Alkmaarsche Boys kampioen. Dinsdag 6 Februari 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9427 Zwemwedstrijden te Aarhuis. Bij de bergsport verongelukt SPORT VAN ZONDAG Na een schijnbeweging stelt hij W. Bus in staat te scoren maar zijn keihard laag schot snort iuist langs. Dat gaat den Boys te hard. Met alle kracht werken zij zich los, waardoor een biokkeeren van de veste van Prins ontstaat. Harde schoten van Indri en De Grand stompt Prtns uit zijn heiligdom. Het is een magnifieke spannende strijd. Beide partijen worden door hun aanhang luide aangemoedigd en de span ning is er. al is het dan ook nog in het begin van den strijd, ten volle. Weer volgt een snelle aanval der Boys: Vlottes kan met moeite ten koste van een cor ner rodden. De Grand neemt deze schitterend. Prins is het uitzicht wat belemmerd de bal komt tegen den paal en onder vallende spelers van beide ploe gen door passeert de bal voor de eerste maal een doellijn. De Boys leiden met 1—0! Het geloei van den aan hang nam schier geen einde Door luidsprekers wordt de vreugde over het veld gegalmd en 'n hos sende menigte nemen we op de vrijwel uitverkochte tribune waar. Nog is het gejuich niet verstomt, of een nieuw hevig offensief wordt door de Alkmaar- ders ingezet Hoog opspringend stompt Prins een schot van Kwadijk het. veld weer in. Schagen geeft zich niet gewonnen. Vlottes en R. Rus staan als rotsen in de branding en geven met harde schoten aan de voorhoede gelegenheid op v. d. Horst los te trekken. Als Dekker juist van korten afstand zal inkoppen schiet de doelman toe om den bal boven het hoofd van don Spartaan weg te grij pen. En zoo wordt er gestreden om elke duim gronds. Hier bekampen elkaar twee ploegen, die niet van wijken weten. K. Rempt is niet bij Indri weg te slaan en bezorgt dezen gevaarlijken, snellen speler veel last Nog zien we een mooie staaltje van begrijpen tusschen Koster en v d. Hilst, waardoor nog een ge vaarlijk moment ontstaat, waaraan R. Rus op fraaie wijze een eind maakt. Dan breekt Boontjes door de geheele verdediging heen. Alleen voor doel staande speelt hij listig naar Dekker, die formidabel hard juist langs schiet Kr werd al gejuicht, doch te vroeg. Nog gaan dt Boys goed combineerend op Prins af, maar de S. achterhoede blijft baas van het terrein. Als Prins juist nog een harde schuiver van Indri uit den hoek heeft gegrabbeld, kondigt de scheids rechter rusten aan. Deze gaat dan in met een wei nig zeggenden 1—0 voorsprong van de Boys. De tweede speelhelft. Na de zoo welverdiende rust treden de ploegen In ongewijzigde formatie weer aan. Het veld is er niet beter op geworden cn vallen is aan de orde. Niette min wordt er al direct weer mooi gespeeld. Beurte lings gaan de voorhoeden ten aanval en al spant het er wel eens geducht, de verdedigende linies blij ven baas. Evenals voor 'de rust. zien we van korten afstand eenige malen hard naast of over schieten en kunnen we van de keepers Prins en v. d. Horst me nig staaltje van keepwerk aanschouwen. De aanhang der rood-witten heft weer een „ho-ho" aan. geaccom pagneerd door forsche stooten uit de luidsprekers. Maar ook de S. vrienden willen i\iet zwijgen. El- ken aanval wordt uit honderden keelen aangevuurd- Er is spanning. Schagen speelt rustig en met overleg, de Boys, zich niet veilig wetend, doen hoewel schitte rend werkend, wel eens te ver doorgevoerde combi naties. Dan krijgt Boontjes den bal van De Vries goed aangegeven. De kleine mid voor passeert 3, 4 spelers, waarna hij Dekker in de gelegenheid stelt Deze benut de kans inderdaad en keihard verdwijnt de bal in het net der gasten. 