DE AARDBEVING IN BRiïSCH-INDIë. Een beeld van de verwoesting. BIoemboüenveilm?svereen. West-Friesland te Bovenkarspel. Het aantal dooden niet zoo groot als aan- vankelijk gedacht werd. De thans ter beschikking staande gegevens maken het mogelijk, zich een nauwkeuriger denkbeeld te vormen van den omvang der aardbeving in IndiS op 16 Jan. J.l. Er blijkt dan dat de verliezen aan nienschenlevens, of schoon toch nog groot, veel kleiner zijn dan op een gegeven oogenblik gevreesd werd, n.1. niet veel meer dan 2500. Wanneer men daarbij bedenkt, hoe buitengewoon groot de schade is, die aan huizen, eigendommen en oogsten is aangebracht, moet dit cijfer opmerkelijk klein worden genoemd. Dat is vermoedelijk t« danken aan de omstandig heid. dat de aardbeving geschiedde op een uur, dat de meeste mensrhen buitenshuis waren. De steden met de groots*e stoffelijke schade zijn die in Noord Bihar waar tenminste do helft der steenen huizen vernield is. en Monghyr. waar het ziekenhuis instort ten en honderden menschenlevens verloren cinsen bij het instorten van de bazaar, waarvan s'ech's een puinhoop over is. Te Muzaffarnur zijn de huizen der rechters en ambtenaren vernle'd de gevangenis en de bank beschadigd en oncreveor 300 mepschenlevens ver loren getaan. Ook te Darhhanca bedraagt het cijfer aan dooden 300 en zijn allo steenen huizen vernield. Mofiharf was totaal van de buitenwereld afgesneden en voor een groot deel verwoest. In do andere s'eden in Bhacalpur zijn do gehouwen ernstig beschadigd. Te Jamalpur is do schade groot en vielen ongeveer 200 levens te betreuren. Te Pusa is het vermaarde landbouwkundig instituut ernstig beschadigd. In Chanra zijn de paleizen en de openbare gebouwen vernield en is het ziekenhuis onbruikbaar geworden. In Patra zijn 50 mensrhen omgekomen, honderden gekwetst en meer dan 4000 gebouwen beschadigd of verwoest. Buiten de steden Is de schade aan de huizen veel geringer van omvang. Daar spreken meer de ver nieuwde wogen, do overstroomde gebieden en de groote scheuren in den grond, waaruit modder, zand en water een vernielende sliblnag over de omringen de landerijen en gewassen hohben verspreid. Voorts zijn tal van bruggen en spoorbruggen ingestort, zoo dnt de gewone verkeersmiddelen voor een groot deel van de getroffen streek onbruikbaar ziin. De ernstige bedreiging voor de bevolking van deze streek, die in sommice plaatsen de ongewone dicht held van moer dan P00 oer vlerkante mij! bereikt, vormt de schade aan den landbouw, met Inbegrip van de verwoesting van de suikerfabrieken. Boven dien zijn tal van waterputton vernield en is de vraag hoe aan gezond drinkwater te komen, zoowel In de steden als ln de dorpen van zeer dringenden aard geworden. Alle logen van de bevolking zijn door de ramp getroffen. De stedeling verloor huis en have. de boer zfin oogst en zijn markten. In Bihar alleen wordt de schade geschat op tientallen mlllioenen roeptjen. Een roepij is ongeveer 85 cent (2 shillings^ Er zal oen zeer groot hulpfonds noodig zijn om den nood te lenigen. De onderkoning heeft een fonds gesticht en de hooge commissaris van Britsch Yndië te Londen, bijgestaan door oen Lord Mayor, die zich daarvoor op verzoek van den minister van koloniën beschik baar heeft gesteld, zal in Engeland gelden inza melen. De sulkeroogst van Bihar verloren? Naar Reuter nog meldt, dreigen er in Bihar 357.000 ton suikerriet verloren te gaan als het niet dadelijk geperst kan worden. Men overweegt plannen, om trekossen in groote menigte naar de landstreek te zenden om maalsteenen in beweging te brengen. DUIKEN TOT EEN DIEPTE