De wraak SLAVENHANDEL IN DE R00DE ZEE. TEELTBEPERKING VAN TUINBOUW- GEWASSEN. ERNSTIGE AARDSTORTING IN MJDDEN-ITALIE. Groot zakanman overleden. Doodelijk ongeluk te Rotterdam. Noodweer te Menado. Predikbeurten. UlT oe OMGEVING Tn Noordholland zijn drie strekelijke commissies in gesteld inzake de Teeltbeperking van Tuinbouwge- wassen. Deze commissies zijn uit den aard der zaak gehou den aan de regelen, die voor de teeltbeperking zijn gesteld, doch zullen in bijzondere gevallen tegemoet kunnen kotnen aan ingebrachte bezwaren. Verzoeken om voorlichting of het inbrengen van bezwaren moeten steeds schriftelijk geschieden, voor zooveel Westelijk en Oostelijk Noord-Holland betreft bij den secretaris P. Klant, La ml bouwhuis, Alkmaar Voor Westelijk Noord-Holland bestaat de Commis sie uit do hoeren: P, Slot, Broek op Langendijk; A. Quant, Heerhugowaard: G. C. van Balen Blanken, Anna Paulowna; S. de Boer Kz., Zuidscliarwoude; J. Wagenaar Cz., St. Pancras; J. Ootjers, Noordschar- woudc; Iv. Kaan, Oudkarspel en P. Klant, Warmen huizen en voor Oostelijk Noord-IIolland uit de hee-j ren; t. Hoos je. Grootebroek; C Broersen, I.utjebroek; A. Schermer, Hoogkarspel; Jb. Kooijnian Fz„ Andijk Oost; t. Groot. Hem: C. Schoenmaker, Wervershoof; P. Klant, Warmenhuizen. Binnen enkele dagen wordt aan alle telers van tuinbouw gr wassen eone circulaire gezonden, welke nadere bijzonderheden betreffende het reeds eerder gepubliceerde teeltbeperkingsplan zal bevatten. Zooals bekend zal de inkrimping van de teelt van tuin bon wgewassen moeten plaats hebben in even re dierheid van de oppervlakte van liet geheole bedrijf, met inbegrip van het gedeelte, dat als landbouw kan worden beschouwd. Het percentage der inkrimping varieert van 5— CO Behoudens deze beperkingspercentages is de teelt van groenten vrij, zoodat iedere groentenkwee- ker, indien hij vocldoet aan het voor zijn bedrijf gel tiende beperkingspercentage, verder geheel'vrij is ten aanzien \an de soort groenten, welke hij op de voor tuinbouwcultuur toegestane oppervlakte van zijn be drijf wenscht te verbouwen. Voor den verbouw van vroege aardappelen zal deze vrijheid niet bestaan. Op de vroege aardappelen moet het volgens het beper kingsschaal voorgeschreven percentage ten volle wor den toegepast. Hij, die het inkrimpingspercentage van zijn vroege aardappelen grootor maakt, dan de wet voorschrijft, mag op do oppervlakte, welke onverplicht wordt ingekrompen, groenten verhouwen. Uien wordt niet als tuinhouwgewas beschouwd, zoo dat dit product vrij mag worden geteeld. Tal van bijzonderheden kunnen zich nij de teeltbe perking voordoen, ontstaan door wijziging of over dracht van liet bedrijf enz. In al deze gevallen zullen de bovengenoemde commissies een beslissing moeten nemen en zal men zich daarvoor tot het bovenge noemde correspondentie-adres moeten wonden. Tegen overtreders van de teeltregeling zullen zeer scherpe maatregelen worden genomen. Een geheele serie van maatregelen is daartoe in voorbereiding. Zes huizen bedolven. Elf personen om gekomen. Dinsdag is tengevolge van den sneeuwval der laat ste dagen te Fossombrone aan den weg van Urbino naar Fano (aan den Oostkust tusschen Rimini en Ancona) een aardbeving geschied met ernstige ge volgen. gelijk wij in ons nummer van gister reeds meldden. Een aardmassa van naar schatting 1/2 mil- Jïoen M"., die op een hoogte van ongeveer 100 M. losraakte gleed dahvaarts en bedolf daarbij over een breedte van 150 M. zes huizen. Tot dusver zijn er elf dooden en verscheidene ge wonden geborgen. Het weg- en telefoonverkeer, aldus meldt Reuter nader uit Milaan, zijn ter plaatse ge heel gestremd. De lichtleidingcn zijn vernield. Men is druk bezig met het reddingswers. Te San Lorenzo deed zicli een nieuwe aardstorting voor waardoor vier huisjes, bewoond door 35 perso nen, bedolven werden. De meeste