11. Een dansende mcnschenmenigte gaf uiting aan haar vreugde! Er is dan S minuten gespeeld. Direct neemt de rood witte voorhoede den bal weer op om er goed combineerend mee naar Prins' heiligdom te trekken. Op prachtige wijze werken de backs Vlottes en Rempt terwijl Prins in vorm is. In alle standen onderbreekt hij de aanvallen. Hoe hard er ook gewerkt wordt, niet voorkomen kan worden dat Indri doorbreekt en met een schot onder Prins door, opnieuw zijn club de leiding geeft 12. Kort daarop maken de Boys een buitenspel-goal, wat den arbiter is ontgaan. 1—3. Deze nuttige voorsprong is voor de supporters een ware reden om te juichen. Waar de ploegen elkaar niets toegeven, is een verschil van 2 punten ook inder daad van beteckenis. Maar alles zegt het niet Twee goals binnen 1 minuut. Zoo denken tenminste de Schagenaars er over. Aanval op aanval wordt ondernomen en v. d. Horst krijgt druk werk. W. Rus breekt dan door, zet goed voor, waar Boontjes klaar staat. Weer passeert hij de geheele achterhoede, de keeper incluis en rustig de poneert hij dan den bal in het doel der Boys. Een schitterend staaltje! 2—3. Binnen 60 seconden herhaalt zich dit Als R. Rus goed aangeeft, vliegt Boontjes weer door de verdedi ging heen, om op hot juiste moment aan Dekker door te geven, die in het verlaten doel schiet 33. Onbeschrijfelijk is het, hoe er werd gejuicht Ten minste door den aanhang der Spartanen. Want, en dit is zeer begrijpelijk, was het in het andere kamp heel stil. De luidspreker zweeg in alle talen. Zou do overwinning nog aan de Boys ontgaan? Maar de spe lers gaven zich niet verloren. Onstuimig vallen ze aan, keer op keer staan ze weer voor het S. heilig dom, welke door Prins op lofwaardige wijze wordt verdedigd. Eindelijk moet hij zwichten, als Kwadijk alleen voor hem staat, laat Prins zich op den bal vallen, maar deze verdwijnt nog tusschen de palen. 34. Direct daarop wordt van een wijfelen in de S. ach terhoede geprofiteerd en voor de 5e maal heeft Prins het nakijken. Er is dan nog bijna een kwartier te spelen. Maar hoewel het tot de laatste minuut blijft spannen, komt er in den stand geen wijziging meer. Als scheidsrechter Khöne, die feilloos leidde, het einde aankondigt, hebben de Boys de overwinning be vochten en daarmede dan tevens het kampioenschap van de afdeeling. Schagen biedt bloemen aan. Nauwelijks is het eindo daar of van alle kanten rennen de toeschouwers het veld op. De spelers vlie gen elkaar om den hals en hossend en springend gaat een drom van menschcn naar den uitgang. Dan treedt de voorzitter van Schagen de kampi oenen tegemoet en biedt een fraai bloemwerk aan na mens zijn vereeniging. De heer Leguit wenscht be stuur en spelers van harte geluk met het behaalde en boven twijfel verdiende kampioenschap. Spreker doet het genoegen dat de stri'd zoo spannend is geweest en dat het zijn jongens is mogen gelukken zóó stand te houden tegen kampioensploeg. wenscht de Boys veel succes bij de verdere wedstrijden en v. d ont moetingen voor de promot ic-degradatie-competit ie. De voorzitter van Alkmaarsche Boys. de heer v. d. Horst Sr., brengt den heer Leguit dank voor de bloe menhulde en de gesproken woorden. Spreker wil rui terlijk bekennen dat inet vrees in 't harte de reis naar Schagen werd ondernomen. Schagen heeft zich ge toond een moeilijk te overwinnen tegenstander maar, aldus de heer v. d. Horst, tevens bestaande uit men- schen met hoog sportivitcKsgcvocI. Voor deze deugd brengt spreker den Schagenaars gaarne alle hulde. Nog lang bleef het om en op het veld druk. In het bijzonder had de kleedkamer van de kampioenen veel belangstelling. Daar binnen klonk het hoogste lied. De harmonica stond niet stil en vele malen klonk het, bij voetballers zoo populair