Koning Albert "f- De verzonken stad Radioprogramma Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. STRAPERLO IS VERBODEN. Felle brand te Welle. Nu treuren de vlaggen halfstok over 't land, Want daar is een koning gestorven, Die zich door zijn goedheid een blijvende plaats In het hart van zijn volk heeft verworven. De klokken bim-bammen met somber gerucht, Er is rouw in de dorpen en steden Om Hem, die zijn natie heeft liefgehad, Om Hem, die er voor heeft geleden. Toen ginds aan den IJser het oorlogsgeweld Het Belgenland dreigd' te verpletten, En alles er wees naar den ondergang, Die de jamm'rende wereld ontzette, Stond ver in het Zuiden, aan d'uiterste grens, Temidden van groote gevaren, Een koning als held en een koning als mensch, Om zijn ras voor den dood te bewaren! Hij was het, die strijdend voor recht en moraal, De fluitende kogels niet achtte, Van machtige Hulpe in hooger verband d'Uiteind'lijke redding verwachtte. Gelukkig een Koning, die zóó voor zijn volk Zijn vorst'lijke taak mocht volvoeren, In dienende daden, onbuigzaam van kracht. Die ons steeds nog historisch ontroeren. Nu luiden de klokken, een land is in rouw, Want daar is een Koning gestorven, Die zich door zijn eenvoud een blijvende plaats In de ziel van zijn volk heeft verworven. Die nimmer zijn heil zoch in pracht en in praal, In geweld of in schijn-groote woorden, Maar die wist, dat zijn liefde, zijn kracht en zijn trouw Aan 't gezin en de natie behoorden! Rust zacht, Koning Albert, Uw taak is volbracht, Gij, Koning van eer en geweten, En vond men U eenzaam, in donkeren nacht. Uw volk zal U nimmer vergeten! Februari 1931. KROES. (Nadruk verboden). In verband met de maatregelen inzake de werkver schaffing is men in Dnitschland van plan de door zand bedekte, in 1362 tijdens *n storm in zee verzonken stad Rungholt, weer bloot te leggen. Aus des Meeres tiefem Grunde Klingen Ahendglocken dumpf und matt, Uns zu geben wunderbare Kunde Von der alten Wunderstadt. Zoo heeft Wilhelm Mtlller Vineta bezongen en de sage van de in de golven verzonken stad, welker klokken nog uit de diepte opklinken, in eenvoudige verzen bezongen. De sagen en sprookjes en legenden van alle volke ren bewaren de herinnering aan een vroeger rijk, dat ten tijde van zijn grootsten bloei, door de een of andere natuurcatastropha in de zee moet zijn verzonken. Aan deze sagen omtrent verzonken gebieden, hecht zich vast het gelooi aan de mogelijkheid van een terugvinden van het verdwenen land. Dat ver dwenen gebied is in de Duitsche sagen Vineta, in de Zweedsche Sanet Breudan, in de Keltische Afaloen, in de Engelsehe Leonais, in de Schotsche Flaich-In- nes: sinds eeuwen roepen zij de menschen, maar nooit is het tot dusver gelukt ze te aanschouwen. J)e wonderrijken bleven verdwenen. Atlantis werd nooit gevonden. Zal het gelukken, de klokken van Vineta uit de diepte te halen? Maar er zijn ook steden verzonken, waarvan men zeker weet, dat ze werkelijk in de geschiedenis heb ben bestaan. Zoo is in 1362 de stad Runholt bij een ontzettenden stormvloed in de zee verdwenen. 