Anna Paulownapolder. De Zwarte Monnik Kantongerecht te Alkmaar. Radioprogramma Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdin gelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 2 December 1933, des morgens 11 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijkgraaf; Secretaris de heer C. Keijzer, opzichter de heer Tailiie. De Voorzitter opent de vergadering, de heeren wel kom heetende. in 't bijzonder de heeren Langelaan en Van Stipriaan, die als nieuwbenoemde hoofdingelanden voor 't eerst de poldervergadering bijwonen. Met den heer Van Stipriaan heeft spr. reeds eerder prettig sa- jnengewerkt en dat geeft goede moed om te vertrouwen, oat ook de belangen, die ons in dit college zijn toever trouwd, zullen worden gediend en dan op een zoodanige wijze dat het ons zelf voldoening verschaft, 't Zelfde ihoopt spr. dat dit ook met den heer Langelaan 't geval Jtel zijn. De voorlichting die de heer Langelaan mag be- fcoeven, zal gaarne door ons worden gegeven, aan den anderen kant wordt dan op een prettigen samenwer king gehoopt. De notulen worden gelezen, ze worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingcn. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat van de heeren K. A. Kaan en G. J. Lovink bericht van verhin dering is ingekomen, wegens ongesteldheid. Spr. hoopt dat beide heeren weer spoedig hersteld mogen zijn. De zorg voor de beplanting wordt het pu bliek, inzonderheid de jeugd, aanbevolen. Op het erf den polder waren 500 iepenboomen aangeplant, die thans op de bermen van een paar we gen zijn geplant, n.1. aan den Wester Zandvaartweg, de Middenvliet, langs den Van Ewijcksvaartsweg, ter ver vanging van boomen, die niet aansloegen, en langs den Lagedijk. Spr. neemt deze gelegenheid te baat om een woordje te luchten en de zorg voor de beplanting bij het publiek, en dan in 't bijzonder bij de kinderen aan te bevelen. Spr. hoopt dat zij, die de leiding en verzor ging der kinderen hebben, onderwijzend personeel en ouders, dus zich tot taak willen stellen om den kinderen bij te brengen de gedachte dat boomen als iets moois dienen te worden beschouwd en niet als middel om zich zelf rond te slingeren. Helaas heeft spr. reeds moeten constateeren dat een paar boomen zijn aangereden. Dat dit moge verbeteren is zeker de wensch van ons allen. Ook andere objecten dienen met meer zorg te worden behandeld. Bij de brug over de Zandvaart zijn 8 reflec toren aangebracht, maar 4 ervan zijn finaal uitgebroken of met steenen kapot geslagen. Daaruit blijkt een treu rige gezindheid vaa het publiek. God. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot wijzi ging van de bemaling. Het bestaande stroomleveringscontract met de pro vincie zal door een nieuw contract worden vervangen, in verband met de wijziging der bemaling. De zuigin- stallaties worden geleidelijk uitgesloopt en over eenlge dagen hoopt het Dagelijksch bestuur met een electrl- scbe installatie te kunnen proefmalen. Er zal voor wor den gezorgd, dat de bedrijfszekerheid zoo goed mogelijk behouden blijft. De oude machine te Kleinesluls kan voor f 600 worden verkocht Ged. Staten hebben het besluit tot vernieuwing van uitgifte in erfpacht van enkele perceelen grond goed gekeurd. