Plaatselijk Nieuws. Schagen's Middenstand „GASREUK" TE BOXTEL. Balans der bïtoogingen te Parijs. Relletjes te Maldegem. Slachting in Boven Digoel. Coramsntaar op Staün's rede. Hevige aardbeving in Mexico. Het veerboot-ongeluk te Nagasaki. Een beweging tegen het lynchen. Fraude van grooten. Gelukwensch van Hindenburg. Oorlogsherinneringen. Vierhonderd arrestaties. Bij de betoogingen, welke in den nacht van Zater dag op Zondag te Parijs plaats vonden in de buurt van de Place de 1'Opéra. waren ook eenige honderden communisten betrokken, die van een vergadering kwamen. Ten slotte slaagde de politie er in deze be- toogers, die in gesloten gelederen liepen, uiteen tc ja gen. In den loop van den nacht werden meer dan 400 menschen aangehouden. Zij die vernielingen hebben aangericht of handtastelijk zijn opgetreden tegenover politieagenten zullen gerechtelijk worden vervolgd. Een groot aantal politieagenten is gewond. Twee agenten moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht Betooging te Nice. Te Nice organiseerde de „Bond van Belastingbeta lers'' gisteren een demonstratie tegen de bij het Stra- visky-schandaal betrokken personen. De betoogers za gen kans door het aanvankelijk zwakke politie cor don heen te breken en konden pas. nadat versterking was aangerukt uit elkaar gedreven worden, daarbij druk van dc gummistok gebruik moest worden ge maakt. Ook te Rouaan werden gisteren betoogingen tegen „de vrienden van Stavisky" gehouden, voornamelijk door de leden der verschillende ambtenaren-organisa ties. Te Nantes kwam het tot botsingen tusschcn jong- patriotten en politieke tegenstanders, waarbij de po litie moest ingrijpen. Run op spaarbanken. Zoowel te Nancy als te Nice hebben in de afge- loopen week een run op de «paarbanken plaats ge had, waarbij per dag gemiddeld ongeveer een millioen franc door de spaarders werd opgenomen. De filialen van de Bank van Frankrijk moesten bijspringen om de spaarbanken in de gelegenheid te stellen aan de aanvragen te voldoen. Een nieuw schandaal? Oud-minister in het nauw. De Matin bericht, dat ex-minister en senator Serre verwikkeld is in een kwestie, welke door den rechter van instructie wordt onderzocht, n.1. de zaak van de anthraciet-maatschappij Laval, die de wet op hot N.V. heeft overtreden. Deze maatschappij heeft haar aandeelen doen uitge ven door de Bank Guiet en Co., welke in 1931 we gens bedrog tot een bedrag van 35 millioen franc is gesloten. Welke rol Serre hierbij heeft gespeeld, staat nog niet vast Verzet tegen den nieuwen burgemeester. De ruiten van zijn woning ingeworpen. In de groote Belgische gemeente Maldegem bij de ZeeuwschVlaamsche grens, die ruim 10.000 inwo ners telt hebben zich zeer ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Men weet dat de Vlaamsch-nationale bur gemeester en Kamerafgevaardigde De Lille onlangs door de regeering is afgezet wegens het uitspreken in de Kamer van een rede, waarbij hij zich aan den kant van de dienstweigeraars schaarde. Verscheidene hon dorden inwoners uit Maldegem, die het met Do Lille houden, schoolden Zaterdagavond samen voor de wo ning van Ceulenaere, den nieuwen burgemeester, die tot de katholieke partij behoort en wiens benoeming denzelfden dag in de Belgische staatscourant was verschenen. Trots do tusschenkomst van 40 gendar mes slaagden de betoogers er in al de ruiten van de burgemeesterswoning te verbrijzelen. Het relletje duurde verscheidene uren. De burgemeester moest zijn woning verlatcen, maar vaardigde terstond een besluit uit, waarhij alle samenscholingen werden ver boden. Alleen na de aankomst van een detachement bereden en onbereden gendarmen kon worden belet dat de betoogers den burgemeester zouden lynchen. Laat in den nacht was de orde weer hersteld. Zes personen gewond, één afgemaakt. Aneta seint uit Batavia: De Javabode verneemt uit Nicuw-Guinea, inzake een vechtpartij in een kamp der „onverzocnlUken" te Boven-Digoel, dat