De openbare schoo te Harinohuizen. VELO's zijn niet duur Radioprogramma LKMAARSCHE bh CAUSERIE Actierergadering 1 UlT DE OMGEVING In verband met de voorgenomen opheffing. Wat gedaan zal worden. Donderdagavond werd ten huize van den heer Zwa german te Haringhuizen de actie vergadering gehou den, uitgeschreven door de afd. Schagen van „Volks onderwijs". Deze vergadering, welke was belegd in verband met de voorgenomen opheffing der openbare lagere school, stond in het teeken der belangstelling van de ouders, welke bij een eventueele opheffing dei school de belangen hunner kinderen in gevaar ge bracht zien. Het was dan ook den voorzitter der afd. Schagen, den heer E. Buiskool, een groot genoegen te mogen welkom heeten vrijwel alle vaders der school gaande kinderen, alsmede een moeder. Spreker wees in zijn openingswoord op het ern stige feit, dat de kans groot is, dat de openbare school zal worden opgeheven. Ernstig, omdat dan de kinderen kilometers zullen moeten loopen om onder wijs te ontvangen. Ze zullen weer en wind moeten trolseeren, door regen en sneeuwstormen moeten gaan. om dan met doorweekte kleeren uren te moe ten zitten in de school. Voorzitter wees er voorts op. dat de kinderen in de middaguren niet naar huis zullen kunnen, de middagpot moeten missen en hun broodje zullen moeten opeten in het leslokaal, wel licht zelfs zonder een beetje warm drinken. Gewezen werd op het besluit van het gemeentebestuur var- Ba rsingerhorn, dat alles nog in het werk stelt en w!l stellen om de belangen van het gedupeerde kind voor 1e staan. Dat Volksonderwijs, een vereeniging. die zich ten doel stelt de belangen van het openhaar onderwijs voor te staan, medeleeft met de kinderen van Ha ringhuizen, behoeft niet gezegd. Maar waar gevreesd mag worden dat kinderen aan het openbaar onderwijs zullen uitvallen omdat besturen van bijzondere scho len zouden kunnen aanbieden, vervoerkosten te be talen, mits de leerplichtigen gaan naar een bijzon dere school, meent „Volksonderwijs" paraat te moeten zijn. Voorzitter dringt er op aan, dat de ouders niet door wanhoop gedreven of door armoede genoodzaak' aan zoo'n roepstem gehoor zullen geven maar flat ze zich dan eerst zullen wenden tot Volksonderwijs, da' maatregelen zal nemen. Daarna wees de heer Blaauboer, Hoofd der be dreigde school, er op, dat de regeering meent te be zuinigen, maar dat in werkelijkheid daarvan geen sprake is. Ongeveer 2500 leerkrachten komen zonder werkkring te staan en al mag dan financieel de strop nihil of zeer gering zijn. 't is toch al zeer be droevend dat een zoo groot aantal ionge menschen •werkloos zal rond moeten loopen. Om dan nog niet te spreken van de honderdtallen die nog weer staan achter de wachtgelders! De heer Blaauboer wees er nog op, dat het ge meentebestuur niet moet rusten bij het vragen van uitstel van opheffing, maar in het belang der kinde ren, in het belang der gemeente dus, moet protestee ren tegen opheffing. De secretaris van de afd. Schagen. de heer W. J de Groot, hield daarna een rede, waarin duidelijk naar voren kwam welke rechten door de wet werden gegeven aan de openbare scholen en waarin was vastgelegd, dat de gelegenheid moet bestaan voor het ontvangen van openbaar onderwijs. Klaar legde spreker uit de verschillen tusschen openbaar en bijzonder onderwijs en gaf met vele voorbeelden aan, hoe vaak was gehandeld om toch maar de stichting van een bijzondere school moge lijk te maken. Met verbazing werd kennis genomen van de vaak toegepaste middelen. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakten velen gebruik. De heer Blom, Haringhuizen, stelde de vraag, wat alsnog gedaan kon worden voor het behoud der be dreigde school. Mevr. Wardenaar wees er op. dat een kind van haar lichamelijk te zwak was om dag in dag uit pl.m. 5 K.M. te moeten loopen naar school en dien afstand ook nog terug. De heer Leijcn betoogde, dat niettegenstaande zijn kinderen bij eventueele opheffing 7 K.M. van school verwijderd zouden zijn, hij er op zou blijven staan, dat zijn kinderen openbaar onderwijs zouden moe ten kunnen ontvangen en vroeg of dan de gemeente voor het vervoer zou moeten zorgdragen. Voorzitter beantwoordde de hem gestelde vragen zeer uitvoerig. De houding van den heer Leijen werd door de vergadering toegejuicht en tot voorbeeld gesteld. Gewezen werd er op, dat, indien de leerplichtige kinderen meer dan 5 K.M. van een openbare school verwijderd wonen, de gemeente voor vervoer zal dié nen zorg te dra&en. Met algemeene stemmen werd besloten een adres te zenden aan den betrokken minister, voorzien van de handteekening der belanghebbende ouders, bege leid van een schrijven van Volksondeiwijs, terwijl aan het gemeentebestuur van Barsingerhorn een schrijven zal worden gericht, waarin zaï warden ge wezen op de moeilijkheden verbonden aan de ophef fing der school en op de gevaren voor de kinderen, die, vaak bij zeer ongunstig weer, grooie afstanden zullen moeten afleggen. Het gemeentebestuur zal met de grootste aandrang worden verzocht in beroep te gaan tegen opheffing en zich te scharen aan de zij-K der gemeentenaren, dio in een uitstel van opheffing geen heil zien. Aan het einde der vergadering gaven diverse per sonen zich op als lid van de afd. Schagen van Volks onderwijs. Het was zeer zeker een vruchtdragende vergade ring. waarin duidelijk tot uiting kwam de vvensch der ouders tot behoud van een eigen onderwijsin richting. ANNA P AU1.0XV N A VAN EWIJCRSLUIS. Woensdagmiddag bracht SL Nlcolaas hier weer zijn jaarlijksch bezoek, waarvoor do kinderen, schoolgaande in den Oostpoider, en daarnaast een groot aantal nog niet schoolgaanden (in totaal 134) waren uitgenoodigd. De zaal van den heer W. Waiboer was dan ook dit maal weer dicht bezet met kinderen en ouders. Want ook voor de laat sten is het bijeenkomen van een vol verwachting zijnde kinderschaar een feest, dat zij niet gaarne zouden missen. Om twee uur werd het feestje met een kort welkomst woord door den heer G. Meuleveld geopend. Als dan kort daarna de goede Sint zelf verschijnt, natuurlijk ook nu weer vergezeld van zijn trouwen knecht. Zwarte Fiet worden hem door den heer Van Dijk eenlge wel komstwoorden toegesproken en zongen de kinderen hem een paar Sinterklaasliedjes toe. Dan volgt de opvoering van het tooneelstukje: „De Gelaarsde Kat", door kinderen van school 3. dat. in aan merking genomen den jeugdigen leeftijd der medespe nden, er werkelijk zeer goed werd afgebracht. In de pauze maakte Sinterklaas met Zwarte Plet een rondgang door de zaal en liet hij verschillende kleinen voor zich verschijnen, teneinde zich met hen te onder houden over de goede of minder gunstige aanteekenin- gen, die over hen in zijn „groot boek" voorkwamen, enz- terwijl de kleinen voortdurend op nieuwe tractaties wer den onthaald. Het bleek