De Brabantsche Brief van Margarinefabriek in een koestal. Autoonjeval te Eïühovsn. Wolven-phag in Bulgarije. Hongerend Chineesch echtpaar. Weerzien na 16 jaar. UI venhout, 9 Januari 1934. Men i er, „Zeg, Dré", zee-t-er 's 'nen oplettenden en nogal nuuwsgierigen mensch teu gen me: „zeg, Dré, ge mot me 'toch 's vertellen, hoe 't komt, dat er bij jullie op Ulvenhout, da wil zeggen, volgens jouw brieven, die 'k goed bijhouw, allegaar, bra ve, joviale, leutige lui wo nen? Is da nouw zoo, of eh „Zuigde 'r maar 'nen pin aan?" vulde-n-ik zeivers aan. Toen lachte-n-ie 'n tiks- ke verlegen. „Nouw, nouw", zee-t-ie: „zoow bedoelde- n-ik 't nie te zeggen, horrel Inteugendeelik eh „Gin plumkes asteblieft." En waarom nie, as ge 't toch verd „Stop! Gin plumkes! Waant aan elk plumke zit deurgaans, net as aan 'n vischhaakske, 'nen weer haak, 'nen „maar" En as ge èrebeesjes (aardbeien) eét, dan motte da doen mee 'n schepke suiker en nie mee 'n scheut azijn! Aandersliever gin èrebees jes." „Houwde nie van azijn, Dré?" „Werendig wel! Over de slaat of in de zure zult Zult mee azijn en èrebeesjes mee suiker En nie om- gèkeérd!" En omdat me deus vraag al *s meer gesteld is. ami- co, zelfs wel deur tiepen, die ik te geleerd had verondersteld, om zulke stomme dingen te vragen, (maar ok de fout van overschatten is 'n menschelijke fouthè'k besloten, om da gesprek, da'k hier boven begonnen ben, 's netjes op te schrijven in deus briefke. Dan weten ok de aanderen, die deus crispe- dentie lezen, meteen waar Abraham-Dré z'nen mosterd haalt Om dan op da protje mee dieën nuuwsgierigen kwiebus trug te komen: as ik 'm dan gezeed had da'k zoowel van zuut as van zuur hield, maar dan alles op z'nen tijd, dan aantwoordde-n-ie: ..dan zullen me daar maar s op vol laten doen, aannomel". "As me geklonken hadden, 'n verschpepke aangesto ken, nóg 's gepruufd, dan vroeg ie weer overnuuw „den boer z'nen kunst af', om zoow te zeggen. Ja, amico, daar zijn van die menschcn! Zonder kwaad te spreken, versta me goed, maar de meeste mcnschen hebben allegaar nog iets van d'ren kindertijd overgehouwen As ze 'n aarig stukske spoul- goed hebben, dan zijn ze nie tevrejen. veur ze we en. wat er van binnen in zit! As ze zoo-wijd zijn, is het speulgoed wel meestentijds kapot, maar in dit geval zie 'k wel kaans om 't heel te houwen en Is er dus niks teugen, da'k er 'n schroefke uitdraai en 's naar binnen lot kijken. Buitendatte, 't is heelegaar gin geheim. Gin zweemke van 'nen dubbelen bojem. horrc! Ziezoow, nouw is 't eerste schroefke al los en de mvuwsgieringheid op zn ergst. En om nouw nóg 's trug te komen op dieën oplet tenden nuuwsgierigen tiep, misschien perbecrde n ie er wel 'n vak bij te leeren, mee 't oog op de kwaaie gczecti: „kek 's. Jan Uiperdemuis, ok „bij ons" in UTvenhcmt zijn t nie 'allegaar heilige boontjes of leutmakers en louter gou wen hartjes!" Toen schoof ie z'n borreltje op zij, spitste al z'n ooren en gong tennostenbije in m'nen mond zitten kijken. „Daar hedde nouw Piet Jaansen", zee ik. „Jaa vroeg ie: „mee één of mee twee essen?" „Zooveul as ge zeivers wilt", zee ik: „waant as ik m'n eigen nouw goed herinner, dan hiet ie eigenlijk Kulleke Baks geleuf ik. Maar toch zóów iets!" Waarop ie z'n borreltje weer bijschoof en „uit" m'nen mond gong. Sjirust Dré, docht ik, d'n dieën is belust op schan daaltjes, die hee nie genogt aan de kranten alleen, 'k zal 'm maar 'n sfeuvig porsie geven. „Kullke Govers dan, ee", gong ik deur. ,,'k Docht dat ie Baks hiette, Dré?" „Welneeë, hij hiette Tienus van Eygelshoven! Ge mot goed lusteren, aanders vertel ik niks, horre!" „Jaja, ga deur", zec-t-ie zenuwachtig. „Welnouw dan, Kobus Diederiks was getrouwd mee 'n pront wefkc. 