13Ü0 Woningen, een geheel kerspel, en 22 kerken verdwe nen in de diepte der Noordzee. Zevenduizend men schen zijn daarbij omgekomen. De bouwvallen ble ven staan, zand en slik bedekten ze en eerst na bijna 600 jaren gaf de zee de eerste sporen der vroe gere nederzetting prijs. In den loop der tijden heeft men ecnige vondsten gedaan, waaruit op te maken is, dat de stad zich reeds in een hooge cultuur mocht verheugen. In het raam der werkverschaffingsmaatregelen zal nu het met zand en slik bedekte Rungholt door den Arbeidsdienst worden blootgelegd. Is het het legen darische Vineta? Terwijl de legende van de in zee verzonken stad Vineta diep in het Duitsche volk is geworteld, is toch wel algemeen de meening verdwenen, dat deze stad ook eens in werkelijkheid heeft bestaan. Lan gen tijd heeft men Vimsla met Wollin geidentificeerd tot kort voor den oorlog dr. Konrad Muller, den his- torischen oorsprong der sage ophelderde en haar localiseerde. Vineta is volgens Müller een verhaspe ling van Jumneta, de uit de middeleeuwsche kronie ken bekende Slavenstad Jumne aan de monding van den Oder in de Oostzee. Nadat door scherpzinnige onderzoekingen vast stond, dat Jumne-Vineta niet Wollin kon zijn geweest, bleef het raadsel, waar an ders Jumne dan kon hebben gelegen. Uitvoerig deelt de historicus Adam van Bremen in 1703 het een en ander mede. Het lag aan de Pecne- monding der Odararivier en was een groote, rijke stad. bewoond door Grieken en Barbaren, Slaven en andere volken Ook Richard Hennig komt in zijn werk „Van raad selachtige landen" tot de slotsom, dat Jumne-Vineta lag aan de oude, verdwenen Peenemonding. Een an der bewijs, dat het historische Vineta slechts aan de Peenemonding kan hebben gelegen, werd geleverd dx>or de vondst van Arabische Noordsche munten uit den tijd van de 9e tot 10e eeuw in het gebied der Odermonding. Volgens deze hypothese is dus Rungholt, de meest beteekenende havenplaats van het oude Noordzee strand niet identiek met Jumne-Vineta. Maar ook als door de blootlegging van Rungholt de Vineta- legende niet tot een historisch uitgangspunt zal kun nen worden teruggeleid, blijft er genoeg over, om de resultaten met spanning te doen tegemoet zoen. Hoe leefden de menschen, die in den grooten stormvloed „Marcellusvloed" heeft men dien genoemd van 1362 zijn omgekomen? Hoe zag het Friesche Vineta, zooals Philipsen Rungholt eens heeft ge noemd, er uit? Als het gelukken mocht de ruïnen der stad uit het zand van den zeebodem bloot te leggen, zal menig geheim uit de diepte worden ge haald, dat tot dusver diep verborgen is. Ingezonden stukken Burgcrbrug, 19 Februari 1934. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd verzoeken, onderstaande in Uw veelgelezen blad te plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Eenige dagen geleden kwam ik in het bezit van een circulaire, uitgegeven door „de Eensgezindheid" te St. Maartensbrug, welke moest dienen om recla me te maken tegenover „de Dageraad". In genoemde circulaire werden de verschillende cijfers van beide fabrieken weergegeven over het tijdperk van 7 Mei tot 16 Dec. 1933, waarin werd vermeld, dat de melk van „do Eensgezindheid" een gemiddelde vet bevatte van 3.345 en die van „de Dageraad in bovengenoemd tijdperk 3.407. Ik beschik niet over de gegevens van „de Eensge zindheid", doch wel over die van „de Dage.raad". Ik heb mijn boeken nauwkeurig nagegaan, waardoor mij is gebleken, dat in genoemd tijdperk de melk van „de Dageraad" een gem. vet bevatte van 3-327. Bovendien lijkt het mij zeer voorbarig hier al een vergelijking te publiceeren, daar de nabetalingen nog zeer veel veranderingen kunnen brengen. W. PAARLBERG, Boekhouder van „de Dageraad". Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 Februari Uitspraken vorige zitting. Gerrit VI., Uitgeest, mishandeling, f30 boete of 15 dagen. Anton Sw„ Hoorn, booger beroep veroordeeling Kantonger. Hoorn, overtr. Motor- en Rij wiel wet (art 22). Vonnis Hoorn bevestigd. Willem de B., winkelier. Hilversum, als voren (vonnis Alkmaar vernietigd) f 15 boete of 10 dagen en toewijzing civiele vordering. Leendert Sch., Oost-Graftdijk. bedrog (art 329 Strafr.), niet bewezen, vrijgesproken. Verdediger was rar. Herman Schollen. Waltherius Joannis M., Winkel, rijwieldiefstal, f40 boete of 20 dagen hechtenis. Joh. Joz. Dr., Alkmaar, venten zonder vergunning te H.H. Waard thooger heroepzaak), vonnis Alkmaar bevestigd. LANG END IJ K TEELTBEPERKING. Het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland heeft thans door middel van de aange sloten veilingen de tuinbouwers in kennis gestold van do bepalingen inzake de teelt beperking van tuinbouwgewassen. Voor Langendijk zal die beper king van geen bijzonder grooten invloed zijn, maar toch zal er nog een beduidend percentage moeten worden ingekrompen. Verreweg de meeste bedrijven in deze uitgebreide tuinbouwstreek beslaan een op pervlakte van 2 tot 6 ILA. Voor de bedrijven van 2 tot 3 H.A. moet de beperking gemiddeld ongeveer 7y2 van 3-4 H.A. 12^ van 4—5 H.A. 17ya en van 56 H.A. gemiddeld 22Vfc bedragen, zoo dat voor deze bedrijven een totaal gemiddelde van 15 zou moeten worden ingekrompen. Nu worden in dit tuinbouwdistrict al heel wat uien verbouwd, en daar dit product niet onder de teeltbeperking valt, als te worden gerekend te behooren tot de land bouwproducten, is het niet onmogelijk, of de uien- teelt zal uitbreiding ondergaan. Het is echter de laatste jaren meermalen voorgekomen, dat de uien zoo goed als onverkoopbaar zijn (ook dezen winter zijn ze bijzonder laag in prijs, zelfs bij een niet on gunstige!) uitvoer), weshalve vele tuinders een zwaar hoofd zullen hebben in deze teeltuitbreiding, te meer daar de markt dan nog meer dreigt overvoerd te worden. Voor bedrijven, waarin vroege aardappelen zijn geteeld, dient ten minste het volgens de beperklngs- schaal voorgeschreven percentage ten volle te wor den toegepast op de in 1933 met vroege aardappelen beteelde oppervlakte. Dat beteekent dus, dat in elk geval de vroege-aardappelenteelt met het voor ieder bedrijf vast te stellen percentage moet worden inge krompen. In het Langendijker tuinbouwdistrict wor den zeer veel vroege aardappels verbouwd cn dc groote vraag zal dus met ernst onder het oog wor den gezien, wat met dat vrijkomende land zal moe ten gebeuren Maar zeer weinig land leent zich voor de teelt van tarwe en suikerbieten en waar het land hier klein is (immers met veel water omringd) zou die teelt al zeer weinig rendabel zijn. Gezien de slechte finantieele uitkomsten van den tuinbouw, laten vele bouwers al land los, m.a.w. hu ren dit niet meer in. Die hebben dus weinig last van de teeltbeperking. Dit land komt echter vrij. Daarbij doen zich moeilijkheden voor. Uit den aard der teelt- beperking volgt, dat niemand zijn bedrijf mag uit breiden. Waar moet men nu met dat vrijgekomen land „belanden"? De verhuurders (gemeenten, kerk voogdijen, diaconiën, stichtingen, oud-tuinders of an deren, die nu „stil leven", wat voor sommigen al be teekent in stille armoe leven) zouden nu wel genood zaakt zijn het land zelf te gaan gebruiken. In de meeste gevallen zal dit wel niet mogelijk zijn en bovendien blijft het de vraag, of dit dan niet als ecu nieuw bedrijf zou worden aangemerkt. Die vraag zal echter wel niet vaak aan het oordeel van bevoeg de instanties moeten worden voorgelegd. Toch is voor Langendijk het groote probleem, wat er met het