Sinterklaas ditmaal niet mogelijk het feestje tot het einde mee te maken. Ja. natuurlijk, als men op zóóveel plaatsen aanwezig meet zijn...! Maar het vuor leder kind bestemde pakje liet hij achter. Die pakjes kon meester Van Dijk dan straks wel uitreiken. Nu. en dat is toch al een heel voornaam ding op een Sinter klaasfeest! Toen het tooneelstukje geëindigd was, werd er over gegaan tot het uitreiken dezer pakjes, zoodat te onge veer vijf uur leder zijn verrassing in ontvangst had ge nomen en de voorzitter met een woord van hartelijken dank aan allen, die tot het welslagen hadden meege werkt. voornamelijk aan het onderwijzend personeel en de helpsters, de bijeenkomst kon sluiten. Daat ons hier nog even aan toevoegen, dat do muzi kale begeleiding gedurende dezen middag door MeJ. Chr. Waiboer voortreffelijk werd verzorgd. Door te late ontvangst (Donderdagmiddag) eerst he den geplaatst. n n o r, iv n r Burgerlijke Stand van 1 tot en niet 30 November. Geboren: Gerrlt Jan, zeen van Gerrit Jap van Dijk en Trijntje Bos; Maartje. doohter van Marlnus Corne- lis van Oudenaarde en Maartje Koeten; Aafje Came lia, dochter van Cornelis van Diepen en Aafja M?'l!nk; Slmdn Cornelis, zcon van Cornelis van Dieren ®n Geertrulda Velzerbcer; Martlmus, zoon van Hrrmanus Niele en van Agncs Martlna Jol; Wilhelmus, zen van Cornelis Luiken en van Maria Eeemctcr; Chrirtiaan, zoon van Johannes Wever en Eüsabcth van der Paal: Adrlanus Thcadorus, zoon van Joseph Breed er van Maria Anna Groot Ondertrouwd: Luitje Burger, oud 23 jaren, te Nieuwe Niedorp met Harmko Baren, oud 17 jaren. Getrouwd: Luitje Burger en Harmko Baron. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 30 November 1933: Margaretha Maria Appel, van Kerkelaan C 22 naar Obdam: Al e wijn Bakker en vrouw, van Lan gereis A 7 naar Schagen: Adrianus Bakker, R.K. van Gouwe H 60 naar Blokker; Maria J. Commandeur, van Kerke laan C 58 naar SijbekarspelJaccb Davlds en gezin. N.H. van Langereis A 33 naar Wierlngen; Antcniun Nlpshagen, R.K. van Weere K 33 naar Mlddcnmeer; Hendrikus O. C. Ottevanger, van Aartswoud F 21 naer 3trijen (N-B.); Her-irika van den Bongaard. van Bus- sum n. Pade B 1; Frederlk Grootan van Spanbroek naar Boekeiweg I 11; Sijmen Koomen en vrouw. N H. van Spanbroek naar Aartswoud E 26; Freek Wilkens en gezin, van Barsingerhorn naar Gouwe H 71. ZONDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM (298 M) VARA.: 8.00 Voetbalmededeellngen; 8 32 Tuinbouw- halfuurtje; .00 CTgelspel; 9.20 Gram.muzSek; VPRO.: 1G.C9 Orgelrecital: 10.30 Kerkdienst, AVRO.: 12.00 Filmpraatje; 12.30 Orkest, 145 Ooggetu'.geverslag van den Voetbalwedstrijd NederlandOcstyrijk; 4.00 Orkest VARA.: 5.00 Kinderuurtje; 5.40 Orkest. 6 00 Causerie; 3.20 Orkest; 6-50 Lczins; 7.10 Orkest, AVRO. 8.00 Vaz DIas; 8.15 Koor en orkest; 10.30 Gram.muziek. H DIZEN (1878 Ml NCRV.: 8.30 Morgenwijding; KRO-: .30 Morgenconcert 10.00 Hccgmis; 11.30 Orgelscli, 12.00 Causerie; 12.15 Orkest 1-C0 Literair halfuurtje; 120 Vervolg ccncert; 2.00 Godsdienstonderricht; 2.30 Gram.mriek; 3.00 Or- kert; 3.45 Gram-muzlek; 4 00 Vervdg cencert. NCRV.: 3.00 Kerkdienst; 7.CO Zonda"gevangel'sotie; KRO. 7.45 Voetbaluitslagen; 7.50 Lezing; 815 Do KRC-boys; 8 39 Kook- en bakpraatje, 8.45 De KRO.