Een kans, die nooit terugkomt Ingezonden stukken. S u't de OM GEVING Predikbeurten. Kort verhaal L S Velen in Schagen tal hot bekend rijn dat er reeds eenipon tijd te Schagen pogingen worden aange wend om werkzaamheden, altijd verricht door Scha ger personen, dit to laten doen door personen builen Schagen woonachtig. Wat is het geval? De Banken: Hoornsehe Crediet- en Kffcctenbank. de Rotterdamsche Bankverecniging de Lange en de Moraaz cn Noord Hollandseh Land- bouwcrediet, welke altijd hun wissels hebben laten Innen door tusschenkomst van een Schager kantoor, sturen thans hun eigen wisselloopers uit Alsmaar; alleen de Twentsche Bank doet hier niet aan mede. Laten wij duidelijk personen van zaken onder scheiden; vele van onze zakonmenschen sluiten in buitengemeenten dat daar niet mag worden gele verd. want hier is dit. dar.r weder een ander besluit genomen. Het moet uit eigen gemeente komen, waardoor ook Schager kooplui nooit daar aan leve ren toekomen. En wat zien wij nu hier gebeuren? De Banken te Alkmaar, geen genoeg werk hebbende voor hun eigen wisselloopers, trachten nu hun menschen aan bet werk te houden door ze naar Schagen te zenden. Hier is een roeping voor den Schager Middenstand om als één man hoog te houden: Koopt in Scnagen. Het gevleugelde woord, wat met de laatste (eesten op diverse plaatsen zoo duidelijk was aangebracht; bier als één man palstaande. anders behoeven der- Selljke leesten in Schagen niet meer te worden ge- ouden, hebben deze geen reden van bestaan. Onder dank voor de plaatsing, Hoogachtend. EEN ZAKENMAN. Schagen. 23 Jan. 1934. Dat de geachte inzender don betrokken kassier wil helpen in zijn strijd legen dc verschillende ban ken is zijn goed recht, muur de motieven waarop hij dit doet en het commentaar dat hij er aan verbindt, lijkt ons al heel onjuist HU schrijft dat het eon roeping is voor den Schager Middenstand om hoog te houden: Koopt in Schagen! en als wU niet als één man pal staan voor dezen kassier, heeft dat woord geen reden van bestaan meer. Laat ons de zaak toch zuiver houden en niet waar, dan zal een ieder met ons erkennen dat het koopt in Schagen bij feesten en tentoonstellingen juist het parool is waaronder wij Schager winkeliers dc bui- tenmenschen daartoe trachten te brengen, nl. om in Schagen te koopen. Onze winkelweek'eesten hou den wij om de omgeving naar Schagen te likken, die bezoekers te toonen dat wij concurreeren zoowel in kwaliteit als prijs en daarbij klink bet: koopt in Schagen. En juist omdat wij zelf pogen op deze wijze de mcnschcn van elders in Schagen inkoopen te la ten doen, daarom past het ons niet als Schagers om sis t ware een boycot uit te spreken tegenover wat op hun beurt in Schagen wat tracht te verdienen. Wat zou Schagen zijn als het geen omgeving als afzetgebied had? Wat b.v. een houthandel als des heeren Krimp, om nu maar eens een sprekend voor beeld uit velen te noemen, als er voor deze Schager firma geen buitengemeenten waren? En daarom ook hier in Schagen niet dat funeste dorpschauvinisme: alles voor Schagen Of wij het dan gewenscht achten dat Schagen- zelf zooveel mogelijk buiten Schagen koopt? Wij kennen feiten genoeg in deze die zeer verkeerd zijn en als de Schager Middenstanders, die zelf steeds de mond vol hebben van koopt in Schagen (zoolang het eigen artikelen betreft), eens een hel om hun hals droegen voor wat ze elders kochten en evengoed in eigen gemeente hadden kunnen krijgen, dan verging je hooren en zien in Schagen van het lawaai dat deze bellen zouden maken Zelf» plaatselijke vereeni- gingen ontzien zich niet hun benoodigdheden van el ders te laten komen. Dit alles heelt ook onze sym pathie niet, ofschoon er geldige motieven kunnen zUn om elders te