'n Wefke, 'n wefkeNeeë, daar zouwde veur naar 't aander end van de weareld zijn geloopen! Jonk, maalsch, gezond, knapke-napp! Heel Ulvenhout was mesjokken, had 't te pakken van da lekker, jong, malsch, knappe en mollige toeleloc- riske!" „Gij ok?" vroeg zij, en knipte een onzichtbaar stofje van haar rok. „De wereld is zoo slecht en mannen zijn zoo bedriegelijk, Mr. Gilder. De jongsten zijn natuurlijk de ergsten, maar zij missen erva ring. Ik vind, dat een man den bloei van zijn le ven niet bereikt beeft, voor hij vijf en veertig is. Dan heeft hij zich gevestigd, en de wilde haren zijn er uit, en hij wenscbt niet iederen avond uit té gaan én zoo meer. En ik moet erkennen, dat Arthur zeer wuft is. Ik zou het niet graag zeggen tegen iemand anders dan u, maar hij heeft tal- looze malen geprobeerd mij te kussen, en op één keer stelde hij mij in Fossaway Manor iets héél leelijks voor. Maar ik antwoordde hem: „Arthur jé schijnt te vergeten dat je met een dame te doen hebt", en hij kalmeerde en liet mij los, als u mij begrijpt. Ik bedoel niet, dat hij al ver met mij ge komen was...." „Ik begrijp volkomen wat u zeggen wilt", zei Gilder, en zette zich tot het doen van zijn gewel digste openbaring. „Hoor mij nu eens aan, fyliss Wenner. U is een verstandige vrouw, en ik kan met u praten zooals met weinig menschen." Dit oppervlakkige staaltje van gehuichelde vleierij, dat zelfs tegenover menschen met werke lijk verstand zoo zeklen zijn doel mist, verwekte hij Miss Wenner de gespannen verwachting, waarop hij gespeculeerd had „Ais ik u eens vertelde," zei Fabrian Gilder duister, „dat Gine al bezig is om u met uw ont dekking voor te zijn?" .„Wat is me dat nou?" Mary Wenner's woor denboek met bloemrijke uitdrukkingen was zeer beknopt. „Indien hij eens pogingen deed om u voor te zïjn om het goud zonder uw bijstand te vin den?" „Dat zou hij niet durven!" siste zij. Mr Gilder 'knikte zeer langzaam, zeer vastbe raden. „Hij heeft het al geprobeerd," zei hij. „Da's 'n strikvraag en daar geef ik nooit aantwoord op!' „Nog 's voldoen?" vroeg ie. waant hij docht: d'n Dré is op gaank, 'k zal 'm nog 's smeren! Toen 't deuzen kaant op ging, ha 'k er allegaar spijt van, amico, dat d'n Blaauwe er nie bij was. Die had 'm èrm gezopen en 'm verhalen verteld, dat ie er 's nachts de nachtmerrie van gekregen had. „Afijn", gong ik deur: „om dan op da jonge, mal sche, mollige, oow-zoow-kcnappe frummeske trug te men „Waar woont ze, Dré?" Hij beet! „Straks zal 'k 't adres veur oew opschrijven, maar om dan (daar hield ik m'n eigen aan!) maar om dan op da jonge, beeldschoone, vvèlgevurmde, zoowin.s, ongelogen, schattekopke trug te komen, op 'nen goeien dag was Jeus pèèrltje aan d'n Ulvenhouischen krocn van 't schoone