Een jaar geëischt legen Overste Jikenlioom. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl Uit de OMGEVING Grof verzuim bewezen „Het gebeurde een zwarte vlek op de vlag van onze vloot." Donderdag is voor het Hoog Miltair Gerechtshof te Den Haag de zonk behandeld tegen kapitein-luitenant ter-zee P. Eikeboom, die ten tijde van het uitbreken van de muiterij op de Zeven Provinciën gezagvoerder van dezen oorlogsbodem was. Tijdens het verhoor blijkt de heer Eikeboom geen overgroote waarde aan een waarschuwend telegram van den legercomman dant Ie hebben toegekend en ook een telefonisch be richt, dat er iets zou gebeuren, vatte hij niet ernstig 01 De advocaat-fiscaal, mr. A. Brantjes, was van oor deel, dat do overval van „De Zeven Provinciën" aan verdachte's schuld is te wij ten. Verdachte heeft nage laten doeltreffende maat regelen te nemen om de myiterij te voorkomen; hij heeft zich aan grovelijk verzuim schuldig gemaakt Mr. Brantjes eischt ten slotte één jaar gevangenis straf tegen overste Eiken- Overste P. Eikenboom, boom. Aan het requisitoir van den advocaat-fiscaal ont- leenen we nog het volgende: Mr. Brantjes wijst er op, dat de maximum straf vour het door beklaagde begane feit 5 jaren gevangenis- traf is, indien het feit althans aan zijn schuld tc wijten is. Onder schuld wordt ook verstaan gebrek aan zorg en nadenken. Spr. meent dat een dergeliike strafrechterlijke schuld hier aanwezig is. Hij gaat daarvoor na de concrete omstandigheden van alge- moenen en bijaondcren aard. Spr. wijst er op, dat or sinds jaar en dag een geest bestond, die een voedings bodem vormde oor dergelijke gebeurtenissen. De hij- zondere omstandigheden vormde de ontevredenheid die bestond over de voorgenomen salarisherziening en die voor niemand een geheim was. Spr. gaat in dit verhand de gebeurtenissen in Soerahaja na en hot ongelukkige telegram, waarin stond dat de snlnrishcr xienin* niet doorging. De marine-mannen dachten na tuurlijk, dat dit het resultaat was van hun onbehoor lijk. optreden. In die omstandigheden ging de Zeven Provinciën in zee. Het was op dat schip niet pluis Er was gisting onder het personeel, hoewel alles aan vankelijk goed gaat. Later echter wordt de stemming bepaald rumoerig als de salariskorting bekend wordt. De commandant der marine waarschuwt overste Ki kenboom. dat het radiostation speciaal bewaakt rooest worden. Toen heeft de overste' Elkeribóohi dén fttfte- nant de Vos van Steenwijk opgedragen, een oog in het zeil te houden. Desalniettemin ontving de bemanning telegrammen en zond zij telegrammen uit Dan komt de oproerige vergadering te Sabang, die door de politie uiteen is gejaagd. Overste Eikenboom stelt niet eens een serieus onderzoek in naar het ge beurde. De pistolen lagen ongeladen in de kastjes van de officieren en de patronen legen in dicht- gesoldeerde bussen, die bijna niet open te maken waren. De commandant deed geen enkele moeite eens iets te weten te komen omtrent betgeen er leef de onder het personeel. Op 31 Januari deed zich al weer een ernstig feit voor. Aankomende jongens, in landers, klag-*n over de rijst, en weigeren demon stratief te eten. Daarna bleef de bemanning in een opstandige stemming. Do commandant nam geen en kelen maatregel van bijzonderen aard. De comman dant te Soerahaja seine: Wees op uw hoede. Maar de officieren van de Zeven Provinciën, met den commandant aan het hoofd, zagen in dit