RAAD VAN SCHAGEN. Schagen krijgt een Ijsbaan. Theater Royal. dan honderd Carnavalstroepen. In Keulen zet men de bloemetjes buiten, maar men doet dat met een allesovertreffende traditioneele waardigheid. Men houdt eerst een zitting, een serieuze vergadering van heeren. de zgn. „Herrensitxung". Dan een gemaskerd bal. Dan weer een zitting. Vervolgens wordt er ge danst. Daarna volgt weer 'n zitting en dat gaat zoo door tot „Rosenmontag' toe. Dan komt de climax: de groote optocht en het feest. Dat wordt niet zoo opgenomen als in het Noorden en Oosten, waar men eenvoudig met Kerstmis zegt: ..Het volgende feest wordt een gecostumeerd bal", neen, den elfden van de elfde (11 November dusl be gint men al met voorbereidingen te treffen, hebben er al zittingen plaats, gewichtige beraadslagingen, kleine feestelijkheden en dan, ineens barst de pret los. Tenminste, voor de groote massa. De rasechte „normale" Keulenaars hebben dan al urenlang bij eenkomsten achter den rug en kunnen al terugzien op fraaie redevoeringen en volkomen onvertaalbare Vastcnavondliederen. En. die er nu achter wil komen, wat de geest van Prins Carnaval in Keulen eigenlijk beduidt, die moet maar eens zoon Heerenzitting meemaken, waar eenige duizenden brave Keulsche burgers zich vereenigd hebben, goedmoedig, vroolijk behaaglijk, gezellig, waar alles den oerouden vorm heeft behou den, waar het decorum dus bewaard wordt(l) en waar juist daardoor de geheele zotternij onweer staanbaar komiek werkt. Daar wordt net nieuwe Vastentavondlied ingewijd De nieuwe „Butten- marsch" wordt voor het eerst plechtig ten gehoore gebracht, en daar worden, wat wel het komiekste is, ernstige besluiten genomen, aangaande de dwaas heden, die men zal begaan. SCHAGER IJSCLUB Vrijdagavond vergaderde de Schager IJsclub ten hui ze van den heer J. Peetoom. Er was groote belangstel- Jtng ook vele nlet-leden merkten we op welke zeker wel was te danken aan de belangrijkheid van het agendapunt: Stichting van een ijsbaan. Om ruim 8 uur heette de heer J. Keesman Cz. voorz. der IJsclub de vele aanwezigen welkom. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken De heer C. P. Timmerman zond bericht van verhin dering in, om deze vergadering bij te wonen; eveneens van de heeren R. Brugman en den gemeente-architect. Rezelman. Deze heeren betuigden adhaesie aan de plan nen voor stichting van een ijsbaan. Stichting ijsbaan. Thans is aan de orde het belangrijke agendapunt „Stichting ijsbaan". Een commissie, bestaande uit de heeren C. Blaauboer en M. Wissekerke hebben na lang en vruchteloos zoe ken eindelijk de besprekingen kunnen openen met den heer L. Schager te Alkmaar, eigenaar van een com plex grond, groot pl.m. 3 H.A„ gelegen naast de Chris telijke school aan de Laurierstraat Er waren diverse moeilijkheden te overwinnen. Zoo waren factoren van belang de bodemgesteldheid en de huurprijs. De afmetingen waren voldoende te achten om aan de eischen, welke gesteld mogen worden aan een vol maakte ijsbaan, te beantwoorden. De eigenaar was di rect bereid den ijsclub den grond te verhuren op gunstige voorwaarden. Zoo kon dan nu het bestuur met voorstel len komen. De bedoeling is dan het terrein, dat buitengewoon gunstig ligt. te huren voor den tijd van 10 jaren, ge durende de 6 wintermaanden. Dit is mogelijk, dank zij de medewerking van den huurder, den heer C. Berk houwer. Deze medewerking dient, aldus voorzitter, niet te worden onderschat. Het terrein komt langeren of korteren tijd onder water te liggen. Als voorwaarde werd door de commissie aan den huurder gesteld, dat bij tusschentijdsche opzegging zij nerzijds een schadevergoeding zou worden gegeven van zooveel maal 1/10, als Jaren van de overeengekomen termijn zouden worden afgenomen. De huurprijs moet bedragen per jaar f 300. terwijl de kosten van demping egaliseeren, omleggen en omheinen komen voor reke ning der ijsclub. De kade