De Zwarte Monnik Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Radioprogramma Ingezonden stukken M. de Red., Ik heb gelezen onder „Brieven van een boer uit de buurt", dat u zooveel mogelijk uw beginsel getrouw blijft, door zooveel doenlijk de vrije meeningsuiting in uw blad toe te staan. Ik hoop dat dit ook nu het geval is. Bij voorbaat dank voor de toegestane ruimte. De anonieme fascistische propaganda. Arie van de Veluwe schrijft, dat het vaderland en bovenal de boe renstand ten gronde gaat door de chaos van partijen. Deze chaos wordt thans weer vergroot, doordat er- weer een fascistische partij is bij gekomen. Deze partij wil de diverse vertegenwoordigers van andersdenken den er uit hebben, en alleen de fascisten laten regee- ren. Nu, wanneer wij de oogen open doen, zien wij wel wat er in het buitenland gebeurd met de fascisti sche regeering. En wat dat te gronde gaan van het vaderland betreft, bedoelt de schrijver zeker de bourgeoisie, het kapitalisme van Nederland. Het pro letariaat van Nederland en bijkans de geheele wereld is reeds ten gronde gegaan. Het ontbreekt nog maar aan een Hitier met zijn regiem om het proletariaat dat zich tégen deze verhongering verzet, in een we reld van weelde en overvloed, met barbaarsche wreed heid te vermoorden. U zegt ook dat een Astor en een Troelstra met hun reine ideeën en hun gladde ton gen een warm plekje hebben bereikt, en hun volge lingen vertwijfelen. En daarenboven speculeeren op de materialistische instincten van de massa. Alsof het fascisme niet speculeert op die instincten van de massa. Als er een partij is die daarop speculeert, dan is het toch wel de fascistische partij. En wat dat warme plekje betreft van bovengenoemde personen, die menschen hebben daar recht, op (of hebben daar recht op gehad) als menschen levend op deze wereld. De wereld is voor de massa en niet voor de enkeling. Als die Astor dat warme plekje zou gaan verdeelen onder de massa, zou dat een druppel in de zee zijn. het zou absoluut niets geven, het proletariaat is daarmede niet gebaat. Een klein gedeelte van de massa zou daardoor één dag iets ruimer kunnen le ven en dan was het warme plekje weg, en was er daardoor weer iemand bij het leger der verhongerden gekomen. Neen! zoo iemand moet zijn warm plekje houden, maar hij moet trachten, ja, hij moet er zijn uiterste best voor doen, hij moet zelfs zijn warm plekje op 't spel zetten wanneer het noodzakelijk blijkt te zijn, om het geheele proletariaat een warm plekje te bezorgen en het kapitalisme te vernietigen U zegt dat de bonzen en baantjesjagers geen leiders eigenschappen hebben en hun den staatsmansblik ontbreekt. Dus is u van meening dat alle politieke partijen uit het proletariaat voortgekomen, geen eigenschappen hebben, om de massa te geven wat haar toekomt, terwijl een fascistische partij dit wei kan, omdat de leiders kapitalistische eigenschappen hebben of kapitalisten zijn. Maar zij kan het ook voor het proletariaat niet verbeteren, omdat zij dit kapita listische stelsel handhaaft. En wij weten toch zoo langzamerhand wel, dat het kapitalisme zich tracht te handhaven ten koste van het proletariaat, omdat zij dit ook op geen enkele andere manier kan, daar het kapitalisme door haar eigen stelsel vernietigd is en wordt. U zegt, dat het communisme of soc.