SPORT Sparta-nieuws. Nieuwe Niedorp faalt! Schagen II—Helder IV. 7—4. PROGRAMMA N.H.V.B. Sportberichten uit Den Helder. X.N.V.B.-0 VERZICHT 18 FEBRUARL AFDEELING L Z.F.C verloor thuis van V.S.V. (2—4). De stand is: Ajax Feijenoord V.S.V. 17 16 0 1 6629 32 16 10 1 5 46—29 21 16 10 0 6 AFDEELING IIL A.G.O.V.V. won in Hengelo van Tubantia (1—0). Eerstgenoemde is nu definitlei buiten gevaar. De stand is onderdaan: Tubantia 16 6 1 9 20-46 13 Ensch. Boys 16 5 2 9 2-4-38 12 Wageningen 16 4 4 S 18-32 12 Hengelo 16 2 4 10 23-59 8 AFDEELING V. Frisia heeft de kans niet benut Een overwinning op Achilles had do degradatieknoop doorgebakt ten nadeele van Alcides. Zij verloor echter met 2—3. Frisia Alcides 16 15 12 3758 13 2876 2e Klasse A. Alcmaria's positie is er Zondag niet op verbeterd. Wel behaalde zij een verdienstelijk gelijk spel tegen Zeehurgia (11) maar de anderen boekten ook puntenwinst. H.R.C. allereerst won van West-Frisia dat zich op z'n zachtst uitgedrukt niet al te zeer uitsloofde (21). O.V.V.O. en A.F.C speelden ge lijk (0—OU waarmee ze elkaar de handen boven 't hoofd hielden. D.W.S. liet zirh gewillig door Kinheim kloppen (3— 0) nu er geen belang meer bij was. W.F.C. sloeg Z.V.V. resoluut met 4—0. Do stand luidt: Er zijn nog te spelen door de belanghebbenden (A. F.C. is naar onze nvtening buiten schot): H.R.C.: thuis Kinheim: uit D.W.S. en Alcmaria. Zeeburiga: thuis Z.V.V.; uit Kinheim. O.V.V.O.: thuis Kinheim; uit Z.V.V. en W.F.C Alcmaria: thuis H.R.C; uit W.F.C 2e Klasse B. Velox is kampioen geworden! Met 41 werd Blauw wit geklopt en pen moet werkelijk zeggen dat de 1*1 rechtenaren zich uitstekend hebben geweerd, dit seizoen, E.D.O. klopte T.O.G. (40). V.V.A. staat door een 2—0 nederlaag definitief onderaan, om haar tweede klasseschap te bandhaven tegen U.V.V. en Vrienden schaar. twee l'trechtsche clubs die beide op meer dan schitterende wijze kampioen van de derde klasse zijn geworden. Derde klasse. D.W.V. snoepte Kennemers een punt af (22). In de vorige ontmoeting won D.W.V. met 41. Hollandia klopte Helder 64. Na langen tijd dus weer winst aan Hoornsche zijde. Assendelft verloor van Purmersteijn (2—4). De be slissing is hier nog lang niet gevallen: LOTING RAUCHBEKER. Ingeschreven hebben 20 elftallen. De voorronde is: F. V.C.—Z.F.C. 3; Verkade—Westzaan: Z.F.C 2— Purmersteijn; D.T.S.—Zeemeeuwen (derde klasser uit Zand voort, maar lid van den N.H.V.B.). Eerste ronde o.a.: H.R.C. 2Q.S.C.; Succes 1Hel der 2; West-Frisia 2Andijk 1; TexelK.V.V. (Alg. Sportblad). LOTING GOUDEN KRUIS. District Den Helder: Voorronde A Helder 3— DOSKO. Eerste ronde; B: M.L.D.Succes 2; C: Pet ter—Helder 4: D: H.R.C. 3Wieringerwaard; E: J. V.C—Sparta 2; F: CallantsoogKolhorn: G: Win naar A—Held. Boys; H: B.K.C. 1-H.R.C 4; J: Texel 2—Callantsoog 2. Hier doen 17 elftallen mee. District Drechterland: Voorronde S: Twisk—An dijk 2: T; V.C.L.Sijbekarpsel; U: Strandvogels 2 O.K.B.; V: Strandvogels 1—Hoogkarspel 1; W: West- Frisia N. Niedorp 1. M.F.C. 1 en 2 en Oudendijk komen er in de eerste ronde Dij. Totaal 13 elftallen. District .Mkmaar. 10 elftallen; de eerste ronde is: Akersloot—1'rsem: C.S.V.—Egm. Boys 2; Uitgeest 2 Schoorl 2: D.T.S. 2Alkm. Bovs 2; Egm. Boys 1— Uitgeest 2: Schoorl—Alkmaar 2; Alkm. Bovs 3Koe dijk 1; BergenA.S.V. (Alg. Sportblad). ANNA PAULOWNA. De verrichtingen van B.K.C. beperkten zich Zondag tot die van B.K.C. 3. Dit elftal verloor met 41 van Dosko 2. hetgeen in de lijn der verwachtingen lag. Zondag a s. soeelt B.K.C I tegen J.V.C haar laat. sten wedstrijd in N.H.V.B.