Raad Zuidscharwoude. Kantongerecht te Alkmaar. Vergadering Neutrale Bond. Rupsenbeslrijding in den winter. Firma Gebr. ROTGANS SPORT. Marktberichten. OUD KARSPEL. De Neutrale Bond, afd. Oudkarspel, vergaderde Vrij dagavond ten lokale van den heer C. Vis. Voorzitter de heer Kaan. De notulen worden goedgekeurd. Het jaarverslag. geeft niet veel reden tot opgewektheid, daar de toe stand nog steeds slecht is en de steunmaatregelen nog zeer onvoldoende. De afdeeling verkeert in bloeienden ■taat daar het ledental stijgende ia Op verzoek om reductie op landhuur is van verschil lende corporaties een gunstig antwoord ontvangen. De ontvangsten bedragen J 233.94, de uitgaven f 193.14, katig saldo t 40.80. Alles is in orde. Bestuursverkiezing. Naar aanleiding van deze verkiezing zegt de heer D. Bobeldijk dat er iemand in het bestuur zitting heeft (de heer C. Borst, verslaggever) die tevens lid van het Boerencomité is. Dit acht spr. niet juist, daar de Neu trale Bond een Koninklijk goedgekeurde bond is. De voorz. zegt dat wat de vorige spr. zegt, volkomen Juist is. De neutrale bond staat op het wettelijk stand punt en ieder lid zal dit zeker aanvaarden. De uitslag van de stemming was, dat de aftredende bestuursleden, de heeren D. Wonder en C. Borst resp. met 40 en 38 stemmen herkozen werden. De heer C. Borst, pas herkozen als bestuurslid, zegt •en andere opvatting te hebben van wettig optreden als de heer Bobeldijk. Spr. hoopt op dezelfde wet door te gaan al is hij misschien wel eens onwettig. Hierna wordt de beschrijvingsbrief voor de as. jaar vergadering van den bond behandeld. Besloten wordt om in de vacature in het hoofdbestuur aftredend de heer C. Hart die niet herkiesbaar is. de heer Gaijaard van Nieuwe Niedorp candidaat te stellen. Door den afgevaardigde in het kringbestuur, den heer D. Wonder, wordt verslag uitgebracht van de gehouden Kringvergadering. Als afgevaardigde in den Kring Langendijk werd de heer D. Wonder herkozen. Van de afd. Hoogkarspel is een schrijven ingekomen waarin wordt opgewekt demonstraties te houden in de gemeenten zelf voor de gemeentehuizen, teneinde de nood die er heerscht, onder aandacht te brengen. Na eenige discussie, waarbij het voor en tegen van Idemonstreeren tot uiting komt en ook het wettig of 'onwettig optreden, wordt besloten de zaak in handen van het afdeelingsbestuur te geven. De heer G, IJff stelt voor om actie te voeren voor •bedrijfssteun. Aldus wordt besloten. De heer C. Bor3t stelt voor om bij de regeering aan te dringen om de handelsbetrekkingen met Sovjet- Rusland te aanvaarden, opdat het mogelijk wordt, dat thier een afzetgebied tot stand komt voor onze tuin bouwproducten. De voorzitter stelt voor dit op de algemeeno verga dering aan de orde te stellen. De heer D. Wonder bepleit vastgestelde pijzen voor de groenten en een minimum inkomen, gelijk aan de •werkloozen. De teeltbeperking werd ook nog besproken en de vraag gesteld of de Neutrale Bond wel goed doet om hieraan mee te werken. Alle genoemde punten zullen in de algemeene ver gadering worden besproken. Vervolgens wordt de baggerregeling nog besproken en door den voorzitter een uiteenzetting van deze re geling gegeven. De rondvraag. De heer G. Amellnk stelt voor om hij de demonstratie naar voren te brengen de actie om ■tuinders ook voor zich zelf te laten baggeren. De heer J. van Hout bespreekt de mogelijkheid om de