-dem. de dicta tuur van het proletariaat wenschen, maar niet in staat zijn te regeeren, en dat daarmee de welvaart van het volk aan de bonzenkliek zal worden over geleverd. Welke welvaart bedoelt u? Is er in dit ka pitalistische land thans een volkswelvaart? Neen «jch! dat zien en dat ondervinden wij dagelijks aan den lijve. En wat die dictatuur van het proletariaa' betreft, daar behoeven wij ons niet zoo bang voor te maken. Wij leven nu al onder de dictatuur van het kapitalisme. Als het fascisme aan het bewind komt. leven we onder de dictatuur van het fascisme net als in Duitschland en wanneer de dictatuur van het proletariaat hier is ingevoerd, dank zij het commu nisme, dan is het dc dictatuur van de bourgeoisie te onderdrukken en het voor het proletariaat beter te maken. Dan is er boor voor dengene die werkt. Dan worden er geen woekerwinsten meer gemaakt, zoo- dat het niet meer voor kan komen dat de menschen ondervoed en zwak worden in een wereld van over vloed. Zoo lang er overvloed is, is er dan ook gecnec voor iedereen. Dit is nu niet zoo en ook niet wanneer het fascisme regeert, dat zien wij aan Italië. Er is overvloed alleen voor de kapitalisten en wat daarbij hangt Ieder weldenkend mensch is reeds socialist, schrijf* u. Dan moet ik constateeren dat u geen weldenkend mensch bent, want u is in geen geval een socialist. U is ook zoo vermetel te schrijven, dat niemand nog overdaad aan de eene zijde en een hongerend volk aan de andere zijde zou willen zien. En toch kimt u dat wel zien en u kunt het blijven zien, u doet uw uiterste best om dit zoo te maken of te laten. Dat is te oordeelen aan hetgeen u schrijft. En ook Hitier en Mussolini willen dit. Is het kapitalisme op geheven in Duitschland en Italië? U is toch niet zo\> haief om dat te gelooven? Dat kan ik tenminste niet van u denken, maar u wilt de menschen zand in dc oogen strooien. Zelfs de roode pers weet niets van Hitier te zeggen. Leest u wel eens een krant? Blijkbaar nietl Nu, doe dat dan eens. Dan zult u tot de ontdekking komen, dat zelfs de burgerlijke bladen schande spreken van de moorden en de laffe martelingen die worden ge pleeg d. FEUILLETON. DOOR EDGAR WALLACE. X „Thomas „Jawel, mlord." Thomas, de lakei, wachtte met een blik van gespan nen verwachting op zijn ongunstige tronie, terwijl de bleeke man achter het kolossale bureau-minlstre een pakje zilverbons sorteerde. De gedeukte blikken trommel, waaruit ze genomen waren, was in hopelooze verwarring tot aan den rand met bankbiljetten en geldswaardig papier van allerlei waarden gevuld. „Thomas!" verstrooid. .Jawel, m'lord." „Steek dit geld in die enveloppe neen, niet die, ezel, die grijze. Is ze geadresseerd?" „Jawel, m'lord. Aan He ré Lubitz, Frankforterstrasse 35, Leipzig, m'lord." „Lik haar dicht, breng ze naar de post en laat haar aan teekenen. Is Mr. Rtohard in zijn werkkamer?" „Neen, m'lord, hij ging een uur geleden uit" Harry Alford, 18e Graaf van Chelford, zuchtte. Hij was in het begin van de dertig, bleek en mager van gezicht, zooals boekenwurmen plegen te zijn: zijn git zwart haar liet de bleekheid van zijn huid des te ster ker uitkomen. De bibliotheek, waarin hij zat te werken, was hooggewelfd van zoldering. Boven den hoogen, mar meren schoorsteenmantel hing een levensgroot olieverf portret van een zeer mooie vrouw. Niemand, die een oog op zijn lordschap geworpen had, kon zich vergis sen omtrent den graad van verwantschap welke tus- scben hem en deze grootoogige schoonheid bestond. Zij was zijn moeder; zij bezat dezelfde fijne trekken, de zelfde ravenzwarte haren, dezelfde donkere, onpeilbare oogen. Lady Chelford was de bekendste schoonheid van haar tijd geweest, en haar tragisch einde had in het begin d«c negentigen jaren de wereld In beroering ge Er vloeide geen bloed, want sidderend kropen de marxisten in hun hoekjes. Is u er werkelijk van over tuigd dat er geen bloed is gevloeid in de periode da! Hitier aan het bewind kwam en in de tijd dat Hitier aan het bewind is? En dat de marxisten in hun hoekjes kropen is ook niet juist, want (nu moet u weer eens in de krant kijken) bijna dagelijks kun je lezen dat er communisten zijn gearresteerd. Dat komt doordat het. communisme met taaie volharding eligaal werkt, om het juk van het fascisme van zich af te wentelen. Het werkloozencijfer neemt