Wat is de waarde van Uw jnto TREINBOTSING TE DIDAM. Noodlottig auto-ongeluk te Goirle. Een avontuurlijke reis. In een aanval van godsdienstwaanzin. Vele voetangels en klemmen! 50 jaar Polderbeheer. ELKEN WINTER LEED HIJ aan Winterhanden en Wintervoeten KLOOSTERBALSEM Arme poesjes. Waarom de SJDJlP. niet? Geval ran hondsdolheid. Het monster ran Loch Ness. Twee goederentreinen op elkaar geloopen. 17 wagons uit de rails. Groote mater 1- eeie schade. Te Dldam zijn in den nacht van Woensdag op Don derdag twee goederentreinen op elkaar gereden, ten gevolge waarvan zeventien wagons uit de rails liepen. De Hjn DoetinchemArnhem was versperd. Het ver keer ondervond belangrijke stagnatie. Reizigers moe ten overstappen. Reizigers voor Winterswijk kregen te Arnhem gelegenheid de reis over Zutfen voort te zet ten. Persoonlijke ongevallen kwam niet voor. Het oprui- mlngswerk is in vollen gang. Omtrent de botsing worden nog de volgende bijzon derheden gemeld: In den dikken mist is een goederentrein, komende uit de richting Winterswijk, met een snelheid van ongeveer 40 K.M. ingereden op een stllstaanden goederentrein Een der wagons kantelde en 18 wagons vlogen door den hevigen schok uit de rails. De materieele schade aan de locomotieven en de wa gens is zeer groot. Verscheidene wagens zijn letterlijk gekraakt of in elkaar geschoven. De half versplinterde trein uit de richting Winterswijk kwam dwars over de baan te staan, welke bij het sta tion Didam een driedubbel spoor heeft en versperde alle verkeer. 'a Morgens te 6 uur arriveerde het bergingsmateriaal der Ned. Spoorwegen en met behulp van een zwaren 1>ok heeft men tot in den vroegen namiddag moeten werken om de baan weer vrij te krijgen. Het personen- Vervoer ondervond gedurende dien tijd vertraging. De treinen moesten stoppen vóór de plaats van het ongeluk de reizigers liepen daar een paar honderd meter en een Andere trein stond klaar om hen verder te vervoeren. Omtrent de oorzaak kan officieel nog niets worden meegedeeld. Ej- hing echter een dikke mist, waaraan het ongeval wel voor een groot deel zal zijn te wijten. Chauffeur reed na de aanrijding door. Donderdagmiddag tegen half zes liepen de kolen handelaren de twee gebroeders Oerlemans uit Tilburg beiden naast hun paard en wagen op den Tilhurg- schen weg onder Goirle. Ter hoogte van het H. Hart- monument passeerde hen een luxe-auto. Een der twee mannen, L. 0.. werd door de auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. De man kwam daarbij noodlot- tigerwijze onder zijn eigen wagen terecht. Twee wie len gingen hem over beide beenen, die zwaar wer den gekneusd. Bovendien bekwam de man eenige wonden aan het hoofd. Per. auto van den G.G.D. uit Tilburg is de ongelukkige naar zijn woning overge bracht. Naar den bestuurder van de auto, die na de aan rijding was doorgereden,--zonder zich om het geval te bekommeren, stelt de politie een onderzoek in. DE BIOSCOOPSLUITING TE DOETINCHEM. Uit protest tegen de vermakelijkheids belasting, In de vergadering van aandeelhouders van bioscoop „Luxor" te Doetinchem werd met algemeene stemmen besloten uit protest tegen de tot 20 pet verhoogde ge meentelijke vermakelijkheidsbelasting tot sluiting van het theater over te gaan en 't hoofdbestuur van den Ned. Bioscoopbond daarvan mededeeling te doen. Die herinnert aan de tijden van de zee- roovers. Dezer dagen is te Sydgev in Australië de schoener Isobel binnengevallen, na een avontuurlijke reis van Grimsby Lncolnshire), welke herinnert aan de tijden van de zeeroovers. Het 65 jaar oude schip was gekocht door een Lon- denschen tandarts, dr. Weeks, die het schip luxueus inrichtte, een bemanning aanmonsterde en met zijn vrouw naar Sydney