N.H.V.B.-Uitslagen Alkmaar en Omstreken. fi K V V B Sportberichten uit Den Helder. Uit dc OMGEVING 11 Februari. -Hel- 1 C: M.L.D.—Petten 1—1. 2 E: DoskoHeld. Boys 25; Watervogel der 4 4—1; H.R.C 5—Texel 2 4—1. 3 D: Oudeschild—Helder 5 1—1; H.R.C. 6-Kolhorn 4-3. 4 K: Helder 6—Texel 3 2—4. 4 L: Succes 4—J.V.C 3 3—8; Dirkshorn—Dosko 2 1-3. Adsp. P: Helder bHelder a 0—19. OVERZICHT. Een wedstrijd, waarvan men weinig anders dan een gelijk spel zou kunnen verwachten, was M.L.D. Petten, waarin de overwinning dan ook in het midden bleef (1- 1). De stand is: B.K.C 13 in 2 1 42—14 22 Wieringerwaard 12 7 2 3 31—24 16 Petten 13 G 4 3 47—33 16 Succes 2 12 2 4 3622 14 M.L.D. 11 4 4 3 30-21 12 II.R.C 3 12 4 1 7 23—32 9 J.V.C. 13 2 2 9 20-48 6 Helder 3 12 1 1 9 23-53 3 Tweedo klasse. De Watervogels en de Held. Boys hebben beiden gewonnen. De Boys kwamen zegevierende van de Oudesluis terug (25), er> do Watervogels bleven op eigen terrein baas over Helder 4. Als Watervogels de resteerende wedstrijden gelijk speelt is zij kampioen. Dit kan Zondag a.s. gebeuren tegen H.R.C 5 om 10 uur. Deze wedstrijd is nog niet gewonnen, want Ra ming 5 levert de eene goede prestatie na de andere. Zondag j.1. won zij met 4—1 van Texel 2. Watervogels 13 10 0 3 37—18 '20 Held. Boys 11 10 0 4 50—17 20 Sparta 2 11 1 4 31—20 13 Texel 2 12 5 3 4 32—24 13 H.R.C. 5 12 5 1 6 32—29 11 H.R.C. 5 10 5 0 5 19—23 10 Dosko 12 2 2 8 17—31 6 Helder 4 12 1 1 10 15-65 3 Derdo klasse. 't Klinkt wellicht wat ongeloofwaardig, maar Knl- horn- liet zich Zondag slaan donr H.R.C (i (34). Helder 5 speelde tegen Oudeschild gelijk (11). Eigenlijk is D.E.S. de eenige, die hij dit alles zijde spint, want die ziet haar concurrenten steeds meer verlicspunten krijgen. Kolhorn 14 8 2 4 42—21 18 Helder 5 11 7 2 O 3519 16 Succes 3 11 6 2 3 3815 14 B.K.C 2 13 6 1 G 33—35 13 D.E.S. 9 6 n 3 32-17 12 Oudeschild 10 5 2 3 38—23 12 H.R.C. 6 8 4 1 3 24-21 9 H.R.C 7 7 1 0 6 12-29 2 Sparta 3 13 0 0 13 12-74 0') 1). Sparta 3 heeft bovendien 2 verliespuntcn. Vierde klasse K. Texel 3 bevestigde haar goeden vorm met een 4—2 overwinning op Helder G. Callantsoog wachtte tever geefs op Oudeschild. Vierde klasse L. DOSKO. 2 struikelde tegen Dirkshorn met 31. Succes 4 en J.V.C 3 deelden de punten. Tweede klasse A. De krachttoer van Alcmaria verleden week togen Kinheim kon niet verhelpen dat de laatste plaats aan de kaasstad bleef, daar de andere pretendenten ook wonnen, maar de 21 nederlaag tegen A.F.C van Zondag is erger. Want H.R.C speelde tegen W. F.C. gelijk en O.V.V.O. haalde een zelfde resultaat tegen Zeeburgia. Het wordt zeer benauwd voor de Alcmarianen. Het sprookje van Alkmaar twee derde klassers (Alcmaria en de Boys) krijgt kans op ver wezenlijking! D.W.S. is kampioen geworden Zondag. We zouden haast vergeten onder den indruk van den strijd om het behoud, die in de lagere regionen dezer afdeoling gestreden wordt, DAV.S. won n.1. met 20 van Z.V.V. en West-Frisia speelde tegen Kinheim gelijk. Het is dus wel gebleken .dat Z.V.V. de kracht mist om een heel seizoen achtereen de leiding te be houden. D.W.S. 16 12 2 2 41-18 26 West-Frisia 16 9 3 4 45—26 21 Z.V.V. 15 8 3 4 37—25 19 Kinheim 14 4 5 3 27—27 13 W.F.C. 14 5 3 6 23—24 13 A.F.C 15 5 3 7 35—41 13 Zeeburgia 15 4 4 7 1927 12 O.V.V.O. 13 4 3 6 13-25 11 H.R.C 14 4 3 7 23—29 11 Alcmaria 15 3 3 9 2730 9 2e klasse B. Het in nood verkeerend, V.VA. sloeg haar stadge- noote Blauw Wit. Ongetwijfeld tot groote vreugde van Velox. Velox 16 11 5 0 55-20 27 Blauw Wit 16 9 5 2 50-21 23 E.D.O. 16 9 1 6 61—44 19 Is de kans nog te missen voor Velox? Derde klasse. Kcnnemers kraakte Hollandia (100). O.S.V. won van Assendelft (6—3). DAV.V. won van K.V.V. (3—2). O.S.V. 15 13 0 2 68-28 26 Ken nemers 14 12 0 2 54—19 24 D.W.V. 12 8 1 3 34-33 17 NIEUWE NIEDORP. Hollandia IVNieuwe Niedorp 1, 07. In een niet bijzonder fraaio wedstrijd is N.V.V. er in geslaagd haar doelcijfers ten koste van Hollandia IV te verbeteren en te brengen op 78 doelpunten voor en 15 tegen. Het was voor N.V.V. een gemakke lijke taak om het als los zand aan elkaar hangende Iiollandia-elftal te overwinnen; het spel stond dan ook wel in het teeken van: „Och. we kunnen het im mers gemakkelijk winnen" aan N.V.V .-zijde en een „We kunnen wel, maar winnen onmogelijk" aan Hol- landia-zijde. Voor de zooveelste maal in dit seizoen had scheidsrechter Geervliet dc leiding over een N. V.V.-wedstrijd. Met rust had N.V.V. reeds een 30- voorsprong verkregen, door doelpunten van Sepers, .Visser en Faus. Met meer geluk had de score het dubbele bereikt, o.a. scoorde Sepers een buitenspel- doelpunt, kanjerde Faus den bal tegen de lat en ver- Schillende andere malen kroop Hollandia door het beroemde oog. Na de rust hetzelfde spelbeeld, steeds oen aanvallend N.V.V., veel schoten op doel, maar veel gingen of naast of over hot Iloornsehe doel. Het was Sepers die tweemaal scoorde en Faus en Deugd elk eenmaal, den stand op 70 brengende. Indien het weer nu meewerkt, vindt a.s. Zondag de groote match N.V.V. IM.F.C. plaats. M.F.C. won Zondag met 3—t van Andijk II, zoodat dc spanning haar hoogtepunt heeft bereikt. Zie de komende advertentie! Alcmaria Victrix. 1—2. Hoe een ster ker Alcmaria ten onder gingl Helder I Alkmaarsche Boys L 0—2. Het was een harden strijd, om de onderste plaats te ontloopen. Zoowel door de Alcmarianen als de Am sterdammers werden de meest hardnekkige pogingen in het werk gesteld om eeu overwinning en daar bij de zoo kostbare punten te veroveren. Dat dc Am sterdammers tenslotte nog aan het langste eind trok ken, zullen wel niet veel kaasmenschen na de rust hebben verwacht, en tochdc knasstedelijke aan- valslinie bleek zulk een groot gebrek aan schot vaar digheid te bezitten, dat. de begeerdo doelpunten feite lijk niet verwacht konden worden. Een merkwaardig verschijnsel is het feit. dat de Amsterdammers voor de rust over het algemeen de sterksten zijn geweest en juist de zwakker spelende gastheeren de score konden openen, terwijl na de rust de kaasmenschen sterker waren endo zwakker spelende gasten het gemakkelijkst het doel konden vinden. Nu kan gezegd worden dat in de Alkmaarsche ver dediging vooral Ooms nog al eens mist en daar bij van Lungen do beste kansen. Dat deze semi-intcr- nationaal het niet verder kon brengen dan één doel punt en enkele malen rakelings naast of over of te gen den doelman schoot, pleit schijnbaar voor een slechten dag. Was het overige gedeelte van het Alk maarsche verdedigingsblok vrij goed te noemen, de halflinie was al in zeer goeden vorm. Alleen de Grand bleef beneden zijn kunnen en bleek niet geheel fit te zijn. De aanvalslinie was al zeer slecht. Zoowel de rechts binnen als linksbinnen brachten er hitter weinig van terecht, zoodat Peereboom die ook over geen doo- delijk schot scheen te beschikken, weer eens als een oase in de woestijn stond. Zelfs Hamstra en Keppel deelden in de malaise, al waren hun aanvallen niet altijd even onverdienstelijk. De Amsterdammers speelden een enthousiasten en wel eens forsche partij rri voortI hun stugge verdedi gen tegen hot bittere einde viel op. De Alkmnarders hadden reeds spoedig reden tot juichen, wanthoewel men een Amsterdamsch doelpunt kon verwachten, in verband met dc meer dere en sterkere