Raad Barsingerhorn. Radioprogramma de commissie met haar resultaten voor den dag gekomen met de daaraan verbonden algemeene con clusie. 't ls een goede basis om de verdere studie op voort te zetten. Voorzitter brengt Commissie en Secretaris hulde voor het vele werk in deze gedaan. Uit een daar nog op volgende bespreking komt naar voren dat nu zeer spoedig zal worden begon nen ean da wegen rondom Scliagen. Verbetering der distributie. Door den heer Ir. C. Nobel ia een beschouwing gehou den over verbetering van de distributie; waarbij gewe- jen wordt op de bij velen gevestigde overtuiging, dat .pij de distributie van landbouwproducten ln den meest elgemeenen zin genomen veel onnoodige arbeid wordt verricht en onnoodige kosten worden gemaakt en dat daardoor het verschil tusschen hetgeen de producont voor zijn product ontvangt en hetgeen de consument er voor betaalt, veel grooter wordt dan strikt noodzakelijk U- De prijs, dien do producent eventueel ontvangt, wordt beheerscht door de wereldmarkt, zoodat bezuinigingen, dia bij de distributie zouden worden toegepast, vrijwel uitsluitend den consument ten goede zouden komen. Verlaging van prijs zal niet voor alle producten ver meerdering van het gebruik ten gevolge hebben. Rapporteur behandelt voorts de aanschaffing door middel van coöperatieve vereenlgingen. een middel dat niet op groote populairiteit kan bogen aithans niet waar het huishoudelijke artikelen betreft. Bij een be trouwbare bemiddeling tusschen consument en produ cent ware evenwel hierin verbetering te verkrijgen. Met voorbeelden wordt aangetoond, dat verbeteringen van bet distributiestelsel in de steden toepassing kunnen vinden, voor het platteland meestal onnoodlg of ondoel matig zijn. Nu Inmiddels de omstandigheden veel zijn verander! «n de geldelijke toestand van de boerenbevolking zoo veel ongunstiger ls geworden, bestaat er alle aanleiding met kracht naar verbetering der distributie te streven Ook omdat thans getracht moet worden de producten van akkerbouw en veeteelt in eigen land te plaatsen, «onder over te gaan tot maatregelen van inkrimping, die tot groote werkloosheid tn den landbouw lelden. Indien men- er in zou slagen om door verbetering der distributie of door een andere steunregeling den con sumptieprijs van vleesch, melk, zuivelproducten en eie ren omlaag te drukken, zou het missohien mogelijk zijn het verbruik van doze artikelen belangrijk to doen toe nemen en daardoor de mogelijkheid te scheppen voor meerderen verbouw van veevoeder ter vervanging van de teelt van aardappelen en groenten, die wij niet voor eigen bevolking noodlg hebben. Zoo zou dan verbetering der distributie een middel zijn om onze landbouwbe volking ln bare kommervolle levensomstandigheden een Weinig tegemoet te komen. Zonder discussie vereenigt de vergadering: zich met de uitgesproken meening des heeren C. Nobel, die deze materie in aller overweging overgeeft Voorzitter brengt den inleider dank. De heer P. Eriks Jz. brengt rapport uit voor de Com missie ter verbetering van de melkwinnlng ln Noord holland. In 19S3 werden slechts 6 melkcursusaen gehou den, nJ. te Wleringorwaard, Wognum, Spanbroek (3). en te 't Zand. In totaal werden 24 deelnemers geëxami neerd. waarbij 1 meisje en 3 Jongens onvoldoends werk leverden en geen getuigschrift ontvingen. Sinds 1926 ls aan 294 leerlingen het getuigschrift uitgereikt Op nieuw wordt de aandacht gevestigd op de groote waarde van goed melken en een zindelijke melkwinnlng. Over de kanalisatie. De KsRalencommissie ziet met belangstelling de vor dering van de werken voor de kanalisatie ln Westfries- land, aldus haar rapporteur, de heer O. Nobel. ZIJ wil gaarne pleiten voor de voortzetting van de plannen voor het kanaal Medemblik—Hoorn, die zij voor die streek en Wierlngermeer van veel belang acht Gezien het niet verleenen van finantieelen steun der Gemeenten, Abbekerk, Opperdoes, Twlsk, Westwoud en Wognum mag