geslachtfoetsie!" „Issetruggekomen „Is 't nouw gedaan? Ge valt me telkens in m'n „Nimmeniekwalijk!" „rede". Waar was ik ok alweer gebleven?" „Dat da schatje-van-'n-malsch knap-wcfke ineens foetsie was!" „Oja! Ze was dus kwijt!" „En toen, Dré, en teen?" „Toen, ja toen verleide d'ren man, Klaas Vaak hiet ie, dat ie 's avonds van te veuren waa thuisgekomen, en da z'n toeteloeriske nie thuis was. Eerst docht ie, da ze 'n pakskc tabak veur hum was halen. Maar toen ze na virtien dagen nog nie verom was, toen zetle-n-ie die gedachte uit z'n hoofd. Eindelijk zat er veur d'ren treurenden Flip van Lggermondt, had.'k z'nen naam al genoemd? niks aanders op, dan 't aan te geven bij de plicsie! En onze Jaan d'n veldwachter noteerde da verdwenen jonge, malsche dierke bij de verloren veurwerpen." „Nouw mokte 'r heelegaar 'n potje van, Dré', zee- t-ie teleurgesteld. „Zopw? Wat had d'n Jaan dan motten d en? As ie dalljk binnenkomt, waant hij ruukt t altij a« er nen kameraad in de „Gouwen Koei" zit, vraag 't 'm dan zeivers!" Dus geleufde-n-ie roe weer. ,En toen. I)ré: en toen?' „Toen gong d'n Jaan op onderzoek Hij gong alle tabakswinkeltjes af. Hij zocht, zocht, hij zocht tot onder de toonbanken toe. 'n Feit is: hij rookte er drie dagen goed van Maar deur da Janus z'n eigen er mee bemoeide, kwam de zaak aan 't licht! Aan 't licht, zekkoew!" Daarop zwepg ik. dronk nog 's leeg. stopte m'n pijp en liet 'm eerst 'n bietje op heete k-rien zitten. Net. as mee de fulliton. As de moordenèèr 't glinste rend stal opheft om de schoone Amalia laaghartig ie slachten, dan krijgt t slachtoffer gin plek in de krannt om d'ren lesten asem uit te blazen; dan komt er éérst te staan: „wordt vervolgd" Zoow dee ik precies eender mee mijn verhaale om de spanning tot berstens-toe op te voeren. „En toen vroeg ie heesch. „Toen kwam uit, dat dieën schurk. Kulleke Beu kers, d'ren eigen man, da jonge malsche knanpe wefke mee huid en haar had opgcfreten! Uit liefde! Zoow maar! Raauw uit 't vustje!" „Vrek" zee-t-ie! „Betaalde gij nouw die tien boreltjes maar", raaide- n-ik 'm aan: „dan zijn me weer kiet!" „Kict?" „Kietl Ik 't verhaal; gij d'n cats!" Amico, natuurlijk zijn er bU ons ok van die, van die, nnuja. van die etterkoppen, die 't aankijken nie wèèrd zijn! Tuunijk! Maar as ze 't aankijken al nie wèèrd zijn, zijn ze dnn 't beschrijven wèèrd? Judassen zitten ieveraans. 't Zijn meestal van die kleine, kale. magoree groote. gekuifde, dikke tiep kes, mee bultjes, rechte r jggeskes. o-b^enen en x- hecnen, die d r eigen van niemaand onderscheien, maar die ge tóch dalijk in de gaten hebt! F.n daarover schrijven? Mee 'n houtje in d'n gewitwel ruuren? Ollee, 't zouw zonde zijn van juilie kraanten- pampier! Daarom: veul groeten van Trui en as altij gin hor- ke minder van oewen top a voe DRé. Een trog en een groote schop de Installatie. Reeds gerulmen tijd bestond bij de ambtenaren, be last met het toezicht op de naleving van de Crisis-zu!