Plaatselijk Nieuws. PI RAAD VAN SCHAGEN. jfPl Schagen I - Uitgeest I. Omzetbelasting. Theater Royal. AKKER.CACKET5 ZONDAG a.s. Marktberichten. Vergadering van den Raad op Vrijdag 12 Januari 1934, des avonds kwart over 7 uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; secre taris de heer A C. Roggeveen. Afwezig dc lieer Mr. J. Buiskool. De notulen worden goedgekeurd. De steekgelden. Aan. de orde wordt gesteld de stemming over het voorstel van den beer Mr. Buiskool, betreffende afvoe ring van post no. 22a van de begrooting van het gas bedrijf (storting van het eerder door den raad vastge stelde bedrag door den directeur der gasfabriek wegens genoten steekpenningen), over welk voorstel vorig maal de stemmen staakten. Ook ditmaal staken de stemmen. Voor liet voorstel- Mr. Buiskool stemden de heeren: Van Erp, Van Nu land. Klaver, Orscl en Stam. Het voorstel wordt nu geacht niet te zijn aangenomen. Voorzitter deelt mee, dat er nog een verzoek is in gekomen van den heer Van Barneveld, dat zeer nauw niet de begrooting in verband staat. De heer Van Bar neveld verklaart de oude Openb. School te willen koo- pen voor f:1500.en verplicht zich zijn houten pak huis, dat straks aan den premairen weg komt, af te breken. De heer Van Barneveld had nog meegedeeld, dat het hem zeer speet dat de Baad vorig maal had besloten de oude school af te breken, waarom hij nu nog met dit verzoek komt. De heer Van Erp wil dit punt behandelen als de Baad voltallig is. De heer Van N'nland is daar tegen, de vergadering is tijdig genoeg uitgeschreven en acht het verkeerd te wachten. Spr. noemt verder het bod des heeren Van Barneveld een bod, dat nergens op lijkt. Wel is in de laatste raadsvergadering dat bedrag genoemd, maar dat is door de commissie geschied om de begroo ting sluitend te. krijgen en een bezuiniging te verkrij gen. Dat wil echter niet zeggen, dat dit. bedrag door de commissie is aangenomen als het bedrag waarvoor de school moest worden verkocht Zij schatte de afbraak op f 1500 en f2000.— is genoemd, omdat nog 12000.— schuld op het gebouw stond en daardoor Ged. Staten het besluit gemakkelijker zouden goedkeuren. Het was dus alleen uit een administratief oogpunt be schouwd. Dc grond is veel meer waard. Ten 2e is er steeds geschermd met het zeggen: de oude school moet weg. Verkoopt men het gebouw, dan blijft midden in de gemeente steeds de oude school bestaan en dat. wil spr. niet. Spr. wil de oude school gesloopt en het mooie open terrein gebruiken voor woningbouw. Verder heeft spr. het bezwaar dat ook niet anderen een bod op bet gelxnn. hebben kunnen doen als lir. v. B. liet nu zou koopen. Op deze wijze snijdt men anderen de pas af. r>e heer Van Erp is voor het verkoopen van het ge bouw. al is het dan niet voor dezen prijs. Spr. is het eens met liet praeadvies van B. en W. in deze. De heer Van Nuland wijst er op dat dit reeds in do vorige zitting is beslist en het advies van B. en W. is verworpen. Spr. wil daarop nu niet dadelijk terugkomen. Met algemeene stemmen wordt het verzoek des hee ren Van Barneveld voor kennisgeving aangenomen. Dc Baad gaat nu in comité, omdat wethouder Blaau- boer nog het een en ander over verkoop oude school heeft te zeggen. Tijdens de comitézitting komt Mr. Buiskool ter ver gadering. Te ruim 9 uur wordt de openbare vergadering her opend en wordt door den Voorzitter aan de orde ge steld: Gratificatie en jaarweddeverhooging. In verband met de uitbreiding van werkzaamheden stellen B. en W. voor. voor het jaar 1933 aan den agent der arbeidsbemiddeling een gratificatie te verleenen van f 150 en ingaande 1 Jan. '34 de jaarwedde te bepalen op f 350 als agent der arbeidsbemiddeling en f 400 voor de werkzaamheden