zal deze club moeten doen opwerpen, de pomplnstallatie komt ten laste der ver- eeniging. De commissie maakte een begrooting op, waaruit bleek dat, rekening houdend met de uitvoering der grondwerken in werkverschaffing, waaraan rijk en ge meente 70 pet. bij zullen dragen, de totaal kosten zullen bedragen voor de vereenlging f 2600. De baan zal wor den toegerust met een kiosk en tenten. Al met al ko men dan de jaarlijksche. kosten op ongeveer f 620. Voorzitter wijst er nadrukkelijk op dat deze gelegen heid niet voorbij mag gaan. De bedoeling van het be stuur is dan obligatie-leeningen te plaatsen, groot 5, 10, 25 en 50 gulden, met jaarlijksche uitloting. Spr. hoopt dat de vergadering zich zal kunnen vereenigen met de voorstellen. De heer Lutjeharms juicht de plannen ten zeerste toe en brengt hulde aan de commissie voor al het gedane werk. De heer J. Schenk vraagt, of 't de bedoeling is om de leening jaarlijks te doen uitloten en of er ook nog rente beteald zal worden. De he«r Blaauboer. lid der commissie zegt. dat *t ze ker in de bedoeling ligt jaarlijks obligaties uit te loten. Een zeker percent zal afhangen van den gang van za ken. De heer J. Schenk meent dat 't volgen van een vaste lijn de zuiverste wijze is. De heer F. Poorter wil gaarne weten hoe over 10 jaar te handelen is. De heer Gorter geeft de verzekerine dat ook dan de verhuurder onvoorziene omstandigheden voorbehouden, de IJsclub zal helpen, Hierna wordt het bestuursvoorstel met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter Keesman feliciteert de vereenieing met dl* besluit. Zoo is dan eindelijk besloten om in Schagen een prima ijsbaan aan te leggen. Den commissie brengt spreker dank en hulde. Snreker w'j«t on 't groote belang, ook voor de gemeen te cn hcopt dat de gemeente en haar inwoners er veel genoegen en voordeel van mogen hebben. Applaus. Uitbreiding bo~tuur Mede in verband met de bovenomschreven plannen lerk 't het bertuur wenschelijk, 2 leden aan dit college te? tc vorgen. Een nu gehouden vrije stemming wees uit. dat de heer J. Schenk bij meerderheid van stemmen was verkozen. De heer Schenk neemt zijn benoeming aan. Pij 2e vrije stemming wordt de heer F. Poorter gekozen die eveneens deze benoeming accepteert. Rondvraag. De heer J. J. de Vries spreekt den wensch uit, dat de controle op de nieuwe baan beter zal wezen dan op de En hij, wien God met de gave van het woord heeft gezegend, bestijgt thans de kansel, en lnat zijn door den wijn gekniiden humor op eenige duizenden van zijn anders zoo waardige en thans half ontoereken bare sladgcnooten los. Overigens ontbreekt het dezen bijeenkomsten niet aan decorum: cere-bokalen zijn er en pages, tafel gerei, en narrenkappen, die historische waarde be zitten en bovenal, gezonde, het drinken gewend zijnde Keulenaars. Maar het zijn alleen mannen, wien het voorrecht beschoren is, deze heerenzittingen mee te maken. Het volk wacht op Rosenmontag. Ze spa ren en sparen een half jaar lang, ze brengen er hun boeltje voor naar don lommerd, desnoods de laatste tafel en de laatste jas. maar Rosenmontag moet „feste Droppjemacht" worden. Het kost. wat het kost. En wanneer het feest eenmaal aan den gang is, zou men zweren, dat er een koortsepidemie is uitge broken. Zeg tegen iemand: „Ga onmiddellijk op je hoofd staan", en hij zal vergeten, dat hij een prijzig feestgewaad en ccn dure nnrrekap draagt, en hij zal op zijn hoofd gaan staan. Grijp er eentje bij zijn mouw. en ge wordt qetrac'eerd, meegetrokken en door elkaar gerammeld, en bevindt U tot laat in den ochtend temidden \an (zonder overdrijving gezegd) halve gekken. En al deze belangrijkheden staan nog geheel los van de ontvangst, die Rosenmontag bereid wordt. Een ontvangst, waar een keizer van zou watertanden. Een ontvangst die op zichzelf een wonder van kleur, kost baarheid en losgebroken dwaasheid is. en hoe afwij zend men in den beginne