in Duitschland af; dat ben ik volkomen met u eens. Dat komt, omdat er zoo veel menschen naar een concentratiekamp worden getrapt om gemarteld te worden. De bende uit Kol- horn en Barsingerhorn moet naar een arbeidskamp zegt u. En dat omdat zij tot een wanhoopsdaad wa ren geraakt door den honger en kou die hun te wach ten stond. U heeft zeker wel iets meer ter uwer be schikking om u voor honger en kou te vrijwaren, dan deze „bende", anders zou u niet zoo diep kunnen val len, om deze menschen te verachten. Ware het niet beter, die menschen van de aarde weg te vagen, die door hun toedoen de menschen tot zulke wanhoops daden brengen. VOOR DEN" POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN MAANDAG 27 NOVEMBER. Uitgeest. DE UNTVE5RSEELE BELASTTNGKAART. Volgens het door rijksVeldwachter Tilstra te Uit geest opgemaakt proces-verbaal, had de garagehouder Adriaan de J. uit Wormerveer, zekeren heer T. Tesse- laar, een aan de J. toebehoorende auto hebben doen besturen met een op naam van J. Blokland staande wegenbelastingkaart. Deze zaak was op 13 November al aan den politierechter gepresenteerd, doch getuige Tesselaar had het geheele proces in de war geschopt- door niet te verschijnen. Het is bedroevend, dat Jan Publiek niet de minste deelneming betoont voor de heiligheid der Justitie. Thans moest dit bedrijf weer opnieuw worden gerepeteerd en behalve Tesselaar. de spijbelaar ook nog Blokland worden gehoord. Het hee- le stel was thans compleet en als happy end kon wor den bericht dat de garagehouder werd vrijgesproken. Hoogwoud. ONPARLEMENTAIR OPTREDEN. De 36-jarige Klaas L. een tuinder uit Hoogwoud met het figuur van en Catch an Can-worstelaar, had op 21 Juli de vrijheid genomen in tegenwoordigheid van diens ega. den Burgemeester te beleedigen door hem toe te voegen: Verdomde vent. wat gaat jou dat aan? Wat heb ik met jou te maken? De ongelikte tuinder kwam op bezoek bij den burgervader teneinde hem te spreken over bloembollen-aangelegenheden., waarbij hij een hem niet welgevallig bescheid kreeg. De ro- buste heer. maar eerlijk schuld bekennende, kreeg thans een les in de burgerlijke beleefdheid en gezags- waardeering. door een veroordeeling tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Callantsoog. OOM AFGEDROOGD. De 21-jarige gemotorjaste landbouwer Corn. Petr. de W. te Callantsoog had verantwoording af te leggen van het niet bijzonder fraaie feit. dat hij zijn bloedeigen oom Maehiel P. de Wit op 23 Juli zou hebben mishan deld. De verstandhouding der diverse familieleden was niet prima en *n mallotige koe kwam op gezegden da tum den toestand verergeren. Natuurlijk was de meer bejaarde man niet tegen zijn opschepperiger neef op gewassen en kreeg oom de Wit van dik hout zaagt men planken zoodat de hulp van den dorpsgeneesiheer nog noodig was. De lichamelijke schade werd begroot op 10 pop. Neef Cor ontkende echter met stemverhef fing alle schuld maar het rapport van den dokter waarin alle blessuren van oom met zorg waren gespe- cifleerd. braken hem den hals. Ook maakte zijn on behouwen houding een ver van goeden Indruk en werd hy heden tot de orde geroepen door 2 maanden gevan genisstraf en schadevergoeding van f 10 aan oom Maehiel. Urk. URK IN r ■j*>E^,i-s-rj;afMTN'G. De geheel gemoderniseerde fabrieksarbeider te Urk Meindert Abeltje de B. was in connectie gekomen met den politierechter, naar aanleiding van bet feit dat hij ter gelegenheid van een sportfeest zyn wydgebroekte medebroeder T. de Vries en geduchte slag op het oog zou hebben toebedeeld. De verdachte beriep zich op zelfverdediging, maar zonder succes. Hij verliet de zaal met een schuld van f 15 boete of 10 dagen. Wy zier. met spanning een volgend voetbalfeest tegemoet Zal ons vermoedelyk wel weer een nieuwen oogst leveren! Den Helder. EEN UITZONDERING