aanvallen, kreeg de kaasclub nog bin nen het kwartier een corner te verwerken, die Kep pel fraai voor doel bracht en na een missen van den duelman. door de Grand kon worden ingekopt 1 0. Ilad van Lungen reeds eerder voor open (loei staande, juist naast geschoten, nu deed hij het niet veel be teer, al „zocht" hij niet zijn schot doelwachter Jong mens op. Na eenige wederzijdsche aanvallen mist van Lungen weer een dotkans. Ooms mist en de midvoor schiet rakelings naast. Als Ooms enkele minuten na rust weer eens weifelt, doet van Lungen het beter ende gelijkmaker ligt in dc touwen. Na rust heeft Alcmaria wind- en zon voordeel en men is optimistisch gestemd, vooralals de gast heeren reeds dadelijk geducht komen opzetten. Doch A.F.C is op haar qui vive, zij weet de druk te door staan en kan zich tot uitvallen bepalen. Eenmaal wordt zoo'n uitval de kasclub bijna noodlottig, als Ooms verkeerd afgeeft en van Lungen kan doorbre ken. De Alkmaarsche doelman is hem echter een „se conde-onderdeel" te vlug af en kan juist nog redding brengen. Wederzijdsche aanvallen volgen, waarbij vooral Alcmaria dc meeste druk kan uitoefenen. Mede door het gebrek aan schotvaardigheid en het goede verdedigen van de Amsterdammers, blijven doelpun ten uit. Zoo verstrijkt de tijd en men denkt zich te moeten verzoenen met een gelijk spel, als de Amster dammers plotseling over links een gevaarlijken aan val opzetten. Het leder wordt voorgezet en de rechts binnen brengt mot een onhoudbaar schot den stand op 1—2. Nog vijf minuten zijn te spelen en met <le ne derlaag voor oogen, doet Alcmaria nog eenige wanho pige pogingen. Alles trekt ten aanval, een geweldige druk op de Amsterdamscho veste volgt.doch het is te laat. Zonder verandering breekt het einde aan en is de.positie van de kanscluh slechter geworden dan ooit te voren, temeerdaar alle gegadigden voor de onderste plaats winstpunten binnen haalden. OVERZICHT VIERDE KLASSE A. De Alkmaarsche clubs hadden een vrijen dag. daar de knasstedelijke derby die op dezen datum was be paald. reeds voor veertien dagen was gespeeld. Succes I bracht een hezoek aan Texel en kon een moeilijke en kleine 3—4 zege behalen. Schagen zorgde weer eens voor ©en overwinning en klopte daartoe het bezoekende Andijk met 3—1. Vrono deed buitenge woon werk. Zij bracht Uitgeest een 4-3 nederlaag toe, zoodat de Uitgeestei's puntloos huiswaarts konden gaan. Dc stand is thans: Alkm. Boys 15 13 1 1 66—19 27 Succes li 10 o o 59—23 22 Schagen 14 G 1 7 26-36 13 Uitgeest 12 5 1 6 26-24 11 Andijk 13 5 1 7 2725 11 Andijk 13 5 1 7 27—13 11 D.T.S. 11 4 1 6 17—29 9 Alkmaar 13 4 1 8 2944 9 Vrone 14 3 1 10 24-50 7 HELDER—ALKM. BOTS. 0—2. De vierde klasse kampioenen speelden een friendly game te Den Helder, tegen de derde klasse vereeni- ging „Helder" envonden in do gastheeren een volledige ploeg met de volgende opstelling: Hossen, doel; Schotting en Spigt, achter; B. do Boer, Klesewetter en H. de Boer, midden; D. Bak, Evers, Burger, 3mit en Godschalk, voor. De Boys hadden invallers voor hun linksback Hout- kooper en den midvoor Kwadijk. Na dc gebruikelijke huldiging, won Michels den loss en mocht Helder aftrappen. De Heldernaren lie ten zich niet onbetuigd er. oefenden reeds dadelijk een druk op het Alkmaarsche doel uit Eindelijk weten de Boys zich wat los te werken en tenslotte kan uit een voorzet van de Grand na eenig heen en weer ge- trap, door den invaller-midvoor worden gedoelpunt 0—1. Zonder verandering breekt de rust aan. Na de rust zetten de Boys reeds dadelijk een flink tempo in, doch resultaten blijven uit. Ook Helder zal liet menig maal Drobeeren, doch vindt in