telegram een... geruststelling! Dit zegt wel iets omtrent de mentaliteit van die hoeren. Er werd letterlijk niets gedaan om het ergsto to voorkomen. Te Olehleh weigerden verschillende schepelingen deel te nemen aan feestelijkheden, omdat nun kaïneraden in de ge vangenis zaten. De commandant ging van boord en dacht er niet over, de acntorgebleven officieren vol doende instructies te geven. Des avonds kwam de waarschuwing dat het schtp overmeesterd zou wor den, later het bericht, dat het schip al overmeesterd was. Do commapdant proestte van 't lachen en riep: Wie is de gek, die zooiets vertelt? Tenslotte, toen één en ander een feit was, spoedde overste Eikenboom zich naar den wal. Toen wus het te laat. Spr meent aangetoond te hebben, dat het don commandant niet ontbroken heeft aan ernstige waarschuwingen. Ern stige aanwijzingen waren er, dat er iets broeide op het schip, De onachtzaamheid van den comman dant was de oorzaak van de stoutmoedigheid der muiters. Wanneer er een paar vastberaden officie ren waren geweest, was er van de muiterij niets ge komen. Luit. de Vos van Steenwijk. de jongste of ficier, is nu als een zondebok voorgesteld. Spr. meent len onrechte. Hij was de eenige. die van zijn pistool gebruik heeft durven maken. Hij heeft althans ruggegraat getoond en spr. neemt het voor dezen officier op. De beklaagde heeft zelf trouwens een dui delijke erkenning gegeven. Hij kon geacht worden in ernstig verzuim te zijn geweest De strafwet behoort dus op hem van toepassing te zijn. Deze muiterii is een zwarte vlek op onze vlag en een ernstige straf is dus noodig. Spr. eischt 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 9 Maart Tegen een rots gevlogen. Japansch marine-vliegtuig verongelukt Naar uit Söul (Korea) wordt gemeld is bij een tocht van een uit 17 toestellen bestaand escader van Ie Japanscho marine, dat van Omura (Kiuschu) naar Heyo (Korea) op weg was een ernstig ongeluk ge beurd. Tijdens de mist is een der toestellen tegen e n rots gevlogen en verpletterd. Van de bemanning welke uit 6 marine-officieren bestond werden vijf gedood en een ernstig gewond. Wolvenp'aag m Spanje. 600 schapen verscheurd. Uit Greus in Spanje wordt gemeld, dat groote troe pen wolven doorgedrongen zijn in de hosschen in de buurt van Camba Laga en tot nu toe niet minder Jan C00 schapen hebben verscheurd. De bevolking is bui tengewoon onrustig en eischt van Madrid dat hulp maatregelen zullen worden genomen om een einde tc maken aan de verschrikkelijke plaag. Pijnlijke incidenten in de Belgische Kamer. De zitting opgeheven. Brussel. 22 Febr. (V.D.) Do Belgische Kamer was Donderdagavond in ge heime zitting bijeen gekomen, om te beraadslagen over den tekst van een huldigingsadres aan den nieuwen Koning. Reeds onmiddellijk bij het begin van de zitting eischte de Vlaamsche nationalist Borginon openbaarheid der zitting, daar kwesties behandeld werden, die voor de openbaarheid van be lang waren. De persoon van den Koning zoo ver volgde hij is ons onverschillig, maar dit debat eischt openbaarheid. Toen hij betoogde, dat geen der Belgische koningen het initiatief had genomen ten gunste van de rechten van het Vlaamsche volk, ont stond er een storm van verontwaardiging en mi nister Van Cauwelaert bestreed de uiting van den afgevaardigde fel. Toen daarna de communistische afgevaardigde Motte een toespeling maakte op geruchten, volgens welke Koning Alhert de