VAN 230 M. Op zoek naar gezonken kostbare delfstoffen Het Itallaansche berglngsvaartulg „Brlareo" gaat naar Tunis voor het lichten van het Engelsche s.a. „Gle- nartney". dat tijdens den oorlog op 10 mijl van Kaap Bon getorpedeerd ls. Het had een lading van 1500 ton tin. 600 ton wolfram en andere delfstoffen tot een to tale waarde van 30 4 40 millloen aan boord. Het ls voor de eerste maal dat men een dergelijk stout werk onderneemt, daar de duikers tot een diepte van 230 m. moeten gaan terwUl men totdusver, met de "Egypt" niet verder ls gegaan dan 130 m. van liaar verdwenen kwart millioen pond op pa pier le zetten, en dit overschot was bitter bedroe vend nog geen twee duizend pond. Dit vertelde hij haar aan de lunch. „Maar dat is inderdaad meer dan ik venvacht had, Arthur", glimlachte zij. „Wij zullen er twee jaren van kunnen leven." Het schoot hem door het hoofd, dat hij wellicht vyf jaren van minder zou moeten leven, maar hij wenschte die gedachte niet uit te spreken dan tot zij het onafwendbare zou moeten vernemen. Om vijf uur dronk zij in haar eentje koffie, dienstmeisje haar 'n visitekaartje gai. Zij had den auto van den bezoeker niet hooren aan komen, want de salon lag aan de achterzijde van het huis. Zij nam het kaartje aan en las het. „Ik wensch dezen heer liever niet te ontvan gen zei zij. „Wil je Mr. Gine vragen..." Maar toen herinnerde zij zich de kloppartij op het grasveld en Arthur's blauw oog. „Och, laat ik ern toch maar ontvangen", veranderde zij van besluit. „Breng hem hier." Gilder was voor een officieel bezoek uitgedost, ij droeg een glimmende kachelpijp hier bui- c i eeUA vreemds0WÜK gezicht - in zijn gehand- sc ïoende hand; zijn jaquet prijkte met een groote ge e roos; zijn lakschoenen glommen verblindend oor hij naar Willow House gegaan was, had U in zijn landhuisje zijn geheugen op een paar punten opgefrischt, maar daar niemand aange- trotten. Tnomas was waarschijnlijk naa.r Lon en gegaan, zooals hij te kennen gegeven had. in t eerst vond hij dit vervelend, maar later was hy er blij om dat de man er niet was. Op de -eper beschouwd, wist hij genoeg, méér dan ge- ieg, voor de gemoedsrust van Leslie Gine. Ag ontving hem met een stijve buiging. -,Ik vrees dat u mij niet als een welkom bezoe- oe OMGEVING HAltRNKARSPE' Neutrale bond. Jaarvergadering van voornoemden bond op 24 Januari btf den beer Swager te DIrkshorn. Voorzitter opent de vergadering en spreekt den wensch uit, dat 1934 gunstiger mag z\jn dan zijn voorganger en beet alle aanwezigen welkom, inzonderheid de gas ten van de afd. St. Maarten. Volgt voorlezing notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna volgt het jaarverslag, waaruit wij aanstippen, dat dit Jaar 4 bestuursvergaderingen en 6 ledenverga deringen ztjn gehouden en één propagandavergadering waaruit bltfkt dat er dit jaar flink gewerkt is. Bij de rekening van den penningmeester bleek dat do uitgave was f 125.14, inkomsten f 140.57, zoodat het aal- do bedroeg f 15.43. De commissie tot nazien der rekening adviseerde tot goedkeuring, waarna voorzitter een woord van dank bracht aan den secretaris en penningmeester voor hun gedane arbeid. