Rondom Atlantis. WEST-FRIESLAND. Da biatanstenn. Kattenprobleem te New York. Ingezonden stukken. WEES ZEKER VAN UW ZAAKI Ui SNEEUWSTORMEN. Aanslag op een cipier. De streek waar de hardste slagen vallen. Aon de Nieuwjaarsrede van den voorzitter van da Kamer van Koophandel voor West-Friesland is het volgende ontleend: Westfriesland heeft het tragische voorrecht, dat deel van ons land te zijn, waar de hardste slagen vallen. Ons jaarverslag zal binnenkort een duidelijk beeld ervan geven, in welken schrikharenden om vang voor een groot deel harer arbeidzame en sober levende bevolking de weistand, die hier de laatste kwarteeuw heerschte, plaats beeft gemaakt voor ver arming. De late bloemkool, die veel beloofde, een special! teit van „De Streek is en goede prijzen opbracht, had nog eenige verzachting kunnen brengen, doch de vroege winter heeft het gewas totaal vernietigd Dat de prijzen van onroerende goederen een ver dere daling vertoonden spreekt vanzelf. Na eindelooze actie van voor- en tegenstanders heeft de regeering het bekende saneeringsplan voor de bloembollencultuur doorgevoerd, en er werden zoowel voor binnen- als buitenland minimumprijzen vastgesteld, die, ten naaste bij. de productiekosten konden dekken: elke kweeker was echter verplicht een flink percentage ter vernietiging bij de regee ring in te leveren, terwijl de regeering bovendien bet restant bollen, dat desondanks onverkocht was ge bleven, tegen minimumprijzen overnam Voor kwee kers zoowel als voor handelaren was dit voor den oogst 1-33 zeker de beste oplossing en, als niet alle voorteekenen bedriegen, is voor het bollenbedrijf en den bollenhandel het ergste leed achter den rug. Op het gebied onzer zuivelproducten zien wij even eens een inecnschrompeling van afzet met, voorals nog, gelijktijdige stijging der voorraden. In het bui tenland kan onze boter, niettegenstaande ongekend lage offertes, niet concurreeren. Wfj moeten erkennen, dat onze regeerng diligent !s en alles in het werk stelt om, door overeenkomsten met het buitenland, de moeilijkheden van de zuivel productie en de moeilijkheden van den handel zoo veel mogelijk te verzachten. Tenslotte maakte spr. gewag van den steeds stij genden nood van den middenstand. LANDBOUW. De vertegenwoordigers van arbeiders betrokken bij de fcie'.sulkercultuur, dringen op onge wijzigde handhaving van den steun aan. De r.-k. Landarbeidsbond St Deus Dedit, de Ne derl. christelijke Landarheidersbond. de Ncd. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- cn zuivel bedrijf, de NederL r.k. Fabrieksarbeidersbond St. Wil Übrordus, de Nederlandsche vereeniging van fahricks- arbeiders(sters) en de Nederl. Bond van chr. fabrieks en transportarbeiders hebben een adres gericht tot den voorzitter van den raad van ministers, naar aan leiding van do berichten, dat in overweging zou zijn een kunstmatige export van Java-suiker naar Neder land als compensatie van export van Nederlandsche textielgoederen naar Ned.-Indië. Volgens een nauwgezet onderzoek zou ook deze ex port van Java-suiker op verstrekkende sieunverlee ning zijn aangewezen, terwijl daarbij de regeering, meenende gewichtige industriebelangen te behartigen, nochtans naar dc mccning van adressanten niet zal bereiken het eigenlijke hoofddoel, n 1. het in stand houden van bedrijven en het behoud van werkgelegen heid, doch daarentegen onomstootelijk verlies van werkgelegenheid. Immers, tegenover de geringe mogelijkheid van het bevorderen van werkgelegenheid in de Nederlandsche textielindustrie staat het onbetwisthare feit, dat door een principieele cn practische wijziging van bovenge noemde steunverleening voor Nederland een belang rijk terrein van werkgelegenheid In het gedrang komt of met ondergang wordt bedreigd. Adressanten wijzen er in iit verband op dat. op den grondslag van een verbouw van 47.000 H.A. suiker bieten en op een basis van een verwerkingscijfcr van 1700 millioen k