De heer Kramer zeide, dat men het we! met een kopje thee kon doen. Dan gin® het misschien gemoe delijker ook. Voorzitter antwoordde, dat de post ook heelemaal weg kan. Maar er worden ook andere vergaderingen in het gcmesntehuls gehouden, o.a, van het crlslsccmité De heer Kramer merkte op dat men de consumptie er el eens zelf heeft moeten betalen. Voorzitter: Vandaar zeker die waterkaraf op tafel. De hoer Kramer zeide, dat de commissie, misschien nog wel met voorstellen' tot verhooging kan komen De beer Green meende, dat als de post op f 75 werd gebracht, er wel een kopje thee van kon overschieten, ook voor die andere vergaderingen. Deze post kan wor den ontbeerd. In stemming gebracht, stemde wethouder Bekker voor bet vcorctel van de commissie, wat den Voorzit ter de opmerking ontlokt, dat hij het register wel kan dichtklappen, als de wethouder hem al in den steek laat Het voorstel van de co mm. werd aangenomen. Sutaidieo geschrapt De meerderheid van B. en W. stelde voor. de subsi die voor de politieschool te Hilversum te schappen. De heer Du Burck stelde het zich voor, dat men cp 't mint van subsidies moest zien, wie het moeten beta len. Iemand die niets beeft, kan niets geven. Behalve do subsidies voor Instellingen als Witte Kruis enz. wil de apr. geen subsidies verkenen. De heer Muller kon zich hiermee vereenigen. Er ürordt heel wat aan subsidies gedacn. Voorzitter meende, dat men met dit standpunt aan afbraak doet men maakt den boei kapot Met het in trekken van subsidies aan de door alle ingezetenen tcesejuichte vereeniglngen ais de zangveresniglng en bet fanfarecorps gaat de moreele steun ook weg. Het gaat niet om honderd gulden. Men pleegt een aanslag op de vcreer.lglngcn. Ze worden kapot gemaatk. De heer Dijkhuizen was het met de heeren Du Burck fen Muller eens. Spr. is voor vermindering van subsi die* maar wil deze niet schrappen. De heer Du Burck verdedigde zijn standpunt nog maals. De vereeniglngen moeten zich zelf bedruipen. De donateurs moeten dan maar wat dieper in den gak tasten. De Voorzitter merkt op, dat men niet theatraal moest gaan doen. maar zakelijk blijven, waarna het voorstel van de meerderheid met 4 tegen 3 stemmen werd verworpen, Tegen stemden de heeren Dijkhui- ren, Kramer, Green en Krom. De eubsidle voor den. A-N.W.B. wordt teruggebracht Van f 10 op f 5. Btj den post Burgerwacht stelde de meerderheid voor dezen post van f 50 op f 35 terug te brengen, hoewel wethouder Du Burck volgens zijn principe voor de uittrekking was van deze subsidie. Nb eenige discusle werd het vóorste! der commissie ero f 23 te geven, aangenomen met den heer Du Burck tegen. Drankbestrijding. De meerderheid stelde voor, dezen post te schrap pen. De subsidie werd echter op f 25 bepaald, met de heeren Bekker, Groen en Du Burck tegen. Het Witte Krui» en het Wlt-Gele Kruis. De meerderheid van B. en W. stelde voor de subsidie tan het Witte Kruis van f 0.15 op 10 cent per Inwoner terug te brengen, en van het Wlt-Gele Kruis te hand haven op 10 cent. De minderheid, de Voorzitter, kan zich daar niet mee vereenigen, dat beteekent een terugkomen op een eens genomen raadsbesluit. Een bezuiniging op een dergelljken post is afbraak. In een noodlijdende gemeen te Is er geen reden voor om te verlagen, dus hier ook ftiet De heer Bekker verdedigde zijn voorstel Verder zal men over de tractementen der zusters spreken. Als men «r niet kan komen, dan zou spr. er zich bij kunnen neer hggen. Spr. zou het echter het liefst zoo hebben, als het ll voorgesteld. Wethouder Du Burck deelde mede, dat er voor 1932 werd uitgegeven f 255. lnplaats