Doopceel over spelers en publiek. N.H.V.B.-Uitslagen Schagen-D.T.S. 0-3. PROGRAMMA N.H.V.B. H.R.C.—O.V.V.O. 2-1 9 T 2 0 33—10 16 9 6 1 2 30—11 13 8 5 1 2 19—17 11 8 3 3 2 29—20 9 9 3 3 2 2518 9 8 3 1 4 16-18 7 9 1 1 7 1843 3 10 0 2 8 1—12 2 1 C: H.R.C. 3Wieringerwaard O1; ML.D.B.K.C. 1—2; J.V.C.—Succes 2 1—5; 2 E: Held. Boys 1—Texel 2, 2—1; Helde* 4—Dosko 3—2; H.R.C. 4Watervogels 14. S D: Oudeschlld—D.E.S. 4—0; Succes 3—H.R.C. 8. 3—2; Sparta 3—H.R.C. 7, 1—3; B.K.C. 2—Wieringer waard 2. 61. 4 K: J.V.C. 2—Oudeschild 2, 11—0; Watervogels 2— CallantsoogL 0—2. 4 L: Dosko 2J.V.C. 3, 1—1; Kolhorn 2Succes 4, 0—5; Petten 2—Held. Boys 3, 4—2; Callantsoog 2B.K.C. 3. 2—5. Adspiranten: Succes aH.R.C. c 30; Helder a H.R.C. b 3—0; Helder b—H.R.C. a 1—9; Helder e— Sparta b 21. OVERZICHT. De candidaten voor de eerste plaats hebben alle ge wonnen. BK.C. had het zwaar, doch heeft haar taak vervuld. Terwijl we de prestatie de verrassendste vin den. Een penalty hielp Schenk ca aan de zege. W. speelde zonder Rezelman en Bakker, die geschorst zijn. J.V.C. blijkt den strijd nog niet de volle 90 minuten op een hoog tempo te kunnen volhouden. Ook nu weer. Aanvankelijk ging het vrij aardig, maar de eindstand was 51 voor Succes 2. De stand is: B.K.C. Succes 2 Wieringerwaard Petten M.L.D. H.R.C. 3 Helder 3 J.V.C. 2e klasse. Texel 2, dat zich aardig aan het opwerken was. heeft een klein tikje naar beneden gekregen in den vorm van een nederlaag tegen de Heldersche Boys. die hiermede bewezen den strijd niet te staken. Watervogels klopte Racing 3. Sparta 2 krijgt het volgenden Zondag vast niet cadeau. Dosko gevoelde aan den lijve dat Helder 3 vrij was. Nu hebben de Oudesluizers bovendien slecht gespeeld ook. De stand is hier: Sparta 2 Held. Boys Watervogels Texel 2 H.R.C. 4 Dosko H.R.C. 5 Helder 4 3e Klasse. Heeft D.E.S. onze waarschuwing van verleden week niet begrepen, of... waren de Texelaars Inderdaad te sterk? De Barsingerhorners hebben hun kans nog wel, maar zij is aanzienlijk verzwakt door de 40 neder laag op Texel. B.K.C. 2 klopte Wieringerwaard 2 met 61. Een Wierlngerwaard-speler b«k een been door in den grond te trappen. Succes 3 verspeelde een punt te gen H.R.C. 6, dat op bezoek was. Sparta 3 verloor van Racing 7. Wie spreekt hier van „Magnus Folliee."?! Kolhorn 10 7 1 2 3816 15 D.E.S. 9 7 0 2 40—11 14 Helder 5 8 6 1 1 2814 13 Succes 3 9 6 1 2 36—14 13 Oudeschild 7 4 1 2 2913 9 BKC. 2 10 4 1 5 31—29 9 H.R.C. 6 6 2 2 2 18—17 6 Wieringerwaard 2 10 1 1 8 1573 3 H.R.C. 7 6 1 0 5 9—20 2 Sparta 3 11 1 0 10 2350 2 De achterstand van de belde Raclng-elftallen mag voor de billijke afloop wel wat ingehaald worden. 4e Klasse. J.V.C. 2 kraakte Oudeschild 2 (11—0), Callantsoog won van Watervogels 2. J.V.C. 2 9 8 1 0 30—15 17 Held. Boys 2 9 6 0 3 40—21 12 Helder 6 8 5 1 2 24—15 11 In 4 L. speelde Dosko 2 tegen J.V.C. 3 gelijk (11). hetgeen een tegenvaller is. Succes 4 won met 50 van Kolhorn 2. Petten 2 bleef ook bij door een 4—2 zege op Held. Boys 3. Dosko 2 8 6 2 0 31—8 14 Petten 2 9 7 0 1 38—10 14 Succes 4 7 5 0 2 2414 10 8 6 1 1 26—16 13 9 6 0 3 26—11 12 9 6 0 3 24—17 12 10 4 3 3 23—19 11 8 4 0 4 12—21 8 9 2 2 5 1518 6 9 2 1 6 19—24 5 8 1 1 6 12—35 3 SCHAGEN 3H.R.C. 7, 1—3. Weer heeft 't derde elftal van Schagen het