bewoners bevon den zich gelukkig in de bergen. Vier personen wer den dood aangetroffen; er zouden nog acht personen bedolven zijn. Een jongeman werd licht gewond ge red. Volgons verhalen van ooggetuigen voltrok de cata strofe zich in enkele minuten. De plaats van het ongeluk ligt in het N. O. gebied der Apennijnen ten N. van Bolognola, waar onlangs een ernstig lawine ongeluk voorviel. Vader der trusts, handelaar In kruisers en kauwgom. Reuter seint uit New York: In den ouderdom van Si jaar is hier de bekende bankier Charles Ilanlett Flint, bekend onder den naam van „Vader der Trusts" overleden. Flint was jarenlang lid van de firma Gilchrist, Flint cc Co., doch hij heeft zich ook herhaaldelijk op ander gebied bewogen. Toen in 1895 de oorlog woed de tusschen China en Japan, kocht hij van Chili een kruiser en verkocht deze met groote winst aan Ja pan. Voor de Braziliaansche republiek heeft hij een ge heele oorlogsvloot opgericht, terwijl hij ook de scheepvaartlijn New YorkSan Francisco heeft op gericht. Later werd Flint de vertrouwensman van de Ame- rikaansche regeering bij de onderhandelingen over oorlogsschepen en als zoodanig heeft hij 20 torpedo- booten en onderzeeërs aan de Russische regeering verkocht Den laatsten tijd had hij belangen in de kauw- gummi-industrie en ruhber-rnaatschappijen. In 1923 publiceerde hij een boek, getiteld „Herinneringen uit een werkzaam leven." WORSTELING MET EEN AGENT. Herbergier door een schot aan het hoofd gewond. Dinsdagmiddag werden de patrouilleerende agen ten v. Berkel en de Haan te Oss lastig gevallen door den herbergier L. met zijn echtgenoote, die de agen ten verweten hun zoontje geslagen te hebben. Er ontstond een worsteling tusschen den agent van Ber kel en L., waarhij eerstgenoemde van zijn gummistok gebruik maakte. Ook de agent de Haan schijnt zich verweerd te hebben met zijn revolver. Of hij gescho ten heeft, of dat do pal niet op veilig stond is niet hekend. De revolver is echter afgegaan en L. werd aan het hoofd gewond. BERGBEKLIMMERS VERMIST IN DE CONDILLERAS. Tot dusverre is geen.enkel bericht ontvangen over de verblijfplaats van de beide bergbeklimmers Du rend en Matteoda, die negen dagen geleden een po- g;ng ondernomen hebben om den Tronador te be klimmen. Men is thans op zoek naar de beide ver misten, waarbij medewerking verleend wordt door Chmleonschc vliegtuigen. De Tronador is een bergtop op de grens van Chili cn Argentinië, ten Zuid-Oosten van Valdivië. VERBETERING VAN VROEGEREN ONJUISTE BELASTINGAANGIFTEN. De Inspecteur der directe belastingen te Den Hel der verzoekt ons nog eens de aandacht van belang hebbenden te willen vestigen op het ook destijds in ons blad afgedrukt communiqué van den Minister van Financiën, waarhij tot uiterlijk 1 Maart a.s. de gelegenheid wordt geboden om zonder kans op boete en strafvervolging vroegere te lage aangiften voor inkomsten- en vermogensbelasting te verbete ren. Na dien datum is geen tegemoetkomende hou ding meer van de zijde van den belastingdienst te wachten. Voorzooveel noodig zij er in dit verhand aan her innerd, dat renten van saldi te goed hij Postspaar- *iank, Nutsspaarbank, Boerenleenbank cn dergelijke inrichtingen ook dAn voor de inkomstenbelasting moeten worden aangegeven, als men niet vermogens belastingplichtig is. Hierop bestaat geen enkele uit zondering. Havenarbeider door een tank-auto ver morzeld. Gisterochtend is op den hoek van den Schiedam- schedijk en de Leuvcbrugstreek te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. De 46-jarige havenarbeider W. A. Louret uit de Bleekersteeg is door een tank-auto van do A.P.C. die uit de richting van het Vasteland kwam, gegre pen. De linkerwielen gingen den ongelukkige over het hoofd en hij werd op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. De tank-auto is door de politie in beslag genomen