verbonden aan de werkloosheids verzekering, een en ander met in achtneming der voor de gemeenteambtenaren vastgestelde korting op de jaarwedde. De jaarwedde bedraagt thans respectievelijk f 200 en f 104. De Voorzitter zegt, dat het geen toelichting behoeft dat de agent der arbeidsbemiddeling met werk over stelpt is. terwijl zijn jaarwedde zeer weinig is ver lioogd, terwijl de agent het werk uitstekend verricht. Van den directeur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling kwam bericht in. dat hij niet kan bevorderen dat de grondslag voor de berekening van de rijksbijdrage in de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling in deze gemeente op een hooger bedrag wordt gesteld dan f 100. Dc heer Van Nuland wil er toch den Directeur op wijzen, dat dc stopzetting van de droogmaking der Zuiderzee en van de werkzaamheden in den Wierin- germéerpolder oorzaak is dat hier een groote toevloed van arbeiders is ontstaan en dat daarom verhooging van de rijksbijdrage zeer noodig is. Medegedeeld wordt dat de directeur dien toestand volkomen kent en er verleden jaar herhaaldelijk over geschreven is. De heer Schoorl heeft met genoegen vernomen, dat het werk door den agent uitstekend wordt verricht en zal dan ook zijn stem aan liet voorstel van B. en W. geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De leges. Van de voorgestelde wijzigingen in de verordening tot heffing van leges vermelden we: voor een vergunning als bedoeld bij artikel 6, le lid, onder a der Woningwet: a. indien de kosten van bouwen, vernieuwen, verande ren of uitbreiden waartoe vergunning wordt verleend, de geheele afwerking inbegrepen, niet maar dan f 2000 bedragen, f 2.50, indien die kosten meer dan f 2000, doch niet meer dan f 4000 bedragen, f 5; idem van f 4000f 6000. f 10 en idem meer dan f 6000 f 15. De heer Van Erp vraagt of onder de in de verorde ning genoemde algeheclc afwerking ook is begrepen liet schilder- en behangwerk en vraagt of dit niet wat overdreven is. Bovendien, hoe moet de controle plaats vinden. De Voorzitter zegt dat de controle door den ge meente-architect moet gebeur en en als er ta.v. de aanneemsom verschil van meening is. zullen B. en W. op het advies van den gemeente-architect af gaan. Den heer Van Xuland is gebleken, dat elders veel hoogere bedragen worden geheven en spr. gaat daar om met het voorstel van B. en W. mee. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De begrooting voor 1934. Ged. Staten berichtten dat op de provinciale bijdragen in de kosten van verpleging van on- en minvermogende tuberculoselijders een korting van 10 pet. zal worden toegepast, eveneens op de provinciale bijdragen in de kosten van het NUverhePrcnderwijs; idem op de provinciale Vip re gen,- ten behoeve van de gemeentelijke wijkverpleglngen. Van den Minister van Onderwijs kwam een circulaire in betreffende de salarisverlaging 1934. Daarbij wordt o.m. bepaald, dat de bestaande crisis- korting vervalt, en vervangen wordt door een blijvende salarisverlaging van 10 pet. De ongehuwden aftrek blijft op 3 pet. gesteld. Het pensioenverhaal voor eigen pensioen van 3 pet wordt door verhooging met 1.5 pet. gebracht op 4.5 pet., en waar de desbetreffende regeling op 1 Januari 1931 niet tot stand kan zijn gekomen, zal in de plaats van dit verhoogd percentage een tijdelijke crisiskorting van 1.5 pet worden ioegepast De door deze circulaires veroorzaakte wijzigingen zijn alsnog in de begrooting verwerkt Het resultaat der becijferingen is, dat op de perso- neele belasting zullen moeten worden geheven 140 op centen. Hierbij is rekening gehouden met verhooging van de retributie van het Electriciteltsbedrijf met f 300 en met verhooging van de retributie