de Alkmaar sche defensie een onoverkomelijk struikelblok. Bijna had de spil Koster succes, doch Kossen werkt het le der corner. Als er nog S minuten zijn te spelen, komen de Boys weer geducht opzetten en tenslotte kan Brou wer den stand op 02 brengen. Zonder eenige veran dering breekt het einde aan. Karei Lotsy spreektl H.R.C. verwijdert zich verder van de laatste plaats. Zaterdagavond heeft de leider van het Nederland- sche Elftal op verzoek van de Scheidsrechtersver- eeniging „Den Helder en Omstreken" een voetbal lezing gehouden. Deze voetballezing is zeer druk be zocht en kan dan ook als een succes worden be schouwd voor deze nog zoo jonge Vereoniging, die iuist on dezen avond erkend was geworden door don N.H.V.B Vele hooge autoriteiten op sportgebied wa ren aanwezig, o.a. de hoer de Draaijer. consul K.N. V.B., de heer Mol, consul N.H.V.B., dc Commandant van de Marine Sportschool nn de heer Luykx, lid van Verdienste van den N.H.V.B. Het bestuur van den N.H.V.B. had bericht van verhindering gezonden. De heer Lotsy werd ingeleid door den heer Helder, voorzitter van do Scheidsrechtersvereenlging, ^die met eenige welgekozen woorden deze avond opfflde. De heer Lotsy loonde zich een prettig en onder houdend spreker, die on sommige momenten zeer fel was. Hij besnrak o.a. de training van het Ned. Elf tal, die hij 3 jaar geleden ingevoerd had. Ook zei hij, dat de concentratie een belangrijk aandeel bad in een wedstrijd. Natuurlijk is en blijft de voetbal techniek hoofdzaak, maar wanneer het Ned. Elftal of andere vertegenwoordigende elftallen naar het bui tenland gaan, dan verbiedt de heer Lotsy voor den wedstrijd alle dingen, die de gedachten afleiden van den wedstrijd. Daarna mogen zij de schade weer in halen. wat zij dan ook ruimschoots doen. Voorts besprak hij de kwestie van den R. K. Voet halbond. Hij was op dit punt zeer fel en beweerde o.a. dat. men vanaf don kansel zelfs tegen den Neu tralen Bond predikte. Men verbood den monsrhen zelfs een voetballezing hij te wonen, die uitgeschre ven was door den K.N.V.B. Moest de politiek en de godsdienst nu ook nog de geest op het voet hal terrein bederven? Na de pauze vertoonde de heer Lotsy een prachtige serie lichtbeelden, die zeer in den smaak vielen. Eerst om bij twaalven was deze zeer geani meerde voetballezing ten einde en het zeer talrijke publiek ging met. een voldaan gevoel, iets te hebben geleerd, huiswaarts. Zondag was de Alkmaarsche kampioensclub, Alk maarsche Boys, bij Helder op bezoek en laten we 't maar meteen zoggen, dat we cr een zeer zwaar hart in hebben, dat deze ploeg de 3o klasse haalt. Weliswaar wonnen do Alkmaarders van een ho peloos spelend Helder 20), maar wat het spel be treft, was dit zeer zeker minder dan een doorsnee derde klasser. De Boys hebben een goede rechter vleugel en een beste achterhoede. Bij de withemden debuteerde Evers, die zich een veel beter midden voor toonde als Burger, die maar al te graag in zijn oude fout vervalt Helder was voortdurend iets in de meerderheid, maar qua productiviteit wonnen de Alkmaarders het, die Kossen in zeer onzekeren vorm vonden. H.R.C. deed weer zeer verdienstelijk werk en kwam met een 11 uitslag naar Den Helder. W.F.C. heeft echter een protest ingediend tegen de eenige goal der Racers, die volgens hen in buitenspelpo sitie moet zijn gemaakt. Al met al komt Alcm. Victr. steeds vaster op de laatste plaats. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-voetbaL A. P. I van den Arb. Sportbond ontving Zondag Alkmaar I van dien hond Reeds dadelijk bleek dat Alkmaar verreweg het sterkst was, al gaven de Pol- derschen blijk in spelkwaliteit wel vooruit te zijn gegaan. Voor de' rust moest de A.P.