bloembollensaneering progressief uit te voeren. De heer C. Borst wil vanwege den Neutralen Bond 'actie voor verlaging der contributie van de radiocen trale. teneinde dit eenigste genotmiddel nog te behou den. De voorz. ondersteunt dit en wil zich tot de een "tralehouders wenden ais organisatie. Hierna sluiting. Z IJ P E SCHAGERBRUG. De heer V. Bakker te Reinsroerbrug is gekozen tot inolenmeester van polder D van het waterschap Zijpe en Hazepolder. Een gezellige vergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond half acht. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler. Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Afwezig de heeren Bekker, met verhindering we gens ziekte, en Kramer. De Voorzitter opende. Thee, en een nieuwe ambtenaar. Het jaar 1931 werd met deze eerste vergadering goed ingezet. .Tengevolge van een bij de begroó'ing aangenomen besluit werd geen gelagje meer besteld hij den caféhouder, maar stond het schitterend thee servies gereed om te worden gebruikt ter laving van <ie dorstige kelen der raadsleden. De oogen van het geheelc gezelschap waren op het keurig aardewerk ge vestigd en het theelichtje knipoogde oolijk terug. Wij hadden onze hersenen al afgepijnigd, wie het kostelijk vocht zou serveeren. tot de voorzitter ons uit den droom hielp en de vertegenwoordigers van <le pers verzocht zich met dit ambt te willen belas ten. buiten bezwaar van de gemeentefinanciën. Dit had zoozeer de instemming van alle raadsleden (wat nu juist niet altijd het geval is), dat deze niet zouden durven weigeren, al staat het er niet zoo gunsti? voor voor de gemeente ambtenaren, gezien het voors'el van Ged. Staten om de salarissen nog weer met 8V2 pro cent te verlagen. Het lot viel op Jonas en was het uw verslaggever, die dezen avond zijn eerste schreden zette op het pad van de gemeentelijke ..huishouding". De dank der pers is groot. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van den Minister van Sociale Zaken een telegram, waarin wordt medegedeeld, dat de steunregeling voor de transportarbeiders, werkzaam in het bedrijf van de vereen. „De Koophandel" geldig is verklaard. Het steunbedrag voor uitgetrokkenen is f9.kindertoe slag f0.75 per week: kostgangers f7.en overig© groepen f8.—, met een kindertoeslag van f0 75 en kostgangers f6.— per week, ingaande 17 December 1933. Verder is een schrijven ingekomen, waarin de mi nister bericht, dat de steunregeling vanaf 13 Januari niet meer wordt verlengd omdat de werkloozen van deze categorie weer tewerk kunnen worden gesteld. De werkverschaffing bestaande uit het baggeren kan worden voortgezet tot uiterlijk 31 Maart as. Van de Regeering was een voorschot van f 1000 op de kosten van werkloosheidsvoorziening ontvangen. Naar aanleiding van de intrekking aan de transport arbeidersregeling, deelde voorzitter mede, dat men aan het ministerie dacht, dat deze arbeiders wegens de vorst in een steunregeling werden ondergebracht, maar nu dit niet het geval blijkt te zijn. moeten zo onverwijld te werk worden gesteld. Voor de kosten van werkverschaffing heeft men vast f5000.vooruit ontvangen. Van Ged. Staten de goedkeuring op het vers'rek- ken van een subsidie van f 1500.