- velwet, het vermoeden, dat in de omgeving van Alphen aan den Rijn op clandestiene wijze een margarinefabriek werd geëxploiteerd. Bij verschillende bakkers en andere winkeliers ln Zuid-Holland werd n.1. margarine ontdekt, welke niet voorzien was van het vereischte crisis-stempel. Men vatte verdenking op tegen, een zekeren B. Streng, die ln de Prins Hendrikstraat te Alphea a.d. Rijn met, zijn beide zoons een handeltje dreel in pluimvee, oliën en vettea Eenlge malen achtereen werd bij S. zoowel door amb tenaren van de Crisiswet als door rijks- en gemeentepo litie een huiszoeking gedaan, doch tot dusver steeds zonder resultaat Woensdagmorgen echter ontdekten de ambtenaren bij een winkelier wederom een hoeveelheid ongestem pelde margarine, welke van S. afkomstig bleek te zijn en onmiddellijk werd daarop ln samenwerking met do gemeente-pojitie ten huize van S. nogmaals een onder zoek ingesteld. S. was zelf niet aanwezig, doch ln een oude koestal achter zijn woning ontdekte men een volledige installa tie voor het vervaardigen van margarine, alsmede ccn groote hoeveelheid vet in vaten van 50 K.G.. kleursel en kisten margarine, gedeeltelijk voor verzending gereed. De installatie was al zeer primitief en voldeed zelfa niet aan de minste eisch van hygiëne, want in een groo te trog werden de vetten en het kleursel eenvoudig met een groote schop vermengd. Een en ander ls in beslag genomen en per vrachtauto naar het Kantongerecht vervoerd, waar het ter grlffio is gedeponeerd. Tegen S. is proces verbaal opgemaakt Vermoedelijk heeft S. vroeger zijn margarinefabriekje elders gehad en dit eerst kort geleden, toen hij zich na het herhaaldelijk onderzoek door ambtenaren en poli tie hier veilig waande, naar Alphen overgebracht. RANGEERDER ONDER DEN TREIN. DoodelUk ongeval te Heerlen. Donderdagavond ls de 36-Jarige rangeerder C. Hart kamp uit Heerlen, bij het rangeeren op het emplace ment tengevolge van de gladheid uitgegleden en onder een rangeerenden trein terecht gekomen. De linkerarm en het linkerbeen werden hem afgereden. In zorgwek- kenden toestand werd hij naar het St Jozefziekenhuia te Heerlen vervoerd, waar hij aan de bekomen verwon dingen ia overleden. Twee nachten geleden bespiedde ik hem, want ik had een vermoeden van zijn voornemens. Hij ging om drie uur 's nachts naar de ruïnen van Chelford Abbey, en had zich voorzien van een breekijzer...." Terwijl hij sprak, werden haar wangen gloeien- der en haar oogen schoten vonken. „De schurk!" schreeuwde zij. „Wat een lage, gemeene hond!" Het waren geen damesachtige woorden, maar voor het oogenblik viel zij uit haar rol. „Wat een vuile, gladde, en stiekeme gluiper! Maar de adbij, met een breekijzer. Ik kan op den Bijbel zweren, dat ik met geen woord zei waar de schat verborgen was. Laat hem zijn gang gaan met zijn breekijzer ha, ha!" Zij lachte schel, maar gaf geen andere blijken van pret. „Ik zal hem leeren, met zijn breekijzer! Laat hem maar zoeken en graven en wroeten en zien wat hij kan vinden!" Hij probeerde haar te kalmeeren, maar voor 't oogenblik gaf zij uitsluitend toe aan haar zie dende verontwaardiging over het valsche spel van Arthur. „Hij heeft mü verleid! Eh ik bedoel niet op een onzedelijke manier, Mr. Gilder ik bedoel u weet wel wat ik bedoel. Mr. Gilder? Ik ver trouwde dien man. Jk schonk hem mijn geheele hart." De snik klonk ongekunsteld, maar was hoofdzakelijk het voortbrengsel van overstelpende teleurstelling. „Ik gaf hem alles wat een vrouw een man schenken kan - in