tegenover dat alles ook mocht staan, tenslotte krijgt de Carnavalsgeest U in zijn greep. L' begint te brommen, te zingen, te jube len en tenslotte te brullen en dan weet U, wat Carnavalsvreugde in Keulen betcckent. Wied. Voorzitter zegt dat dit inderdaad zoo zal zijn. De controleurs deden op de Wiel schitterend werk, meer afdoende controle was daar niet mogelijk. De heer Lutjeharms dankt de heeren commlslelfden voor hun onvermoeid werken en spreekt den wensoh uit dat de nieuwe ijsbaan zal floreeren. De heer Schotten pleit voor een goede afzetting bij wedstrijden, iets wat voorzitter toezegt. Waar er niets meer aan de orde is, sluit voorzitter met een woord van dank. Spr. deelt nog mede, dat ten spoe digste met de werkzaamheden zal worden aangevangen. Voorzitter dankt tenslotte nog den heer G. Koning, die een schitterende schaalteekeciing maakte van de banen en de pers voor haar aanwezigheid. Staande de vergade ring zegden reeds enkelen hun fiancteeien steun toe. Naar de teekening van den heer G. Koning ons aan geeft, komen er diverse banen 4iy. als: hard rijdersbaan. kunstrlj- wedstrijd- en famillebanen Als Ieder nu 'n steen tje bijdraagt, zal ook in dit opzicht blijken dat Schagen niet ten achter komt. Schagen vooruit! MARKTO VERZICHT. De voorjaarzznarkten komen zoo zoetjes aan weer; op de markt worden eiken Donderdag meer vette koeien aangevoerd. Deze handel was vlug. alles werd dan ook verkocht; de hoogste noteering was f 227.50, een koe af komstig van Mevr. Wed. S. Spaans te Barslngerhorn. verkocht aan den koopman Bregman te Alkmaar, dus hier moet natuurlijk weer aan verdiend worden. Het was dan ook een eerste klas koe, gerekend 30 ets. per pond. De handel in kalfkoeien was heel goed. In geldekoeien matig. De meeste kalfkoeien werden weer verhandeld In den stal van den heer J. K Boontjes; voor deze dieren was bet wel wat te koud op de markt. Vaarzen handel matig: we waren hooger prijzen ge wend. De handel in graskalveren was zeer stug, dat wa ren wij de laatste weken ook beter gewend. Nuchtere kalveren waren iets minder In prijs; toch was de hoogste noteering 21 gld. Naar paarden was wel wat vraag. De heer K. Stam mes was weer eens goed ver tegen wcordlgd met eerste klas paarden; hoogste noteering 350 gld. Stammes v«,•,- kocht dezen dag 3 stuks van de beste. Een prijs van f 25 per stuK per koppel schapen dat I* al lang geleden dat wij dat geschreven hebben. De heei J. Bruin van Burgerbrug bracht prachtdieren op de markt en verkocht ze aan J. van Wleringen te Alkmaar voor dezen prijs. De beesten haden zeer veel bekijks. Oude slachtschapen gingen ook tot 25 gld., deze notee ring was van 15—25 gld. Handel vlug. De handel in overhouders was zeer kalm, hoogste D<*- teering 12 gld,, dat was te kort Vette varkens trekkend; overal was deze verminde ring te zien; hoogste noteering 17*4 ets. Biggen *n schrammen iets beter; eigenaardig is dit On de klppenmarkt bij 't oude, geen vermindering. ELFTALLEN VOOR ZONDAG. Schagen I: C. Prins; V. Vlottes, P. Boon; A. Plakman. R. Rus. J. Watertor; W. Rus. P. de Vries. G Boontjes. Jb. Dekker, J. Lutjeharms. Res.: Arnoldus (deel), R. Rempt (achter) K. Rempt (midden). G. Paulurma (vcor). Schagen IH. J. Broer; Slikker, C. Tump; J. Weeland. G. L^m, P. Boontjes; J. Franzen, Faber, C. Beers, D. Ruig, P. Ruig. Res.: Doorn. Een film. beroemd geworden over de gansche we reld, evenals de beroemde roman van Jane Webster zelt. waaraan dit filmwerk is ontleend, is zeker wel „Vadertje Langbeen." Theater Royal brengt ons dit groote mooie werk. ge durende deze week. Zouden we kunnen volstaan m«t deze aankondiging, we willen niettemin van den In houd een korte weergave doen. Het John Grier Vondelingen-gesticht: 'n Kille, droe vige Inrichting, waar de vondelingen 'n „tehuis" heb ben gevonden... Het is Woensdag. „Lamme" Woensdag, noemt Judy Abbott (Janet Gaynor) dien dag. die eens in de