van f 425. Met het voor gestelde van f 340 Is men niet op den verkeerden weg. Men is dan aan den voorzichtlgen kant Men was er voor. dat de verdeeling wordt gemaakt in verhouding van 4 om 3. De bedoeling is 20 cent per inwoner te geven De verdeeling is volgens spr. zoo goed. De commissie wilde den post van f 425 handhaven met de bestaande verdeeling. Het kan niet worden vermin derd. De contributies komen ook zoo vlug niet binnen. Vermindering van arbeid zou de gemeente op andere wijze veel meer kosten. Bezuiniging op de Volksgezond heid is uit den booze. De heer Groen sloot zich btj den heer Du Burck aan. Spr. kon niet begrijpen, waarom de een 15 en de ander 10 cent moet ontvangen. De verhouding is echter nle* Juist Het is 8 9. Wat de hoogere kosten betreft hot Witte Kruis kan evenveel ten koste leggen aan Zuid- •charwoude, als het Wit-Gele Kruis. Voorzitter merkte op dat men weer ln de besprekingen vervalt van verleden Jaar. Nu komt men onder het motto van bezuinlnglng terug, op deze beslissing. Dat !s niet bevorderlijk voor het prestige van de raadsleden. De heer Du Burck kwam er tegen op, dat verleden Jaar is besloten om het voor eeuwig te geven. De Voorzitter was het hiermee niet eens. Men moet zich dan eerst van het beslotene op de hoogte stellen. Wie heeft er het meeste recht? De heer Muller was het met de minderheid ln B. en W. eens, en ging de geschiedenis nog eens na. Er was Bu een mooie samenwerking tusschen de belde vereenl- glngen. Het Witte Kruis was de eerste vereeniging, dus heeft meer rechten. De heer Groen kwam tegen het laatste op. Het heeft Biet meer rechten. Het is gekomen door de tegenwer king van het Witte Kruis, dat geen goedkooper ver pleging is ingesteld. Voorzitter verzocht niet meer op deze geschiedenis terug te komen. De heer Muller had het beter achter wege kunnen laten. De heer Groen betoogde nogmaals dat met samenwer king tusschen het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis de post zeer terug kan worden gebracht. Dat ia geen «afbraak van de volksgezondheid". De heer Dijkhuizen was voor handhaving. Voorzitter stelde voor. er niet over te stemmen, om dat toch reeds het besluit is genomen, verleden Jaar Spr. wilde voorstellen te stemmen over het raadsbesluit van verleden jaar. omdat de post is toegestaan voor een lengte van Jaren. Voordat men tot stemming overging, ontstond een discussie tusschen den Voorzitter en den heer Kramer. Foutieve boeking? De heer Du Burck relde dat de post van f 425 foutief Is. De meerderheid stelde voor f 340. Voorzitter: dat is een misvatting. Het zou worden aangehouden tot de besprekingen ln den raad. Het voorstel van do Commissie werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Bekker, Du Burck en Groen. De commissie stelde voor den post f 50 voor onder houd toren te doen vervallen en voor memorie te plaat een. Voorzitter ontraadde dit voorstel. Er is altijd wel zeer weinig te doen. De post werd gehandhaafd na eenlge bespreking. B. en W. stelden voor, den post voor onderhoud stra ten van f 750 terug te brengen op f 400. De commissie etelde voor dit op f 150 terug te brengen. Men was van oordeal dat hiermee kon worden volstaan. Voorzitter wees op den slechten toestand van de straat. Eezulnlging op de straat is een verkeerde bezui niging. Ten opzichte van de begrooting 1934 en do toe stand der huizen. Spr. achtte het ophalen der kuilen niet voldoende, f 400 la al zeer laag. De heer Bekker zeide, dat de weg best Is. Men kan met het door de commissie voorgestelde wel toe. De beide wethouders hebben een schouw gehouden over do straten, waarna