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Het teren van den Lagedijk. Aan de orde is het voorstel om het Dag. Bestuur machtiging te verleenen om in 1934 over te gaan tot het teren van den Langelijk, voor zooveel deze niet van een gesloten wegdek is voorzien. Aan de leden is toege zonden een door den Voorzitter opgezette berekening. Blijkens deze berekening is de maximale bijdrage over 1933, uit te lteeren in 1934, f 9423.48 of afgerond f 9450.Om dit maximale bedrag te kunnen ontvan gen moet boven dit bedrag voor eigen rekening ten minste f 11076 zijn uitgegeven. De totale uitgave over 1933 kan dan gaan tot f 20.526, zonder dat de polder dan komt boven de eigen verplichte uitgave om voor de maximale bijdrage in aanmerking te komen. Voor zooveel de cijfers thans te zijn overzien, zullen de uitgaven voor de wegen en de kunstwerken op het aanvullend wegenplan over 1933 bedragen, zonder de eventueel nog te maken kosten voor een stofvrij weg dek, breed 4 M. op den Lagendijk f 24315.73%. Beschik baar is over 1933, zooals hierboven is vermeld f 20526, zoodat zonder verdere maatregelen over 1933 een be drag van f 3789.73% extra kan worden gedragen. Hieruit blijkt, dat voor 1933 in elk geval geen bedrag beschikbaar is om uit dezen post den Lagedijk van een stofvrij wegdek te voorzien. Op de begrooting voor 1933 zijn voldoende gelden geraamd en beschikbaar om voor genoemd bedrag f 3789.73% dekking te vinden. Opge merkt wordt dat bij bespreking aan het bureau van den Provincialen Waterstaat niet de minste zekerheid bleelc FEUILLETON. DOOR EDGAR WALLACE. 4. Lord Chelford keek op en kruiste den strakken blik van zijn broer. „Hier eindigt het geschrift," zei hij. „Ik ben over tuigd dat hy niet gestoord werd door de komst van de soldaten van Elizabeth om hem gevangen te nemen voor zjjn deelname aan de samenzwering om Mary op den troon te plaatsen. Hij moet den tijd gehad hebben om den schat in veiligheid te brengen. Waar is de kristal len flesch?" „Vraag liever waar is het goud?" antwoordde de «nuchtere Dick. „Zooveel ik van Koningin Elizabeth •weet, confisqueerde zij dat! Niemand heeft het ooit ge vonden gedurende vierhonderd jaren hebben onze eerbiedwaardige voorvaders gezocht naar dit goud.' Lord Chelford maakte een gebaar van wrevel. „Goud goud goud! Jij dankt aan niets anders! .Vervloekt zij dat goud!" Zijn stem was tot een gefluis ter gedaald, zijn gezicht was plotseling bijna klam ge worden. „Dick, lk ber. zoo bang voor den dood! God! Je weet niet hoe bang ik voor hem ben! Die angst kwelt mij dag en nacht ik zit hier de uren te tellen, mij angstig afvragende op welk uur miin geest mij zal ontvlieden! Je zult mij er om uitlachen, maar lach maar!" Maar het gezicht van Dick Alfprd stond strak, vol- Btrekt niet lachende. „Ik lach totaal niet maar begrijp je niet, Harry, dat zoo'n ding als een levenselixer iets onzinnigs is?" ..Waarom?" De oogen van Lord Chelsford flikkerden. „Waarom zou die ontdekking niet door de oude bescha vingen gedaan kunnen zijn? Is het een zooveel grooter wonder dan de draadlooze telegrafie of de splitsing der atomen? Dertig jaren geleden werd het vliegen als een mirakel beschouwd. De flesch die flesch met Levens water moet ik hebben! Het goud werp dat op straat laat dat aan de arme drommels, die er behoefte aan hebben. Wat ik wensch, is het leven begrijp je? het leven en het einde van dien angst." te bestaan, dat de zijtak van Weg 2 (Stoomweg enz.), welke slechts tijdelijk op het Aanvullend Wegenplan werd geplaatst, ook in 1934 nog daarop zal voorkomen. Daarom verdient het aanbeveling geene leening aan te gaan voor dekking der kosten van het aanbrengen van een stofvrij dek op dezen zijtak, maar wordt aanbevo len alle kosten over 1933 hiervoor gemaakt, uit dien dienst te betalen. In de berekening wordt dan verder nagegaan, hoeveel indien de Lagedijk in 1934 van een stofvrij wegdek wordt voorzien, voor onderhoud en verbetering der wegen wordt geraamd n.1. totaal f 12950. De beschikbare middelen voor onderhoud worden dan overschreden met rond f 2650.