g., alles per jaar, het aan'al mandagen werkgelegenheid in dezen tak van landbouw en land bouwindustrie, ongeveer bedraagt: a. ploegen, inzaaien, schoonhouden, rooien en transport fabriek 4.700.000: b. verwerken, raffineoren. vaste en camnacne-arbeiders 900.000, totaal aantal mandagen 5.600.000. Aangezien met herziening van de steunverleening voor de suikerei 'tuur in Nederland ook volgens meer ter zake kundigen geen oeconomische doeltreffendheid wordt betracht, terwijl wèl verlies van werkgelegen heid, niet slechts tijdelijk, maar duurzaam, het ge volg is. verzoeken de besturen met de hierboven ver melde belangen ernstig rekening te willen houden èn principieel èn practisch de bestaande steunregeling te handhaven. New York. Het jaarverslag over 1933 van de Amerikaansche Vereeniging voor Dierenbescherming bevat eenige verbluffende cijfers. Toen de Verecni ging in 1850 werd opgericht, maakten de verzorging der paarden het belangrijkste deel der werkzaamhe den uit, docb thans is de verzorging der kleine dieren het belangrijkste probleem, in het bijzonder wat be treft de katten. Van de 400.503 huisdieren, die gehol pen werden of gevonden, waren er niet minder dan 215.725 katten en 82.628 honden Van deze katten moesten er 213.835 gedood worden, terwijl ook van de honden meer dan 60 moest worden afgemaakt. Meer dan 18.000 zwervende katten werden in de straten opgepikt, doch slechts voor 193 werd een te huis gevonden. Meer dan 10.000 honden konden aan de rechtmatige eigenaars worden teruggegeven, ter wijl voor 50CO andere een nieuwe home kon worden gevonden. In het afgeloopen jaar werden 45.137 ver- pleegdagen genoteerd, voor zieke en gewonde dieren. DRIE DOODEN BLJ ONTPLOFFING IN ZUJD-TYROL. BIJ Gorlzzla fGoerzl te Lucinico vervoerde een spoorwegbeambte een buis, zonder te weten dat deze Sevuld was met nitroglycerine. Plotseling on'plofte e buis. waardoor de man op slag gedood werd, even als twee toevallig Dassemende vrouwen, terwijl het dochtertje van den spoorwegbeambte door de ontplof fing gewond werd. M. de R., Het is naar aanleiding van een bijeenkomst in hei lokaal Bethel, waar Bs. van iiojgt-nhuijze als spreker het woord voerde om te komen tot oprich ting van een Chr. üranjevereeniging. dat ik eenige plaatsruimte vraag in uv veelgelezen blad, waar voor bij voorbaat beleefd mijn dank. Dat mijn schrijven niet 13 bedoeld als critiek, zal naar ik hoop Zijn Eer v, aarde na hot gtlezen te hen nen, duidelijk zijn: mijn bedoeling is alleen om op verschillende gezegden van Zijue Eerwaarde wat nader en dieper in te gaan, hij constateerde wel verschillende leiten, doch weerlegde ze eciiier niet God, Nederland cn Uranje behooren bij elkaar zegt L". üok moet er voor gezorgd worden dat wat in 1913 niet kon gebeuren, ook nu niet gebeurd. Het volk moet één geheel worden. c#n in geloof, in hoop en lieide. In plaats van de Internationale moet het ilhelmus weerklinken. Rood heeft al te lang don boventoon gevoerd, dit mag zoo niet doorgaan, ons land wordt door het socialisme naar den afgrond gedreven, enz. Nogmaals Eerwaarde Heer U con stateert wel de feilen, doch het hoe en waarom ver zwijgt ge. Zouden de socialisten de eenigo schuldi gen zijn dal het volk anders denkt en handelt dan voor 25 jaar terug? Is het woord schuld hier wel op zijn plaats, is het niet eer een gelukkig ver schijnsel dat het volk anders gaat dennen? Het is met alleen wijlen 'iroelstra geweest die een revolutionnaire geest neelt gekweekt, ook de Chr. partijen hebben hieraan meegewerkt, zij het dan ook meer onbewust. Zou een üomela Nieuwenhuis zonder eenige reden die offers hebben gebracht welks hij heeft gebracht? En Dotnela Nieuwenhuis en I'. J. 