ingeperkte deel van het bedrijf zal moeten ge beuren. De beslissing, dat ten aanzien van de contractteelt voor inmaak- en conserven fabrieken dezelfde beper- kingsregelen gelden als voor de tuinbouwbedrijven, Is hier maar met matige voldoening ontvangen. Men had liever gezien, dat deze contractteelt geheel onmogelijk was gemaakt, om deze beperking dan ten goede te laten komen aan de bono-fide tuinders. Aan de practische toepassing van bet nu bekend ge maakte teeltbeperkingsplan zal voor de tuinders nog wel wat toelichting en nadere uitleg moeten vooral gaan. Tengevolge van den druk der tiiden, welke ook voor de sigarenwinkeliers door verschillende maatre gelen der regeering steeds zwaarder wordt gemaakt, heeft een aantal dezer winkeliers zich aaneengeslo ten en een vereeniging gevormd. Vrijdag 1.1. heeft reeds een vergadering plaats gehad, waar de heer D. Zeeman o.m. een uiteenzetting heeft gegeven van de nieuwe tabaksaccijnswet, het banderollcbesluit en d nieuwe wet op de Zondagsshnting. Deze vereadpring werd gisteren door een tweede gevolgd, met tot re sultaat de oprichting der vereenig'ng. Om te begin nen traden reeds 11 sigarenwinkeliers toe en waren van meerdere zijden hewnzen van instemming ont vangen, zoodat het ledental zeker nog zal toenemen. Het voorloonig hes'Mur is samengesteld uit de hee- ren D. Zeeman, Zuidschaewoude. A. do Geus P.A.Z. te Noordscharwoude en H. Aarts te Oudkarspel. AANBESTEDINGSNIEUWS. Naar wij vernemen zal binnenkort voor rekening van de Provincie Noordholland in verband met de verbetering van den provincialen weg in Noord-Hol land door de Nederlandsche Spoorwegen worden overgegaan tot een openbare aanbesteding voor de overbrugging in de lijn Uitgeest—Alkmaar bij KAL 51870. LANGENDIJK. De afd. Langendijk van de Ned. Vereeniging tot af schaffing van alcoholhoudende dranken nield hare algemeene jaarvergadering ten huize van Mevr. de Wed. Olie. De opkomst der leden was niet groot. Na opening der vergadering werden verscheidene ingekomen stukken behandeld, terwijl vervolgens de behandeling van den beschrijvingsbrief der jaarver gadering van de N.H. Propaganda-Commissie aan de orde kwam. Bij de daarna gehouden verkiezing van een afgevaardigde naar deze vergadering, werd de heer H. Bierman gekozen. Uit het bekende boek van Sinclair, „Borrelparade" werd tenslotte een stuk voorgelezen, waarna sluiting volgde. Het vraagstuk van de volkstuintjes in verband met de beperking van den tuinbouw heeft reeds vo- len tot onderwerp hunner gedachten gediend en vol gens de tuinbouwers zouden in de cersie plaats deze volkstuintjes, die bij de steden worden aangelegd, en die veelal door amateurs-tuinders worden bewerkt, voor de beperking in aanmerking te komen, daar zij het den honafiden tuinder moeilijk maken om op ze kere tijden van hunne producten af te komen. Door Inkrimping deze kleine tuinderijtjes zouden de laatst genoemden zeer zeker een grooter afzetgebied in 't binnenland kunnen krijgen. Dat zal een ieder met ons eens zijn. Maar in een artikel in het orgaan van den groentenhande! wordt een feit geconstateerd, dat er niet op wijst, dat in die richting wordt gewerkt, want volgens dat artikel zou er in een plaats dicht bij het West land. waar dus alle mogelijke groenten zullen zijn te krijgen, een nieuw perceel van die volkstuintjes worden aangelegd. Men vraagt zich dan ook terecht af, waar het hiermee heen moet. De 1*>- nafide tuinder moet inkrimpen, terwijl de amateurs nog worden uitgebreid. Die verhouding