—. Echter heeft dit waaschjjnlijk tot gevolg, dat de uitkeering aan de ge meente Anna Paulowna daalt met 40 keer f 26.50 is f 1060.zoodat de overschrijding dan practlsch komt op rond f 1600.voor den Anna Paulownapolder. Hier voor is de Lagedijk dan stofvrij gemaakt. Verwacht mag worden, dat de Lagedijk nog enkele jaren zal voorkomen op het Aanvullend Wegen plan. Immers eerst wanneer weg no. 1 van dat plan (Scha- gende Keina—Oudesluis), waaraan thans nog niet op het terrein wordt gewerkt, zal zijn gereed gekomen, zal er aanleiding bestaan den Lagedijk van het Aan vullend Wegenplap af te voeren. De heemraden hebben zioh met vorenstaande bere keningen en beschouwingen vereenigd en het Dag. Bestuur stelt voor te besluiten om in 1934 over te gaan tot het aanbrengen van eer. stofvrij wegdek op het gedeelte Lagedijk, strekkende van 300 M. ten Z.W. van den Grasweg tot den Zijperdijk. In den loop van 1934 kan dan worden beslist of de daaraan verbonden kosten zullen worden bestreden uit de gewone middelen dan wel uit geidleening. zulVs in verband met de omstandigheid of in 1934 de Stoomweg al dan niet op het Aanvullend Weger.plan zal zijn ge plaatst. De heer Stammes dankt het Dag. Bestuur voor de voortvarendheid waarmede het deze zaak naar voren heeft gebracht Over de berekeningen zal spr. nog gaar ne meerdere inlichtingen ontvangen, omdat de hoofd ingelanden niet beschikken over de verschillende voor schriften, enz. die voor een dergelijke berekening noo- dig zijn. Aan dit verzoek wordt door den Voorzitter, tót te vredenheid van de hoofdingelanden, voldaan, waarna zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voor stel van het Dag. Bestuur wordt besloten. Voor werkverschaffing. Het Dag. Bestuur stelt voor. om in 1934 wederom f 1500 beschikbaar te stellen als bijdrage van 25 pet. In de kosten van verlaging van wegbermen, uit te voe ren bij wijze van werkverschaffing. Wordt goedgevonden De heer Van Balen Blanken geeft in overweging om bijv. in den Middelweg en den Lotweg de bermen te verhoogen en daarvoor grond te gebruiken van eige naren die aan den anderen kant hun land hebben. De Voorzitter wijst erop dat het verlagen der weg bermen geschiedt ten bate van het verkeer. Inderdaad zijn er bermen, die wat sterk afhangen, en als dan de slooten ter plaatse worden uitgesloot en de vaste grond komt aan den kant van den weg, dan wordt door den polder een grootere bijdrage verleend. Dat ingelanden bereid zouden zijn hiertoe over te gaan. is het Dag. Bestuur nog niet gebleken. Wel zou het een aardig werkobject zijn en het Dag. Bestuur wil het gaarne bevorderen. Kas geidleening Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldlee- ning voor het dienstjaar 1934 tot een maximum van f 200-000. Eveneens wordt besloten tot het aangaan van een geidleening van ten hoogste f 98.000, af te lossen ln S laren, ter bestrijding van uitgaven voor verbetering van den Van Ewijcksvaartweg en Lagedijk met kunst werken en aanliggende terreinen en tevens van een geidleening tot een bedrag van ten hoogste f 20.000, waarop af te lossen f 1250 per jaar, ter bestrijding van de uitgaven voor verbetering van de bemalings werktuigen en toebehooren. Bij de rondvraag dankt de heer Langelaan den Voor zitter voor diens vriendelijke woorden en verzekert dat hij op zijn beurt al net mogelijke zal doen om met het bestuur samen te werker.-. De heer Van Stipriaan wijst op den toestand van den onderkant van de bermen langs de Van Ewijcks- vaart. De Voorzitter antwoordt, dat de huurprijs zeer ge ring is en verbetering is voor het verkeer niet noo- dig. Het wordt dan ook als een perceel land beschouwd Er ls in uitzicht dat over eenige jarer. het rijk die zaak daar overneemt en uit een finantieel oogpunt lijkt het srp. beter toe, dat douceurtje dan maar voor het rijk te bewaren. De heer Van Balen Blanken dringt er op aan de ijzeren platen van de wipbrug te Van Ewijcksluis af te nemen. Spr. weet wel dat het motief bij het aanbrengen Is geweest: bezuiniging en