'iroelstra, hoezeer deze figuren eikaar ook be treden, om linancieele belangen ging het bij geen een van beiden; ik zal hier niet verder op ingaan, het zou te veel plaats ruimte vragen. Maar. hoor ik U opmerken, noch Domela Nieuwen huis noch Troelstra zijn gesdaagd. omreden deze oeiden geen godsvertrouwen bezaten, dus geen fun dament hadaen waar ze op gingen bouwen. Ik spreek dit met tegen, maai laat ik U dan twee an dere figuren voorstellen, nameiijk wijlen Dr. Abr. Kuijper en Talma Van deze twee mannen zult toch niet willen begeren geen goed fundament te hebben gehad z-ijn deze in hun pogingen geslaagd, ook nieu Maar er is naar mijne meening van alle vier vooraanstaande mannen, welke ik hier ge noemd beo, iets achtei gebleven, vandaar de ver schillende stroomiugeu, welke wij thans kunnen constateeren. Thans zal ik trachten de door U genoemde feiten te weer.eggen, laat mij beginnen bij net jaar lfXW, «le bekende spoorweg, taking. Niet in 1Ü18 is voor het eerst gepoogd de toen nuidige regeering omver te werpen, in i903 was dit ook de bedoeling. U vindt misschien dat die uicmcben, welke deze poging on deruameu, verbazend slecht waren, z.g.n. echte re voluiionnairen. tloe kwam dit nu echter dat deze menscheu tot zooiels ergs overgingen? Luistert l< slechts wat wijlen Ur. Abr. Kuijper hiervan zeide: üat men ging staken en hierdoor het gezag wou on aemijneii keurdo hij ten strengste af, doch voegde er onmiddellijk aan toe: dat het loon wat deze men- schen verdienden veel te weinig was. Deze enkele woorden van dezen staatsman spreken m.i.z. hoek- deeien, het verschil aueen zit hierin, hoe verstaan wij zooiels. Gaan wij nu naar het jaartal 19101914, In deze periode was het 1 alma die van zich liet spreken. 1 iel zal U Eerwaarde Heer toch zeker hc kend zijn, wat door 'lalina is gewrocht. Bijna alls sociale wetsontwerpen zijn door dozen, helaas voor tiet geheele Nederiandsctic volk to vroeg gestorven minister, ontworpen en bij de 2e Kamer ingediend Het ontstaan en de groei van do Chr Vakorganisatie is voor een groot deel aan dezen bewindsman tc danken. Wat een zegen voor het volk had kunnen zijn, is welhaast een vloek geworden De man die maanden, dagen en nachten werkte om voor den heclen arbeidersstand iets tot stand te brengen, inoest toezien dat al zijn pogingen als minderwaar dig werden beschouwd. Met tranen in de oogen moest hij meermalen het Kamergebouw verlaten en wie waren nu die hem het leven zoo ondragelijk maakten? De socialisten misschien? Neen. Eer waarde Heer. het waren grootenJeels zijn eigen geest- en partijgenooten. Vreemd, vindt U niet? Gaan wij nu verder tot het jaar 1918. Dat er eenigszins een wrevelachtige geest over de menschen verkeerde zal U uit bovenstaande wel dui delijk zijn. In 1914. toen de mannen werden opgeroe pen, merkten we hier wel iets van, doch plicht ging toen nog boven alles, tnen ging. Doch in die vier jaren gebeurde er zooveel dat velen de Overheid gingen miskennen. Zoo gebeurde het dat officieren vloekten en scholden op de manschappen, ja een maal was het zoo erg dat een officier met gevouwen handen omhoog riep: „Och God. help mU vloeken!'" Toen er later een vloekverbod kwam. leerde men de menschen anders vloeken cn wel op zoo'n gemee ne manier, waar Ik hier maar niet verder over zal uitwijden Mot buitengewoon verlof gingen alleen zij welke konden aantoonen een bedrijf te hebben, andere moesten voor dezen dienst doen. nachten op nach ten op wacht, enz Kwamen deze heereu op de com pagnie terug, in den regel goed voorzien van spek, worst, enz., men deelde nooit een stukje mede, om van kameraadschappeltjkheid niet te spreken.'t Ver schil tusschen arm en rijk viel ook hier, evenals in de burgermaatschappij, goed op. Ik zeg nogmaals dat het volk wrevelig werd, behoeft toch niemand te verwonderen. En toch kon Troelstra in 191S het niet klaar spelen orn hel geheele volk achter zich te krijgen. Ook dit had weer zijn reden. Talma had men weggewerkt en zoo was de vriend- schan ook van de Chr. arbeiders er tegenover de re geering niet heter op geworden. Doch wat voorheen niet mogelijk was. kon bij het gerucht van een re volutie. wel mogelijk worden