zij tot die conclusie zijn gekomen. Op t 150 vastgesteld. De heer Du Burck zeide dat door de beide wethouders met den gemeente-opzichter de schoeiingen zijn bezich tigd en kan die post wel worden verlaagd. Na eenige besprekingen stelde de Commissie voor de posten te handhaven, voor achoeliag, hekwerk en brug gen. Aldus besloten. De gemcentewoningen aan de Kerkewei zijn door de beide wethouders bekeken en acht men t 60 te veel en wil het op f 25 brengen. De heer Kroon zeide dat de gemeenteopzichter tegen de commissie anders had gesproken. Ook het onderhoud van de onderwijzerswoning van f 1C0 was te hoog, volgene wethouder* zij stellen voor f 50. De Voorzitter ontraadde het gemeenteeigendom te ver- waarloozen. De heer Du Burck zeide, dat het geen verwaarlooxen is. Het kan met f 50 ook. De Commissie stelde voor den post te handhaven. Ook hier leden de wethouders een nederlaag. Bij een volgenden poet, onderhoud schoolgebouwen, etelden de wethouders voor deze met f 50 te verlagen. Wethouder Du Burck merkte naar aanleiding van deze nederlagen op, dat door de belde wethouders een onderzoek in loco is ingesteld. Spr. hoopte dat de raadsleden hen niet zullen desavoueeren. Zij hebben het onderzoek in gezelschap van den gera opzichter gedaan, die hun heeft geadviseerd en komen bun voorstellen van de meerderheid van B. en W. Wat deed de gemeente-opzichter? Het was een rare geschiedenis. De gemeenteopzichter had eerst aan B. en W. geadviseerd, wat later door hem en de wethouders wordt gecorrigeerd, terwijl tenslotte! de commissie, die door den opzichter is bijgestaan, do wethouders weer corrigeert Uit de toelichting van den heer Du Burck blijkt ech te dat de eerste opgaven was. alsof geen vuiltje aan de lucht was, terwijl het volgens de opgave «an de wet houders ook zoo kan. Niet tn den haak, De heer Groen vond dat er Iets niet ln den haak was. Spr. zou het vertrouwen ln den opzichter verliezen. Er hapert echter Iets aan het College van B. en W. Wij moeten het door de wethouders ingestelde onderzoek als door B. en W. gedaan beschouwen. De burgemeester had ook mee behooren te gaan. Voorzitter wist niets van de wethouders af. De heer Groen vond het verkeerd dat zooiets gebeur de. Spr. hoopte er den volgenden keer voor te worden gespaard. Spr. is voor het door de wethouders voorge stelde, als het daarvoor kan. Het voorstel van B. en W. werd verworpen met 4 te gen 3 stemmen, die der belde wethouders en den heer Groen. Wie maakt de kachel aan? Van den heer C. Schoen, kachelaanmaker voor de O. L. school was een verzoek '»m eervol ontslag Ingeko men, terwijl zijn schoonzoon 1> heer S. Beets verzoekt voor deze betrekking in aan.*rklng te mogen komen. B. en W. stelden voor aan Schoen eervol ontslag te verleenen en de Jaarwedde van den nieuw te benoemen kachelaansteker te bepalen op f 25. De heer Du Burck stelt voor f 50. Voorzitter herinnerde aan de langdurige dienstbe trekking van den heer Schoen. De heer Schoen genoot f 125 salaris, waarin bsgepen het schoonhouden van de privaten. Het gaat nu alleen om het aansteken van gaskachels, daar closets lnplaats van de privaten zijn gekomen. De heer Krom wilde het hoofd der school dat op dragen. Voorzitter merkte op, dat dit niet mogelijk was. De commissie was van meening, dat een ..ambtenaar" een overbodige weelde was. Spr. zou het het Hoofd willen ^verzoeker.'