-boys; 9.00 Vaz Dias; 9.05 Concert; 10.10 Voordracht; 1045 Epiloog. MTXRMBURG (1191 M 7.50 Ccncert, 8.40 Idem, 10.20 Idem. BRl'g««jri (509 V 10 20 Concs-t, 11.20 Gram.mu"ie!:; 12 20 Concert; 1.30 Idem; 5.29 Dansmuziek; 8.20 Concert RAI I'NllRORG (HM M 11,20 Ccncert 1.20 Harmonikamuzlek; 2 45 Concert; 7.20 Idem; 8-10 Idem; 10.20 Dansmuziek. BF.RMTN (419 M) 7.45 Gram.muziek; 11.20 Concert; 1135 Rad'.oteoner-l; 2.30 Gevarieerd programma; 5.50 Ccncert; 7.25 Idem- HAMBURG {372 11.20 Concert, 2.20 Kamerorkest 3.20 Ccncert; 6.10 Kamerkoor; I.ANDF.NRERG (172 M.» 10 20 Orkest; 1120 Gram.muzlek; 5.20 Weldadigheids- concert; 11-20 Gram.muzlek. IIA VF.NTK7 1554 'r 12.50 Ccncert; 1.50 Ccllorecital; 2 20 Gram muziek; 3.20 Concert; 420 Pianorecital; 5-20 Orgelrecilal; 7,35 ld. PARIJS EIFFEL (1146 Ml 12.50 Concert PARIJS RADIO (1723 M.) 8.05 Gram.muzlek; 12.40 Gewijde muziek. MILAAN (331 Ml 4.20 Concert; 750 Opera. WASCHMACHINES van af fl 3Q,- W R I N G IV» ACH IN ES van af fl 13- I ROME (441 ML) 4.20 Concert; £05 Operette. WEENEN (817 M) 4.05 Populair ooncert; 6.20 Concert; .20 Operette. WARSCHAU (1411 M.) 11.35 Ooncert; 1-45 Gram.muzlek; 4£5 Vocaal concert; 9.45 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 ML) 6.25 Cembalorecital; 8.50 Orkest Een waterige Introductie. Toenemende activiteit van Waterstaat Zij zyn nu al bezig in den tijd van Floris V. Het re cord van achterlijkheid geslagen. Heibel tussen en den werfhond van Grootgorlbul- kenburg en het kalf van Waterstaat! Hoeveel jaar zal ik daarvoor naar Leeuwar den In pension moeten? De Hocgc Raad geeft 'n schop tegen da pommcrann van Waterstaat Ik geloof de verbetering maar half, eerst hadden ze 'n „Eeymcr' en nu maar 'n „Kalf'! Weer een Jaar llklogies cr bij, dat flatteert mij! In me- moriam wijlen Malle Gerrit Stedelijke dicdatoren In zakformaat. Onverdachte huid3 aan Grootgortbulkenburgs' stedelijke regoaring. Ze kletsten niet en ze pesten "blei, tot Burgers verdriet. Een nieuwe goudmijn voor Grooigor.hulkenburg. Aan geboord op de Molenbuurt. Po3tlodium en slotzang! Cavc Canum neemt afscheid van oome Jan Westerhof, maar voor een week alsjeblieft niet voor eeuwig. Beminde luistervinken, ik groet U met het actueelo saluut: Sluit de waterleiding af en hou zee! Nu we al direct met water beginnen, geachte toe- heurders. ligt het wel eenigermate in de stroomlijn van dit onderwerp, om nog eens uw geeerde aandacht te schenken aan het schitterende Nederlandsche instituut waarover thans een Kalf regeert, met name het depar tement van Waterstaat, dat als devies schijnt to voe ren 4 gekroonde W.W.W.W.'s, wat beteekent: Water staat wordt weinig wijzer en de 4 kronen moeten aldus worden verklaard en uitgelegd: of de 4 dubbel gekroon de naarheid. Ik ben waarlijk in mijn sas. dat ik u deza waarheden als een regeeringskce, ik zou haast zeggen kalf, nog kan verkondigen, alvorens ik behoef te wor den uitgenoodigd om op de bokkebank plaats te nemen als verdacht van beleediging of smaad van het ministe rie van Waterstaat, vertegenwoordigd door zijn excel lentie minister Kalf. en men alzoo zal worden onthaaid op het belangwekkendo schouwspel, dat in de rechtzaal Cave Canum. de wachthond, een Kalf staat aan to bassen! en voor den politierechter moet opzitten en pootjes geven! Want als ik mij niet vergis, ligt het in de bedoeling van de zorgzame en zonder twijfel angstwek kend werklustige landsregeerlng om iedere brutale schreeuwleelljk. die zich vermeet In onze kuischo taal een onwelgevallige snertcritiek uit te oefenen op den handel, wandel