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden J. Schouten en P. We Jong werden met op één na algemeene stemmen her kozen. Kringbestuursverkiezing. Ook thans wordt de heer J. Paarlberg met op een na algemeene stemmen her benoemd. waaruit blUkt dat het beatuur het volle ver trouwen heeft van de leden, wat natuurlijk in het be lang la van onzen bond. Voorstellen algemeene vergadering. Onze afd. heeft geen voorstellen. Bij verkiezing hoofd bestuurslid (vacature P. Hart) zal In overleg worden getreden met het kringbestuur. om zoo mogelijk den heer Gaijaard van N. Nledorp candldaat te stellen voor den kring Hoorn zal door om geen candldaat worden opgegeven. Als afgevaardigden naar de alg. verg. worden be noemd de heeren Jb. StrUbls en Jb. Paarlberg en als plaatsvervangers de heeren Jn. Paarlberg en Jb. Man- neveld. Verder werd besloten om op 9 Febr. een propaganda vergadering te houden, met als sprekers de heeren A. Hoogland en J. Gaijaard. Schouten zal deelameeren. en tevens zal gezorgd worden voor een atukle muziek. Zal nader per advertentie en circulaire bekend gemaakt worden. Vervolgens hield voorzitter nog een beschouwing over de tulnhouwateunwet 1933. de landbouwrrisiswet 1934 en de teeltbeperking, waarna sluiting volgde. W .V K P. 1. Donderdagavond vergaderde de Vareen Iglng voor Zle- kenhulsverpleging ten huize van D. A. de BrulJn. Do heer Van Leersum. het voorzitterschap waarne mende, spreekt er zijn spijt over uit. dat de voorzitter, de hoor Koster, door ongesteldheid verhinderd is de leiding op zich te nemen en wenscht hem een spoedig herstel. Do Secretaris leest daarna do notulen van do vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag stippen we aan. dat het ledenaantal op 1 Januari 1934 1 374 bedroeg, te gen 1381 op 1 Januari 1933, waarvan 1300 betalende le den en 74 beneden den 16-jarlgen leeftijd, waarvoor niet betaald werd Gezien de tijdsomstandigheden is het een gelukkig vrschijnsel. dat slchta één gezin moest worden afge voerd. weger.het niet betalen van contributie. 30 Patiënten zijn voor rekening van de voreeniglng verpleegd geworden. Hot aantal verpleegdagen bedroeg 551 en de kosten daarvan f 1584. De transportkosten be- droegen f 217.80. In vergelijking met 1932, toen dezo be dragen resp. 329, f 977 en f 137.05 waren, kan worden gezegd, dat 1933 voor de vereenlglng een ongunstig jaar ia geweest. Het gemiddeld aantal verpleegdagen per pa tiënt bedroeg 18. tegen 17 In 1932 In het bestuur kwam slechts één vacature, als gevolg van het vertrek van den heer L. van Wijk. De ontvangsten hebben bedragen f 1871.80, de uitga ven f 2048.404, verlies f 176.904. Het bezit der ver- eenlging is van f 1056.60 terug geloopen tot f 879 99H. Met een woord van dank wordt dit verslag aanvaard. Rekening 1933. Door de Commissie voor het nazien der rekening wordt bU monde van den heer P. Bart ver slag uitgebracht en gerapporteerd allee in orde te heb ben bevonden en alle uitgaven door bescheiden waren gedekt en derhalve voorstellen <te rekening goed te keuren en den penningmeester te dccharggeren. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten, den penningmeester bedankt voor zijn gehou den beheer en de commissie voor haar onderzoek Het benoemen van een commissie voor het nazien der rekening over 1934 wordt aan den voorzitter overgela ten. Door den Secretaris wordt verslag uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergadering van de Noodholland- sciie federatie v. Zlekenhulsvereenlglngen. waarin wordt aangedrongen op aansluiting bij de Nederlandscho fede ratle. De Onderlinge Operatlekaa telt thans 936, de fe deratie 1C918 leden. Ook dit verslag wordt dankbaar aanvaard. ker beschouwen zult. Miss Gine", begon hij. „maar ik heb een zekere aangelegenheid met u te bespreken, en ik zou u erkentelijk zijn, wan neer u mij een paar minuten van uw tijd gunt." „Wilt u niet gaan zitten?' noodigde zij hem koeltjes uit Hij keek haar aan met dien zonderlingen, hon- gerigen blik, die zij eerder bij hem waargenomen