In dezen tijd moet dat mo tief zwaar wegen, maar spr. wijst op het gevaar en zegt dat als er wat gebeurt, een ander de strop beeft. De Voorzitter zegt toe, dat het Dag. Bestuur het op nieuw onder de oogen zal zien. Hierna volgt sluiting. Hij liet zich zwaar ln zijn stoel vallen er wlschte zijn parelend voorhoofd af. „Het einde van dien angst!" mompelde hij nogmaals.. Dick huiverde; hij had zijn oogen geen seconde van zijn broer afgewend. En deze man zou de echtgenoot van Leslie Gine worden. Hij huiverde bij die gedachte. HOOFDSTUK V. In de kilte van een herfstmorgen, terwijl een nevel over de lage gronden hing en een bleek zonnetje zich dpor dunne wolken probeerde te boren, liep Dick Alford door het park naar de ruïnen van de abdij. Daar was weinig van overgebleven. Een afgeknotte toren, door den bliksem getroffen; een hooge, gewelfde ruimte, waar een boogvenster eenmaal vlammer. geworpen had; hoopen verweerde steenen zooals de so'daten van Cromwell ze achtergelaten hadden; en. onder het gras tapijt, een „gevoel" van een stevig plaveisel. Hij rookte onder het wandelen een pijp. en in de koude atmosfeer vond hij den geur van zijn tabak lek ker en verkwikkend. Hij was op weg naar de modelboerderij en t doel van zijn tocht was prozaïsch. Er was 's nachts een koe ge storven, en zijn bedrijfsleider had hem de verschijnse len van een besmettelijke veeziekte gerapporteerd. De welbekende ruïnen doemden voor hem op; de halve boog, zich als een groot vraagteeken verheffen de, trok zijn oog, en deed het veelbesproken vraagstuk van restauratie opnieuw bij hem opkomen. Op een goeden dag, wanneer het schip met geld in Chelford thuiskwam; wanneer de aanwezigheid van een steenko- lenader bewezen was; of wanneer Harry een rijke vrouw getrouwd had. Deze laatste was een onprettige gedachte. Zijn lip pen krulden zich tot een plooi van misnoegen. Eensklaps bleef hij stilstaan. Er zwierf een gestalte tussohen de ruïnen een vrouw. Haar rug was naar hem toegekeerd en zij scheen zich onbwust van zijn nadering. Iets in haar gestalte kwam hem bekend voor Dick verliet het pad en liep naar haar toe. Zij scheen hem evenmin gehoord te hebben, want toen hij sprak, schrikte zij, etiet een gilletje uit en keerde hem een angstig gezicht toe „Goeden morgen, Miss Wenner," zei hij beleefd, „U is zeer vroeg op de been." Hij behoefde zich niet af te vragen of deze vrouw hem ooit het pijnlijk onderhoud vergeven zou. dat haar ontslag voorafgegaan was. Zoodia zij hen» hprk?nd had, schoten haar oogen vonken van gloeienden haat. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 1 DECEMBER. Alkmaar. DE AANNEMER ZAL ZIJN CLAXON VOOR DE GROOTE RECHTBANK DOEN HOOREN. Het proces tegen den aannemer Jan B. uit Mede in blik, die onlangs bij de Zllverstraat, door nalaten van tijdig signaal, een bekoorlijke wlelrijdster tegen de vlakte reed, nam, na het verhoor van een anderen ooggetuige, den heer Okke v. d. Wal voor hem geen gunstigen wending. Uit de verklaring van den heer v. d. Wal, omstandig en duidelijk, zoodat er geen speld tusschen was te steken, bleek zeer duidelijk de schuld van den heer B„ welke heer door mr. de Groot, waarn. kantonrechter, zeer ernstig werd terechtgewezen, om dat hij beëedlgde verklaringen van v. d. W. smoesjes beliefde te noemen. Verdachte werd al zoo veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen, benevens" toewijzing der civiele vordering ad f 42.50 aan den vader van het minderja rige meisje. Aangezien evenwel de debiteur in staat van faillissement verkeert, is het niet onmogelijk, dat vader Mantel 'n „olifant" heeft gewonnen. Heerhugowaard. EEN LEELIJKE FLATER. De landbouwer Petrus Nic. K. uit het Waarland, de goudmijn van Harenkarspel, sloeg vanuit zijn auto op eer. avond op den Kruisweg