De Zwarte Monnik Radioprogramma zal t.z.L daaromtrent meerdere inlichtingen krijgen. Voor kennisgeving werden aangenomen: Kantschrijvcn van Ged. Staten dezer provincie ten geleide van een uittreksel uit het K B., houdende goedkeuring van de vastgestelde en later gewijzigde nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie en van de rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Kxpcditio van het besluit van Ged. Staten tot ver daging der beslissing omtrent het besluit tot ver pachting van een perceel tuingrond aan K. Mul. Idem omtrent de besluiten tot het aangaan van kasgeld leeningen groot f8000.— cn f1131»23. Proces-verbaal van opneming van boeaen en kas van den gemeente-ontvanger. Kantschrijven van Gedeputeerden ten geleide van en uittreksel uit het K.Bhoudende goedkeuring der nieuwe verordening op de heffing van begrafenis- rechten. Dc raad stelde vast de conceptbesluiten tot wijzi ging en aanvulling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1933. (2e suppl. begrooting van den ge wonen dienst en le suppl. begrooting van den kapi- taaldicnst. Aangaan vaste geldleening. B. en W. stellen voor te besluiten tot het aangaan eener vaste geldleening. groot f2600.—, tot dekking der kosten van aanbouw cener spreekkamer aan het woonhuis, bewoond door den geneesheer en het aan brengen van eenige veranderingen in. dat woonhuis, bewoond door den geneesheer en het aanbrengen van eenige veranderingen in dat woonhuis, met intrek king van een terzake eerder genomen besluit. Aldus wordt besloten. Onderhandsche iandverpachting. Besloten werd tot onderhandsche verpachting van bouw- en weilanden der gemeente over het tijdvak 26 December 1933 tot 1 November 1934. B. en W. worden gemachtigd bedoelde perceelen te verpachten aan gegadigden, die naar hun oordeel, de raadscommissie vojr de gcmcentelanderijen ge hoord, daarvoor in aanmerking komen. Het betreft hier pl.m. 30 perceelen. Verpachting schutsluis. De raad besloot, op voorstel van B. en \V., tot on derhandsche verpachting van de schutsluis aan het Oude Niedorper Verlaat voor het jaar 1934 aan H. B. Helleman voor dezelfde pachtsom als in 1933. Aangaan kasgeldleening. B. en W. stellen voor een kasgeldleening aan te gaan ter voorziening in dringende kasbehoeften. Voorzitter deelt mede, dat het tekort op den ge wonen dienst nog niet is gedekt; er is bovendien nog een tekort op den gewonen dienst 1932. 't Gebrek aan kasgeldmiddelen deed B. en W. alzoo besluiten tot het doen van dit voorstel. De raad gaat met het voorstel accoord. De gemeenterekening voor het dienstjaar 1933 wordt, ingevolge een van Ged. Staten van Noord- Holland ontvangen nota van opmerkingen gewij zigd. Het betreft hier wijzigingen van administratie ven aard. De gemeentebegrooting 1934. B. en W. doen het voorstel tot vaststelling der ge meentebegrooting voor het dienstjaar 1934 en der be grooting voor het burgerlijk armbestuur voor even- vermeld dienstjaar. De commissie belast met het nazien der begrooting deelte bij monde van den heer Waiboer mede, dat geen opmerkingen zijn te maken. Dank wordt den burgemeester gebracht voor het opmaken der begrooting. Den heer Waiboer is het opgevallen dat de raads leden in hunne presentiegelden gekort zijn; de wet houders echter niet. Spreker stelt nu voor om de wethouders even sterk te korten. De heer Kolkman deelt deze meening niet Liever zag spr. juist dat deze gelden werden verhoogd. Waar dit gezien den financieelen toestand der ge meente niet zal kunnen, wil spr. aan de wethouders- gelden niet tornen. Er wordt door de heeren zeer veel werk gedaan- De heer Slijkerman is het met den heer