twee geïnterneerden 's morgens, met kapmessen gewapend, een bezoek brachten aan de woning van zekeren Dl po, een hijzonder gevaarlij ken communist, die er van verdacht werd in den voorafgaanden nacht de woning van een der twee be zoekers Machmoed en Sjoerwirdjo in brand te hebben gestoken. Dipo wachtte de komst dier twee met vier kornuiten af. Bij de ontmoeaing werden alle zeven betrokkenen gewond. Sjoerwirdjo kon, ernstig toegetakeld, het mi litaire kampement bereiken. Machmoed werd tijdens den terugtocht op beestachtige wijze afgeslacht. Alle vijf de „verdedigers" werden gearresteerd. Tijd niet gunstig voor niet-aanvalspact, zegt Japan. V.D. verneemt uit Tokic: Van de zijde van het Japansche Ministerie van Buitenlandsclie Zaken wordt naar aanleiding van de redevoering, die Stalin op het Congres der Com munistische Partij heeft gehouden (zie ook elders in dit nummer) verklaard, dat Japan nooit het sluiten van een non agressie pact met de Sovjet-Unie heeft verworpen, doch slechts de Russische regeering in dertdij heeft medegedeeld dat Japan den tijd niet opportuun voor een dergelijk pact achtte. De Japansche verklaring zegt verder: ..De anti-Ja- pansche propaganda die nu openlijk wordt gemaakt door verantwoordelijke leiders van Rusland, maakt het nog moeilijker een gunstige atmosfeer voor een dergelijke overeenkomst te scheppen. Rusland is ge heel verantwoordelijk voot het doodloopen der on derhandelingen over den verkoop van den Nourd- Mandsjoerijschen Spoorweg tusschen de Sovjet-re- geering en Mandsjoekwo. Verder wordt verklaard dat het waar moge zijn, dat cr over oorlog wordt gesproken in enkele Ja pansche militaire kringen, doch dat zijn slechts par ticuliere mceningen, terwijl Stalin en andere ver antwoordelijke leiders in hun officieele hoedanigheid Japan van oorlogsvoorbereidingen tegen Rusland beschuldigen. Indien Sovjet-Rusland oprecht vrede met Japan wenscht, zal het noodzakelijk zijn dat de Sovjetregeering haar houding wijzigt. Groote schade te Acapulco. Tal van personen gewond. Mexico City. Geheel Zuid- en Midden-Mexico is Zondagavond in beroering gebracht door een hevige aardbeving, waardoor vooral de staat Guerrero en de aan den Stillen Oceaan gelegen havenstad Acapulco zijn getroffen. Vele huizen stortten in of liepen groote scheuren op. De bewoners vluchtten in paniek de straat op en in het gedrang werden vele gewond. Omtrent materieele schade in de hoofdstad zijn nog weinig bijzonderheden bekend, doch te Acapulco bleef bijna geen huis onbeschadigd. De schade wordt op honderdduizenden pesos ge raamd. De wegen naar de stad zijn als gevolg van aardverschuivingen versperd. Ook de in de nabijheid van Acapulco gelegen plaatsen Sabana, Boravos. Laventa en Piedecuesta zijn ernstig geteisterd. Tientallen personen zijn er gewond. De bevolking bracht den nacht In de open lucht door. Ook te Mexico-City zelf veroorzaakte de aard beving hevigen schrik. De bevolking vluchtte in pa niek de straat op, waarbij tal van personen in het gedrang werden gewond. Te Amecameca, dat ten Noorden van den vermaar den vulkaan Popocatepetl is gelegen, werd des avonds een vuurbal gezien. Vermoedelijk heeft men hierbij met een meteoor te doen gehad. Te zwaar belast. Sloeg om door te groot gedrang. Reuter seint uit Nagasaki: Twee barkassen en 24 sampans zetten het zoeken naar vier personen voort, nog vermist na het kapseizen van dc gemeente lijke veerpont Asaki Maroe Zondagavond. (Zie ook elders in dit nummer.) De 49 ton metende boot, die plaats biedt aan 168 personen, voer over met meer dan 300 passagiers aan boord, mecrendcels havenarbeiders, die zich naar huis spoedden. Toen 't schip den oever bereikte, drongen alle passagiers naar den wal, waardoor de boot om sloeg. Blanke vrouwen doen een beroep op Roosevelt Reuter seint uit Washington: Een te Atlanta in Georgla gehouden conferentie van blanke vrouwen uit 11 der 13 Zuidelijke staten van Amerika heeft een motie aangenomen, waarin de auto riteiten worden verzocht krachtig op te treden tegen het lynchen. De vergadering zou ruim een mtllioen vrouwen heb ben vertegenwoordigd, die vast besloten waren .