verwacht worden dat het oorspronkelijke plan van de Westfriesche kanalen voor dit traoé be langrijk gewijzigd zal worden en een andere richting zal worden gekozen, nJ. van Medemblik langs de kleine en Groote Vliet en het Egboetwater tusschen Hauwert en Midwoud door naar Nibblxwoud en vervolgens naar Hoorn. De Commissie sluit zich aan bij het adviee der Wegen commissie om één der twee bruggen bij den Omval, n.1 die over het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, te maken bij Akersloot ln aansluiting met den weg Akersloot— Limmen. Beide rapporten worden voor kennisgeving aan genomen. Voorzitter deelt mede, dat 2 nieuwe leden rijn toegetreden. D« heer Rr,ks- Hoorn, spreekt namens de afd. H. M. v. L. aldaar en wijst er op. dat de Landbouw- huishoudschool te Hoorn zoo goed als opgeheven ls, maar spr. meent dat door optreden en actie-voe ren door belanghebbenden deze nog wellicht zou *ijn te behouden. Het Hoofdbestuur der H. M. v. L. wil zich daarvoor inspannen. Spr vraagt ook de steun van Hollands Noorderkwartier. De heer G. Nobel, voorzitter van de Vereen. Land- bouwhulshoudschool, zegt, dat het bericht van op heffing dezer school zonder eenig overleg ls ontvan gen. In hoofdzaak gaan de leerlingen naar de Land- houwhuishoudscholen in andere gemeenten. Reeds eerder zijn pogingen gedaan van regeeringswege om de school te Hoorn op te heffen, toen is het niot ge beurd, maar spr. is er van overtuigd, dat het besluit nu onherroepelijk is. Ook door spr. is gedaan wat kon. maar het motief, Itijksfinantiën, geeft den doorslag. De heer E. Govers uit de meening, dat hier een plat telands-onderwijsinrichting vermoord wordt ten ge rieve van een stedelijke inrichting, hier de vakschool voor meisjes in Hoorn. Spr. wil daartegen vanwege Noorderkwartier protestereen. De heer P. Stapel doet de mededeeling, dat het Hoofdbestuur der H. M. v. Landbouw alles wil doen om het gebeurde ongedaan te maken. Zoowel Noorderkwartier als de Vereen, voor Land bouwhuishoudonderwijs zullen met de H. M. v. L. samenwerken om tot een goed resultaat te komen, ter- r! °u **oorn a^® medewerking heeft toegezegd. D® h®er Jh. Visser bespreekt de aanstelling door oe H. M. v. L. van een commissie tot onderzoek var- ,,m°K®lijkheid tot het bereiden van spiritus ut? Wikerbieten en aardappelen. Spr. becritiseert de wer king dezer commissie, die reeds een jaar geleden is benoemd en waarvan nog niets bekend is geworden en wij6t op de groote belangen voor den landbouw ten opzichte van deze kwestie. wjist er op dat er reeds groote hoeveelheden spiritus ln Bergen op Zoom uit bleten gefabriceerd wordt. Maar dat geschiedt niet uit inlandsche Melasse Melasse vanuit Engeland ingevoerd. Spr. wi' aat Noorderkwartier in deze de invoer daarvan zou beperkt zien te krijgen, opdat de voordeden voor on o v ^.sen landbouw zou komen, terwijl het een groo* £elanR 58 ®n d® werkloosheid zou helpen be KS?0uitgebreider bietencultuur is voor onzen landbouw van het grootste belang. In tal van becijfe ringen illustreert spr. zijn betoog, o-pr. wil voor Noorderkwartier een eigen commissie onderzoek. j^^bostuur zal het verzoek overwegen on spoedig Êa heer Ktetemaker, Kolhorn, beveelt het idéé des heeren Visser ten zeerste aan en meent dat nu de H. Mij. v. L. in deze niets doet, bij Noorderkwartier de kwestie op zijn plaats is. De heer P. Stapel zegt, dat do H. Mij. v. L. de zaak naar het Landbouwcomité heeft verwezen. De heer D. de Boer geeft in overweging, om waar de heer Visser er op wijst dat er tegenwerking is, ook dat wordt onderzouht De heer P. Stapel brengt hulde aan de leiding van den voorzitter, waaraan de vergadering onder luid applaus haar instemming betuigt. Nadat de voorzitter nog de scheidende bestuursleden heeft bedankt, volgt sluiting. Vergadering van den- Raad op Woensdag 29 Novem ber 1933, des namiddags half 3. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz, burgemeester; secretaris de heer G. G. Loggers. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt, onder dankzegging aan den Secre taris, vaststelling van de notulen. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we een besltiit van Ged. Staten, houdende handhaving van het raads besluit van 22 Juni 1933. Tegen dit Raadsbesluit betreffende uitvoering van art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 is G. HERES in beroep gegaan bij Ged. Staten. Zooals bekend, was dit Raadsbesluit genomen uit overweging, dat de plaatsing der kinderen op de Chr. school te Schagen niet een ge volg was van den wensch der oudera om hun kinderen bijzonder onderwijs van een bepaalde richting te doen genieten, doch voortsproot uit een conflict tusschen ouders en personeel der O. L. sohool over handhaving en toepassing van de schooltucht In beroep voerde Heres aan. dat door het Gemeente bestuur een voorstelling van zaken is gegeven, welke met de waarheid in strijd zou zijn, terwijl het bovendien niet op den weg van den Raad zou liggen te treden lu een onderzoek van de motieven, die de ouders hebben bewogen voor hunne kinderen onderwijs van een be paalde richting te verlangen. Ged. Staten nu, hebben bij hunne bovenvermelde be slissing o.a. overwogen, dat uit de door het Gemeente bestuur overgelegde stukken op ondubbelzinnige wijze blijkt, dat de overplaatsing der kinderen naar de Ohr. school te Schagen inderdaad in dat conflict haar oorzaak vindt en dus de bewering van appellant, dat het gemeentebestuur een verkeerde voorstelling van zaken zou hebben gegeven, niet met de waarheid in overeen stemming ls en voorts dat de Raad bij toepassing van art 13 bevoegd ls in een beoordeeling te treden van de vraag, welke motie ven de ouders aanleiding hebben gegeven voor hunne kinderen onderwijs van een bepaalde richting te ver langen. Van den Kroon ls de beslissing afgekomen, waardoor de gemeente over het tijdvak 1 Mei 1932—19 Maart 1933 de vergoeding van vervoerkosten aan Wisse en Schaafsma zal dienen te betalen ad f 102, doch vanaf 19 Maart 1933 volstaan kan worden met de gewone bus abonnementskosten. Ingekomen is een schrijven van de Kamer van Koop handel te Alkmaar, betreffende uitvoering van werken onder werkverschaffing. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Opheffing van de openbare school te Ha ring hul zen. Voorts is o.m. Ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarbij het getal openbare lagere scholen in deze ge meente met één wordt verminderd, door opheffing der O. L. school te Haringhulzen, Ingaande 1 Januari 1934. De school telt thans 28 leerlingen, waarvan slechts enkelen op een grooteren afstand dan 5 K.M. wonen B. en W. hebben besloten niet ln beroep te gaan, omdat zij oordeelen dat dit niet zal helpen. Inmiddels ls een schrijven Ingekomen van de Oudercommissie te Haringhuizen met verzoek in beroep te graan, opdat daardoor de school in een beteren tijd, Mei. opgeheven wordt en niet in de wintermaanden. De heer Schenk acht opheffing met Mei, ook in ver band met het overgaan, beter. De Voorzitter verwacht, dat als de raad in beroep gaat, daarmede wellicht niet een verschuiving tot Mei zal worden verkregen. In verband met de weersgesteld heid zou het winnen van een paar maanden echter al van belang zijn. Besloten wordt tegen het besluit van Ged. Staten ln beroep te gaan. Onder verwijzing naar het door Ged. Staten genomen besluit, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op een verzoek van G. Heres te Kolhorn, om tegemoetko ming, bedoeld ln art. 13 der Lager Onderwijswet, bij drage vervoerkosten schoolkind. Aldus wordt besloten. Vuilnisophaaldienst. In behandeling komt een verzoek van A. Breed e.a. allen bewoners langs den Waardpolder weg te Kolhorn, om van gemeentewege te willen overgaan tot vullnlsop- haling en verlichting. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te be schikken. De lantaarn zal tegenover het perceel-Breed worden geplaatst. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Van J. Tj. van der Bij, arbeider te Kolhorn, is een verzoek ingekomen om tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L.O. wet. B. en W. stellen voor dit verzoek ln te willigen. Aldus wordt besloten. Ingekomen Is een schrijven van G. Slikker, arbeider te Barsingerhorn, houdende mededeeling, dat de Pen sioenraad thans zijn pensioen heeft vastgesteld op f 271 per jaar, d.w.z. f 5.20 per week. In verband hiermede verzcelct adressant de toeslag op zijn pen sioen met f 0.80 per week te willen verhoogen. B. en W. merken naar aanleiding hiervan op, dat G. Slikker Indertijd een pensioen in uitzicht werd ge steld van ongeveer f 300. Hoewel dus niet een posi tieve toezegging werd gedaan, dat hij f 8 per week zou ontvanger., ls het alleszins begrijpelijk,, dat be langhebbende zich voor de beslissing van den Pen sioenraad min of meer gedupeerd gevoelt. B. en W. stellen daarem voor den toeslag op zijn pensioen te verhoogen met f 0.80 per week. Wordt goedgevonden. De zegelwet. Omdat niet is voldaan aan art. 23, 3e. der Zegel wet worden terzijde gelegd: a. schrijven van A. van der Vorst te Kolhorn, d.d. 20 November 1933, houdende verzoek des Zaterdags uitsluitend aan hem muzlekvergunnlng te willen ver leenen; b. schrijven van het bestuur der A.R. Klesvereen!- glng „Nederland en Oranje" te Kolhorn, houdende verzoek tot afschaffing of inkrimping der kermissen. o. schrijven van der. raad der Geref. Kerken te Kolhorn en het bestuur der A.R. Klesvereeniglng al daar, houdende verzoek bij de handhaving van de kermissen op Zondagen, rekening te houden met art. 4 der Zondagswet De zorg voor handhaving van de Zondagswet be rust niet bij den. Raad, dooh bij den Burgemeester als Hoofd der politie. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht inge komen, dat voor de werkverschaffing in de Wieringer- meer de tarieven juist zijn gesteld en dus geen trai ningstoeslag kan worden verleend. Van den Inspeoteur der Rijkswerkverschaffing te Beemster is Ingekomen een rondschrijven, waarin erop wordt gewezen, dat per 1 December de werkloozenkas- sen zullen functloneeren en dat erop gelet dient te worden-, dat de nlet-verzekerde arbeiders niet in 'n be voorrechte positie komen. Op diens verzoek wordt met ingang van 1 Januari 1934 nsn den heer K. Breebaart Dz. eervol ontslag ver leend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De begrootlng voor 1934. In behandeling komt de gemeente- en bedrtjfsbe- grooting voor 1934, zoomede het rapport der begroo- tlngscommlssie. De meerderheid der Commissie stelt voor de beloo ning voor het geven van vervolgonderwijs met Ingang van den cursus 19341935 te brengen van f 1-75 op f 1.50 per uur. B. en W. kunnen zich met dit voorstel vereenigen. De heer Engel wil het bedrag van f 1-75 handhaven wanneer het aantal leerlingen groot is. Besloten wordt de belooning op f 1.50 te bepalen, doch als het aantal leerlingen het noodlg maakt, zal de belconing op f 1-75 worden gesteld. De oommissie stelt voor, voor café'a enz. als be lastbare huurwaarde slechts 2/3 der huurwaarde aan te merken. Ook met dit voorstel kunnen B. en W. zich vereenigen Aldus wordt besloten. De salarissen. De meerderheid van de commlsie stelt voor op de salarissen en loonen van ln dienst dezer gemeente zijnde ambtenaren en werklieden, wier jaarweiden door of vanwege den Raad worden vastgesteld, een zelfde korting toe te passen als wordt of toegepast zal worden op de wedden der Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers, met dien verstande, dat de korting de 10 pet van het totaal inkomen niet zal overschrijden. Onder totaal Inkomen te verstaan het voor een geheel jaar berekend totaal bedrag der on der welke benaming ook aan de betrekking of be trekingen vast verbonden inkomsten. De salarissen van het personeel in dienst van Alg. Burg. Armbestuur en Weezen-Armbestuur moeten ook