Waiboer eens. Ook spr. wil een gelijke korting zien toege past De heer Molenaar is er voor om de gelden onver anderd te laten. Voorzitter zegt dat zijn meeing te dien opzichte wel bekend is. De wethouders dragen alle verant woordelijkheid en spr. vindt dat ze dan al zéér wei nig verdienen. De heer Waiboer verlangt stemming over het voor stel de gelden der raadsleden in gelijke verhouding te bekorten als van de raadsleden. Het voorstel wordt verworpen met 25 stemmen. Voor stemden de heeren Waiboer en Slijkerman. FEUILLETON. DOOR RDGAR WALLAGE. 25. HOOFDSTUK XXXVT3. De deur ging open. Het was Arthur. ..Was dat Gilder. die bier was?" vroeg hij en toen zij knikte: „De schoft! Waarom liet je mij niet roepen?" Maar nu viel de uitdrukking van haar gezicht hem op, en hij liet snel volgen: „Hindert iets je, Leslie?" „Ja antwoordde zij en verbaasde zich over de kalmte van haar toon. „Hij kwam spreken over geld, dat jij onder je berusting had een deel van de nalatenschap van Lady Chelford." Zij zag aan de snelle verandering op zijn gezicht, dat Gilder de zuivere waarheid gesproken had; trouwens, z\j bad daar geen oogenblik aan getwijfeld. „Weet Dick het?" vroeg zij. ,.Ja hij weet het. Wat moet jij wel vanmij denken?" vroeg hij heesch. Zij schudde het hoofd. „Komt het er op aan, Arthur. wat ik denk? Wat zal er gebeuren, wanneer het geld niet verschaft kan worden?" „Ik heb nog een week den tijd," zei hij. „Hoe was hij het, te weten gekomen?" „Kun je het geld bij elkaar krijgen?" Die vraag was nutteloos. „Dick heeft beloofd zijn best te zullen doen." „Met Harry valt zeker niet te praten, vermoed ik?" «ei zij. „Neen, dat is te gek om aan te denken. Wat zal er gebeuren, indien de waarheid aan het licht komt?" Hij haalde diep adem. „ik weet het niet precies; ge vangenisstraf. denk ik. Het is een vreeselijke estand voor jou, Leslie. Dat heb ik al gezegd, maar v.oorden zijn een schrale troost, en ik kan geen woorden vinden." Zijn stem brak <.en oogenblik, maar hij bedwong zijn aandoening bijtijds en, den strijd dien hij voerde, zien de, kwam er een blik van bewondering in haar oogen. „Arme jongen!" mompelde zij zacht. „Wat wou Gilder hebben kwam hij alleen om je dat te vertellen?" „Gedeeltelijk." „En om je aanbod te doen?" Zijn toon verried een zweem van hoop; deze drenkeling klampte zich kramp achtig aan een stroohalm vast. Haar hart brak bij de gedachte, dat hij, zelfs op dit oogenblik wetende, dat hjj De bouwverordening. Wordt gewijzigd, zulks naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten en een rapport van den Inspecteur van de Volkshuisvesting. Het betreft hier eenige ondergeschikte punten, meer van administra tieven aard en niet ingrijpende op do verorde ning. Subsidies. De raad besluit aan het Witte Kruis een subsidie te verleenen van f 400. Géén subsidie krijgen o m. de Schnger Handeldrij vende en Indpstrieelen Middenstandsvereeniging en de Vereeniging voor Malariabestrijding, alsook mu- ziekvereenigingen. Brandverzekeringsbelasting. Voorgesteld wordt een heffing toe te passen op de belasting van brandverzekeringen op gebouwde ei gendommen van één per mille. De heer Van Zoonen zegt hiervan geen warm voor stander te wezen. Spr. zag liever dat er een vrijwil lige brandweer bestond. Er zijn zeker bezwaren en de heer Van Zoonen heeft al meerdere malen geprobeerd om te komen tot de oprichting van een vrijwillige brandweer. De mcnschen schijnen er echter weinig voor te gevoelen. Spr. wil in elk geval dan zien vast gelegd, dat de heffing op de brandverzekering zal ver vallen indien een vrijwillige brandweer is opgericht Besloten wordt tot heffing, terwijl het