„fair play* te elschen voor allen, blank of zwarten. In de mo tie wordt president Roosevelt verzocht met gouverneurs en congresleden een plan op te stellen voor samenwer king tusschen Washington en de verschillende staten, teneinde het lynchen uit te roeien. SLORDIGHEID IX DISTRIBUTIE. POLTTE GRIJPT EK. In de Noord-Brabantecbe gemeente Boxtel liepen reeds geruimen tijd de wildste geruchten omtrent finacieele en administratieve onregelmatigheden bij het gemeente lijk gasbedrijf. Duizenden kubieke meters gas zouden al maandenlang verdwenen zijn, zonder dat iemand wist waarheen en er was hevige oneenigheid tusschen den administrateur en twee geldopbalers. vader en zoon. ovet onvoeldoende boekhouding en controle op de in ningen. Het politie-onderzoek ln deze zaak heeft uitgewezen dat hier eprake is van een fraude van greoten omvang waarbij met vrij groote zekerheid kan worden aangeno men dat bij de onregelmatigheden personen ln en buiten het gasbedrijf betrokken zijn Voorts wijzen verschillende omstandigheden er op dat de corraptieve handelingen zich niet slechts tot den laatstentijd beperkten, maar reeds verscheidene jaren zijn gepleegd Een verificatiebureau hetwelk eenige maanden gele den een controle uitoefende stelde vast dat er in een kort tijdsbestek een gasverlies van 30000 kub meter zou zijn Vermoedelijk zou dit tekort zijn ontstaan door een lekkage in de buizen Inturschen was er bij de Kon. marechaussee te Boxtel een klacht Ingekomen van twee incasseerders, werkzaam bij de gasfabriek een zekere van der H. en v. d. H. Jr. die beiden sinds kort op eigen verzoek ontslag hadden genomen, dat deze personen door de admlnlstatie van de gasfabriek benadeeld zouden zijn In samenwerking met den inspecteur der gemeentepolitie volgde een uit gebreid onderzoek hetwelk nog niet beëindigd i3 Geen liefhebbers meer. De geruchten over de oorzaken van de tekorten had den zich inmiddels door het stadje verspreid, hetgeen tot gevolg bad, dat zich voor de bestaande vacature geen sollicitant meer aanmeldde. De administrateur H. en de kantoorbediende v. B. hebben toen zelf voor de Inning der gas-kwitanties zorg gedragen. Hierbij heeft v. B. verschillende bedragen geind en de gelden niet af gedragen. Op grond van deze frauduleuze handelingen is v. B. gearresteerd. Na een langdurig verhoor beken de hij, zich aan de diverse hem ten laste gelegde fei ten te hebben schuldig gemaakt Ook is nog aan het licht gekomen, dat v. d. H. sr. aan sprakelijk werd gesteld voor gelden, welke hij aan de administratie moest afdragen, doch waarvan men hem geen kwitanties ter inning had verstrekt Deze posten kwamen wel op zijn lijst voor. doch werden, achter zijn rug om. door een derden persoon, die eveneens bij het gasbedrijf werkzaam was. geïncasseerd. De politie heeft ook den directeur, den heer N. en den administrateur H. ontboden. In hoeverre ook rij verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor de ge pleegde corrupties van den kantoorbediende, is nog niet kunnen worden vastgesteld. Bij een onderzoek van de boeken bleek de administratie hopeloos in de war te ziin. zoodat het nog wel eenigen tijd zal vorderen, voor dat d§ grootte van de schade ten nadeele van de ge meente in haar vollen omvang zal kunnen worden vast gesteld. Ter bevoegder plaatse is de directeur reeds eerder beschuldigd van verregaande achteloosheid, doch er is niet gebleken, dat hij van de corruptie op de hoog te Is geweest. Persoonlijk heeft hij reeds eerder een onderzoek van de boeken aangovraagd. Deze controle wees uit, dat de administratie op een dusdanige wijze was gevoerd, dat fraude op verschillende manleren mogelijk was. De po litie heeft haar nasporingen in deze onverkwikkelijke affaire nog verder voortgezet