vertrok. In den Stillen Oceaan kreeg het echtpaar last met de bemanning, hetgeen zoo erg werd, dat mevrouw Weeks de gewoonte aannam een revolver in den gor del te dragen. Steeds vreesde zij, dat de bemanning zich meester zou maken van de Isobel. Dr. Weeks keerde terug naar Balboa In Panama, waar hij de bemanning aan land zette en een groep Amerikaansche avontuurzoekers in hun plaats aan monsterde. Mevrouw Weeks durfde evenwel niet meer met de Isobel mede en ging roet haar twee kinderen met een stoomschip naar Sydney. Vreeselyke daad. In de houtvesterij Lesdhuetz in het Duitsche district Bromberg kreeg de 39-jarige arbeider Wroblewskl plot seling een aanval van godsdienstwaanzin. Hij bewoonde met z{jn vriend, den 45-jarigen arbeider Mustal. een kamer. Toen beiden gisteravond voor het naar bed gaan hun avondgebed deden, onderbrak WroblewSkl zijn Vriend plotseling en zei, dat deze zijn gebed verkeerd uitsprak. Toen Mustal hieraan geen gehoor schonk, sprong Wroblewski op, greep een hamer en sloeg zijn vriend den schedel in. Daardoor geheel waanzinnig geworden, legde hij het lijk op den grond en spijkerde handen en voeten als van een gekruisigde aan den houten vloer vast. Door de hamerslagen waren andere bewo ners der houtvesterij wakker geworden, die de kamer binnendrongen en den waanzinnige pas na een hevige worsteling konden overweldigen. Tot nog toe heeft hij bij het onderzoek slechts onsamenhangende dingen ge zegd. NIEUWJAARSDRUKTE BIJ DE BELGISCHE POSTERIJEN. De drukte bij de Belgische posterijen is dit jaar groo- t.er geweest dan in 1932. Volgens een voorloopige stati stiek zijn te Brussel (centrum) alleen, op 30 en 31 Dec. J.I. 537.000 brieven. 279.600 stuks drukwerk afgestem peld. Trots de crisis werden in de Kerstweek tot Nieuw jaar veel meer postzegels verkocht dan de vorige jaren De ontvangsten waren ongeveer 20 pet. hooger dan in 1932. Op IS Januari a.s. moet men het weten voor de personeele belasting. De Alg. Ned. Wielrijders Bond (A.N.W.B.) schrijft het volgende: „Het nieuwe Jaar is nauwelijks een paar weken oud, of de schatkist vraagt Uw aandacht voor de per soneele belasting. Men vraagt u om maar even zonder slag of stoot in te vullen, hoeveel Uw auto waard is. En als eenige richtlijn daarbij wordt U dan ver teld, dat U een zoodanig bedrag moet opgeven als bij verkoop onder normale omstandigheden ter plaat se daartoe 'geschikt zou kunnen worden bedongen. U kunt er niet mee volstaan, door te zeggen, dat de omstandigheden thans allerminst normaal zijn, want, wanneer tl niet weet hoeveel Uw auto waard is, dan weet de fiscus wel raad, want dan vult hij het be drag voor U in. De kosten hiervan bedragen 10 pet belastingverhooging. Wanneer U de waarde te laag aangeeft, wordt Uw aanslag verhoogd met 10 pet. van het verschil tusschen Uw schatting en de offi- cieele taxatie, terwijl het niet aangeven gestraft wordt met verdubbeling der belasting. De afschrijving. Een gewaarschuwd man telt voor twee en ,de fiscus is toch duurder". Natuurlijk moogt U telken- iare een zeker bedrag aftrekken voor waardevermin dering. Een bepaald percentage is daarvoor niet vastgesteld. Wie eer. fonkelnieuwe auto gekocht beeft, mag onmiddellijk, tenminste 10 en (globaal) ten hoogste 20 k 25 pet. van den catalogusprijs aftrekken. Op een auto, welke circa een jaar oud is, mag 30 k 40 pet, worden afgeschreven, dit percentage is voor do volgende jaren ongeveer als volgt: na 2 jaren aftrekken 30 40 pet., na 3 jaren 50 60 pet. na 4 jaren 70 a 80 'n Moeilijkheid hierbij is dikwijls de korting, welke bij het aanschaffen verleend wordt, terwijl voorts natuurlijk van belang zijn het aantal afgelegde kilometers en het al dan niet courant zijn