gemaakt. Men beieg- ue vergaderingen, oude geschillen werden bijgelegd en zoo kwamen de voormannen de politieke par tijen van rechts, alsmede de voormannen van de Chr. vakorganisaties tot elkaar, en vormde men één front tegen de revolutionnaire beweging. Dat de bovengenoemde vriendschapsband niet hecht bleek te zijn, blijkt uit het volgende. Toen het gevaar geweken was, gingen èn politieke partijen èn Chr. vak vereeniging ai spoedig weer hun eigen weg, theorie en practijk bleken al ras weer twee te zijn. Zoo ook zien wij het thans gebeuren dal do Chr. vakorganisatie voortdurend te kampen heeft met die partij, waarvan men zelf afstamt. Naar ik meen heeft ook de Chr. vakorganisatie medegewerkt aan de steunmaatregelen, welke de landbouw geniet Van een wederdienst is echter geen sprake. Zco ook nu weer, evenals voorheen, teleur stelling op teleurstelling, mei als gevolg, de men schen worden revolutionnair. Men klaagt tegenwoordig over ondermijning van het gezag enz., doch vergeet er bij te zeggen, twee kijven twee schuld. Eerwaarde Heer van Hoogen- huijze als U een vereeniging opricht vooi behoud van ons Oranjehuis, staat u dat te prijzen. Echter aan schoonklinkende woorden heeft het Nederland schc volk niets. Mussert cn de zijnen zingen ook het Wilhelmus en houden ook Oranje hoog zegt men. Ik wil eindigen met den wensch.i dat U wilt mede werken aan den opbouw van een Chr. sociale maat schappij. U. M. de Red., nogmaals beleefd dankend voor de aan uiij verieendb plaatsruimte, toeken ik. Hoogachtend, B. v. HOUTEN. WIeringen, Jan. 1934. WETENSCHAP EN TECHNIEK LEMÜRÏA GEVONDENT ZEG GEN DE GELEERDEN Ditmaal is de Roode Zee het middelpunt der belangstelling. Rivierdelta's, welke sterke gelijkenis vertoonen met die van Atlantis. De expeditie van Prof. Stanley Gardiner, heeft op den bodem van de Roode Zee overblijfselen ontdekt van een verzonken stad. waarvan de geleerden vermoe den, dat zij identiek is met het legendarische Lemuria, dat in de geschriften der oudheid dik wijls wordt genoemd. Verder heeft de expeditie veel materiaal verzameld, waaruit men conclu sies kan trekken aangaande de geologische structuur van het land, dat in voorhistorische tij den in de Roode Zee is verzon ken, terwijl men zich ook een voorstelling kan vormen van zijn flora en fauna. Het geologisch onderzoek van Prof. Gardiner is bijzonder breed opgezet. Hij heeft aan de hand van uitgebreide onderzoekingen de oude opvatting aannemelijk gemaakt, dat er zich vroeger een aaneengesloten bergketen uit strekte van Arabië tot Madagas- car tce. Ook tusschen Arabië en Voor-Tndië heeft de Engelsche expeditie op den bodem der zee twee langgerekte bergketens ont dekt, die zich hier en daar wel 30011 M. boven den omringenden zeebodem verheffen. Zulke voor historische landbruggen zijn door andere geleerden reeds vermoed tusschen Gibraltar en Marokko en eveneens tusschen Italië en Tripolis. Even interessant is het biolo gisch onderzoek, dat Gardiner met zijn staf van geleerden heeft uitgevoerd. Het bleek, dat de Roode Zee op eenigszins groote- re diepten eVenals de Doode Zee geen visschen of andere levende organismen bevat, omdat daar bet water zwavelzuurhou dend is. Dit zwavelzuugehalte wordt nu beschouwd als een ge volg van de samenstelling, die de bodem van het in de zee verzon ken land had. Wellicht was het een uitgestrekt woestijngebied met enkele vruchtbare oasen. Wanneer men de oude geschrif ten, waarin van het legendari sche Lemuria sprake is, op den voet volgt, vindt men inderdaad aanwijzingen, dat het vaderland der gevreesde Lemuren zich be vond op dezelfde plaats, waar thans overblijfselen der verzon ken stad zijn gevonden. Meer nog dan Lemuria houdt Atlantis de aandacht en de fan tasie der geleerden bezig. Terwijl sommigen Atlantis meenden te herkennen in het Westelijk gedeelte van Noord- Afrika, publiceerde bijna geluk tijdig de Engelsche geoloog Prof. Gilligan de resultaten