en het onderzoek ook tot de gasverbruikers uitgestrekt. Industriegas werd duur. Het is gebleken, bat verschillende verbruikers van Industriegas een brief hebben ontvangen, dat zij geen gas meer konden betrekken van 6 ct. per kub. M„ maar hiervoor den prijs van lichtgas moesten betalen, zijnde 11 ct. De rekeningen werden dan uitgeschreven op 11 cent, terwijl in de boeken van het gasbedrijf 6 cent 6tond verantwoord. Bij verschillende particulieren wa ren twee gasmeters geplaatst. Door den hoofdmeter ging slechts een weinig gas, terwijl de bijmeter het meeste gebruikte gas aanwees. Of de aangesloten per sonen met deze practijken op de hoogte waren, is uit het onderzoek nog niet komen vast te staan. De aan geslotenen zouden dan het verbruik der beide metera hebben moeten betalen, terwijl in de administratie slechts het verbruik van den hoofdmeter voorkomt. Ook zijn er nog perceelen aangetroffen, waar gas werd verbruikt en waar geen gasmeter te vinden was. Het is nog geen uitgemaakte zaak, of hiervoor steek penningen zijn aangenomen. Er rijn gegronde vermoe dens, dat de betrokkenen van het geknoei op de hoogte zijn geweest Verder werden op het kantoor der gasbedrijven nog stapels „oninbare" kwitanties aangetroffen. Verscheide ne zijn in werkelijkheid geind. De rekening, waarvoor deze wissels waren uitgeschreven, was echter niet de zelfde en van een gelijk bedrag. De verbruikers konden dit natuurlijk niet nagaan. Het onderzoek, in deze zaak is nog in vollen gang en wordt met de grootste nauw keurigheid voortgezet. Van B. is Zondag op vrije voeten gesteld, nadat zijn familie verzekerd had, het verduis terde bedrag te zullen aanzuiveren. Aan Hitier met zijn éénjarig rijkskanse lierschap. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Ter gelegenheid van den eersten verjaardag der aanvaarding van de regeering, heeft Rijkspresident v. Hindenburg een eigenhandig schrijven gezonden aan Hitier, waarin hij hem bedankt voor hetgeen in het afgeloopen jaar is gepresteerd ter leniging van den economischen nood en voor de wederoprichting van het vaderland, doch waarin hij verklaart, dat nog veel te doen blijft voordat nood en zwakheid defi nitief zijn overwonnen. De rijkspresident vertrouwt op Hitier en diens medewerkers, dat zij het zoo krach tig aangevatte groote werk van den Duitschen weder opbouw op den grondslag der thans gelukkig bereik te nationale eenheid van het Duitsche volk, in het komende jaar mot succes zullen voortzetten en met Gods hulp zullen volbrengen. ZWEEF VLIEGONGEVAL TE EINDHOVEN. I Bestuurder beide boenen gebroken. BU een zweefoefening op het vliegveld te Eindhoven is de 18-Jarige P. Raymakers. lid der Eindhovensche Zweefclub. met het zweefvliegtuig „Sprinkhaan" door het steil in de lucht stil staan van het vliegtuig, naar beneden komen vallen. Bij het neerkomen heeft Ray makers beide beenen gebroken. De jongeman is in het St. Jozefziekenhuis te Eindhoven ter verpleging opge nomen. De „Sprinkhaan" is ernstig beschadigd en zal niet meer gebruikt kunnen worden. Het toestel zal door een ander zweefvliegtuig worden vervangen. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE Op het Japansche eiland Dagelet voor de kust van Korea zijn 41 personen doodgevroren. Tengevolge van de hevige stormen Is het eiland bijna niet te bereiken. Men vreest dat nog meer personen m het leven zijn gekomen tengevolge van de hevige tc: men. Geweldige granaatontploffingen te leper en Baudoux. Dooden en gewonden. Uit Brussel verneemt de N.R.CL: Meer dan 15 jaar na het stopzetten van de vijande lijkheden vergt de oorlog nog altijd nieuwe slachtoffers vooral in de streken waar hij het felst heeft gewoed. Vrijdag waren arbeiders bezig met het opruimen van een gewezen Duitsche betonnen schuilplaats te Oost- Nleuwkerke. bij leper, toen zich plotseling een gewel dige granaatontploffing voordeed. Vier arbeiders wer den op afgrijselijke wijze verminkt en bleven op slag dood. Een vijfde liep levensgevaarlijke wonden op. Ook te Baudour, in de streek van Bergen, deed zich denzelfden dag, een granaatontploffing voor. Arbeiders die aan een weg werkten, hadden een partij gras en laag struikgewas in brand gestoken en niet gemerkt dat een verloren projectiel tusschen of onder de hees ters lag. Drie kinderen, die naar het vuurtje stonden te kijken, werden door de scherven getroffen en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. GYMNASTIEK Alg. vergadering Turnkring „Hollands Noorderkwar tier", gehouden op 28 Januari 1934 ln het N.