OP DEN REGEL. De niet verschenen woonwagenbewoonster Gerarda van EL te Den Helder, had op 23 Juli haar paard zoo- bracht Er hing geen andere schilderij in de kamer. Nu dwaalden de oogen naar het portret Voor Harry Alford, van Fossaway Manor, was deze ruimte een droevig omhulsel voor zulk een juweel. De lakei In zijn stemmige livrei en met witgepoeder- de haren, talmde. „Nog meer van uw dienst m'lord?" „Neen, dank je," antwoordde zijn lordschap ernstig. Maar toen de man zich onhoorbaar naar de deur be woog „Thomas!" „Tot uw dienst, m'lord." „Vanmorgen, toen je met Filling, den palfrenier, langs mijn tuindeur liep, ving myn oor toevallig iets op..." „Hy vertelde my van den Zwarten Monnik, m'lord." Het bleeke gezicht trok krampachtig. „Ieder in mijn dienst, die over den Zwarten Monnik spreekt zal op staanden voet ontslagen worden. Wil je dat aan je collega's meedeelen, Thomas?Een spook!Ge nadige hemel! Zyn jullie allen krankzinnig?" Zyn gezicht was nu rood geworden, adertjes zwollen aan zyn slapen op, en in zyn opwelling van woede schenen zyn oogen dieper m hun kassen te dringen. „Geen woord! Goed begrepen? Het is een leugen! Een boosaardige leugen, om rond te strooien dat het op Fossaway spookt! Een laster, die door de pummels in den omtrek verbreid wordt. Nu kun je gaan!" Hy joeg den man met een gebaar weg, en hervatte zijn lectuur in den foliant met Gothische letters, dien hy 's morgens uit Duitschland ontvangen had. Buiten de bibliotheek gekomen kon Thomas niet na laten zy'n vaal gezicht in een grijns te trekken. Slechts voor een seconde; toen werd hij weer ernstig. In die blikken trommel moesten zich minstens duizend pond bevinden, en Thomas had vroeger een straftyd van drie jaren uitgezeten voor een tien de van die som. Maar zelfs Mr. Richard Alford, die de meeste dingen wist, was van dit belangwekkende feit onwetend. Thomas had een brief te schrijven, want hy stond in winstgevende briefwisseling met iemand, die een leven dig belang in Fossaway Manor stelde, maar eerst moest hq de kern van het gesprek aan Mr. Glover, den but ler overbrengen. Jk stoor mij niet aan wat zyn lordschap zegt (en waarom hy een lakei, en niet my, zulk een boodschap opdraagt, begrijp ik niet), maar er bestaat een spook en allerlei menschen hebben het gezien! Voor geen vijf- tig millioen pond zou ik 's nachts in myn eentje langs de Olmenlaan loopen!" De deftige butler schudde het hoofd* dat door de ja En de leuze: „Indië los van Holland", is misdadig? Omdat dan de bourgeoisie van Holland de Indone siërs niet nog meer kan uitmergelen dan zij tot nog toe heeft gedaan? Kameraden, denkt er aan, wij zullen net zoo wor den uitgemergeld als de Indonesiërs thans, hun strijd is ook onze strijd. Wij hebben een gezamenlijken vijand en dat is het kapitalisme. Wanneer Indië los van Holland is, zal dat een gevoelige klap voor het Nederlandscli6 kapitalisme zyn. Dus niet voor ons, zooals de brief schrijver liet doorschemeren, wij hebben tot nog toe geen cent gezien van hetgeen men van de Indonesiërs heeft genomen. Daarom, strijdt tegen het kapitalisme, maar ook tegen het fascisme, welke het kapitalisme absoluut zal handhaven, ja zelfs nog sterker zal maken. En dan is er voor ons geen uitkomst meer. Alleen nog de oorlog, die ons dan van dit aardsche zal gaan schei den. Met barbaarsche wreedheid zullen wij allen ver moord worden! wanneer het kapitalisme blijft be staan. Weest op uw hoedel Hensbroek. J. BART. danig afgeranseld met een knuppel, dat de rijksveld- wachter-brig-tlt. C. J. Vroom het schandelyk vond en niet verzuimde onmiddellijk proces-verbaal op te maken tegen deze paardenbeulin. Gevorderd werd 2 maanden gev. Vonnis conform. Hulde voor dit krachtige von nis! Zóó moeten dieren mishandelaars getrakteerd wor den! Oudyk (gem. Westwoud). ONBEHOORLIJKE UITLATING. Een