en de chauffeur, de 46-jarige A. H. is ge arresteerd om aan een verhoor te worden onderwor pen. WEER EEN DUITSCH PRIESTER IN ARREST. Munchen. Volgens een mededceling van de po litieke politie is de leider van de Katholieke jeugd organisatie te Amberg. de priester dr. Heckel, in ar rest gesteld, ..om hem te beschermen tegen de opge wonden bevolking". Verklaard wordt, dat deze geestelijke „op ironische wijze over de maatregelen der regecring gesproken hoeft." DIT ONZE OOST Ongekend hooge en woeste zee. Zeewa ter het land binnengestroomd. Aneta seint uit Menado: Sedert eenige dagen woedt hier een noodweer dat eergisteravónd culmineerde in een ongekend hooge en woeste zee. Reuzengolven sloegen over het havenhoofd en over den betonnen havendijk. Het havenkantoor, vele to ko's, verscheidene goedangs alsmede de vischmarkt werden door de hooge golven onder water gezet. Vele strandhuizen zijn weggespoeld. Het zeewater stroom de het land binnen. Aan weerskanten van do brug over de Bahoe werden gedeelten van den weg door de golven wcggeslagenl Vele pakhuizen en tal van copra- bakken niet inhoud werden beschadigd. Het feit dat de dijk achter de pakhuizen is aangelegd, voorkwam algeheele vernieling van de kota. door HENRIETTE VAN MAERE. LOl'ISE zat in de tram. Ze zag er goed uit, frisch cn blozend. Ze was keurig gekleed, een nieuw groen costuunip- je aan en een typisch daarbij passend hoedje. Het stond haar om te stelen. Ze spiegelde zich in de ruiten van de trim. Dat ging best. Binnen was het licht aan, en buiten was het donker. „Ik zie er echt leuk uit", dacht Louiso. „Henk heeft m n nieuwe toiletje nog niet gezien,— ja... Henk..." en Louise bleef nadenkend staren. „Hoe komt het, dat ik hem in geen drïo weken gezien heb? Waarom kan hij nu niet. zooais vroeger, in de tram stappen? Nu, nu ik er zoo leuk uitzie! Stel je voor, dat hij nu insUpt en tegenover mij kunt te zitten. Ik hier in mijn nieuw cos- tuuru en hij daar..." Do tram stopte en de eei^te die instapte was Henk. Hij kwam te genover Louise zitten. Zooiets gebeurt werkelijk weieens. Louise zag dadelijk, dat hij er goed uitzag; hij droeg een nieuwe cachenez. Nu opeens werd ze woe dend, hoe kwam hij aan die dashijVan haar? Plotseling zag Henk, Louise. Hij greep naar zijn hoed, groette, glimlachte aller- charinanst. Zo keek hem aan, woest, keek over hem heen, en vertrok toen géén spier van haar gezicht. Haar oogen gleden onverschillig naar het raam, daarin zag hij zijn gezicht en het hare. Toen ze eindelijk weer naar hèm keek, zag ze dat hij heelemaal rood was. Ze nam langzaam haar taschjc onder haar arm, stond op en stapte bij de volgende halte uit de tram. Henk rende haar achterna en op straat snauwde hij: Zeg, als jij denkt dat dia netje» van jou was, mij zoo n figuur te laten slaan Louise keerde zich om. smalend klonk haar stem: „Jij. jij durft van „netjes" ic praten, heb jij je zóó tegenover mij gedragen? Zóó tegenover .nij gehan deld? Hoe heb je nuj den bons gegeven? Ik moest je zien, met dat kind van Van der Salin. toen pas kon je mij vertellen, waar je al die avonden geweest was als jo zoogenaamd werken moest. Schandelijk heb je gehandeld en dat durft nog van .netjes" te praten, schaam je! Ze keerde zich om cn liep door naar huis. Drie weken vergingen en Louise voelde zich ho peloos ellendig. Zoolang ze nog niets gezegd had tot op dien noodlottigen avond, was het net alsof er nog iets tusschen hem en haar bestond, en urenlang had zij gepiekerd, gewikt en gewogen wat zij voor een excuus kon maken tegenover Henk. Ze dacht er liever niet aan. Hoe had ze daar bij die halte gestaan en geschreeuwd. Ja, beslist ze had geschreeuwd iedereen had naar haar ge keken Neen, dat was niet netjes geweest l)it was 1111 weer drie weken geleden en weer zat ze in de trjmt, maar nu hoopte ze dat Henk, niet zou in stappen. Zo