had. „Zoover ik begrijp, is uw verloving met Lord Ghelford verbroken?" En toen zy niet antwoord de: „Gedeeltelijk daarvoor kwam ik hier, en gedeeltelijk voor iets ernstigers, iets", en hij legde grooten nadruk op zijn woorden, „dat u van zeer nabij aangaat Miss Gine." Hij hield op, in de verwachting van een ant woord, maar het bleef uit Zij zat kaarsrecht in een van de diepe clubstoelen, die in de kamer in overvloed aanwezig waren, de handen in haar schoot gevouwen, haar oogen op hem gericht. „Zooals u waarschijnlijk bekend is, was ik vele jaren uw broers rechterhand. Dientengevol ge ben ik volledig op de hoogte van zijn zaken, en niet alleen van de zijne, maar ook die van zijn cliënten. Zoo weet ik. bijvoorbeeld, dat uw aanzienlijk vermogen slechts in de verbeelding bestaat" Indien hij verwacht had dat zij zou opschrik ken, werd hij teleurgesteld. Zij zuchtte even. „Dat is ook mij bekend, Mr. Gilder", zei zij. „Ik hoop niet dat u die lange reis gemaakt heeft om mij dat te vertellen?" Gedurende één seconde was hij de kluts kwijt. Hij had verwacht dat zijn niededeeling een ko lossale uitwerking tot gevolg zou hebben: zij zag zijn teleurstelling op zijn gezicht, en had kun nen glimlachen. „Er is nog een tweede zaak", hernam hij, na Tot afgevaardigde voor 1934 ia weder aangewezen da secretaris, de heer J. Leljen Gz. Bestuur. Tot bestuursleden worden herkozen de da mes mevrouw A. do Veei^-Schenk en zuster C. van Dutj- venbode en de heeren G. Kamp. W. Keetman en B H. Lcnghaua. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer L. van Wijk, wordt benoemd de heer C Lam pers. Statuten en Huishoudelijk Reglement. In verband met de aansluiting aan de Nederlandechc federatie moe ten de Statuten en het Huishoudelijk Reglement worden herzien Bij de artlkelsgewljze behandeling worden en kele bemerkingen gemaakt en meer of minder gedlscus- seerd. Als gevolg daarvan zal het bestuur nog nader overwegen de mogelijkheid, om kinderen, die bulten de gemeente in een betrekking zijn en als gewoonlijk bij ziekte naar huls komen, bij de oudera als lid kunnen blijven Ingeschreven. Vooral ls dit noodig. wanneer zij vertoeven in een gemeente, waar geen vereeniging is, of een vereeniging die niet bij de federatie is aangesloten. Voorts wordt de vraag gesteld of de tusschenrulmte van 4 weken tusschen de eerste en de tweede opname var\ eenzelfde patiënt niet kan vervallen of worden be kort. Dit moet echter met het oog op de risico sterk worden ontraden. De vraag wordt gesteld, of b-v. verpleging voor rood vonk niet voor rekening van de Zlekenhuisverpleging wordt genomen. Opgemerkt wordt dat roodvonk, als besmettelijke ziekte behoort tot de overheidszorg, wanneer op genees kundig advies afzondering van den petlënt noodig la. De vervoerkosten welke gebracht zijn van f 10 op f 6 worden te laag geacht, omdat een patiënt daarvoor niet ln een geschikt voertuig naar Alkmaar kan wor den gebracht. Door hot bestuur wordt dit bedrag gebracht op een max. bedrag van f 7.50. Het ontwerp wordt daarna goedgekeurd. In het ontwerp komt voor de verplichting tot het vor men van een reserve, doch deze ls zoo hoog dat daar aan niet is te voldoen on nader besproken zal worden in de federatie Voorlooptg zal echter een begin worden ge maakt en f 500 worden gereserveerd. Algemeen goedgevonden. Rondvraag. De heer N. Slikker vermoedt dat hij als uitwonende kinderen geen Ud kunnen blijven ten onrechte voor zijn zoon, die ruim twee Jaar van huis ls, heeft moeten betalen. Zal onderzocht worden. De heer B. van Delft vraagt een tegemoetkoming In door hem