koopen, maar men beperke het zoo veel doenlijk, want men moet begrijpen dat men door elkaar te steunen, zichzelf steunt Maar om als 't ware, zooals de geachte Inzender wil, een georganiseerde beweging in Schagen in het leven te roepen, om Iets te weren, wat van buitenaf hier zaken komt doen kunnen wU niet an ders zien dan het omhalsbrengen van eigen zaken principe. SIST M A ART ES - ST. MAARTEN. (Stroet.) Dinsdag vergaderde do tuinbouwvereeniging „Groen teteelt", ten huize van den heer K. Wit Voorzitter opende met een toepasselijk woord. Hierna lezing der notulen cn goedkeuring. Aan den Plantenkundigcn Dienst werd een subsidie van f5toegestaan. Hierna lezing jaarverslag, hetwelk in tegenstelling met alles wat de bouw- cn tuinderij betreft, optimis tisch was gesteld. Uit dit verslag bleek, dat 4 ledon de vereeniging hadden veriateen en deze nog bestond uit 72 leden. Uit do rekening stipten wij aan een ontvangst van f 248.89%, ccn uitgaaf van 1215.10, saldo f 33.79%. dus nog oen batig saldo, maar dit werd teniet gedaan door de mededecling, dat de salarissen nog moesten wor den betaald en alsdan een tekort ontstaat groot *21.20. Volgde verslag van de gehouden algemoene verga dering, door den heer L. Harten. Bij behandeling vaststelling salaris zijn deze ge bleven zoo ze waren. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende hee ren D. Swart, L. Barten en G. Bijpost allen herkozen, •venzoo de heer C de Geus, als lid van het Centraal Bestuur. Punt 10. Bespreking Zetkoolregeling. Dit punt zal spoedig even berucht zijn als het punt „op bon verkoopen", daar men ook hier steeds haken cn oogen ontmoet en men als oplossing hiervoor aan een po litieverordening denkt. Voor dezen keer wil men het echter nog eens pro- beeren. door aan de zustcrverecnigingcn een schets kaart dezer getroffen regeling tc doen toekomen, met verzoek in haar vergaderingen hierover een bespre king te houden cn voorts om de namen van onwillige personen bekend te maken. Punt 11. Voorstellen voor de algemeene vergade ring. De heer C. Kroon stelde voor om als punt van be spreking daarvoor op te plaatsen, dat hij het veilen no. 1 het recht had zijn product op tc houden. Dit vond algemeen bijval, doch daar het bestuur meende dit beter met het dagelijksch bestuur der veiling te kunnen bespreken, werd dit goedgekeurd. De heeren R. Bijpost en C. Kroon brachten in be spreking het lastige vastleggen van schuiten in de, veilinggoot. Zal aldaar eveneens besproken worden. De heer P. Breed zag wederom gaarne dat bespre king gocderenboycot ter veiling op dc agenda werd geplaatst, welke doorvoering hij noodig oordeelde, daar dit de ecnigste steun tegen een goed willende bouwer en minder goed willende hypotheekhouder was. Na stemming kreeg dit meerderheid, dus komt het op den beschrijvingsbrieL In verband met het hoogo veilingspercentago, be- noodigd voor liet veilingshuishouden, stelde de heer C. Groet voor, om het percentage te veriagen cn hier voor een sncczen-belasting in te voeren, dit met het oog om do veiling niet van haar aanvoerders te he rooven, dio naar oen goedkoopcre gelegenheid zouden overloopen. Na gehouden stemming verkreeg het meerderheid, dus ook op den beschrijvingsbrief. Varia. Be heer C. Groet bracht in bespreking de wijze welke de ontvanger der directe belastingen toe past ten aanzien van en bij het innen van verschul digde belasting. Hiervoor wordt het betaalkan'.oor ge spannen cn zoo komt het voor dat een doodarme drommel noodgedwongen wat groenten veilt voor een weinig huishoudgeld en bij den betaalmeester komen de, aldaar hoort dat de belasting het al reeds heeft opgeslokL De algemeene gedachte was dat de ontvanger In dit district of rayon wat al te veel op