Wedstrijd voor Paren. siafettewetóriji! Schoonrijden Heeren De Zwarte Monnik een perceel Weiland, Nagekomen IJs-wedstrijdi IJs= en Volksvermaak Nieuwe Niedorp. Woensdag 20 December IJSCLUB WINKEL. HEDENMIDDAG en GEEN Avondfeest. Verhuring bij inschrijving. DAGMEISJE VOOR HET CRISISCOMIT6. Door onderwijzers en leerlingen der U.L.O. school te Schagen werd wederom een bijdrage aan het Plaatselijk Crisiscomité, nl. f13.20 afgedragen. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: 2 handschoenen. Gevonden: een handschoen; een vulpenhouder. NIEUWE RECHTERLIJKE INBEELING. De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter algemeene kennis, dat de gemeente Schagen met ingang van 1 Januari 1934 zal zijn ingedeeld bij het Kantongerecht Alk maar. Schagen, 18 December 1933. De Burgemeester, J.CORNELISSEN. Tien doodvonnissen in Daitschland bevestigd. Wegen* moord op S.A.-man. De derde strafsenaat van het rijkagerechtéhof heeft onder voorzitterschap van dr. Schmit2 in vollen om vang het vonnis van-de jury te Duseldorp d.d. 7 Sep tember JJ. het zoogeaamd Hilmerproces, bekrachtigd, waarbij negen communisten wegens woord werden ter dood veroordeeld. Eovendier. wérd de tegen den arbei der Lukat uitgesproken straf veranderd in doodstraf, zoodat in het geheel tien personen ter dood zijn veroor deeld. De mannen hadden op 20 Juni 1932 des nachts een aanval, gedaan op het tehuis der S.A. te Erkrath (dlstr. Dusaeldorp) waartjy de S.A.-man Hllmer gedood en zijn kameraad Gross zwaar gewond werden. Japanners naar Mandsjoekwo. Tweeduizend nieuwe families verwacht Reuter seint uit Tsjangsfoen: Binnenkort zullen zich opnieuw meer dan 2000 Japansche families in Mandsjoekwo vestigen. De Japansche regceringverte- genwoordiging hier ter stede heeft aan de regecring te Tokio de noodige middelen gevraagd om deze families gedurende den eersten tijd te kunnen steunen. Dit is de derde groep Japanners, die zich officieel in Mandsjoekwo gaat vestigen. De eerste groep is twee jaar geleden aangekomen. TREINOVERVAL IN IERLAND. Reuter meldt uit Dublin: Drie gewapende en ge maskerde mannen drongen te Rathmore den trein Dublin—Kerry binnen, dwongen den conducteur werkloos toe te zien en maakten zich van alle exem plaren van de „Irish Press" (het blad van De Valera) meester, die zij op de reis van 10 km. naar Headford op de spoorbaan wierpen; zij vluchtten in laatstge noemde plaats met een auto die op hen wachtte. FEUILLETON DOOR EDO AR WAT J.ACE. 12. HOOFDSTUK XIV. Dick Alford, die in den fraaien salon wachtte en be peinsde hoe hij een onderhoud zou inleiden, dat waar- echijnlyk een zeer onaangenaam verloop zou hebben, zag de deur eensklaps opengerukt worden en een doode- bleeke vrouw de kamer insnellen. „O, Dick. Dick!" snikte zij. Het volgende oogenbllk lag zij in zijn armen, haar ge zicht tegen zijn borst. „Om 's hemelswil, wat is er gebeurd? Hoe ben je hier gekomen?" vroeg hij, geheel onthutst. Voor zij kon antwoorden verscheen de hooge gestalte van Fabrian Gilder in de deuropening. Hjj sprak niei. maar de smeulende woede in zijn oogen was welspre kend. „Mag ik weten wat u hier komt doen?" vroeg hy Diok duwde het meisje zacht van zich af. „Wat doe Je nier. Leslie?" „Arthur bracht mij hier." stamelde zij. „Het spijt mtj dat ik mij zoo kinderachtig aanstelde, maar..." Dick keek van haar naar den man bij de deur, en er begon een licht bij hem op te komen. „Bracht Arthur je hier?" vroeg hy langzaam. „En hij liet je daarna alleen met dezen man?" Zij knikte. „Is hij een vriend van je?" Langzamerhand werd de oorzaak van haar