Wedloop met den witten dood. Eagelsche dorpen waar men „gek" doet Moord op Prince nog een raadsel Onder een boom verbrijzeld. Ijsbond „Hollands Noorderkwartier". Opzienbarende geruchten. Van onzen Engelschen Briefschrijver. 17 Februari 1934. WIJ zijn maar een klein land. Engeland telt veel meer inwoners. Hot heeft grootere schepen dan wij, en het heeft meor schepen. Het heeft meer universiteiten, meer maten en ge wichten, meer schuld. Het schijnt met de zes en twintig leters van het alphabct meer woorden ge vormd te hebben dan wij met onze zes en twintig, en heeft er in elk geval, veel meer woorden mee weten te fabriceeren, die niemand ter wereld kan uitspre ken. Hot heeft, ongetwijfeld, voel meer gekken dan wij Ik geloof niet, dat wij bijzonder rijk zijn aan gek ken. Men begrijpe mij wel. Ik bedoel met gekken na tuurlijk niet de ongelukkigen, die verpleegd worden in onze krankzinnigengestichten. De vreeselijkste van alle ziekten is zeker geen onderwerp om mee te spot ten, of zelfs maar eenigszins luchthartig over te spre ken. Met gekken bedoel ik slechts menschen, die gek doen. Natuurlijk doen we enkele keeren in ons leven al lemaal wel eens gek. Hoeft U nooit een brief in do bus gedaan, waar nog geen adres op stond? Heeft II nooit, met Uw bril op Uw neus, naar Uw bril ge zocht? Heeft U nooit met Uw vinger aan een hekje, waarop stond: Geverfd, gevoeld, of het werkelijk ge verfd was? Vond U dat erg wijs? Maar als ik zeg, dat ik geloof, dat wij in ons land toch niet veel gekken hebben, is dat, omdat we, voor zoo ver ik weet, maar één plaats hebben, waar de menschen geregeld gek doen. Zoo als we weten, geniet Kampen die onderscheiding. En met een lich te beschaamdheid moeten we constateeren, dat ook in dit opzicht al weer Engeland ons ver de baas af is. Maar één plaats, waar de menschen gek zijn, zal de Engelschman vol verbazing vragen. Nee, dan moot je bij ons komen. En werkelijk, hij kan zijn bewering met voorbeelden staven. In het volgende zult U het mij wel ten goede wil len houden wanneer ik, bij het vermelden van een plaatsnaam, er niet bij vermeld, waar die plaats er gens ligt. In do eerste plaats zou ik het van elke plaats eerst op moeten zoeken, want ik weet ze zelf gewoonlijk ook niet te liggen, en in de tweede plaats zal het U, evenmin als mij, interessecren, of dit of dat dorp in Gloucestershire of in Lancasshire ligt. Maar ik geef U de verzekering, dat de in het vervolg genoemde plaatsen alle werkelijk bestaan. Of U wilt gelooven ,dat de menschen er werkelijk zoo gek doen, als ik nu ga vertellen, laat ik aan Uw beleefdheid ©ver. Van minstens zes dorpen, Coggeshall, Tideswell, Westhoughton, Machen, Nopend en Houghton Regis, wordt verteld, dat wanneer een boer er een schaap, kolf, of ander dier vindt, dat met zijn kop is vast ge raakt in een hek, en er zonder hulp niet meer uit kan komen, hij het beest vrij maakt, door het zijn kop af te snijden. Wij zouden dat, geloof ik, een paar denmiddel noermrm waarmee ik niet.wil zeggen, dat er een Nedorlandsche boer is, dia 't op zijn paard zou willen toepassen, Veel meer liefde voor de dieren wordt betoond in Winchcombe, Lamberhcod Green en Llansamlet De menschen loopen gewoonlijk uit om een afdeeling sol daten te zien voorbijtrekken. Maar in deze drie dor pen zetten de boeren hun varkens boven op den muur, opdat die ook van het schouwspel kunneti meo genieten. Coggeshall, dat