Op elke wond Purol De Langendijker Groentenveilingen. K.N.V.B. Uit Alkmaar en Omstreken DIVERSEN. Stormvogels opnieuw geslagen, Voort- gaande atrüd overal. K.N.V.B.-Overzicht van 26 November. Een gure, koude dag met een over alle linies geslaagd programma is gepasseerd. In af deeling n Is weer een andere leider gekomen. afdeeling l Ajax won wel met 20 van A.D.O., maar het was een slechten wedstrijd. V.S.V. won met 20 van Haarlem en blijft no. 2. Féijenoord en Sparta wonnen beiden met 32 hun uitwedstrijd. ^Respectievelijk op 't Gooi en Z.F.C. H.F.C. nu voortaan zonder Van der Meulen verloor met 42 van Hermes. XJax 10 9 0 1 39—18 18 V3.V. 10 7 0 3 30—22 14 2e klasse A. Raclng won met 2—1 van O.V.V.O. en het doet ons genoegen te kunnen zeggen dat de Heldersche roodjaK- Icen sterker waren ook. De voorhoede was nog onpro ductief, maar er was een duidelijke veldmeerderheid. Z.V.V. heeft met 21 van Alcmarla gewonnen. Het was dus maar zoo zoo. D.W.S. klopte A.F.C. (42). West Frisla won in Wormerveer met 42 van W.F.C. en deed daarmee aan het licht komen dat het den Enk- huizers absoluut niet te doen is om een slap seizoen. De stand is nu: Z.V-V. 10 7 3 0 27—13 17 D.W.S. 10 7 1 2 26—12 15 West Frisia 10 5 2 3 27—17 12 W.F.C. 10 5 1 4 18—24 11 Kinhelm 8 3 3 2 19—15 9 Zeeburgia 9 3 2 4 10-12 8 O.V.V.O. 10 3 2 5 13—17 8 Alcmarla 10 2 2 6 19—20 6 a-F.C. 10 2 2 6 20—31 6 H.R.C. 9 2 0 7 12-30 4 2e klas*- e b. Velox speelde gelijk tegen Bloemendaal (1—1), Blauw Wit echter ook tegen Spartaan (0—0). E.D.O. klopte D.O.S. met 3—1! Velox 10 6 4 0 34—12 Blauw Wit 10 6 4 0 32—11 E.D.O. 10 6 1 3 43—21 D.OB. 10 6 0 4 2931 3e klasse a. Kennemers won met 50 van K.V.V. O.S.V. klopte D.W.V. (41). Helder verloor van Meteoor (12). Kennemers 10 9 0 1 4515 18 O.S.V. 10 9 0 1 48—20 18 D.W.V. 10 6 1 3 28—29 13 Holland ia 9 5 1 3 37—25 11 Helder 10 4 2 4 28-27 10 afdeelin g tt. De club van Mol heeft Zondag door een 20 zege op VUC. de leiding genomen. Stormvogels verloor n.1. met 30 thuis van H.B.S Xerxes verloor met 56 van DHC. Vast slechte verdedigers! DFC. kon den noodsprong van RGH. niet tegenhouden. Deze laatste won met 32. Excelsior en Hilversum speelden gelijk. K.F.C. 10 6 1 3 31—23 18 H3B. 10 5 3 2 2619 13 DEC. 10 6 1 3 29—26 13 Stormvogels 9 6 0 3 18—12 12 AFDEELING Hl. Enschedé verpletterde Vitesse (90). De fut is er bepaald heelemaal uit bij de jonge Arnhemmers. Heracles sloeg AGOVV. (20). PEC. maakte een 9 1 zege op Hengelo en Go Ahead tenslotte sloot de rij door een 82 zege op Enschedesche Boys. Wij moeten nog zien of Heracles de race volhoudt. TubantiaWageningen had de vreemde uitslag 57. Heracles 10 8 1 1 36—9 17 Go Ahead 10 6 S 1 38—12 15 Enschedé 10 6 2 2 33—14 14 PEC. 10 6 1 3 28—20 13 AFD DELING IV. BW. ontnam Wilem II een punt (1—1). Zij staat er nu even zoo voor als Longa, dat Bleijerheide met 32 klopte, PSV. verbeterde zich met een 3—0 overwin ning op NAC., terwijl MW in de running bleef met een 3—1 zege op Middelburg. De stand luidt; Willem H 10 6 3 1 22—17 15 m.V.V. 10 6 2 2 32-22 14 Longa 9 6 1 2 31—17 15 afdeeling v. Er gebeurde hier niets schokkends. De opmarsch van Sneek ging voort met een 54 zege op Alcides in Meppel. Be Quick sloeg Frisia (32). Velocitas deed dat met Friesland (71). Aohllles speelde tegen GVA V. gelijk (22). wat een aardig prestatie genoemd mag worden. Veendam en Leeuwarden, twee hechte middelmootploegen, speelden tegen elkaar (11). Be Quick 10 9 1 0 41—14 19 Velocitas 10 9 0 1 51—10 18 GVAV. 10 6 2 2 37—21 14 Alcmarla VictrixZ.V.V. 13. -Nog wacht men steeds op de eerste thuisoverwinning. Bij de eerste nederlaag (31) van do Alk maarsche Boys te Andijk. Ook de thuiswedstrijd tegen Z.V.V. Is weer op een nederlaag uitgeloopen, zoodat de Alcmarlanen uit hun reeds gespeelden vijf thuiswedstrijden slechts één winst punt het beruchte D.W.S.