Plaatselijk Nieuws. De „rush' jaa rjaikly West. Ontwapening. Sir John zet het Britsche standpunt uiteen. Boom op het hoofd gekregen. Vliegende politie te Hilrersum? Ontwerp inzake executie. Revolutionnaire toespraken in Spanje. Moordpartij op groote schaal. Schagen-nieuws. Firma Gebr. ROTGANS Feestavond VARA, afd. Schagen. Rede ln het Lagerhui». De sleutel voor de ontwapening ls bet vinden van een schikking tusschen Frankrijk en Dultschland. Reuter meldt uit Londen: Gistermiddag opende sir John Simon in het Lager huis het debat over de ontwp.peningsquaestie. Zaal en diplomatentribune waren vol. De minister herinnerde er aan, dat hij bij het de bat op 21 Dec. geen verklaring kon afleggen nopens de politiek der regeering, daar met andere landen nog werd onderhandeld. Intussehen is de toestand ffewijzigd en een beschouwing over den toestand is thans mogelijk en nuttig. De gepubliceerde documenten zullen dienen als grondslag der discussie, nl. da Franscbe nota van 1 Januari, de Duitsche van 19. de Italiaansche van 30 en de Britsche van 29 Jan. De periode der vertrouwelijke gedachtenwisseling tusschen twee partijen, aldus spr., heeft haar nut gehad, maar het komt de Britsche regeering voor, dat deze methode gevaar loopt haar nut te ver liezen. Hoe ernstig de bestaande moeilijkheden ook nog mogen zijn, er is voldoende toenadering gekomen op gemeenschappelijk terrein en er is voldoende aan moediging om een nieuwe verzoeningspoging door de Britsche regeering te rechtvaardigen. Daarom is het jongste witboek gepubliceerd. De jongste ge- dachtenwisselin- gen hebben zeer duidelijk aange toond, dat de sleutel voor de ontwapening (ten minste voor zoo ver betreft West- Europa) is: het vinden van een schikkiDg tus schen Frankrijk en Duitscliland. Het zou echter een zeer ernstige dwaling zijn, daar uit de verkeerde conclusie te trek ken, dat een Fransch-Duitsch accoord waar schijnlijk zou worden bevorderd door de twee landen onderling, zonder hulp van buiten te laten onderhandelen. De Duitsche eisch inzake gelijkheid van bewape ning, aldus Simon. kan en mag niet van de hand worden gewezen, omdat het niet waarschijnlijk is, dat er vrede zal heerschen in de wereld, indien men een groot land en een groot ras in een onderge schikte positie plaatst. Dit vraagstuk moet In een nieuwe conventie worden geregeld. Eén draconische oplossing kan evenmin worden bereikt, bv. op den grondslag, dat alle landen ter wereld onverwijld alle door het verdrag van Versail- les aan Duitschland verboden wapenen opgeven. Indien en accoord niet spoedig tot stand komt, zal Groot-Britiannië indien het moet leven in een wereld met onbeperkte bewapening, eveneens zijn po sitie moeten herzien. Het witboek is niet opgesteld als een ideaal, dat geen rekening houdt met de behoeften, eischen en zorgen der andoren, maar in een geest van realiteit. De tijd vergaat snel voor de vrienden der ontwa pening. Met woorden alleen komt men piet verder. Het Britsche plan tracht een grondslag te leggen voor een spoedig accoord. Simon deelt mede, dat Eden, zoodra dit mogelijk is, naar Parijs, Rome en Berlijn zal gaan om het Britsche standpunt uiteen te zetten en dat der an dere regeeringen nopens het Britsche memorandum te leeren kennen. Hij zou reeds zijn vertrokken, maar de politieke toestand in Frankrijk maakt het wenschelijk de keuze van het tijdstip, dat de Fran scbe regeering gelegen komt, rijpelijk te overwegen. De nieuwe conventie moet in eenige herbewapening van Duitschland voorzien, maar de Britsche regeering zou bezwaar hebben tegen een regeling, welke rechts gelijkheid zou geven zonder ontwapening ergens ter wereld. De Britsche regeering zal geen enkele nieuwe ver plichting op zich nemen met als