aanwijzingen, bedoel ik, Mr. Gilder ik wou niet graag dat u een verkeerde meening over mij opvatte, want ik heb mij altijd als een dame gedragen, en niemand kan mij met een vinger nawijzen." Na eenigen tijd werd zij kalmer. „Wie kan men vertrouwen?" vroeg zij bitter. „Wie kan men nog vertrouwen?" „II kunt mij vertrouwen." De stem van Fabrian Twee wagens op elkaar Ingereden Donderdagmiddag te omstreeks twaalf uur heeft in het Elzentpark te Eindhoven een aanrijding plnata ge had turschen een auto, waarin gezeten waren de siga renfabrikanten, de heeren Dassen Sr. en Jr. uit Meer- veldhoven, de advocrat en procureur Mr. H. Pastoors ?n de accountant A. Rivera, de belde laatsten uit Eind hoven cn een auto van de smederij Beden uit Eindho ven. De botsing vond plaat3 op eer. kruispunt van den weg. Eerstgenoemde wagen werd in den flank door de andere auto aange,reden en werd nagenoeg geheel vernield. Bovendien sloeg de auto tot tweemaal toe over den kop. Van de Inzitterden werd de accountant R. tamelijk ernstig gewond en met gekneusde ribben ciï een lengkwetmur opgenomen. De advocaat liep een schouderverwonding op. terwijl de overige passagiers met lichte verwondingen er. den schrik vrij kwamen. De geworden zijn naar hun woningen vervoerd. Dc aanrijdende auto werd van voren ingedrukt, de Inzit tende van dezen wagen bleef ongedeerd. GASMETER UIT ELKAAR GESPRONGEN. In de diamantslijperij van Gebr. Poas In de Nieuwe Ullenburgerstraat te Amsterdam ls met een fllnken knal de gasmeter uit elkaar gesprongen. De houten kast. waarin de meter was geplaatst, vatte vlam. terwijl de ruiten in de omgeving aoor den luchtdruk spron gen. Een begin van brand werd door personeel van do fabriek gebluscht. De oorzaak van de ontploffing ls onbekend. Deze is bij de gasfabriek ln onderzoek. Steeds driester optreden. Ze vertoonen zich zelfs aan den rand der hoofdstad. Reuter meldt uit Sofia: Tengevolge van den on gewoon strengen winter in Bulgarije worden do wol ven steeds s'outmoediger en aan den rand van Sofia moesten militairen te hulp worden geroepen, om een grooten troep van deze hongerige beesten met ge weervuur te verjagen. In het district Boergas hebben de wolven op klaar lichten dag het vee overvallen en vele dieren ver slonden. Te Karnobat werden regeeringsambtenaren. die des avonds huiswaarts reden, door een troep wolven over vallen. Do paarden sloegen van schrik op hol, maar de berijders wisten de wolven met de zweep te weren. Gilder klonk zeer vriendelijk, bijna teeder. Hij zag er niet zoo kwaad uit. overwoog zij; zijn grijze haren verleenden hem distinctie. „U zoudt geen wettig document van mij noodig hebben." „Ja, dat zou ik wel", antwoordde zij beslist. „Ik vertrouw de mannen niet." „U kunt ieder document krijgen dat u verlangt. Ik wil zelfs zoo ver gaan van mij hopeloos te compromi Heeren." Zü kuchte. „Ik geloof niet, dat ik zoo ver zou kunnen gaan", zei zij, hem verkeerd begrijpende. „Ik wilde dit zeggen, dat ik het gevaar van ontdekking op mij zou laden, zonder een achter deurtje open te houden, zooals Arthur Gine." Zij bette haar oogen met haar zoekdoek. „Ik ken u feitelijk niet zoo heel goed, Mr. Gilder, maar ik zal u niet zeggen, dat u niet in mijn smaak valt. Ik