van den bewustcn wagen. Men ziet hieruit wel, dat er heel wat bij komt kijken, voor een goede aangifte, welke noch te hoog, noch te laag is, de Belastingin spectie passeert. Meer en meer maken dan ook de leden van de groote verkeersvereenigingen gebruik van den specialen belasting-taxatiedienst. Wie moet aan-glfte doen? De personeele belasting wordt geheven wegens het hier te lande houden van een motorrijtuig (auto, mo torrijwiel). Under „houder" wordt in dit verband verstaan degene, die krachtens overeenkomst de be schikking heeft over een motorrijtuig van een ander, onverschillig of dit steeds hetzelfde is. Alléén, wan neer men over een korter tijdvak dan 21 dagen de be schikking over het motorrijtuig heeft, is men geen houder in den zin der wet. Jubileum van den oud-burgemeester Jb, v. Reen en te Bergen. De heer Jb. v. Reenen, oud-burgemeester van Bergen, herdacht Donderddag den dag, waarop hij 50 jaar gele den tot voorzitter werd gekozen van de Vereeniging van Polders en oningepolderde landen onder Bergen. Bo vendien was hg 50 jaar voorzitter van den Damlam- polder, den Oud-Burgerpolder, den Zuurvenspolder, den Philistijnschenpolder, den Noorder Reker en Mangel- polder, den Zuider Midden Rekerpolder en den Sluis- polder. De besturen van deze polders hadden zich dien mid dag opgemaakt om tijdens de receptie, die in de Rus tende Jager werd gehouden, den Jubilaris te huldigen. Bovendien waren deputaties aanwezig van de Uitwate- rende Sluizen, van het Waterschap de Schermeer, het Hoogheemraadschap Noordholl. Noorderkwartier, ter wijl het Provinciale Bestuur vertegenwoordigd was door den commissaris der Koningin Jhr. mr. dr. A. Röell en ir. Reigerman, hoofdingenieur van den Prov. Water staat. Het rijksbureau voor ontwatering was vertegen woordigd door den directeur van dat bureau Jhr. van Panhuis. In tal van bloemstukken kwam de sympathie voor den Jubilaris tot uiting. In een van groote waardeering ge tuigende toespraak overhandigde de heer Jb. Swaag Sr. den heer van Reenen een door den kunstenaar B. Es- sers op kalfperkament vervaardigde ookonde. Jhr. mr. dr. A. Röell getuigde van de prettige samen werking tusschen den heer van Reenen en liet Provin ciale Bestuur en deelde hem mede. dat het de Koningin had behaagd, den jubilaris te benoemen tot officier In de Oranje-Nassau-orde. (De heer van Reenen was reeds ridder van deze orde). Namens Hollands Noorderkwartier voerde de dijk graaf de heer Wijdenes Spaans het woord, waarna de burgemeester van Bergen, mr. H. D. A. van Reenen ge waagde van de prettige samenwerking tusschen het polderbestuur en de gemeente. Ir. Reigersman complimenteerde den jubilaris namens het Kon. Instituut van Ingenieurs, waarvan de jubilaris lid is. De heer Commandeur sprak namens den Bond van Waterschappen in Noordholland, de heer Wognum namens de oningepolderde landen te Schoor! Jhr. van Panhuis getuigde van het uitstekende werk, door den heer van Reenen in het belang van den landbouw in deze streek verricht, de heer Kramer Glijnls, dijkgraaf van de Ultwaterende Sluizen, releveerde den waarde- vollen arbeid door den jubilaris als heemraad in dit col lege verricht Nadat nog verscheidene andere personen het woord hadden gevoerd, sprak de heer van Reenen een dank woord aan allen, waarbij hij den commissaris der Ko ningin verzocht, zijn bijzonderen dank aan de Koningin over te brengen, voor de hem verleende onderscheiding. 