doel een repressieve actie, zonder de omstandigheden te kennen, maar zij zal al het mogelijke doen om trouw de verplichtingen te vervullen, die op haar rusïen. Het zal de onafwijs bare plicht zijn van de onderteekenaars der ontwape ningsconventie, om zich met elkaar in nauwe ver binding te stellen en alles te doen wat goed of mo gelijk is, ten einde de schending van eenig zoo belang rijk verdrag te beletten of de schending te herstellen. Het tusschen Duitschland en Polen geslolen non agressiepact is zeer doeltreffend, zeide Simon. en hij herhaalde, dat de Britsche voorstellen een ernstige stap vooruit beteekenden. Wat wij thans hebben te doen, betoogde hij. is er voor te zorgen, dat het Britsche witboek in het bui tenland volkomen wordt begrepen en dat wij de moei lijkheden der andere landen volkomen begrijpen. Simon besloot zijn rede met er op te wijzen, dat het de plicht is van Groot-Brittannië nieuwe leiding te geven. Engeland heeft reeds een bewijs geleverd voor zijn oprechtheid door vrijwillig zijn wensch om te ontwapenen in daden om te zetten. Groot-Brittan nië is vastbesloten alles te doen wat mogelijk is om ondanks alle moeilijkheden oen internationaal ac coord tot stand te brengen inzake de ontwapening, aldus Simon, op iedere wijze den vrede ter wereld te versterken en aldus ons zelf en anderen te be vrijden van de gevaren en de lasten, welke het ge volg zouden zijn van een mislukking. Doodelijk ongeluk bij Oudenbosch. Maandagmiddag is te Bosschehoofd. nabij de ge meen'. e Ondenbosch, de arbeider C. van Gastel, uit Oudenbosch, bij het versjouwen van gevelde bnomen onder een boom geraakt. De man kreeg dez?n oo het hoofd en werd zwaar gewond. Een geneesheer con stateerde schedelfractuur en gelastte overbrenging naar een ziekenhuis. De man is gistermorgen overle den. CORRESPONDENTIE. Ingezetene van Anna Paulowna en anderen. Voor de zooveelste maal deelen wij mede, dat Ingezonden stuk ken, waarvan de afzender ons zijn naam niet bekend maakt onherroepelijk naar de papiermand moeten wor den verwezen. (De Red.) Eenigen tijd geleden hebben twee hoofdagenten van Politie te Hilversum het initiatief genomen om naast de vele andere takken van sport die aldaar door het politiecorps worden beoefend, de vliegsport te propageeren. Door eenstemmig te verklaren, dit plan te zullen steunen, heeft genoemd corps weer eens blijk ge geven zijn tijd te verstaan! Er zijn reeds besprekingen gaande om te komen tot de stichting van een fonds, hetwelk eenige leden van het politiecorps in de gelegenheid zal stellen, vlieglessen te nemen bij de Nationale Luchtvaart School. Het ligt in de bedoeling om te zijner tijd een eigen toestel aan te schaffen. Voorloopig zal men het vliegen zuiver als sport beschouwen, echter zal men te zijner tijd onderzoeken of het vliegen voor de politie ook andere mogelijkheden biedt. Wanneer wordt het ingediend? Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld: Is de minister bekend met de financieele moeilijk heden van de coöperatieve groenteveilingen „Kenne- merland" cn „Vrije Veiling", die 800 tuindors uit Kennemerland met den ondergang bedreigen? Kan de minister mededeelen, mede in verband met deze dreigende catastrophe. wanneer het wetsontwerp inzake de executie zal worden ingediend, dat in Sep tember 1933 werd toegezegd, welke toezegging de voor stellers van het wetsvoorstel-v. d. Bergh er van deed afzien om op onmiddellijke behandeling van dat voorstel aan te dringen? Regeering blijft werkeloos. Reuter seint uit Madrid: De leiders der socialis ten zetten in talrijke betoogingen in het geheele land hun actie tegen den burgerlijken staat voort Te Madrid verklaarde oud minister Prieto (soc.) dat, indien voor het tot stand brensen