voorstel van den heer Van Zoonen zal worden vervat in de bepa lingen. De heer Kolgman wil 'n reorganisatie van de brand weer zien. Als er nu brand is, loopt ieder maar rond. Iedereen gaat maar een poosje pompen en het eind van het liedje is dan, dat de rekeningen niet van de lucht zijn. Voorzitter zegt dat daarover in B. en W. reeds is gesproken. Een reorganisatie zal plaatsvinden in overleg met den brandmeester, terwijl oefeningen zullen worden gehouden. De leden van de brandweer zullen een herken- ningsteeken dragen. Machtiging aan B. en W. Krachtens het bepaalde In art. 212 der gemeente wet werd aan B. cn W. machtiging verkend tot het aangaan van rechtsgedingen, bedoeld in art 177 der gemeentewet Een en ander komt B. en W. gewenscht voor, opdat niet voor elk geval de raad behoeft te worden op geroepen. De heer Kolkman dringt op een soepele toepassing aan. Beëediginq ambtenaar. Tot waarnemend secretaris der gemeente wordt benoemd en beëedigd de heer J. F. Folkers, ambte naar ter secretarie De heer Folkers wordt daarop benoemd tot onbe zoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. De verordening regelende de verdeeüng van de werkzaamheden der diverse ambtenaren van den bur gerlijken stand wordt, als gevolg van de. bovenbedoelde benoeming gewijzigd. Intrekking eener verordening. B. en W. komen dan met een voorstel, tot intrek king der vastgestelde verordening krachtens art 31, par. 2, 2e lid der wet op de personeele belasting 1S9G, strekkende tot belastingvermindering voor perceelen of perceelsgedeelten, uitsluitend dienende tot uitoefe ning van het bedrijf van huurder van een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling. Zulks naar aan leiding van een ingekomen schrijven van den mi nister van B. Z. De heer Van Zoonen zal voorstemmen, mits het vol gend jaar gewerkt zal worden om den grondslag voor biljarts nog meer te verlagen. De caféhouders hebben het al zwaar genoeg en spreker meent dat daarmee rekening dient te worden gehouden. Dit zal dan geschieden. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervoerkosten schoolkinderen. Ingetrokken wordt het raadsbesluit waarin werd verleend aan twee leerlingen der Ambachtsschool te Alkmaar vervoerkosten per trein 3o klasse Noord- scharwoudeAlkmaar v.v. Bedoelde leerlingen heb ben de school verlaten. Aldus wordt besloten. Hierna verlaat de burgemeester dc vergadering en neemt wethouder Bakker de leiding der vergadering. Benoemingen. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herbe noemd de heer P. Burgmeijer met algemeene stem men. Tot lid van het bestuur der Protestantsche Arm- niats dan haar diepe minachting waar was. zonder blik ken of blozen, in een nieuw offer harerzijds zijn red ding zag. .-Hij deed mij een aanbod ja." was haar antwoord. „En ik weet nog niet wat ik doen zal. Ik ga Dick op zoeken.' „Is dat noodzakelijk?" vroeg hij ongerust. Zij knikte. „Ik ga naar Dick toe.' zei zij. ,Jk zal hem opbellen." Zij liep naar de telefoon en lichtte de microfoon op. toen hij haar bij een arm greep. „Ik zou mij niet te veel laten lelden door Dick." zei hij gejaagd. „Gilder is een ploert maar met hem zou je gelukkiger kunnen zijn dan met Harry." Zij schudde zijn arm af en vroeg een nummer aan. De knecht die aan het toestel kwam, zei haar dat Dick uit was; hij was dien middag naar Londen vertrokken en kwam pas laat in den avond thuis. Zij belde af. keerde in den salon terug en nam het papier in de hand, waar op Gilder zijn adres geschreven had, „Jij hebt zes dagen voor je, Arthur." zei zij. „Ik min der dan vier en twintig uur. Ik weet niet wiens toe stand erger is, maar ik zou