maand voorkomt en waarop regenten en regen tessen van het gesticht de inrichting bezoeken en ver gaderen over het wel en wee van de hun toevertrouwde kinderen. Judy Abbott is de oudste van het huis. Gewoonlijk worden de meisjes boven de zestien, na den schooltijd, aan een betrekking geholpen, doch Judy is een tè nut tige, onbetaalde assistente, die men slechts noode zou kunnen missen bij de verpleging der kinderen. Jervls Pendleton (Warner Baxter) is regent van het gesticht geworden en brengt op dien Woensdag zijn eerste bezoek met de andere regenten. Een der dames van het bestuur, zijn tante, mevrouw Pritchard. heeft Judy al die jaren gadegeslagen en zou haar zoo gaarne 'n goede opleiding gunnen, waarom zij Pendleton ver zoekt, eenige stappen in die richting te doen. Hij wei gert. daar hij het meisje niet kent, doch wordt getrof fen door haar verstandige antwoorden, wanneer men haar. in zün tegenwoordigheid, haar ondankbaarheid tegenover de inrichting verwijt. Hij besluit, het meisje naar een universiteit te stu ren. doch onder voorwaarde, dat zij nooit te weten zal komen, wie haar onbekende weldoener is. Zij mag hem onder de naam „Mr. John Smith" Iedere maand over haar vorderingen schrijven Mevrouw Pritchard brengt het meisje de gelukkige tijding, doch moet haar belofte houden. Het eenige. wat zij doen kan op Judy's nieuwsgierige vragen Is, haar de uitgerekte Bchaduw van haar weldoener op den wand te toonen. Vanaf dat oogenblik geeft Judy haar voogd den naam ..Vadertje Langbeen Pendleton zorgt ervoor, dit Judy in kennis komt inet zijn nichtje Gloria en met Sally MacBrlde. haar vrien din en In hetzelfde huis haar kamers krijgt als di twee jonge meisjes. Op deze wijze kan hij zijn pupil in het oog houden. Judy's brieven zijn een lieve gewoonte voor Pendle ton geworden. Ze zUn vol geest en humor en .Lr y gaat onbewust hoe langer hoe meer van het meisje houder. Ook zij komt onder de bekoring van den ietwat ouderen vriendelUken man. maar zij begrijpt, dat *n meisje zon der naam of bloedverwanten niet in aanmerking komt, om met *n „Pendleton" te trouwen. Des zomers mag Judy haar vacantle op 'n boerderij, die bewoond wordt door Jervy's kindermeid, doorbren gen. Zij ls daar volmaakt gelukkig, vooral als Pendleton belooft eenige dagen bulten te komen doorbrengen. Sally MacBride's broer, Jimmy, 'n voortvarend Jon geling, is verliefd op Judy en doet alle mogelijke moeite, om genegenheid bij het jonge meisje Op te wekken. Hij gaat zelfs zoo ver, aan Pendleton. die tijdens Ju dy's afwezigheid komt, te zeggen, dat zij met hem gaat trouwen. De teleurgestelde man verdwijnt, maakt een reis naar Europa en ziet Judy eerst weer op den promotie-dag. waarop zij de afscheidsrede moet houden. HU hoort, dat Judy Jimmy's liefde nooit beantwoord heeft, en al les eindigt, zooals het eindigen moet, in: „the happy end." O RA N JEVEREENIGING. Donderdagavond had in lokaal Bethel een bijeenkomst plaats, ten doel hebbende oprichting eencr Christelijke Uranjevereenlging. De heer Koning opende met gebed en sprak daarna een kort openingswoord, waarna het woord werd gege ven aan Ds. Van Hoogenhuijze. God, Oranje en Nederland hooren onlosmakelijk bijeen en 'daarom op voor godsdienst, gezin en gezag, heel het volk moet terug naar God. Er moet voor worden gezorgd dat wat in 1918 niet mogelijk was. nimmer mogelijk zal zijn en dat kan alleen als het volk terug keert naar Jehova. Het volk moet één geheel worden, een in geloof, in hoop en liefde. In plaats van de Internationale moet het Wilhelmus weerklinken. Te lang heeft rood den bo ventoon gevoerd, het is meer dan tijd. zoo gaat het niet langer, het goede dat de S.D.A.P heeft gedaan wil spr. niet miskennen, maar toch het zijn degenen die in 1918 naar de macht grepen. Er moet een halt worden toege roepen. opdat ons land en volk niet naar den afgrond wordt geholpen. Het moet worden Oranje boven en rood onder. Wij moeten opkomen voor godsdienst, gezin en gezag. Vergadering van den Raad op Vrijdag 26 Januari 1931, des avonds kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelisscn, burgemeester, secretaris de heer A C. Roggeveen. Aanwezig alle leden. De notulen worden goedgekeurd. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: 1. Van B. en \V. is geen voorstel te verwachten tot wijziging van het Werkliedenreglement, wat de be looningen der overuren betreft. Deze zullen echter zooveel mogelijk worden beperkt 2. Den gemeente architect is opgedragen een groo- ter waarschuwingsbord voor het rijden langs de Roomseh-Katholicko School op de zich in de huurt daarvan bevindende waterplaats aan te doen bren gen. 3. Wat de opmerking aangaat, dat georganiseerde arbeiders, wat de steun betreft, gelijk worden ges'eld met ongeorganiseerden en dat degenen, die nog niet lang georganiseerd zijn. gelijk staan met ongcorga nisoerde arbeiders, wordt medegedeeld, dat het eerste niet waar is, daar de georganiseerde werklieden f 1.~ meer ontvangen als grondbedrag, terwijl het tweede wél waar is en reglementair ook juist Naar aanleiding van de eersto mededeeling zegt de heer Van Erp, dat doordat de Raad zijn opinie blijk baar niet deelt, hij geen nadere voorstellen zal doen, ofschoon hij meent, dat spoodig zoowel B. en W. a's de Raad. willen zij bezuinigen, het met hem eens zul len moeien zijn. Voorzitter meent, dat de overwerkuren zooveel mo gelijk worden beperkt, maar onverwachts werk als bijv. bij het electriciteitsbedrijf, het omwaaien van hoornen, het werk moet worden gedaan en betaald. Dit laatste acht de heer Van Erp niet noodig, om dat z.i. de gemeentcbeamhten zulk een bevoorrechte positie hebben, dat zij zulk werk ook wel zonder loon kunnen verrichten. De heer Bakker wijst er op, hoe de gemeentereke ning uitwees, hoe minder het aantal overuren is. En als bijv. zooals gisteravond van der Ben 's avonds om 9 uur nog naar Grootewal moet voor storing electr. llchtnet, dit extra werk betaald behoort te worden. De heer Van Nuland meent, dat hiervoor een an dere regeling mogelijk is, door later den volgenden dag in dienst te komen. Spr. is het met den heer Van Erp eens, dat alles moet worden aangegrepen om die uitgaven te bezuinigen. Spr. doet vervolgens het voor stel om B. en W. uit te noodigen om met voorstellen te komen, om in verband met nadere salarisregeling, de pensioengrondslag na te gaan en in verband daar mee de noodige wijzigingen in het werkliedenregle ment De heer Orsel waarschuwt tegen dat steeds weer verlagen der loonen, dat beperkt de koopkracht. Voorzitter meent, dat de heer Van Nuland zelf maar voorstellen in deze moet doen, B. en W. zijn er niet voor. De heer Van Nuland zegt, dat zijn idéé met salaris verlaging niets heeft te maken. Als de pensioengrond slag te hoog is, betaalt de gemeente te veel, waar niemand iets aan heefL Na nog wat deliberatie, zegt de heer Van Nuland, zijn voorstel terug te nemen en er nader op te zullen terugkomen. Waar in de vorige vergadering de stemmen staak ten over het voorstel van B. en W. om aan het Cura torium van het R.K. Lyceum te Alkmaar een bijdrage van 1150.— per leerling uit deze gemeente over het jaar 1933 te verleenen, onder voorwaarde dat de fa miliebetrekkingen der leerlingen, die door het college van B. en W. voldoende kapitaalkrachtig worden ge acht om de bijdrage aan de gemeente te restitueeren, zich bereid verklaren deze restitutie te verleenen moet thans opnieuw over dat voorstel worden ge stemd. De heer Schoorl verklaart tegen te zullen stem men, omdat men hier beschikt over de portemonnaie van particulieren. De heer Van Nuland is ook tegenstander van ver haal, omdat ,-an den goeden wil van particulieren af hangt of het Lyceum subsidie krijgt ja of neen. Spr. wil f50.per kind zonder verhaal. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Te gen de heeren Orscl, Bakker, Van Erp, Schoorl cn Van Nuland. Ingekomen stukken. Ged. Staten zonden goedkeuring op vastgestelde be lastingverordeningen, (personeele belasting koffie huishouders enz., intrekking grondslag biljarten), idem bericht verdaging besluit verkoop gedeelte weg aan het Rijk, idem goedkeuring suppletoire begrootinj? 1933, idem vaststelling gemeenterekening 1931. Het Verificatiebureau zond rapport in over kasop name bij den directeur van het eierveilingbedrijf en van de controle van het gas- en electriciteitsbedrijf, kas en boeken waren met elkaar in overeenstemming. Van den heer J. J. de Vries kwam in het rapport over de controle over de administratie van het Ge meentelijk Grondbedrijf, 3e kwartaal 1933. Uit het mxatierapport bleek, dat de waarde der perceelen f 13519lager werd geraamd dan de boekwaarde op 1 Januari 1933 bedroeg. Dit nadeelig taxatie-verschil werd tot een bedrag van f 3300.gedekt door de reke ning „Eigen Kapitaal" en de restant ad f 10219.over geboekt naar de rekening „Gemeente Schagen, Nadee lig Taxatieverschil", welk bedrag door de Gemeente 8pr. schetste daarna uitvoerig hoe het ln Rusland, waar men het volk godloos wil hebben, omdat de god», dienst de groote hinderpaal voor hen Is, tegenwoordig toe gaat. Wanneer men God loslaat, stort ook het gerin In en er bestaat geen huwelijk meer. Men danst er om het gouden kalf der zedeloosheid, kortom het is In Rurl.ard een chaos en dat mag in Nederland niet gebeuren. Wfl moeten strijden vcor godsdienst, gezin en gezag. Spr. pleit niet voor een bepaald deel van het volk, maar voor het heele volk. Onnje boven, de Oranjevlag ln top. het gaat om de vrijheid van orts gezin, van ons vorstenhuis en om de erre Gods. Op dan allen voor godsdienst, gezin en gezag, aldus eindigt spr. zijn boeien de met vele voorbeelden geïllustreerde rede. Ter afwisseling zong de Zangvereniging ren viertal liederen, welke door allen met aandacht werden aange hoord. Tenslotte werd dan een Christelijke Oranjevereenlging opgericht met aenvankeli'k 35 leden. In een volgende vergadering zal een bestuur worden gekozen. BAL-MASQVé S-OB. De plaatselijke dansclub S O S. kondigt tegen 3 Febr, een groot bal-marqué aan, te houden ln de zalen van Vredelust. Aangespoord dcor het groote succes van het vorige seizoen werd besloten het komende feest nog grootacher op te zetten. Er ls voor een flink bedtag aan prijzen aangekocht, voor diverse afdeellngen. Schitterend moeten deze zij1* voor enkelingen, paren, groepen cn meest orlglnccle costuuxna. Begrijpend, dat de stemming ten zeerste wordt verhoogd door de muziek, werd een band geëngageerd, bestaande uit zes personen. Aan attracties zal het er evenmin ontbreken. Er ls dan ook geen tw(jfel. o' dit bal-m-soué zal bui tengewoon slagen. Het ls een goede gedachte geweest van het bestuur om den toegang voor een leder open te stellen, Dit ln tegenstelling met het vorige feest, toen uitsluitend lntroducé's werden toegelaten. uit hare gewone middelen ln de eerstvolgende dienst jaren moet worden uitgekeerd, telken jare ten minste een vijfde gedeelte. Van het door de gemeente Schagen over vorige boekjaren nog uit te keoren verlies. moet nog worden betaald f727.70, waarna alle verliezen tot en met het boekjaar 1932 zullen zijn aangezuiverd. Ingekomen ls procesverbaal van ka«onnamo hij den Oemeente-Onfvnn"er on '27 December II kas en boe ken waren met elkaar in overeenstemming. De Commissie van Uitvoering van den Vleeskeu ringsdienst kring Barslngerhorn. zond de no'ulen van de vergadering van ft December 11.; dao' h 'uiging kwam in voor de subsidie aan het comité tot bestrij ding van de iepenziekte. Voor kennisgeving aangenomen. Van L. Lourens kwam een verzoek in om steun. Burgemeester en Weihouders stellen voor verzoe ker mede te declen. dat hij zich kan la'en inschrijven bij de werkverschaffing in de Wieringerm*er. Hierbij