-verhand. B.K.C. 2 treedt in 't veld tegen H.B.C. 7 in Den Helder en B.K.C 3 gaaf naar Succes 4. Zaterdagmiddag speelde een elftal van de studee- rende iongelinpschan. d»e elke morgen de reis naar Den Helder onderneemt, tegen do edspirnnten van B C.B. Bp eemfo verrichtingen van de treinclub wos een gelijk spel (1—1). D.W.S. 17 12 2 3 41—22 26 West Frisia 17 9 3 5 43-28 21 Z.V.V. 16 8 3 5 37-29 19 Kinheim 15 5 5 3 30-27 15 W.F.C. 15 6 3 6 27—24 15 A.F.C. 16 5 4 7 35—41 14 H.R.C. 15 5 3 7 25—30 13 Zeehurgia 16 4 5 7 20-28 13 O.V.V.O. 14 4 4 6 19-25 12 Alcmaria 16 3 4 9 28-31 10 Velox 17 12 5 0 59-21 29 Blauw-Wit 17 9 5 3 51-27 23 E.D.O. 17 10 1 6 6535 21 D.O.S. 16 10 0 6 48—52 20 O.S.V. 15 13 0 2 68-28 26 Kennemers 15 12 1 2 61-21 25 D.W.V. 13 8 2 3 3635 18 Helder 14 6 3 5 47—42 15 Hollandia 15 6 2 7 54—56 14 Meteoor 15 5 3 7 36—49 13 Purmersteijn K.V.V. 15 5 3 7 39—48 13 15 3 2 10 31-47 8 Meervogels 14 2 3 9 3960 7 Asscndclft 13 1 3 9 38-63 5 M.F.C. WINT MET 2—1. WAAR SCHIJNLIJK BESLISSINGSWEDSTRIJD (Van onzen Sportredacteur). Zondagmiddag hebben we een wedstrijd bijge woond, die, wat stemming en entourage betreft, een van de meest bekoorende van dit seizoen is ge weest. Er stroden op het groene veld 22 zonen van West- Friesland, met de taaie vasthoudendheid, den West- fries eigen en rond het strijdperk hadden zich en kele honderden enthousiasten geschaard, die zich lieten gaan in heerlijke geestdrift F.r zweefde boven het veld hoop en vrees. En die hoop en vrees hadden in allerlei samenstellingen post gevat in de harten van hen, die bij den strijd betrokken waren. Om 2 uur begonnen de kemphanen onder Wulffs voortreffelijke leiding. Grootes koos tegen wind, maar die was van geen invloed. De wind zweeg onder den indruk van het spel, dat beginnen ging. M.F.C stelde zich op als volgt: Verlegh: De Boer en Van de Wetering (aanv.); Rünsent, Buma en Zwanink; Ter Haar, Hart, Boekei, Schaap en Van Rijn. Nieuwe Niedorp: Blokker, Van Herwijnen en Reijne; Barten, Grootes (aanv.) en De Weerd; Deugd, Visser, Sepers, Faus en Kaaij. Het beginsignaal opende de poorten voor den vloedstroom van voetbalenthousiasme, voor het denderend tumult van den wil om te winnen. De bal raasde voort van de eene naar de andere zijde. De eene aanval was nog niet afgeslagen of de andere was er al weer, om het bonte karakter van den werstrijd te handhaven. Medemblik en Nieuwe Niedorp, ze streden om den titel: kampioen van 1 D, de vrijbrief voor den K.N.V.B. Nieuwe Niedorp had aan een gelijk spel genoeg, maar M.F.C. moest winnen om haar kans in een beslissingswedstrijd te kunnen verdedigen. Want M.F.C heeft in het begin van de competitie enkele slippers gemaakt, die haar thans, nu botje bij botje gelegd moesten worden, noodlottig hadden kunnen worden. Slechts een overwinning kon aan Medemblik de gelijkstelling met N. Nie dorp geven. Maar daarvoor moest deze geklopt worden in eigen huis. Er is een verbijsterende gelijkheid te constateeren geweest tusschen heide ploegen. Beide achterhoe des hebben gedomineerd, heide hadden een im productieve voorhoede en hij heide partijen hebben de halflinies hun hoofdman in de linkshalf gehad. M.F.C heeft de eerste goede scoorkansen gehad. Dit moge ons niet doen hesluiten, te zeggen de beste. Want de overwinning is niet geweest een kwestie van kansen benutten, maar