. Is er niet te veel betaald voor de verwarming? In een andere gemeente ls het véél min der. De heer Kramer wilde het den veldwachter opdragen. Voorzitter wil het aan B. en W. overlaten. Wordt goedgevonden. Bijzondere bewaarschool. De meerderheid van B en W. etelde voor. den post voor bijdrage aan de bijz. bewaarscholen te schrap pen. De heer Bekker stelde voor, dezen post met 30 te verlagen. Het voorstel der commissie luidt, de post op f50 te brengen. De heer Du Burck stemde tegen. Cursus schoolvrije Jeugd. De post schoolvrije jeugd flOO kon volgens B. en W. worden geschrapt. De commissie stelde f50 voor. De vermindering zou ten laste komen van het onderwijs. B. en W. zouden het onderwijs wel buiten de be grooting willen laten, dit is echter niet mogelijk. Wethouder Du Burck was voor schrapping van dezen post, niet alleen uit bezuinigingsoogpunt, maar ook uit rechtvaardigheidsoogpunt Onver plichte uitgaven aan het onderwijs moet men na laten. Het voorstel van B. en W, werd met 6 tegen 1 stem, die van den heer Bekker, verworpen, zoodat f50 wordt verstrekt Ten opzichte van den post Subsidie Fanfarecorpsen. zeide de heer Groen, dat wel diensten door de fan farecorpsen werden verleend aan de gemeente, waar om men tot deze subsidie heeft besloten. Met zang verenigingen is dat niet het geval Spr. vond dat de plaatselijke vereeniging moest worden voorge trokken bij het R.K. corps. Spt wilde f60 geven, te verdoelen in f40 en f20 De commissie stelde voor, wel aan de zangver- ecniging tegemoet te komen. Men wilde 160 geven, te verdeelen f30, om f 15 en f 15 Dit voorstel werd aangenomen. De heeren Du Burck, Groen en Bek ker stemden tegen De post subsidie Volksuniversiteit werd afgevoerd. De Vrijwillige Landstorm moest eveneens zijn subsidie derven. Eveneens het Genootschap Oud- Westfriesland. De meerderheid van B en W. adviseerde geen subsidie te verleenen aan de R.K. Milit&irenvereeni- ging te Amersfoort. Ce minderheid, de Voorzitter, wilde wel subsidie geven. De heer Groen was voor het subsidie, doch dezen post moest vervallen. B. en W. stellen voor, de Ned. Vereen, tot bevor dering van den arbeid voor onvolwaardige arbeids krachten en subsidie te verleenen van f 10. De commissie wilde schrappen. Deze post werd ge handhaafd. Werkverschaffing Bfj de post werkverschaffing merkte Voorzitter op, dat de posten lang niet voldoende zijn, doch de be grooting moet sluitend worden gemaakt met deze posten. Eigenlijk zou de uitgaafnost f18000 en ont vangst 45 daarvan zijn, de f5000.— is dus f 13000.— te laag. Daarvan moet aan den Min. mededeolirig worden gedaan. De subsidie geitenfokvereeniging werd geschrapt Het Kanalenplan. BIJ den nost Kanalenplan merkte de heer Groen op, dat het plan schijnt te worden uitgevoerd. Spr. wilde de aandacht ves'.igen op den financicelen toestand dei gemeente om dit te voteeren. Spr. betwijfelt het nut EEN LICHTSTRAAL VAN 100 KILOMETER LANG. Bovenstaand Amerikaaivxh zoeklicht heeft een lichtsterkte van maar eventjes 800 millioen kaar sen. Met zijn lichtstraal, die een lengte van 100 kilo meter heeft, dringt dit wonder van techniek tot ver buiten de atmospheer, die onze aarde omgeeft. van dit plan nog steeds. Ged. Staten weten toch dat het niet te betalen is. Verdient het geen aanbeveling, dit ln de Vereen, voor Ned. Gemeenten te bespreken? Spr. geloofde ook, dat do waterschappen er niet aan kunnen voldoen. Het is niet te voldoen. Ged. Staten moeten er op gowezen worden, dat het twijfelachtig is of men het zal kunnen betalen. Nu is het nog niet te laat De voorzitter betwijfelde, of men wel kan worden vrijgesteld van betaling. Op de subsidies wordt het werk uitgevoerd. De heer Groen: De spade mag niet in den grond worden gestoken. De heer Bekker had gewild, dat het op dezelfde manier ging als bij den weg door het Ambacht Wpthouder Du Burck merkte op, dat, als men aan stonds noodlijdend wordt en om de bijdrage komt, het Rijk daar toch weer in zal moeten bijdragen. De post voor het openhouden van de vaart werd ge raamd op f50.