ik zoo even reeds noemde, maakt nog aanspraak op meer dwaasheden dan die van het afsnijden van een kalfskop. De kerk stond niet geheel naar den zin der dorpsbewoners. Ze stond niet zoo heel erg slecht, maar een paar meters meer naar links zou toch wel zoo goed geweest zijn. Nu, de hoeren van Coggeshall zijn pootige kerels. Op zekeren dag zijn ze bij hun kerk gekomen, hebben de plaats eens goed bekeken, waar ze het gebouw wilden heb ben, hebben toen hun jassen uitgetrokken, en op den grond gelegd, en zijn om de kerk heen geloopen om tegen den anderen kant met zijn allen te gaan du wen. En met succes. Toen ze na een kwartiertje eens kwamen kijken, of zo waren opgeschoten, konden ze tot hun genoegen constateeren, dat de zaak voor el kaar was. 't Was wel jammer van die jassen, die nu onder de kerk lagen, maar je kon ook niet aan alles denken. Maar U ziet, dat er toch minstens één mensch was in Coggeshall, die lang niet gek was, al was hij dan ook, tegelijkertijd, lang niet eerlijk. En om nog één oogenblik bij Coggeshall te blijven, hét kerkkoor was er een, dat er wezen mocht. Maar, zoo zeiden de dorpsbewoners, hóe mooi het ook klonk in de kerk, het was nog veel mooier, wanneer je buiten op straat naar het zingen stond te luisteren. Waarop het koor en bloc het kerkgebouw is uitgeloo- pen, om te constateeren, of dit werkelijk waar was. Het dorp Risca was zoo trotsch op zijn koekoek, 'die elk voorjaar trouw zijn „gezang" kwam aanhef fen, dat het, uit vrees hem eenmaal te verliezen, om het boschje, waar hij altijd zat, een haag heeft ge- bpuwd. De bewoners van Risca heeten dan ook koe koeken. Maar ik herinner me, geloof ik, niets van een haag, die de bewoners van een zeker dorp Winkel geplant zouden hebben om den een of anderen spreeuw vast te houden. En hoe hou je een „mig" vast, Nieuwe Nierpers? Spondon heeft zich beroemdheid verworven, door dat een aantal van zijn bewoners een reisje naar de naburige stad hadden gemaakt, en daar tot hun ver bazing en groot genoegen de „Spondonsche" maan hadden gezien. Ebrington vond den kerktoren wel een beetje aan den lagen kant. Nu, wat doe je met een plant, die niet hard genoeg groeit naar je zin? Koemest, niet waar, of chili. Ik weet niet, of het geholpen heeft, maar de toren is flink gemest Ik sprak straks over de liefde voor de varkens van de boeren in Winchcombe en nog twee andere dorpen. In Haddenham heeft men een dakje boven den gemeente vijver gemaakt, om de eendjes droog té houden. In den gemeenteraad van Steeple Bumpstead kwam op een prachtigen zomerdag ter sprake een nieuwen molen te laten bouwen. Het voorstel werd verwor pen, omdat er, bij onderzoek, te weinig wind bleek te zijn, om hem te laten draaien. - In den tijd, toen de lucifers heel duur waren, merk te een echtpaar in Rooden Lanc, bij het naar bod gaan, dat er geen enkel van die nuttige voorwerpen in huis was. De man ging daarop nog even naar de buren, om tenminste één lucifer te leenen. Maar in bed pijnigde de vrouw zich met do gedachte, of het wel een goede zou zijn. Het echtpaar heeft hem daar op geprobeerd, en het was een goede. Ze zijn toen go- rust gaan slapen. In het dorpje Over deelde de landheer aan alle dor pelingen met Kerstmis een stuk zeep uit. Toen hij een jaar later het voornemen te kennen gaf, dit te herhalen, verzocht men hem, zulks niet te doen, want er waren verscheidene menschen geweest, die geruimen tijd last