Plaatselijk Nieuws. GRATIS SCHAGER COURANT Electrisch ontdooien I van Waterleidingen. De steun aan de Suikerbietenteelt. Dronken aebter het stuur Hst verroer van drachtig vee. Tractor door locomotief gegrepen. Felle brand te Grootebroek. De vulkaanuitbarsting op Hawaï. Orkaan op den Donau. ZIJDEWIND. Boerenleenbank. Gedurende da maand November werd aan spaargeld Ingelegd f 10152.55. teruggevraagd f 4685.33. Op voor schotten afgelost f 776.55. aan voorschotten verstrekt f 614. In loopende rekening ontvangen f 1095L39, en uit gegeven 1 14546.59. w i e nr n (ie v Jl. Zondasr paf de Anti-MHitairistische tooneelver- eeniging ..Nieuw Leven", een openbare uitvoering ti. de concertzaal ..Concordia" te HiDpolytushoef, van he „Het Zesde Gebod", drama in vier bedrijven, van O. Zeegers. De voorzitter opende met een kort woord deze uit voering, waarin spreker naar voren bracht het feit, dat nu bijna alle landen strijden voor den algemec nen vrede, maar tevens zich wapenen voor den oor log. het meer dan tijd was om zich aan te sluiten, om oorlog aan den oorlog te verklaren. Het drama gaf verscheidene momenten uit het le ven te zien en te hooren. zoowel od het burgerleven als het militaire gebied: de ellende in loopgraaf en ambulance werd op hartroerende wijze uitgebeeld. Het drama werd met de meeste aandacht onder diepe stilte gevolgd. Een zeer ordelijk bal was het einde van dezen goed geslaagden avond. De heer C. ten Bokkel heeft zijn woonhuis aan den hoofdweg in de Normer uit de hand verkocht aan de heer J. de Jongh, mede alhier. Reizen van dienstplichtigen. Blijkens het gewijzigde officieele voorschrift dienst reizen van dienstplichtigen, mag voortaan door dienstplichtigen, wonende in den Wieringerroeer- polder, bij opkomst in werkelijken dienst ook wor den gobruik gemaakt van de diensten der Waco en Habo. Voor belanghebbenden, die zich vroeger op eigen kosten naar de dichtstbijzijnde randgemeente moes ten begeven, om van daaruit de reis ivoor rijksreke ning) aan te vangen, een mooie verbetering. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige D Stevens van de lichting 1927, behoorende tot het le Reg Infanterie, moet op 12 Februari a.s. te Arnhem gedurende 13 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Mond. en klauwzeer. Aan de hand van verschillende mededeelingen mogen wij aannemen, dat het mond- en klauwzeer in deze gemeente langzaam wijkt Niettemin wer den in do afgeloopen 14 dagen nog 16 nieuwe geval len gemeld Gelukkig draagt de ziekte ditmaal geen ernstig karakter. Anders zouden, gezien het groote aantal besmettingen, belangrijke schadeposten niet uitge sloten zijn geweest DEN OEVER. Onderhond Wleringermeerdljk en om- ringdijk proefpolder. Woensdag 27 dezer wordt door de Directie der Zuiderzeewerken aanbesteed het onderhoud gedu rende 1934 van den Wieringenneerdijk met toebe- hooren en den IJsselmeerdijk van den proefpolder nabij Andijk met toehehooren. De raming bedraagt resp. f 18.000 en f1200. Stopzetting werken. In verband met de ingetreden vorst zijn verschil lende werken aan den Oever stopgezet, o.m. het werk van don Kraaijeveld aan den nieuwen weg over den Stontelerdijk. de Geniewerken, in uitvoe ring bij de M U.Z., terwijl eveneens aan een groot gedeelte van het personeel werkzaam bij het onder houd van den afsluitdijk en bij de werkzaamheden aan het baggcrmatcrieel in de Haven van NieUw- land ontslag is aangezegd. Ook in de Wieringer- meer zijn de werkzaamheden bij de werkverschaf fing stilgelegd. warmenrrrrz f. s Afscheid Ds. Seulijn Voor een flink gevuld kerkgebouw, hield Zondag middag te half drie L)s. Seulijn zijn afscheidspreek. Aan de Gemeente verzocht Dominee den dienst aan te vangen door staande met elkander te zingen Gez 51, vers 1. Na het gebed werd voorgelezen Corr. 