hevige ge moedsbeweging hem duidelijk, en een dolle woede maak te zich van hem meester. Arthur Gine had op geen on gelukkiger oogenblik kunnen terugkomen. Dick hoorde een bel overgaan, vlugge voetstappen in de hal, en zag het bleeke gelaat van Arthur Gine, dat door een ge dwongen glimlachje nog meer ontsierd werd. „Heila, beste meid! Wat scheelt er aan?" vroeg hij. Dick merkte met klimmende woede op, dat hij niet keek naar den heer des huizes. „Het is beter dat je Leslie thui3 brengt," zei hy. „Ik heb met Mr. Gilder een zaak te bespreken." Gilder was zijn woede en zijn andere gevoelens eenigs zins te boven gekomen; de toestand, hoe netelig ook. had hem met geweld in den cirkel getrokken waar bü zoó lang omheen gedraald had. Het was beter om als een ongewenscht minnaar beschouwd te worden, dan in het geheel geen plaats in het leven van Leslie Gine in t« nemen. „Mag ik u viagen met welk recht u over mijn gas ten beschikt?" Dick deed net of hy het niet hoorde „Zorg voor Je zuster, Gine," zei hy, en er lag een bedekte bedreiging in de woorden. „Ik persooniyk zal het genoegen hebben je vanavond een bezoek te brengen." Hy nam Leslie bij de hand; zy nog wat bleek en be verig, maar glimlachte hem toe. „Ik heb mij nogal belacheiyk gemaakt, nietwaar?" zei zy. op een toon, die voor hem alleen verstaanbaar was. „Dicky, ik heb my misschien wat te zenuwachtig gemaakt, en nam daardoor te licht aanstoot..." Hy streelde haar hand teeder en liep langs Gilder met haar de hal ln, door Arthur gevolgd. Dick was degens die de deur opende en geduldig bleef wachten tot broer en zuster vertrokken waren; toen draaide hy zich om naar den van woede ziedenden bewoner van de flat. „Ik had inderdaad een zaak met je te bespreken, Gil der, maar dat kan wachten. Om te beginnen, zou ik graag weten wat je tegen Miss Gine gezegd hebt." „Dat is geheel en al myn zaak," antwoordde Gilder. Zijn blik was rustig; hy was weer volkomen meester van zichzelven, zoo niet van den toestand. „Maar de mijne niet minder," zei Diok nog steeds be daard. „Het is je bekend, dat Miss Gine de verloofdo van myn broer Is?" Gilder bevochtigde zijn droge lippen. „Dat interesseert mij slechts half", zei hy. En toen, by nadere gedachten: „Ik zal oprecht tegen je zyn, Alford, De koude in Italië. 28 graden onder nul Uit Rome: Italië wordt thans door een golf van koude geteisterd. In het landschap Friaul Is de temperatuur gedaald tot 28 graden onder het vriespunt. Sneeuwstor men hebben op tal van plaatsen het verkeer stilgelegd en ook menschenlevens geëlscht. Te Florence en om streken is het eveneens zeer koud. De treinen komen met groote vertraging binnen. De passen ln de Appe- nynen zyn versperd. SPOORWEGONGELUK IN NOORD-BOHEMEN. Zestien gewonden. Gisternacht ise en passagierstrein uit Bodenbach even voor het station Niedergrund by Warnersdorf op een stilstaanden goederentrein gereden. Drie wagons van den goederentrein werden vernield, terwijl de locomo tief en drie wagons van den passagierstrein zwaar be schadigd werden Gelukkig telde de trein slechts wei nig passagiers. Zestien menscnen werden gewond, van wie twee ernstig. De oorzaak is waarschijnlijk een ver keerde wisselstand. DOODELIJK ONGELUK TE ROTTERDAM. Door de tram meegesleurd. Gisteravond omstreeks half acht is de 59-jarige zee man P. Beekman, te Rotterdam gewoond hebbende aan den Schiedamschen Dijk In de Karresteeg tusschen een motortramwagen en een bijwagen van lyn negen ge raakt, en een eind meegesleurd De tramwagen moes: worden opgevijzeld om het slachtoffer te bevryden. De man bleek echter