zei altijd tegen Agatha mijn Dinsdagsche vriendin, zoo noem ik haar die Mr. Gilder is op en top een gentleman. Om de waarheid tj zeggen, vind ik u Mr. Gilder, hoe is uw voornaam?" „Fabrian". antwoordde hij. Zij herhaalde den naam langzaam en teeder, en glimlachte poeslief. „Dan mag ik zeker wel Fabe tegen u zeggen? Wat een lieve, aardige naam! Zooals ik zei, wensch ik mij niet om den hals van eenigen man te werpen." „Laen wij vannacht daarheen gaan." Haar gezicht veranderde van uitdrukking, „naar de adbij, vannacht?" Hij knikte. „Mijn auto brengt er ons in ander half uur, en wij kunnen wachten tot het donker is; en tenzij er een massa graafwerk verricht moet worden..." „Er is geen graafwerk te verrichten", zei zij. „Maar, vannacht?" „Waarom niet?' bleef hij aandringen. „Mijn RADELOOS KLAAGDE HTJ ZIJN NOOD AAN EEN VRIEND! „Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn leven. Slapen deed Ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een vriend. Deze raadde mij Akker's Abdijsiroop aan. Ik had er weinig vertrouwen in, mrar toch kocht lk den volgenden morgen Ab dijsiroop. Na gebruik van 3 lepels voelde ik al verlichting en na 5 flesschen was ik heelemaal van dien ellendigen hoest ge nezen. zoodat lk mij nu weer prettig voel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben". Zoo schrijft ons de heer L. K te 's H., wiens origineele brief voor iedereen ter Inzage ligt. Als ge aan de borst sukkelt, neem dan ook Abdijsiroop, evenals de Heer L. K. Abdijsiroop bevrijdt de ademhalings organen van slijm en andere ziektever wekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest. Bronchitis. In fluenza. Asthma. Alom verkrijgbaar. Thans per flesch ƒ1.-—, 1.50 en ƒ2 75. Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdlj- üroop-Bonbons („gestolde" Abdijsiroop), even geneeskrachtig! Doos: 35 en 60 cent No. 1302 Wegens communistische propaganda tot levenslang veroordeeld. Reuter seint uit Nanking: Paul Noulens. die in den hevfst van 1932 wegens het voeren van communis tische propaganda in China tot levenslang werd ver oordeeld, begint heden den drie-en twintigsten dag van een hongerstaking, waartoe hij is overgegaan om dat men weigert gevolg te geven aan zijn herhaalde verzoeken Óm herziening van zijn vonnis. Zijn vrouw, die eveneens voor levenslang gevangen zit, is heden reeds veertien dagen in hongerstaking. Beiden verkee- ren in zorgwekkendon. toes'and Noulens. die van Zwitserschc nationaliteit zou zijn, heeft een testa ment opgesteld, waarin hij zijn zoontje van zes jaar toevertrouwt aan de hoede van mevrouw Soen Jat- sen, de weduwe van den eersten president van de Chineesche republiek. Twintig jonge Chineesche meis- ies, die wegens verschillende politieke delicten gevan gen worden gehouden, zijn eveneens in hongerstaking •rognan. Het is heden de achtste dag, dat zij. in sym pathie met de Noulens, weigeren eenig voedsel tot zich te nemen. Russisch meisje na 16 jaar bQ ouders terug, V.D. verneemt uit Sydney (Australië)- Aan bcord van de „Atsuta Maru" ls op het oogen- jllk ccn jong Rursisch meisje, Galina Bogatiroff. op weg naar Nleuw-Zecland om haar ouders te ontmoeten, •'Me zij nooit heeft gekend. Zestien jaar geleden- meeat zfj