van goals forceeren. De M.F.C-ers hebben haar genomen: door listi ger spel, heter schot en meerdere doortastendheid in hun voorhoede. Waar waren da kanonnen? Waar waren de kanonnen, de houwitsers, die zooveel weken in stelling gebracht zijn op slappe burchten als Hollandia 3 en 4 en Andijk 2? Waar dan toch was het geduchte schot van Faus, de ge vaarlijke voorzetten van Kaaij en Deugd, waar bleef het dreunend salvovuur van het Niedorper- kwintet? Het liep fe pletter op de ijzeren muur van de M F.C. defensie, die niet den tijd liet voor mooi-voor de-voeten-leggen en kalm richten. En de zwanhemden hebben gevoeld, dat hun com binatie niet hecht genoeg was om ondanks tech nisch gelijken tegenstand, de lakens uit te doelen en de score op to leggen. M.F.C's aanval was ook niet productief. Maar is hij het anders wel? Er werd een hopeloos buitenspel staan gedomon streerd, vooral door den rechtsbuiten, maar als het er op aankwam, was de kracht van deze vijf man grooter dan die van N.N. In golven van een parige aanvalskraeht zijn twee treffers gevallen treffers die van dicht hij gescoord, als getuigenis sen van tastbaren overdruk blijven geboekstaafd Er werd een flink eeiste-klasse-spel gedemon streerd en het is zeer zeker niet minder dan dat in 1 C In de eerste helft heeft M.F.C kans gezien een penalty wegens hands te missen en nog een enkele maal heeft het aan het beslissende schot ontbroken Een halve minuut voor rust scoorde de linksbin nen van M.F.C. van vlakbij 01 In de rust waren de meeningen nog zeer ver deeld. Niet ontveinsd werd dat M.F.C er het best voorstond, maar de wetenschap dat N. N. met een gelijk spel binnen zou zijn. heeft mede door de verdeelde kansen van het spel de onzekere stem ming van het befaamde dubbeltje op z'n kant ge handhaafd. Er was dan ook geen sprake van ontmoediging bij N.N. Toen na een minuut of tien de gelijkmaker kwam M.F.C's achterhoede bleef stil staan voor ver meend buitenspel (1—1), ontkwam N.N. niet aan een druk, maar het was een begeestering voor heide, waarbij N.N., kracht puttend uit een zoo versch succes, even in de meerderheid kwam. Hier bij zijn langzamerhand de laatste troeven uitge speeld. Hard tegen hard ging het, zonder vooropge zette ruwheid kwamen er veel botsingen voor en de aanvalstactiek begon aan zuiverheid van stra tegie in te hoeten naar mate het einde naderde. M.F.C heeft na een terecht afgekeurde goal een goed doelpunt gemaakt en de zege geconsolideerd. Faus raakte geblesseerd, Sepers kon er niet door- komen. Visser was den geheelen wedstrijd als aan valler te licht en telde als voorhoedespeler nauwe lijks mee en Kaaij en Deugd schoten slecht Zoo Is het einde gekomen van oen wedstrijd die zeer spannend is geweest en ten volle heeft bevre digd. Wellicht niet is de hartewensch van het N.N.- deel van publiek en spelers bevredigd: het kampioen schap. Maar het zij een troost dat er met eere is verloren van een ploeg, die tenslotte zich sterker toonde. Het deed ons genoegen, in N.N. een faire verlie zer te zien, en ook het publiek was zeer welgevoe- gelijk. De 80 Medemhlikkers konden juichen en terecht ook! Enfin, de beslissing is nog niet gevallen. Als M F.C de twee resteerende wedstrijden wint. krijgen we een beslissingwedstrijd (W.