te zijn overleden. Waarschynüjk is hy op slag gedood. Het ïyk is naar het ziekenhuis over gebracht. ZEVEN MENSCHEN GEDOOD BIJ ONTPLOFFINO. Uit Buenos Aires: Door een hevige ontploffing In een oliefabriek in de haven van La Plata zijn zeven men- schen gedood en verscheidene gewond. Door de ontplof fing ontstond een groote brand, waardoor een schade van meer dan een millioen guldens is aangericht. Krokodil veroorzaakt paniek. Valt van podlnm onder menschenmenigte. Reuter seint uit Perouso: Bij een voorstelling, waar een bekend Fakir proefnemingen deed met hypnose van dieren, viel een krokodil ter lengte van vijf me ter, na het ontwaken van het podium in de zaal. Kr ontstond een oogenblik een paniek en de toeschou wers namen de vlucht. Het nersoneel slaagde er echter in, het beest tc grijpen, waarna de voorstelling op nor male wijze doorging. dat zal de lucht schoonvegen. Ik heb Miss Girye ge vraagd myn vrouw te worden „O, zoo'n kleinigheid?" merkte Dick zacht op. „En wat had Miss Gine daarop te antwoorden?" „De gelegenheid om te antwoorden werd haar door Jou ontnomen", antwoordde de ander, „maar ik geloof niet dat er bezwaren in den weg gelegd zullen worden." Dick deed geen moeite om zyn glimlach te verbergen. Als goed menschenkenner had hy den toestand begrepen toen hy het geziont van Arthur by diens terugkeer in de flat gezien had. „Je bedoelt dat er geen bezwaren In den weg gelegd zullen worden voor zoover Mr. Gine betreft? Ik erken dat je een historisch precedent bezit. Je bent niet de eerste rechtsverkrachter die probeert zich door huwe- ïyk ln de familie van zyn broodheer te dringen." Indien Dick niet zoo woedend was geweest, zou ny dit niet gezegd hebben; zoodra de woorden hem over de lippen waren, had hy er spyt van. Maar Gilder was niet met zyn antwoord verlegen. „Ik ben geen Uriah Heep", zei hy met een yzig lach je. „Ik ben niet nederig, noch laaggeboren." „Het spyt me. maar dat komt er werkelyk niet veel op aan, geloof ik, Gilder. Welke houding Mr. Gine ook mag aannemen, zullen er zeer groote bezwaren opryzen by Miss Gine en by my." „By jou?" Gilder trok zijn wenkbrauwen op en krul de zyn lippen. „Ben jy van deze dame de eh..." „Niet ik ben met Miss Gine verloofd, maar myn broer" antwoordde Dick kalm „Maar daar gaat het niet om. Ik ben een vriend van Leslie Gine, en zelfs al verander de zy van gedachten om in myn familie te trouwen, dan zou dat aan het feit niets afdoen." Gilder was op het punt van spreken, maar Dick ging voort: „Ik weet niet welke macht je over Gine uitoefent, of met welke lage dreigementen je hem bang gemaakt hebt." Hij zag den man opschrikken en lachte. „Dat schot was raak, nietwaar?" zei hy. „Maar welke die invloed ook is, Gilder je zult niet met Leslie Gina trouwen." Gilder kneep zyn oogen half dicht. „Is dat een drei gement?" vroeg hy,. „Je mag het opnemen als een dreigement of als een compliment, of wat je verkiest," zei Dick met het on deugende glimlachje, dat hem eigen was. ,En ais je het goed vindt, zullen wy nu ter zake komen. Je hebt een bezitting van ons gekocht Red Farm. Je hebt er Leo- nard vijf en dertighonderd pond voor betaald. Ik beu gekomen om te vragen je koop te niet te doen, met een winst van vyfhonderd pond." .Met andere woorden, wil je het terugkoopen, niet? waar Welnu, het blijft zooals het is!" riep Gilder luid. „Ik ben van plan Red Farm te gaan bewonen, en er i3 geen landswet, die my dat beletten kan. Je bent mis schien niet op mijn nabyheid gesteld, maar dat laat mij koud. Ik ga niet in Chelfordbury wonen voor het genoe gen om jou eiken