-HolL Kof fiehuis te Schagen. Om 2 uur opent de voorzitter, de heer T. Kemp, de vergadering met een welkomstwoord aan de afgevaar digden van 12 vereenlgingen en spreekt de hoop uit dat de besprekingen in deze vergadering zullen strek ken in het belang van den Turnkring. Hierna worden de punten der agenda als volgt afge daan. De notulen der vorige alg. vergadering worden mei instemming goedgekeurd, alsmede het Jaarverslag over de werkzaamheden en verdere aangelegenheden van den Turnkring gedurende het afgeloopen jaar. Uit het jaarverslag blijkt, dat zijn aangesloten 14 gym- nastiekvereeniglngen, terwijl de in den loop van het Jaar opgerichte vereeniging „De Westfries" te Barsln- gerhorn als proeflid voor den tijd van één jaar toetrad. Ook de rekening en verantwoording van den penning meester. den heer J. J. Sleutel, werd na uiteenzetting betreffende enkele posten mede goedgekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer J. J. Sleutel bij acclamatie herbenoemd, terwijl in de vacatures voor secretaris en commissaris bij enkele can- dldaatstelling werden gekozen de heeren P. Schilder- man van D.O.K.E.V. te Anna Paulowna en F. N. Winter van O.K.K. te Den Helder. Tot leden der Tech. Comm. werden benoemd de hee ren P. Siewers, H. Pennekamp, S. Keesman, W. Kees man en A. Nottelman. Door den voort werd dank gebracht aan de afgetre den commissaris, den heer Schuuring. voor de vele werkzaamheden, die hij voor de Turnkring heeft ver richt Omtrent de kwestie van Invoering van openluchtspe len, ontstaat een langdurige discussie, welke uiteindelijk het resultaat geeft, dat bij de vereenlgingen een enquête Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 776 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 3 gr. C. is 37 gr F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, HoogzIJde E 103, Scbagen. GedipL Opticien. RelractionisL Het oogonderzoek doen wij gratis. zal worden Ingesteld omtrent de wenschelijkheld. waar- na het Bestuur pogingen zal doen ln den kring een de. xnonstratie te doen houden van het handbalspel. Ook omtrent afstandsmarschcn en wandeltochten wordt langdurig gesproken on wordt besloten in dezen een afwachtende houding aar. U nemen. Omtrent de plannen voor 1934 wordt meegedeeld, dat de jaarlijksche gymnastiek-wedstrljden gehouden zullen worden op Zondag 6 Mei. terwijl in den nazomer een athletiekdag zal worden georganiseerd. Besloten wordt een openlucht-uitvoering te houden op Wlerlngen. op nader te bepalen datum. Door de afgevaardigden van Den Helder wordt sterk aangedrongen ook daar eens een demonstratie-avond of anderszins te houden, waartoe het bestuur alle mede werking toezegt. Hierna volgt sluiting, waarbij do voorzitter meedeelt, dat hij met deze vergadering een 10-Jarlg tijdperk als voorzitter afsluit en hU de hoop uitspreekt dat een prettige en aangename samenwerking nog lang mag blij ven voortduren. SOHAGEB PAA8CHLOTEX. Op de vanouds bekende Schager Paaschloten is weer de Mlnisterieele goedkeuring afgekomen. Nog deze week wordt met de uitgift* begonnen. N. S. B. Van Kampen spreekt 5 Februari n a In bet Noord- Hollandsch Koffiehuis alhier, voor de Nationaal Socia listische Beweging ln Nederland. Maandagavond vergaderde onder voorzitterschap des heeren Schmalz onze Mlddenstandsverecniging in het lokaal van Mevr. Wed. L. Zwuug. Met do gebruikelijke bes ie wenseften voor 1034 en een hartelijk welkom werd de vergadering geopend. De opkomst was plet groot. 