-Frisia 3 thuis, Hol landia 3 uit). BREEZAND. R.K. Voetbal R.C.B. moest in de eerste helft van den wedstrijd tegen Berdos ale krachten ingespannen om de vele aanvallen van haar tegenstander al te slaan. Maar dit gelukte haar goed en het verre indringen van de berdos-verdediging werd deze zelfs noodlottig. Een paar snelle uitvallen van R.C.B. leverden twee doelpunten op. Na de rust maakte de Berdos-achter- hoede dezelfde fout en hoewel de keeper eenige ma len op keurige wijze redde, konden doelpunten niet uitblijven. R.C.B.S linksbuiten kogelde tweemaal in het net, zoodat de blauw-witten een 40 overwinning behaaldea 't Eerste slaat een schitterend figuur. Schagcn II wint van Helder IV. Korf- balcijlers voor de A.-adspixanten. De B-tjes struikelen. Het ligt geenszins in onze bedoeling om een wed strijdverslag te geven van de zoo met spanning te gemoet geziene ontmoeting tusschen Succes en Scha- gen; we laten dat gaarne over aan onzen Wieringer collega. Maar ook kunnen we niet nalaten er een enkel woord aan te wijden. Er is een gelijk spel uit deze ontmoeting geboren, waarmee Schagcn tcvrc den mag zijn. Wanneer we dit verklaren bedoelen we daarmee niet, dat de Succcssers zooveel beter hebben gespeeld. In geen geval. Maar ving Schagen niet den strijd aan met twee invallers moest Wa tertor niet uitvallen, evenals Lutjeharms? Zoo speel de men zelfs de 12 laatste minuten met 10 man tegen een Succes, dat met den moed der wanhoop vocht. Inderdaad is een compliment op zijn plaats. Om Succes In eigen huis een punt te ontfutsele.n zou zelfs met een compleet elftal reeds mooi zijn; nu i« 't zéér goed. Wij willen er direct op laten volgen dat de beide invallers, de gebroeders Rempt, zich van hun zware taak magnifiek hebben gekweten. Do wijze waarop de spil K. Rempt den Succes-mid-voor onder den duim heeft gehouden, was waarlijk goed En men denke over de zo taak niet al te licht. Voor wat het betreft de werkelijke voetbalcapaciteiten van Schmit, daarover behoeft een Schagen-verdediging niet ongerust te zijn. Vergelijken we b.v. 't spel van dezen midvoor met dat van den kleinen beweeglij ken Boontjes, dan valt 't verre ten gunste van laatst genoemde uit. Dat Schmit 5 x in 12 minuten moest worden gewaarschuwd, zegt al voldoende, dat alle zeilen moesten worden bijgezet om dezen man tc maken tot een speler van ondergeschikt belang R. Rempt en Vlotte» stonden daar weer als rot sen in de branding. Wat hebben deze backs bewon derenswaardig werk gedaan! De uiterst snelle vleu gelspelers van Succes bleven alle oplettendheid vra gen, en als men bedenkt, dat Succes het eerste doe'i punt vprkreear uit een vrijen schop, waarhij de bal over de handen van Prins in 't net verdween, dan mag daaruit wel worden geconcludeerd, dat 't back- stel van Schagen groote opruiming heeft gehouden Prins onder de lat deed fijn werk, zooals men dn? van dezen eminenten doelman gewend is. Hebben we den spil reeds genoemd, de kanthalfs van Scha gcn kunnen eveneons op een goeden wedstrijd te rugzien. Succes gunde hen geen moment rust. Ho» eo»»d romhineeren der Wicringers, 't juist en tijdig afgeven eischte een vollen man. En de Schager voor hoede? Boontjes genoot een bewaking, zóó intens, dat 't onbegrijpelijk is dat deze speler nog zoo vaak kans zag de Succes-achterhoede in de luren te leggen. In heide doelpunten had hij een hoofdrol, 't Eerste kwam van zijn voet, nadat hij Nieuwbuurt verlakte en den jongen keeper van de kook had gebracht, 't Tweede was een getrouwe copio van 't eerste, met dit verschil, dat hij. toen men dacht dat hij er a! leen op uit zou trekken, Lutjeharms juist op tijd in den aanval betrok en dezen speler den kans bood om te scoren. Alle voorhoede-snelers hebben hard gewerkt en al zat 't hen niet altijd mee. ze deden individueel en in combinatie veel en goed werk. Na deze onsomming van de geel-zwarte spelers en hun prestaties zijn we gekomen aan hun tegensta». ders. TTel door Succes gegeven spel was van het be gin totdat het eindsignaal klonk, brceder van opzet. 