van hun maag hadden gehad. Toen de Inspecteur een school in Aberdeen bezocht, vroeg hij in de klas aan een jongen, wie Salomo was. Do jongen bleef het antwoords chuldig, maar zijn buurman stak den vinger op, en zei: „Hij kan het niet weten, mijnheer. Hij is hier pas komen wonen." Te Tangmere zagen de dorpelingen op eon donkeren avond een jongen iets zooken in de onmiddellijke omgeving van een brandende straatlantaarn. Zij kwa men hem helpen, maar vonden niets. „Weet je wel zeker, dat je je shilling hier verloren hebt, Tom," vroegen ze hem, „Nee," zei Tom, „het was daar gin der." „Maar jongen, waarom zoek je hier dan?" „Nog al wiedes", sprak Tom, „het is daar pikkedonker." We zullen eindigen met muziek. Het fanfarecorps van Haworth had op een wedstrijd den eersten prijs gewonnen en kwam te middernacht in het stille dorp terug. Toen is het corps met volle muziek door het dorp getrokken, maar heeft, wegens het late uur, en de slapende menschen, daarbij ^£rst zeer bedacht zaam de schoenen uitgetrokken. Boom door een aanrijdende tram aan het rollen gebracht Donderdagmiddag had nabij het „Wapen van He keren" bij Hummclo een ernstig ongeval plaats, dat den 26-jarigen, ongehuwden voerman D. Hoksberzea uit Wehl het leven heeft gekost. IIwas met eui tweeden voerman aan het opladen van gevelde hoo rnen. Rij het laden was een der boomen op dc tram rails terecht gekomen, kort voor het moment, dat een goederentrein uit do richting Zutfen arriveerde. Toen men do tram hoorde naderen liep de kanie- raad van H. de tram ter waarschuwing tegemoet. On danks krachtig remmen slaagde do machinist er niet in de tram tijdig tot stilstand tc brengen, zoodat de machine tegen den bootn opreed. Ongelukkigerwijze stond H. juist aan het andere einde van den boom, die door de botsing aan het rol len ging. met het gevolg, dat 11. er onder raakte en vele meters werd meegesleurd. Zijn lichaam werd daarbij totaal verbrijzeld. Den machinist treft blijkens het ingesteld onderzoek geen schuld. KON *S MORGENS NIET AAN T WERK omdat het hoesten hem 's nachts zoo had afgemat. „Door een verwaarloosde verkoudheid kreeg ik het op mijn borst, waardoor ik het verschrikkelijk benauwd had. Ik kon 's morgens niet naar mijn werk gaan, omdat ik 's nachts niet sliep van be nauwdheid. Na 't gebruik van Abdijsiroop trad een algeheele verandering in. Ik kon weer rustig diep ademhalen, mijn werk verrichten en slapen. Ik voel mij nu zoo goed als nooit tevoren en dank dat mijns Inziens alleen aan de Abdij siroop". Zoo schrijft ons de heer J. H. te B., wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. De op bijzondere wijze samengestelde Abdijsiroop werk^ heerlijk slijmoplossend, verzachtend, hoeststlllendverruimt Uw ademhaling en tast Uw hoest in de grond oorzaak aan. vermijdt etterige slijmvor- ming en ontsteking. Door Abdijsiroop te nemen hebt Gij iets bijzonders voor borst en keel en op lederen leeftijd kunt Ge Abdijsiroop gebruiken. Thans per flesch ƒ1.—, ƒ1.50, ƒ2.75. Ge bespoedigt Uw genezing door buitenshuls Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) te ge bruiken. 35 cent en 60 cent per doos. No. 1305 Verzoek aan de gemeentebesturen. In een schrijven aan do gemeentebesturen In Nd.