van het Gasbe drijf met t 1100, welke verhooging mogelijk is door in voering van het verhaal der pensioensbijdragen. Het verhaal der pensioensbijdragen bedraagt voor de bedrijven gezamenlijk f 1506.41, terwijl voor de verdere gemeenteambtenaren het totaal bedrag is f 3875.94. De heer Schoorl zegt dat in verband met de beslui ten in de vorige vergadering een groot aantal wijzigin gen in de oorspronkelijke begrooting zijn aangebracht en het daarom zeer goed is te excuseeren dat daar bij een paar abuizen zijn gemaakt,. Toch zijn ze van beteekenis en zal spr. ze ter tafel brengen. In de eer ste plaats is de meerdere bate van f 135.J van ver hooging vergoeding benzinetanks niet in de gewijzig de begrooting opgenomen en voorts niet de dekking van de eerste korting op de gemeentefondsbelasting, te weten: verhooging staangelden f800.bezuiniging kosten gemeentcreiniging fSOO.en vermindering post onvoorziene uitgaven f548.79, totaal f2148.79. Een en ander is oorzaak, dat spr. voorstelt om de opcen ten op de personeelc belasting niet op 140 doch op 135 vast te stellen en om een bedrag van f561.29 bij den post „onvoorzien" te voegen. Zonder discussie wordt dit voorstel van den heer Schoorl aangenomen. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld, waarna de Voorzitter een woord van dank brengt aan de be- grootingscommissie voor haar verdienstelijk werk. De rondvraag. Nogmaals de steekpen ningen. Burgemeester stelt voor om geen rondvraag te hou den, maar waar binnenkort weer zal moeten worden bijeengekomen, nu maar naar huis te gaan. Mr. Buiskool wil toch een rondvraag gehouden zien en het woord verkrijgend, wijst spreker er op, dat hij uit de portefeuille heeft gemeend te kunnen opmaken, dat de auaestie van de restitutiegelden van den gas- directeur niet direct bij den aanvang in behandeling zou worden genomen. Spreker kwam nu door omstan digheden te laat ter vergadering om dit agendapunt bij te wonen. Het spijt Mr. Buiskool dat het zoo is gegaan en wenscht deze zaak volledig uitgezocht te zien. Daarom doet spreker het voorstel om deze quaestie door het Ambtenarengerecht te laten uitzoe ken en de gasbegrooting hier geheel buiten te laten. Mr. Buiskool doet het voorstel dat aan den direc teur van het gasbedrijf zal worden terugbetaald wat deze in December stortte, terwijl verdere kwijtschei ding moet volgen. Het Ambtenarengerecht zal dan. als zijnde in deze de hoogste instantie, uitspraak doen. De heer Van Nuland zegt altijd in dit geval aan do zijde te hebben gestaan van Mr. Bruiskool, maar nu zal spreker een uitzondering moeten maken. Dezen weg kan spreker dan ook niet bewonderen en vreest hij voor een échec. Deze quaestie moet langs admini stratief rechterlijken weg worden uitgemaakt, meent de heer Van Nuland. De Baad deed een uitspraak en spreker voorziet een fiasco voor Mr. Buiskool. Mr. Buiskool: Die risico wil ik loopen! Spreker begrijpt niet, dat waar de heer Van Nu land principieel vóór een feit is, de vorm waarin het gegoten is, verschil kan uitmaken. De heer Van Nu land behoeft niet bevreesd te zijn. dat Mr. Buiskool onbeslagen ten ijs zal komen. Afstemmen heeft niet het minste resultaat opgeleverd. .Spreker legt. het nu in een anderen vorm den Baad voor. Indien de Baad zou besluiten dat er niet meer behoeft te worden betaald door den directeur van het gasbedrijf, dan dient hiermee toch met de begrooting rekening te wor den gehouden. Do heer Van Nuland wil hier niet onvoorbereid een besluit nemen, maar zich rustig beraden. Beter vindt spreker het., als Mr. Buiskool zijn voorstel schriftelijk indient, opdat dit voor de volgende vergadering op de agenda kan worden geplaatst. Mr. Buiskool zegt dat het niet in zijn