dag te zien Dick knikte. „Het verbaasde my al, waarom je daar wenschte te wonen, maar nu geloof ik het te begrijpen." zei hy. .Met aanbod dat ik je deed, geschiedde onder voorbehoud van lederen anderen stap, dien het mij mocht goeddunken te nemen. Ongelukkig voor jou, heeft Leonard niet de bevoegdheid om eigendom van de hand te doen zonder de toestemming van myn broer met andere woorden myn toestemming, want ik heb onbeperkte volmacht Leonard kan de bezitting houden maar jij niet. Je bent zelf geleerde, dus ik zal Je de ingewikkeldheden van het erfpachtsrecht niet behoeven uit te leggen, en Leonard is eenvoudig erfpachter en meer niet. Kom je in verzet, dan zal ik je voor de recht bank laten dagen, en je weet vooruit dat er vonnis te gen jou gewezen zal worden. Ik open ja een kans om de zaak in der minne te schikken." „Maar die wordt door my geweigerd," zei de ander zonder bedenken. Dick liet zijn hoofd zakken. „My goed. Wanneer je de zaak in een kalmere stemming overdenkt, zul je waar- schynlyk tot een ander inzicht komen." Hy verliet de kamer met zyn hoed zwaaiende. By de deur draaide hy' zich om. „Wat Miss Lerlie Gine beterft, zul Je goed doen met ook die zaak nader te overwegen „En als ik dat niet doe?" „Dan zal het je berouwenantwoordde Didk raadsel achtig en met zijn ondoorgrondelyk glimlachje. Wordt vervolgd. DOODELIJKE VAL OP HET IJS. Gistermiddag is de 45-jarige J. Terpstra, hoofd der R.K. school te Dokkum, op de Leeuwarder Ee, bij het schaatsenrijden voorover met het hoofd op het ijs ge slagen. De man bleef bewusteloos liggen. Toen men hem in een nabijgelegen woning had gebracht en me dische hulp was gearriveerd, bleken de levensgeesten reeds geweken. D heer Terpstra, die een hooggeacht onderwijzer was, laat een vrouw met negen jeugdige kinderen achter. JNagekoroen 13 nüchten. b 4 n s in n g n n n n Zooals op zoovele andere plaatsen in den omtrek heeft ook Barsingerhorn nu haar verlichte ysbaan. Reeds meerdere malen werd over de mogelijkheid daarvan gesproken. En nu, op initiatief van enkele jonge man- nenen met medewerking van den heer G. Zwaaa, alhier is een gedeelte van de vaart, midden in het dorp, elec- trisch verlicht. De werkzaamheden bestaande uit het cetten van palen en 't spannen van draden werden in korten tyd verricht en een verlichte ysbaan was ge schapen. Reeds door zeer velen werd Maandagavond van de ^gelegenheid gebruik gemaakt. Het was een on gewone," maar gezellige drukte. Wanneer de vorst nu nog eenlgen tyd aanhoudt (en de weerberichten luiden reeds weer in dien zin) dan kan nog menig gezellig uur tje op de baan worden doorgebracht. Vooral voor de genen, die overdag door hunne werkzaamheden niet in de gelegenheid zijn van de yssport te genieten, zal het een welkome tijding zyn. 7 7,7 P F Politie. Gevonden (in een auto): een paar motorhand schoenen. Inlichtingen by den Gemeente-Veldwachter te Schagerbrug. STOLPERVLOTBRUG. De heer M. B. alhier had Zondag het ongeluk op het ijs te vallen en brak daarbij een pols. den heiver Zeldzaam jubileum. Zaterdag herdacht de heer M P. van Hoydonk den dag, waarop hij voor 45 jaar de leiding op zich nam van de Helderscbe Gymnastiek- en Exercitie-ver eeniging ,Pro Patria'. In Musis Sacrum werd de zoo beminde leider op waardige wijze gehuldigd. De voorzitter van Pro Patria, de heer A. Veen, overhandigde den directeur een fraai uitgevoerd al bum, bevattende een vier en twintigtal foto's uit de verschillende perioden van zijn vijf-en-veertigjarige leidersloopbaan. Mevrouw Van Hoydonk ontving een fraaie pastelteekening Na den voorzitter