hand aan zich zelf zou heb ben geslagen, kwam het tot heftige Incidenten. De communist, zich tot de socialistische banken wendend, riep: „Gij zijt onwaardig, nog langer de republikeinsche idee in uw programma te hebben, na de langheden, welke gij de laatste dagen held getoond. Gii hebt u nog royalistlscher aangesteld dan de bourgeois!" Een ander communist riep: „Gij weet niet, dat wij voor morgen gereserveerd hebben." Woedend liepen daarop communisten en socialis ten op elkaar toe en er zou zeer zeker een gevecht zijn ontstaan, indien de suppoosten niet tusschen beide waren gekomen en de voorzitter niet onmid dellijk de vergadering gesloten had. Naar nader wordt medegedeeld over de kamerzit ting. waarin beraadslaagd werd over het huldigings adres van den nieuwen koning, hebben de uiteenzet tingen van den Vlaamschen nationalist Borginon niet alleen hij de afgevaardigden van de andere partijen, maar ook hij de overige Vlaamsche afge vaardigden scherp protest gewekt. Gelijk uit het zitingspmtocol gebleken is. heeft de communistische afgevaardigde Mote bii de vermelding van den dood van koning Alhert alleen gesproken over „merk waardige omstandigheden". Wat de kwestie van den doodsoorzaak betreft, ver luid overigons nog. dat deze waarschijnlijk nog door de fustitie onderzocht zal worden. De minister van iustltie znl binnenkort met den procureur-generaal besprekingen daarover openen. KON HAAR KNIEëN NIET BUIGEN. Lange tt)d van pijn nn geëindigd. Deze vrouw een weduwe heeft een hoopvolle boodschap voor eiken lijder aan rheumatiek. /even jaar lang verdroog ze rheumatische pijnen en toch is ze nu weer geheel gezond Zij schrijft: „Ik ben weduwe. 55 jaar oud en heo zeven Jaar lang vreeselijk te lijden gehad door spierrheumatick en jicht, 'iwee jaar geleden kon ik mijn knieën niet buigen om de trap af te loopen. Ik moest me naar beneden laten glijden en dan mijzelf aan de leuning weer optrekken. Ik had een stok noodig om te kun nen loopen. Toen, in begin April van het vorig jaar, raadde iemand mij. eens Kruschen Salts te proboe- ren. ik kocht een flacon en tegen den tijd dat deze opraakte begun. ik ma vraat ijker en opgewek ter te voelen,. Sedert dien tijd heb ik steeds Kru schen door blijven gebruikeu ©u ik kan. nu weer heel gemakkelijk loopen." Mevr. F. M. T Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en ai valstof/ten, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanlei ding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Ge zwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen wor den weer normaal en ge voelt U weer gezond en le- uig ais voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k t0.90 en f l.tiO per flacon, omzetbelasting inbegrepen en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. E. üriffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestig. Let op dat op.'t étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam ltowntrce Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Stralende gezondheid voor één cent per dag (Adv.) Indianen in actie. Drie dooden, negen gewonden. Uit Port of Spain Trinidad wordt aan de „Times" gemeld, dat de commissie tot regeling van de grenzen tusschen Venezuela en Colombia des nachts is aange vallen door Indianen van de Motllon-stam. De wilden, die met vergiftige pijlen schoten, dooden drie ambte naren en verwonden negen arbeiders. De Colomblsc.hc commissaris