zeggen de mijne." Hij hoorde haar naar haar kamer gaan, volgde haar een oogenblik later en wilde de deur openen. Ze wat op slot. „Leslie!" riep hij bezorgd, maar zij hoorde hem niet Haar hoofd diep in een kussen begraven, riep zij een vaarwel aan Dick Al ford toe, en haar hart brak. HOOFDSTUK XXXVUI. Toen Dick dien middag door Wardour Street liep, was hij een bekend gezicht tegengekomen. Een man kwam uit een winkel met een bundeltje onder zijn arm, en, den jongen man herkennende, maakte hij rechtsomkeet en verwijderde zich snel. Dich grijnsde; hy had zich in Thomas niet kunnen vergissen en was nieuwsgierig wat Thomas daar gekocht zou hebben. Hij ging voor het uitstalvenster staan, en verbaasde zich nog meer, want Thomas scheen hem geen man voor de maskeradepakjes, die daarachter tentoonge steld waren. Dick was niet In een best humeur. Hij had twee bezoeken afgelegd, en bij ieder een beleef de afwijzing ontvangen. En nu was hij op weg naar zijn laatste hoop. Eij zijn komst ter plaatse was de groote bank in de City gesloten, maar een portier bracht hem In de tegenwoordigheid van een ouden heer, die zijn vaders beste vriend was geweest. De oorlog had den eenvoudlgen Mr. Jarvis, een voormalig provinciaal ban kier, in Lord Clanfield herschapen het hoofd van de grootste banktrust in Europa. Hij verwelkomde Dick hartelijk, want als Jongen was deze altijd zijn lieveling geweest. „Ga er bij zitten, Dick. Wat brengt Je naar deze plaats des zwoegens?" voogdij de heer A. Mijts, met algemeene stemmen. Tot lid der commissie van toezicht der Protestant sche Armvoogdij de heer A. van Zoonen, met alge meene stemmen. Herbenoemd wordt tot lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs de heer K. v. d. Oord, met 6 stemmen. Dc heer J. Nagelhout verkreeg 1 stem. Tot leden van de commissie tot wering van school verzuim werden, wegens periodieke aftreding van alle leden, benoemd de heeren W. H. Bierman, W. T. J. Buddcndorf, mej. W. H. Schneiders en de heer H. Zomerdijk, allen aftredend. Tot hooistekers voor het jaar 1934 werden benoemd de heeren D. van Zoonen, J. Buisman, P. Wijnker cn D. de Groot De steunregeling voor werkloozen. B. en W. komen dan met een voorstel tot aanvulling der steunregeling voor werkloozen met de bepaling, dat werkloozen die nog geen jaar in het bevolkingsre gister der gemeente zijn ingeschreven, niet volgens vermelde steunregeling worden gesteund. Dc heer Van Zoonen wil deze termijn stellen op een half jaar, inplaats van op een jaar. Het gaat toch wel wat te ver, als menschen een vol jaar zonder steun moeten rondkomen. Bovendien komt het beter overeen met het volgende agendapunt, waar wordt voorgesteld, hen die nog geen half jaar in de gemeen te woonachtig zijn, niet m werkverschaffing te werk te stellen. De heeren Waiboer en Van Zoonen willen daaren tegen Juist de termijn van een jaar gesteld zien; zulks ter voorkoming dat de toeloop groot zal kunnen wor den. De heer Van Zoonen wijst er op, dat zulke mensehen dan tenslotte kunnen komen van 't Armbestuur en dan moet de gemeente er voor de volle 100 voor opdraaien. Spreker ontraadt den Raad het voorstel van den heer Waiboer. De heer Waiboer verlangt stemming, welke tot re sultaat heeft, dat dit verworpen wordt met 2—5 stem men. Vóór het stellen van den termijn op 1 jaar stem men de heeren Waiboer en Slijkerman. Zoo wordt dus het tijdsverloop gesteld op een half jaar. Tewerkstelling werkloozen. Volgt een voorstel tot vaststelling van een besluit, strekkende om werkloozen, die nog geen half jaar in het bevolkingsregister der gemeente zijn ingeschreven, niet te werk te stellen bij de werkverschaffing, ter zake de noodige machtiging te vragen. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Waiboer wil geacht worden te hebben te gengestemd. Verhuur woning. Door B. en W. wordt voorgesteld te besluiten tot huur en onderverhuur van een woning te Zijdewind voor den tijdsduur der bewoning. De heer Waiboer wil een tijdsruimte gesteld zien van een jaar inplaats van „voor den tijdsduur der be woning." Wethouder Bakker geeft de verzekering dat dit niet noodig is. De huurder zal er niet zoo lang meer in blijven wonen. De heer Waiboer wil toch een termijn van een jaar gesteld zien en doet in deze een voorstel, welk ge steund wordt door den heer Slijkerman. De uitslag der stemming is, dat het voorstel van den heer Waiboer wordt verworpen met 2—5 stem men. Tegen stemden dc heeren Waiboer en Slijker man. De rondvraag. De heer .Van Zoonen wijst er in de rondvraag op, dat alle, in de Wieringermeer te werk gestelden door den minister zijn gebracht onder de vorststeunrege- ling, doch niet onder de gewone gemeentelijke steun regeling. hi een en ander schuilt een groote onbillijk heid. De georganiseerden trekken uit de vorsbsteun- regeling slechts 50 cents meer dan de ongeorgani seerden uit de gewone regeling. De georganiseerden moeten echter 70 cents bondsgeld betalen per week, zoodat ze een schade hebben van 20 cents, als gevolg van het feit, dat zij zich tegen werkloosheid verze keren. Dit is ongewenschL Organiseeren wordt steeds aangeraden, maar wanneer dat nadeel gaat opleveren zal het weinig baten of men er al op aandringt Spre ker is van meening dat er een toeslag van gemeente wege dient te worden gegeven aan bedoelde personen, zoodat deze worden gesteld op gelijke basis van do andere categorie. De minister zond reeds een machti ging daartoe in en waar het offer van de gemeente niet groot zal wezen, raadt de heer Van Zoonen den Raad, daartoe te besluiten. De menschen zullen dan weldra allen georganiseerd zijn, wat voor de gemeente een groot voordeel wordt. De heer Waiboer wil dit stellen in handen van B. en W. De Raad geeft de bevoegdheid aan B. en W. om hier te handelen naar goeddunken. Den heer De Heer is het opgevallen dat de straat lantaarns niet allen op hetzelfde tijdstip worden uit gedraaid. De tijd is vaak zeer verschillend. Nu eens Dick vertelde het hem beknopt en duidelijk, en Lord Clanfield fronste. „Vijftigduizend pond, jongenlief! Heb je die voor Je zelf noodig?" „Neen. voor een zeer dierbaren vriend." Het kostce hem heel wat moeite om deze vleiende benaming op Arthur Glne toe te passen. „Hij heeft zicb er ingewerkt Zün lordschap schudde het hoofd, ,/t Is een onmoge lijkheid, Dick. Als het voor Jou was om Jou uit den put te helpen, dan...! Dan zou ik het je uit mijn eigen zak geven maar jij ben er ook weer de man niet naar, om het zoover te laten kooien." „Zou u ze mij niet kunnen leenen tegen mijn per soonlijke zekerheid?" De bankier glimlachte. „Het jou leenen, Dick, zou zijn het je geven! Hoe zou Jij er kans toe zien om vijf tigduizend pond terug te betalen? Een tweede zoon! Harry trouwt in dit jaar, en het volgend jaar zal een erfgenaam het levenslicht aanschouwen! Neen, neen, beste jongen, het kan niet" Toen vertelde Dick In zijn wanhoop de geheele ge schiedenis, alleen de namen verzwijgende. De oude heer luisterde met een ernstig gezicht. „HU zal door den zuren appel moeten heenbijten, Dick", zei hij. „Redt Jij hem uit zijn verlegenheid, dan vervalt hij waarschijnlijk van kwaad tot erger. Die ar me Jonge vrouw ik heb bepaald met haar te doen. De man, die JU bedoelt ia natuurlijk Gine? Neen, neen, maak je niet ongerust er zal geen