en zakenbeleid van onze met zooveel kunst en vliegwerk op gestoelte van macht en eero gebrachte landslakens-uitdeelers, den grooten mond to snoeren en in de bajes te stoppen. En daarom Is het mij een griezelig genot, alvorens deze muil korf wetten, die Ik. dat zeg ik er bij, grooi en- deels zal toejuichen, ons om de kaken worden geslin gerd, de ventilatoren mijns harten nog eens flink open te zetten, om mtin ontsteltenis en verbazing uit te bal ken over de onbenulligheden van Waterstaat, dat altijd nog maar op den zandweg van het grijs verleden voort blijft sjokken. Wij hebben in den tijd dat Antwerpen een dubbelen tunnel voor mekaar bokste, hier in Grootgortbuiken- burg weer van Waterstaat cadeau gekregen een „gloed nieuwe" vlotbrug, ja, lieve lezers, ik ben niet van lotje getikt^ lk zeg... een vlotbrug! welk mal bedenksel precies even lang. even breed, even dik en even beroerd is als het exemplaar, dat 50 jaar geleden, onder auspi ciën van mijn neef Koot. de opzichter en brceder van den sigarenhandelaar Floor Kcot, dio eenmaal de door- rookers van Schagen op zijn zware lurken van 5 cm een dub „vergastte" in de dagen teen het verkeer in hoofd zaak bestond uit hcndcr.-sncrren, tilbury's en diseelwa gens. In 'n uurloon van 9 centen gefrbr!cccrd werd. Al; er een flinke verhuiswagen overheen hobbelt, moet je je toekomstig knekelhuls plat tegen de leuning aanper- sen om niet tot een vleeschpastljtje te worden saamge- drukt Eén afwijking in de besturing en je bent het voornaamste onderwerp op het lijstje van den doodbid der. Ik heb zeker geen verstand van gekookt eten, cn zeer zeker niet van de Waterstaatsbruggenbouwkunst- geheimen, maar toch durf Ik met mtin stomme boeren kop wel de vraag stellen: Had dit stuk verouderd pruts werk nu niet beter en meer In overeenstemming met den dringenden elsch van verkeersverbeterlng op dit buitengewoond drukke punt gekund? Ik krijg natuurlijk nooit een antwoord, want zoo'n ter zake totaal onkundige suffert wordt gewoonweg niet hooger aangeslagen dan wijlen malle Gerrit en ln 't ootje genomen, maar dan heb ik er toch nog lol ln om te openharen, dat de beroemde autoriteiten van Water staat, die ln Den Haag !n cassatie waren gegaan van do uitspraak der Grootgortbuikenburger rechtbank, die had bevestigd 'n vonnis van Mr. Bastert. waarbij een vracht autochauffeur was veroordeeld, die op last van Water staat te Limmen met zijn wagen een rijwielpad had misbruikt voor vuilverzameling, bij den Hocgen Raad netjes de partij aan hun Waterstaatsbroek hebben ge kregen, Ja. die heeren dachten dat het zóó maar ging en ze de wet voor Piet Snot konden gebruiken, maar dat ls leeljjk tegengevallen. Wat ons Grootgortbuikenburger ministerie betreft, ben lk, alles over het geheel en tezamen genomen, nog niet zoo geheel ontevreden. Stommiteiten halen we al lemaal wel eens uit en als de bedoeling goed was, dan mag je het niet vergeten, maar vergeven past ten al len tijde den christen. Als ik kijk naar Zwolle, hoe het ongenaakbaar hooge stadsbestuur zich heeft opgemaakt om het besluit van den Raad. die toestond den Zondagsverkcop 3 Decem ber. wat ook de Raad van Grootgortbuikenburg sanc tioneerde. te negeeren en er nu proces-verbaal zou wor den opgemaakt om een principleeel beslissing uit to lok ken, dan is die juridische beunhazerij en wetsletterknech terjj een treurig verschijnsel ln deze dagen, nu do han