bedoeling ligt om bier te overrompelen en is gaarne bereid een schriftelijk voorstel in te dienen. Niemand verlangt voorts nog hot woord. Om half tien wordt dan de openbare vergadering gesloten. Do Schager Middenstandsvereeniging heeft aan het door de Kamer van Koophandel aan den Minister van Financiën verzonden adres (zie 3e blad, le pag.) inzake het aanmerken van verschillende groot- en kleinhandelaren tot fabrikanten, terwijl hun fabri- cage-afdeeling van zeer ondergeschikt belang is, een adres van adhaesiebetuiging gezonden van den vol genden inhoud: Aan den Minister van Financiën. Ondersteunen krachtig adres Kamer van Koophandel te Alkmaar betreffende fabricage- afdeeling; onderstreepen onbillijkheid: vreezen inkrimping personeel ten einde fabrikant af te zijn en bovendien toeneming werkloosheid. UITSLAG „RODCr-PRIJSRAADSKL. De uitslag van het „Rodo"-prijsraadsel1 uitgeschreven door het Technisch Bureau A Keesman, waarbij naar da kaarsstrekte der in de etalage opgehangen Rodo- larapen geraden moest worden, was, dat dit in totaal 486 bedroeg. Mej. A. de Vries, alhier was er met 485 het dichtst bij, zoodat haar de uitgeloofde Rodo-lamp ten deel vieL RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd, in den loop der maand December 1933 op spaarbankboekjes ingelegd: f 6667.75; en terugbetaald f 10.863.32. Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald f 4195.57. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 5. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal i 700. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. goed. Nu was het de heer D. Raat, slager alhier, die de beste koe kocht van den heer W. van der Oord te Barslnger horn voor den prijs van f 250; het was een pas afge wisselde koe, dus een prachtbeest. De aanvoer was zeer bevredigend. De handel ln kalfkoelen was vlug en duur. De han del geschiedde in den stal van den heer J. Boontjes; het was te koud voor dit soort beesten op de markt De handel ln geldekoeien .was goed, deze worden ook zoo langzamerhand duurder. De handel in vaarzen was vrij goed. De graskalvëren werden duur en vlug verkocht; 50 ets. per kilo geslacht De nuchtere kalveren- werden hee! duur en vlug verkocht; er werden hooger prijzen besteed. De aan voer had grooter kunnen zijn. De heer Kieft van Groot-Schermer had weer aardige hitten aangevoerd; die handel ging wel. De handel in oude slachtschapen was goed, 1420 gld. Jonge vette schapen golden tot 19 gld; de handel was heel goed. De heer G. Dekker verkocht een koppel overhouders, groot 30 stuks, aan den heer S. van der Haagen, voor f14 perst uk, wat een zeldzaamheid Is. Het waren dan ook zeer beste beesten. Dus met de schapen was het over 't geheel gunstig. De handel ln vette varkens was vlug en duurder; de hoogste noteering was 19% ets. De biggen en schrammen werden ook duurder ver kocht; die handel was goed. Op de kippenmarkt was weer aardig drukte, handel goed; vooral geen vermindering in prijs. Dus gezien deze markt was wei in gunstigen zin alles naar wensch verkocht. Laat het zoo doorgaan en nog heter worder.-. Op de stallenmarkt was het weer een levendige be weging. SCHAGEN—UITGEEST. Twee ploegen van gelijke sterkte, die beiden een overwinning willen halen, zullen Zondag a.s. elkaar aan de Loet ontmoeten. Het zal een strijd worden vol spau- ning en verrassingen, een ontmoeting, waard om ge zien te worden. Uitgeest is een watervlugge ploeg, die tot 't bitter einde strijdt met een- onverflauwd en- thpusiasme. Schagen zal trachten een stapje hooger te geraken. Al met al dus redenen te over om een prach tige partij voetbal te mogen verwachten. DE H A.B.O.