Don Juan Arbclatz meldt, dat de Mali- Ionen hadden gezworen zich tot den dood toe te verzot ton togen het binnendringen van blanken in hun ge bied. In de laatste jaren hadden zich tal van aar. vallen ondernomen op vestigingen van blanken, die gekomen waren om de bodemschatten van het land te onderzoeken. Van vriendschappelijke aanbiedingen der blanken wilden zij niets weten. OUUS WEITZEL NAAR HET BUITENLAND. Voor herstel van gezondheid. Naar het Hdbld. verneemt, zal de bekende omroeper van de Avro, do heer Guus Wcitzcl, die reeds eenigen tijd wegens ziekte geen dienst kon doen, op 1 Maait a.s. voor herstel van gezondheid voor den tijd van zes maanden naar Zwitserland vertrekken. Ongetwij feld vergezellen hem de beste wenschen van vele tien duizenden luisteraars! BOERDERIJ AFGEBRAND. Tien runderen in de vlammen omgekomen. In Wijnandsrade is de boerderij van den heer Wlm- mers afgebrand. Tien runderen kwamen in de vlam men om. Het woonhuis kon door het energiek optre den van de Heerlcnsche brandweer behouden blij ven. De schade wordt door verzekering gedekt. Vliegtuig in het Kanaal vergaan. Van het Isle of Wight is bericht ontvangen, dat hot wrak van hot vliegtuig door een Britsch stoom schip op ongeveer zeven mijlen ten Z. van St. Ca- therine's Point was waargenomen. Het bestond uit een zilver-grijzo tleugel met een breedo roodo cirkel op een vleugel met de merkteekens C. D. boven 57. Het Ministerie voor Luchtvaart kon Donderdagavond geen mcdedeolingen verstrekken omtrent het wrak. Geen enkele Britseho militaire vliegmachine wordt als vermist opgegeven. Op Croydon werd verklaard, dat alle burgervliegtuigen Donderdag present wa ren. De autoriteiten op Croydon konden niet zeggen ol het wrak van een Britsch toestel was. gesp. gew. verl. gel. pnt. getal!. 440 331 92 i; 339» 2 32298 440 283 132 26 296 31513 440 258 106 16 266 31118 440 230 188 22 211 28440 440 212 203 25 22114 Zn»; 28766 440 211 216 13 26793 440 199 223 18 208 440 199 225 16 207 2S03S 440 196 227 18 204 25141 440 166 249 26 179 29071 440 169 258 18 175»/2 26465 410 77 353 ;o 82 23700 LANG END UK ZUIDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot de heer J. de Waard, slaagde te Den Haag voor het examen 3de stuurman Groote Vaart. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond werd do laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden door de Langendijker sjoelclub. Den afgeloopcn winter hcblien alle leden AIO partijen gesjoeld en waren de totaal uitslagen daarvan: G. v. Rijn P. Koeman A. Visser J. Bullooper A. Boot J. Bleek J. Deutekom K. Ileidsma J. Ootjers E. Bos D. v. Twuijver Jb. Schuit Deze maal kwamen de vier hoogsten tegen elkaar uit en was de uitslag daarvan: le prijs G. van Rijn 1354 p.; 2e prijs' P. Koetnan 1277 p.: 3e prijs A. Visser 1236 p.; 4e prijs Jb. Bullooper 1187 p. In de gehouden bestuursvergadering van de Gercf. schoolvereeniging is tot voorzitter gekozen de heer H. Reek, wegens bedanken van den heer G. Barten, die ruim 27 jaren deze functie waarnam. In de gehouden vergadering van het plaatselijk crisiscomité werd medegedeeld, dat van het Natio naal comité bericht is ingekomen dat spoedig een wagon eierkolen zal worden afgezonden benevens 'n aantal kleedingstukken en schoeisel. Dit bericht werd met genoegen ontvangen en wordt het ook hierdoor mogelijk gemaakt dat het comité haar nut tig werk kan voortzetten. ANNA PAU 10WNA