wordt opgemerkt, dat gelijke mededeeting hem reeds meerdere malen door het college is gedaan, doch tot heden zonder resultaat. Na eenige verstrekte inlichtingen, wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alk maar zond een adres, waarin er op wordt aangedron gen de uitvoering van werken onder werkversrhaf- fingsvoorwaarden door particuliere aannemers te wil len bevorderen. Burgemees'er en Wethouders deelen mede. dat zij in voorkomende gevallen de onderwcrnelhke nange'egen- held gaarne onder de oogen willen zien. hoewel zij vreezen, dat een en ander in de praktijk moeilijkhe den zal opleveren. De heer Buiskool dringt aan om vooral aan zulke werken, als hier bedoeld, medewerking te verleenen. B. cn W. "azijn daartoe gaarne bereid en Voorzitter wijst op een hier aanhangig werk, waaromtrent de beslissing nog niet is .renomen. De heer De Veer wijst op samenwerking met den Polder voor wegenverbetering. Voorzitter wijst op Lange en Korte Snevert en La- gedijkerweg. Hier is dit toch al steeds geschied. De heer De Veer: Ik kom van Grootewal. T.a.v. de nieuwe bouwverordening geeft do Inspec teur van do Volksgezondheid in overweging, enkele wijzigingen aan te brengen, o.a. dat de brandvrije scheidingsmuur tot aan de dakbedekking moet door- loopen, inplaats van tot den zolder. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen gevolg te geven. Allen voor. De kasgeldleenina voor den Middenstands* wonir.gbonw. In één der vorige raadsvergaderingen was behan deld het verzoek van het bestuur van de Handeldrij vende en Industriëele Middenstand vorecniging. om een kasgeldleening ten behoeve van de exploitatie der Middenstandswoningen cn om betaling van het ex ploitatietekort over het jaar 1932—1933 (f330.09) uit de gemeentekas. B. en W. stelden toen voor aan het verzoek tc vol doen, doch de besprekingen hadden tot gevolg dat nadere inlichtingen zouden worden gevraagd. Een geheel dossier, betrekking hebbende op het bouwen dier woningen, de oxploitaticstaat opgemaakt bouwen dier woningen, der cploitaticstaat, opgemaakt door den accountant J. Schoorl Pz., de besluiten lot het verleenen van de voorschotten door het Rijk. da aanvaarding van een hypothecair crediet uit 's Rijks kas door de gemeente, enz., enz., wordt overgelegd. Verder is ter toelichting op het verzoek de mededce- ling, dat de totale obligatieleening bedraagt fGGOO— waarvan een bedrag van f3000— is geplaatst bij di verse middenstanders cn 13000.— bij de huurders der woningen. Momenteel zijn 5 woningen onbewoond cn 2 bewoners hebben geen obligatie genomen, waardoor thans onder de huurders slechts f 1000.— is geplaatst. Aangezien de verplichting tot het nemen van een obli gatie remmend werkt bij de verhuring der woningen, heeft hot bestuur gemeend dat het dc exploitatie ten goede moet komen wanneer deze verplichting in den vervolge niet meer toegepast behoeft tc worden. Waar om adressante aan de gemeente verzoekt om een kas geldleening ad f 3000.— tegen 4 De heer Schoorl heeft geen bezwaar tegen het ver strekken van de kasgeldleening. omdat ook nij meent dat de voorwaarde tot het nemen van een obligatie door de huurders remmend werkt bij den verhuur. Wat het dekken van het exploitatietekort betreft, wil spr. evenwel er op wijzen, dat dit bedrag niet a fond perdu dient te worden gegeven. Wordt uit drukkelijk verklaard dat de Midrienstandsvcreeni-' ging dit bedrag schuldig blijft aan de gemeente, dan heeft spr. geen bezwaar. De heer Do Vries zegt, dat hij vorig maal reeds heeft doen uitkomen, dat ook hij die meening dpelt De heer Van Erp vindt het dan dubbel erg, dat dit niet uit het prac advies van B. en W b'ijkt. De heer Mr Buiskool wijst er op. dat loze zaak Riridfsch niet zoo gemakkelijk is te regelen, want in de hypotheckacte wordt een vast bedrug en een vaste hypotheekrente genojemd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14