de letter was cn niet genoeg doordrongen van den nood alhier gele den, zoodat ter bevoegder plaatse verzocht zal worden om een soepeler toepassing in deze. Hierna volgde sluiting. LAS GESRIJK Naar wtj vernemen, zal het concours van den Noord- Hollandschen Zangersbond dtt JaaY te Bergen worden gehouden in „De Rustende Jager" en wel op 27 Mei en 8 Juni as. Woensdagmorgen keerden de ln de Wlerlngermeer te- werkgestelde wcrkloozen weer van hun werk terug, daar zij tengevolge van de vorst het grondwerk niet meer konden verrichten. ZURE Naar wtj vernemen, tal het nieuwgebouwde Zee-Kleu terhuls te Petten van de Vereeniging „Trein 8.28" op Zaterdag 10 Februari aa. worden geopend. T ZAND. Men deelde ons mede, dat de heer A. C. W. Berkhout te Warmond is benoemd tot kapelaan bij de RK. Pa rochie alhier. DORKLFE verdiepte zich ln het ochtendblad cn las met een bedwongen zucht, dat ln het Grand Hotel o.a. was afgestapt de zoon van den grooten bekenden groot-industrieel Or- til. uit Kopenhagen. Ach. als men in het Grand Hotel woonde, wat een kans zou men dan maken! Maar ze woonde in een tweede rangs hotel, cn bracht haar weken, haar verdiende vacantie, door, als kan toormeisje, jaloersche blikken gadeslaand naar iedere vrouw, die er luxueuser vacantie-genoegens en toilet ten op nahield. Hetgeen niet bepaald een ontspanning kon worden genoemd. Doch welk een verrassing wachtte haar, toen ze in het hotelletje kwam- Een brief van Myra, haar beste vriendin, manne quin aan een grooto modezaak. In haast schreef Myra het volgende: „Ik moet voor de zAak naar jouw had plaats. in het Grand Ho tel als groote dame rondparadeeren ln de toiletten der zaak. On der den naam Gravin VVots uit Boedapest! En fin. je weet wel do ge wone reclame methode. Het maakt nu eenmaal meer effect wanneer een gravin bepaalde toil- letten draagt dan een beroepsmannequin. Maar nu komt de kink in de kabel, ik zou zóó dolgraag met kennissen mee gaan op een boottocht. Wil jij niet in mijn plaats gaan en de toiletten tentoonstellen in het Grand Ho tel? Geen haan zal er naar kraaien. Wij zijn even groot, allebei blond, en jij bent mooier dan ik. Je zult succes hebben de firma is tevreden al.; ze maar haar bestellingen krijgt. Er is een kamer besteld cn alles is al in orde. Telegrafeer je antwoord en ga, als je wilt, er dadelijk heen. zoodra de koffer met costumes aangekomen is. Voor je gemak zal ik er nog een lijstje met raadgevingen er bij doen. Doe het, hè. want er is een jongeman op de boot en je begrijpt! Ik snak naar een huwelijksleven. MYRA". Dorolee staarde neer op den brief, met wild klop pend hart. Ze verkeerde in grooto opwinding. Voor haar beteekende dit aanbod niet alleen de mogelijk heid van een ongekende weelderige vacantie. doch óók de gróót e kans, dat ze ooit in aanraking kwam met den inillionnairszoon, nu zou ze misschien de kans krijgen om een rijk huwelijk te doen. Daarentegen was er slechts ook een jongeman in haar lever, gekomen, dien ze pas kort geleden had leeren kennen, door een toeval. Ze wist mot veel van hem. maar hij was er achter gekomen, waar ze de vacantie doorbracht cn had haar geschreven, dat hij binnenkort ook kwam. Dorelee zot zoo wel een uur to peinzen. Toen stuur de ze het telegram. Don volgendon morgen kwam do W I E RlNGE S Ons werd vermeld dat zoo hier en daar, des nachts nogal eens wat wordt vermist. Van de gevallen is echter geen aangifte bij de politie gedaan, dus kunnen als officieus worden beschouwd. Om dit kwaad tegen te gaan is het toch wenschelljk, om de goede orde te herstellen, dat er kennis van wordt gegeven. Benoeming. De heer J. Brands te Den Oever, ln dienst van de Zuiderzeewerken, onlangs op wachtgeld gesteld, Is thans aangesteld als