spraken de heer Schlamilch, eedelid der vereeniging en Kemp, van den Turnkring „Hollands Noorderkwartier" het echtpaar hartelijk toe. nieuwe n e d o u p Zondagavond gaf Niedorps Gemengd Koor, met de kinderzang, een openbare uitvoering in de Prins Mau rits alhier, onder leiding van den heer Jb. Hovenier, voor een matig bezette zaal. Om ongeveer 8 uur werd een aanvang gemaakt met het programma. Allereerst zong het Gemengd Koor een drietal liederen, welke onder de goede leiding van den directeur heel goed werden ten gehoorc gebracht Daarna hoorden wij de eerste klasse der kinderzang met eenige mooie liederen, goed gezongen, waarna ook de kleintjes zich niet onbetuigd lieten en aller aardigst, eenige liedjes ten gehoore bracht. Een har telijk applaus werd steeds gebracht voor het gebodene, wat ook verdiend was. Nadat het Gemengd Koor had laten hooren: O, Herder Israëls en O, Gulden hoofd, heide mooi gezongen, volgde de pauze, welke mede werd benut, voor het verkoopen van de loten. Na de pauze wei'd het tweede gedeelte geopend door dc eerste kinderklasse. Mooie liedjes werden gebracht, zoo ook door de kleintjes, waarna het Gcmengci Koor nog bracht: De Blauwe Donau, en de Spijskaart, beide heel goed gezongen cn ook zij hadden, evenals de kinderen, een applaus in ontvangst te nemen. Er is over het geheel goed gezongen; de uitspraak was goed en duidelijk, mede dank zij de goede leiding van den directeur den hoer Hovenier. De verloting bracht de noodige verrassingen, waar na een gezellige dans de aanwezigen nog lang bijeen hield. Muziek van Kos. Jammer is het, dat niet meerderen waren gekomen om van dezen avond te genieten en daardoor ook de zangvereeniging te steunen. De vereeniging kan op een goed geslaagden avond terugzien wat de zang betreft. t 4 n n e n n ij k OUDKARSPEL. Met ingang van 1 Januari 193-4 zal deze gemeente tot dusver ressorteerende onder het Kantongerecht te Schagen, worden ingedeeld bij het Kantongerecht te Alkmaar. NOORDSCHABWOUDE. IJsclub „Nut en Vermaak" De ysclub Nut en Vermaak vergaderde Maandagavond ia Concordia. De voorzitter de heer J. Heidsma opent met een woord van welkom en zegt gehoopt te hebben dat ook die menschen, die doorgaans critiek uitoefenen nu aanwezig zouden zijn, wat helaas niet het geval blijkt te zijn. De notulen worden voorgelezen door den secretaris, den heer K. Langendyk en ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wy aan, dat het contract met de ysclub Volharding te Oudkars pel weer verlengd Is. De Kon. goedkeuring is weer ver kregen door tusschenkomst van den ysbond Holland* Noorderkwartier. Uit het verslag van den penningmeester, den hoer K. Zeeman Jbz. vermelden wij, dat de ontvangsten heb ben bedragen f 360 36, de uitgaven f 274.68, alzoo een batig saldo van f 85.'68. De commissie tot nazien der rekening bestaande uit- de heeren D. Bakker en J. Langendyk verklaarde ■'•en en ander voor accoord en werd den penningmeester dank gezegd. By de gehouden bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren J. Heidsma en K. Lan- gendijk. Eerstgenoemde werd herkozen en inplaats van tweede genoemde werd J. Langendyk als nieuw be stuurslid gekozen. Bij de gehouden rondvraag werd nog besproken de afvaardiging naar de bondsvergadering en werd de heer T. Kosteiyk als permanent afgevaardigde benoemd. Besloten werd om bij biyvend ys nog een wedstrijd te houden. Na eenige besprekingen van meer internen aard volg de sluiting. KOLHORN. Zondag waren by den estafette wedstrijd op de ysbaan op de haven heel wat deelnemers voor den wedstryd. Zoowel heeren als dames hebben zich ingespannen om de prijzen: le prijs de heer A. van Alteren en Mej, Kz. Liefhebber; 2e prijs de heer F. Bos en Mj. Vr. Roeters; 3e prijs de heer W. Beuving en Mej. C. Bos. ANNA PAULOWNA. Onze plaatsgenoot de heer K. Schenk werd by de na tionale wedstrijden voor amateurs te Heerenveen op de 500 M. no. 1, op de 1500 M. no 3 en op de 3000 M. No. 4, waardoor hij ln het algem. 