onder deze voorgestelde korting vallen, aangezien deze wedden eveneens door den Raad worden be paald Ingevolge de reglementen op het Bestuur dier instellingen. B. en W. willen de loonen van het personeel in ge meentedienst ongewijzigd handhaven. Een minderheid In het College kan zich vereeni- gen met een salarisverlaging voor 1934 van maximaal 5 pet. der loonen, met dien verstande dat de wed den van het personeel in dienst van Weezen Arrabe stuur en Alg. Burgerlijk Armbestuur bulten deze korting zullen vallen. Opgemerkt wordt nog dat de Raad wel kan over gaan tot het vaststellen van een ontwerp bealuit tot loonsverlaging. Een definitief besluit kan eerst geno men worden nadat de betrokken organisaties zijn gehoord. De heer Smit vindt een korting tot 10 pet. te sterk, maar wil niet verder gaan dan hoogstens tot 5 pet. We gaan dan mee met wat de wereld wil. De heer Schenk zegt dat de commissie van het stand punt uitgaat, dat de korting niet meer dan 10 pet. mocht bedragen. Salarisvermindering voor de ambtena ren achtte de commissie wel noodig. De heer Blaauboer wijst er nog op dat de bedoeling van de commissie is 10 pet. korting van van het salaris. De heer Burger verklaart zich tegen de door de com missie voorgestelde salariskorting. Spr. wijst op de toe name van de werkzaamheden bij den vuilnisophaaldienst terwijl ln den beteren tijd de salarissen der ambtenaren niet direct op peil zijn gebracht. De heer Blaauboer merkt op dat geen personen op den voorgrond moeten worden gesteld, het betreft hier een algemeene maatregel. Waar de heer Burger als voorbeeld noemt het salaris van den ambtenaar ter secretarie, oordeelt de heer Blaauboer dat voor hot secretarlewerk diers salaris voldoende is; over de ne venbetrekkingen ls te spreken. De Voorzitter zegt dat het hier een principe kwestie ls, vermindering van salaris van den gemeenteveldwach ter, zal beslist niet door Ged. Staten wordep goedge keurd. Het had den heer Kistemaker gefrappeerd dat B. en W. niet met een voorstel tot salariskorting zijn ge komen. Bij de verdere bespreking blijkt dat voor dit jaar da commissie tevreden is met een korting van 6 pet, met aftrek van 25 pet va.n hot salaris, dus neerkomende op een korting van 4.5 pet De heer Engel Is van oordeel dat de loonen nog niet voor verlaging in aanmerking kwamen, de laatste jaren waren de loonen niet te hoog, en ook nu nog niet naar spr.'s oordeel. De salarissen die vastgesteld zijn door Ged. Staten, waren ln vergelijking met de andere sa larissen, ln een bijzonder gunstige positie. Spr. wil dus de loonen handhaven, omdat de begrootlng sluitend ge maakt kon worden. Indien cultureele belangen ln 't ge drang zouden zijn gekomen, dan ja, zou het oogenblik er zijn, om te overwegen of de loonen verlaagd moesten worden. De heer Engel wijst op de loonen ln de andere bedrij ven, en op de pensioenen. Vergelijking met de hoogera ambtenaren gaat niet op, omdat de raad daar niets aan kan doen. De heer Kistemaker zegt dat als een korting van 4.5 pet. niet kan worden toegepast, de loonen steeds te laag zijn geweest. T.o.v. het salaris van den gemeenteveldwachter merkt de heer Engel op, dat hij ook niet van zins was diens salaris te verhoogen, hoewel de Minister dat wel wilde, uit overweging dat de betrekking niet gecombineerd zou worden met een andere betrekking. B. en W. heb ben nu de combinatie er eenmaal was. zich accoord ver klaard mot een salaris van f 1300. Besloten wordt voor 1934 een salariskorting van 4 5 pet toe te passen, tegen stemden de heeren Burger, Kater en Engel. De organisaties zullen over deze korting worden ge hoord. Bulten de korting zal vallen het salaris van den gemeenteveldwachter. De meerderheid van de Commissie wil de presentie gelden der raadsleden van f 4 op f 3 brengen. B. en W. willen de presentiegelden ongewijzigd hand haven. Het voor en tegen wordt besproken, gewezen op de algemeene verlaging, doch daartegenover ook op