rildo bij deze gedachte Zou het van angst komen? Bang. zij! doch het was sluitings tijd van de kantoren I)e tram stopte. Henk stapte in en kwam tegen over haar zitten. Zooicts gebeurt werkelijk wel eens voor de twee- do maal. Ze keken tegelijk elkander aan. In de Roode Zee ligt een eiland, waarop de slaven, die ln de landen aan de kust der Roode Zee worden bait gemaakt, worden verborgen ge houden. De Volkenbond heeft een perma nente commissie tegen den slaven handel ingesteld en daarmede een instituut geschapen, dat heilzaan. werk zou kunnen verrichten, als het doelmatig aan den arbeid kou gaan. Dit is helaas echter niet hei geval. Hoe weinig het gelukt is, den slavenhandel aan de Roode Zee te bestrijden, bewijzen de er varingen, welke twee Engelsche officieren in de laatste jaren heb ben opgedaan. Men vraagt wellicht verwonderd: zijn er dan heden ten dage nog slaven? En men bedenkt, dat er precies een eeuw voorbij is gegaan sinds het Engelsche parlement tot de afschaffing der slavernij be sloot. Zou het tot dusver nog niet gelukt zijn, den kruistocht der be schaving tegen het barbarisme met succes te voeren? Drie jaar gele den is het een Volkenbondscom- missie gelukt in de Roode Zee een eiland te ontdekken, waar duizen den slaven gevangen gehouden worden. Dit eiland, dat op een plaats van de Roode Zee ligt, waar in wijden omtrek geen blanke ne derzettingen worden aangetroffen, was natuurlijk reeds te voren be kend, maar men hield het voor on bewoond, daar het behalve eenige bosschcn, slechts rotsen vertoonde. Bijna dagelijks voeren Britsche schepen voorbij, zonder de onge- lukkigen te bemerken, die des nachts als „koopwaar" het eiland verlieten, om een onzekere toe komst tegemoet te varen. Volgens de in de Roode Zee ge stationeerde marineofficieren wordt de slavenhandel in dit gebied nog in stand gehouden door een vloot van sterke, snelle en goed bewa pende motorschepen in Pcrim. Eén dezer officieren, die reeds ja ren met twee Britsche sloepen in de Roode Zee voer cn tot taak had de sluipwegen te ontdekken en den slavenhandel te onderdrukken, deelt mede, dat de verscheping van negerslaven naar Arabië nog steeds voortgaat. Om dezen han del afdoende te vernietigen, zou een internationale samenwerking van verschillende mogendheden noodzakelijk zijn. Het huidige systeem van bewa king der Roode Zee door patroml- lehooten is onvoldoende. Zoo kan het dikwijls gebeuren, dat slaven schepen het oog der marineauto riteiten ontgaan en slechts nu cn dan doet men een goede vangst. Do oorlogsschepen, die den handel van de Somalikust naar Arabië controlccren, zijn eigenlijk onge schikt voor een werkelijke controle van de zee, zij kunnen n.1. gemak kelijk „in do luren worden ge legd". De vroegere leider van de Duitschc Ethiopië-expeditie, Max Grühl, heeft in het gebied van do Roode Zee verschillende ervarin gen opgedaan en geeft een voor beeld, hoe ongeschikt oorlogssche pen zijn voor een werkelijke con trole van de zee. In het voorjaar van 1927 lag op de ree van Gcizan (Assvr) in Zuid-Arabië een Engel sche kanonneerboot, welke den sla venhandel in de Arabische wate ren moest bestrijden. Zij lag rus tig voor anker. Maar eenige hon derden meters verder lag zeilree een Arabische sambuk, bestemd voor Djeddah met een lading van 30 slaven en slavinnen aan boord. Ongehinderd kon zij haar „waren" naar Djeddah brengen, daar zij nauwelijks opgemerkt was. Wat zich tegenwoordig nog dage lijks in Abessinië in de oerwouden van Central-Azië, op de woestijn wegen van Arabië, op de Arabische slavenmarkten en in de slavende- nots van de kustlanden aan de Roode Zee afspeelt, is voldoende, om de beschaafde volken versteld te doen staan. Daar overvallen roovers een negerdorp, zij maken de sterkste mannen dood, zij over weldigen de vrouwen en de kinde ren. Als vee worden de menschen dan