18 leden waren aanwezig. De notulen werden goedgekeurd. Van de mededeelingen vermelden wij, dat met De Ilanze en Algemeen Belang overleg was ge pleegd inzake een adres aan het gemeentebestuur om excessen als die zich met de Winkelweek met den bekenden palingverkoop hadden voorgedaan, door bepalingen in de politieverordening onmoge lijk te maken. Dc Hanze ging hiermee accoord. Al gemeen Belang meende dat dit een zauk was die buiten haar bestek lag. Met het oog op verbeterde postbestelling en vlugger helpen bij de telefoon, waren de noodige stappen ge daan, Maar waar hier alleen door uitbreiding van personeel gunstig resultaat was te verkrijgen, had dit tot dusver nog niet veel opgeleverd. Het werkprogram van den Nederlandschen Ko ninklijken Middenstandsbond was aan dc leden uitge reikt Hieruit bleek wel dat er nog veel was te doen en daarom wekte voorzitter op. dat alle leden zich daarvoor wat meer zouden interesseeren en niet af zijdig zouden blijven staan Van de heeren Bras en Krimp is een verzoek in gekomen om aan het gemeentebestuur te vei zoeken dadelijk een commissie naar Jen Minister van Wa terstaat te zenden en te spreken over de vlotbrug de Kooi}, waar niet zwaarder vrachten dan 4000 Kg. over mogen, wat zeer remmend werkt aan het ver keer. Ook zijn schade heeft voor Schaften. En ver der aan to dringen op het zoo spoedig mogelijk aan- ijestedon van de groote brug aan de Stolpen. De vergadering gaat accoord om B. en W. op deze kwestie te wijzen en maatregelen te verzoeken. Mededeeling wordt gedaan dat de gemeenteraad een kasgeld leen ing van f3000 k 4 heef» toegestaan voor de exploitatie der .Middenstandswoningen. Over het exploitatietekort zal nader worden beri'st. Voorzitter memoreert wat de vereeniRing inzake de omzetbelasting reeds heeft gedaan en ileeit mee, dat jl. Vrijdag op het raadhuis door den vertegen woordiger van de Kamer van Koophandel een 'vU-lal personen voorlichting is gegeven. De kwestie kassier bleuiel wordt uitvoerig be sproken en toegelicht en de houding van het be stuur in deze volkomen airem gevonden De heer W. D. Niestadt brengt het 28ste jaarver slag uit voor welke keurige weergave gaarne hulde wordt gebracht. De rekening van den penningmeester, den heer A. Kossen brengt een nadeelig saldo van f 131.59. De heeren K. Roggeveen en U. Schmalz, beiast met het nazien der bescheiden, adviseeren tot goedkeuring waartoe de vergadering besluit. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren Job- Rotgans en D. Raat. In de plaats van den heer K. 6. Leguit die geen herkiezing wenscht, wordt geko zen de heer K. Roggeveen Als gevolg van een van de Middenstandsverecnt- ging te Warmenhuizen ingekomen verzoek, zal in Februari een vergadering worden gehouden. »m het Middenstandscrediet te bespreken. De adj. directeur van den Middenstandsbond zal dit punt voorlichten. Het ligt in de bedoeling deze vergadering te hou den voor alle Middenstandsvereonigingen in onze omgeving. Verschillende andere punten, als b.v. wets ontwerp uitverkoopen etc. zullen worden behan deld. Als nieuwe leden worden aangenomen de heeren Van Drunen en J. F. F. de Vries. Uitvoerig wordt gesproken over de loterij onzer Paaschtentoonstelling om zoo mogelijk den verkoop der loten te bevorderen. Waar deze verloting de kurk is waarop de Paaschtcntoonstellingsdag drljit. en de zen dag een der beste dagen voor Schagen is. acht men het noodig dat Schagen's Middenstand zijn rug onder dezen lotenverkoop zet. Als b.v. elke inhclier i00 loten verkoopt, is de helft der loten geplaatst De vergadering gaat algemeen accoord met leze op vatting en voorzittei spoort alle Middenstanders in Schagcn aan om te helpen, t Is in ons aller belang. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen volgt sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2