- Holland deelt het bestuur van den IJslrond Hollands Noorderkwartier mede, dat in vele govallcn een Ki lometers-lange baan bijzondere zorgen eisehte, om dat aansluiting diende tc worden verkregen; heel vaak belemmerden motorbooten hun werk, omdat van overheidswege het „algemeen belang" geacht werd te gaan hoven «ie vreugde van schaatsenrij ders en derhalve door autoriteiten vrijwel niets ge daan werd om de taak van een IJsclub te verge makkelijken. Thans is daarbij een nieuwe en bijzonder groote moeilijkheid gerezen, namelijk het bezwaar der Re geering om wcrkloozcn als baanvegers in werkver schaffing te werk te stellen. Deze omstandigheid noopt het bestuur hulp en medewerking in te roepen van de gemeentebesturen, want de IJsclubs kunnen de hulp van baanvegers tegen eon billijke vergoeding niet ontberen, en daar nevens is het in het belang van duizenden schaat senrijders noodzakelijk, dat zij door goede en be trouwbare ijs wegen van het oud-llollandsche ver maak kunnen genieten, afgescheiden nog van het Mt. dat ook handel en nijverheid van het gebaande ijsverkce rprofitecren. Daarom dringt het bestuur aan krachtig steu nende het verzoek van den Alg. Nederl. Wielrijders Toeristenbond voor Nederland ook ten deze tot de gemeentebesturen gericht om al het mogelijke te «toen om het alleszins goede werk der IJsclub in de Gemeenten al of niet aangesloten bij den IJ.H.N. te steunen, om het bestuur dier IJsclub ter wille te zijn. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verknopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C NIEUWLAND, BERGEN. Op 130 kilometer van de Siberische Noordkust ver wijderd is het Russische Poolschip „Tsjcljoeskin" door het ijs in elkaar gedrukt en in de diepte ver dwenen. Eén man verdronk, 102 menschen konden zich redden. Met sleden en vliegtuigen wordt thans een wedloop met den Witten Dood gehouden. Wie het arglistige ijs kent, wie ooit heeft gezien de ontzettende uit werking, als de witte ijsvelden in beweging komen en de reusachtige ijsbergen tegen elkaar stooten, dien werd het bang te moe toen uit den Poolnacht de Tsjeljocskin haar si luatie seinde en om hulp riep, ge kiemd als zij lag tusschcn twee reusachtige ijsvelden, waarvan het eene zich op de kust torenhoog op stapelde en den druk verder gaf. 103 Menschen aan boord. Vrou wen, kinderen, mannen. Hun S.O.S. klonk eiken nacht door de duister nis. Niemand kon hen helpen. Wit der en woester dan ooit woedden de ijsstormen. Een vliegtocht zou waanzin zijn geweest! De honden kropen huilend weg bij dit vreese- lijke weer. En door het huilen heen klonk hun S.O.S. uit de Siberische Pool zee. De „Tsjeljoeskln" zendt geen S. O.S. meer. De „Tsjeljocskin" heeft zijn Ijzig graf gevonden. Een oude Poolvechter ging naar de ijsgees- ten, van wie de Mongoolsch-Eski- mosche inboorlingen hier fluiste rend verhalen en daarbij aan de mammoeten, welke zij als „huisdie ren" dezer geesten in den grond aan den oever vinden, denken. Neen, de „Tsjeljoeskin" was in het geheel niet, zooals men steeds zegt, een ijsbrekcr. Toen zij een jaar. geleden uit Leningrad vertrok, om voor de eerste maal in de geschie denis den weg door de IJszee naar Wladiwostok te vinden, heeft men slechts haar wonden versterkt, een paar schotten ingebouwd. Maar do- ze ijsbreker, die er geen was, heeft zich goed gehouden. Zóó echter kwam het einde: Radiobericht van dc „Tsjeljoes kin" over de radiostations Wallen en Noordkaap opgevangen: „S.O.S. Het schip houdt het niet meer. Wij zijn reeds vier uur aan het lossen. Allen helpen. Ook de kinderen. De slaapzakken stape len