niet tot een overwinning kunnen brengen. Integendeel: met 31 werd over hen gezegevierd. De traditie getrouw verscheen Schagen 3 weer onvol ledig in 't veld. Tien man traden aan. toen scheidsrech ter Steenkist 't beginsignaal floot. Na 10 minuten com pleteerde een adspirant 't elftal, 't Geeft wel te denken, dat de spelers zoo zonder meer maar wegblijven! Over den wedstrijd 't volgende: 't Spel is nauwelijks tien mi nuten oud, als Veenstra doorbreekt en de score voor Schagen opent (10. Er wordt aan belde rijden hard gewerkt en waarlijk ontplooit zich een aardige strijd met beurtelings de ploegen in den aanval. Bij H.R.C. doen de vleugelspelers goed werk en hun vele goede voorzetten brengen actie. Bljlsma, die Schagen's doel verdedigde is in vorm en menigmaal treedt hij als on vermurwbaar uit een schermutseling of vangt een hard schot op afdoende wijze. Slikker en Broer helpen bij de verdediging goed. De zoo spoedig verkregen voorsprong zal echter niet blijven. H.R.C. valt onstuimig aan en is niet ontmoedigd. Al ras brengt de linksbinnen der rood- jakken de partijen op gelijken voet Dat prikkelt de S.- aanval tot nog meerdere activiteit Beera schiet eenige malen hard naast, Iets wat Veenstra hem nadoet De S.-verdediging trekt dan te veel naar voren en geeft Ra cing daardoor alle gelegenheid om 't S»-doel te bestoken Nadat Bijlsma eenige keeren goed heeft weggewerkt, moet hij tenslotte voor een hard laag schot van dicht bij zwichten (12). De Schagenaars zetten alle zeilen bij, maar hoe goed vaak in opzet, de aanvallen leveren niets op. Kort voor rust doelpunt H.R.C. ten derde male 13. Met dezen stand is 't dan rusten. De tweede helft le vert geen doelpunten op. Beurtelings verkeeren de hei ligdommen in gevaar. S. Is de meerdere in 't veld, iets wat niet in doelpunten kan worden uitgedrukt. Zoo komt t einde en heeft Schagen 3 voor de zooveelste maal in 't zand moeten bijten. De scheidsrechter leidde uitstekend en gaarne hadden we gezien dat hem de lei ding was opgedragen van den big-match Schagen— D.T.S.. Dan zou 't zeker niet zijn geworden een partij, 't aankijken ternauwernood waard. HELDER E—SCHAGEN B 2—L De B-adspiranten van Schagen togen naar den Hel der, om daar Helder b te ontmoeten. In een van belde kanten goed gespeelden wedstrijd verloren de B'tjes met 21. Het Is jammer voor deze adspiranten, dat ze de overwinning niet mee naar huis mochten nemen, maar jongens, 't is nu eenmaal sport. Er is heel goed gewerkt en dat is al een voorname factor. Moed houden en 't eindresultaat zal tot tevredenheid stemmen! 3 DECEMBER. 1 B KW 2—Bergen 1; aZandijk 2—Schoor] 1. 1 C: Petten—«Helder3; Wieringerwaard—Succes 2; H. R.C. 3— BKC. 1 D: Hollandia 4Berkhout1; N. Niedorp 1MFC. 1; West Frisia 3Hollandia 3; Andyk 2Strandv. 2. 2 D: CSV 1—Alk. Boys 3; Alk. Boys 2—Alkmaar 2. 2 E: Held. Boys 1—ÏDOSKO; KRC 4-HRC 5; Wa tervogels—Sparta 2. 3 B: UrsemAlkmaar 3; Koedijk 1Vrone 2. 3 VCL. 1O KB. 1. 3 D: DES. 1—<HRC. 6; Helder 5-tHlRC 7; Sparta 3— Sucoee 3; Oudeschild 1Wieringerwaard 2; BKC 2 Kolhorn L 4 D: Ursem 2Oudorp 1; Schoorl 3Koedijk 2. 4 E: Koedijk 3Alkmaar 4. 4 F: Strandvogels 2VCL. 2. 4 G: Aartswoud 2O KB. 2. 4 K: Oudeschild 2-HRC 8; Helder 6-Texel 3; JVC 2Watervogels 2. 