— aan het Burgerl. Armbestuur. Idem op de bouwverordening. Van de bestuursleden van het Burgerl. Armbestuur was een dankbetuiging ingekomen voor de verleen de salarisverhooging. Medegedeeld werd dat de heer A. Kout de administratie voert, tengevolge van do langdurige ongesteldheid van den heer S. de Boer Kz. Aanwezig was het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim Ged. Staten berichten de vaststelling van de aan slagen in de pcrsoneele belasting voor deze gemeen te te hebben gestuit. Dit houdt verhand met de ver andering in de opcenten. Geen subsidie voor een tentoons'elling. Een schrijven was aanwezig, waarin een subsidie werd gevraagd ten behoeve van een te houden bloem- bollententonnstelling te Haarlem door de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Een en ander dan om een inzending uit Wes'friesland mogelijk te maken. De Voorzitter stelde den Raad voor met het oog op de niet sluitende begrooting. afwijzend te beschikken. De heer Du Burck zou een subsidie van f 10.— willen verlecnen en deze licht zijn voorstel toe. Na eenige discussie verklaren de heeren Du Burck en Dijkhuizen zich voor, de andere 3 leden tegen sub sidie. De salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger. Niet voor premie- vrii Staatspensioen. De circulaire van Ged Staten betreffende de sa larissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger was hierna aan dc orde De heer Du Burck stelde voor 8K pensioenhij- dragen te verhalen met vervallen van de thans gel dende tijdelijke korting van 6 Het advies van B. en W was het adres van den Bond van Gemeenteambtenaren aan te nemen, waar in een mindere korting w >rdt voorgesteld. De heer Groen was voor pcnsioenverhaal, uitgaan de van het standpunt dat ieder voor z'n ouden dag moet werken. Spr. kon zich niet vereenigen met het doen vervallen van de 6 Spr. was van oordeel, dat een salarisverlaging billijk was, da-*r de index cijfers naar omlaag gaan. De heer Dijkhuizen vond het wel moeilijk, maar Ged. Staten doen toch. wat zij willen. Voor dc amb tenaren is het minder prettig. Als allen Staatspensioen kregen, zou het premie vrij moeten zijn, maar nu de ambtenaren bevoor recht zijn. wil spr. het voorstel Groen steunen. NIEUWE HEEREN NIEUWE WETTEN. Door de afschaffing van de voordacht door den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie wordt de be handeling der strafzaken niet onbelangrijk bespoedigt Oudesluia HIJ KREEG ER GEEN DAG EN GEIEN CENT AF! Een begunstiger uit het nieuwe rechtsreesort. de timmerman Hendr. V. uit St Maartensbrug had op 12 Jan. te Oudesluis bij het uitgaan van het café van Buisman op den Dorpsweg bij zijn nadering op de motor met duozitting geen tijdig signaal gegeven zoo dat een wandelaar dreigde gekraakt te worden. HIJ was deswege veroordeeld bij ver6tek tot f 10 boete of 10 dagen en zoo weinig met dit vonnis content dat hij in verzet kwam. Nu. zijn mondje was goed en zijn schetskaart was keurig doch hij kon het procesverbaal van veldwachter Homan en diens collega niet omver praten en werd het bij verstek gewezen vonnis f 10 boete of 1(T dagen bekrachtigd. Bix>ek op L. „SPIELEREI" MET TAAIE GELE! Het is wel een droevig beeld der tijdsomstandigheden in de koolstreek, als men verneemt, dat te Broek op Langendijk kolen van 5 pond zwaarte worden mis bruikt voor voetballen of het plgen van baldadigheid, waarvoor twee jeugdige Broekers, de schilder Abram V. en zijn niet verschenen vennoot Willem D. heden ala verdachten compareerden. Deze heeren hadden op 18 Dec. hun ledigen tijd gebezigd om koolstronken en der gelijke projectielen over