FORD KLEEDING NAAR MAAT Cli. UI. mm Schagen GROOTE PRIJSVERLAGING Nederlandsche Heraldiek. óSL Vakkundige keuze ui) de besle voortbrengselen der hoog* gelegen koffieplantage» van Java, Centraal- en Zuid-Amerika, alsmede een be proefd procédé van veredeling maken Koffie Heg lot een topprestatie, die zelfs den meest verwenden fijnproever bekoort en voldoet. Een schitterend plekje natnnrschoon te Solleftea in Zweden, waar van 20 tot 26 Februari de internatio nale ski*wedstrijden zullen worden gehouden. Historische Geslachten. Marten N. Damstra, do bekende wapenkundige en schilder uit Utrecht, die zich op het gebied van heraldische kunst reeds zeer ver dienstelijk gemaakt heeft, schreef in „De Groene Amsterdammer" over de kort geleden verschenen Me serie wapenzegels, uitgegeven door do N.V. Koffie Ilag Maat schappij als onderdeel van het ver zamelwerk „De Nederlandsche Ge meentewapens": „De keuze viel ditmaal op een serie geslachtswapens van perso nen, die een rol in onze geschiede nis hebben gespeeld en wel in het bijzonder ten tijde van den bevrij dingsoorlog tegen Spanje. Voor waar een gelukkige keus! Nemen wij de heterogene be- standdcelc», waaruit dit werk opgebouwd, nader in oogenschouw, dan behoeven wij niet lang te spcu ren om de waarheid te ontdekken van de uitspraak van G. de Nerval: „le blason est la clef de 1'histoire"; als de dragers dier kleurige attri buten, die hun wapens zijn, in fleu rige cortègc ons voorbijtrekken, kan de verzamelaar den loop der ge beurtenissen uit dit tijdperk op den voet volgen en zoo de historie zien herleven. Wij onderscheiden de Spaansche regeering en haar aanhang en de „Nederlandsche rebellen" later met hulp van Engeland, dat wij ook vertegenwoordigd vinden, die zich opwierpen om onze gewesten van den druk van het Spaansche juk fo bevrijden. Aan het hoofd schrijdt Oranje. Wij zien ook hier den band, die in die (lagen tusschen het Door luchtige Huis van Oranje en ons land is gevlochten. Wij volgen h"1 leven van den Prins en zijn ge trouwen tot aan zijn val door moor denaarshand. Zelfs van Balthasar Gerard treffen wij het wapen, waarmede zijn familie, die later als belooning in den adel word verhe ven, is begiftigd. Naast de wapens van Prins Willem en zijn gemalin nen. die van de landvoogdes van Philips Margaretha van Parrna met haar stedehouders, die als leden van den Raad van Staten in naam regeerden, of heter adviseer den, terwijl do werkelijke macht berustte bij de Granvelle en enkele anderen. Wij zien de aanbieding van het smeekschrift door de „gucux" en later de „echte" geu zen, de komst van Alva en den bloedraad en het conflict ver scherpt zich als parallel aan de be zwaren tegen den regeeringsvorm en de hooge heffingen (tiende pen ning) de groeiende ontevredenheid zich ontwikkelt tegen godsdienst- dwang en belemmering dor gewe tensvrijheid do inquisitie. Het beleg van Leiden alles herleeft. Hoe verleidelijk het rnoge zijn. onze geschiedenis aan de hand van dit plaatwerk te reconstruccren ik inag hiervoor geen ruimte meer vergen en wil bovendien deze taak gaarne den verzamelaar overlaten. De meesterhand van Van der Laars verzamelde gegevens, ver zorgde beschrijvingen en afbeeldin gen, die een lust voor de oogen zijn en den deskundige, die kan weten, welk een serieuso arbeid hier is ge presteerd, eerder dan den leek oen indruk geven van de zorgvuldig heid, waarmede uit alle mogelijke bronnen is geput en is geschift om dit werk te maken tot een histo risch document van blijvende,waad de. Zoo draagt het. propagandawerk van een groote Nederlandsche on derneming er in belangrijke mate toe hij, de kennis dor vaderland- schc geschiedenis en Nederland sche Heraldiek te bevorderen. Naar wij vernemen zal thans door middel van een kleurwedstrijd thans nog meer bekendheid worden gegeven aan het prachtige verza melwerk over Nederlandsche wa penkunde. Aan dezen wedstrijd kan iedereen mededoen, die zich door zijn winkelier of door rechtstreek sche aanvrage bij de N V. Koffie Ilag Maatschappij, Postbox 889, Am sterdam, in het bezit stelt van een wcdstrijdformulicr, waarop de te kleuren wapens zijn afgebeeld. Chineesch munitie-depot in de lucht gevlogen. Veertig dooden. Peking. 