van den Marxisi- schen sfaat de toepassing van geweld en bloedvergie ten noodig zouden zijn, het proletariaat zonder zich te oedenken naar de wapens moest grijpen en dit ook zou doen. Teekenend is, dat dergelijke revolutionnaire rede voeringen zonder verzet der regcerinc. door de radio worden verspreid, terwijl dit met toespraken van rechtsstaande politici tengevolge van sabotagedaden niet mogelijk is. Vele bladen spreken van een voor de deur staande revolutie en van een dreieendeu burgeroorlog, indien de regeering niet spoedig ingrijpt 4000 Chlneesche soldaten door muitende troepen in de pan gohakt Reuter seint uit Sjanghai: Volgens berichten uit Chineesche bron zijn 4000 soldaten vermoord door de muitende troepen van generaal Soen Tien Jincr. die nu de s'ad Pinglo, in het gebied van Ning-hsia heb ben bezet Nader wordt gemeld, dat Soen Tien Jing onlangs vijandelijkheden opende tegen hef gebied van Nlngh sia, dat doortocht weigerde voor zijn troepen om naar de provincie Chinghai te gaan. waar Soen den post van commissaris voor de grondbelastingen moest be zetten, welke post thans is opgeheven. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Strafzitting van 6 FobruarL Uitspraken vorige zitting. Arle Jan K. boerenarbeider Sijbekarspel diefstal met braak te Hoorn, geen uitspraak. Tbeodorus Henricus Maria I. Noordscharwoude. brood bakkersknecht (ln voorarrest) verduistering ln dienst betrekking) 6 maanden gev. Jan L. visscher te Urk. Poging tot zware mishande ling 10 maanden gev. voorw met 3 proefjaren. Simon W. arbeider te Texel. Diefstal van vee uit de welde. 1 jaar gev. voorw met 3 proefjaren, Dlederlk Hendrikus P. rwervend (thans gedetineerd) Diefstal van vee. een rijwiel en verduistering van geld ln dienstbetrekking. Geen uitspraak Jacob Pr. werkman te Alkmaar. Hooger beroep von nis Jachtwetovertreding. Vonnis bevestigd Engel Gr. visscher te Egmond aan Zee. als voren. Von nis bevestigd. Lantaarn vernietigd. Engel Gr. visscher te Egmond aan Zee. als voren. 14 dagen hechtenis voorw. met 1 Jaar proeftijd. Lantaarn vernietigd. Schaden IAnd ijk L Voor dezen wedstrijd stelde de E.C. t navolgende elftal op. C. Prins V. Vlottes P. Boon A Plakman R Rus J. Watertor W. Rus P. de Vries G. J. Boontjes J. Dekker J. Lutjeharma Reserves: Arnoldus (doel): R Rempt (achter); K. Rempt (midden): J. Molenaar (voor). De reserves, welke zijn aangewezen dienen by ver hindering. even zoo goed als de opgestelde spelers afbe- richt te zenden vóór Vrijdagavond 8 uur. De andere elftallen gelieven het bord by Roobol te raadplegen. Nieuwe leden: ad spa! rat D. Dekker. VRIJZINNIG HERVORMDE VROUWENCLUB. Onder leiding van Mevr. ElkemaNJjk ls alhier op gericht, een vereeniging met boveneenoemden naam. Kort genaamd. Schager VJH.V. Doel der vereen, is, het vervaardigen vaD handwerken, waarvoor men eenmaal in de veertien dagen bij elkaar komt. in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier. De gemaakte handwerken zullen worden tentoongesteld en daarna verloot Voorloopig ko men de dames bijeen om te werken, op Maandagavond van 8 tot 10 uur. eerstvolgende bijeenkomst op 10 Febr. Reeds telt de vereeniging 30 leden en 4 begunstigsters. Begunstigster (er) Is zij of hy, die de vereeniging steunt door een geldelijke bijdrage, of door het vervaardigen van een handwerk, doch de avonden niet bezoekt. De vereeniging werkt voor Vrijs. Godsdienstige en liefda dige doeleinden. Wij hopen en verwachten dat nog vele dames als lid zullen toetreden. Het bestuur bestaat uit: Mevr. Elkema, mevr. de Boerde oor en mevr. BosDubbelman. BILJARTEN. Aan den nederlaagwedstrijd, uitgeschreven door de Biljartclub De Driesprong, te St. Pancrae werd onder meer ook deelgenomen door de Biljartclub T.O.P., spe lende ln café Spoorzlcht van den heer Boon alhier. Er werden gespeeld 5 partijen van 100 caramboles. De Driesprong: T.O.P.: C. Meijer 10Ó J. Pool 81 J. Schuit 100 E. de Jong 73. J. Bouwstra 66 J. Schrlcken 100. D. de Koning 95 Joh Eoon 100. H. Meijer 77 D. Klos 100. Al zoo een overwinning voor T.O-P. van 16 ca ram. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 770 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 4 gr. C. is 40 gr. F. Brillenspecialist, Hoogzijde E103. Schagen Onze bril past.... onze prijs ook! EEN VERNUFTIGE UITVINDING. Eiken dag vermelden de bladen auto-ongelukken, waar bij door ontstane brand menschenlevens te betreuren zijn. Thans is het mogelijk op gemakkelijke wijze daar voor gevrijwaard te wezen. Een vernuftige uitvinding ia wel zeker het S.O.S.-veiligheidsapporaat dat bij botsing, slippen kantelen Ja zelfs reeds bij kortsluiting ln een stilstaandcn auto. automatisch alle stroom uitschakelt en daardoor brandgevaar ten eenenmale ultsluft. De alleen-verkoop voor Schagen en wijden omtrek van dit onmisbare apparaat is opgedragen aan den heer Nico Ifamp. alhier welke gaarne bereid is tot het geven van alle inlichtingen en tot demonstreeren. Men leze de in dit blad voorkomende annonce dien aangaande. Gisteravond werd in Theater Royal op feestelijke wijze het 5-Jarig bestaan gevierd van de afd. Schagen der VARA. Toen om ruim 8 uur de voorzitter der afdeeling. de heer v. d. Ben. het tooneel betrad om dezen avond te cpenen. kon hij ptaande te midden van een schat van bloemen het welkom toeroepen aan ongeveer 8Co per sonen. Dat een zoo groot aantal op drze bijeenkomst zou aanwezig zijn. overtrof de verwachtingen van «len grootsten optimist, aldus spreker. In het hhronder werden welkom geheeten. de voorzit ter van de Vara, de heer A. de Vries, de Flierefluiters en de refreinzanger Albert dc Boot' en de pers. Dank wilde snr. voorts brengen aat de afdeelingsbesturen in den omtrek voor de verkoop van entrée-knarten. Al ls, aldus de heer van der Ben 5 Jaren geen bijzonder lan gen tijd, dit jubilé was toch voor velen aanleiding om ••an Noemen de inoekomen gclukwcnsehen te doen ver gezeld gaan. Voor deze hulde brengt spr. hartelijk dank. In het bijzonder troffen de bloemstukken het bestuur -sn dp vrouwe'ifk* leden van de afd. Schagen van de V.A.R.A, van de Soc. Dem. Vrouwenclub. eveneens iê Schagen. van de plaatselijke afdeeling der S.D.A.P.. als ook van de afd. van den land- en tulnbouwnrbe'dersbond. Spr. wil het niet te lang maken, er wacht den besoo- kers immers nog veel. De beer B. Orsel biedt namens de Ned. Ver. van Spoor- cn tramwegpersoneel een prachtige bloemen mand aan en de welgemeende gelukwenschon. Snr. wil er op wilzen. dat uit dezen avond weer blijkt, dat de actie, welke de N-S.B. voert, geen vat heeft op den wei denkenden arbeider. Waar. aldus de heer Órsel. deze mensehen niet waard zijn om er lang over te praten, wil hij ook or> een feestelijke bijeenkomst er niets meer van zeggen. Er wordt op vertrouwd dat dc vergaderingen van den N5.B. niet zullen worden bezocht door ds S.D.A.P.'ers. Dat de groepsleider, de heer Van Erp. van de hem gedane uitnoodiging. om bii do kringvergadering tegen woordig te zijn. geen gebruik heeft willen (durven) ma ken. spreekt boekdoelen. (Aoplaus). Spr. wil ten slotte dank brengen aan hen. die vóór 5 Jaren t hebben aangedurfd, een V.A.R.A.