-protest bulten beschouwing gelaten, konden bemachtigen en... ook deze laatste ontmoeting tegen de leiders, heeft ongetwijfeld een don kere blik op de toekomst geworpen, temeer daar H.R.C. zich steeds meer schijnt te gaan herstellen. De nederlaag op zich zelf buiten beschouwing gelaten; het spel der Alkmaarders was zoo primitief en hersen loos, dat het er en vooral na de rust veel van had, dat er maar één ploeg voetbalde. En die eene ploeg was het Zaansche Z.V.V. De leiders gaven een goeden open en flinke partij te zien, waarbij vooral de verdediging met haar resoluut werk opviel. Bij de Alcmarianen daarentegen was het defensief optreden al bijzonder zwak. Ooms, doch vooral Bijlsma Sr., maaiden om beur ten over den bal en schiepen dan ook vaak voor het Alkmaarsche heiligdom de moeilijkste situaties. Mis schien was dit dan ook de juiste oorzaak, dat Oudes na de rust minder safe was. De halfllnie wisselde goede met minder goede momenten af, terwijl ook thans van de voorhoede niet veel kracht uitging. Peereboom was iet6 minder dan anders, terwijl de beide binnenspelers men had Rootring Sr. weer vervangen door v. d. Pol een slecht geheel vormden. Vooral de linksbinnen de Jong, heeft zeer weinig gepresteerd. Overschrijving. Gevraagd: H. Kluft van Kennemers naar Helder; J. Woudstra van Al km. Boys naar Alcmaria; J. J. de Swart van Purmersteijn naar Alcmarla. Veleend: J. J. Schuitemaker van West Frisla naar Alkm. Boys; J. Bust van H.R.C. naar P.S.V.; G. Schild van West Frisla naar Bloemendaal. De wedstrijd. stond onder goede leiding van scheidsrechter Weber en... liet aanvankelijk geen slecht spel zien, ook niet van Alkmaarsche zijde, al ls er in het geheel dan ook van „groot" spel geen sprake kunnen zijn. Het begin liet wederzijdsche aanvallen zien, waarbij beide verdedigingen nogal handelend moesten optreden. Het Zaansche ..blok" maakte een betrouwbaren indruk, terwijl het bij de Alcmarianen geducht mis was. De backs misten nogal eens en na tien minuten kon de linksbinnen uit een pass van rechts, zijn club de leiding geven, 0L De Alcmarlanen probeeren van alles, doch de Zaansche verdediging geeft geen kamp, en retour- neeren op afdoende wijze. Toch kan zij niet voorkomen dat na bijna 20 minuten Hamstra een ren kan onderno men en met een hard schot besluiten, dat den Zaan- schen keeper te machtig is. Wel weet Melief het leder nog te raken, doch kan de gelijkmaker niet voorkomen 11. Dit ls het teeken voor de leiders om er een schepje op te gooien, doch de voorwaartsen weten en kele malen de geboden kansen niet te benutten. De tweede helft ls niet erg bemoedigend, want het spel ls juist twee minuten oud als Z.V.V. op rechts een corner krijgt to verwerken. Goed voor doel geplaatst, zorgt de linksbinnen met een kopbal voor de rest, 1—2. Opnieuw hebben de Alkmaarders een achterstand, alles wijst er op dat een nederlaag niet te voortcomen ls. He» spel der gastheeren is buitengewoon slecht en vrijwel ongevaarlijk. De Zaandammers daarentegen geven zeer goed spel te zien en ten slotte worden de withemder geheel