's Avonds werd den heer van Reenen door het Har monie korns een serenade gebracht, waarne Bergens Gemengd Koor hem het liedje van den Bergenaar heeft toegezongen. William Ford. de broer van den autofabrikant Henry Ford. heeft zijn faillissement aangevraagd. Er zijn schul den tot een bedrag van 413.000 dollar. Omtrent de baten werd niets meegedeeld. William Ford stond vroeger aan het hoofd van de firma William Ford and Co., die te Dearborn vrachtauto's en landbouwwerktuigen fabri ceerde. Toch ls het niet altijd de houder zelf, die het „be schrijvingsbiljet" onderteekent. Wanneer deze name lijk inwonend is in een gezin, moet het gezinshoofd de aangifte doen; in gevallen van twijfel beslist de inspecteur, aan wien „deze eer" te beurt zal vallen. In vroeger jaren was hel heel eenvoudig om het be lastingbedrag te bepalen, toen toch was er één uni form Rijkstarief (weliswaar met wissel sn.le opcen ten). Sedert de nieuwe financieele verhouding tus schen Rijk en Gemeenten tot stand is gekomen, zijn do gemeenten bevoegd van het Rijkstarief af te wij ken. van deze bevoegdheid is een zoodanig ruim ge bruik gemaakt dat thans in de eene plaats voor het zelfde motorrijtuig haast vijfmaal zooveel werdt be taald als elders. Wij moeien dus afzien van het ge ven van 'n tarievenoverzicht, wie dienaangaande na dere inlichtingen mocht wenschen, doet het beste, zich te wenden tot den betreffenden Inspecteur der Directe Belastingen (Aid. Personeele belasting). Belastingvermindering. De personeele belasting ls een „welstandsbelas ting", hieruit volgt, dat vrachtauto's, ziekenauto's en dergelijke voertuigen van deze heffing vrijgesteld zijn. Voor het gebruik van een auto uitsluitend of nage noeg uitsluitend in de uitoefening van beroep of be drijf wordt de belasting tot de helft verminderd. Het is van belang te denken, dat deze bepaling vroeger luidde: uitsluitend of hoofdzakelijk; sindsdien is de omschrijving aanmerkelijk verscherpt, waaruit volgt, dat het gebruik anders dan voor beroep of bedrijf zéér bijkomstig moet zijn. Vaste regels zijn hiervoor niet gegeven, wanneer iemand zijn auto gebruikt om daarmede naar zijn kantoor en weder naar huis te rijden, dan geldt dit niet voor de vermindering. In elk speciaal geval be slist de Inspecteur. De belasting wordt tot een kwart verminderd voor auto's, welke in een verhuurbedrijf worden gebezigd, terwijl motorrijtuigen, welke uitslui tend gebezigd worden in 't. bedrijf van 'n handelaar in motorrijtuigen, vrijgesteld zijn, mits zij deel van den handelsvoorraad uitmaken. Tenslotte noemen wij nog de rijwielen met hulpmotor, waarvoor eveneens geen personeele belasting verschuldigd is. Auto's bulten gebruik Het is mogelijk ontheffing te verkrijgen voor mo torrijtuigen, welke gedurende het geheele belasting jaar (dat aan het kalenderjaar gelijk is) niet worden gebruikt. Men moet hiervoor tóch aangifte doen en is verplicht vóór 15 Januari aan den Inspecteur mede te deelcn, dat men zijn auto of motorrijwiel niet ge bruikt. Het voertuig moet dan gedeeltelijk gedemon teerd worden (wielen afnemen), terwijl het in een be paalde bergplaats of garage moet blijven staan. Ver plaatsing is alleen toegestaan na voorafgaand overleg met de belastinginspectie. Het aantal „opgelegde" auto's wordt ook In ver band met de tijdsomstandigheden en de steeds stij gende belastingen, hoe langer hoe grooter, wie van deze ontheffing profiteeren wil, moet er dus vlug bij zijn! In dit verband lijkt het ons nuttig, om nog even te wijzen op de Wegenbelasting, welke zooals men weet per jaar of p. kwartaal voldaan kan worden. tHelaas ontbreekt nog steeds de mogelijkheid om per maand te betalen, in welke lacune vooral in deze slechte tijden, reeds lang voorzien had moeten zijn!). Resti tutie van wegenbelasting kan men verkrijgen voor de nog niet ingegane kwartalen; op kwartaal kaarten wordt dus nimmer iets terugbetaald. Zooals men weet, moet de wegenbelasting steeds vooruit voldaan worden omdat men zonder