4 L: Callantsoog 2—BK3C 3; Succes 4Dirkshorn 1; Kolhorn 2—Held. Boys 3; DOSKO. 2—Petten 2. Junioren: Alk. Boys a—West Frisia a. Adspiranten: Schoorl aDTS. a: Ursem aAlcmaria c; Vrone a-Uitgeest b; Akersloot a-Vrone b: Helder aSparta a; Succes aHelder d; Helder aSucseg b. (Alg, Sportblad). Met H.R.C. begint het langzamerhand wat beter te gaan. De laatste drie wedstrijden leverden 4 punten op. Het waren weliswaar thuiswedstrijden en deze leveren H-R.C. nu eenmaal altijd het grootste deel van haar punten op, maar inmiddels is de positie der Helder- schen met een achterstand van 2 punten op A-F.C. lang niet meer hopeloos. De Racers hebben er wel eens slechter voorgestaan. We denken daarbij aan het seizoen 19301931, toen de roodhemden zich nog net iD veiligheid wisten te brengen door de laatste 3 wed strijden te winnen, waarna tenslotte Hollandia het slachtoffer werd na een beruchte besllssingcompetite met A.F.O, D.E.C. en T.O.G. HH.C. kwam als volgt uit: Prins; Siersma, Beijer; Post, Scholten, Roobol; Kaptein, Nebbeling, W. Bene- ker, Hoogendijk, Reinders. Nadat de gevaarlijke O-V.V.O.-anidvoor Jonas een hem ge/boden kans had gemist, had een door den roo- den linkervleugel opgezetten aanval succes. De O.- baoks verzuimden den Racing-linksbuiten aan te vallen en deze scoorde met een goed gericht schot (10). De O.-midvoor maakte het de H.R.C. verdediging niet ge makkelijk, maar Siersma en in de laatste Instantie Prins, die weer in uitstekenden vorm was, lieten zich aanvankelijk niet passeeren. Toch was het tenslotte de O.-midvoor, die den stand weer gelijk maakte (1-«1). Een vinnig schot van Reinders kon de O-keeper niet verwerken, dooh Beneker verknoeide deze fraaie kans door In het zijnet te schieten In de tweede helft begon HKC. direct met een serie aanvallen, die thans veel gevaarlijker waren dan voor de rust. De pauze had blijkbaar een goeden invloed ge had. Bij de strubbelingen, die voor het O-doel ontston den, weerde de Amsterdamsche keeper zich echter ge ducht en slaagde er in den bal nog net voor de voe ten van de H.R.C.-aanvallers weg te halen, waarbij hij niet over geluk te klagen had. Aan den anderen kant beging Siersma, die voor de pauze juist zoo uitstekend speelde, enkele ernstige fouten, als hij eens terug wil de spelen, maar miste, dachten wij O. al te zien doel punten; alles loopt echter nog goed af, Tenslotte was het Hoogendijk, die voor HJt-C. het beslissende doel punt maakte. Naarmate de tijd verstreek, werd O.V. V.O. sterker. H.R.C wist echter stand te houden «n toen de arbiter, wiens leiding goed was. het einde aankondigde, had HKC. weer twee kostbare puntjes veroverd. Bij H.R.C. was Prins uitstekend. Het backstel was niet geheel betrouwbaar. Voor Siersma geldt dit zoo als reeds opgemerkt alleen voor wat zijn spel na de rust betreft. De halflinle en voorhoede waren niet sterk. Van de voorhoedespelers, vooral van Scholten, ging niet voldoende kracht uit. Beneker is lang niet meer wat hij geweest is. De linkervleugel Reinders Hoogendijk liet af en toe aardige dingen zien. Kaptein en Nebbeling vonden wij iets 'minder. Over het alge- meen stond de wedstrijd op goed derde klas-peil, en bleef achter bij wat we van een tweede klasse-partij mogen verwachten. De spanning in het tweede ge deelte der match