overspeeld. Als dan tenslotte bij een periode van zwak spel der verdedigers der thuisclub, de gasten der. stand op 1—3 weten te brengen, is het pleit beslist Er is dan slechts één ploeg, die speelt en zoo,komt het einde, zonder eenige verandering en met een nieuwe Alkmaarsche nederlaag. vierde klasse a, kjt.v3. Eindelijk dan kregen de Alkmaarsche Boys hun eer ste nederlaag te slikken. Andijk blijkt den laatsten tijd nogal goed op dreef en ook de bezoekende Boys. konden hun overwinningenreeks met geen nederlaag afsluiten. Van Beek c.s. beten geducht van zich af, waarbij het geluk nogal eens een woordje meesprak. De gastheeren namen de leiding en wisten deze zelfs te vergrooten (20). Toch kon Brouwer nog voor de rust den achter stand verkleinen, 21. Na rust kwamen de Boys ge ducht opzetten, doch niets wilde lukken. Bij de Andij kers ging het gemakkelijker, want een uitval brengt den stand op 31. Nog steeds meer gaan de Boys tot het offensief over, legio corners volgen op het Andijker doel, doch... doelpunten bleven maar steeds uit, terwijl de beide Andijker backs zich beijverden in het „uit"- trappen. Het einde kwam zonder verandering. Succes wist op eigen terrein met 8—2 van Vrone ta winnen, terwijl D.T.S. Schagen in eigen huis met 03 sloeg. Texel verloor op eigen veld met dezelfde cijfers (0—8) van het bezoekende Uitgeest. De stand ls thans: 1 33-12 18 2 37—15 13 2 23—16 12 4 20—22 9 4 17—23 8 5 13—18 7 5 17—27 r 5 14—16 6 8 13—43 2 BARSINGERHOBN. Zondag ondernam D.E.S. de reis naar Texel, teneinde Oudeschild te bekampen. Het Is D. niet mogen geluk ken deze overzeesche klip te omzeilen. Met een 4-0- ncderlaag konden zij den aftocht blazen. Oudschild verscheen volledig. D.E.S. had een Inval ler voor den linksbinnen. Na een gelijk opgaand begin, komt D. iets in de meerderheid, doch weet hiervan niet te pofiteeren. De rechtsbuiten mist in deze perio de een opgelegde kans. 2 Min. voor de rust scoorde de O.-linksbuiten vla de paal. Na de rust nam de scheidsrechter eenige wonderlijke beslissingen. Den zui ver doelpunt van Oudeschild wordt eerst geannuleerd. Kort hierna wordt aan O. een penalty toegekend voor een dubieus geval, welke ln een doelpunt wordt omge zet, 20. D.E.S. laat zich evenwel niet ontmoedigen en valt goed aan, doch voor doel wordt de afwezrige links binnen zeer gemist en tot doelpunten komt het niet Eenmaal wordt de bal door een Oudeschild-achterspe- ler achter den doellijn weggewerkt, doch dit ontgaat den scheidsrechter. Door 2 snelle uitvallen vergroot O. tenslotte nog haar voorsprong tot 4—0, waarmee 't einde komt. Oudeschild heeft verdiend gewonnen, doch geflat teerd. Een 2tl overwinning was oen betere maatstaf geweest van de krachtsverhouding. De scheidsrechter leidde zeer ma-tig. Met dit al heeft D.E.S. 2 kostbare punten op Texel gelaten, doch moed houden. D.E.S-ers De kans ls er nog. Laat Zondag a.s. tegen H1RC 6 op eigen terrein nog eens zien. dat het jelui ernst is. JULTANADORP. Zondag speelde JVC. II tegen Oudeschild U. Het eerste kwartier gaf Oudeschild aardig partij, maar toen was het afgeloopen met de eilandbewoners en voerde J.V.C. den stand op tot 11—0. Daarna kwamen JVC. I en Succes II in het veld. J- V.C. had drie invallers. In den beginne wogen de partijen aardig tegen elkander op. Succes wist eerst te doelpunten, maar al spoedig maakte JVC. gelijk. Daarna maakte Suoces een zuiver buitenspelpunt, wat den scheidsrechter echter ontging. Rust