van zijn geologisch onderzoek op dit ge bied. die de berichten van Plato op interessante wijze ondersteu nen. Gilligen heeft erop gewezen, dat de geologische opbouw van de kunstgebieden rondom den Atlantischen Oceaan bijna overal dezelfde eigenaardigheden ver toont. n de roode zandsteen la gen. die bijv. op het eiland Helgoland duidelijk op den voorgrond tre den, vindt men sedimentaire af zettingen, die volgens prof. Gilli gan afkomstig zijn van de rivie ren op het thans in den oceaan verzonken werelddeel Atlanrs. Soortgelijke afzettingen vindt men in onzen tijd aan den mond van de Mississippi. die zich elk jaar 90 m. verder in de zee uit strekt en althans reeds een delta van 12.300 vierkante mijlen he;?ft gevormd. Volgens Gilligan zijn alle roode zandsteenlagen rond om den Atlantischen Oceaan op soortgelijke wijze gevormd door de rivieren van Atlantis. Hij maakt in dit verband zelfs on derscheid tusschen drie verschil lende geologische ti'dperken. Naar deze afzettingen te oor- deelen. moet Atlantis veel groo- ter zijn geweest dan Europa. WAT IS EEN KJO K K ENM ODDIN GER? Waar vuilnis goed voor la. Belangrijke runen gevonden De geleerden, die een studio inaken van het leven der voor historische bewoners van Euro pa, vinden een onuitputtelijke bron van materiaal in de Kjük- kenmöddingers, de geweldige hoo pen mosselschelpen, dierenbeen- deren en ander afval, welke ge vonden worden op die plaatsen in Scandinavië, waar in voorhis torische tijden menschen woon den. Ze zijn ongeveer 2 M. hoog en soms 150 M. lang. Behalve keukenafval vindt men er soms ook gereedschappen en sieraden in. Door het systematisch door zoeken van deze vuilnishoopen is men reeds veel te weten geko men omtrent de beschaving en levenswijze der oude Scandina vische volkeren. Onlangs werd in zulk een Kjokkenrnoddinger bij Bergen weer een interessante vondst ge daan. Behalve scherven, een bronzen broche en eenige vuur- steenen typische overblijfse len uit don tijd der groote volks verhuizing haalde men uit slijk en afval ook een kam met een runeninschrift te voorschijn. Het inschrift moet van de groot ste beteekenis zijn voor het on derzoek van de ontwikkeling der Scandinavische talen. Aangezien de tijd. waarin deze schelphoo- pen ontstonden, vrij nauwkeurig kan worden aangegeven door 't jaartal 500 n. Chr., wist men na het vinden van het inschrift te vens, uit welken tijd de betrok ken runen daleeren. En daaruit volgt weer, dat de overgang van de Gotische naar de oud-Noor- sche taal zich eveneens omstreeks 't jaar 500 moet hebben voltrok ken. Het gaat hier n.1. om een vondst uit den oud-Noorschen tijd, wat blijkt uit de overeen komst der runen met andere, die reeds vroeger zijn gevonden. Wees niet tevreden met „misschien"! Zoogenaamde „Aspirln", die de echte niet is, helpt U misschien van uw pijn af. Zij is misschien onschadelijk voor uw hart, uw maag, uw nieren. De echte Aspirin helpt zeker en is zeker onschadelijk voor uw hart, maag en nieren. De echte Aspirin is kenbaar aan het Bayer-kruis en aan den oranje band om de verpakking. Berlijn ln oen winterkleed. Woensdagavond laat zette te Berlijn een hevige sneeuwstorm in. die den geheelen nacht aanhield en de hoofdstad van het Rijk voor do eerste maal sedert dezen winter in een dicht win'crkleed huldp. Reeds in don loop van den nacht werden de sneeuwploegen aan het werk gezet om Donderdagmorgen vroep zoo weinig mogelijk verkeersstorinpen te ondervinden. Een groot aantal wcrkloozcn werd aangenomen om sneeuw te mimen. In de buitenwijken log de sneeuw Donderdagmorgen ruim 20 c.M. dik. De jeugd be groette deze gebeurtenis met groote vreugde en reed® In den loop van den ochtend waren dc talrijke rode», banen in de Berlijnsche parken en in de omgeving van de stad druk bezocht. In het Gninewald versche nen zelf9 reeds kort na het aanhre' en van den dag de eers'e sklloopers, Aangezien het eenige graden vriest, zal de sneeuw