-doelman vier maal visschen en kon A.P. daar niets tegenover stel len. Na de rust ging het een tijdlang heter en wisten de Polderschen zelfs een tegenpunt te maken. Maar daarna vergrootte Alkmaar z'n voorsprong nog met drie punten, zoodat het einde kwam met een 71 overwinning voor de Alkmaarders. Scheidsrechter Kiek uit Don Helder leidde zeer goed. Volgende week speelt A. I. haar Inatsten com petitiewedstrijd tegen het tweede, dat er nog twee voor den boeg heeft. PETTEN. Pcttens laatste uitwedstrijd tegen M.L.D is ge ëindigd in een gelijk spel, een onverwacht resultaat. Fr stond een felle wind van doel tot doel. waarvan 'do luchtmenschen het eerst konden genieten. Edoch, l'.'s achterhoede hield zoo kranig stand, dat Wolt huis c.s, niet tot scoren kon komen. Sterker nog, de P. aanval, breed van opzet, was soms uitermate ge vaarlijk en bij eenig geluk eenige malen beland de de bal tegen het houtwerk zou P. in deze pe riode zeker de leiding hebben genomen. Nu ging de rust in met blanken stand. Deze stand en het voor deel van den wind deden vermoeden, dat P. na de thee vrij gemakkelijk spel zou krijgen. Hoe ge heel anders kwam dit uit. 't Waren zelfs do lucht menschen. die het eerst scoorden P. speelde in het algemeen te hard, wat wel tot een groot aantal cor ners en uitbuilen, maar niet tot doelpunten leidde, ofschoon de gelegenheid daartoe zich herhaalde ma len voordeed. Eerst na een omzetting van het elf tal slaagde P. er in den gelijkmaker te fabrieeeren. Verder kwam het echter niet en door den 1—1 uitslag hebben de oude rivalen de puntjes broederlijk ge deeld. OUDESLUIS. Dosko 1 speelde Zondag haar laatsten thuiswed strijd met een volledig elftal tegen Helderschc Boys I. Dosko speelt voor de rust iets tegen wind, toch ging dc strijd vrijwel gelijk op. Beide doelen ver keerden om beurten in gevaar, doch de rust ging in inet 0—6. Na do rust kwam H. direct geweldig opzetton. doch het succes kwam aan den anderen kant, waar de D.-midvoor een voorzet van links benutte. Dit was II. te har, met goed open spel kwamen zij steeds voor liet D.-doel, en alhoewel de D.-keeper best op dreef was, kwam het einde toch niet een 5—1 nederlaag voor D. Jammer was het in dezen wedstrijd dat de H.-aan- voerdcr Oostendorp voor de rust en een kwartier na Ie rust opvallend kankerde tegen zijn eigen spe lers, daarna hadden eenige D.-spelers het hij hem gedaan, waarover men zoowel binnen- als buiten dc lijnen zeer ontstemd was. Dosko 2 speelde met 1 invaller tegen Dirkshorn I uit, en keerde met een 3—1 overwinning huis waarts. Prachtig hoor jongens. AARTSWOUD. Het tweede elftal ging Zondag voor de competitie naar Andijk, om Meervogels te bekampen. Het was voor beide partijen een zwaren strijd, daar het ter- tein slap was en men geen handbreed toegaf. Do rust ging in met 1—1 en zoo kwam ook het einde. Het was een mooien wedstrijd. WIE RIN GEN. Een spannende wedstrijd Texel I— Suc ces I, 3—4. Waren de verwachtingen dat Succes op Texel ge makkelijk zou winnen, dit is anders uitgevallen. Na een spannenden wedstrijd tot het einde toe is Succes meester van het terrein gebleven. Voor rust was het een gelijk opgaande partij, doch een kwar tier na rust was T. uitgespeeld en had S. meer ge luk gehad, dan had de uitslag ook grooter geweest. Het' was prachtig weer en een talrijk publiek was opgekomen. Ook de Succes-aanhang was goed verte genwoordigd. omrede de heeren P. Lont en G. Lont hun motorboot disponibel hadden gesteld en de sup porters voor een geringe bijdrage de reis naar Texel konden meemaken. Om 2 uur