ging in met 21 voor Succes. Na de rust herhaalde zich het zelfde geval. Weor een schot in zuivere buitenspelpo sitie en weer een doelpunt daardoor. Het einde kwam met 5—1 voor Succes. In 't vervolg zal het noodlg zijn de scheidsrechters nog wat verder vandaan te halen. Uit Krommenie is niet ver genoeg. Het derde elftal was op bezoek bij Oudesluis II en wist het daar tot een gelijk spel te brengen. De stand was 11. Geen slecht resultaat, om de aanstaande kampioenen een puntje af te snoepen. PETTEN. Petten 2—Held. Boys 3. 4—2. Petten ging op den goeden weg voort door de Hel derschen met 4—2 te verelaan. Moge de uitslag ons bevredigen, het spel bleef beneden onze verwachtin gen. liet vlotte niet in de P. gelederen, wat o.i voor 'n belangrijk deel toegeschreven dient te worden aan het te peuterige en te korte samenspel, dat nog niet eens vlug uitgevoerd, het tempo drukt en leidt tot een hinderlijke opeenhooping van spelers, nog vergroei door het te ver opdringen van enkelen. Waarom geen open spel; de spelers op de vleugels zijn toch voor hun taak berekend. Over het verloop zullen we kort zijn. H. nam de leiding, waarna de r. b. en vervolgeens J. Vriesman uit een penalty voor de rust den stand op 2—1 brach ten. Bij deze doelpunten gingen de keepers niet ge heel vrij uit; de koude speelde hen klaarblijkelijk parten. De tweede helft was wat de doelpunten aan gaat, een copic van de eerste, zoodat het einde kwam met -i—2 voor P. Volgende woek te Oudesluis de belangrijke strijd tusschen de twee leiders in deze afdeeling. WIERINGERWAARD. Uitslagen 26 November; H.R.C. 3Wieringerwaard I. 01. B.K.C. 2—Wieringerwaard 2. 6—1 Programma 3 December: Wieringerwaard ISucces 2. 2 uur. Oudeschild I—Wieringerwaard 2. 2 uur. Nadere bijzonderheden bij Veeter. Bij den wedstrijd B.K.C. 2Wieringerwaard, had ons trouwe lid P. Schouten het ongeluk zijn been te breken. Gelukkig was er absoluut geen sprake van ruw spel of iets dergelijks, louter een toeval met bo vengenoemd treurig gevolg. Piet, we wenschen je vanaf deze plaats sterkte en een spoedig herstel en we zullen niet nalaten alles te doen wat in ons ver mogen is om het je te vergemakkelijken. Ook van B.K.C.-zijde werd reeds het denkbeeld ge opperd om bijv. met Kerstmis een wedstrijd voor je te spelen om zoodoende je in het financieele wat te gemoet te komen. De wedstrijd* werd tenslotte uitgespeeld, de gang was er natuurlijk uit en het werd 61 voor B.K.C. 2. Wieringerwaard I dat met reserves naar H.R.C. 3 was, heeft na taai volhouden een 1—0 overwinning weten te behalen. Direct na het begin speelde W.- waard met den wind in den rug en was overwegend sterker. Toch werden de geboden kansen niet benut en tenslotte moest het eenige doelpunt in dezen wed strijd nog uit een strafschop gescoord worden. Na rust had het er veel van dat H.R.C. den gelijkmaker zou scoren, doch de W.waard achterhoede gaf alles terug en tenslotte zorgde de invaller-keeper dat de stand blanco bleef. Nog een paar maal kreeg de W. waard voorhoede een kans en tippelde de bal voor het H.R.C. doel langs, zonder dat hij over de lijn ging. Met denzelfden stand kwam het einde^ WATERVOGELS HGALLANTSOOG I, 0—2. Zondagmorgen ging Callantsoog I het nog eens pro beren tegen Watervogels II te Den Helder. De gast heeren winnen den toss en men verkiest met den wind in den rug te spelen. Eerst ls het nog een beetje verkennen aan weerszijden. Maar al spoedig blijkt C. 1 zijn vroegeren vorm teruggevonden te hebben en geregeld is C. in de meerderheid. De keepers leveren fraa werk en dientengevolge blijft de stand blanco tot de rust Na de thee heeft de wedstrijd hetzelfd karak ter; de voorhoede's hebben pech, de keepers geluk. On geveer twintig minuten voor het einde gaat de C.