vergoedde echter veel. METEOOR—HELDER, 2—L Helder 1 bracht haar toch al minieme kans oan zeep door met 21 van Meteoor te Amsterdam te verliezen. Een van de doelpunten van Meteoor moet niet de doellijn gepasseerd hebben, terwijl het andere uit een ten onrechte toegekende penalty ontstond. Als je den scheidsrechter tegen je hébt, is het slecht werken! WIERINGEN. J.V.C. I—SUCCES 2, 1—5. Succes 2 ging met 2 invallers naar J.V.C. 1 en wist 'n goede 15 overwinning te behalen, zoodat ze de 2e plaats kunnen behouden. Succes 3H.R.C. 6, 22. Deze wedstrijd heeft het 3e elftal weer een puntje ge kost. door met HJt.C. 6 gelijk te spelen. Als scheids rechter trad op v. d. Melden van Den Helder, welke behoorlijk voldeed. Jongens van het derde, pas op an ders raken jullie te veel op achter. Vorige week verlie zen en nu gelijk, dat gaat niet goed. Succes aH.R.C. c, 3—L De A-adspir&nten hebben weer een overwinning te pakken en hebben zoodoende een mooie kans op het kampioenschap. Kolhorn 2Succes 4 05. Succes 4 was opbezoek bij Kolhorn 2 en wist een schitterende overwinning te behalen. Een goede dag voor Succes. Van de 10 te behalen pun ten kwamen er 9 binnen. Volgende week Succes I naar Al km. Boys Liefhebbers die de reis mee willen maken, gelieven zich tijdig op te geven. ANNA PATJLOWNA. BK.C. heeft Zondag best geboerd. Alle drie elftal len hebben een overwinning behaald op hun tegenr standers. BK.C. hebben we met een bezwaard hart naar het Vliegkamp zien gaan; maar de Luchtvaartmenschen bleken minder dan indertijd op het BKC.-terreln. Het is nu zoo langzamerhand duidelijk, dat ze des tijds met een zeer zware ploeg in het veld rijn ge komen; van een sterkte ongetwijfeld waartoe ze het niet meer hébben gebracht en zoo 't vermoeden wettigt niet spoedig meer zullen brengen ook. Toch was de ruststand 10 voor de MLD.-ers. Deze zonder Wolthuis spelend hebben de Schipper druk werk versohaft ln die eerste helft. Na halftime heeft B.Ka.C. de tanden op elkaar gezet en hoewel voor al de MXJ>-rechtsbuiten zeer gevaarlijk bleef, was de zege uiteindelijk voor de B.K.C.-ers, die door de Schip per en Post doelpuntten (2—1). Binnen is binnen- B.K.C 2 kreeg Wieringerwaard 2 thuis. Onze jongens hebben dezen wedstrijd met 61 gewonnen. Jammer dat de VVleringerw aard-spel er Schouten door een onge lukje zijn been brak Namens BKO. wenschen we je een spoedig en volledig herstel toe, Schouten! De ge troffene was niet tegen voetbalongevallen verzekerd. En tot slot B.KC. 3; Dat heeft ln Callastsoog' met 52 van het tweede elftal aldaar gewonnen Hetgeen ons zeer verheugd. Nu we tot een optimistische toon gemachtigd rijn, wilden we graag even er op wijzen, hoeveel propagan da er van uit gaat als het eerste elftal van een club er goed voorstaan: BK.C. zit n.1. weer dik in de ad spiranten We hebben er zoo Zondagsmorgens wel eens een glimp van gezien en we zagen vooral ln BKC. al een stuk of 5 spelertjes ,die volkomen ln staat moe ten worden geacht met gestadige oefening en sportieve voorlichting sieraden op het Polderache voetbalkastje kunnen worden. Zondag as. heeft het eerste elftal weer een uitwed strijd, n.1. tegen Racing 3. Uitdrukkelijk wijzen we de spelers op do groote veranderingen in de HK.C.