2—47 en als tekstwoord gekozen: „Wij dragen het in aarden krui ken". Na de preek te hebben beëindigd, richtte spreker het woord tot Kerkvoogdij, Kerkcraad, Ouderlingen en Diakenen, dat het slechts van korten tijd is geweest en dat in dien korten tijd we hebben gevoeld hoe moeilijk het is, te bewaren de schat die in aarden va ten is verborgen. Het is moeilijk de geeslelijke belan gen te behartigen. Kort wil ik wezen, vervolgde spr" ker. zich richtend tot Kerkvoogdij en Kerkeraad, wees' waakzaam en sterk, voor u is de tijd moeilijk, doch zorgt er voor dat de aarden kruik niet wordt geschon den als soms een aanval wordt gepleegd. Verder een woord van dank aan den organist vo->r de bediening van het orgel en speciaal zich richtend tot den koster van het kerkgebouw, waar de predikant dagelijks mee in aanraking kwam, den heer Mink voor zijn trouwe en eerlijke plichtsbetrachting. Vervolgens tot de V.C.J.B het woord richtend: Spreekt over de dingen zooals gij het voelt in uw ziel. Gij hebt mij verrast met een aandenken en wel het interieur van deze kerk. Dit is niet een aanden ken van het gebouw vanaf den buitenkant bezien, maar het interieur, het echte, het binnenste. Een woord van dank aan den maker van dit g» schenk, den heer Sötemann, die vele uren hiervoor heeft opgeofferd. Tevens aan de heeren hoofden der openbare scho len Donia en Terpstra dank brengend voor de opvoe ding van het kind, iets wat zeer nauw samenhang- met de kerk. Aan Consulent Ds. Boeke werd de zorg overgedra gen, het werk dat spreker zoo lief was en de hoop uitsprekend dat de vacante plaats weer gauw bezet zal worden. Tenslotte tot de gemeenteleden het woord richtend, er is een tijd van komen en van gaan. Dat het hem vaak is gebleken, dat in den mensch vaak hetere ge dachten zijn, als dat hij zich soms uitspreekt. Ds. Boeke het woord richtend tot Ds. Seulijn die hem zijn taak heeft overgedragen wat voor tijdelij k zal wezen. Dat het er voor de gemeente die nu Herder loos is geworden op aankomt, de medewerking inroe pend en er voor te waken, voor dat. wat ons is tot- vertrouwd. Verder dat u. Ds. Seulijn, in uw nieuwe gemeente uw beste krachten geeft voor dit goede doe: Ds. Boeke verzocht de aanwezigen staande te willen zin-.cn Psalm 121—4. Hierna verzocht Ds. Seulijt. tot slot te willen zingen Gez. 237i. Dat tevens na den dienst gelegenheid werd gegeven persoonlijk al scheid te nemen van hem en zijn echtgen-iote in de kerkelcamer. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. N I F V IV F N I F nn R p GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Burgerlijke stand over de maand Nov. 1933. Geboren: Hendrik, zoon van Aria Jonker en Leijntje Tannetje Weststrate; Simon Cornells, zoon van SImon de Boer en Alida Rood. Ondertrouwd: Johannes Cornelia Lipjes, oud 28 jaren, wonende te Schagen en Wilhelmina Blokker, oud 25 Ja ren, alhier, onlangs te Alkmaar. Gehuwd: Geene. Overleden: Maria Martha Dol, oud 30 Jaren, echtge- noota vaa Johannea Bes. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle In de maand December verschijnende nummers 5 arsingerhorn HARINGHUIZEN. De opheffing der Openb. Sohool Donderdagavond wordt er in het lokaal van den heer Zwager ïan een openbare vergadering gehouden door de afd. Schagen van Volksonderwijs. Deze verga dering is belegd in verband met de voorgenomen op heffing Ier school. We twijfelen niet of velen, vooral ouders, zullen aanwezig zijn. Men zie de advertentie in dit blad. scHnnnr School's Kinderkoor gat Zaterdag J.1. een concert in de zaal van den heer Schuijt. Mede werd het 5-jarig be staan herdacht Het koor is verdeeld in 2 klassen, en afzonderlijk zoowel als tezamen hebben deze beide klas sen heel lieve kinderzang ten gehoore gegeven. We zullen het programma niet in allo onderdeelen