- linksbinnen er van door, doch de bal komt tgen de paal. Toch weet de <?.-man den terugspringenden bal te bemachtigen en ln te schieten (01). Jammer ge noeg weten de Watervogels niet van aanpakken: de moed gaat er een beetje uit C. maakt daar vanzelf sprekend gebruik an. Kort voor het eind weet de C.- llnksulten den keeper met een mooi diagonaal schot 't nwken te geven, 02. AARTSWOUD. Een slechte dag voor onze voetballers was het Zon dag. A. I speelde met negen man tegen Sijbecarspel en verloor met 0—5. A. II speelde tegenTwisk II en verloor eveneens met 15. De geringe steun op geveilde pro ducten. - Fonds 1932 uitgeput. - Enkele ultvoercijfers. - Zij demon- streeren den aohteruitgang van den groentenezport. - Aardappel- aanvoer gering. - Zelfde prijzen. - Groote aanvoer van roode kool. - Deels onverkoopbaar, dus slechte prijzen. - Idem idem gele kool. - Vroege witte weinig aanvoer, la gere prijzen. - Ook lage prijzen voor Deensche witte kool. - Lage prijzen voor nien. - Bieten deels onverkoopbaar. - Redelijke prijs voor peen. - Andijvie grootendeels onverkoopbaar. - Aanvoer to maten. De laatste week had over de veilingen de uitbe taling plaats van de steungelden voor aardappels en de gele, witte en roode kool. Voor aardappels werd f25 per spoorwagen uitgekeerd, voor roode kool ook f25 en voor roode en gele kool f50 per spoorwagen. Dit zijn geringe bedragen, doch waai de minister behalve deze veilingen, ook nog ruim een 30-tal andere moest gedenken en hij rekening moest houden met de bekende, zoo niet beruchte, vijf millioen, moest hij zich wel beperken tot dat bedrag. Wat voor 1932 beschikbaar was, is reeds uit gekeerd, dus op een einduitkeering over 1932 als surprise, moeten de tuinders niet meer reke nen. Ze zijn in dit opzicht niet verwend, en ze zul len deze desillusie, zoo die ooit mocht hebben be- bestaan, kunnen voegen bij die groote reeks van ande re, die er te zamen en elk op zich zelf aan hebben meegewerkt, dat des tuinbouwers mentaliteit niet bijzonder vriendelijk is ingesteld op de waardee ring voor genomen regeringsmaatregelen ten aan zien van den tuinbouw. De omstandigheden blijven voor den tuinbouw maar steeds ongunstig. De cijfers, bewerkt en ver strekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek met betrekking tot den uitvoer, waren de laatste maand weer zeer ongunstig. Volgens deze cijfers heeft ons land de laatste maand slechts 6028 ton pootaardappelen ter waarde van f235000 uitgevoerd tegen 38.385 ton. ter waarde van f 1.4S3.000 over de zelfde maand van 1932. Bedenkt men, dat ook het vorige jaar sterk geklaagd werd over den slechten uitvoer, dan springt deze achteruitgang nog te ster ker in het oog. Waar men zich aan Langendijk en omstreken de laatste jaren bijzonder op de teelt van pootaardappelen heeft toegelegd, is het duide lijk, dat ook onze tuinders in den genoemden ach teruitgang deelen en er de financieele nadeelige gevolgen van ondervinden. Buitengewoon gering was de uitvoer van witte en savoye kool en roode kool. Aan witte en savoye kool werd in de laatste maand slechts 557 ton ter waarde van f 10000 uitge voerd tegen 708 ton ter waarde van f 