'klassement op de dorde plaats kwam. NIEUWE NTEDORP, Maandag hadden alhier de wedstrijden waarvan de uitslagen elders in dit blad zyn opgenomen) plaats om den Rijd-wlsselbeker voor heeren die In het buitenland hébben gestart over 500 en 5000 M. Wederom was het W. Keetman te Winkel, die beslag op den beker legde. Langedijk wenschte niet te starten voor de 5000 omdat hij van oordeel was, dat zyn tijd over de 500 M. niet juist was opgenomen. Van de Rijdwisselbeker-wedstryden voor heeren niet In het buitenland gestart hébbende, was de strijd tus- sdhen Peereboom en Kos op de 3000 M. heel mooi. Kos was steeds iets voor en met 'n verschil van 2 sec werd de Niedorper geklopt. In de partij KaanKram was Kaan verre de meer dere, alhoewel Krom ook goed party gaf, maar die Kaan is zoo geweldig taai. By de eindspurt bleek wel. dat Kaan nog heel wat krachten ter beschikking had. Ook K. Min van Limmen weerde zich op dezen af stand geducht er.- wist zich no. 3 te plaatsen met een orachtigen tyd. Vermelding verdient nog de 15-jarige M. Strybis uit de Woudmeer. Deze jeugdige rijder reed dezen afstand in 6 min. 16.4 sec-, een prestatie, waar voor hy een hartelijk applaus van het publiek in ont vangst had te nemen. Door het dooiweer reed de baan 2waar. Van de zyde van het publiek was er veel belangstel ling voor deze wedstrijden. Op de Zondag gehouden wedstrijden ln echoón- ryden van den IJJLN. te Avenhorn, heeft Mej. C. Root jes uitgezonden door IJs- en Volksvermaak,, den dei-den prijs behaald en f 25 voor de kas der IJsclub gewonnen. Niet Woensdag, maar Zondag zal hier worden vereden den wisselbeker, beschikbaar gesteld door Bur gemeester Plulster, voor een wedstrijd voor dames-ama- trices over afstanden van 500 en 1000 Meter. STOLPERVLOTBRUG. Gistermiddag werd alhier door de IJsclub Nut en Ge noegen een handicap-wedstryd gehouden ln 't hardrij den voor heeren. 27 Deelnemers verschenen aan d« start. Na de eerste ronde kwamen de verliezers weer tegen elkaar om de troostpyzen, waarvan de uitslag was: 1. J. Bakker; 2 C. Kuyt; 3 T. J. de Haan. Nu kwamen de winnaars aan de beurt Na een zeer feilen» eindstrijd was de uitslag: le prijs C. J. de Wit; 2e prijs N. Wester; 3e C. Tromp; 4e A, Noot; 5e prijs P. Bosman. om het Kampioenschap Noord-Holland, gevolgd door een Aanvang 11 uur. Entrée 25 cent. Oude Niedorp. Diaconie Ned. Herv. Gem., ver huurt voor den tijd van 2 jaar: groot 1 H.A., 26 A., 20 c.A. Inschrijvingsbiljetten met 2 solide borgen worden ingewacht voor 24 Dec., by H. F1JMA, Oude Niedorp. De Kerkeraad houdt de gunning aan zich. gevraagd, leeftijd ongeveer 18 jaar. Mevr. KLOPROGGE, Molenvaart 22, Anna Paulowna. Schager Roosjes. Vermist: Al sinds een paar we ken een FOXHONDJE. Inlichtingen of terugbezorging wordt vriendelijk verzocht door de Wed. D. PLAK, Middenweg, Heer- li ugu waard. Noord. XH. Voorzitters van de Ijsbanen! Billijk te huur EEN DRAAIORGEL. Overal te ontbieden. Tevens al!» Onderdeelen te koop van Ford auto. Alles in goede orde, bij A. v. d. VORST, Haven, Kolhorn. HET BESTUUR. Gevraagd: EEN WERKSTER, voor den Zaterdag, bij Jb. KAAN Kzn., Wieringerwaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3