werd van mij weg genomen mijn zoo innig ge liefde Man, de Heer C. DUINMEIJER, in den ouderdom van 52 jaar. Allen die hem in zijn werk zaam leven gekend hebben, zullen beseffen wat ik in hem verlies. Zijne diepbedroefde Echtgenoote, D. DUINMEIJER— Dalenberg. Burgervlotbrug, 26 Nov. 1933. De Heer en Mevrouw VAN TWUIJVERvan Dorp geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon Johannes Narinus. Amsterdam, 26 Nov. 1933. Nic. Witsenkade 6. Ondertrouwd: JOH. C LIPJES en MIEN BLOKKER. Schagen, C 192, 27 November 1933. Nieuwe Niedorp, Huwelijksvoltrekking 15 December te Nieuwe Niedorp. Thuis Oudeschild 3 Dec. 3.30—5.30 uur, Nieuwe Niedorp 10 Dec. 2—4 uur. Toekomstig adresW. van Beieren- straat C 40, Schagen. Hedéh overleed, zacht en kalm, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze gelief de Vader, de Heer J. K00IJ Pz., in den ouderdom van ruim 77 jaar. B. OTSEN. G. OTSEN—Kooij. Kolhorn, 26 Nov. 1933. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij het overlijden van ons geliefd Doch tertje, DIEUWI. ondervonden. In 't bijzonder aan de WelEd. Heeren Dr. Oterdoom en Dr. Thomassen voor hun onver moeide hulp, aan Zr. Meurs en de Zusters in Juliana-oord, voor hare liefderijke behandeling, aan Mevr Baken-Doevendans, aan D. Kuiper en Echtgen., den Woled. Heer Burgemeester Breebaart, en Buur vrouw Kater voor hun hulp en bij stand, aan het Onderwijzend Per soneel en de Kinderen der O. L. School, Familie, Buren en Kennis sen voor de prachtige kransen en bloemen, en ten slotte aan de H.H. Dragers voor de laatste eer onze overledene bewezen. P. MOOIJ Jz. E. MOOIJDoorn. Callantsoog, Nov. 1933. L St. NICOLAAS ir ALLE BOEKEN» onverschillig van welken uitgever, worden zonder prijsverhooging gaarne geleverd door W. PEEREBOOM, Wieringerwaard. Tevens een mooie sorteering doozen luxe post. Schager Roosjes. Heden overleed, geheel on verwachts, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Antje Leegwater, in den ouderdom van 58 jaar. Uit aller naam, J. DE RUITER Pz. Zuidscharwoude, 26 Nov. 1933. NET MEISJE zoekt betrekking als dagmeisje, ook wel voor winkel enz. Adres: J. van Hodenpijlstraat C 175, Schagen. Gevraagd: een Dagmeisje, door l G. HU Ij G, Zandvaart 133, Breezand. Te koop; ongeveer 1000 pond goed Hooi. A. BAKKER Hz., Nieuwesluis, Wie ringerwaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3