-elftal len in verband met het „zoeken" naar goede krachten voor het hopelooze eerste en tweede, die beide onderaan staan. Want: Zondag hebben we weer een nieuwe maand en de elftallen worden zooals men weet voor één maand opgegeven aan den bond. BK.C 2 speelt thuis tegen Kolhorn. Het derde moet weer naar Callantsoog. Dit is natuurlijk een misver stand. Men kijke Zaterdag de „Schager" even in. BREEZAND. AJfcO.-NTEUWS. Zaterdagmiddag speelde ADO. 1 een wedstrijd tegen Atlas 1 en 2 gecombineerd. De rust brak aan met een 30 voorsprong voor Atlas. Bij ADO. was het best zichtbaar, dat deze club ongeveer zes weken niet ge speeld heeft. Na de rust ging het even beter en het duurde niet lang, of P. v. d. Stelt wist de eer voor ADO. te redden, 31. Er werd daarna van beide kan ten heel goed en heel hard gewerkt Atlas wist nog tweemaal te doelpunten, terwijl de middenvoor van ADO, D. v. d. Wallen, het tweede doelpunt voor zijn club maakte. Het einde kwam dus met 52 voor Atlas Straffen. Een groot aantal zaakjes: L D. Dapper, voorzitter Texel, berisping wegens in menging in de leiding (Texel 2Dosko); J. Rijk, Texel 2 .berisping wegens onbehoorlijk bedrag jegens den scheidsrechter (zelfde match); 2. K. Rezelman, lid Wieringerwaard, geschorst voor een maand, wegens slaan van tegenstander; J. Slikker, idem, voor één wedstrijd geschorst wegens aannemen van dreigende houding; K Schenk, idem, ernstige berisping wegens forsch spel, mengen In de leiding, bemoeien met publiek, stren gere straf bij herhaling; J. Idema, lid Succes, geschorst voor een maand, we gens slaan; Vereenlging Succes, één wedstrijd van het tweede elf tal zonder publiek, wegens onregelmatigheden; J. Poel, Den Oever, supporter Succes, toegang tot ter rein ontzegd voor 1 jaar. Alles naar aanleiding van Succes 2Wieringerwaard 1 15 Oct. j.1. 31 H. Bras, lid N. Niedorp, één wedstrijd geschorst, wegens herhaalde mopperen, tijdens Hoogkarspel 2— N. Niedorp 2, en niet verschijnen voor commissie. 4. S. Wit en A. Rempt, leden van Aartswoud, voor 3 wedstrijden geschorst, wegens onbesuisd spel en niet verschijnen voor commissie (O.B.K. 2Aartswoud 2). Het bestuur en aanvoerder van Aartswoud met na druk er op te wijzen, dat hun spelers hun speelwijze moeten herzieji. Naar aanleiding van Aartswoud 2M.F.C. 4: a. het bestuur van Aartswoud er nadrukkelijk op te wijzen dat zij alles ln het werk moet stellen om het pu bliek op haar terrein zooveel mogelijk een goede opvat ting omtrent spel en spelers bij te brengen en het te lee- ren dat hatelijke opmerkingen tegen spelers en scheids rechter het voetbalspel zeer benadeelen; voorts het pu bliek te onderrichten dat er verandering moet komen, daar anders de N.H.V.B. zich genoopt zou kunnen zien om het tegenwoordige Aartswoud-terrein af te keuren; b. het bestuur van A maatregelen in overweging te geven om het terrein van een behoorlijke afscheiding te voorzien, waarbij de N.H.V.B. zijn medewerking toezegt bij eventueel Indienen van een verzoek aan de M.U.Z. (men bedoelt waarschijnlijk de Cultuur Mij. Wieringer- meer. Red.) 6. Naar aanleiding van J.V.C. 1-Helder S op 8 Oct.: a. J.V.C te verbieden bij eerstvolgende twee thuis wedstrijden publiek toe te laten wegens bedreiging van den scheidsrechter; b. J. Blaauboer bestuurslid J.V.C. en oonsul NE- V.B., gedurende een jaar uit te sluiten van functie in N.H.V.B. of vereenlging wegens poging den scheidsrech ter (Van Dam) te doen vallen en niet voldende „ln toom" houden van het publiek; c. L. Tigchelaar. bestuurslid J.V.C., scheidsrechter N.H.V.B. te verbieden gedurende 3 maanden een func tie in NH.V.B. of vereeniging te bekleeden wegens niet beschermen van den scheidsrechter en maken van hin derlijke opmerkingen op de leiding. 