de vela bijkomende werkzaamheden enz. Het resultaat van de bespreking ls dat met 4 tegen 3 stemmen besloten wordt de presentiegelden op f 4 te handhaven, tegen stemden de heeren Blaauboer, Kiste maker en Schenk. Tenslotte stellen B. en W. voor de subsidie voor tu berculosebestrijding aan de afd. Barsingerhorn van de Noordhollandsche Vereenlglng „Het Witte Kruis" voor 1934 t© stellen op f 200 in plaats van op f 100, zulks in verband met een ter zake ingekomen verzoekschrift van dat bestuur. Wordt goedgevonden. De gemeentebegrooting wordt vervolgens vastgesteld. Bij de begrootingen van Armbestuur en Weezenbestuur, kwam weer ter sprake de «alariskortlng voor de amb tenaren, welk voorstel door den heer Kater wordt be streden. De heer Schenk merkte op dat als er meer werkzaam heden komen, de salarissen anders moeten worden gere geld, man kan geen onderscheid gaan maken. Gewezen wordt op het feit dat rnet den heer Wiedijk een andere regeling is getroffen, terwijl de Secretaris veel meer werk heeft. De heer Engel beaamt de groote toename van werk zaamheden van het Armbestuur, maar dat is ook hot geval met den dokter. De tijdsomstandigheden die aan gevoerd worden als redenen tot salarisverlaging, zijn juist oorzaak van de meerdere werkzaamheden. Tegen goedkeuring van de begrootingen stemden de heeren Blaauboer, Kistemaker en Schenk, omdat zij salariskorting wenschen. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting. Volgt het voorstel van de commissie van uitvoering van den Keuringsdienst van vee en vleesch ln den kring Barsingerhorn tot verleening van ontslag aan L. Wur- kum. hulpkeurmeester. Zal in comitévergadering worden behandeld. Wijziging algemeene politieverordening. B. en W. stellen voor ln de politieverordening op te nemen de bepaling, dat onder het houden van openbare inzameling wordt begrepen het inzamelen van gelden door middel van het op de openbare straat of aan de huizen aanbieden van ongeadresseerde corculaires, In- teekenlijsten, voedsel-, steunbons of soortgelijke stuk ken. Aldus wordt besloten. Wijziging verordening op de veldwachter». Afgezien van enkele aanbevolen wijzigingen van on dergeschikt belang geeft de Minister als zijn standpunt te kennen, dat aan den veldwachter een behoorlijk sa laris dient te worden gewaarborgd, onafhankelijk van de inkomsten uit nevenbetrekkingen. De Minister heeft goedgevonden, dat de tegenwoordige functlonnarla zijn nevenbetrekkingen blijft uitoefenen. De jaarwedde al» veldwachter zal dan echter moeten bedragen f 1400 plus vrij wonen of een jaarlijksche vergoeding daarvoor ad f 150. Aangezien de veldwachter als gemeentebode vrij wonen heeft, dit echter een bestanddeel is van zijn loon als bode, zou hem derhalve al» veldwachter f 1550 moe ten worden uitbetaald. Tevens verlangt de Minister, dat hem voor gebruik van eigen rijwiel f 30 jaars wordt toegekend. B. en W. hebben aan den heer Commissaris der Ko ningin verzocht te willen mededeel en, of er bezwaren tegen bestaan, dat voor den tegenwoordlgen titularis het salaris vastgesteld blijft op f 1300 plus rijwieltoelage. Bij schrijven van 11 Sept. 1933 heeft de Commissaris der Koningin bericht, dat de Minister zioh daarmede kan vereenigen. B. en W. stellen voor de verordening te wijzigen ln den door den Minister aangegeven zin, met inachtne ming van het vorenstaande. Aldus wordt besloten. Brandstoffentoeelag. B. en W. stellen voor aan hoofden van gezinnen of kostwinners, die ultkeering genieten uit een werkloo- zenkas, met ingang van 1 December 1933 tot en met Maart 1934 een wekelljksche brandstoffenbijslag te ver leenen van f L Wordt goedgevonden. Verpachting gemeentelanderjjen. B. en W. stellen voor over te gaan tot onderhandsch» verlenging van den pacht der gemeentelanderljen tegen de voor 1933 vastgestelde voorwaarden en prijzen en tot het publiek verhuren der lenderijen, die niet op dl» voorwaarden kunnen worden verhuurd. Goedgevonden. Ontslagaanvrage