-BENZINETANK. Vermeldden we eenige dagen geleden dat gevreesd werd dat de 20 000 Liter inhoud hebbende benzine-tank lek zou zijn, proeven, genomen onder leiding van den gemeente-architect hebben uitgewezen, dat deze vrees ongegrond is geweest. De tank is geheel in orde ge bleken. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. P. Rezelman. thans te Amsterdam, slaagde aldaar voor het doctoraal examen in de geneeskunde. De Januari-vergadering van de afd. Schagen van het N.O.G. was gord bezocht. De voorzitter, de heor v. d. Laan, te Dirkshorn, opende de vergadering met een hartelijk welkom. Daarna gaf hij' een overzicht over het jaar 1933 en kenschetste dit jaar als een jaar day ons diep getroffen heeft. Ons openbaar on derwijs in 't algemeen, en dat in ons ressort en het aangrenzende hebben de slagen van de ongunst der tijden sterk gevoeld. Eten tricot einde! Werden nog niet in de laatste maand van het jaar vier kleine scholen gesloten? De Langeroizer school met haar 40 leerlingen, de scholen in Haringhuizen, Valkkoog en Eenigenburg werden opgeheven. En dit op bevel van personen, die wij steeds als medestrijders vo>r dc openbare school aan onze zijde vonden. Zijn wij misschien kortzichtigen? Maar wij voelen het als een onrecht, de openbare school aangedaan, dat alleen zij de slagen moet opvangen, terwijl de bizondere school, dank zij de zoo hoog geroemde pacificatie, niet wordt aangeraakt. Is het wonder, dat er verbit tering komt onder de voorstanders van het openbaar onderwijs, temeer omdat de redenen, opgegeven voor de niet opheffing der kleine bizondere scholen in geenen deele steekhoudend zijn. Triest ook is het uitzicht voor de jonge collega's, die geen kans hebben om ergens geplaatst te wor den, nu het aantal wachtgelders door dp opheffing der scholen benauwend groot wordt. Geen lichtje is er voor hen aan den horizon Zoo is er rondom een dik ke, ondoordringbare duisternis en geen wonder mag het heeten, dat velen bij de pakken gaan neerzit ten of zich in hun burcht van cynisme hebben'te ruggetrokken. Gaarne zou ik, aldus de voorzitter, een opgewek- ten toon hebben laten hooren, maar ik kan dat niet. Slechts één ding stemt tot vreugde: het ledental on zer yerccniging en dat van onze afdeeling neemt ge stadig toe. Dat sterkt ons en manmoedig zuilen we 1934 tegemoettreden en trachten de openbare school die plaats te geven, die haar in de samenleving toe komt. Na de lezing der notulen deed de voorzitter de rac- dedeeling, dat er hooger beroep is aangeteekend te gen de opheffing der scholen in Valkkoog on Eeni genburg. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wc aan. dat het ledenaantal op 1 Januari 02 bedroeg, dat er 11 vergaderingen gehouden werden en ver schillende zeer belangrijke onderwerpen op onder wijs- en organisatiegebied behandeld werdeg. Een der leden had op de vorige vergadering ter sprake gebracht, dat het meermalen gebeurt, dat kinderen, die naar 't voortgezet onderwijs gaan, daarvoor minder geschikt zijn. De ouders ondervin den de teleurstelling, dat die kinderen reeds in de eerste klas U.L.O. niet verhoogd kunnen worden. Het zou zoo wenschelijk zijn, dat de ouders zich in verbinding stelden met de onderwijzers der la gere school voor zo hun kinderen naar do U.L.O. zenden. Men had zich nu in verbinding gesteld met het hoofd der U.L.O. school te Schagen. die er wel iets voor gevoelde om te trachten gezamenlijk een regeling te treffen, waardoor een betere overgang verkregen zou worden. Een dergelijke bijeenkomst zal nu te zijner tijd gehouden worden. De vergadering in Februari zal weer op Woens dagmiddag gehouden worden, waar, indien dit mo gelijk is, de heer Loggers, burgemeester van Bar- singerhorn, een lezing zal houden, terwijl in Maart het