door haar ouders In Rusland worden achtergelaten en dat zij thans door d® -uders 'gevonden ls, dankt het gezin aan de bemidde ling van het Roode Kruis. Na de Russische revolutie vluchtte Bogatiroff met vrouw en zulgëltng. doch aangezien het kind te rtfalt vtes órri" dfe' Verinoeléniaech van der reis''té doofcdJi&tV. Meten de ouders haar achter onder de hoede van vrién* -lelijke, dcch onbekende menschen. Toevallig kwamen de ouders in Nleuw-Zeeland t®- -echt. Nooit verloren zij de hoop hun kind eers terug te zullen zien en elke week legden zij wat geld opzij ln het vertrouwen dat zij t z. t. de reis van het kind naar Nleuw-Zeeland gouden kunn-en betaler. In December 1928 hield kapitein M. S. Galloway, secretaris van het Nieuw-Zeelandsch Roode Kruis, voor oud-«oldaten te Wellington een rede over do Internatio nale Roode Kruis-beweglng. Een der aanwezigen, een buurman van de Russische familie, vertelde kapitein Galloway van het kind. Galloway zond de bijzonder heden op naar het Internationale Roode Kruis te Pa rijs. Drie er.- oen half jaar later spoorde het Moskou- -che agentschao van het Roode Kruis het meisje op t© Strentensk ln Siberië. Het rotrgeld was er en het meisje reisde utt Rusland door CSiina naar Japan, waar zij zich inscheepte om haar ouders na 16 jaar weer te zien. NOODLOTTIG ONGELUK. Wlttenberg. In Dahndorf (Flaemlng) speelde d® jongste zoon van den oorlogsinvalide Heese in de woon kamer met een geweer van zijn oudsten broer. Plotse ling ging het geweer af. Het schot drong door den vloer en trof de ln de kamer daaronder zittende oude groot moeder, dl® op slag gedood werd. landhuis ligt korter dan een mijl van de abdij. Wanneer het goud daar ligt en binnen het be reik is, kunnen wij er genoeg van meenemen om voor de rest van ons leven rijk te zijn." Zij dacht hierover na, en toen: „Je zult het vreeselijk onaardig van mij vinden, Mr. Gilder Fabe dat klinkt intiemer, nietwaar? maar toch zou ik graag iets zwart op wit heb ben." Toen fabriceerde Mr. Fabrian Gilder op staan- den voet een document, dat, zooals hij schertsend opmerkte, voldoende was otn hem aan de galg te brengen, en nadat zij het gelezen had, maakte het zelfs op Mary Wenner, met. haar sterk verlan gen naar waarborgen, een diepen indruk. Hij schreef de overeenkomst met zijn eigen vulpen, op papier, dat hij bij zich had, en hij had die pen opzettelijk met het oog op eventuecle noodzake lijkheid bij zich gestoken. Het was een nieuwe penhouder, gevuld met inkt. dien hij in een ba zaar in Wardour Street gekocht had, en die ge garandeerd werd binnen zes uur na het schrij ven te verdwijnen. Miss Wenner las het geschrevene door, vouw de het papier op en stak bet in haar taschje, om er mee in haar slaapkamer te verdwijnen. Zij kwam met het taschje terug, maar hij vermoed de, dat de overeenkomst op een veilig plaatsje geborgen was. „En nu, Fabe. om hoe laat wou je vertrekken? „Om half tien?" stelde hij voor. en zij knikte. „En spaar je de moeite om een breekijzer mee te nemen," merkte zij een weinig ondeugend op, toen zij zich Arthur Gine's snood verraad herin nerde. „Alle gereedschanpen, die wij noodig heb ben, zitten in mijn taschje." Wordt vervolgd

Schager Courant | 1934 | | pagina 10