wegen- belastingkaart niet rijden mag. Bij aanschaffing van den wagen kan ontheffing van personeele belasting verkregen worden voor de nog niet ingetreden maanden, mits men in hetzelfde belastingjaar, niet wederom een motorrijtuig ter beschikking zal krij gen. Dank zij den KLOOSTER BALSEM komt hij daar voor goed van af. Door mijn beroep moest Ik den go- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik. maar baat oond Ik niet, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. El- ken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 'I koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Klousterbalsem In en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en e'h"L~ W. t. -fOr. AKSrCD'C OKiaiNSIL TIM INZAOl „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand- en sn*j wonden Ook ongeëvenaard als wrHfmldde! bjj Rheumatick, spit en pfjnlUke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 60 gr. f 1. Massale verdwijning van katten in Zuid- Afrikaan sche stad. Bestemd om voor de leeuwen te worden geworpen. Kaapstad (Zuid-frlka). - Onder de bewoners van Mossel Baal werd dezer dagen groote consternatie ge wekt door het verdwijen van hun katten. Er verdween niet een kat of twee katten, doch katten verdwenen op groo-te schaal en op een gegeven oogenblik waren alle katten op geheimzinnige wijze verdwenen. Het myste rie werd grooter, toen korten tijd later sommige poes jes huiswaarts kerden, terwijl anderen voor goed weg bleven. Weldra meende men echter de oplossing van het raadsel te hebben gevonden. Althans begon een gerucht de ronde te doen, dat een circus dat in de buurt ver- toefde katten noodig had om zijn leeuwen te voeren. Iedereen die een kat naar het circus zou brengen, zou vrij toegang hebben tot de voorstelling. Het gerucht vond vooral geloof onder de prille jeugd van Mossel Baai en de straatjeugd organiseerde een zoo effectieve kat- tenjacht, dat alle katten van Mossel Baal door hen ge vangen werden en naar het circus werden geforacht. ■Daar echter wachtte den jongens een teleurstelling, want de leeuwen bleken niet met katten gevoerd e •worden. Sommige poesen werden teruggebracht, doch vele bleven voor goed van huls weg. NUTSS PAARBANK TE ALKMAAR. Vergelijkend overzicht over de jaren 1932 en 1933. Bij de Nutaspaarbank te Alkmaar werd in 1933 aan spaargelden ontvangen f 2.021.663.95 (v. j. f 1.991.876,88) en terugbetaald f 1.924.773.43 (v. j. f 1.945.050.03) zoodat meer werd ingelegd dan terugbetaald t 96.890.52 (v. J, f 46.817.85). Voorts werd over 1938 aan rente op de spaarrekenin gen bijgeschreven totaal f 100.813.95 (v. j. f 95.850.56). Het spaarderskapitaal bij den aanvang van 1933, groot f 3.370.371.67, klom dientengevolge met f 197.704.47 tot f 3.568.076.14, waaronder f 12.812.16 verschuldigd aan op school sparende kinderen. In 1933 bedroeg het aantal posten van inleg 23.775 (v. J. 22.783). dat van terugbetaling 15.021 (v. J. 13.830) tezamen 38.796 (v. J. 36.613). In 1933 werden uitgereikt 1509 nieuwe boekjes (v. J. 1370) waaronder 399 aan schoolspaarders (v. j. 244), terwijl 723 boekjes (v. J. 632) werden ingetrokken. Bij den aanvang van 1933 bedroeg het aantal In om loop zijnde spaarbankboekjes 9758. Dit aantal vermeer derde in 1933 met 786 tot 10.544, waaronder 1304 van op school sparende kinderen. Hot gemiddelde tegoed per spaarder (de schoolspaar ders bulten beschouwing gelaten) bedraagt thans f 384.76 (v. J. t 384.42). Het gemiddeld tegoed op de sohoolspaarboekjes be draagt thans f 9.82 (v. j. f 11.75). GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. Het verbod van de N.8.B. voor rijksambte naren Vragen van den heer Westerman t de positie van de 89AP. Het Tweede