't Combineeren in de voorhoede, 't zoo ter rechter tijd betrekken van de vleugels in den aanval viel te roemen. Dat Prins slechts 2 X moest visschen, is dit aanvals-quintet niet te verwijten. Menigmaal werd t' doel van Schagen geblokkerd en minder gelukkig schieten was voor de geel-zwarte defensie dikwijls een opluchting. Schmit bracht, zooals we reeds me moreerden, eenige malen een dissonant, wat voor de geheelc Wieringerploeg spijtls was. Dat aanvoerder Nieuwbuurt van achter naar voren kwam om dezen speler een reprimande te geven, is een van die fac toren, welke Daan stempelen tot een hoogstaand sportsman. Hulde daanoor! De Succes-halflinie ver stond haar taak wondenvel. Zoowel aanvallend als verdedigend deden de middenspelers hergen werk en goed werk. Overal waren ze en ze hebben de taak van Nieuwbuurt en zijn collega niet gering verlicht, 't Backstel is uit het goede hout gesneden, en 't feit. dat naast 't regelmatig beschaduwen van Boontjes er nog zóó is verdedigd is wel 't beste bewijs van deze verdediging hoven twijfel goed is. De jonge keeper, die Van 't Hof6 plaats inneemt, heeft zich best ge houden. Veel lastig werk kreeg hij, dank zij 't back- stel, niet, terwijl lat en palen hem meermalen ter zijde stonden. Maar wat hij deed, deed hij naar bo- hooren. Onze meening is, dat een puntonverdeeling de krachtsverhouding goed weergeeft. Voor de rust was Schagen niet gelukkig: na rust had vrouwe Fortuna Succes in den steek gelaten. Hot terrein was in goede conditie, terwijl een buffet met afgesloten ruimte aanwezig is, wat den bezoeker ton goede komt. Ware er voldoende waschwater ge weest, dan zouden we durven zeggen: ncromodatio zonder op- of aanmerkingen. Al met al is 't geweest een goede partij voethal onder prima, prima loiding. Ja, dat kan de heer Prins uit Alkmaar! De Schagen-reserves, die als govolg van de opna me van de gebr. Rempt in 't eerste, met eenige in- vallers ten strijde trokken, wisten Helder 4 er onder te houden. Dat is fraai, hoeren. Do wedstrijd stond op een niet hoog poil. 't Was niet een van die ont moetingen, waar het spant van het begin tot hei einde. Schagen 2 was vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid. Er werd met enthousiasme ge speeld en met de wil, welke toch maar al te vaak ontbreekt. Voor rust wisten de Schagenaars 3 keer den Helder doelman te passeeren, waartegenover de bezoekers één goal stelden. De rust ging alzoo in met een 31 stand, in 't voordeel van de gecl-zwar- ten. De tweede helft bracht een opleving in de witte ploeg. De Helderschen gaven In deze periode beter spel te zien en *t mocht hen dan ook gelukken om nog 3 keer den ha! langs Arnoldus te jagen. Maar de geel-zwarten lieten zich ook niet onbetuigd. Ze voerden op regelmatige wijze de score op tot 7. zoo dat 't einde kwam met een 7—4 overwinning voor de geel zwarte reserves. DE ADSPIRANTEN. De R.