MENSCH EN MACHINE. Inderdaad, het was zooals de heer Daalder \an Bergen, die over bovenstaand onderwerp in do znal van den heer Slikker sprak, in het begin van zijn rede zei: Voor velen zal hij weinig nieuws verleid hebben. Maar toch was het een genot naar hem te luisteren om de wijze, waarop hij in eenvoudige taal de verschillende problemen, waarvoor 't maatschap pelijk leven ons stelt en die door de meesten onzer slechts vaag aangevoeld worden, helder in het licht stelde. Het was daarbij slechts zijn doel, zonder eenige propaganda in welko riciuing ook, z'n ge hoor tot nadenken te brongen. Spr.'s gedachtengung nog korter weer te geven dan hij zeil deed, is bijna ondoenlijk. Wanneer we een poging wagen, zullen we dus zeker onvolledig zijn. Het dier, zoo begon spr., is toegerust met midde len om zich te verdedigen of aan zijn vijanden to ontkomen. Om zich in stand te houden staat de mensph in dit opzicht, dus lichamelijk, bij het dier ten ^htéri.' mftaf hif heeff verstand. Uft" de pogin- gon om zich zelf staande te houden zijn de eenvou dige werktuigen ontstaan. Door z'n verstand kwam hij tot verfijnde werktuigen, instrumenten, verleng stukken van het nienschelijk organisme, waarbij de mensch, als hij ze gcbrilikt, zeil nog een groote plaats inneemt. Z'n verstand deed echter ook do machine ontstaan, een werktuig, waarbij we ons zeil zooveel mogelijk uitschakelen en elke verbete ring, die men daarin probeert aan te brengen hec.'t slechts ten doei het aandeel van den mensch in het werk te verkleinen. Die vervolmaking der machines moet onder de bestaande omstandigheden brengen overproductie cn werkloosheid, zelfs als allen op aarde hun levensbehoeften zouden kunnen bevredi gen. (Wat thans, nu er ook sprake is van overpro- tie. niet het geval is). Bij de productie heeft men rekening te houden met: le. grondstoffen: (de aarde verschaft ze in ruime mate); 2e kracht (er is genoeg energie en de geleerden zullen ongetwijfeld nog enorme bronnen aanboren en weten toe te passen); 3e. mcnschen (er zijn er zeker genoeg voor de pro ductie); 4e. goede werkmethoden (men kent ze voor de verschillende bedrijven); 5. verdeeling, distributie, van de gemaakte goede ren. Het onoordeelkundig, zonder regel en orde, produ- ceercn en distribueeren leidt tot de groote problemen waarvoor we staan: de overproductie cn de werk loosheid. Om aan overproductie te ontkomen, willen som mlgen de machines uitschakelen, terugkeeren tot 't handwerk. Dit heeft natuurlijk bezwaren, lichame lijke zoowel als geestelijke. Tegen het temperen van de machinearbeid, als dat ooit mogelijk was, verzet zich onzen aard, juist de machines, te willen verbe teren. Verkorting van den arbeidstijd, een ander middel, brengt het moeilijke probleem: wat moet men doen met allen vrijen tijd. De wijze, waarop productie en distributie van de goederen moet plaats hebben, is het groote vraag stuk van den politieken strijd. Voorstanders van een individualistische wijzo willen grond en productie middelen aan betrekkelijk weinigen laten, die er dan naar eigen willekeur mee kunnen handelen. Zij, die een socialistische wijze voorstaan, willen allc-i In handen leggen van een gemeenschap. Tusschen beiden in staat de fascistische opvatting, dus er moet komen de corporatieve staat, waarin de bezitters van grond en productiemiddelen hun bezit houden, maar waarin de klassestrijd uitgeschakeld moet wor