deldrijvende middenstand het zoo hard heeft to verant woorden. Als men nu ook nog moet worden gepest mol princlpleele uitspraken, laten ze dan maar gewoon dood gaan! In Grootgortbuikenburg hebben ze zich met die bu reaucratische flauwekul niet ingelaten en is er, voor zoover mij bekend, geen enkele burgar vanwege do prin- clpieele beslissing op den ben geslingerd. Ik kan duo n!et nalaten om ens dierbaar gemeentebestuur voor de zen verdienstelijken daad van burgerzin en solidariteit mijn oprechte lof toe te zwabberen. Maar dat zal mij niet beletten, cm mijn besten vriend excellentie Jan Westerhof van financien nog eens een prik in zijn billebcuters te geven, door hem do vraag te stellen, waarom hij niet bevordert, dat een zeer ge schikte arbeiderswoning niet voor- en achtertuin aan de Molenbuurt, die met 'n duizend plek reparatiekos ten weer in bewoonbaren toestand in to metamorpho- seeren, ln dezen tijd van woningnood en krotverdelging, niet verhuurd wordt tegen een redelijk prijsje? Lief hebbers zijn er genoeg, die in die stille buurt met uit zicht op het mooie stadsvestplantscen, gra2g f 4 a f 4.53 zouden willen verwonen, welk bedrag voer een perceel dat nu dagelijks meer in verval geraakt, tcch weer een kleine, maar daarom toch niet to versmaden bijdrage aan de gemeentekas is. Men zegt. dat ze dit flinke woon huis willen amoveeren, teneinde een breeder doorgang van do Paardenmarkt naar do Molenbuurt to krijgen, maar dan vraag ik: waarvoor is dat nood'g en nuttig? Het is een verkeersweg, die geen waarde heeft! Ik zou zoo zeggen, laat ons inpikken wat we krijgen kunnen. Vocral als we een net gezin kunnen gelukkig maken met een behoorlijke woning in 'n aardige omgeving Nu i3^het weerd aan jou, oome Jan; maak van je hart geen smoorkuil tegen je CAVE CANUM. MAANDAG II DECEMBER. HILVERSUM (296 M.> VARA: 8.00 Gramofoonmuzlek; VPRO-: 10 00 Mor genwijding; 10.15 Orgelspel; 11.00 Voordracht; 11.15 Gram-muziek; 11-45 Voordracht; 12 00 Orkes'.; 100 Do Notenkrakers; 2.00 Rustpoos, 2.30 Hoorspel- 3.15 Gram. muziek; 4,30 Janny van Oogen vertelt; 5.00 Trio Favo riet; 6.05 Vervolg concert; (J.30 Muzikaal babbeltje; 7.10 Causerie; 7.30 Orkest, 8.00 Lezing; 8.15 Orkest; 0.00 Vaz Dias; 9,15 Orgelspel 10,30 De Fllereiluiters; HUIZEN (1873 M. NCRV.: 8.C0 Schriftlezing; 8.15 Gram.muzlek; 10 30 Morgendienst; 11.00 Leren va.n Chr. Lectuur; 12.00 Po litieberichten; 12,30 Orgelconcert; 2,CO Uitz voor scholen 2.35 Causerie 3.15 Knipcursus; 3.45 Verz. zender; 4 00 bijbellezing; 5.C0 Gram.muzlek; 515 Chr. llsdsrcnuur- tje; 6.15 Gram.muziek; 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politie berichten; 7-30 Verv. vragenuurtje; 8.00 Concert. 8.30 Lezing; 9.00 Vervolg concert; 9.30 Lezing 10.00 Vaz Dias; 10.10 Orkest; 11.00 Gram.muzlek. MTXEMBOURG (1191 Ml 7.50 Concert; 8.40 Orkestmuziek; 9.20 Concert: 10.20 Orkestmuziek. RKIiSSPJ (509 M.) 12.20 Radio-orkest; 1.30 Concert; 5.20 Orkest; 6.35 Gra mofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Idem; 8.50 Concert. KALUNDBORG (1163 M.) 11.20 Orkest; 7.20 Concert; 9.05 Gramofoonmuzlek; 'J.45 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 10.50 Orkest; 11.50 Ccncert; 12.50 Pop. muziek; 155 Gramofoonmuzlek; 6.45 Idem; 7.25 Opera; 9.50 Orkest; fANGF.NRF.RG (17? M) 11.29 Omroeporkest: 12.55 Gramofoonmuzlek; 2.20 ld.; 3.20 Gev. pregramma; 7.S0 Luisterspel; 10.05 Gramo foonmuzlek; 10.20 Dansmuziek; 11.20 Gramofoonmuzlek FIAVF.VTRY (1854 M.