zich huiten op. Wij onderbreken zoo dadelijk de zending en dernon- teeren onzen zender. Hoe lang de „Tsjeljoeskin" het nog houdt, weet niemand. Maar hoogstens nog slechts enkele uren „Wij zijn op het ijs. De be manning werkt nog steeds aan de erging van de laatste lading. Een 'cel bouwt vier tenten en een hou- :en huis." „Juist dringt een geweldig raken tot ons door. De stuurboord ijde is geheel opengereten. Ook de buizen zullen spoedig springen. Fr 's geen stoomdruk meer in. Wij .uilen afscheid moeten nemen van ons schip „De „Tsjeljoeskin" ls niet meer. Tot het laatst heeft de be manning koortsachtig gewerkt om te redden wat er te redden was. Men heeft ook de touwen losgesne den, waarmee het schip was beves tigd. Moigilewitsj, onze hofmeester, was nog het laatst aan boord. De boeg was reeds in het inzuigende ijs verdwenen. Toen ging alles blik semsnel. Moigilewitsj kwam tus schcn twee, plotseling zich tegen elkaar klemmende halken en ging mee het koude graf in. Hij heeft zijn plicht vervuld „S.O.S. wij zijn op 67 gr. 17 min. N.B. en 172 gr. 51 min. W.L. Op het ijs alles wel. Ieder heeft zijn slaap zak en goede kleeding. Als het ijs niet gaat opschuiven, is er geen o n- m i d d e 11 ij k gevaar. Haalt de vrouwen en kinderen Men weet niet, wat er morgen kan ge beuren En dit S.O.S. en deze roep om red ding keert van uur tot uur terug. Nog deelt het radio-apparaat mede, dat deze 102 menschen in leven zijn. Nog is hulp mogelijk Men alarmeert. De pelsjagers in hun stille blokhuizen, de moedige inlnndsche visschers en strikken- zelters kruipen uit hun ijshu'rfen. Men kijkt naar de lucht, waar de wolken stormachtig voorbijjagen. Vier malen hebben de vliegtuigen geprobeerd op te stijgen. Het weer dwong hen echter weer te dalen en daarbij brak do slede van een der vliegtuigen. De beste sledehonden heeft men thans bijeengebracht. Maar zelfs als zij dag en nacht met hun luid gehuil voorwaarts jagen ko men zij dan nog op tijd? Halen zij den Witten Dood in? Jagen zij hem op de vlucht? Zullen zij do men schen redden? De 102 menschen op het witte ijs veld kunnen niets anders doen dan hopen en wachten. De Noordelijke IJszee heeft den dooden Moigile witsj vastgehouden. Zijn opvolger hoeft de levensmiddelen-voorraden opgenomen. Veel is het niet Maar genoeg voor twee maanden. Doch wat zijn twee maanden in de2e we reld, waar het ijs eerst In Juni eenigszins zacht begint te worden? Wij schrijven thans Februari. En voornamelijk: zal het ijs het houden? Zal zich niet plotseling, zooais zoo dikwijls gebeurt, ecu scheur vormen, welke den 102 wachtenden menschen tot ongeluk wordt? Zij wanhopen nog niet. Met sleden en vliegtuigen en een IJsbreker (die weliswaar van Archangel veel te laat komt, voorzoover hij al den weg kan vinden) probeeren de hel pers onvermoeid den wedloop met den ijsdood, die de eenzamen be dreigt, vol te houden. Wie zal hier winnaar worden? Moc'lijkheden bij berging der bemanning van de „Tsjeljocskin". Moskou, 22 Febr. (V.D.) Woensdag hebben tweo Russische watervliegtuigen geprobeerd do be manning van den ijsbreker „Tsjel joeskin" assistentie te verleenen. De dalingspogingen op het ijs moesten evenwel worden opgege ven wegens ongunstige weersom standigheden. Radiotelefonisch werd geconsta teerd, dat het ijs waarop do beman ning van de „Tsjeljoeskin" haar tenten heeft opgeslagen, ls ge scheurd. De bemanning moet der halve omzien naar een