-adspiranten konden 't weer niet bolwerken en moesten met 5—0 hun meerdere erkennen in Hel der e. De7e overwinning komt de Helderschen ook toe Hun spel was veel heter dan van de jeugdige Spartanen. De A-adspiranten waren niet van zins om den goeden weg te verlaten. Ze zijn stellig van plan om kampioen te worden. Met maar 13—1 over wonnen ze van Helder b. 't Spel van de a-tjes was een lust om te zien. F.r werd fijn gecombineerd en de TToirirrrehon kregen n.r««n hr»en aan fien gl0nd. De leiding was in beste handen. 25 FEBRUARL 1 B: Schoorl—Bergen. 1 C: B.K.C.—J.V.C.; Petten—Wieringerwaam; Succes 2—M.L.I). 1. 1 D: Hollandia 4Berkhout 1; M.F.CW. Frisia 3; Andijk 2Strandvogels 1. 2 D: Uitgeest 2—D.T.S. 2. 2 E: Helder 4— H.R.C 4; Texel 2-Sparta 2. 2 F: W. Frisia 4— M.F.C 2. 3 B: Ursem—Alcmaria 5; Bergen 2—Vrone 2. 3 C.: Andijk 3—V.CL. 3 D: Oudcschild—Sparta 3; H.R.C 7—B.K.C 2; Hel der 5Succes 3. 4 D: Ursem 2—A.S.V. 1. 4 E: Koedijk 3—Bergen 3. 4 F: V.CL. 2Strandvogels 2. 4 G: Aartswoud 2O.K.B. 2. 4 K: H.R.C 9—Watervogels 2; Callantsoog 1 Oudcschild 2; Held. Boys 2Texel 3. 4 L: Succes IB.K.C. 3; Pirkshorn 1Callantsoog 2; Kolhorn 2—DOSKO 2; Petten 2—J.V.C 3. Adsp.: Alkm. Boys aD.T.S. a: Bergen a Schoorl a; Vrone a—Alkm. Boys b; Ursem a—Alc maria b; Vrone bA.S.V. a; Helder r—Helder d. (Alg. Sportblad). H.R.C. bijna in veiligheid. Watervogels niet kampioen. In een weinig interessante wedstrijd ia het H.R.C C gelukt, zich door een verdienstelijke overwinning op West-Frisia bijna in veiligheid te stellen. Weinig 'nteressant. omdat West-Frisia speelde, alsof het hen niets kon schelen. Men kon wel zien, dat D.W. S. reeds kampioen was. Dat H.R.C. hiervan profijt trok, is louter aan het toevnl te wijten. Sportief is het echter niet, want door dit resultaat, is het nu haast wel zeker, dat het aloude Alcm. Victrix degra datiewedstrijden moet spelen. Over 't algemeen is H. RC. iets meer in den aanval geweest en de aanval len, die West Frisia opzette, konden gemakkelijk on derschept worden, omdat hun voorhoede het spel veel te kort hield. Voor de rust was het spel liet aan kijken haast niet waard. Na de pauze werd er dade lijk veel beter gespeeld en doordat er go«U vielen in die periode, begonnen de spelers geestdriftiger to spelen. Over den wedstrijd het volgende: Nadat West-Frisia het offensief geopend had door een prnchtigen kopbal van den rechtsbinnen, begon H.R.C. het spel te verplaatsen, maar verder dan eeni ge schoten, die op onzekero wijze door den W.F.- keeper gestopt worden, brengt zo het niet. Tot aan do rust girg het spel over en weer, maar tot doelpunten kwam het niet. Na de pauze kreeg H.R.C den wind medi*en zat er dadelijk flink op. Een mooie kopbal van Beneker wordt met moeite gekeerd. W.F. kwam iets in de meerderheid en toen eindelijk de rechts binnen op goede wijze Prins passeerde (6—11, dacht 'edereen dat H.R.C. verliezen zou. Maar Racing zou Racing niet zijn, als ze het opgegeven had en als hij een algemeene aanval Hoogendijk gehaakt wordt binnen het beruchte gebied, benut Roo!>ol de toege wezen strafschop (11). En nauwelijks een paar minuten later weet Beneker na een voorzet van links den bal in hot net te jagen (2—1). W.F. rea geerde echter niet op dat doelpunt, zooals algemeen verwacht werd, maar snoeide kalm verder. Toch hikt het hen bijna den gelijkmaker te scoren, als Prins reeds gepasseerd is. maar Siprsma weet op het laat ste nlppertie te redden. Een kwartier voor het einde wordt de W.F.