volgen, doch willen wijzen op de leuke vertolking van de twee zangspelletjes „De Dwergjes", en het „Kleine Huisje", terwijl de rythmische zang, „de meesprekende armpjes, ook alleraardigst was. Onder de goede leiding van den heer Cornells Jonker zijn de beide koorklassen tot iets goeds gegroeid en zijn de leerlingen goed ge schoolde krachten om later te worden opgenomen In SchoorI's Gemengd koor. Op een daarvoor aangewezen moment trad de voorzit ter van SchoorI's gemengd koor, de heer C. Hoogvorst op het podium en bood in hartelijke bewoordingen een mooie mand bloemen aan Mej. v. d. Burgv. Sondaal aan. Deze dame heeft buitengewoon veel voor het kin derkoor gedaan en doet dit nog, dus was de bloemen hulde wel uitstekend op zijn plaats. De heer Jonker bood. eveneens in een hartelijke toe spraak aan Mej. v. d. Burg een kinderbeeldje aart met inscriptie, en van de kleine Pietsje Mlnkema kreeg zo namens het kinderkoor mooie bloemen. Het publiek gaf een ovatie. De avond werd verder gevuld met goede solozang van Mej. C. Netty Wijn (sopraan) uit Alkmaar, terwijl de heer Erli Cornell de zaal vermaakte met tal van goochel toeren. Vooral de schare kleine zangers was vol van do onbegrijpelijke toeren: ze beschouwden dezen gooche laar natuurlijk als een groot man. sint maarten STROET. Zaterdagavond had in de geheel volle zaal van den heer K. Wit wederom de eerste Nutsavond plaats. Ook deze keer was een uitgebreid programma af te werken en lezing, zang en stukjes vielen allen zeer in den smaak en werden met een hartelijk applaus beantwoord. Onze nutsvereeniging kan dan ook weder op een zeer goed geslaagden avond terugzien. GEMEENTE SINT MAARTEN. Burgerlijke stand over de maand Nov. 1933: Geboren: Dirk, zoon van Steven Korf en Neeltje de Geus: Catharina Johanna, dochter van Jan de Ruiter en Helena Koopman; Gerda Nelli, dochter van Rein- dert Bronder en Neeltje Kuijper. Gehuwd: Jacob Jan Molenaar, oud 23 jaren en Guur- tje Stins. oud 24 jaren. Echtscheiding: van Dirk Raar, wonende te Schagen en Trijntje Siewertsen, te Sint Maarten. Overleden: Geene. WIFRINCFPW A A R b Voor een bijna volle zaal opende de heer Goosens Zaterdag 2 December de feestelijke bijeenkomst van de Nutsvereeniging „Ontspanning na Arbeid", welke op dezen dag haar vijfjarig bestaan herdacht. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom. In 't bij zonder den heer Harder, die zich voor dezen avond weer bereid had verklaard een lezing te houden, en de pas opgeichte Mondharmonlcavereeniging „Jong Le ven". Na op de moeilijkheden gewezen te hebben waar mee de vereeniging in den loop der jaren door de tijds omstandigheden enz. had te kampen gehad, opende hij de bijeenkomst en kon het rijk verzorgde program ma, een aanvang nemen. Zang, muziek, voordrachten, tooneelstukjes volgden in bonte afwisseling. Veel 1onge krachten zagen we dezen avond op de planken verschijnen en al was dit aan het spel van sommigen wel merkbaar, toch deed dit aan den totaal-Indruk niets af. Al Is het niet mogelijk alle medewerkers op deze plaats de revue te later, passeeren, toch mogen we niet nalaten enkelen te nemen, In de eerste plaats „Jong Leven" Al heeft deze jonge vereeniging nog niet al zijn kinderziekten overwonnen, toch hebben w groote bewondering voot den heer Klos .die In zoo korten tijd kans zag zijn clubje tot deze hoogte op te werken, En dan een woord van lof voor den heer Voorthul zen. Het succes van dezen avond was voor een groot deel zijn succes Ook de heer Harder is voor de ver eeniging oen onmisbare kracht geworden. Met een gezellig bal werd deze avond besloten. r 4 n n f. v n ij k Vanwege de Ned. Bloembollenkweekers-Centrale wordt meegedeeld, dat aan aangeslotenen, die daar om heb ben verzocht, nog gelegenheid zal worden gegeven om het te weinig