van den Burgemeester, Alvorens tot de rondvraag over te gaan, deelt d» Voorzitter mede, dat door hem tegen 1 Januari a.s. aan do Koningin ontslag als burgemeester is gevraagd. Voor dien tijd zal nog een vergadering worden gehouden. De rondvraag. De heer Burger wijst op den toestand van de slooten b!J de gemeentewoningen. De Voorzitter deelt mede, dat ze uitgekeurd zijn. De heer Burger wijst op het bord „verboden voor rij wielen", dat door de verandering van het huis van Beers, niet meer op de goede plaats ls. Zal verplaatst worden. De heer Kistemaker informeert naar het plaatsen van leuningen bij Kuiper. De Voorziter zegt dat dit zou geschieden door het Hoogheemraadschap, en dat is ook gebeurd, maar ln on voldoende mate. Er zal over geschreven worden aan het Hoogheemraadschap. De heer Schenk zegt dat straks de motorspuit is ge probeerd en spr. is tevreden over de vlugheid, waarmede water werd verkregen. Als er wat gebeurt en de spuit geeft dan ook zoo vlug water, staan we heel wat ster ker dan vroeger. Hierna volgt sluiting. VRIJDAG 1 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARIA.: 800 Gramofoonmuzlek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA. 10.15 A. Bouwmeester draagt voor; 10.30 Trio Favoriet; 11.00 Voordracht; 11.20 Trio Fa voriet; AVRO.: 12.00 Gvamofoonmuziek; 12.30 Lunch concert; 2.30 Causerie; 3.00 Gramofoonmuzlek. VARA. 4.00 Gramofoonmuzlek; 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Orkest; 6.05 Orgelspel door Joh Jong; 6.30 VARA-Orkest; 7.00 Toespraak; 7,15 Accordeon en pi ano; 7.30 Orkest; V.P.R.O.: 8.00 Cursus door Dr. W. Banning; 8.30 Concert; 9.00 Cursus. 9.30 Vervolg con cert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias, 10.15 Causerie; 10.45 Gramofoonmuzlek; VARA. 11.00 Gramofoonmuzlek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M) X.R.O.: 8.00 Gramofoonmuzlek, 10.00 Idem; 11.30 Half uurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politie berichten'; 12.15 Fablan en zijn orkest; 2.00 Gramo foonmuzlek; 2.40 Idem; 3.00 Voordracht. 3.20 Gramo foonmuzlek; 3.35 Vervolg voordracht; 4-00 Rustpoos 4.15 Gramofoonmuzik, 5-15 De KRO-boys; 6.00 Lezing C20 De KRO-boys; 7.00 Politieberichten; 7.15 Cause rie; 7.35 Gramofoonmuzlek; 8.00 De KRO-boys; 8.35 Radlotooneel; 9.20 Orkest. 10-00 Gramofoonmuzlek; 10.15 Concert; 11.00 Gramofoonmuzlek. ZATERDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM (296 M-) VARA.: 8.00 Gramofoonmuzlek; V.P.R.O.: 10.00 Mor- Tcnwijdlng; VAR.A.: 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven; 12.00 Gramofoonmuzlek: 12.15 Klein-okest; 1.00 De Notenkrakers; 2.00 Rust poos; 2.15 Gramofoonmuzlek; 3.00 Mandoline-Ensem ble; 4.15 Gramofoonmuzlek4.30 De Flierefluiters; 5.00 Fllmkwartiertje; 5.20 Viool en- cembalo; 5.55 Zender wisseling: 6-C0 Letterkundig overzicht; 6.20 Orgelspel; 71.00 V.R.O^«uitzending; 8.00 Herhaling S.OB-bcrlch- ten; 8.35 VARA-Orkest; 9,00 Toespraak; 910 Liedjes bij de lult; 9.30 Orkest, 10.15 Gramofoonmuzlek; 10.20 Orkest; 11.15 Voordracht door Jan Lemalre; 11.30 Or gelspel door Cor Steyn; 11.55 Gramofoonmuzlek. HUIZEN (1875 M.> K.R.O. 8.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 Idem; 11.30 Gods dienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Sextet 2-00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd: 2.30 Kinderuur tje; 4.00 HXRO-ultzending; 5,00 KRO: C Schriftverbe tering; 5.30 Esperantonleuws; 5.45 Gramofoonmuziek 5.55 Technisch kwartiertje; 6.10 Gramofoonmuziek; 6,20 Weekoverzicht; 6,45 De KIRO-boys; 7.00 Politie berichten; 7.15 Causerie; 7.35 De KRO-boys; 8.00 Gra mofoonmuzlek; 8.20 De Bossche Revellers in hun re pertoire; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Orkest; 9.00 Microfoon- vertelsel; 9-15 De Bossche revellers; 9-25 Orkest; 9.50 Gramofoonmuzlek; 10.20 De Revellers; 10.30 Vaz Dias: 10.35 Orkest; 11.00 Gramofoonmuzlek,

Schager Courant | 1933 | | pagina 7