7. A. Vet, Ursem, te schorsen voor één wedstrijd we gens natrappen. 8. E. de Blook, lid D.E.S., te schorsen voor 2 wed strijden wegens dreigende houding. A, Berkhout, Kolhorn, ernstige berisping wegens ruw spel; C. Liefhebber, Kolhorn, te schorsen voor 2 wedstrijden wegens dreigende houding en niet verschijnen voor de commissie; E. Pieters, Kolhorn, te verbieden tot 1 Januari 1934 een voetbalwedstrijd te bezoeken wegens bezigen van ongepaste woorden tegen tegenpartij. .Kolhorn" te berispen voor niet zenden van een af gevaardigde voor de oommissie; Bestuur van Kolhorn op te dragen voor goede orde op terrein zorg te dragen. Onderschrl ft: Eensdeels beving ons de schroom om tegenover een leder ook de vele niet-voetballers dit doopceel te lichten. Anderdeels voelen we ons geroepen om onom wonden de fouten aan de openbaarheid prijs te geven om op die manier eerbied bij te brengen, voor het hei lige begrip: sportiviteit. Wat zei Karei Lotsy ook al weer?' Dat men als speler In de hitte van het gevecht eens een woord te veel zegt of even te hard aanloopt: het kan met een berisping volstaan. Maar dat men zich gaat vergeten, dat eerzame huis vaders langs de lijnen en menschen op jaren die leidende posities in ons sportwereldje innemen, zich niet kunnen beheerschen... dit alles is niet te vergeven. En we zijn er dan ook heelemaal niet op tegen dat indien de schuldvraag bewezen is de strafcommis- sle niet karig is met de strafmaat! (Sportredacteur). Een spannlnglooze partij voetbal. Onvoldoende leiding. On sportief publiek en nog wat. De z-g. „onderkoppen" welke we na lang wikken en wegen boven dit sportverslag hebben geplaatst, moeten den lezer al voldoende zeggen, hoe weinig er is geno ten door degenen, die zich hopend op een mooie partij voetbal, naar de Loet hebben begeven. We hadden des- gewenscht andere opschriften kunnen plaatsen, minder vlijende zelfs, we hadden ook met enkele woorden kun nen zeggen: D.T.S. zegevierde over Schagen met 30 ln een spannlnglooze partij, bij onvoldoende leiding. Maar gewoonte getrouw, zullen we ook nu meerdere regelen aan dit sportgebeuren wijden, al zou het dan alleen maar wezen, omdat we niet „voor de gijn" 2 x 45 minuten in de kou hebben willen staan. Dat ons tijdens den wed strijd door een D.T.S.-enthouslast (den spelers treft daarom geen enkel verwijt), nijdig werd toegebeten dat we wel zouden zeggen dat Schagen onverdiend verloor, laat ons Siberisch. We stellen ons boven dergelijke klets praat en deze man kan zich voortaan de moeite sparen Wat we op ons hart hebben, pennen we neer en hou den ons met allerlei meenlngen in 't minst niet op. Deze ongewone Inleiding benutten we om vóór we een overzicht van den stryd geven, eens te wijzen op 't meer dan ergerlijke optreden van diverse bezoekers. Er wa ren er. zoowel Schagenaars als Oudkarspelaars, die zich uitdrukkingen lieten ontvallen, die kant nog wel raak ten. Een uitdrukking als „trap hem dood", past niet en den bezoeker ten onrechte werd gezegd een D.T.S.