geworden: „Laat do klok maar luiden". Met rood-witte vlaggetjes trokken de gasten tenslotte naar het station, om naar Alk maar te vertrekken, waar hun zeker een huldiging wachtte. Zoo verliep de groote sportdag, waarop de Boys hun wenschen in vervulling zagen gaan. De spelers. We willen over de spelers niet veel zeggen, maar meenen toch ook niet zoo zonder meer te mogen ein digen. En om nu met de winnaars te beginnen. Hier is inderdaad een kampioensploeg aanwezig. Niette genstaande Houtkooper mankeerde, bleek men elkaar zoo volkomen te kennen dat ieder zijn aandacht kon besteden aan eigen werk. Zonder meer zijn deze spe lers, stuk voor stuk en als combinatie goed te noe men. De achterhoede met keeper v. d. Horst aan het hoofd, staat zijn mannetje, de half linie vat haar taak juist op: haar aanvallend werk, als ruggesteun der voorhoede, viel dezen middag te prijzen. Dc aanval is snel en vlug in handelen. De vleugels best. het bin- nentrio resoluut en doortastend. Inderdaad één geheel. De Spartanen willen we, hoe vreemd dat wellicht mag lijken, van deze plaats af een woord van hulde brengen. Om een zoodanigen tegenstander, die een kampioenschap voor oogen had. zóó te weerstaan, is lofwaardig. En het moet voor de geel zwarten wel ze ker een groote voldoening zijn geweest to moeten hooren. dat men tot het einde vreesde voor een neder laag. Deze nederlaag is meer zeggend dan menige overwinning, heeren. Hier is gebleken dat Schagen tot iets in staat is. Op dezen weg voort en ongetwijfeld zal men ook hier in Schagen kampiocnsillusies mogen gaan koesteren. Er is door allen, zonder uitzondering, hard gewerkt. Er is gevochten om den bal, om eiken streep terrein. Hier geen namen te noemen. Elf Spartanen hebben zich verweerd tegen een sterken tegenstander, zóó goed, zóó best zelfs, dat we moeten zeggen: De geel zwarte ploeg heeft magnifiek gewerkt. Huldel Na intense spanning werd Schagen met 53 geklopt. Groote belangstelling alt den geheelen omtrek. Hoe Scha gen zich heeft verweerd. Voor beeldige organisatie. Van bloemen en vlaggetjes. Vóór den grooten strijd. 'Bet begon reeds vèr voor het aanvangsuur van den wedstrijd in Schagen merkbaar te worden dat er iets bijzonders aan de hand was. Van alle zijden kwamen auto's, motoren en fietsers Schagen binnen. Toen nu ook nog een extra trein uit Alkmaar ons station was binnen gerold om hier eenige honderden supporters der gasten af te zetten en diverse auto bussen uit Alkmaar hier tot staan kwamen, was het een drukte Van bélafig. Begrijpelijk'bewogen de meesten zich direct in de «chting van het sport veld, om toch maar van een goede plaats verzekerd te zijn. We zagen bezoekers uit Wieringen, Anna Pau- lowna, Oudkarspel, ja zelfs eenige. Texelaars. Het bestuur van Schagen had alle maatregelen ge nomen om een goed functionneercn van den dienst mogelijk to maken. Aan diverse plaatsen waren en- tréebiljetten te verkrijgen. De controle was eveneens versterkt, terwijl de bezitters van een tribunekaartje de grootst mogelijke bereidwilligheid vonden. Zoo vul de het terrein zich buiten de lijnen geheel met van ongeduld popelende toeschouwers. Zooals gewoonlijk werden dc kansen van beide partijen druk bespro ken. Vol-enthousiaste Spartanen betjogden, dat de Boys „er nog niet waren', of dat „de Schager jongens zouden bijten": Aikmaarders spraken over de waar lijk schitterende verrichtingen hunner favorieten cn putten daaruit moed en vertrouwen. De vlaggen om het terrein gaven, wapperend in den wind, aan het geheel een kleurig aanzien. Zoo maak te men zich op voor den grooten strijd. Bij de spelers. In de beide kleedkamers heerschte de allerbeste «temming, Bij de gasthceden