gemaakte kosten. Zal door het bestuur worden behandeld. De heer Posthumus vraagt, wat er gebeurt met zenuw zieken. als de vereeniging daar niet voor zorgt. Het vermoeden wordt uitgesproken, dat die ln de meeste gevallen voor rekening der gemeente zullen ko men. Daarna is de vergadering gesloten. NIEUWE N I EDO rtr Woensdagavond hield het fanfarecorps Excelsior, ha re Jaarvergadering ln hot lokaal van den heer Hossen. De opkomst der leden was bevredigend. Voorzitter Groot opent met welkom deze vergadering er op wijzende dat we ons ln de vereeniging rijker ge voelen dan ooit te voren, niet omdat het er met onze financiën zoo rlik voorstaat, maar omdat we over zoo veel jonge krachten beschikken, die In de toekomst voor de vereeniging goede krachten kunnen worden. De notulen en het jaaverslag over het afgeloopen Jaar worden goedgekeurd. Dc heer C. Ruisen brengt verslag namens de com missie voor het nazien der rekening. De ontvangste-i hebben bedragen f 534.52 4, de uitgaven f 557.97. Alzoo een nadeeilg saldo van f 23.444- Begonnen was met een nadeelig saldo van f 8.17. Dc rekening wordt onder dank aan den penning meester voor zijn gehouden beheer onveranderd goed gekeurd vastgesteld. Het blijkt wel dat op de uitgaven zooveel mogelijk móet worden beperkt. Post voor post wordt nagegaan, maar het blijkt, wel dat de meest mo gelijke zuinigheid ls betracht. Er zijn reeds leden, d1o wanneer er een nieuw nummer moest zijn, dit de ver eeniging hebben geschonken. Voor het nazien der rekening voor volgend jaar wor den aangewezen de heeren P. Strijder en C. Koorn. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing worden herkozen de heeren C. Groot Jz., W. C. v. Rossum en C Koorn. welke allen hunne benoeming aannemen. Besloten wordt dit jaar wederom deel te nemen aan het concours van den Westfrleschen Bond. terwijl ook zal worden deelgenomen aan het In Juli en Aug. te hou den nationaal concours te IJmulden. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Westfrleschen Bond wordt benoemd de heer R. Kin derman», terwijl tevens nog een lid uit het bestuur daarheen gaat De afgevaardigden krijgen vrij mandaat. BIJ de voorlezing van de agenda der Bondsvergado- ring spreekt men zijn verwondering er over uit dat daarop voorkomt een voorstel om voortaan do dames- kaarten van het concours, niet meer gratis beschikbaar te stellen, met een gunstig advies van het hoofdbestuur. Een zelfde voorstel voor eenige Jaren terug door on ze vereeniging gedaan, kon, toen ter tijd noch bij het hoofdbestuur, noch bU de vergadering genade vinden. Hierna worden een 2-tal aandeelen uitgeloot Een der houders van een uitgeloot aandeel schenkt dit echter aan de vereeniging. Bij de rondvraag spreekt W. de Heer over mogeiyke contributie-verlaging. zich hersteld te hebben, „die u niet direct betreft Uw broer beheerde de nalatenschap van wijlen Lady Ghelford, en wel met dien verstande, dat hij een kapitaal van een en vijftig duizend pond in geldswaardige papieren onder zijn berusting had. Dat is met een ouderwetseh zaakwaarnemers- kantoor dikwijls gebruikelijk, maar ten huidige dage zouden die papieren natuurlijk bij een bank gedeponeerd, en de dividenden automatisch in het credit geboekt zijn. Haar hart stond by'na stil. Hij aag de kleur uit haar wangen wijken, en gevoelde zich zeer zeker van zijn zaak. „Heeft mijn 'iroer dat geld onder zijn be heer?" vroeg zij. „Hij had het onder zijn beheer" met den nadruk op het tweede woord. „Ik heb vernomen, dat Lord Chelford bezig is zijn zaken naar een andere firma over te brengen, en het kapitaal moet binnen