te Heeerhugowaard niet voldoende acht op het verkeer en maakte alstoen een geduchte carambole met de door den heer Dirk Schil der bestuurde dresseerkar. met het noodlottig gevolg, dat dresseerkar met paard in den wegsloot werd ge bokst 'n Ernstig ongeluk had niet plaats en de schade was inmiddels betaald, zoodat de verdachte heer K. In niet al te ongunstige conditie voor der. kantonrechter, thans voorgesteld door mr. P Langeveld. kwam te staan. Bovendien ging ook de oude heer Schilder niet geheel vrij uit, aangezien hij als verlicbtir.gapparaat een rijtuiglantaarn in de hand had gehouden, hetgeen de wet niet toelaat. In verband met deze omstandig heid werd de straf bepaald op slechts f 5 boete of 5 dg. Egmond aan Zee. DE KWAAL IS ONGENEESLIJK. Een tweetal ras-Egmonders, de heeren Arie K- en Klaas St„ verschenen weer met het gewone watertje voor den dokter: stroopen met de lichtbak in de dui nen van Egmond-Binnen! Kameraad Arie, begaafd met eer. redenaarstalent, 'n meer voorname zaak waar dig, trachtte de heeren aan 't verstand te brengen, dat, waar hij overal wordt verstooten en van het kast je naar den muur verwezen, den konijnenvangst zijn eenlg middel van levensbestaan vormt Ook zijn mak ker Klaas oreerde in dienzelfden geest. Maar het ge duld raakt uitgeput en recidivisten hebben heelemaal op geen consideratie meer te hopen, derhalve werd aan ieder hunner 14 dagen principale hechtenis opge legd, met verbeurdverklaring der carbidlantaarn. Het laatste woord zal nu de meervoudige strafkamer wel moeten spreken. Harlingen. IJMUIDER BOKKING VOOR DE LEMMER! De LJselmeerschepplng leidt tot allerlei variteiten, Thans stond terecht een jeugdige chauffeur uit do Lemmer, Jan D„ die te Llmmen had gereden met een vrachtauto, waarvan de handrem ook tot de „werkeloo- zen" kon worden gerekend. Het jonge mensch, krach tig bijgestaan door zijn spraakzamen vader, deelde mede dat men ln een stormachtlgen nacht naar IJmuiden was vertrokken om daar de ln de Lemmer uit te ven ten kokking in te slaan. In den hevlgen storm was de auto over den kop geslagen en was de handrem onklaar geraakt, maar het had hun aan contanten ontbroken voor de reparatie. Uit dit alles bleek, dat het ook aan de Lemmer niet best gesteld is. De 6 gulden opgelegde boete was ook al weer een rib uit het lijf van deze tot den bedelstaf gebrachte zwoegers. Beverwijk. MEINEED IN DE LUCHT? De bloembollenhandelaar S. H. R. zou ln den nacht van 2 op 3 October onder Bakkum. gem. Castrlcum met zijn vrachtauto niet alleen door dronkenschap slinge rend langs den Heerenweg hebben gereden, doch ook een lantaarn, geplaatst bij een weg in herstelling heb ben vernield. Ter zake deze feiten stond deze man he den terecht. Als getuigen a charge waren gedagvaard P. Outenaar en S. Bogaard van Heemskerk, terwijl de verdachte als getuige in zijn voordeel had medegebracht zijn broeder J. R. en W. H. R.. benevers zekere Joh. Wilh. v. Eg- mond, allen uit Beverwijk. Het bleek dat dit doorluchtige gezelschap in Egmond Binnen kennis had gevierd. Verondersteld werd dat de noodige opwekkende drankjes waren geconsumeerd en de chauffeur S. H. R. zoo onder den invloed was ge raakt, dat hij zich op de boven omschreven wijze was te buiten gegaan. De rijksveldwachter Dikstra had de auto aangehouden en de inzittenden verhoord. Volgens het procesverbaal hadden de heeren Outenaar en Bo- Goeden morgen, Mr. Alford." Op haar hoffelijkheid viel niets aan te merken. „Ik logeer in het dorp en kreeg lust om de oude plekjes nog eens op te zoeken. Hij knikte ernstig. „En gisteren voelde u een derge- lijken lust bij u opkomen, en probeerde een onderhoud met mijn broer te hebben," zei hij. „En wat zou dat?" vroeg zij uitdagend. „Ik gaf u te verstaan, Miss Wenner, dat wy ons al