- speler die zich niet ontzag, zoo'n Invitatie te doen, behoort zeer zeker niet op een voetbalterrein. Nogmaals er waren er die zich zeer treurig hebben gedragen en dat t spel een deel van den wedstrijd meer leek op een partij rugby, is voor een zeer groot deel te wijten aan deze menschen. We zullen 't daar bij laten De wedstrijd SchagenD.T.S. werd met angst tege moet gezien. We hebben reeds eerder daarop gewezen en Zaterdag nog spraken we de hoop uit dat een fai re strijd zou worden gevoerd. Het is echter 't oud» liedje geworden. Links en rechts werden de spelers ge vloerd en niettegenstaande de arbiter niet in staat bleek om dezen wedstrijd te leiden, werden tientallen vrije schoppen toegewezen. Menigmaal maakte de leider een beweging, welke „rustiger speler" moest beduiden, waar schuwingen werden rondgedeeld, maar en dit wijst op de onvoldoende leiding er werd geen speler uit 't veld gestuurd, niettegenstaande het publiek ijsde van het gevaarlijke, roekelooze spelen. We zullen geen na men noemen van spelers die zich in hun spel vergaten, maar waarlijk 't was een droeve vertooning. Wie de schoen past, trekke hem aan. De wedstrijd. Om even twee uur stellen de ploegen zich op. D.T.S, is volledig. Schagen doet het met G. Paulusma en K. Rempt uit 't tweede. De E.C. heeft nog geen plaatsver- vangers aangewezen voor Rus en Slingerland. Het was wel merkbaar ln de Schagenploeg dat Rus op 't appèl ontbrak, al dienen we direct te zeggen, dat Rempt op een goede partij voetbal mag terugzien. We spreken met den Schagenaanhaog den wensch uit, dat R. Rus al thans deze competitie nog zal willen uitdienen, in 't be lang van de club, die hij zoo vele jaren trouw diende. De bal ls nog maar net aan 't rollen of D.T.S. stevent op t S.-doel aan, maar Vlottes breekt den aanval. De D.T-S.-spil zet dan hoog voor 't doel, maar Prins ls er als de kippen bij. Dan gaat Schagen er op los, maar ook hier blijft de D.T.S.-verdediging baas. Zoo gaat 't spel eenigen tijd op en neer. Beurtelings verkeeren de doelen in gevaar, maar in eerste Instantie blijven pun ten uit. Twee maal achtereen snort een hard schot langs het S.-helllgdom. Dan is 't weer de doelman der gasten die zijn talenten moet toonen. Op keurige wijze redt hij al vallende een zeker doelpunt. G. Paulusma loopt kort daarop op den keeper in en wil hem met bal en al over den lijn werken. Reeds ls de doellijn gepasseerd, maar dan klinkt het fluitje van den arbiter en kruipt D.T.S. door t oog van ©en naald. De aanvallen der gas ten worden talrijker en de S.-achterhoede moet alle zei len bijzetten. Het publiek weert zich en onstuimig wordt aangevallen, 't Wordt er niet beter op. Boontjes en de Vries worden gevloerd en zekere kansen gaan daardoor voor Schagen om zeep. Bij een D.T.S.-aanval raakt Vlot tes geblesseerd, die t veld moet verlaten. Nauwelijks ls deze buiten de lijnen of de D.T.S.-linksbinnen profiteert van 't spelen met 1 back en opent de score op juiste wij ss (01). 't Niet in tenue op 't veld staan van een in valler wordt Schagen nog noodlottiger. Met 10 man strijden de geel-zwarten verder, maar niemand kan voorkomen dat dezelfde D.T.S.