het ijs en door de ruiten van den tuinder Piet Glas te schoppen. De heer Glas was maar matig te spreken over de prestaties van de lanterfanterende dorpsjeugd. On langs werd ook nog 40 pond druiven uit de kas gestolen en voorts heeft hij veel last van zwemkamploenen, die zijn warenhuis bevuilen. HU had nu een schade van f 2 geleden, waarvan Willem D. f 1 had vergoed. De Kantonrechter wees Brammetje op het ontoe laatbare van dergelUke baldadighden en veroordeelde ieder tot f 8 boete of 8 dagen en comparant Abram bovendien nog tot betaling van f 1 aan den heer P- Glas voor het gebroken ruitje. Oudkarspel. REFLECTORIA EPIDéMICA! Een lijder aan deze nieuwe verkeersepldemle, de ar beider Piet Sp„ uit Oudkarspel, werd op 16 December te St. Pancras „gepikt" door rijksveldwachter Hazelaar, wegens ontstentenis van een reflector op zijn achter- spatbord. Hij wist trouwens niet eens dat hij de ziekte onder de leden had en ontving heden ter radicale ge nezing van Dokter Boerrigter het recept: f 2 boete of 'l dagen. Heemskerk; Bakkum; St. Maartensvlotbrug. HET RIJWIELPAD WAS ALS *N SPIEGELTJE ZOO GLAD! ZANDSTROOIEN GEWENSCHT! Einde December, begin Januari verkeerden de fiets paden langs de rijkswegen in Kennemerland in een toe stand van gevaarlijke gladheid, zoodat vele wielrijders er de voorkeur aan gaven den verboden rijksweg te be rijden. Ze kwamen nu echter van den regen in de drup en werden geverbaliseerd wegens deze overtreding. De kantonrechter te Zaandam had al enkele dezer gevallen behandeld en er verschenen ook heden voor Alkmaar eenige van deze pechvogels. In de eerste plaats de heer C. St. uit Heemskerk, voorts de heer G. v. d. B. te Bakkum en Willem v. d. V. te SL Maartensvlotbrug, die ieder werden veroordeeld met in achtneming der noodige clementie tot f 1 boete ol 1 dag. Waar echter bij zulke noodtoestanden de rijkswegen voor snelverkeer rijkelUk met zand worden bestrooid, zou het niet meer zijn dan een staaltje van plicht om ook de rUwielpaden op dezelfde wyze te prepareeren. Het rijk baadt wel niet in weelde, maar een schep zand meer ol minder zal wel geen staatsbankroet tengevolge hebben. Oudkarspel. LOSSE KOEIEN GEVEN GEEN VASTIGHEID. De veehouder Meth. de B. te Oudkarspel kreeg op 26 Jan. een S.O.S. dat een zijner koeien was losgebroken. Ulings sprong hij op de fiets ter hulpe, maar dacht De heer Kroon sloot zich ook bij den heer Groen aan. Voorzitter verdedigde, hoewel niet gaarne, het voor stel van B. en W, en zeido dat de salarissen niet zoo sterk drukken op de gemeenten. Wat denkt u. dat Zuidscharwoude betaalt voor titularissen?... Het Rijk vergoedt f2000 in de salarissen. De heer Groen was het niet met den Voorzitter eens ou dit punt. Het komt nu aan de hoogere in stanties. Bezien in het licht van de financieele ver houding, blijkt dat de redeneering niet opgaat. Het advies van Ged. Staten werd aangenomen met den heer Du Burck tegen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het Nationale Crisis Comité stelden B. en W. voor, ten behoeve van extra steun aan werkloozen een bij drage beschikbaar te stellen van 12.10 per werklooze. liet gaat hier om 38 werkloozen. AIJus besloten. Het ambtenarenreglement. Vervolgens was aan de orde de vaststelling van een wijziging in het ambtenarenreglement, welker in houd bekend is. De heer Du Burck deelde mede, op de B. en W.