andere ver blijfplaats. Vandaag zullen de vlieg tuigen een nieuwe poging onder nemen, om allereerst de zieke leden der bemanning te bergen, y-y s Aanleiding gegeven tot heitige critiek op de hnidige toestanden in Frankrijk. De raadselachtige moord op den Parijschen rech ter Prince, geeft de Parijscho pers aanleiding een heftige critiek uit te oefenen op do huidige toestan den in Frankrijk. Zij eischt een energiek ingrijpen van de autoriteiten. Het politieonderzoek heeft nog geen licht op de zaak geworpen; men vermoedt nog steeds met cm politieleen ntoord te maken te hebben, welke in ver band staat met de zaak-Stawisky. Prince was nauwkeurig op de hoogte met deze geschiedenis en moet een aantal personen helmen gekend, die meer of minder in het schandaal betrok ken zijn geweest zonder tot nu too ter verantwoor ding te zijn geroepen. Hij heeft in den laats ten tijd veel dreigbrieven ontvangen. Ongeveer een week geleden werd Prince door een onliekende uitgenoo digd mee te gaan lunchen, doch Prince weigerde dit. De bladen drukken de meest opzienbarende ver klaringen af, waaruit duidelijk zou blijken, dat de vermoorde rechter te veel wist, en dat hij te zeer hoeft doen uitkomen, dat hij niet zou zwijgen, indien hij dit noodig achtte. Wel het meest opzienbarend is de verklaring van een der bladen, die openlijk vraagt, of de geheim zinnige onbekende moordenaar niet tot de politie behoort. I)e veronderstelling schijnt niet to stoutmoedig, want sedert ongeveer een week bcwankten rethor- cheurs het domicilie van den heer Prince. Verschil lende onder hen kwamen herhaalde malen de con ciërge lastig vallen en zelfs mevr. Prince zelf. Zij wilden den familietocstand van den raadsheer ken nen, zeiden zij. Maar waarom wilden zij weten, op welk uur hij uitging, op weik uur hij terugkeerde en of hij nu en dan afwezig was. Het schijnt dat het de commissaris Malo van de Sureté générale was, die deze verwonderingwekken de enquête naar de persoonlijkheid van den raads heer, heeft geleid. Kan de heer Malo zeggen, waarom hij er zoo op stond de gewoonten van don heer Prin ce tc kennen?" vraagt het blad. Deze vragen zijn natuurlijk te merkwaardig, dan dat een afdoend antwoord zou kunnen uitblijven. De zaak Is nog zeer dalster, maar heeft groote opwinding verwekt. Inmiddels heeft het onderzoek, hoe nauwkeurig ook uitgevoerd, nog geen enkel resultaat opgeleverd Er is veel duisters in deze znnk, die een hêvlma in druk maakt in verband met het schandaal van Bavonne. Inderdaad was Prince een van de men schen, die daarvan het grondigst op de hoogte was. Als directeur van do financieel© afdeeling \an het parket had hij ze gevolgd. Naar men weet, was hem een onderzoek opgedragen naar de daaroij door magistraten en ambtenaren gepleegde nalatig heden. Dezer dagen zou hij daaromtrent rapport uit brengen. Zijn aanteekeningen had hij blijkbaar op reis naar Dyon medegenomen. Offieieele documenten zullen niet zijn weggeraakt: het is niet de gewoon» te, dat leden van dc rechterlijke macht zulke mee naar huis nemen. Prince sprak dikwijls tnet zij.i zoon, student in de rechten over de zaak. Zijns in ziens hadden de door hem nagegane personen zich alleen slordigheden te wijten. Depnaide fouten was hij niet op het spoor geko men. Over Pressard, den procureur-generaal liet hij rich streng uit. Pressard zou juridisch onvoldoende onderlegd ziin, maar voor het overige naar het