len veel gelukkiger zouden voelen, wanneer u nooit meer een voet binnen het hek zette." antwoordde hij bedaard. „Ik vind het onaangeaam, dit tegen een vrouw te moeten zeggen, maar u behoorde de eerste persoon te zijn om ln te zien, dat het zien van u, zeer gemengde gevoelens bij mij opwekt. Ik meende dat u dit zou beseffen." „Besefffer." was een hoogdravend woord, maar hij kon geen ander verzinnen. „Is dat zoo?" Haar wangen hadden zich hooger ge kleurd. „Is dat zoo?" „Dat ls zoo," zei hij knikkend. Zij beschouwde hem een oogenblik met gekrulde lip pen. „Het spijt mij dat ik den familie-waakhond ergernis bezorgd heb," schamperde zij. Hij kon, tot zekere hoogte, haar gezond knap uiter lijk, zelfs haar stoutmoedigheid bewonderen. Haar toornige oogen waren op de zijne gericht, het overslaan van haar stem verried de woede, die zij probeerde te onderdrukken. Wat Dick Alford betreft, hij voelde zich als een onmensch. „Het spijt mij bizonder indien u mijn bezoek afkeurt, zei zij met bevende, maar vlijmscherpe stem, „maar ik vind, dat het minste wat Lord Chelford hnd kunnen doen, was mij te ontvangen, nadat lk drie Jaren voor hem gewerkt heb en na alles wat er tusschen ons voor gevallen Is" „Het eenlge wat tusschen u voorgevallen ls, Miss Wenner. was de uitbetaling van uw wekelijksch sala- arls," zei Dick, met tot wanhoop drijvende bedaardheid. Maar nu had hij te veel van haar geduld gevergd. „Hij vroeg mij ten huwelijk, en ik zou met hem ge trouwd zijn, wanneer u uw neus er niet ingestoken had!' gilde zij bijna.,, Als ik geen dame was, zou ik hem voor duizenden en duizenden kunnen laten bloeden we gens verbreking van trouwbelofte! U, een tweede zoon en een klaplooper, heeft hem tegen mij opgestookt! Je moest te schamen, jij, voor niets deugende armoed zaaier!" Dick vond dezen woordenvloed lichtelijk vermakelijk. „Jij hebt mijn leven bedorven en vernietigd," ging de gaard in het nadeel van den chauffeur heel wat meer verklaard, dan zij nu beliefden los te laten en werd ge- tulge Bogaard zelfs als verdacht van meineed onder po litiebewaking gesteld. Toen hij later zijn verklaring eenigermate had gewijzigd, wenschte de ambtenaar nu direct zijn actie niet voort te zetten, doch werd besloten de zaak over 14 dagen opnieuw aan de orde te stellen, teneinde Dijkstra en zijn gemeentecollega te hooren. Het is niet uitgesloten dat deze conferentie wel eens leeljjke gevolgen kan hebben voor sommige getuigen. WOENSDAG 6 DECEMBER. HILVERSUM (296 M) VARA. 8.00 Gramofoonmuziek; 9'.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr-; V.P.R.O: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrij ven; 12.00 Trio Guaroni; 1.30 De Notenkrakers; 2.00 Rustpoos; 2.15 Knipcursus. 3 00 Voor de kinderen; 5-30 Gramofoonmuziek 1 5-55 ZendervorwisseJIng. 6.00 De Flierefluiters; 6.30 R.V.U.; 7.00 Orgelspel door Joh. Jong; 7.20 Lezing; 7-40 Socialistische liederen; 7.58 Herhaling S.O.S.-berlchten; 8.00 Orkest: 8.30 Radlotoo- neel; 9.15 Orkest; 10-00 Vaz Dias en Varia; 10.15 Or kest; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) NCRV.: 8.00 Schriftlezing en meditatie 8-15 Gramofoon muzieek; 11.00 Liederenrecital; 12-00 Poltieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelbespeling; 1-15 Vi oolrecital; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelverzamelaars; 3.00 Kwintet; 3.45 Rust ooos; 4 00 Gramofoonmuziek; 5.00 Klnderuurtje: 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Pelltlebe- rlchten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.3U Lezing; 8.00 Zangavond; 10,00 Vaz Dlas, 10,30 Gramofoonmuziek; LUXEMROURG (1191 M.) 7.50 Kinderconcert; 8.40 Concert; 9-20 Idem; 1.50 Idem. BRUSSEI (509 M.) 12.20 Populair concert; 1.30 Concert; 5.20 Idem; 6.35 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem 8-20 Concert RALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 2.50 Omroeporkest; 7.20 Ka mermuziek; 8-20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.25 Programma van Hamburg. HAMBURG (372 M.) 10-50 Concert; 11.40 Idem; 12.40 Populaire muziek; 1.55 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert, 7 25 Opera. LANGF.NBERG («72 M-) 12.55 Orkest; 10.20 Verslag van de Zesdaagsche te Keu len. DAVENTRY (1554 M.