| 12.20 Orgelconcert: 1.05 Orkest; 2.35 Gramofoonmu zlek; 3.40 Ccncert; 4-2G Concert; 4.59 Orkest; 6 50 Pla noetudes; 9.55 Kamermuziek; 11.15 Jack Jankson en zijn band. PARIJS EIFFEL (1446 M) 7.50 Sollstenconcert; 8-35 Vervolg concert. PARIJS-RADIO (1723 M-) 8.05 Gramofoonmuzlek; 12.20 Idem; 7.40 Idem; 8.30 Idem; 8.50 Ultz. uit Clermont Ferran. WTT.AAN (331 M.) 4.30 Orkestmuziek; 6.40 Gramofoonmuzlek; 7.20 Idem 8.00 Radiotooneel; 8.30 Kamermuziek; 9.20 Gr.platen. ROME (441 M-> 4.50 Concert; 6.55 Zangvoordracht; 8.00 Concert; 9.20 Pop. muziek. WEENEN (517 M.) 0.45 Gevarieerd programma; 9.50 Gramofoonmuzlek. WARSCHAU (1411 7.20 Omroeporkest; 8.35 Idem; 9.20 Dansmuziek. BF.ROWUNSTER (460 M.) 6.20 Gramofoonmuzlek; 7.10 Concert; 9.10 Dansmuziek DINSDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzlek; 10^0 Kook- en bakpraatje; 11.00 Orgelconcert; 12.C0 Omroeporkest; 12.45 Zangvoor- draebt; 1.00 Omroeporkest; 1.40 Verv. zang; 1.55 Om roeporkest; 2.15 Rustpoos: 2.30 Omroeporkest; 3.00 Knip cursus; 4,CO Pianorecital; 4.30 Rad'o-klnderkoorzang o, 1.v. J. Hamel; 5.C0 Voor kleine kinderen; 6.30 V.FÉl.O.: Ds. Arls; 6.C0 A.V.R.O.: Concert; 700 Gramofoonmuzlek 7.30 Engelsche les voor gev.; 8.C0 Tijdsein; Vaz Dias; 3.03 Concert door Barnabas von Géczy en zijn orkest; D.00 Radlotocneel. Opvoering van Spoken, hoorspel; 9.40 Concertgebouw te A'dam; 10.39 Gramofoonmuzlek; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Dancing Pschorr te Rotterdam, dans muziek; HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonplaten 11.30 Gcdsd. halfuurtje; 12.00 Pol.ber.; 12.15 K.R.O.-e*x- tet; 2.C9 Vrcuwcnuurtje; 3.00 Medecursus: 4.00 Rust poos; 4.15 Pianorecital; 4.39 Zangsoli; 4.45 Gramofoon muzlek; 5.00 Vev. planorecital; 5.15 Zangsoli; 5.30 Gra mofoonmuzlek; 5.45 K.R.O.-Eoys; 6.40 Esperantocursus; 7.00 Pol.ber.: 7.13 R.K. R.V.U.; 7.39 Gramofoonmuzlek; 7.45 Verbondslrwartiertje8.C0 K.R.O.-orl:est; 8.45 Swer- koff's Gesangs ensemble: 9.00 K.R.O.-orkest; 10.30 Va* Dias; 10.SG Gramofoonmuzlek LUXEMBOURG (1191 M 7.50 Concert: 8.40 Concert; 9.20 Kamermuziek; 9.40 Concert; 10.50 Dansmuziek. RRUSSFI (509 M.) 12.20 KI. orkest: 12.55 Idem; 1.30 Gramofoonmuz'ek; 5.20 Kamermuziek: 6.35 Gramofoonmuzlek; 8.20 Om roeporkest K AI UNIïRORfp (1153 M.) 11.20 Orkest: 1.50 Concert; 8.30 3e en 4e acte uit Rigo- letto van Verdi; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 31.) 7.25 Programma van Hamburg. HAMBURG (372 M.) 11.05 Concert; 11.40 Concert; 12.40 Pop. muziek; 4.50 Noragkocr; 5.20 Gramofoonmuzlek; 7.25 Zangspel; 10.00 NoragorkesL r.ANDFNRFRG (472 M.) 11.20 Gramofoonmuzlek; 12.55 Orkest; 2.35 Cello en plano; 7.25 Pr. van Hamburg. IIAVFNTRT (1854 31. 12-20 Orgelconcert; 12.50 Orkest; 1.50 Gramofoonmu- ziek; 4.09 Concert; 4.50 Sylvan Trio; 7.40 Militair orkest 10.45 Lew Stone en zijn band. PARIJS EIFFEL (1445.) 8.50 Programma onbekend. PARIJS RADIO (172.*. M.) 12.20 Gramofoonmuzlek; 7.45 Idem; 7.50 Concert; 8.38 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 4.30 Dansmuziek; 6.40 Gramofoonmuzlek; 7.20 Idem; 8.50 Gev. programma. ROMF (441 M.) 4.30 Orkestmuziek; 6.40 Zangvoordracht; 7.35 Gramo foonmuzlek; 8.00 Concert. WEENEN (517 M-) 6.10 Pop. muziek; 9.45 Idem. WARSCHAU (1411 M.) 7.20 Opera; 9.45 Dansmuziek. BEROMUNSTEB, (460 M.) 6.40 Cembalorecital,

Schager Courant | 1933 | | pagina 18