-ver- gadering niet aanwezig te zijn geweest, omdat hij zitting had van de Boerenleenbank. Spr. was ech ter van oordeel, dat een ambtenaar evengoed als ecnig ander, het recht had zich in een politieke partij te organiseeren. die hem aanstaat. Nederland is trotscb op zijn vrijheid en er bestaat volgens den heer Du Burck geen aanleiding tot verandering hiervan. Ook de Minister van Binnenlandsche Zaken mag zich politiek organiseeren zoo hij wil. Spr. voor zag oogendienerij en huichelarij, en had respect voor diegenen, die om derwille hunner overtuiging be danken als ambtenaar Spr wa« tecf-n hel aanvullen Voorzitter antwoordde, dat elk ordei'evend amb tenaar geen bezwaar mocht hebben tegen deze be paling, terwijl de heer Groen er op wees. dat onder de verboden verecnigingen alleen die verecnigingen zijn gerangschikt, die den illegalen weg willen be wandelen. De heer Muller juichte de vrijheid van aansluiten toe, maar vond hel en ander geval worden als het een ambtenaar in Rijksdienst betrof. De heer Du Burck wees nog op de mogelijkheid dat er een andere overheid kan komen. Krijgt men dan weer andere ambtenaren? Al», ds. Lingbeek aan het bewind kwam zouden de r.k. er ook slecht aan toe zijn. daar dan alle rechters zouden worden on'slagen. Als de ambtenaar zijn plicht doet, moet hij vrij blijven. De heer Groen vond het een hopeloos geval. De heer Du Burck begrijpt het zelf nieL Het gevaar schuilt alleen aan de zijde van de illegale partijen. Na nog eenige opmerkingen van wethouder Du Burck volgde sluiting en ging de raad in comité ter behandeling van de landhuren. Het ambtenarenreglement werd naar de verlangens van den minister gewijzigd, met den heer Du Burck tegen. er niet aan. zich van licht te voorzien, wat Simon Rood, de rijksveldwachter niet ontging. De losse koe gaf na- tuurlük geen houvast voor vrijspraak en werd onze goede Thüs veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. ANTI-LA WA AI-C AM PAG NE. De veehouder Piet Sch. uit Wierlngen had op 26 Jan. verzuimd het deksel op de knalpot van zUn motor to zetten en maakte een oorverdoovend spectakel met ge volg. dat een Alkmaarsche diender hem op de bon „slingerde". Dit professionaal gebaar kwam hem te staan op 3 gulden of 3 dagen. Oudkarspel. SCHRIFTELIJK VONNIS OVERTREDING MELKBESLUIT. Ontslag van rechtsvervolging De kantonrechter wees heden schriftelUk vonnis in de zaak contra den veehouder Corn. V. te Oudkarspel aan wlen tenlaste was gelegd overtreding van art 32 2e lid van 't melkbesluit het verkoopen van melk in zUn boerderij, direct aan consumenten. De kantonrechter overwoog, dat In art 32 van dit melkbesluit de minister het overlaat aan het oordeel van B. en W. of de ln dit art gegeven voorschriften al dan niet zullen gelden, zoodat dit art de wetgevende be voegdheid overdraagt aan B. en W, en mitsdien niet verbindend Is. zoodat de verdachte veehouder van alle rechtsvervolging moest worden ontslagen. Eenige jaren achtereen hebben wij ln den winter do aandacht moeten vestigen op de nesten van de ringel- rups, die men voornamelijk in vruchtboomen om dc jonge twijgen kon vinden in den vorm van einesten. die als een centimeter breeds ring die twUgen omgaven Die ringelrups dreigde een plaag te zullen worden, doch of het door de bestrijding gekomen is of door andere, natuurlijke oorzaken, in ieder geval lijkt op het oogen- blik dat gevaar voorbü- In onze naaste omgeving neemt men ze heel wat minder