-rechtshinnen gehaakt. Penalty! Doch ook deze wordt niet benut en H.R.C. komt door dezen meevaller aangemoedigd, weer in den nanval en als scheidsrechter de Bos, die goed leidde, het einde aan kondigt, heeft H.R.C. een verdiende overwinning be vochten. Helder was naar Hollandia en verloor met 6I. Met rust was de stand 3—2. Daarna werd het 5I voor Hollandia en 10 min. voor tijd maakte Helder gelijk. Maar de scheidsrechter, die reefis naar het midden had gewezen, herriep op aandringen van den grensrechter zijn beslissing en inplnats van 5—5, werd het 6—4. 10 min, voor het einde viel Godschalk it en ook Kiesewetter kon nauwelijks meer loopen. Over het algemeen heeft de nieuwe opstelling met Burger als back wel voldaan. Evers verdeelde het snel goed, zoodat de voorhoede dadelijk veel gevaar lijker was. In de lagere klassen werd 's morgens op het H.R. C-terrein den wedstrijd H.R.C 5Watervogels ge- speeld. Watervogels had nog slechts gelijk te spelen om kampioen te zijn, maar H.RC 5 had het anders beschikt en wonnen met 1—0. door een doelpunt, da delijk na het begin gescoord. Er zal nu wel e^n be slissingswedstrijd plaats moeten hebben tusschen do Vogels en Held. Boys. In de adsnlranieu-nfdeeUngen heeft Helder e het kampioenschap behaald. Harte lijk gefeliciteerd! WIERINOERWAARD-NIEUWS. Uitslagen van 18 Februari. Wieringerwaard adsp.—B.K.C. adsp. 70. Wieringerwaard 1—M.L.P. 1 11—3. Programma voor 25 Februari: Petten I—Wieringerwaard T. 2 uur. Vertrek 1 uur. vanal Veter. Wieringerwaard—M.L.D. Wieringerwnard heeft dezen fiinen voethalmiddag gebruikt om haar doelgemiddelde tegen een met in- allers spelend M.L.D. eens wat op te frisschen. Reeds direct na den aftrap gaat het meteen op het M.L.D.-doe! af en voordat de kcener weet wat er gebeurt, is het reeds 1—0 Om alle doelpunten te beschrijven zou te langdradig worden. W. was zoo veel sfefber en snoeide vooral voor rust zoo goed, dat M.L.D. geen kans kreeg. Ruststand was reeds 1. Na rust scoorde Wierinrerw., dat er tenslotte niet zoo hard meer voor werkte, nog viermaal, ter wijl M.L.D. 2 goals maakte. Morgens hadden de adspirarten de R.K.C-ties *r»et 70 verslagen 'n een werkelijk aardigen striid. dfA door de kleine B.K.C.'ers tot het einde toe werd volgehoudea DIRKSHORN. D.F.C.Petten II, 1—5. De Zondag gespeolde wedstrijd D.F.C—Petten ein digde wederom in een nederlaag voor de thuisclub en wel niemand die anders gedacht zal hebben, te gen deze kopploeg, want ook Petten is voor de kam- piocnsplaau een sterk gegadigde. Een talrijk publiek „king soccer" schijnt nogal bemind te worden door de Dirkshorners woonde den pittigen wedstrijd bij en zag hun dorpsgenoo- ten met eere het onderspit delven. Want hoewel de uitslag heel juist de verhouding weergeeft, is er toch door D.F.C. gemaakt wat er vnn te maken viel, met hun capaciteiten. Er is door D.F.C. vastgehouden tot het einde toe en eerlijk gezegd valt het uithoudings vermogen van de thuisclub erg mee, maar stuk voor stuk waren de Pettensnelers beter en als gevolg de ploeg als geheel ook. zoodat in de eerste helft D.F.C. steeds op eigen helft werd gedrongen. Eenige minu ten na aanvang doelpuntte Petten al en toen D.F.C. kort daarop door een verrassende uitval gelijk maak te. juichte de heele aanhang haar favorieten toe. vol hoop op verdere doelpunten. Die kwamenwel, ech ter niet van D.F.C.-voeten; met een 4—1 stand voor Petten werd gedraald en de vooruitzichten waren niet bepaald rooskleurig. Tiet mocht echter golukke- om het bij 5—1 te laten blijven, vooral door liet mor

Schager Courant | 1934 | | pagina 6