ingeleverde alsnog te doen inleveren op den eersten dag, dat de tulpen, beneden de voor export vastgestelde percentages, voor de Regeering zullen wor den in ontvangst genomen, terwijl de datum en do plaat3. waarop en waar de inlevering kan geschieden, nog nader zullen worden bekend gemaakt ZUIDSCHARWOUEE. We vernemen, dat de afd. van den Bond van Kleine Kooplieden is opgeheven. De heer P. Goet behaalde in den 50-slagenwedstrljd te Hoogkarspel den eersten prijs in de tweede klasse met 478 punten. NOORDSCHARWOUDE. Zondagmorgen werd de eersta winterlezing gehouden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Con cordia. Als spr. trad op de heer Sal. C. Rodriques uit Amsterdam, met als onderwerp „Staat en Maatschappij" Het was een interessante en leerrijke lezing, waarnaar door een klein aandachtig publiek werd geluisterd. DIRKSHORN. Tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente alhier, zijn herkozen de heeren A. Klstemaker, J. Levendig en A. J. Veter. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE, Burgerlijke stand over de maand Nov. 1933: Geboren: Cornelis, zoon van Petrus Bet en Dieuwer- tje Grootjes; Johanna Maria, dochter van Dirk Leering en Maria van Duin; Maartje Aaltje, dochter van Eg- bert Vonkeman en Maria Dekker; Johanna Maria, doch ter van Gerrit Mettes en Maria Engelina Broergen. Gehuwd: Geene. SINTERKLAAS IN DE BIOSCOOP. Zondagmiddag werd voor de kinderen het traditioneel geworden St Nicolaasfeest gehouden in Theater Royal Er waren zeer velen die zich een plaatsje in Royal hadden verzekerd en toen de goede Sint binnen kwam, steeg een luid hoera-geroep op uit tientallen keelen. De kinderen werden onthaald op taai-taai en chocolade en menigeen kreeg van den Sint een vriendelijk woord. Een aantal bezoekers kreeg nog een prijs. Hoogst voldaan keerden de kleinen huiswaarts. De directie van Theater Royal kan met voldoening terug zien op dit kinderfeest. ROODVONK. Opnieuw doet zich in onze gemeente een geval van roodvonk voor, bij een volwassen persoon. BENOEMIX Tot agent-bode der Maatsohappij voor Ziekenhuisver- pleging „Gouda" te Gouda, district Noord-Holland,, is voor Schagen en omgeving aangesteld de heer G. Rempt Sr„ Laurierstraat, alhier. 9 Technisch-Bureau A. KEESMAN Noord A 80 Schagen SINT NICOLAAS BIJ DE KLEUTERS. Maandagmiddag klopte zeker menig hartje on stuimig van kleuters der bewaarschool, toen ze zich naaf „hun" school begaven, waar de goede Sint met zijn trouwen zwarte Piet zou komen. Om 2 uur waren er vele ouders en belangstellen den vereenigd in het keurig versierde gymnastiek lokaal der Openbare Lagere School, terwijl de da mes die aan dit feest medewerkten nog ijverig in de weer waren om de laatste voorbereidselen te tref fen. Kort daarop kwamen de kinderen der bewaar school binnen gemarcheerd, getooid met mutsen en steken, zingend het hoogste lied. Waar Sinterklaas nog even op zich liet wachten, werd de tijd gekort met het zingen van liedjes Steeds weer dwaalden de glinsterende oogjes af naar de deur, waardoor „hij" zou binnen treden. Eindelijk, ja, daar kwam de Sint waardig binnen gestapt, met achter hem Piet, die een zware zak torste. Met een „welkom, kom maar binnen Sinter klaas" uit volle borst gezongen, schreed de Bisschop door de zaal, om daarna plaats te nemen op de zoo keurig versierde armstoel. Nadat nog een liedje was gezongen met pianobe geleiding, was 't woord aan den Sint, die begon met eonige stoute kindertjes te berispen en ijverigen te prijzen. Natuurlijk werd door de deugnieten be terschap beloofd! Een aardig Sint Nicolaasverhaal hield de kleinen nog even stil, maar toen met de spelletjes werd be gonnen, was het jonge volkje pas in zijn element. De grooteren deden een spelletje van den kleinen toovenaar, de kleineren, keurig