een week aan deze overgedragen werden," Zij kon geen woord uit brengen; zij wist dat hij de waarheid sprak; zij begreep volkomen waar hij met zijn verhaal op zou neerkomen. „Vijftig duizend pond zijn een groote som," ging Gilder op zalvenden toon voort, „een zeer aanzienlijk bedrag, om binnen een week op te brengen. En binnen een week moet uw broer dat geld in handen hebben." Zij sloeg do oogen op, en de smart daarin le zende, kreeg hij bijna medelijden met haar. Hij knikte. „Weet u het zeker?" „Volkomen zeker." Een langdurig zwijgen, gedurende hetwelk het tikken van de Empire pendule zóó duidelijk hoor baar was, dat beiden onwillekeurig hun blikken naar den schoorsteenmantel richtten. Alhoewel men hiervoor wel de wenschelijkheid ge voelde, is men algemeen van oordeel, dat de financiën zulks niet gedoogen. Op een vraag van den heer Kindermans wordt mede gedeeld dat de instrumenten thans tegen brandschad» zijn verzekerd. De heer Peetoom spreekt er over dat door sommige vcreenlgingen, de medewerking voor een of andere fes tiviteit wordt gevraagd, waarmee men dan een dag er voor of op den dag zelf aan komt. Het gevolg is dat d® leden een, twee. drie bij elkaar moeten worden getrom meld. sommigen kunnen niet en men komt dan uit met een onvolledige bezetting wat buitengewoon onaange naam is. Voorzitter zegt dat Excelsior voor iedere plaatselijk» vereeniging bereid is hare medewerking te verleenen, vooral als dit vroeg genoeg is gevraagd. Komt men o» het laatste nippertje met zoo'n verzoek dan is dit niet aangenaam, maar het is ook moeilijk een plaatselijk» vereeniging iets te weigeren. De heer Strijder spreekt er over dat de adsplrant- leden te laat van de repetitie thuis komen. Voortaan zal eerder worden begonnen. Ook komt nog in bespreking een contract met het auteursbureau Buma. Voorheen had men een contract met Sacom. met welk bureau men altijd op gemakkelijke en voordeelige wijze heeft kunnen overeenkomen. M»t Buma heeft de vereeniging. en met ons andere vereenl- 'ngen en ook de bond minder prettige ervaringen op- redaan. Men gelooft dat het contract met het nieuw» bureau wel weer meerdere kosten met zioh zal brengen. Het bestuur zal een en ander In orde maken. Hierna sluit voorzitter deze zeer geanimeerde verga dering met de beste wenschen voor Excelsior. ZIJ V E GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand van 19 tot en met 25 Januari. Geboren: Annie Greta. dochter van Jan Blom en vaat Maartje Boontjes. Overleden: Elisabeth Filmer, oud 83 Jaar, echtgenoot» van Cornelis ZomerdUk; Hendrik van DUk. oud 52 jaar, echtgenoot van Janke Hempenius; Cornelis Brak, oul 75 Jaar, ongehuwd. De eerste veiling in dit Jaar werd gehouden met eeS aanvoer van ong. 1.000.000 stuks leverbaar en vele mll lioenen stuks plantgoed. De groote gladiolen zijn prac- tlsch geruimd, er werden op de leverbaar veiling al veel 810 aangeboden. Voor het plantgoed was zeer groot» belangstelling, de groote zaal welke zeker 500 menschea kan bevatten, was tot ln de hoeken gevuld. Prijzen van leverbaar zUn zoo ongeveer constant, vafll plantgoed zUn de prijzen ook vrij goed. Wij noteerden voor: America 1.10-1.35; Ath&lanta 1.10; Albatros 1.90; Baron Joe. Hulot L—Belinde 1.20-1.50; Blérlot 0.95; Catharino 0.95; Carolua Clusius 1.20; Early Sunrise 1— 1.15 Energie 1.20; El eet ra 1.20; Flaming Sword 0.75—0.85; Harmonie 085; LTmmaculee 0.700.90; Jacoba van Beleren 0.700-85; Llebesfeuer 160; Lady Boreel O.flO— 075; Lilac Wonder 085; Leviathan 1.75; Mac Laren 1.501.85; Mar. Foch 0.75080; Mevr. van KonUnen» burg 2.20; Mount Everest 