-afdeelIng te stichten, die nu 124 leden telt en bloeiend genoemd mag worden. De heer Orsel snreekt den wensch uit. dat allen steeds de belangen van de afdeeling zullen blijven voorstaan en dat, ondanks de slechte tijden, het ledental zal mogen blijven toenemen. Nadat de heer v. d. Ben den heer Orsel had dank go- bracht voor de bloemenhulde en de beste wensehen, week het groote doek vaneen en zetten de Flierefluiters onder leiding van hun dirigent Jan v. d. Horst een marseh in. En al direct had dit gezelschap aller harten veroverd. Marsehen. hot-Jasz, fox-trotts, fantasienummers en schlagers van elk genre volgden elkaar op. Steeds weer laaide een spontaan applaus op. dat de zaal deed da veren. En t moet gesegd: waartoe de Flierefluiters ln staat zijn. dwingt bewondering af. Stuk voor stuk zijn het meesters op de diverse instrumenten. Iets wat sterk tot uiting kwam bij soll en enkele passageB. Het keu rige costuum verhoogde het aanzien zeer. Albert de Boori toonde niet alleen een refreinzanger *e zijn van groot kunnen, maar tevens een komiek zon der weerga. Wat heeft hij de zaal doen schateren van 't lachen. De spreker van dezen avond, de heer A de Vries, -dlde een kort woord snreken en zich bepalen tot ds V.A.R.A en wat daarmede in direct verhand staat. Spr. "chetste hoe 8 jaren geleden een handje vol mensehen de eerste pogingen aanwendde om te komen tot een -rbeidersomroepvereeniging, en welke groote moeilijk beden moesten worden overwonnen, en wat is gestre den en meegemaakt, voor het zoover was. dat een studio kon verrijzen, zooals de V.A.R.A thans bezit, en welke be-te kan worden srenoemd in den lande Maar daar mee wa3 men er niet. Er moesten artisten zijn en le klas artisten. want men wilde den arhelder dat bren gen. zijnde de meening toegedaan, dat 't beste nog niet -oed genoeg voor hen Is. (Applaus). Maar waar men •onder zender niet kan beginnen, moet deze worden ge huurd. wat een schat gelds kost. En daarvoor, aldus spreker, is aller steun noodig. Spre- er wekt een ieder op de V.A.RA. daadwerkelijk te eteu- •cn. Veel is reeds bereikt. Het VARA-orgaan heeft we- '■eliiks een oplaag van 140.000 exemplaren, b-v Zijn rede vervolgend wijst de heer De Vries er op, 'nt de VARA. vele vijanden heeft. Vooral de AVRO. -tlcht veel kwaad Deze omroeovereenigjng dwingt om -en eigen zender, iets wat voor 't gansche volk een ramp 'ou beteekenen. Want. aldus spreker, deze krankzin nige eisch zou tot gevolg hebben dat de overige omroep- vereenigineen enorme sommen zouden moeten betalen aan zenderhuur. En als aan de AVRO. een eigen zender wordt toegestaan ral ook de VARA er een stichten. Zoo -.al de strijd voort blijven gaan. De vrije zendtijd mist de VARA. Dit !s duidelijk tot uiting gekomen in de laatste 14 dagen. Uitvoerig bespreekt dan de heer De Vries de cpge- '-gde straf, toen de VARA. na de terechtstelling van "arlnus van der Lubbe, uit eerbied voor den dood. vijf -•'nufen den zender deed zwijgen. (Uitroepen van: Schande, foei!) Het eenigste wat de regeering met deze afkeurens- Diamantkoorts in Zuid-Afrika. In Zuid-Afrika ls een nieuwe diamant koorts ontstaan, naar aanleiding van het feit, dat eenige groote diamanten zyn gevonden. Onafgebroken stroomt een groote menigte gelukzoekers naar Barkly West. Sinds weken houdt ln Zuld-Afrika de hoogconjunctuur aan voor alle bezitters van welk voertuig ook: elke, nog zoo oude en rammelende auto, elke ezelskar, elke, nauwelijks nog loopende boerenwagen, het belache lijkste vehikel stijgt van dag tot dag in prijs... Het helpt niets, dat de autoriteiten waarschuwen, dat in verren omtrek van de vindplaats, de terreinen reeds in handen van eigenaren zijn; het geeft niets, of zij al waarschuwen te gen al te groot optimisme... Daar ls bij de groote zaak van de Jonkheer-diamanten ook nog deze nieuwe „affaire Bosemann" gekomen! Een filmregisseur of een beursspecu lant had dezen roes van hoop, koer sen en bodemprijzen niet beter kun nen ensceneeren. Niettegenstaande slapte In de diamantindustrie te Am sterdam, Londen en New York, of schoon buitengewoon