woord van over mijn lippen komen. Maar ik had reeds geruimen tijd mijn vermoedens. Laat hem dien bitteren pil slikken, Dick, en doe wat je kunt voor het meisje. Zit die sinjeur eenmaal achter slot en grendel, en is de heele ellendige geschiedenis voorbij, kom dan bij mij voor zooveel geld als je wilt terwille van bet meisje. Ik heb haar vader en haar oom gekend, en ook den oudoom, die haar dat groote vermogen vermaakte, dat tusschen twee haakjes, ook wel met de rest in rook opgegaan zal zijn, en ik ben bereid om haar een heel eind tege moet te komen. Maar verspeel je credlet niet Dick, terwille van dien aartsschelm." Dick keerde de City moedeloos en verdrietig den rug toe. zoozeer ten einde raad, dat hij van het vierde be zoek dat hij zich voorgenomen had, afzag. Zijn eenige hoop was nu op zijn broer gevestigd, en hij kende Har- ry*s stijfhoofdigheid te goed om van die zijde hulp te verwachten, die zelfs niet ingeroepen kon worden zon der als leener melding te maken van den man, jegens wien hij een diepgewortelde haat opgevat had. Puttier de Aap haalde hem van het station af, en had een nieuwtje voor hem. „Thomas, onze boef, is nog in de buurt," zei hij. „Hij heeft in het landhuis van Gilder verblijf gehouden." „Zoo?" zei Dick. En Thomas, èn Gilder konden hem op dat oogenblik bitter weinig schelen; hij was geheel vervuld van de ramp. die Leslie Gine boven het hoofd hing. „Gilder is vandaag ook over geweest. Ascot ia al gaan de lantaarns om 10 uur uit, een ander maal b.v. weer om 11 uur. De heer Kolkman zegt, dat het aan een kleine af wijking in de klok kan liggen. B. en W. zullen een voor de geheelo gemeente geldende regeling treffen. De heer Kolkman zag gaarne dat het gat in den weg bij perceel Tromp werd -gedicht. Het is zoo een ge vaarlijke toestand. Dit zal geschieden. Niets meer aan de orde zijnde, volgt daarop slui- ting. WOENSDAG 31 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; VPRO.: 10-15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven; 12.00 Klein-orkest; 2.00 Gr*, mofoonmuziek; 2.15 Knipcursus; 3-00 Voor de kinderen; 3.45 Overschakeling zender; 5.30 Trio Guaroul; 6 30 Or- welspel door Cor Steijn; 7.00 Sport-ultzending; 7.20 Vroo- Üjke gramofoonmuziek; 8.00 Vaz Dias en Varia; 8.15 „D« Rivalen", Opera van W. J. C. Hekker; 10.25 Vaz Dlaa, daarna gramofoonmuziek; 10.35 Muzikaal allerlei; 11.35 Gramofoonmuziek; 1200 Sluiting. HUIZEN (301J MJ NCRV.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgen- concert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederen recital; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek 12-30 Kwintet; I.45 Orgelspel; 1.45 Kwintet: 2.30 Praatje voor Jeugdige postzegelverzamelaars; 3.00 Pianospel; 3.45 Rustpoos; 4.00 Pianorecital; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuur- tje; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Po- litieberlchten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Declam^ tle; 8.00 Orgelspel; 9.00 Lezing, 9-30 Orkest. 11.00 Gra mofoonmuziek; 11J0 Suil ting. LUXEMBURG (1191 M.) 7X10 Concert; 8.00 Idem; 10.85 Dansmuziek. BRUSSEL (439 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Orkest; 8-35 Gramofoon muziek; 6.50 Kamermuziek; 8.20 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1981 M.) II.20 Concert; 1.