0-7O—080; Maldenblush 0.60—4 0.85; Van der Neer 1.10; Nancy Hanks 0.75—0.90; Nlob» 090; Odln 0.95; Peace 0.60-085; Princeps 0.95—L05; Prince of Wales 0.95; Pink Perfection 0.70; Pfitzer» Trtumph 2.15; Quo Vadls 1.Red Emperor 0.85; Re<2 Canna 0851.10; Souvenir 0.85; Schwaben 1 60; Scarlet Cardinal 0.65; rUnlque 1—1.10; Vanessa 0.55; Whlt» Giant 0.75; Wilbrink 1—1.10; War 1-15—1.95; Yvonn» 0.90; alles ln de maat 12 op. In de maat 10—12 waren de prijzen 0.4O0.70; van 810 brachten op 0800.40 per 100 stuks. Plantgoed: Apricot 610 16; Albatros 610 50; ident 46 40, idem 2—4 22; Anmut 6—10 13, idem 4—6 12, ldein 24 4; Boule de Nlege 6010 20, idem 46 12; Jos Hulot 6—10 30, idem 46 1822, idem 2—4 4—10; Belinde O— 10 18-22, idem 4—6 11; idem 2—4 8—11; Blerlot 2— 10; Baron van Wijnbergen 830 2230; idem 46 14, Idem 2—4 9—10; Crimson Glow 8—10 10-22; idem 4—8 19. idem 2—4 7—16; Catharina 8—10 42; idem 4—6 17; Early Sunrise 610 32, idem 46 17; Empress of India; 610 1828; Early Ornage 8—10 1720; idem 46 13 J Idem 24 9; Francis Klng 8—10 10; Flaming Sword 8— 10 20. idem 46 1719, idem 24 5—10; Golden West 6—10 25: idem 4—6 14; Gladness 2—4 20; Halley 6—10 2832, idem 4—8 11^—10; 1'Immaculee 8—10 1724, idenx 4—8 10—20; Idem 9—4 4—6 Llebesfeuer 4—8 18. idem 2— 4 7; Lady Boreel 8—10 20; Mount Everest 610 1013. Idem 9—4 24; Marechal Foch 8—10 2226. idem 48 20, idem 2—4 910; Mevr. van KonUnenburg 610 60; Idem 24 30; Nancy Hancks 6—10 1117, idem 46 8ï 'dem 2—4 4; Niagara 4—8 18; Ocln 8-10 20. Idem 4—6 16. idem 24 9—6; Orange Queen 46 17, idem 24 4; °fltzer's Triumf 8—10 50—80; idem 4—8 85; Idem 3—4 44; Perle Brillante 8—10 55; Idem 4—6 44; Pink Perfection 6 11; idem 24 6; Princeps 610 32, Idem 2—4 7; Red Emperor 8—10 32; Idem 4—8 12; Idem 2—4 5—8; Rublni 46 28. idem 24 1314; Rosette 6—10 14, idem 6 7; Schwaben 8—10 42; idem 4 6 3436; idem 3 4 1214; Souvenir 8—10 20—22, idem 4—6 14; Edieon 2—4 13; The Queen 8—10 11; Venu8 6—10 34—44; Idem 4-* 24; Willy Wigman 8—10 18—28, Idem 4-8 17, Idem 2— 4 8—7; White Glant 6—10 15; War 9-4 13-35; Wolf- gang von Goethe 6—10 85; Yvonne 8—10 20; Idem 48 911; per 100 stuks ln centen. „Waarom vertelt u dat alles aan mij?" Hij schraapte zich de keel. „Een paar dagen geleden zei ik u, op eenigszins grove manier, vrees ik, dat ik u liefheb." antwoordde hij. „tt moge mij de eerbiedige genegenheid, die ik u toe draag, niet ten goede aanrekenen maar ik: heb u liefl Er i9 niets op de wereld dat ik niet voor u zou doen, geen prijs dien ik niet zou willen betalen." Zij sloeg haar oogen niet neer; zij scheen tof op den bodem van zijn ziel te lezen. „Zelfs naar rato van vijftigduieend pond, ta verschaffen binnen één week?" vroeg zij met zachte stem. „Zelfs naar rato van dien", was zijn ant woord. Zij stond langzaam op. „Wilt u uw adres voor mij opschrijven?" Haar stem klonk zoo bedaard alsof zij de gewoonste zaak met hem afhandelde. „Ik weet wel waar u woont, maar ik ben den naam van het gebouw en het nummer vergeten." Hij schreef het met onvaste hand op, on zij liet het papier ligger, waar hü het neergelegd had. „Ik moet het morgen weten", merkte hij op, „ja ol neen." Zij liet het hoofd zakken. „TJ zult het mor gen vernemen," zei zij. „Indien ik n schrijf, dat ik bereid ben met u te trouwen, kunt u alvast maatregelen voor het geld treffen ik zal mij aan mün woord houden." Zonder meer, liep hij naar de deur, naakte een diepe buiging voor haar, en ging de Kil in. Zij hoorde het zoemen van zün motor zwakker en zwakker worden. Maar nog verroerde zij geen vin. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11