veel materiaal de markt drukt en ook ln de naaste toekomst niet veel verbetering valt te verwachten stijgen de diamant- aandeelen en drijven ook goudvelden mijnen, bruggen, spoorwegen, elecrri- citeit, en alle technische waarden mee, de hoogte in. En tegelijkertijd blijft de stroom van Kimbsrley en Bloemfontein en nog verder van uit de Kaapkolonie, aanhouden: muildierkaravanen, au to's, soms vrijwel geheel versleten, voertuigen door paarden getrokken, ossenwagens, hier en daar zelfs een paar handkarren ln den menschen- stroom en dat alles beweegt zicb ln de richting van het kleine land stadje Barkly West aan de Vaal-ri- vier. Eenige honderden schreden van de spoorwegbrug stroomafwaarts is de Vaal bij Barkly West tamelijk breed en naast de doorwaadbare plek van de veekudden, is een diepe, vij- vervormige plaats, een soort water kan, een echte „zak" ln het rivier bed. Voor dezen „poel" ls sedert tien tallen van Jaren een geschiedenis ln omloop; niemand minder dan Rhoden zelf, de groote avonturier, pionier en Napoleon van Zuid-Afrika heeft zich voor Barkly West en byzonder voor den „poel" geïnteresseerd. Hy hield het niet voor uitgesloten, dat hier een der oorspronkelijke plaatsen wel licht de oorspronkeiyke plaats van de door de Vaal meegevoerde dia manten was geweest. Cecil Rhodes werd ziek en stierf. Na hem Interesseerde zich de En- gelschen George Beaumont er voor, een mijningenieur, die ln de goud en diamantvelden van Zuld-Amerika een vermogen had verdiend. Voor den ervaren man was het bulten twijfel of de Poel bevatte reusach tigs waarden. De onderzoekingen van de rivier bedding vielen tot Beaumonts tevre denheid uit. Daar hy, niettegenstaan de zyn bemoeiingen er niet ln slaag de een maatschappij te stichten, nie mand van de groote bezitters zyn plan wilde mededeelen, riskeerde hy tenslotte zelf 't werk. Met een reus achtige baggermachine, die hy voor 20.000 in Londen had gekocht, wilde hy den grond van de Poel systema tisch bewerken om diamanten te winnen. Maar ln het begin dezer eeuw wa ren de baggermachines by die van heden ten dage nog zeer onvolkomen Het dure apparaat was niet bestand tegen den rotsachtigen bodem, Beau mont liet twee Jaren lang werken, zonder noemenswaardig succes. Toen werden de verliezen hem te groot en de Poel heette sinds dien tyd in den volksmond „Beaumonts Folly". Der de Vaalrlvier verlaten. De mensehen in Barkly West en omgeving repten nog steeds van de buitengewone rno- geiykheden daar, maar na deze ecla tante mislukking wilde niemand zich meer met de zaak inlaten. Totdat de ingenieur Alfred Bose mann arriveerde, die, evenals CecU Rhodes, zyn byzondere meening over ieze plek had. In 1932 nam Bosemann zonder cenig crediet. met niets dan zyn eigen niet zeer groot kapitaal een aanvan, met werk aan de Poel. Hy begon me een stuwdam aan t« leggen, dwars door de rivier, om in alle stilte de diepe uitholling van het rivierbed te ontwateren. Een jaar lang werkte Bosemann evenals zyn voo:gangers zonder suc ces. Maar ln tegenstelling met Beau mont gaf by de zaak niet op: in 1933 begon hy met de uitgravingen een stuk verder stroomafwaarts en thans vond men In de rotsachtige bagger de eerste diamanten. De steenen die hy op deze wyze uit de Poel haalde, wa ren van een gewicht van 30 tot 60 ka. raat en de opbrengst is sinds weken ln stygende iyn. Tot voor kort had den zich de groote diamantkoningen niet In het minst om den zeer onbe- teekenenden heer Bosemann bekom merd. Maar op het oogenblik wee deze zich niet te bergen voor alle credietaanbiedingen en voor voorstel len om vennootschappen, maatschap- py op aandeden, enz. met de groote heer en aan te gaan. SIR JOHN SIMON.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2