kermishouder te Oudyk, met name Jan F., had op 2 Juli de onbeschaamdheid een jonge dame, mej. Geertrulda Oud, en haar ouders, op de meest onheb- belyke wijze te beleedigen. De tekst dezer beleedlgin- gen zullen we uit een oogpunt van goeden smaak maar in der- pen houden. De keurig opgevoede heer F. was heden niet verschenen. Hy is lang geen nieuweling en staat in geen best blaadje. Eisch en vonnis f 25 boete of 25 dagen. Oudesluls. FTtUITGAFFERS. De heeren Jan N. en Ariën O. uit Anna Paulowna hadden op de kermis te Oudesluis zich 18 Juli aan het lang niet onschuldige feit bezondigd, en wel diefstal van verschillende soorten fruit, toebehoorende aan den koopman S. Walvis, die over deze brutaliteit lang niet gesticht was. Het vegetarisch aangelegde artls- tenpaar stond heden terecht, Vermoedelyk gold het hier een ergerlyke dronkemansstreek tot schade van den koopman. De politierechter nam het gebeurde niet op als een mop en veroordeelde no. 1 tot f 10 boete of 10 dagen en de tweede tot f 20 boete of 20 dagen, als mede f 5 schadeloosstelling aan Walvis. Beets. EEN OUDE DRIFTKOP, MAAR DE GETUIGE OOK NIET LEKKER! De 70-jarige rentenier Luitje Sm. te Beets gaf op 3 Augustus nog büjk van ongebroken vitaliteit, door den 56 jarigen arbeider Pieter Prins, met wien hy ver schil van meening kreeg over een hek, waarbij Prins hem een oude smeerlap zou hebben genoemd, een trap te geven. Nader bekeken, was er nog heel wat eten aan dit el, doch we willen onze lezers deze deli catesse, waarvan de politierechter naar behooreo ge noot, niet opdringen, maar ons bepalen tot de mede- deeling, dat de oude heeren op de zitting nog de hoogste ruzie kregen, die door den president met een feilen hamerslag werd bedwongen en voorts Luitje S. werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, zulks met een waarschuwing aan veroordeelde zoowel als aan getuige Prins om den vrede te bewaren. Opperdoes. NIEMAND PRESENT. IN SNELTREINVAART BERECHT. Zekere niet verschenen heer 2?. D. P- te Opperdoes, had aan den eveneens afwezigen heer W. Klaver een stomp toegediend. Deze zaak was in een vloek of een zucht bekeken: f 10 boete of 10 dagen. Bergen. DE BELEEDIGDE KWAM LATEÏR OPDAGEN. De metselaar G. R. te Bergen zou den getuige G. Roosloot, winkelbediende, thans te Venlo. hebben be- leedigd, door hem van diefstal te betichten. De metse laar was al goed en wel vrijgesproken, omdat Brief jes niet aanwezig was. maar deze heer kwam toen eensklaps te voorschyn van uit een plaats waar hy heelemaal geen boodschap had. Derhalve werd de film opnieuw afgedraaid en de metselaar, maar nu op an dere gronden, weer vrygesproken! Hierop verscheen Dirk R., ook een metselaar te Bergen, die eveneens Briefjes had beleedigd. maar de verdachte riep met stentorstem: Geen sprake van! De heeren waren nu geheel op de hoogte, vrijspraak! ren zllvergrys geworden was. „En rijn lordschap gelooft er net zoo goed aan. Ik wou dat hy maar trouwde, ziedaar. Dan zal hy verstan diger zyn." „En wy zouden van dien dwarskijker, Mr. Alford. ontslagen worden nietwaar, Mr. Glover?" De butler haalde zyn neus op. „Er zyn er die van hem houden, en er zijn er, die het niet doen," antwoordde het orakel. „Ik heb nooit een leeiyk woord van hem gehad, Thomas er is iemand aan de voordeur." Thomas liep er haastig heen en maakte de breede deur open. Onder de portiek stond een jong meisje. Zij bezat een schoonheid van brutalen aard, met vuurroode lippen en bygewerkte oogen en was in een kostbaar toilet gekleed. „Goeden morgen, Miss Wenner dat is waarlijk geen geringe verrassing!" „Is zyn lordschap thuis. Thomas?" De lakei spitste in twyfel zyn lippen. „Hy i s thuis, miss, maar ik vrees, dat ik u niet by hem kan brengen. Dat is niet myn schuld, miss, maar het bevel van Mr. Alford." „Mr. Alford!" schimpte