Kamerlid Westerman heeft tot den mi nister van Koloniën, voorzitter van den raad van mi nisters, de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is de minister bereid mede te deelen, op welken grond de Sociaal Democratische Ar- helders Party, dit tot dusverre in gebreke is gebleven een duideiyke, allen twUfel uitsluitende, offi- cieele verklaring af te leggen, dat zy op den bodem van het wettig gezag staat en dus iedere revolution- naire acte verwerpt, op de ïyst der voor ambtenaren verboden vereenigingen ontbreekt, terwijl andere poli tieke vereenigingen, geiyk de Nationale Unie, de Alge meene Nederlandsche Fascisten Bond en de Natlonaal- Soclalistische Beweging, die zich ten aanzien van deze materie in bevredigenden zin hébben uitgesproken, daarop wèl zyn geplaatst? Zou de minister in verband hiermede tevens de vraag willen beantwoorden, welke objectieve maatstaf door hem hy het nemen van besluiten, op de bovenbe doelde 1 y s t betrekking nebbende, wordt aangelegd. Amok-maker verwondt drie en dertig per- nonen In aanval van hondsdolheid. V. D. verneemt uit Constantinopel Een mynwerker te Zuguldak, naby Constantinopel verscheen deee dagen plotseling op straat ondanks de koude van 5 graden onder nul. slechts door een hemd bedekt en rende onder het ultstooten van onverstaan bare kreten de straten door, met kelen alles stuk smij tend wat in zyn bereik kwam. Do menschen die hem trachtten te gry'pen, 33 in getal, waaronder 8 politie agenten, werden door hem gebeten, alvorens men erin slaagde hem te overweldigen Eenige uren later stief hy By onderzoek bleek, dat de ongelukkige ongeveer 2 maar.den geleden door een dolle hond was gebeten, doch verzuimd had do noodlge voorzorgsmaatregelen te nemen, met het gevolg, dat hy een aanval van honde dolheid had gekregen. De 33 personen, die door den man zijn gebeten, zyn ter behandeling naar Konstan- tinopel gestuurd. De beweringen door een film-opname ge staafd. Verschillende, ln de „Times" met name genoemde ge tuigen van grooter en geringer autoriteit, meenen het vermaarde monster van Lochness in den laatsten tyd gezien te hebben. Thans kon een van deze beweringen worden gestaafd door een filmopname, die de „Scot- tlsh Films Production" met drie camera's heeft weten te maken. De film werd Woensdag te Londen vertoond Men kan het gedrocht voorbij zien zwemmen op een afstand van een kleine honderd meter; de beweging van •staart of vinnen is duideiyk te onderkennen. Volgens de mededeelingen der operateurs vertoonde het dier H kleinen kop en een aantal bulten op den rug, wat over eenkomt met de betrouwbaarste der overige observaties. Eenige van deze bulten waren eveneens op de film te zien. Het ïykt tot dusver, naar men opmerkt, niet verant woord. de hardnekkig aanhoudende berichten omtrent het „Monster" voorgoed als humbug af te wyzen. ZUURSTOFFLESCH ONTPLOFT. Drie dooden. In een fabriek te St. Juery by Albi ln Zuir-Frankrijk is Donderdag een groote zuurstofflesch ontploft. Drie arbeiders zyn gedood en drie levensgevaarlijk gewond. De door de ontploffing veroorzaakte luchtdruk was zoo groot, dat alle ruiten der vensters van de ln de buurt gelegen huizen werden vernield. BOER, DIE NIET VAN KRAAIEN HOUDT? In Dorsetshire ten Noorden van de Engelsche graaf schap Dorchester, heeft men in een omtrek van 30 kilo meter duizenden kraaien dood gevonden. Men koestert de verdenking dat een boer, die de vogels onschadelijk voor zijn gewassen achtte, arsenicum op zyn land heeft gestrooid. Er wordt een officieel onderzoek naar de oorzaak Ingesteld. Ongeveer 20 pet, meer ontvangsten dan het vorig jaar. EEN MERKWAARDIG FAILLISSEMENT.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10