oor deel van Prince vrij uit gaan. Natuurlijk doen ov«p 'ezen rrheimzinnigen aanslag de wildste geruchten ïunde. Volgens den een zou Prince opzettelijk de vlucht -renomou hebben; er zou een vrouw in het spel zijn, •etuige bri poederkwastje dat hij het lijk gevonden is. Do zoon heeft echter uitgelegd, dat Prince zich vlak oor het overhaaste vertrek naar Dijon geschoren had "n dat b!i de kwast bil zirh stak om het door het -cheren veroorzaakte „branden" van de huid te ver- -achten. Ook wordt gezegd, dat Prince zelf met ver anderde stern naar zijn vrouw zou getelefoneerd heb ben om haar den ernstigen toestand van zijn moeder meo to doelen en het verzoek over te brengen, dat Prince alleen terstond den trein zou nemen. Het is mogelijk, det hij bii zijn vertrek uit Parijs wist. te Dijon te zul'en worden afgehaald. De man die hem "an het stat:on van Dijon aansprak, moet zich als "en boodschr.iner van den dokter hebben aangemeld Men vraagt zlrh af, of Prince hem kende. Toen hei den een oogenblik gesproken haden, ging Prince te rug in het station, zeker om te telegrafeercn naar rijn vrouw, ten einde haar gerust te stellen. Dit te legram moet hij zelf geschreven hebben. Het vreemde is, dat hij den naam van den dokter, die zijn moeder behandelt, verkeerd schreef, ofschoon hij hem goed kent. Daarna snoedde Prince zich naar een naburig hotel, wnar hij in allerijl een kamer be sprak. Hij wns toen alleen. Die haast van Prince is moeilijk te vork'aren. In het telegram gaf hij het uur van het medisch consult hij zijn moeder op. In dien •usschentijd kon hij haar gemakkelijk hereiken. Voordien zou hij dus een andere afspraak gehad heb ben en wel met den man. die hem voor het station aansprak. Beiden kttnnen daartoe in een café nlaats genomen hebben. Prince zal daarna met zijn metgezel :n een auto gestant zijn, die hem naar het ziekenhuis huiten de stad zou brengen, wnar zijn moeder, naar het heette, was opgenomen. Tijdens dien rit zou Prin ts bedwelmd zijn. Aan de resten zijn geen sporen °n mishandeling of worsteling gevonden. Het oogen blik waarop hij op de rails gelegd moet ziin. is haast orccios vast te stelle*. Hij zou vastgebonden zijn als •vaarborg dat hij, uit ''o verdooving ontwaakt, niet '*o vlucht zou nemen. Voor het overige heeft de da- 'er het vis'teLaartje v-n Prince er opzichtig bij ac- '"gd. evenals acfctasch. »*rid en een groot mes. dat "•een dienst kan hebben r" 'aan, al was het met bloed bevlekt. Bij ai d!e tegenstrijdige gegevens vraagt men zich af, waar de mise en scene begint. In elk geval rijn de persoonlijke panieren van Prince uit de tasch verdwenen. Bij zijn moeder is hij niet geweest en hat "erste telefonische bericht over haar zoogenaamde riekte is blijkbaar niet uit Dijon gegeven. 100.000 frans belooning voor aanhouding van de moordenaars van Prince. Naar aanleiding van de bespreking, die Doumergue met den minister van justitie Chéron en den minister van binnenlandscbe zaken Sarraut, heeft gevoerd over do zaak-Prince. Is besloten met alle ter beschik king staande middelen de achtervolging op te nemen van de moordenaars en hun eventueele lastgevers. Een belooning van 100.000 frans is uitgeloofd voor dengeno, die nadere gegevens kan verschaffen over de daders. Do regeering heeft verklaard, zorg te zullen dra gen voor eon volledige opheldering van deze raadsel achtige kwaetie. f y tv T

Schager Courant | 1934 | | pagina 10