was van het geen te wachten stond nog weinig te bemerken. Er werd ge lachen en geschertst ondei het kleeden. Grappend werden de schoenen gebonden. Aanvoerder Rus was vol vertrouwen, t Speet hem natuurlijk dat hij met twee invallers ten strijde moest, maar overtuigd als hij was, dat ze „er 't lijf aan zouden geven', zag hij, wat te wachten stond met vertrouwen tegemoet. In het kleedlokaal van de Alkmaarsche Boys was het niet stiller En geen wonder. Men was vol moed. Maar sport is een wisselvallig iets en... men weet nooit hoe een voetbal rollen kam Waar deze strijd den Boys al of niet tot kampioen kon brengen, is het zeker een zeer gewoon verschijnsel, dat men in spanning leefde. Maar we twijfelen niet, of in stilte heeft elke speler tot zich zelve gezegd: „Werken voor 100 nu of nooit!" Het spel gaat beginnen. Nadat den spelers een oogenblik de gelegenheid was geboden zich wat los te trappen, klonk het fluitje van den arbiter voor den toss. Op het mid denveld draait het geldstuk in de lucht. De Alkmaar- ache aanvoerder is de gelukkige en verkiest eerst te spelen tegen den zwakken wind. Dan stellen de ploegen zich in hier navolgende for matie op: Schagen (geelzwart): C. Prins. V. Vlottes. R. Rempt. A. Plakman, R. Rus, K. Rempt W. Rus, P. de Vries, G. J. Boontjes, Jb. Dekker, J. Lutjcharms. Scheidsrechter Khöne uit Amsterdam. De Grand, Boots, Kwadijk, Brouwer, Indri. v. d. Hilst, Koster, Weel. Miechels, Slikker, v. d. Horst (Roodwit) Alkm. Boys. Als grensrechters fungeeren, voor Schagen K S. I.eguit; voor de Alkmaarsche Boys de heer Wallaart We zien dus, dat Schagen dezen wedstrijd met twee invallers moet uitkomen. De gebroeders Rempt ne men de plaatsen in van P. Boon en J. Watertor. Alkmaarsche Boys heeft één invaller voor den back Houtkooper. Om klokslag 2 uur brengt Boontjes dan den bal aan het rollen voor Schagen op een glad, vet veld. De Alkmaarsche Boys die het kampioenschap be haalden ln de 4e klasse K.N.V.B„ afdeeling A. De gesteldheid van het terrein deed wel vast staan, dat van verrassingen sprake zou zijn. Nauwelijks is de bal uitgetrapt of de spil van de Boys, Koster, maakt zich daarvan meester en zet Indri aan het werk. die langs de lijn snelt Zijn voorzet vlak bij de cornervlag gegeven wordt door Vlottes opgevangen en weggewerkt. Maar weer zijn het de roodwitten die een offensief inzetten. Kwadijk breekt door. maar zijn van ver afgegeven schot is voor Prins geen bezwaar. Dan komt ook Schapen een wopfdje meespreken. Vlottes geeft naar K. Rempt, die Boontjes in de gelegenheid stelt er op uit te gaan. Deze speler passeert handig en snel den spil, geeft door aan Lutjeharms, die verrassend snel een harde kogel inzendt, welke keeper v. d. Horst schitterend vangt Niettegenstaande het vette veld wordt er in ruzend snel tempo gespeeld. Juist in deze eerste minuten is duidelijk waarneembaar het verschil in speltype der elkaar bekampende ploegen. 3pe4en-.de Boys een keurig kort spel, de Schager jongens werken meer over groote afstanden af. waardoor van alle kanten voor de gasten gevaar is te duchten. Eenige malen snort de bal juist langs het heiligdom van v d. Horst, schoten, afgegeven door Lutjeharms en W. Rus. We zien dan hoe Mie chels een handsbal maakt binnen het zoo beruchte gebied, als hij wanhopige pogingen doet om een ko gel van W. Rus voor het doel weg te koppen. Het ont gaat echter den arbiter. Heeft Schagen eenige gevaarlijke momenten ver oorzaakt, voor het Boys-doel, nu is weer het woord aan de kampioenen in spé om te toonen waartoe ze in staat zijn. De Grand zet een formidabele spurt in waaruit een buitenspel-goal wordt geboren. Hoe ook de rood witte aanhang juicht, er is