als kaboutertjes verkleed, gaven daarna een nummertje ten beste. Toen kwam Zwarte Piet recht los! Met milde hand strooide hij pepernoten en het was een grabbelen en vangen van geweld. Maar daarmee was de voor raad lekkernijen nog niet uitgeput. Sinterklaas, zwarte Piet en de dames deelden chocolade en taai rond, terwijl als groote verrassing door den goeden Sint nog de eigen gemaakte mandjes en taschjes stilletjes met een flink chocoladefiguur waren ge vuld. Steeds weer zongen de kinderen ter eere van den Heiligen Bisschop, die de verre reis uit Spanje had ondernomen. Menig paar oogen dwaalden af naar de hoeken van het lokaal, waar in groote manden de cadeautjes stonden verzameld. Een uitbundig hoera steeg dan ook op, toen Pieterbaas de manden met speelgoed naar voren bracht. Ieder ontving, toen zijn cadeau. Auto's, tractors, vliegmachines, poppen en wagentjes, alles was voorradig en ieder kind kreeg juist wat het toch zoo graag wilde ontvangen. Na deze uitdeeling zongen de dankbaar gestem de peuters Sint een danklied toe. Tot slot overhandigde Sint Nicolaas aan het on derwijzend personeel, de dames die assistentie ver leenden. en de conciërge, mejuffrouw van Scheijen, eenige practische, mooie cadeaux. Toen vertrok het hooge gezelschap, nagewuifd door tientallen dank bare kleuters. 't Was een wèl voorbereid en goed geslaagd feest. Tot slot een woord van dank past zeker allen die daartoe hebben medegewerkt, nitt in het minst de dames Poeze en Raar. die met eindeloos geduld de kinderen de leuke liedjes en spelletjes leerden, waarvan de ouderen zichtbaar genoten. RECTIFICATIE. Het bericht in het vorige nummer betreffende de aanstelling van F. Buijl te St Maartensvlotbrug bij den dienst der belastingen te Alkmaar, berust op een ver gissing. Geen aanvallende steunregelingen voor bieten zonder garantie. De Commissie inzake Steun aan de Suikerbieten teelt, deelt mede, dat voor de suikerbieten, waarvoor geen garantie beschikbaar is, geen aanvullende steun regelingen te verwachten zijn Degenen, welke over dergelijke bieten beschikken, wordt aangeraden om daarvoor een zoo goed moge lijke bestemming te zoeken, hetzij voor veevoeder, het zij op andere wijze. Hoewel dit buiten de bemoeiing der Commissie ligt. maakt de commissie erop opmerkzaam, dat bij leve ring aan suikerfabrieken daarvoor slechts een lage prijs zal kunnen worden uitbetaald, daar het bedrag van de sfeun tot hot maximum van 1710 millioen K.G. wordt en blijft gelimiteerd. Ernstig aanrijding te Santpoort. Uit Santpoort: De heer K. de B., uit Santpoort, die met zijn auto in de richting van het station te Sant poort reed, werd aangereden door een chauffeur, die onder den invloed van alcohol verkeerde. De hoor De B. en een dame, die zich ook in zijn auto bevond, werden gewond naar het St. Elisabethsgasthuis te I-Iaarlem vervoerd. Bij den heer de B. werd een been fractuur geconstateerd, de dame had een ernstige hoofdwonde De chauffeur van den anderen auto werd door de politie gearresteerd. Geen klachten, aldns de minister. Op de vragen van mevrouw Bakker—Nort betref fende de wijze van vervoer per spoorweg van drach tige koeien naar de slachtplaats, heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat klachten noch aan de spoorwegdirectie, noch aan het Rijkstoezicht be kend zijn. Blijkens verklaring, afgelegd door den in specteur der Ned. Vereen, tot Bescherming van Die ren, die in opdracht van de vereeniging en in over leg met den directeur van de Rundveecentrale toezicht houdt op het vervoer, is mishandeling van vee door onvoldoende zorg tijdens het spoorwegvervoer niet voorgekomen. Op onbewa akten overweg. Zaterdagmiddag, zoo wordt uit Soest gemeld, wilde een vrachtauto, bestaande uit tractor met aanhangwa gen, den onbewaakten overweg passeeren