waar dan eenige jaren geleden De bastaardsatljnvlinder, die vooral in het zuiden van ons land eenige Jaren „plaag" geweest Is, neemt in onze streken echter nog niet af maar, naar het ons voorkomt, nog eer toe. Ook omdat dit een rupsensoort ls, die niet zooals de ringelrups, zich hoofdzakelUk voedt met bladeren van vruchtboomen, doch ook (en mis schien wel vooral) in sierboomen leeft. Is het wel van belang, ook die rups, die bovendien ln den winter ge makkelijk genoeg te bestrijden is, niet uit het oog te verliezen. De bastaardsatUnvlinder blijft in den vorm van rups den winter over in nesten, die van verre te herken nen zUn. In den winter riet men n.1. in sommige boomen van verre reeds, boven aan een takje. b.v. eenige saam- gesponnen bladeren zitten, waarin, als men ze open pluist, men de heel kleine rupsjes vinden kan. Dat openpluizen gaat echter niet zoo gemakkelijk, want, van een paar oude bladeren is het de vlinder gelukt, voor haar nakomelingen een waterdicht en warm, zeer sterk nest te bouwen. Ziet men in dezen tUd van het jaar dus oude blade ren aan een boom zitten, veelal aan de uiterste einden, dan kan men er tamelijk zeker van opaan. dat dat geen onschuldige doode bladeren zijn. Uitknippen en ver branden is al heel gemakkelijk. Ook al treft men slechts een enkel nest In een boom aan. toch moet men het opruimen, omdat er nogal wat rupsen uit een nest kun nen komen. Deze rupsen, als men ze niet bestrijdt, kun nen dien boom niet alleen kaal vraten, doch ook zorgen die natuurlqk weer voor nakomelingen en liefst niet te weinig. Voor wie natuurliefhebber Is. is het wel de moeite waard, ook eens een nest op te zoeken om het van een oogpunt van efficiency in de natuur te bekijken. Men kan dan zien. dat het de rupsen gelukt is met heel een voudig materiaal een meerkamerige, vorstvrUe woning te maken. De ambtenaar bij den Plantenziektenkundigen dienst, SL Panera* VAN HERWLJNEN. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 776 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 1 gr. C. is 33 gr. F. Brillenspecialist, Hoogzijde E103, Schagen Onze bril past.... onze prijs ook I K.N.V.B.-PROGRAMMA. 4 Februari: Ajax—Hermes D.V S.; Haarlem— A.D.O.; 't Gooi—H F.C.; Z.F.C.— V.S V.; Sparta— Feijenoord: V.U.C.—Xerxes; Kxcclsior—K F.C Storm vogels—D.H.C.; D.F.C- Hilversum; RC.H-H.BS. 2e Klasse: Alcmaria—Kinheim; H R.C.-Z.V.C.; A.F.C.—Zeeburgia; W.F.C.—O.V.V.O.; West-Frisia— U.VV.S. 2B: Spartaan—Vclox: Hercules—F..D.O. 3A: Purmersteijn—Hollandia; D.W.V.—Meervogels; KennemersHelder la: Andijk—Uitgeest; Succes—Alkmaar; Sparta— Alkm. Boys: D.T.S.—Vrone. Reserves: Blauw Wit 3—W. Frisia 2; V.S V. 2— Alcmaria 2; Helder 2W.F.C. 3; Z.V.V. 2Alcmaria 3; Hollandia 2—Ajax 4. Junioren: Hollandia—Z.F C. b; W.M.S.—Alcmaria. (Sportkroniek.) N.H.V.B. Uitgesteld: Callantsoog—Oudeschild 2; H R.C. a— J.V.C. a. (Alg. Sportbl.) EIERVEILING SCHAGEN 1 Februari 1934. Aangevoerd: 60.000 kipeleren: 52 54 Kg f 2.703; 5557 Kg f 2.70-3-10, 58-60 Kg f 2.80—3,10; 61-63 Kg. f 3—3.20, 6467 Kg f 3.10—3.30; 100 eendeleren f 4 4.10 per 100 stuks. HELDERSCWE EIER VEILING, 1 Februari 1934. Aangevoerd 18428 kipeieren: 48—51 Kg f 2.60—2.70; 32—54 Kg f 2.60—2.90; 55—57 Kg f 2-70- 8.20 58—60 Kg f 2AO—320; 61—63 Kg f3—3.30; 64-67 Kg f 3.50; klei ne eieren f 230—2.50. HOORN. 1 Februari 1934 4 stapels kleine Fabrickskaas f 2; 1 stapel kleine Boerenkaas f 23. Aanvoer: 5 stapels wegende 5430 Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. 