ambtenaar aan het kantoor van Re gistratie en Domeinen te Leeuwarden. Voor de be trekking hadden zich niet minder als 234 sollicitanten aangemeld. Simultaan seance. De bekende hoofdklasse speler uit Den Helder, de heer K- Geus, heeft Dinsdagavond ln het clublokaal van W.S.C. een simultaan seance gegeven, wat voor W.S.C., hoewel 14 partUen van de 18 werden verloren, of opgegeven, een succesvollen avond genoemd kan worden. Voor een vereeniging, die nog geen jaar bestaat met het mcerendeel leden, die nog over een zeer kor ten sohaakcarrlère beschikken, mag het een prestatie genoemd worden, om een sjnsler van de klasse, die de heer Geus ls. van kwart voor acht tot ruim twaalf uur bezig te houden. Alvorens een aanvang werd gemaakt met de partijen, werd de heer Geus met een hartelijk welkom aan de club voorgesteld door den heer B. G. Zanstra, voorzit ter van W.S.C., die hoopte, dat het zoowel voor den heer Geus als voor de leden van WAC. een prettigen en leerzamen avond zou worden. Hierna begon de heer Geus zijn rondwandeling langs de borden (er waren er 20 opgesteld, waarvan er 18 be zet werden.) De zeer gevarieerde openingen, die de heer Geus maakte, werden vrij vlot beantwoord, en om pl.m. 10 uur pas vielen de eerste slachtoffers, tot dat uur speel de de heer Geus in een normaal tempo, waarna hU Iets vlugger begon te spelen. Om kwart voor elf kreeg hij zijn eerste en eenigste verloren partij te boeken tegen den heer Steging, deze speler, die in competitie van W.S.C. op een der bovenste plaatsen van de ranglijst staat, was het dus gelukt te winnen en mag een wel verdiend compliment ln ontvangst nemen. koffer en In den loop van den middag stapte uit een auto een elegante vrouw, gravin VVots, een betoove- rende verschijning in haar aparte reis toilet Dien avond irok in de eetzaal, waar toch verschel- deno goedgekleede vrouwen aanwezig waren, een jonge vrouw de aandacht die alleen aan een tafeltje dineerde. Het was niet slechts het prachtige avondtoilet dat opviel, neen, de vrouw zelve was mooi en bijzonder knap. Geen wonder, dat al spoedig de heeren allerlei pogingen in het werk stelden, met haar nader ken nis te maken. De jonge Ortll, een wat fatterig Jongmensch, dat een gcaffectecrd-gebrokeu taaltje sprak, maakte haar opvallend het hof. Men zag hen samen aan het strand, waar ze alle dames de oogen uitstak met haar strand- pyamas, badpakken en mantels en het gebeurde ©eni ge malen, dat Dorelee een jongeman zog. welke blijk baar haar wilde groeten wilde aanspreken. Doch haar wedergroet was zoo koeltjes, dat hij er van af zag. Men zag Ortil en Dorelee samen thee drinken, sa men dansen. Altijd was zij mooi en elegant. Eenmaal zag Dorelee din man hij heette Jack Smith en kwam haar erg gewoon en onbelangrijk voor, nu ze op het punt stond een millionnairszoon te veroveren in een dancing in gezelschap van een jong meisje, dut ze kende uil haar vorige hotel. Dorelee had toen wel eens met haar gesproken Het was een kleine typiste, die de prijs had gewonnen met het typen bU een wedstrijd, en die zich nu de luxe kon veroorloven even eenigo weken in dit ho tel te verblijven Dorelee leefde in de zeven hemelen. Het was dui delijk. dat het slechts een kwestie van tijd zou zijn of Ortil zou haar ten huwelijk vragen En toen Den achtsten dag was het In het Grand Hotel. Dorelee zat aan haar ontbijt, op het balcon van haar luxueuse kamer en droomde van een tijd die heel nabij leek waarin ze altijd in zulk een luxe kaïner en appartementen enz. zou hebben, toen klopte de hoteleigenaar aan en deelde ondor excuses mede, dat er iemand was. een inspecteur van politie. „Het spijt me zeer, dat men U komt lastig vallen", zei de directeur, „doch er is iets heel pijnlijks