—. Belastingvoorstellen. De meerderheid van B. en W. stelde voor, 50 opcen ten op de vermogensbelasting, 200 opcenten op de pers. belasting, 1C0 op de gem. fondsbelasting te hef fen. De minderheid wilde een progressieve heffing met een bedrijfsbelasting. De commissie had een andere oplossing: 200 opcen ten voor allen is onbillijk. Spr. stelde voor op de pers. belasting van 100 tot 240 opcenten te heffen, dan is het evenredig. De op brengst is dan f6!00.— De vermakelijkheidsbelasting wilde men daarvoor van f 800.— op f 1200.brengen. Voorzitter wist niet. of dit voorgestelde de goedkeu ring van. hoogerhand kan verkrijgen. Heffing op de oper.bare vérmakelijkheden zal niet mogen worden toegepast. Voorzitter zeide, dat de eisch is 200 op centen om de begrooting sluitend te maken. De meerderheid van B. en W. stellen voor de op centen op de vermakeiijkheidsbelasfing op 15 te brengen. Spr. vreesde een terugloop van de bclasMng opbrengst als he. voorstel van de commissie om het op 20 te brengen, werd aangenomen B. en W. stelden voor, het verzoek van den Bond van Kotfiehuishoude-s in te willigen en 2/3 in minde ring te brengen. Aldus besloten. De heer Du Burck zeide. dat de 200 opcenten niet te betalen zijn. De raad zal de consequentie van de verschillende voorgestelde bezuinigingen dragen. Spr. had in B. en W. willen weten, wat de opbrengst van zijn voorstel zou ziin. welke hem echter niet konden worden verstrekt. Het voorstel van de commissie is beter dar. het voorstel van de meerderheid van B. en W. Snrlegt zich neer bij het voorstel van de com missie. Spr. dacht dat men met 150 opcenten kon vol staan. De zakelijke belasting op het bedrijf zou nog wel wat kunnen opbrengen. Men moet het geld halen waar het is. Spr. meende, dat deze belasting wel reden van bestaan zou hebben. De heer Kramer meende, dat het voorstel der com missie wettelijk wel door te voeren is. De uitgaven zijn met f500 verm'nderd, dus kan men met het voor stel volstaan. De Voorzitter herlnert aan de f 13.000.— welke nog te dekken is. De heer vramer: De cijfers kloppen nu dan toch. De heer Kramer vond de vermakelijkheidsbelasting het gemakkelijkst te betalen. Verhooging daarvan is gemotiveerd. Die wordt lachende betaald. De perso neele belasting, met tranen in de ooeen. Men heeft dan nog een overschot Wat betreft de bedriifsbelas ting, vond spr., dat het nooit aan de f300— kan toekomen, zooals de heer Du Burck raamt De mid denstand moet niet zwaarder worden belast Executie. De heer Groen zeide tegen de personeel© belasting te zijn. Als er iets aan te doen is, moet dat worden gedaan Lpr. geloofde dat. als er bil do Regeering werd medegedeeld, dat men niet andere <van. er geen aan merkingen zullen worden gemaakt SDr. wilde niei voor ieder 200 opcenten heffen. Het houdt in: „execu tie." Het voorstel der commissie werd aldus aangenomen, zoodat zullen v/ordrr. geheven 100 oDccnten op de ge r entefondshelasting, 100—210 op de personeele be lasting, 50 op de vermogensbelasting. 