11 Februari (V.D.). Bij Tsjangtsje is een vrij groot Chi neesch munitiedépot in tic lucht ge vlogen. Van de bewakingstrocp zijn 40 soldaten gedood. In een vlaag van waanzin. Vreeselijk familiedrama in Belgisch dorp. V.D. verneemt uit Antwerpen: Vermoedelijk in een vlaag van waanzin heeft de 37-jarige arbei der Thaules te Wasmer bij Bergen zijn vrouw en drie kinderen van 3, 5 en II jaar door revolverschoten gedood. Zijn oudste zoon een jongen van li jaar, heeft hij zwaar ge wond. Na deze vreesclijke daad sloeg hij de hand aan zichzelf. Bouisson verlaat de Socialistische Partij. De voorzitter der Fran- sche Kamer en de alge- meene staking. De president der Franscho Kamer, Fernand Bouisson, heeft medege deeld, dat hij uit do socialistische partij is getreden. Hij motiveert deze uilttreding op do critiek dio door een aantal par tijleden is uitgeoefend op het feit, dat hij zich met den president van den senaat had uitgesproken voor Ook Sanka wordt vol gens het beproefde Hag- procédé bewerkt; daarom is deze Iweede soort coffeïnevrije koffie van de geedkoope merken beslist de beste. Een uitkomst in tijden van bezuiniging. VERLAAGDE PRIJZEN FORD V I Phoeton de grand lux* 1700— Roadxter de grand luxe 1 1625— Coupé de grand luxe 14 tuilen) Coupé de luxe (6 rullen) I 1750—* f 1650— Coupé de grand luxe Victoria de gTand luxe 1 1750—* 1 1790— TUDOR SEDAN DE LUXE.. 1650.- Tudor Sedan de grand luxe 1750— FORDOR SEDAN DE LUXE 1775.- Fordor Sedan de grand luxe i 1875— Cabriolet de grand luxe. met Dicky Seal) Cbauii de grand luxe 1 1900— 1 1250— Luxe bestelwagen M I 1850— Met Dlcky Seat 1 50.— extra BEZOEKT OP DE R. A. I. DE BEIDE FORD STANDS -successen in de Monte Carlo Rallye. Groote vraag naar 8-cylinder Fords. Opvoering der productie, verlaagde kost prijs. waarvan zooals altijd bij Ford, het publiek profiteert Ford V-8. de sterkste, betrouwbaarste, voor- deeligste. fraaiste en meest comfortabele acht cylinder. De krachtige motor, de sterke overbrenging en het Ford veersysteem voldoen proefonder vindelijk aan de hoogste eischen. De beruchte Balkan wegen gaven hiervan in de jongste Monte Carlo Rallye het duide lijkste bewijs. Van heden af gelden de nevenstaande, zeer belangrijk verlaagde prijzea Verlagingen van 275 tot 600 Gulden. N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM Official Ford-Dealer te SchagenFirma BLAAUdüiiiL 6 KOÖSEN. FERNAND BOUISSON. een ministerie onder leiding van Doumergue. Iiij is er van overtuigd, dat hij zich zou kunnen rechtvaar digen, maar hij houdt een dergelijk debat niet voor doelmatig. Desniet temin aldus verklaart hij scheidt hij niet zonder ontroering van een partij, waarvan hij 23 jaar lid is geweest. Faure, de secretaris dor partij, heeft verklaard, do overwegingen dio Bouisson lot zijn besluit hebben geleid, te kunnen begrijpen en het ontslag te aanvaarden. Het lot van Dimitrof c.s. Eimitrof dreigt met hon gerstaking. De Berlijnsche correspondent van de Daily Herald meldt, dat de drie vrijgesproken Bulgaren, Dimitrof, Tanef en Popof, in de ondergrond- sché cellen van het hoofdbureau van politie te Berlijn op do Alcxan- d er plaats ondergebracht zijn. De verlichting is er zeer slecht en vol gens den correspondent moeten de gevangenen zelfs geen mes en vork bezitten om to eten. Dimitrofs oude moeder heeft een waarschuwing ontvangen, dat zij uit het land zal worden gezet als zij in cenige verbinding mocht troden met buitenlandsche journalisten en aangezien zij af en toe haar zoon nog mag bezoeken, houdt zij zich aan deze waarschuwing en uit haar is niets te krijgen. Een ander Engelsch journalist is echter tot Dimitrof doorgedrongen hoe wordt niet gemeld) en heeft «Jaarna aan Rcuter's vertegenwoor diger meegedeeld, dat de militante Bulgaar een brief aan minister Frick heeft geschreven waarin hij dreigde mot hongerstaking, tenzij men hen óf vrijlaat óf een nieuwe aanklacht tegen hem indient. Ook de zwaarste nieuwe beschuldiging acht hij beter en dragelijker dan de ze afwachtende onzekerheid. Colbert Costuums naar maat, in drie serie's f 38.-, f 48.-, f 60.- Wlj garandeeren U onberispelijke pasvorm en afwerking. Buitengewone sorteering Stoffen Bij Schmalz gekleed, is goed besteed. COUPEUR lederen Donderdag aan de zaak. Reiziger met stalen overal te ontbieden. Aanbevelend,

Schager Courant | 1934 | | pagina 4