ge beurd. Er is gebleken dat de zoogenaamde Ortil heeiemaal niet Ortil heet. maar een avonturier is, die zich maar uitgaf voor den zoon van den beken den groot-industrieel Hemel, scheelt U iets?" Dorelee bad een glas water noodig om bij te ko men. Toen kwam de inspecteur en wilde inlichtin gen bij haar vragen, over den gewaanden Ortil. Ze moets toen bekennen, dat. ze niet Wots heette, dat ze evenmin gravin was. Alles kwam aan het jicht, doch daar ze nlet9 strafbaars began had, kreeg ze den raad, liever direct te verdwijnen. Diep rampzalig reisde Dorelee dien avond nog naar huis, na een telegram aan Myra te hebben verzonden. Toen ze een week later om twaalf uur een vluchtige lunch gebruikt had in de buurt van haar kantoor, terwiji ze in een krant las, viel haar blik op een bericht onder een foto: „Millioennairszoon trouwt typiste!'' Dat was Jack, met de kleine typiste uit het hotelletje. Er stonden eenige «-egels bij: „Millionnairszoon, beu van bet luxe leven, bracht oen eenvoudige vacantie door in een goedkoop hotel letje en vond er de idylle van zijn leven!" Dorelee, die anders een gezonde eetlust had, keer de naar kantoor terug, zonder een brok door haar keel te hebben gekregen. PAUL EWOUDS. Om kwart over elf waren 14 borden afgevallen, waan van er 11 door den heer Geus waren gewonnen, 2 nv mlse en 1 verloren. Van de overige 4 maakte C. C. Bak ker nog de mooiste kans, en deze speler heeft ten slotte het genoegen mogen smaken dat remise werd geboden. Om even voor twaalf uur was deze zeer interessanto seance afgeloopen, 14 partijen werden door den heer Geus gewonnen, 3 remise, tw. J. de Ruiter. S. Minnes en C. C. Bakker, en 1 verloren partij tegen G. Steging. De heer Geus., die dus ruim 4 uur bezig waa geweest was in het geheel niet vermoeid, hij was verheugd dat hem zoo goed partU waa gegeven, voor een 1-jarige vereeniging en heeft gezien dat er verschillende scha kers tusschen zitten, die sterk spelen. Ook de heer Polle, penningmeester van „Morphy" uit Den Helder, die den heer Geus vergezelde, sprak zijn bewondering uit voor de prestaties van W.S.C., en zin speelde al op een driebords-competltie. Helder, Anna Paulowna en Wlerlngen. Er waa voor dezen bijzonderen avond ook nog eenige publieke belangstelling, wat goede teekenen zijn. W.S.C. heeft met het organlseeren van dezen avond veel eet Ingelegd. HOOG TV O l' D AARTS WOUD. Zondag en Dinsdag gaf de gymnaatlekvereenlging O- K.K. hare jaarlijksche uitvoeringen. Beide avonden was de opkomst uitstekend. Disdag waren de ouder» en vrienden van de kinderen present Voorzitter Glaa heette de aanwezigen welkom. Het deed hem genoegen dat de opkomst zoo groot was en dat hij zooveel oude bekenden in de zaal zag, want dit geeft aan de ver eeniging de ateun. Afgegaan op wat de lieders zich voorstellen, wacht ons een mcole avond. Met deze woorden werd geopend. Vooraf had de opmarach reed» plaats gehad en het waa wel te zien dat de vereeniging nog steeds groeiende la. Het tooneel was propvol. En toen aan het werk, alles vlug, ordelijk en netjes. Zoo wel de vrije oefeningen als die aan verschillende werk tuigen werden keurig en correct uitgevoerd. Wij willen geen uitzonderingen noomen. wetend dat leder gaf wat hij kon geven. Vol afwisseling was het programma, waarvoor mej. Appelboom wel zorgt. Spelletjes, sprint- oefeningen, electrisch knotszwaalen, verschillende dan sen. bijna alle in gepaste kleedij. dit werkt ten goede om een moolen avond er van te maken Een lachnum- mer was zeker de ouderwetsche kermlsdansen ln de costuum» van vroeger Na een daverend applaus werd dit nog eenmaal herhaald. Drie dames gaven nog een voordracht, n.1. Werkstaking onder de dienstboden, ge volgd door een straatjongen, door een dame. Ook deze werd goed uitgebeeld. En zoo al met al heeft de gym nastiek vereeniging ona weer een genotvollen avond gegeven. ZONDAG 28 JANUARI. NED. KERV. GEMEENTE. Schagen nam. 7 uur, Ito. Eikema Jeugddag. Extra Collocte. Barslngerhorn, geen dienst St Maartensbrug, voorm. 