20 opcenten op openb. vermakel'ikheden. De wet houders wilden deze opcenten op 15 ..rengen. De begrooting weid aldus vastgesteld. De steunverleening aan transportarbeiders. Van de transportarbeiders uit deze gemeente was een verzoek ingekomen, om voor hen een steunrege ling in het leven te roepen. Volgens de toelichting zal een steun.'egel in ét de gemeente minder kosten dan het plaatsen in de werkverschaffing. Het verschil bedraagt volgons deze berekening f8 08 per week en per ar beider. Do Burgemeester stelde voor, niet tot vaststelling van een steunregeling over te gaan. Zoolang hier nog gelegenheid tot plaatsing bij de werkverschaffing be staat, behoort dit te geschieden. Verder moet een steunregeling beschouwd worden als een loontoeslag voor do transportarbeiders. Kan „Koophandel" zoon groot aantal werklieden niet gebruiken, dan moet con deel ontslagen worden, gelijk ook een tuinbouwer doet. De meerderheid van B. en W. zou een steunrege ling in het leven willen .roepen tot het tijdstip waarop het contract van „Koophandel" en de transport ein digt De meerderheid, de beide wethouders, waren van oordeel, dat men niet van f-9.— per week kan leven. Dat is de grondslag van het standpunt. De werkloos heid is gedeeltelijk. Ontslag is niet tot voordeel van de kooplieden. Ze worden betaald naar de verrichte werkzaamheden. Spr. is blij, dat ze niet in de werk verschaffing behoeven te worden geplaatst. Spr. bo- grijpt het standpunt der arbeiders best, dat ze bij de organisatie blijven. Het is voor de gemeente voordoe- liger, dat.de menschen in de steunregeling worden gedaan. Het is geen toeslag op het loon. Spr. zette zijn opvatting uitvoerig uiteen. De Voorzitter zeide, dat geen der transportarbei ders zich voor tewerkstelling in de Wieringermcer heeft aangemeld. Het kan niet goedkooper uitkomen dat de werkloozen in de steunregeling worden onder gebracht in plaats van in de werkverschaffing, dan zou men de tuinbouwarbeiders ook thuis kunnen la ten. De steunregeling aan de transportarbeiders zal niet zoo lang meer gelden, dacht spr. Spr. geloofde niet dat een steunregeling zou worden goedgekeurd. Het is inmiddels Vrijdag geworden, als de heer Dijkhuizen vraagt, of er voor de tuinbouwarbeiders ook niet een dergelijke steunregeling kan worden in gesteld als voor de transportarbeiders. Dat zou in strijd zijn met de bedoelingen van den Minister. Voorzitter zou dit toejuichen, maar is niet moge lijk. De heer Groen is het met den heer Dijkhuizen eens, dat er aanleiding is, zooais dit door dezen heer wordt uitgelegd. De heer Du Burck vond dat deze vergelijking met de tuinbouwarbeiders niet opgaat. De transportar beiders hebben een collectief contract. In alle an dere gemeenten ls een steunregeling waarom niet hier in Zuidscharwoude? Daar wordt toch niet frau duleus te werk gegaan? Voorzitter merkte op, dat er wel meer iets ge beurt in andere gemeenten, woar spr. de verant woordelijkheid van zou afwijzen. De menschen moe- tn werken, al kost het ook soms meer geld. Wethouder Bekker merkte op, dat al9 de menschen in de werkverschaffing worden opgenomen, ze zeker uitgesloten worden van de transport. Het voorstel van de wethouders werd in stemming gebracht, nadat de heer Kramer ook nog had opge merkt. dat de andere, omliggende gemeenten wel een steunregeling hebben. De groote moeilijkheid is, dat deze paar menschen de dupe worden van de zen toestand. Na langdurige discussie werd het voorstel van de meerderheid aangenomen. Een brandstoffenbon. Van den Modernen Bestuurdersbond, den R.K. Volksbond en den Christelijker) Bestuurdersbond, voor de Langendijker gemeenten en Sint Pancras, was een verzoek ingekomen te besluiten, dat de steuntrekkende werkloozen, evenals de in werkver schaffing te werk gesteiüen een brandstoffenbon van een gulden zullen krijgen en voor zoover hier voor termen aanwezig zijn, met terugwerkende kracht vanaf 1 November. Voorzitter deelde mede, dat dit adres niet goed ia gesteld. Het adres werd