13000 in het vorige jaar, toen het ook al bijzonder slecht ging met den export. Opmerking verdient daarbij, dat bijna alles naar België en Zwitserland ging en Duitsch- land als zoodanig kan worden uitgeschakeld. Aan roode kool werd uitgevoerd 737 ton terwaarde van* f 14000 tegen 664 ton ter waarde van f15000 in 1932. Ook bij den uitvoer van dit product bleek Duitsch- land zoo goed als niets op onze markten te koo- pen. Wat bloemkool betreft werd er aanmerkelijk meer uitgevoerd, nl. 2168 ton tegen 1776 ton in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, doch do geldswaarde was er helaas omgekeerd, evenredig aan, t.w. f 84000 nu tegen f 114000 in 1932. Ook bij oudesluis. DOSKO. I speelde in Den Helder tegen Helder 4 en verloor met 32. Voor de rust speelde D. met den wind mee slecht, ondanks den 1—0 voorsprong, die zij wist te bemachtigen. Na de rust was het spel heel wat beter, doch H. had met haar uitvallen nog al succes, vandaar de 20 nederlaag. DOSKO. n speelde thuis tegen JVC. 3, welke laatste zoo enthousiast op den bal zat, dat het maar weinig scheelde of D. had haar eerste nederlaag gekregen. J. wist al vrij spoedig een 10 voorsprong te bemach tigen, terwijl vlak voor het einde D. gelijk (11) wist te maken. Het geheel waes een aantrekkelijken, vlug gespeelden wedstrijd, waarin de goed spelende achter hoede's, de voorhoede's de baas wisten te blijven. TAXI-CINFLICT TE AMSTERDAM. Zondag is een scherp conflict gerezen bij het CITAX-bedrijf te Amsterdam. Verreweg het grootste gedeelte der chauffeurs heeft onmiddellijk hun ontslag aangevraagd bij de directie, terwijl zij hun waar borggeld ten bedrage van f50— terugvorderden. Te acht uur Zondagavond had de directie reeds aan 40 chauffeurs de waarborgsom teruggegeven. De directie heeft voorts de chauffeursbonden van het gebeurde in kennis gesteld en hun bemiddeling verzocht. Voorts is zij reeds op het oogenblik bezig andere chauffeurs in dienst te nemen. Het bedrijf ligt voor een gedeelte stil en wordt slechts met een gering aantal wagens onderhouden. GROOT FRANSCH VLIEGTUIG IN AANBOUW. tomaten viel hetzelfde verschijnsel op: 3473 ton ter waarde van f244000 tegen het vorige jaar 3029 ton ter waarde van f318.000. Uit dit alles blijkt dus wel, hoe de sterk achter uit geloopen uitvoer aan den slechten toestand in den tuinbouw heeft meegewerkt. Ook deze week was het op onze veiligen weer bijzonder slecht. De aardappelaanvoer had nu zoo goed als niets meer te beteekehen en de voorraden pootaardappelen ble ken uitgeput. Vastgesteld kan nu worden, dat de telers ervan buitengewoon ongunstige resultaten hebben te boeken, nog slechter dan het vorige jaar. Wat nu nog ter markt kwam, waren consumptie aardappels. Friso bracht fl.80 op en Blauwe Eigen heimers werden verkocht voor f2.10—f2.40. Groot waren ook nu weer de aanvoeren van roo de kool, vergeleken bij die van het vorige jaar in de overeenkomstige week. Het geheim daarvan ligt ongetwijfeld in het gebrek aan contanten, dat velen hebben. Voor het bedrijf is niet zooveel noodig, doch voor de dagelijksche levensbenoodigdheden moet kool worden opgeruimd. Ze bracht echter weer bit ter weinig op: de hoogste prijs, welke werd besteed was f 1.80 voor het mooiste kleingoed van 3 4 pond. Prachtige groote, eerste qualiteit werd voor f 1 verkocht. Niet al het aangevoerde kon echter een kooper vinden: een deel werd door „koeboeren' opgekocht, een ander deel verhuisde naar de belt. Ook