10 uur, Da. Eikema. Burgerbrug, zie 8t Maartensbrug. Callantsoog, geen dienst Oudesluls, voorm. 10 uur, Da Witkop. Petten, geen dienst Schagerbrug, zie Oudesluls. Huisduinen, nam. 7 uur, D». Vorstman, Julianadorp, geen dlenat Wlerlngerwaard voorm. 10 uur Da Tlnholt, Beve®» tlglng Kerkeraad. Sint Maarten, nam. 7 uur De. Tlnholt Anna Paulowna, voorm. 10 uur de heer H, Smit vah Enkhuizen. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Baar. Oude Nledorp, nam. 7 uur. Da Van Baaien. Winkel, voorm. 10 uur, Da Van Dijk. Bevestiging Kerkeraadsleden. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Hlppolytuatooef, vooim. 10*4 uur, Da Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Aartswoud, voorm. 10 uur. Da Rijkx. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Da. Loa Dlrkshorn voorm. 10 uur Ds. de Leeuw, Onderwerp! Rekenkunst Noordacharwoude, geen aamenkomst Wannenhuizen, geen samenkomst DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barslngerhorn, geen dienst Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Da R. van der Veen. Nieuwe Nledorp, Vertoeving. Hippolytuahoef, geen dienst EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur de heer Ooms v. A'dam- Nam. 5.30 uur de heer Ooms Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3H uur, de heer Boon. Hippolytuahoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen, Langerels (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur Da R. Bak ker, van St Panera». VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 3 uur, de hee* H. J. Koning van Den Haag. Zaterdag 3 Febr., nam. 4 uur Kindersamenkomst door Zr. G, Meijer, in de zaal. THE STAR OF HOPE MISSTON- Julianadorp, voorm. 10 uur de heer Ph.'Lootf. Nam. 7 uur de heer Ph. Looij. .464e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 8de klasse, 7de lijst Trekking van Woensdag 24 Januari 1934 Hcoge PrUzen 15000.19448 1000.— 220 2.V7 3907 11512 15400 20687 400.— 313 5273 6329 8708 0572 200.— 713 14485 16393 17C48 19828 100.— 1151 ?647 5694 8781 10105 10661 11751 14556 14011 15885 18041 20011 20832 Prijzen van 70. 75 144 173 176 292 538 622 657 770 803 1099 1185 1244 1365 1524 1557 1686 1751 1808 1820 1853 1947 1987 2008 2114 2415 5747 2763 2824 2861 2933 2347 2954 3143 3272 3317 3369 3490 3568 3601 3608 3711 3800 3906 3940 4160 4163 4186 4222 4542 4207 4915 4919 4923 5017 6088 5129 5421 5585 5615 6687 5870 5677 5713 5714 5810 5919 5923 5983 6176 6249 6394 6438 6502 6742 6942 69S6 7043 7296 7337 7400 7450 7574 7587 7684 7974 8045 8113 83o4 8419 8451 8618 8673 8696 8722 9013 9057 9124 9227 9229 9266 9279 9428 9440 9445 9148 9465 f634 9797 9814 9923 6999 10014 1C022 10318 10381 10551 10682 10703 10829 10847 10970 10981 11061 11172 11472 11702 11886 11889 11917 11951 11972 11982 12036 12093 12144 12112 12182 12460 12515 12573 12585 12608 12633 12646 12675 12754 12797 12393 129.^6 13032 13100 13113 13243 13375 13448 13584 13674 13915 14122 14152 14175 14203 14295 14407 14417 14507 14555 14612 14641 14747 14815 15220 15227 15230 15337 15361 15187 15529 15670 15768 15774 15839 15862 15922 15999 16103 16110 16126 16170 16270 16372 16411 16165 16478 16590 16730 16758 16332 17010 17150 17211 17393 17557 175S0 17608 17702 17734 17804 17S95 18055 18078 12337 18PS4 13209 18218 18398 18451 13539 18933 10257 19326 19384 19335 19390 19457 19537 12624 19525 19731 13770 20052 20032 30672 30087 20379,

Schager Courant | 1934 | | pagina 7