-speler Prins ten tweede male passeert Dan komt R. Rempt t elftal completee- ren en 't is weer met het D.T.S.-overwicht gedaan. Schagen ontplooit een goed open aanvalsspel en 't D.T.S. doel wordt belaagd. Met man en macht verdedigen do gasten en 6teeds is er een been, welke Boontjes c.q. ver hindert om 't net te vinden. Nog kogelt Dekker een pe nalty naast Met Schagen in den aanval is 't dan rusten. Na de thee. Als de ploegen voor 't spelen van de tweede helft weer staan opgesteld, blijkt 't ons, dat S. de opstelling iets heeft gewijzigd. Boontjes staat dan midvoor en Paulusma linksbinnen, terwijl K. Rempt spil staat en Plakman rechtshalf. Het blijkt een verbetering te zijn. Op den hem eigen wijze bezorgt Boontjes den achter hoede handen vol werk en ook Paulusma is zeer beweeg lijk. Van beide vleugels komen steeds goede voorzetten, waardoor D.T.S. alles moet aanwenden om gevaar te keeren. Juist in deze periode verliest 't toch al niet fraaie spel alle aantrekkelijkheid. Beenen zwaaien door de lucht, botsingen zijn aan de orde en alle regelen wor den in dit opzicht verwaarloosd. Af en toe klinkt het fluitje van den arbiter, maar daarbij blijft het Het pu bliek roert zich en begint door uitroepen en dreigemen ten zich te mengen in de leiding. De D.T.S.'ers maken ln ruime mate gebruik van hun lichaamskracht en de lichte S.-epelers zijn de dupe. Zoo verstrijkt de tijd meer en meer. Nog eenmaal doelpunt D.T.S. van korten af stand, waarna zeer begrijpelijk alle krachten op v -le diging worden geconcentreerd. Er is voor Schagen gc~n doorkomen aan. De geelzwarten blijven niettemin 't beste van 't spel houden tot 't einde. Zonder dat de stand verandert wordt dan 't einde aangekondigd van deze ongenoeglijke partij. SUCCES I—VRONE I 8—2. Succes speelde den eersten wedstrijd in de tweede ronde en wel tegen Vrone. Was de vorige keer de uit slag 81, thans heeft V. 2 doelpunten weten te maken. Om 2 uur blaast C. v. d. Hoven de elftallen bijeen, en V. brengt den bal aan 't rollen. V. schijnt eenigszins verbeterd bij de vorige keer, het spel is vlugger en de backs werken goed weg. Doch als er 5 minuten is ge speeld maakt Grootemaat het le doelpunt. Kort daarna maakt A. er no. 2 van. V. is de mindere, alhoewel hun aanvallen niet van gevaar ontbloot zijn. Doch steeds ko men de S.'ers op de V.-helft en gedurig voelen ze den keeper aan den tand. Menig schot weet hij te keeren, doch als het rust is, heeft S. reeds een 4—0 voorsprong. Na de rust hetzelfde spel met S. ln de meerderheid. Ai spoedig maakt S. er 50 van en dan weet Vrone zijn kans te benutten, als van 't Hof uitloopt en een V. speler eerder den bal heeft, 5—1. Nu begint het spel eenigszins forscher, doch v. d. Hoven houdt de teuge!» strak en is de baas. Als bij een V.-aanval van 't Hof den bal te pakken heeft, geeft een V.-speler den keeper een schop tegen zijn bulk en van 't Hof laat den bal vallen en V. doelpunt, 52. Dit ontging den scheidsrechter. Doch nu ls het met V. gedaan. S. komt flink opzetten en al spoedig is het 7—2. De laatste minuut maakt Kui per nog een pracht goal, 8—2. Direct hierna is het einde.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6