gaat niet op. Blijkens de mededeelingen van de centrale vereen, voor den aardappelen-, groenten- en fruithandel is een centraal instituut ter bevordering van het nor male handelsverkeer tusschen Nederland en andere landen opgericht, waarvan een groot aantal topor- ganisaties deel uitmaken. Deze vereen, is voortge vloeid uit de reeds bestaande vereeniging tot bevor dering van den handel tusschen Nederland en Duitschland. Het doel der vereen, is, door middel van contractcommissies de regeering van de wen schen der organisaties op de hoogte te brengen, zoo dra wordt vernomen, dat handelsovereenkomsten worden geentameerd. Bedoelde inlichtingen zijn reeds bij het verdrag met Frankrijk gegeven en ook in verband met het vertrek van een vertegenwoor diger von Economische Zaken naar Italië zijn ver schillende wenschen van de exporteurs overgebracht BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, dc heer S. Cupido, arbeidertele grafist bij de Ned. Spoorwegen, is als zoodanig over geplaatst naar Edam—Kwadijk. Bif het correspondentschap der Arbeidsbemid deling, hebben zich in het afgeloopen jaar 200 aan biedingen van werkzoekenden voorgedaan, hiervan zijn er 108 geplaatst bij 34 werkgevers, welke tot het verkrijgen van arbeidskrachten gebruik hebben ge maakt van het gemeenschappelijk instituut der ar beidsbemiddeling. SINT PANCRAS BU de gehouden wedstrijden tusschen de biljart clubs Excelsior en De Driesprong, was de uitslag, dat De Driesprong met zijn eerste vijftal de overhand had met 702 tegen 541 car. en met het tweede vijftal met 408 tegen 354 car. NIEUWE N 1 ER ORV Ouderavond ten lokale van den heer Kossen alhier. De Voorziter, de heer H. Boer, opent de hijeen- komst en heet de talrijke aanwezigen welkom, zijn genoegen uitsprekende dat de buitenwijken zoo goed vertegenwoordigd zijn. Uit de kom is maar van een matige belangstelling blijk gegeven. Voor het in zijn geheel aftredende Bestuur worden gekozen de heeren H. Boer, voorzitter, D. Wit Cz., penn. en S. van der Stok en Mevr. A. Rempt—Bakker secr. en Mevr. P. Smit—Lont. De lezing, gehouden door Mevr. BrouwerVisser, had een aandachtig gehoor en verwierf een dankbaar applaus. In de pauze werd de aanwezigen een gratis kopje thee aangeboden. De rondvraag leverde verschillende vragen op, wel ke deels wel, maar ook ten decie niet op deze bijeen komst thuis behoorden en meer het karakter hadden om eerst eens door de Oudercommissie te worden be handeld. Door het Hoofd der school, den heer B. Verhoeve, werden alle vragen, voor zoover mogelijk, met een korte en duidelijke uiteenzetting beantwoord en zeg de toe, zooveel mogelijk aan de wenschen van de ouders te zullen tegemoet komen. Wat het toezicht op de middagschool betreft, zal de voorzitter der Oudercommissie zich in verbinding stellen met het Gemeentebestuur. Voorzitter sluit hierna de bijeenkomst REERHUGOWAARD De Dinsdagmiddag door Notaris Hilbrand van On- dam in café Wester in publieke veiling gebrachte be huizing van den heer Jb. Lugtig aan den Basserweg, bestaande uit woonhuis, timmermanswerkplaats en schuur, kon bij opbod f31000.— gelden. In afslag gebracht, werd „binnen" afgemijnd op f25.