langs de sluipwegen door ge bieden gebracht, waarin Europe anen dezen tak van „handel" trachten lam te slaan. Do bekend ste slavenhandelaren behooren tot den stam van de zwarte Fysa's, welke het Zuidwestelijk achterland van de Roode Zee bewoont. Deze lieden dringen dikwijls door tot in den Soedan, overvallen een dorp. en roovcn de gezamenlijke bevolking, de kinderen inbegrepen. De tocht dezer ongelukkige slnven- karavanen leidt naar de Golf van Taoerahi en vandaar naar Bnb-el- Mandeb aan don uitgang der Roode Zee. De doortocht door de „P00H der Tranen", zooals de straat Bal>- el-Mandob wordt genoemd, vin'dt gewoonlijk 's nachts plaats. AH einddoel geldt de Arabische kust- strecli tegenover Perim. Hier wor den de gevangenen op kleine sche pen naar de plaats van bestem ming gebracht, naar de slaven markten in Hcdsjas in Transjor- danië in Ncdsjd en in Yemcn. De weg voor deze menschen hoofdzakelijk zijn het jonge meis jes uit het Ahessinisch Gallaland en negers uit de grensgebieden van den Soedan en Abessinië, uit Ke nia en Uganda is vrecselijk. Het zijn ware helsche tochten onder 'n gloeienden hemel, door rotswoeste nijen en als de lichtbruine slanke Gallameisjes onder de onmenschc- lijke vermoeienissen dreigen te be zwijken, worden zij in een der tal rijke slavendcpots, die aan de kus ten liggen verborgen, zoolang ach tergehouden, tot zij weer eenigs- zins op krachten zijn. Do weg te water wordt tusschen riffen en klippen gekozen, waar geen kanonneerbooten kunnen vol gen. Dikwijls landen de slaven ook in de buurt van Khor Gulafaykeh en marcheeren van daar naar Mid- den-Arabië. De beide groote sla venmarkten zijn Mekka en Taif. Nadat de „waren" in Arabië aan gekomen zijn, worden zij betrek kelijk goed behandeld; beeft een slaaf n.1. zijn definitieven bezitter gevonden, dan kan het hem vrij goed gaan; hij is dan immers een waarde-object en zijn meester zal trachten zijn waarde op peil te houden. Het bewijs is duidelijk geleverd, dat de slavenhandel aan de Afri- kaansche kust cn de Roode Zee nog leeft, ten snijt van de mede- deelingen der officieele commissies Deze commissies krijgen natuurlijk hij hun met groote publiciteit ge naard gaande navorschingcn niets te zien. Overal is men er van op de hoogte, dat de commissie komt. In de laatste jaren is de omvang van de slavenhandel in de Roode Zee, tengevolge van de wereldcrisis verminderd. Ook de Arabieren be schikken niet meer over zulke groote hoeveelheden geld als eeni ge laren geleden. Mocht echter de welvaart in Arabië weer toenemen dan kan men reeds thans zeggen, dat ook de slavenhandel weder op nieuw zal bloeien. Henk zag haar niet Hij deed net alsof hij haar niet zag, hij keek over haar heen. Nu was het de beurt van Louise om rood van drift te worden. Ze schoof heen en weer, tro khaar hand- schoon aan en uit, liet toen tot overmaat van ramp haar taschje vallen. Henk hukte zich beleefd en legde het weder op haar schoot. Hij boog en zeide, als tot een vreemde ..Alstu blieft". En zij antwoordde fluisterend „Dank U zeer". Ja, zulke dingen komen meer voor. Henk baalde een krant uit zijn zak en begon te lezen. Ze naderden de halte waar Louise uit moest stap pen. Ze ging langs hem heen. Hij verroerde zich niet. De tram hield nog even stil en Louise stond op straat. Ze keek naar Henk, en heel haar droefenis !ng in haar oogen en een bede van vergiffenis op haar lippen. Doch Henk kéék niet De tram reed door. Louise bleef staan. Henk zat achter zijn krant voor hem bestond geen Louise meer. Wraak is bitter en zoet DONDERDAG 15 FEBRUARL V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. half 8 Bijeenkomst ZONDAO 18 FEBRUARL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Extra coll. Barsingorhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Veenhuizen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds M. van Wichen. Bevestiging van ouderl. en diak. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Noordsrharvvoude, voorm. 10 uur, Ds Molenaar. Burgerbrug, geen dienst Callnntsoog. voorm. in uur, Ds. Witkop. Bevesti ging van kerkeraadsleden. SL Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schngerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug. nam. 7 uur. Ds. Witkop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, geen dienst Westerland, nam. 7*4 *iur. Ds. Vnn Beek. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Riikx. \artswoud, voorm. 10 uur, Ds. I,os. Dirkshorn, nam. 7 uur. Ds. de Leeuw. Onderwerp: De mantel der liefde. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hlppolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihulzen. Den Oever (Kapel) nam. 7 uur. Ds. Meihuizen. Barsingorhorn, voorm. 10 uur. Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. Roscam Abbing van Amsterdam. *s Avonds geen dienst. Broezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3y2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. do heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de hoer R. van Tuinen, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 3 u., Ds. Ruijs. Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst in de zaal. L A S G E N I) IJ K 't Is den laatsten tijd bijzonder druk met het modde ren. Door de tijdsomstandigheden is deze vorm van bemesting weer in eeic hersteld. In goede tijden werd er door verreweg het grootste aantal bouwers niet meer aan modderen gedacht en werd kunst mest als „verbetering" gebruikt. Men trok zelfs de waarde van modder als meststof in twijfel. En titans „moddert" weer iedereen, van het kleinste pruts- tuindertje tot den grooten tuinbouwer toe. Nu do modder, als gevolg van het verstrekken van sub sidie door rijk en gemeente, voor een beetje te krij gen is, worden er duizenden schuiten met bagger over de akkers gestort. En het schijnt, dut het resultaat van deze bemesting het vorige jaar niet slecht is bevallen, In elk geval wordt do nood onder «le kleine tuinders, die ook in deze soort werkver schaffing worden ondergebracht, en de arbeiders er op voorbeeldige wijze door verlicht. Kolven. Bij de gisteren gehouden jaarlijksche kolfwedstrij den vanwege de Koliclub Op Maat alhier was de uit- :-lag: 1. W. Glas 232 p.; 2. C. Berkhout 228 p.; 3. P. Glas 223 p.; 4. J. du Burck 221 p 5. M. Vlug 220 p.; 6. P. Molenaar 212 p.; 7. K. Dijkhuizen 209 p. Serie- prijs J. Kostelijk 109 p. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de publieke verkooping van huis, boet en stal, eigendom van den heer W. Kouwen, werd kooper de heer C. Zut alhier voor f 3000. - HARENKARSPKT Politie. Verloren: 'n geldig rijwielbelastlngmerk. W 1 E R r N G R N Zuiderzeewerken. Naar wij vernemen is 't 's-Gravenhage aan de ge volgen van een hersenvliesontsteking overleden Ir. J. F. Ligtenberg hoofdingenieur van den Dienst der Zuiderzeewerken. Filiaal. Van de bekende electrische drukkerij en bockhan del van den heer C. J. Bosker te Hippolytushoef, zal een filiaal worden gesticht in de Wieringcrmeerpol- der, en wel te Middenmeer. Genoemd filiaal zal zeer zeker in een dringende behoefte voorzien. W I E R I N G E R \V A ART) Het ligt in de bedoeling van de afd. Wleringer- waard van de Modernen Landarbeidersbond 17 Febr. een feestavond te houden in de zaal van den heer Schenk. (Zie adv.) Z IJ P E In deze gemeente zijn 52 personen voor de dienst plicht, lichting 1935, ingeschreven. BURGERBRUG. Tot voorzitter en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier zijn benoemd de heeren J. C Bruin en L. Smelik. GEMEENTE ZIJPE. Politie. Gevonden: een zwarte motorbandschoen en een rijwiclbelastingplaatje. Inlichtingen hij den gemeenteveldwachter te Scha gerbrug (Tel. 24).

Schager Courant | 1934 | | pagina 2