nu bleek de weinige vraag uit bet buitenland. De aanvoer beliep niet minder dan 84 spoorwagens. Veel grooter waren ook de aanvoeren gele kool vergeleken bij vorige jaren. Blijkbaar wordt weinig hoop op de toekomst gesteld. Deze ziet er dan ook wel somber uit. De minimumprijs is nu echter f 1, tegen 60 cent in 1932. Helaas bracht bijna alles slechts dien minimumprijs op. Hooge uitzondering waos ook deze week weer, als f 1.10 of f 1.20 werd ge maakt. Een groot deel bleef alweer onverkocht, zoodat de regeering ze voor f 1 overnam. Veehou ders en belt waren de adressen, waarheen veel werd gerenvoyeerd. De aanvoer bedroeg 64 spoor wagens. Wat we aan vroege witte kool zagen aangevoerd, droeg de teekenen van het vergevorderde seizoen. De aanvoeren werden intusschen al minder. Een deel ervan ging nog voor den gestelden minimum prijs, voor zoover zo voor inmaak kon dienen, van de hand. Overigens brachten verschillende partijen 40 cent op, andere van 60—90 cent. Zoo lag het voor de hand, dat ook de Deensche witte kool, die nog niet door het buitenland wordt gevraagd, slechte prijzen opbracht. Voor de mooiste werd f 1 betaald, terwijl de meeste partijen, die verkocht werden, het niet hooger konden brengen dan 7080 cent. Ook hiervan was een gedeelte onverkoopbaar. Aan voer witte kool 44 spoorwagens. In den loop der week liep de prijs dor bloemkool die slechts matig was, nog achteruit. De mooiste, groote reuzenbloemkool, die aanvankelijk nog tot f 6 opliep, werd later voor f 4f 5 verkocht. Kleinere brachten, ofschoon van beste qualiteit, van fl.50 ongeveer f3 op. Voor tweede soort kwam niet meer dan f0.75—fl.50 terecht. Aanvoer 22000 stuks. Lusteloos en slap was ook de stemming voor uien. De mooiste brachten van f2.20—f2.60 op; min der mooie f 1.70—f2. Voor drielingen werd f 1f 1.30 betaald en voor nep, waarvan de aanvoer gering was f 24 2.50. Bieten gingen gedeeltelijk voor koevoer weg, zoo dat daarvan 40 cent terecht kwam. Enkele zeer mooie partijtjes werden door den handel afgeno men voor f 1.20—f 1.40 Een deel bracht 60 a 70 cent op. Voor mooie, groote peen werd f 2.50—12.80 be steed. Kleine werden met f 1.10 ó.Hl.20 betaald. Andijvie was voor een belangrijk gdeelte onver koopbaar. Het verkochte bracht f0.50 op. Van tomaten werden alleen C en CC aangevoerd. De prijs van de eerste soort was f 10, van de tweede f5.—. In de vlïegtuigenfabriek Latecoere te Toulouse is een groote vliegboot in aanbouw, welke met de vol ledige bemanning een gewicht van 30 ton zal hebben. Vier motoren van 1000 P.K. zullen bij een gemiddelde uursnelheid van 220 K.M. een actieradius geven van meer dan 1000 K.M. De vleugelwijdte bedraagt 49.75 M., de lengte van de romp 31.20 M. De draagvlakken hebben een oppervlak van 300 M2. Het vliegtuig zal 70 passagiers kunnen vervoeren. AANTEEKENINGEN VAN AMUNDSEN GEVONDEN. Uit Kopenhagen: Met betrekking tot het Russische bericht, volgens hetwelk aan de Noordkust van Siberie aanteekeningen zouden zijn gevonden van den ver misten Poolonderzoeker Amundsen, die naar de mee ning van Russische deskundigen een jaar na het verdwijnen van Amundsen zouden zijn geschreven, verklaart de Deensche Poolonderzoeker Hoel, dat deze aanteekeningen waarschijnlijk reeds dateeren uit 1919, toen Amundsen eveneens heeft overwinterd. Alkm. Boys 9 8 0 Succes 9 6 1 Uitgeest 9 5 2 Andijk 9 4 1 D.T.S. 9 3 2 Texel 9 3 1 Scbagen 9 3 1 Alkmaar 8 3 0 Vrone 9 10

Schager Courant | 1933 | | pagina 7