geen succes behaald. Dan is het weer Schagen die zich gaat roeren. Nadat K. Rempt magnifiek Indri een ge biedend halt beeft toegeroepen belandt zijn good geplaatste bal bij Boontjes, die Koster en Slikker lapt Meende men dat hij zou schieten, hij geeft tac tisch de bal aan Lutjeharms, die van zeer korten af stand keihard naast kogelt. Dekker doet hem dit di rect daarop na. Als v. d. Horst nog eenige malen op waarlijk mooie wijze heeft gered, trekken weer de Boys er op los. Razend snel zijn hun aanvallen. Lui de aangemoedigd uit honderden kelen gaan de Aik maarders ten aanval, maar Prins weet van geen wij ken. Hij moet van vriend en vijand eenige malen een applausje incasseeren voor zijn fraai keep-werk. Maar ook zijn confrater onder de andere lat is op zijn plaats. Eenige malen achtereen redt hij. hoog opspringend, na schoten van Boontjes en Lutjeharms. Er wordt razend snel gespeeld. De vleugelspelers van heide partijen snellen langs de lijnen en de stuwende kracht der halflinies maakt den strijd ten zeerste aantrekkelijk. Dan is het weer Boontjes die op het middenveld de bal van aanvoerder Rus krijgt toegespeeld. Hij passeert 3 man en onder oorverdoovend gejuich van den Geel-Zwarten aanhang komt hij voor v. d. Horst. Elsc Jacobsem. Mevrouw Carraclola bij een lawinestorting gedood. De vrouw van den bekenden Duitschen coureur Carraciola is in de huurt van Lenzerheide bij een lawine-ongeluk gedood. Mevrouw Carraciola bevond zich met haar man op een ski tocht Behalve een gids namen nog twee anderen aan het uitstapje deel. Onderweg werd 't gezelschap door een lawine verrast Terwijl Carraciola en de twee ande re leden van het gezelschap na waarschuwing van den gids, er op het nippertje in slaagden weg te komen, viel me vrouw Carraciola op den grond. Zij werd onder de sneeuwmassa's be- MEVR. CARRACIOLA. dolven. Niettegen staande een red dingscolonne uit Lenzerheide onmiddellijk aan het werk ging om haar to bevrijden, heeft men slechts haar lijk kunnen bergen. De Nederlandsctae zwemster Wllly den Ou den vestigt een nieuw wereldrecord op haar naam. Scheffer In goeden vorm. Zondag vonden te Aarhuis in Denemarken Interna tionale zwemwedstrijden plaats, waaraan o.a. werd deelgenomen door vier Nederlandsche zwemmers. n.L de dames Wllly den Ouden, Jopie Selbach en Fransje Hessels en de heer J. C. Scheffer. Door de 100 yards af te leggen in den tijd van 59.8 sec. vestigde Wllly den Ouden een nieuw wereldrecord op haar naam. Ze bleef 1 seconde be neden het op naam van de Amerikaan- sche Miss MadiSon. staande record. Het zeer talrijke pu bliek juichte obza landgenoote na 't bekend worden van den uitslag hartelijk toe. Onze landgenoot Scheffer behaalde een succee op de 100 meter vrije slag heeren. In den tijd van 1 min. 2.4 sec. won hij met één tiende seconde Wllly den Ouden. verschil van den Deen Christensen. Scheffer verbeterde hierdoor het Deensch en Neder landse!» record. Hier volgen de meest belangrijke ulb* slagen: 100 meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer, 1 min. 15.5 sec.; 2. Christensen. 1 min. 20.2 sec. 100 meter vrije slag heeren: L Christensen (Denem.) 1 min. 2.6 sec., 2. J. C. Scheffer, (Ned.) 1 min. 2.5 s., nieuw Nederlandsch record. 400 mèter schoolslag dames: 1. Else Jacobsen (De nemarken), 6 min. 29.7 sec., 2. Inge Kragh (Denemar ken), 6 min. 33 sec., 3. Fr. Hessels (Ned.), 6 min. 40 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. W. den Ouden, 1 m. 9 sec.; 2. Lily Andersen (Den.) 1 min. 12 sec.; 3. J. S e 1- bach (Ned.) 1 min. 12.2 sec. 100 yards vrije slag dames: Wllly den Ouden, ln 50.8 sec, nieuw wereldrecord.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5