2 Febr. Aangevoerd: 30000 Kg. roode kool f 1.504. 46000 Kg. gele kool f 1—2.70, 10000 Kg. D. witte kool f 2.50—4.20, 9000 Kg. uien f 1.90—2.30. gele drlel. 1 1.20—1.40. NOOADSCHARWOUDE 2 Febr. Aangevoerd: 9300 Kg. uien f 1.80—1.90, drielingen f 0.80—1, grove f 1.90—2.10, gele nep f 2.40, 300 Kg. peen f 3.40, kl. peen f 2.10, 500 Kg. kroten f 2.30, 70000 Kg. roode kool f 1.40—4.20. doorschot f 1.30—2.80, 24500 Kg. gele kool f 1.60—2.60, doorschot f 1.60—230. 25500 Kg. D. witte kool f 3.304.10. doorschot f 2.303.40. WARMENHUIZEN, 2 Febr. Aangevoerd: 21000 Kg. roode kool le kw. f 1.504.10, 2e kw. f 1.20—3 20, 500 Kg. gele kool le kw. f 2.40. 2000 Kg. witte kool le kw. f 3.40—3.70. 1125 Kg. uien f 1.90, drielingen f 130. ALKMAAR 2 Februari 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 537 H.L*s aangevoerd waarvan soort en prijzen als volgt: 54 HL voei tarwe f 4.10; 74 HL gerst f 4.60 5.50; 212 HL haver f 5.75—7.12%; 68 HL boonen. w.o.: paardeboonen f 6, bruine boonen f 9.50- 11 citroenboo- nen f 9.50—11. dulvenboonen f 10 en witte boonen f 1317; 10 HL geel mosterdzaad f 11—13; 34 HL kar- w ij zaad f 24—26.70 5 HL blauwmaanzaad f 18.50; 4 HL spinaziezaad prijs niet genoteerd; 2 HL diversen; tulnbocnen f 8 en 74 HL erwten waaronder: klrine groene f 9.75—10. groote f 15—19. grauwe t 16—33; vale f 13.50—29 alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR 2 Februari 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren ln totaal 38C00 Kg kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabrlekskaas: 32 stapels kleine f 22.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. 464e STAATSLOTERIJ i (Niet officieel) Se Klasse. 12e LUst Trekking Tan Donderdag 1 Februari 1934 Hooge Prijzen f 1000.— 8385 10585 f 400.— 6546 13769 13772 f 200.— 206 11932 13555 20618 r ïoo.— 1348 1C09 2131 4062 6707 7830 19054 Prfjzen van f70.— 10 62 72 272 4C0 629 639 773 851 1025 10'.6 1093 1232 1426 1461 1472 1674 1863 1901 2241 2261 2287 2431 2461 2482 2495 2637 2674 2697 2710 2739 2801 2860 2876 2989 2990 3083 3107 3145 3240 3266 3330 3419 3461 3462 3556 3576 3608 3C56 3774 3023 4104 4441 4453 4479 4618 4631 «632 4745 4754 4771 5000 5337 5527 5537 5554 6712 5735 5759 5866 5920 5923 6074 6077 6079 6295 6336 6386 6395 6433 6572 6638 6970 7171 7407 7472 7598 7630 7640 7708 7754 7785 7795 7808 7833 7896 8172 £175 8229 8270 8388 8815 8923 8959 8995 6067 9071 9154 9183 9193 9203 9352 9559 9728 9.58 9367 9872 10182 101*6 10297 1C533 10590 10742 10763 11017 11123 11215 11281 11394 11397 11403 11711 11885 11970 12049 12056 12083 12217 12327 12625 12746 12941 13126 13145 13169 13399 13453 13514 13573 13574 13586 13631 13640 13686 13731 13857 13867 13805 MOOI 14057 14155 14252 14318 14376 14387 14408 14661 11718 14791 14382 14888 15051 15071 15331 15472 15561 15601 15379 15787 15923 16010 16189 16251 16381 16382 16434 1G476 16510 16321 16G50 16850 16973 17094 17127 17134 17174 17293 17372 17382 174C9 17539 17C08 17625 17675 17740 17933 18013 18144 18169 13281 18303 18326 18'.45 18533 18543 18732 18334 18C68 18398 13020 19151 19248 19338 19351 1C377 19792 19375 19935 20032 20150 20178 20183 20205 20206 20285 20345 20564 20647 20774 2076a 20008 20926 20961 STRAFZITTING VAN VRIJAG 2 FEBRUARL Wierlngen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 16