hoofdbestuurslid, de heer Krabbendam, een rede zal houden. Ten slotte werd door den heer Elzer een lezing ge houden over de Nedcrlandsche taal, die zeer in den smaak der aanwezigen viel. Met een woord van dank aan den spreker en aan de aanwezigen voor hun opkomst sloot de voorzitter de vergadering. „De Witte Non", het filmwerk, dat deze week in Theater Royal draalt, behoort ongetwijfeld tot die wer ken, welke een extra vermelding verdienen. Angela Chiaromonte, de Witte Non op voortref felijke wijze vertolkt door Helen Hayes, is de dochter van een Italiaanschen prins. Zij heeft een rustige jeugd gehad onder het strenge toezicht van haar vader en haar gouvernante en weet niets van de wereld bulten het paleis, waarin zij geboren Is. Van haar moeder heeft zij een zeker verlangen naar avonturen geërfd. In haar leven komt een jong en vroolijk luitenant, Glovannl, en wel op het punt, dat zij met een rijken man van adel in het huwelijk zal treden. ^Giovanni is ingedeeld bij het vliegercorps en na kor ten tijd wordt gemeld, dat zijn toestel omlaag gevallen is. Angela, die beloofd heeft op hem te zullen wachten en hem te trouwen naz ijn terugkomst uit den oorlog, ziet door dit bericht haar laatste Interesse ln de wereld verdwijnen. Zij gaat in het klooster van de Witte Zus ters en na eenlgen tijd legt zij de eeuwige gelofte af. Giovanni, die op Oostenrijksch gebied omiang ge stort is, is liefderijk opgenomen door een boerenfamilie en als hij voldoende hersteld is. om de reis te kunnen aanvaarden, probeert hij Italië weer te bereiken. Hij •wordt evenwel gevangen genomen en in een krijgsge- Een nieuwe pijnstiller in een' nieuwen vorm Een vinding van Apotheker Dumont die geneeskrachtige sloffen op zoodanige wijze samenvoegde, dat daaruit ontstond een uiterst veelzijdig werkend middel, dat snel pijnen stilt en toch onschadelijk is. Bovendien zijn het géén harde tabletten, doch fijn en daardoor dadelijk oplossend poeder dat omgeven is door een smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft niets! 1. 10 tellen onder water houden 2. don ochter op de tong leggen 3. doorslikken mot 'n teug wator Slechts 50 cent per buisje van 12 stuks! "AKKERTJES" werken verrassend snel bijt Hoofdpijn, Migraine, Zenuw pijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheu- matische pijnen, Vrouwenpijn en bij gevatte kou, Griep, en*. Volgent recept Apotheker Dumont nvT- "AKKERTJES' vangenenkamp opgesloten. Na langen tijd slaagt hij er in hier uit te ontsnappen en zijn vaderland te berei ken. Als hij verneemt, dat Angela in het klooster der Witte Zusters is, brengt hfj haar een bezoek en probeert haar te overtuigen, dat zij haar gelofte afgelegd heeft, toen zij dacht, dat hU dood was, doch nu hij teruggekomen is, hiervan ontslagen kan worden. Doch zij weigert hem te volgen. Onder een voorwendsel weet hij haar naar zijn kamers te lokken, doch wederom biedt zij tegenstand aan zijn overredingskracht. Hij brengt haar terug naar het klooster en even nadat hij dit verlaten heeft, vindt er een lucht-bombardement op de stad plaats en Glo- vani wordt zwaar gewond. Hij wordt het klooster bin nengedragen en sterft kalm, terwijl Angela hem tot het laatste moment bijstaat. De Telegraaf schrijft o.m.: Deze film heeft uitmuntende persbeoordeelingen gehad. ...de atmosfeer waarin zich hee! de reeks van vreugd dige en droeve gebeurtenissen afspeelt Is vol van stille poëzie; de locale Italiaansche kleur Is vaak voortreffe lijk getroffen, en heel de film bezit een groot harmonie van spel, techniek en stemming. De acteurs zijn voor het meerendeel brillant: men ziet een zeer bekorende en lieve rol van Heien Hayes die men zich uit de soortgelijke entourage van den „Farewell