voorloopig wel blijven liggen. Hevige sneeuwstorm boven Denemarken. Denemarken is in denzelfden nacht door een ho- vitten sneeuwstorm ge'eisierd. Te Gfedser en op Sca- land viel bijna een meter sneeuw. De trein uit War- nemtinde had groote vertraging. Tot overmaat van ramp zat de stad door het doorslaan van een hoofd- verzekenng der electiische centrale geruimen tijd •onder licht. Vele auto's bleven op de buitenwegen ia den sneeuw steken. Storm aan de Noordzeekust. Hamburg: Woensdagavond zette aan de Noord westkust een krachtige oos'clijko wind op. die zich in den loop van den nacht tot een storm ontwik kelde met een windsterkte 8 a 9. en af en toe zelf# een orkaansterkte van 12 bereikte. I)e storm ging gepaard mot hevige snecuwjach'en. Op de Hornen- enbaan werd het groote houten dak van een der tri- 'umes afgerukt De stukken er van werden tegen da huizon er tegenover geslingerd, dio vrij ernstige scha de optiepen. Te Hamburg werden vele hoornen ontworteld, rui ten Ingedrukt en reclameborden afgerukt. Aan de Belglsohe kust. Toegang tot do haven van Ostende versperd. Oostende. Do mailboot „Prince Charles" van den dienst Oostonde-Dover. groot 2520 toi die Donderdag middag uit Dover was vertrokken. Is tegen half zes met twee uur vertraging voor Ostende aangekomen. Door den heviren stonr werd het schip dwars voor den haveningang gedreven, waar het bleef vast zitten, met het gevolg, dat de toegang tot de haven versperd werd. Aan boord bevonden zich vijftig passagiers, die niet van het schip kondon worden gehaald. Er hes'nat echter geen oogonblikkeliik gevaar. Men hoopt, dat het schip bij 'iet opkomen van den vloed omstreeks negen uur vlot zal komen. 8torm aan de Engelsche kust Londen: Ook boven Engeland woedde Donderdag een hevige Noorderstorm. Ook op de Noordzee en in het Kanaal was het stormachtig. Twee schepen van den dienst Ostende—Dover raakten onklnar en de red dingsboot van Filey redde de bemanning van het motorschip Carchclyde. Twee schepen aan den grond geloopen. Hamburg. Het 3000 ton metende stoomschip ..Elbe" is tengevolge van den sneeuwstorm op de F.lhe bij Stadersand aan den grond geloopen. Kort tevoren was het schip van zijn ankerketting losgeslagen. On danks 6lcepboothulp kon het tot nog toe niet wor den vlot getrokken. Iets verder stroomafwaarts raakte een met spring stoffen geladen motorschip, dat eveneens zijn anker verspeeld had, ook aan den grond. Incident ln de Schevenlngsche gevangen!* Dinsdagochtend is in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen een gevangenbewaarder ernstig ims- handeld door een der gedetineerden, aldus meldt de Residentiebode. De gevangenbewaarder G. P. Uit de Tesselschestraat, was belast met het toezicht in een lokaal, waar eenige 'cvangenen werkzaamheden verrichten Op een tafel 'agen gereedschappen, waaronder zich twee messen bevonden. Do heer P. had nauwelijks zijn collega afgelost, t<vn een der gevangenen, die in het vertrek werkzaam wa ren, iemand, die reeds meerdere vonnissen achter den rug heeft en ook al meermalen een dreigende houding 'egen zijn bewakers had aangenomen, op dreigenden toon riep, dat er maar eens een spiegel in het werk lokaal moest komen. De bewaarder antwoordde op barschen toon, dat de gevangene een andere houding aan te nomen had, waarop deze een der op de tafel liggende messen greep en daarmee a's een razende P. te lijf ging. Deze weerde zich zoo goed en zoo kwaad als het ging. maar kon toch niet verhinderen, dat hij een achttal mes- s'cken opliep aan gelaat en handen. Het gelukte hem tenslotte om de deur te openen en alarm te maken, waarna de woesteling spoedig overmand we d. De gewonde cipier werd door den govangenisdokter, dr. Scholtcn. verbonden, waarhij bleek, dat hij er met den schrik cn wat bloedverlies afgekomen was. P. werd per auto naar zijn woning vervoerd en zal voorloopig geen dienst meer doen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10