nabij de halte Nieuwesteeg, toen een trein uit Utrecht naderde. Op het laatste oogenblik bemerkte de chauffeur den naderenden trein. Hij remde uit alle macht, zoodat de tractor vlak voor de rails bleef staan. De locomotief greep den tractor en slingerde deze tegen een paal. De materieele schade was niet gering. Do tractor-chauffeur liep eenige verwondingen op. Drie woningen vernield, De motorepuit niet in orde. Zondagmorgen brak door onbekende oorzaak brand uit in het woonhuis van A. en K. Keemam te Groote broek. De plaatselijke brandweer was spoedig gearri veerd met twee brandspuiten Deze waren echter door de strenge vorst onklaar geworden Inmiddels kwam assistentie uit Enkhulzen, Met twee krachtige stralen werd de vuurzee, welke werd aangewakkerd door den krachtigen Oostenwind, bestreden Het mocht niet baten, Van het dubbele woonhuis bleef niets dan een roo- kende puinhoop over Een daarnaast gelegen perceel brandde geheel uit 's Middags moest de motorspuit van Enkhuizen °P" nleuw naar Grootebroek ter assistentie, wijl een derde perceel in brand was geraakt Verdere uitbreiding van het vuur kon worden voor komen Oorzaak van den brand nog onbekend Door aardschokken voorafgegaan. Vluch tende inboorlingen. Omtrent de vulkaanuitbarsting op Hawalt (zie ook elders in dit blad) wordt nog gemeld: De uitbarsting van den vulkaan Mauna Loa op Ha- waii, door de inboorlingen duivelsberg genaamd, werd voorafgegaan door drie krachtige aardschokken. Een reusachtige rookwolk van 1500 meter hoogte verduistert het gebied en de omgeving. Vele inboorlingen zijn gevlucht, anderen hebben zich in hun hulzen verborgen. Wanneer de uitbarstingen voortduren loopen de vruchtbare gebieden, aan den voet van den berg groot gevaar, geheel te worden verwoest. Een regeerlngsvliegtuig zal zoo laag mogelijk over de op 4500 meter hoogte liggende krateropening vliegen, om den stand der uitbarstingen op te nemen. De haven van Bralla geteisterd. Uit Boekarest 4 Dee.: Een orkaan zooals men tot nog toe ln deze streek niet heeft gekend, heeft gisteren in het gebied van den be- neden-Dooau gewoed. Golven van 3 meter hoog richtten in de haven van Braila groote schade aan. Dertig elevatoren langs de kade, werden door den storm omver en in den Donau geworpen. Sleepbooten, welke voor anker lagen, werden met zoo veel kracht tegen elkaar geslagen, dat zij belangrijke schade opliepen. Verschillende schepen sloegen op drift, anderen sloe gen lek en zonken. Van vele huizen werden de daken afgerukt en eenlgo telefoonleidingen werden vernield. BOEREN BIJ VULKAANUITBARSTING GEDOOD. Onder lavastroom bedolven. Bij de uitbarsting van de Izalco-vuikaan in Mexico- City, waarvan we Zaterdag melding maakten, zijn ver scheidene menschen om het leven gekomen. Een aan- aantal boeren werd onder don gloeienden lava-stroom, die uit den krater vloeide, bedolven. Eenige boeren hofsteden en koffieplantages zijn reeds door den stroom van lava verzwolgen. FAMILIEDRAMA IN FREIBURG. Door gasvergiftiging om 't leven gekomen. Zondagochtend werden te Freiburg (Dsl.) in hun woning gevonden de lijken van de tengevolge van gasvergiftiging om het leven gekomen procuratiehou der van een bankinstelling en diens beide kinderen. De vrouw gaf nog teekenen van leven. De drijfveer voor dit verschrikkelijke familiedrama is onbekend. NEDERLANDSCH PREDIKANT OVERLEDEN. Tengevolge van een ongelnk. Uit Londen: Ds. Baumans, Presbyteriaansch pre dikant van de St. Mary of the Angels-kerk te Bays- water, een Nederlander, is Zaterdag van de vierde ver dieping van het Grosvenor Hotel uit het raam geval len. Ilij heeft ernstige verwondingen aan rug, armen cn beenen opgeloopen. Een nader bericht meldt, dat Ds. Baumans in den avond is overleden.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7