ingewilligd. Steunregelingen gevraagd. Het bestuur van den R.K. Volksbond, afd. Langen- dijk, had een verzoek ingediend in verbund met het winterweer, waardoor het werk in de diverse werk verschaffingen en aan den nieuwen weg een zeke ren tijd niet zal kunnen doorgaan. Gevraagd werd, of het gemeentebestuur aan den Min. van Sociale Zaken een door het RUk gesubsidieerde steunrege ling wilde aanvragen voor Bouwvakarbeiders, Land arbeiders, Transport- en Fabrieksarbeiders Verder vraagt inen een steunnorm, gelijk aan die van verleden jaar, plus kinder- en huurtoeslag. Ten derde wordt adhaesie betuigd aan een adres van de Landelijke Landarbeidersorganisaties om trent toeslag op kas-uitkeeringen en brandstoffen- bijslag. Voorzitter zeide, dat dit adres overbodig was. De genen, die uit de werkverschaffing komen, hebben vorstverlet. De bij den weg werkzaam zijnden krij gen een uitkeering uit de werklozenkassen. Als ze uitgetrokken zijn, zal er een steunregeling in hot leven geroepen worden. De Twuljverweg-kwestle. Ged. Staten schrijven, dat de bedenkingen, welke er door de gemeente naar voren zijn gebracht ten aanzien van de overdracht van den Twuijverweg, door hen niet gegrond zijn geacht, waarom de bij drage uit het Wegenfonds niet meer wordt uitge keerd, zoolang niet de overdracht naar het genoem de Hoogheemraadschap is overgegaan. De heer Dijkhuizen zeide, dat het wel wat kra» was. Voorzitter betreurde, dat St Pancras Ged. Staten er in hadden gemengd. De heer Du Burck zeide, dat men van het stand punt van goed onderhoud was uitgegaan. Men is nu gestuit op het niet willen meewerken aan het groote plan. Spr. had het niet verwacht van Gei. Staten. Zouden we geen actie kunnen voeren, dat St. Pancras hot bedrag, wat het groote plan meer zou kosten dan het kleine plan, voor haar rekening neemt. De Voorzitter zeide. dat het ging over de evt. ver breeding van den weg, wat de gemeenten aan zich zouden willen houden. Men zal het afwachten. Beschikbaarstelling van bouwterreintjes. Van den beer N. A. Jonker was een verzoek aan wezig, om naast de Ned. Herv. Kerk een houten schuurtje te mogen bouwen van 5 bij 3 Meter, voor stalling van zijn groenten wagen. De meerderheid van B. ert W. stelde voor, op dit verzoek gunstig te beschikken. De minderheid, de Voorzitter, wilde geen vergunning geven tot het in gebruik geven van gemeente eigendommen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 0 tegen 1 stem, die van den heer Krom. Een schoolartsen dienst voor Langendijkf Van het gemeentebestuur van Oudkarspel was een schrijven ingekomen, waarin mededeeling werd go- daan van een besluit van den Raad dier gemeente om zich tot de zustergem^enten te richten, om hun gevoelens te vernemen ten aanzien van een in te stellen gezamenlijke schoolartsendienst voor den Langendijk. Voorzitter deelde mede, dat een adres van gelijke strekking is ingekomen van het gemeentebestuur van Alkmaar, en stelden B. en W. voor, om in af wachting van oen daaromtrent te houden vergade ring te Alkmaar, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Van het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" was een dankbetuiging ingekomen voor het verleende sub sidie voor 1933. Na rondvraag volgde sluiting te half twee. iWU zouden de heeren in overweging willen geven, om dergelijke vergaderingen met zoo'n overbelaste agenda in den vervolge 's middags of beter nog 's morgens te houden, of anders 's avonds b.v. ora U uur, als er geen eind aan ls te zien, de vergadering te verdagen. Want dit is toch feitelijk geen manier van doen.)

Schager Courant | 1933 | | pagina 11