—. Loop bevolking 1933. Totaal aantal personen 31 December 1932 2609 m., 2416 vr., totaal 5025 personen. Ingekomen: 94 m.. 104 vr., totaal 198 personen. Vertrokken: 135 m., 130 vr.. totaal 265 personen. Geboren: 79 m., 64 vr., totaal 143 personen. Overleden: 27 m., 21 vr., totaal 48 personen. Evenals het vorig jaar overtrof ook in 1933 het vcr- trekcijfer het vestigingscijfer belangrijk, zoodat hier door een achteruitgang van totaal 67 personen viel te constateeren. Het aantal geborenen overtrof dat der overledenen met 95, zoodat 't bevolkingscijfer met 23 steog en op 31 Dec. 1933 bestond uit 2620 m. en 2433 vr., totaal 5933 personen. Van de werkelijke bevolking werden buiten de ge meente geboren 2 m. en 3 vr., buiten de gemeente overleden 4 mannen en 3 vrouwen. Als levenloos wer den aangegeven 3 kinderen. Vier maal vond aangifte plaats van geboorte van een tweeling, waarbij een levenlooze aangifte van een kind. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 24. Geboortecijfer 28.46. Overlijdenscijfer 9.55. Werkloosheid. Door het gunstige weer der laatste dagen, waar door de akkerwerkzaamheden zeer in de hand ge werkt worden, is de werkloosheid iets aan het af nemen. Tewerkgesteld waren de vorige week in Rijkswerkverscbaffing 43. in plaatselijke baggerre- geling 63 personen: gerekend hierbij hPt kleine getal rteuntrekkenden, degenen die een z.g. wachtweek hebben en de uitgetrokkenen, die niet voor werk verschaffing in aanmerking komen, dan kan het to taal zeker nog op 140 personen gesteld worden. Schevenlngsche exploitanten veroordeeld tot 10.50 boeto. De Hnagsrhe Rechtbank heeft gister vonnis gewe zen in de zaak tegen de kooplieden D. 8. en J. P.f exploitanten van hot Staperlo-spel in het Kurhaus to Scheveningen en elders tegen wie door het O. M. we gens overtreding van art. 2f>4 bis van het W. v. S. ieder een geldboete van f2000, subs. 100 dagen hechte nis was geëischt De Rechtbank heeft bij monde van den president, mr. Scholten, de verdachten schuldig verklaard aan het opzettelijk geven van gelegenheid tot hazardspel en ieder van hen veroordeeld tot een boete van 50 cent, subs. één dag, mét teruggave van de envelop pen, welke ter terechtzitting als bewijsstukken hebben gediend. De Rechtbank heeft overwogen, dat het er niet op aankomt hoe het straperlo-spcl in abstracto gespec'd kan worden, maar hoe het in concreto gespeeld wordt. Zóó gezien, blijkt straperlo altijd hazard spel te zijn. Zooals men weet, werd het gevoerde proces als een proefproces beschouwd. Namens de beide verdachten, die momenteel te Barcelona vertoeven, was mr. Nathans die ook mr. Kokosky vertegenwoordigde aanwezig. Naar wij vernemen, gaat mr. Blok, de vertegenwoor diger van het Openbaar Ministerie in hooger beroep. Een der helpers valt van het dak. Le vensgevaarlijk gewond naar kot zieken huis. Gisternacht heeft te Welle in Limburg een heftig uitslaande brand gewoed in het woon- en winkelhuis van den heer A. Kopper. De vlammen vonden in den voorraad kapok en kleeden gretig voedsel, zoodat toen de brand werd ontdekt, deze reeds een zoodanigen om vang had aangenomen, dat de bewoners zich slechts door de slaapkamerramen langs een ladder in vei ligheid konden brengen. Ken der personen die hier bij behulpzaam wilden zijn, de heer T., kwam over het dok van het belendende huis toegesneld. Hij «trut kelde echter en viel oin laag. De man k.vam hierbij op een hardsteenen stoep terecht, en kreeg zulke zware inwendige kneuzingen, dat de ontboden ge neesheer directe overbrenging no.tr het R.K. Zieken» huis te Venlo gelastte, aldus de Msb. Te ongeveer 3 uur gisternacht was de brandweer het vuur meester. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzeko- ring gedekt BOERENHOFSTEDE AFGEBRAND. Het vee In de vlammen omnekomen. Zondagmiddag brak brand uit in de boerderij van den landbouwer J. II. Kortstee te Emmcn bij Dolken, meldt de „Zw. Ct.". Behalve do boerderij werden een naaststaande schuur, 2 hooibergen, een karuhuis, kin- penhok en wagenschuur eveneens een prooi dof vlammen. Een paard, 7 koelen, 1 kalf en twee var kens kwamen in de vlammen om. Een zeug die zware brandwonden had bekomen, moest worden afgemaakt De brandweer kon wegens watergebrek niets uitvoe ren en moest zich er toe bepalen do hooibergen mot brandhaken uit te halen. Alles was verzekerd, doch zeer laag. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in hot spelen door kinderen met lucifers. DONDERDAG 22 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek: 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek: 10..% SolLunconcert 11.00 Knipcursus Kinderkleeding; 12.00 Gramofoon muziek; 12.15 Ensemble Rentmeester; 2.15 Gramo foonmuziek; 2.30 Vioolrecital door Boris Lvsky; 3.00 /ervolg knipcursus; 3.45 Overschakeling zender; I.00 Mevr. Ant van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Voor •crootere kinderen; 5.30 Dajos Bela en zijn orkest; (i.30 Sportpraatje door II. Hollander; 7.00 Dajos Bela en zijn orkest; 7.30 F.ngelseh voor beginners door Fred Fry; 8.00 Yaz Dins; 8.05 Omroeporkest o.l.v, Albert van Rcaltc; 9.15 Fransche chansons door Maria Dubaa; 9.30 Rndio-toonecl: „De treindulvel"; 10.15 Dajos Bela en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (391 M.) K.R.O.: 8.00 Morgen concert: N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek: 10.15 Morgendienst: 10.45 Leger des Heils-kwartiertje; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; II.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.09 Politieberirhten; 12.15 K.R.O.-Orkest; 1.00 Causerie; 1.20 Vervolg con cert; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vromvcnhalfuurtje; 3-30 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid; 6.30 Gramofoonmuziek: 6.45 Cau serie; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned Chr Persbu reau; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Klcin-orkest; S.55 Cy clus beroepskeuze. Dr. L. J. v. Leeuwen: „Mijn zoon wil leeraar worden"; 9.30 Vervolg concert; 10.30 Gra mofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gevarieerd concert; 7-30 Concert; 8.50 Idem; 9.40 Kamermuziek; 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Klein-orkest; 1-30 Gramofoonmuziek; 5.20 Orkest fl.35 Gramofoonmuziek; 6.50 Orkest; 8.20 Idem. KALTJNDBORG (1261 M) 11.20 Strijkorkest; 2.05 Concert; 7.30 Koor- en orkest- concert; 10.30 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 1.35 Pianorecital; 7.40 Dansmuziek. HAMEURO (332 M.) 12.40 Populaire muziek; 1.55 Gramofoonmuziek; 4.35 Idem; 7.30 Orkest; 9.55 Idem. LANGENBERG (456 M.) 12.20 Orkest; 10.20 Dansmuziek. DAVENTRV (1520 M.) 1250 Orkest; 130 Gramofoonmuziek; 30 Vespercon cert; 435 Concert; 0.55 Orgel- en viool-recital; 11.05 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Idem. PARIJS-RADIO (1796 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Populair concert; 8.20 Kamermuziek. MM.AAN <169 W) 430 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.10 Ope ra-uitzending. ROME (421 M.) 430 Vocaal- en instrumentaal concert; 8.05 Sytnpho- nie-concert WEENEN (5C7 M.) 9.55 Omroeporkest; WARSCHAU (1411 M.) 4.40 Altvioolrecital; 730 Chopin herdenking. BBROMUUSTFP <"40 M.) 3.20 Concert; 530 Fantas»ische muziek; 6.45 Gramo foonmuziek; 8.30 Concert.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6