den, door voorgeschreven overleg tusschen arheidora en bezitters en het nemen van beslissingen door den staat (dictator) als geen overeenstemming wordt be reikt. F.en groot deel der menschen vindt dat het produceercn niet ongebreideld kan voortgaan. En ven hen. d»e altijd een individualistische productie wijze voorstonden, zijn er velen, die thans in dezen crisis, meewerken aan ordenende en ingrijpendo maatregelen. Zal de werkloosheid echter permanent blijken te zijn, dan zal ingrijpen steeds weer noodig zijn. Het probleem van de werkloosheid, zal het probleem van den vrijen tijd zijn, minder een pro bleem van politiek dan wel van opvoeding. Van de gelegenheid vragen to stellen maakte do heer Crum gebruik en vulde daarbij eigenlijk een gedachte van den spr. aan. De heer Vergaay zette een verkeerde meening van den heer Daalder over de nawerking van de pogin gen tot stichting van gemeenschappen, recht. De anarchisten, betoogde hij verder, willen niet achter anderen aanloopen, maar zelf onderzoeken (waartoe dc heer Daalder ook graag do mensehen opwekt). Do meeste menschen zijn daar moeilijk toe to bren gen. Daarom is het aantal anarchisten niet groot, maar verdient de anarchistische beweging toch meer meegedeeld te worden, dan de spr. in z'n rede deed. Zooals de heer Daalder later opmerkte, had de heer Vergaay hem naar het hart gesproken, toen hij zet. dat velen die meer leeren dan de meeste menschen, eigenlijk niet op de scholen thuis liooren en ande ren, die van dat onderwijs verstoken blijven eigen lijk wel. De heer Vergaay geloofde, dat het geestelijk peil snel zou stijgen, als daar rekening mee werd gehouden. De heer Zaadnoordijk sloot hierop, den spr. dank brengend voor z'n interessant betoog! BREEZAND. Uitvoering De Lofstem. Tot onzen spijt konden we slechts een gedeelte van de uitvoering hijwonen, die de Chr. zangverceniging De Lofstem, in het Evangelisatiegebouw gaf. De en tree was vrij, wat zeker de oorzaak was, dat men geen programma's had laten drukken en er ons dus ook geen als uitnoodiging kon sturen, welke loffelij ke gewoonte de vcreeniging anders altijd trouw na komt. Niettegenstaande bet vrije entree scheen ons het bezoek minder groot dan gewoonlijk. Ken eigen oordeel willen we, daar we immers maar een deel van het programma beluisterden, niet geven. Uit de woorden van den voorzitter maakten we op, dat de vereen, zelf met tevredenheid op den avond terug zag- Behalve het koor, zongen ook een kwartet en een duo, en gaf Mevr. Boon eenige soli ten beste. Na den Avondzang, dankte de heer Boon den di recteur den heer Asma, de organiste Mej. Kokelanu van Den Helder en den heer Van den Berg, die zijn orgel ter hesehikking stelde. Spr. wekte op lid te worden van de vcreeniging, en sloot met dankgebed. Ti non w or' n Tot Voorzitter en secretaris van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim zijn herkozen de heeren SL de Zee en G. Wegdain, beiden alhier. Tot schouwmeesters van de Vier Noorder Koggen in de vacaturen ontstaan door het bedanken van de heeren K. Slngter en C I'rsetn zijn bij enkele candi- daatstelling gekozen de heeren A. Zijp Cz. te Lam- bertschaag en I'. Deken te HoogwouiL Dezer dagen had in het café van O. Schermer des namiddags om 2 uur een biljartwedstrijd plaats van de leden der sociëteit aldaar. Er werd vinnig gestre den met soms groote verrassingen tot 2 uur toe otn dc mooie prijzen, die aanwezig