| 1.05 Orkest; 150 Gramofoonmuziek; 3.20 Pianospel; 335 Concert; 8.35 Idem, 11.05 Dansmuziek. PARUS EIFFEL (1446 M-> 8.35 Concert PARUS-RADIO (1725 M-) 9.05 Gram muziek; 12.35 Idem; 12 50 Orgelconcert; 1.25 Gramofoonmuziek; 7.05 Idem, 7.40 Idem, 9-05 Concert MILAAN (331 M.Ï 4.30 Vocaal concert; 6.20 Gram.muziek; 7.00 Idem; ROME (441 M.ï 4.35 Orkestconcert; 720 Gramofoonmuziek; 8.05 Ly risch drama. WEENEN (517 M.) 6.20 Omroeporkest; 9-10 Populaire muziek. WARSCHAU (1411 Mt 7.20 Poolsch strijkkwartet; 8.35 Pianorecital. BEROMUNSTER (460 M.) 7.10 Opera-ultzendlng. GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke stand van de maand November 1933. Geboren: Isabella, dochter van Aldert Hopman en Jo- sephina Jacoba Treels; Akkc Griet dochter van Willem Hoekstra en Dieuwke van Dijk; Jan, zoon van Hark Kloosterboer en Geertje Mijts. Gehuwd: Jacob Duif en Femmlgje Middelbos. Overleden: Willem Haveman, 72 jaren, echtgen. van Arendlna Talens. Ingekomen personen: Geertje Hart, wed. D. Slot, naar No. 217, van Broek op Langendljk. Vertrokken personen: Geertje Hes Jnd. naar Venray; Geertje Wiedijk Jd., naar Oudorp. knappe furie voort, „met Je bemoeizucht, en na al het werk, dat ik gedaan heb! Na zoovele uren, die lk eh ik bedoel, die ik besteed heb om met zijn Lordschap den Schat op te sporen, en hij zei mij nog wel, dat lk de behulpzaamste secretaresse geweest was, die hij ooit gehad had..." Hij liet haar doorpraten tot zij in een snik eindigde. „Dat alles kan waar zijn", zei hij sussend, „en la het misschien. De kwestie, uw aanwezigheid hier is een wei nig onklesch. Terwijl hij sprak had hij gezien dat zij het hoofd om wendde, en hij volgde de richting van haar blik, ln de verwachting, te zullen ontdekken dat zij zich had laten vergezellen. Er was evenwel niemand in 't zicht. Van waar hij stond, rees de bodem steil omhoog naar de Ra- vensrill, het breede water, dat sedert duizend Jaren de grens van het landgoed aangegeven had. Tenzij iemnnd zich achter de steenhoopen verscholen had, was zij al leen." „En nu zult u verlangen dat lk mij verwijder," snikte zij, en hij knikte. „Ik zal tot Fontwell Cuttlng met u meeloopen dat Is den kortsten weg naar het dorp", zei hij, en zij had het te druk met haar gekunstelde ellende om zijn aan bod af te wijzen. Wat voerde zij op zulk een vroeg morgenuur tusschen de ruinen uit? Hij wist dat het nutteloos was om het haar te vragen. Terwijl zij het steile pad naar den weg afdaalden, merkte zij over haar schouder heen venijnig op: „Ik zon niet met hem willen trouwen /oor geen mlllioen pond! Hij trouwt nu met Leslie Gine, nietwaar? Dat hij er veel pleizier van mag beleven!" „Ik zal uw vriendelijke boodschap overbrengen." ant woordde hij Ironisch, een tergend antwoord, want het bracht haar bloed aan 't koken. „Laat hij oppassen dat hij haar niet verliest!" krijsch- te zij. „Ik weet er alles van! Iedereen weet het! Het ls jullie om haar geld te doen jij, de tweede zoon, bent ook op haar verliefd dat is een fraai vooruitzicht voor Harry Alford!" Hij bleef zitten met zijn beenen over den rand van het ravijn, en oogde haar na tot ze uit het gezicht was. De hcele wereld wist dat hij Leslie Gine liefhad! En hemzelf werd het eerst op dat oogenblik duidelijk." Wordt vervolgd

Schager Courant | 1933 | | pagina 10