zy. „Wou je hebben dat ik heelemaal uit Londen kom zonder Lord Chelford te spreken te kunnen krijgen?" Maar Thomas bleef zijn hand tegen de deur houden. Hy zou haar met plezier binnengelaten hebben en wist, dat hy zyn lordschap daar een genoegen mee zou doen, maar ergens op den achtergrond doemde Dick Alford op, een man van weinig woorden, die niet alleen in staat was om hem de deur te wijzen, maar om hem er uit te werpen. „Het spyt my zeer, miss, maar een bevel is een be vel, dat weet u zelve het beste." ,,'t Is was moois!" merkt zy nydig op. „Weggejaagd te worden van de deur, die myn eigen huisdeur had kunnen zyn, Thomas." Hy probeerde medelijdend te kyken, en slaagde er in op zyn gezicht een trek van onnoozelheid te voorschijn te roepen. Zy glimlachte tegen hem. drukte hem losjes de hand, en ging de portiektreden af. „Miss Wenner," mymerde Thomas, „die door Alford de laan uitgezonden werd, omdat hy zich verbeeldde dat zyn lordschap verkikkerd op haar begon te worden" Op dat oogenfelik ging de schel in de bibliotheek over en Thomas haastte zich er heen. ,Wie was die dame ik zag haar door de ruiten? „Miss Wenner, m'lord." Het gezicht vanHarry Alford betrok. Winkel. EEN JARIGE VOOR DEN RECHTER. De 46-jarlge broodbezorger Nicolaas W. te Winkel vierde heden zyn verjaardag in de rechtszaal, om zich al of niet te rechtvaardigen naar aanleiding van de tegen hem ingebrachte beschuldiging, dat hy op 7 Augustus- niet had voldaan aan het bevel van den rijksveldwachter Schellinkhout» van zyn rijwiel te stappen, ten einde de rijwielbelasting-controle te on dergaan. De feestvierende verdachte hield een lang dradig betoog, dat tot quintesseng had, dat hy, doof zijnde het bevel tot afstappen niet bad gehoord en evenmin de politie had gezien. De officier nam van zyn lezing zoo ongeveer niets aan en requlreerde ver oordeeling tot f 25 boet of 25 dagen. Vonnis: de politierechter, overwegende dat verdach te geen rijwielplaatje had, gaf hem een verjaarcade autje, bestaande uit f 25 boete of 25 dagen naar d* Rivièra aan de Hoevervaart. Anna Paulowna. EEN VROUW GEMOLESTEERD. De 54-jarige los werkman Corn. K. te Anna Paulow na, die een nogal houterigen Indruk maakte, bleek echter niet altyd zoo schutterig te zijn, doch had op 27 Juli mej. A. de Moei, echtgenoote van den winke lier C op 't Veld, mishandeld door dezen dame met een vuistlag op haar oog tgen den muur te slaan, toen zy om betaling kwam vragen van een schuldj door een dochter van verdachte gemaakt Deze had een cadeautje gekocht, maar de betaling achterwege go- laten. Toen mej. Op 't Veld eindelijk eens om vol doening vetrzocht, werd zij op bovenomschreven laffe en schandelyke wijze bejegend door papa K. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Uitspraak: conform eisch. I DONDERDAG 2» NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) AVRO.: 8.00 Gramofoonrauziek; 10-00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuzik10.30 Planorecital; 11.00 Rob Geraerds leest voor; 11.30 Vioolvoordracht door Boris Lensky; 12.00 Het Ensemble Rentmeester; 2.30 Ka mermuziek door een kwartet; 3 00 Knipcursus; 3.45 Gramofoonmuzlek; 4.00 Halfuur voor rieken en ouden van dagen; 4.30 Omroeporkest; 6.00 Voor groot ere kin deren; 5.30 Omroeporkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Omroeporkest; 7.30 Engelsch voor be ginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuzlek; 8J5 Concertgebouworkest; 9.10 Gramofoonmuzlek, 9.25 Op treden van Louis Noiret; 9.45 Gramofoonmuzlek; 11-00 Vaz Dias; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M.) KRO.: 8.00 Gramofoonmuziek; NCRV.: 10.00 Gramo foonmuzik; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonplaten; KRO.: 11-00 Gramofoonmuzlek; 11.30 Godsd. halfuur tje; 1230 Politieberichten.; 12.15 Concert; NCRV.; 2.00 Fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3-30 Rustpoos; 4.00 Bybellezing; 5.00 Handenarbeid; 5.30 Liederenrecital; 6.30 Causerie; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Herdenking van de landing van Willem van Oranje te Scheveningen, op 30 Nov. 1813; 9.00 Klein-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBOURG (1191 ML) 7-50 Symphonieconcert8.40 Concert; 10.50 Dansmuziek. BRUSSFI (509 M.) 1220 Gramofoonmuziek; 130 Orkest; 520 Gramofoon muziek 6.35 Idem; 6.50 Kleln-orkeet; 8-20 Symphonie- orkeat; 920 Gramofoonmuziek. XALUNDBORG (1158 M.) 2.05 Dansmuzik; 730 Deensch concert; 8-20 Omroep orkest; 9.20 Gramofoonmuzlek. BERLIJN (419 M.) 6.20 Omroeporkest; 7.50 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 11.40 Ooneert; 12.40 Populair concert; 1.40 Gramofoon muzlek; 3.20 Concert; 720 Noragorkest 8.40 Dansmu ziek; 10.06 Idem. LANGENBERG (472 M.) 12.55 Gramofoonmuziek; 2-20 Pianospel; 6.20 Program ma van Berlijn. DAVENTRY (15M M.f 12.20 Orkest; 120 Nieuwe gramofoonmuziek; 3.20 Vee- perconcert; 6-50 Tenor zingt liederen; 820 Schotsch orkest; 11.05 Dansmuziek. PARIJS-EEFFEL (1446 M) 7.50 Gramofoonmuziek; 835 Idem. PARIJS-RADIO (1725 M) 805 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 7.40 Idem; 8.20 Uitzending van een tooneelstuk; MTT.AAN (881 M.) 6.00 Gramofoonmuziek; 7.00 Idem; 7.50 Opera. ROME (441 M.) 4.36 Vocaal en Instrumentaal oonoert WEENEN (517 M.) 6.15 Opera-uitzending; 9-45 Gramofoonmuziek. „Verzocht je haar eh om binnen te komen?" „Neen, m'lord. Mr. Alford gaf bevel..." „O, jawel, dat is waar ook. Ik was het vergeten. Mis schien is het beter zoo. Dank Je." Hy trok de groene oogklep over zyn oogen, want ze!fa overdag werkte hy by kunstlicht, omdat het in de bi bliotheek zeer duister was, en verdiepte zich opnieuw in zyn foliant. Toch waren zyn gedachten niet volkomen by zyn werk. Toen stond op. en bleef voor het portret van zijn moeder staan zuchtte en keerde naar 't bureau terug. Daar lag een bericht, dat hy uit een Londensche cou rant geknipt had, en dit las hy voor den derden keer, niet ontstemd door de ongqwone ervarig dat hy in de Pers het onderwerp van gesprek geworden was, maar toch ergerde over de mededeeling, die het uitknipsel Inhield. „Cheifordbury, een rustig dorpje In Sussex, smaakt op dit oogenblik het opwindend genoegen van een spoken jacht Na zich een poos stil gehouden te hebben, heeft de Zwarte Monnik van Fossaway zich weer vertoond. Volgens de overlevering werd Hubert van Redruth. Abt van Cheifordbury, zevenhonderd jaren geleden op bevel van den Tweeden Graaf van Chelford vermoord. En se dert is zijn „schim" van tyd tot zyd gezien. Gedurend# de laatste paar jaren waren er in het graafschao grie- -elige geschiedenissen omtrent een Onzichtbaar Wez«n dat huilde en spookachtige geluiden voortgebra. IK, i:) omloop, maar eerst de vorige week werd het luidruch tige spook inderdaad gezien „Aan Fossaway Manor kleven nog andere legenden dan omtrent spoken. Ook al volgens een van deze, werd een schat in goud vier honderd jaren gelegen ergens op het landgoed verbor gen. en zóó deugdelyk, dat hij nooit teruggevonden is kunnen worden, hoewel achtereenvolgende Graven van Chelford yverig naar de voorvaderiyke schatkamer ge zocht hebben. „De tegenwoordige Graaf van Chelford, die tusschon twee haakjes, verloofd is met Miss Leslie Gine. de eenige zuster van Mr. Arthur Gine. den welbekenden rechtsgeleerde, deelde onzen plaatselyken vertegenwoor diger mee, dat hy er niet aan twyfelt of de verschij ning van den Zwarten Monnik was een zeer misplaats'e grap van dezen of genen onbezonnen jongeling uit da buurt" Hij maakte een beweging alsof hij het papier wilde verscheuren, maar bedacht zich en legde het onder een presse-papier. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 8