liet scheidsrechter Vas Dias van Amster dam beginnen. T. wint den toss en verkiest tegen den wind en zon in te spelen. S brengt, den bal aan 't rollen en T. neemt hem direct over Er wordt tame lijk forsch gespeeld door T. en vermeende hierdoor S. te overrompelen, doch de Succcssers weten van geen wijken en aanval op aanval wordt door de S. voorhoede ondernomen, menige aanval wordt corner gewerkt. Als Kuiper een corner goed voorzet, wordt deze had ingeschoten, doch de T. keeper stopt hem goed. doch kan niet verhinderen dat de toeloopende midvoor hem in de touwen jaagt. 0—1 voor S. Na aftrap gaat T. er vandoor gevaarlijke situaties ont staan voor het S -doel en als Nieuwbuurt den hal met de hand bewerkt, ontgaat dit den scheidsrechter niet en een penalty is het gevolg. Deze wordt goed genomen en onhoudbaar jaagt T. de gelijkmaker In het S.-doel. Een oorverdoovend gejuich bij den T.-aanhang en een aanmoediging bij de T.-ploeg Direct weer gaat T. ten aanval, doch de S. achterhoede weet stand to houden en Piet maakt menig schot onschadelijk. Bij een der T. aanvallen knmt Zuidewind wat hardhan dig in aanraking met Bijkers. waardoor Zuidewind het veld verlaat, en wordt vervangen. Als T. weer ten aanval gaat en handig den S. backs weet Ie p&sseeren, weet de T. midvoor zijn club de leiding te geven. 2—1. Nu komt het gejuich niet van de lucht on menig T. supporter is met goede hoop gestemd, doch voor rust weet Idema de gelijkmaker te scoren en de gemoederen wordn weer kaltn Met dezen stand gaat de rust in en alles kan nog gebeuren. Na de thee krijgt T. de wind mee. doch hun aan» vallen worden minder. Succes neemt het spel geheel in handen. De S. baks staan geregeld op dc helft van het veld on de 8. voorhoede is steeds in actie. De T. verdediging is echter in goede conditie en weet lang stand te houden, doch als een T. back terug wil spe len, komt Ran aanstormen en geeft S. opnieuw de lei ding. Nu schijnt T. den moed op te geven, ze werken wanhopig om de aanstormende Sucoessers van liet lijf te houden en als ze den hal eenige malen over do S. backs heen schoten, komen er nog wel eens ge vaarlijke momenten, doch dan is Je S. keeper er vl* g bij en zorgt voor de rest. Een kwartier voor het einde weet Alhcrt op zijn bekende manier door te breken, doch vlak voor doel komt hij te vallen en de kans gaat verloren. Dan onderneemt T. nog eens een aanval en met een harden schuiver maken ze gelijk 33. Nu heeft T. zijn kruit verschoten on al spoedig maakt S. door Albert 3i. In dezen stand komt geen verande ring, terwijl A. nog eenige malen voor den T. kee per kwam, doch tot scoren kwam het niet meer. Toen Vas Dias die goed leidde, het eindsignaal liet hooren, had S. ©en zware zege binnengehaald. Succes 4B.K.C. III. 3—3. Succes 4 speelde thuis gelijk tegen B.K.C 3, niet tegenstaande de r .sl inging met oen 3—0 voorsprong voor S. 4. BREEZAND. A.D.O.-Beker wedstrijden. In dc beslissingswedstrijden wonnen Stormvogels I en II met 31 van R.C.B. I en II en werden daardoor eigenaars van den uitgeloofden beker. R.C.B. kroeg een medaille. A.D.O. I en Atlas I. de verliezers van dc verleden week gespeelde wedstrijden, kampten nu tegen el kaar. A.D.O. I legde met een 21 overwinning be slag op dc voor dezen wedstrijd beschikbaar zijnd© medaille. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts I—Sparta I G—2. Rood Wit I—Voorwaarts II 3—0. Geel Zwart IIVoorwaarts III 9—3. Hollandia jun. BVoorwaarts B 1—0 WINKET (Niet van onzen gewonen verslaggever). Zondagavond gaf de gemengde zangverccniging „West Frisia" alhier haar jaarlijksche uitvoering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de lieer De Ridder mede, dat men had geineend, dit jaar aan de koorzang een ruimere plaats te moeten toekennen en dat men daarom ditmaal geen operette gaf. doch eenige nummers koorzang, afgewisseld met een paar duetten en een blijspelletje. En we kennen niet anders zeggen, dan dat ons deze gewijzigde programmavorm uitstekend is be vallen. De zang komt op deze manier beter tot zijn recht en de verschillende zangnummers waren dit door de wijze, waarop ze werden voorgedragen, ten volle waard. Er wordt door „West Frisia" eenvoudig, beschaafd en met gevoel gezongen en ook de duide lijkheid van de uitspraak valt alleszins te roemen. Ook de duetten, gezongen door Mej. A. Honingh en den heer N. Peetoom vielen buitengewoon in den smaak. Om het blijsnclletje is onbedaarlijk gelachen. Op buitengewoon handige wijze wordt een oude rente nier van zijn pas gewonnen landgoed weggewerkt en het mooisto van het geval is nog wel, dat hij zelf buitengewoon tevreden is. zoodat heide partijen in hun nonjes ziin met de onlossine. Na afloon werd een verloting gehouden en het was iammer. dat ©en gezelschap jongelui, van bui ten de gemeente gekomen, meenden, nn zoo luid ruchtige wiize van bun aanwezigheid blijk te moeten "■even, dat het den beer De Ridder prartJach onmo gelijk was. een sluitingswoord te spreken, waarin bii naast den dank voor de belangstelling, zeer ze. er be» verzoek om dnadwerkelijken steun aan de vereoniging naar voren zou hebben gebracht. Wij kunnen niet anders doen. dan vooral de hee ren, die over goede zangcanaciteiten beschikken, aanraden: Treedt toe tot „West Frisia", do vereeni- e-ing is het ten volle waard en do goede zaak van de volkszang is er mee gediend. De heer G. Nes. adjunct-Directeur van de Coóp. ^toomzuivelfabriek te Lutjewinkel, is benoemd tot Directeur dezer fabriek. Aan den Burgemeester dezer gemeente Is wegens ziekte een verlof van zes weken verleend. Door de gemeentelijk" Wijkverpleging zijn gedu- mnde bet vorige iaar 2304 bezoeken afgelegd, bij 77 "•"rschillende patiënten. Bij ziekentransporten werd 10 maal hulp verleend, bij verlossingen 19 maal en Mj het afleggen van lijken 9 maal. Voor den dienst der tuberculosebestrijding werden 107 bezoeken af- qclegd bij 12 verschillende patiënten. Z IJ P E BURGERBRUG. Op Donderdag 8 Febr. 1934 hield het Ziekenfonds Hulp in Nood, haar halfjaarlijksche ledenvergade ring ln café Groot. Aanwezig waren 17 leden. Voorzitter de heer C Kok. De notulen werden onder dankzegging goedge keurd. Aan de orde is verslag penningmeester, waaruit blijkt, dat de stand der kas thans is f 832.95, terwijl de reserve bedroeg f3G8.36. Alles is in de beste orde bevonden. Daarop volgde een kleine verloting en werd al zoo gewonnen door de heeren C Kok en P. Borst, welke werden vrijgesteld van drie maanden contributie. Daarna is aan de orde bestuursverkiezing; aftre dende waren de heeren C Kok, D. Nanne en .T. Kampen, welke allen weer werden herkozen en hun benoeming aannamen Ingekomen was een reglement van den bond van Ziekenhuizen van N.H. boven het IJ, waaraan ook verhonden is een herverzekeringsfonds. Wordt beslo ten tot bovengenoemden hond toe te treden, maar het herverzekeringsfonds nog eens af to wachten. Daarna kwam het punt reorganisatieplannen, oin de leden te gaan verzekeren per verzekerde gulden cn wel van een minimum van f 2 tot een maximum van f 18 en dan een premie te heffen van 2Y? cent per verzekerde gulden, om zoo doende aan elk be zwaar der ziektewet tegemoet te komen. Werd aan genomen. Er werd besloten om de rente ieder jaar te laten

Schager Courant | 1934 | | pagina 6