to Arms", her innert. een knappe, sterke figuur van Clark Gable. een strenge en nobele gestalte van Lewis Stone, benevens zuivere, opvallende rake karakter rollen van Loulse Closser Hale en Edward Aruold. En zoo bezit dit alles, met ziin leed on zijn verloren hoop. zijn droeve en vcr- geefsche worsteling om een geluk, dat uitblijft, zijn be rusting en zijn weemoed en ontroering en smart, die U zeer zeker treffen zal: in zijn speciale genre is de ..Witte Non" een prachtige volmaakt-geslaagde film geworden. Terrein Loet. Aanvang 2 uur. EaHRV-aiJNTl SCHVGHN. 11 Januari 1934. Aangevoerd: 50.000 klpicren-. 52—54 Kg f 3.30—3.60, 35—57 Kg f 3.50-3.80, 58-00 Kg f 3 70—4, 61-03 Kg f 4.10—4.40, M-^7 Kg f 4.10—4.50, klein f3; alle» per 100 suks. HOORN. 13 Jan. 5 stapels kleine fabriekskaas f 21.50, 1 st kl. boeren kaas f 23; totaal aangevoerd 6 stapels, wegende 5316 Kg. Handel vlug. W ARMENHUIZEN, 11 Jan Aangevoerd: 62400 Kg. roode kool 3e kw. f 1.803.80, 2e kw. f 1.60—3.10, 16300 Kg. gele kool le kw. f 2—2.70. 2e kw. f 1.50—1-90, 39400 Kg. D. witte kool le kw. f 3.50 I. 2e kw f 282-3.60, 5530 Kg uien 3.303.40, drielingen f 1.20, grove 1 2.80—3. NOORDSCHARWOUDE, 11 Jan. Aangevoerd: 7700 Kg. uien f 3.30—3.50, drielingen f 1 —1.20, grove f 2.70—2.S0. 500 Kg. kroten f 1.60, 102600 Kg. roode kool f $—4.30. doorschot f 1.603.50, 50200 Kg. gele kool f 1.60—2.90. doorschot f 3.50—2.20, 36000 Kg. D. witte kooi f 3.10—3.90. doorschot f 3—3.60. H3LDERSCHS EIECtVEILING. 11 Januari 1934. Aangevoerd 12659 kipeleren 48—01 Kg f 3.20—3.40; 52—04 Kg f 3.303.50. 55—57 Kg f 3.50—4. 58-60 Kg f 3.604.20, 61—63 Kg f 4.20—4,30; 64 tot 67 Kg 4.50 tot 4.60; kleine ele:en f 3.20 BFjOEK OP LAXGEXDIJK 12 Januari 1934, Aangevoerd: 180CO Kg. roode kool f 1.90—3.60; 30000 '<S gele kool f 1-40—2.70 2CC00 Kg. Deensche witte i 1.604; 2CCC0 Kg. uier.: gclo uien f 2.603.30; idem drielingen f 1.20-1.50. NCDRJ>SOH\JtWOUDE, 12 Januari 193-1. Aanvoer: 7500 Kg. uien f 3.20—3.50, drielingen f 120 d.30. grove f 2.70—2.S0; 200 Kg peen f 3.70; 93600 Kg. roede kool f 1.90—4,20. 2e soort f 1.70—8,70; 41300 Kg gele kool f 1.40-2.70^ 2e soort f 1.40-1,90; 54000 Kg. Deensche witte kool f 3.10—4.10, 2e soort f 3—3.50, WAiRMENHUIZEN, 12 Januari 1934. Roode kool. le kw f 1.80—3.90, kw f L70—3.30; gele kcol le kw f 2—2.50, 2e kw f 1.50—1.90; Deensche witte kool le kw f 3.50—3.90; uien f 3.103.20, grove uier.- f 2.70—2.S0. Aanvoer: 55900 Kg roode kool, 12000 Kg gele kool 4600 Kg. D. witte; 3625 Kg. uien. ALKMAAR, 12 Januari 1934. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 519 H.L.'s aangevoerd als: 51 HL voertarwe f 4—5-25; 133 HL gerst chev. f 4.755- 177 *IL haver f 5.50—7; 33 HL. boonen, waaronder, bruine f 9—12, citroen f 9 —13; duiven- f 8.50—9, wite f 16; 15 HL r osterdzaad (geel) f 12.50—12.75; 16 HL kar wijzaad f 28.80—30, 18 HL blauwmaanzaad f 17.50; tuinbooner. f 5; 76 HL erw ten. w.o. groene (groote) f 10—10; grauwe f 17—35; vale f 2423 alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR 12 Januari 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 42 stapels, wegende 540C0 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: Fabriekskaas: 38 stapels kleine f 21, 2 stapels Commisie f 21.50. Boerenkaas: 2 stapels kleine f 21. Al-le3 met rijksmerk. Handel goed. AMSTE1RDAM, 12 Januari 1934. Aardappelen: Zeeuwsche benten f 4—4.25, idem hl. f 4—4.25; idem eigenheimers f 3—3.10, IJpolder eigen heimers f 2.20—3; idem Bevelanders f 2.903 per 70 Kg. Andijker muizen f 4-4.20 Anna Paulowna Zand 5.50—6; Boverw. zandrardapclcn f 550—6; Hillegom- mcr zandaardappelen f 5.50—6; Drentsche eigenhei mers f 5o.20 per 100 Kg.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6