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Concert; 7J0 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERI.XJN (357 M.) 1.55 Kamermuziek; 2^0 Gramofoonmuziek; 7.30 Gevari eerd programma HAMBURG (331 M.) 10.50 Concert; 12.20 Gramofoonmuziek; 1.35 Idem; 3.20 Omroepkwartet; 5.20 Nederdultsche volksliederen; 6-20 Syrn ph on I econcort. LANGENBERG (458 M.) 12.55 Kamerorkest; 8.00 Orkest; 10.05 Gram.muziek. DAVENTRY (1508 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 3.20 Pianospel; 3.35 Or. kest; 5.05 Gramofoonmuziek; 8.35 Symphonieconcert; 10.50 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1448 M.) 12.50 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.35 Populair concert; 12.50 Orgelooncert; 1.20 Populair concert; 7.05 Gramofoonmuziek; 9X15 Concert. MILAAN (380 M.) 4.30 Vocaal concert; 5.15 Gram.muziek; 8.00 Blijspel. ROME (420 M.X 4.30 Orkestcncert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.10 Operar uitzending. WEEN EN (507 M.1 4.40 Strijkkwartet; 6.20 Populair concert; 8.56 Concert WARSCHAU (1411 M.) 4.15 Omroeporkest; 5.40 Pianorecital; 7.20 Populair oon- oert; 8.35 Kamermuziek; 9 20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (400 M.) 2.50 Kamermuziek; 3.00 Operettemuziek; 4.50 Huismu ziek; 7.10 Muziekcorps; 8.30 Moderne muziek. voorbij, nietwaar? Maar hoe dan ook, hy was geheel in staatalekleedlng hooge zijden en lales." „Waar is hy heen geweest?" vroeg Dick met plotse linge belangstelling. „Dat weet ik niet Ik vermoed, dat hy Mr. Glne een bezoek la wezen brengen. Ik zag zijn auto de laan uit rijden. en hy scheen zeer met zichzelven ingenomen. En ik heb het geweer gevonden „Waar?" vroeg Dick nieuwgierig. „Tegen den walkant van de rivier. Iemand moet het daar Ingegooid hebben, maar niet ver genoeg. Het ma gazijn bevatte nog drie of vier patronen een Lee- Enfield jachtgeweer. Men heeft nu het mes en men heeft het geweer; ik ben benieuwd wat er verder aan 't licht zal komen." „Heb Je Harry nog gezien?" „Dc sprak hem vanmiddag", antwoordde Puttier op geruimd. „HU begon met mij over zijn ,.chesH"-stok- paardje, maar Ik zei hem niet wat ik daarvan dacht." In weerwil van zijn beslommeringen, moest Dick glimlachen. „Heb jij eenlg verstand van „chesil"?" „Wis en zeker, sir", antwoordde de ander met beslist heid. ,Uw broer denkt dat „chesil" een stuk gereedschap ls. Hy schynt niet te weten, dat ten tijde van Elisabeth .chesil" het woord was voor „kiezel" of „grint." Dick staarde hem met groote oogen aan. „Is dat zoo?" vroeg hy. „Heeft u ooit gehoord van een plaats. Chelsea ge naamd?" antwoordde de alwyze Mr. Puttier. „Weet u wat Chelsea beteekent? Het beteekent „Chesil Ey" of Kiezel Eiland. Het woord is zelfs niet !n onbruik ge raakt; u kun het in ieder woordenboek vinden. Het nieuwe „chesil", waarvan in het dagboek gesproken wordt, ls een lading kiezel, uit Brlghthelmstone af komstig. Dat wil zeggen. Brighton. En waarvoor had die leutige voorvader van u kiezel noodig? Waar- schyniyk om beton, of metselspecie te maken." „Begin In 's hemelsnaam niet over den schat, of ik wordt gek!" kreunde Dick. „In ieder geval geloof JU niet aan het bestaan daarvan, God zy gedankt!" „Dat doe ik wel", verklaarde de merkwaardige Putt ier met nadruk. „Ik ben er even zeker van overtuigd, dat die staven goud bestaan, als ik zeker weet dat u en Ik over dezen weg loopen. Uw broer heeft de hand weten te leggen op een boekwerk, waarin alle parti culiere uitgaven en Inkomsten van Koningin Elisabeth vermeld staan; daarin is het mtllloen te vin Jen, dat zy stal van de Spaansche schepen, die op weg naar Holland een Engelsche haven aandeden; daarin staan de sommen, die zy kreeg van Drake en andere vrijbui ters ter zee. maar van het goud van Chelford la geen sikkepit te vinden." „Waar is het dan?" vroeg Dick. totaal verbysterd. „Vraag my dat, wanneer ki van hier vertrek," ant woordde de ander raadselachtig. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10