waren en gewonnen werden door: lsten prijs Jn. Bos; 2den prijs H. da Boer Snr., 3den prijs W. Vijn; 4den prijs D. Mulder; 5e prijs Jb. Schenner, 6e prijs R. do Boer, 7e pnja K. Slag tor, 8sto prijs F. do Boer, 9o prijs II. do Boor, Jr., en 10e prijs O. Schermer, allen van Hoogwoud. Er werd. gespeeld met handicap. SINT MAARTEN VALKKOOG, ST. MAARTEN. De heer Ten Bruggocate, dir. van het reisbureau van de Habo, hooft zich geheel belangeloos beschik baar gesteld een lezing met lichtbeelden to houden over „do reis naar Indiö". Het crisiscomité wordt de gelegenheid geboden van den avond profijt te trek ken. Het belooft een mooie avond te worden voor een mooi doel. Wij venvijzen naar de betreffende advertentie in dit nummer. SC F 00 RL SCHOORLDAM. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar maakt hekend, dat met ingang van 1 Maait a.s. de openstelling van het post-, telegraaf- en tele foonstation te Schoorldam voor den postdienst wordt verlengd met 1 uur en vastgesteld als volgt: 10—10.30; 15-3016.30; 18.30-19. BIoemboDenveflingvereeniging W.-Friesland te Bovenkarspel. De aanvoer was voor deze veiling nog weer groot Kooplust wordt iets minder, zoodat de prijzen moei te zullen krijgen zich te handhaven. Noteering: America 6—10 25—35; idem 4—6 14—28; Idem 2—4 310; Bar. Jules Hulot 2i 6—20: Bleriot 6 19; idem '2—4 911; Crimson Glow 40 24; idem 24 69; Catharina f10 20; idem 24 6; Early Sunrise 6—10 26—36; idem 4—6 20; idem 2—4 14— '20; Empress of India 6—10 15—22; idem 4—6 10; idem 2—4 3; Early Orange 4—6 19; idem 2—i 7: Edi son 610 22; idem 46 9; Flaming Sword 6—10 15 —26; idem 46 14—17; idem 2-4 4—6: Hallev 6—10 1724; Idem 46 fi9; idem 24 5—8; Jac. van Beieren 6-10 19—24; idem 4—6 15—22; idem 2—4 7—8; 1'Immaculee 6—10 24; idem 4—6 20—22, idem 24 6S; Lady Boreel 610 10; Leviathan G10 60; Lilac Wonder 6—10 17—28; idem 4—6 15: Mount F.verest 6—10 10—13; idem 4—6 8; Mar. Foch 6—10 15—26; idem 46 1113. idem 2f 5—7; Mevr. van Konijnenburg 6—10 44; idem 4—6 2842; idem 2—4 1032; Maidon Blush 24 9; Mont Cenis 6—10 12— 17; idem 4—6 11; idem 24 3; Mont Blanc 6—10 19; Xancy Hanks 0—10 11—16, idem 4—6 7—8; idem 2— 4 35; Van der Neer 6—10 36; idem 46 18: idem 3—4 14: Odin 6—10 20-30; Idem 4—6 IS: idem 2-4 10; Orange Ouecn 0—10 16—28; idem 46 13—18; id. 2l 47; Pfitzers Triumph 6—10 5585; idem 4—6 '050; idem 24 2224; Perle Briilant 2—4 11; Pink Perfection 610 20; idein 2—4 5; Panama 6—10 30; Pcndleton 46 10; Princeps 6—10 28; idem 6 15; idem 24 45; Red Emperor 610 28; idem '3—4 6—7; Rubini 6—10 28—32; idem 4—6 24-26; id. 4 5—6; Roi Soleil 6-10 40—55; 4—6 34—36; 2—4 1226; Schwaben 46 22; idem 24 79; Souvenir 610 32; idem 24 78; Sarah Bernhardt V6 11; ^phinx 46 11; Venus 6—10 26; idem 4—6 15; idem 4 6; Wilbrink 6—10 26; idem 4—6 14; War 6—10 °4—28; idem 4—6 22—26; idem 2—4 7—10; Yvonne 6— 10 19; idem 24 5; Yellow Hammer 6—10 22; idem 46 16; idem 24 4: Alles in centen per 100. Kralen; America 1555; Alckemade 5; Albatros 105160; Belinde 10; Boule de Neige 10; Bleriot 40 60; Bnr. van Wijnbergen 3540; Beat All 6.50; Catha- •!na 25; Crimson Glow 1030; Charles Dickens 15 "3; CAroIus Clusius 1525; Cnptein Bonton 420: Enr- lv Sunrise 2045; Empress of India 15; Earlv Oran- tc 10—30; Edison 35; Flora 50; Fl. Sword 10; Glad jess 270; Hallev 15; lTmmncnlec 3045; Jacoba van Beieren 20—25; 1'Innocence 25; 1'Invincible 30: Lie- besfeuer 10: Lady Boreel 20; Lilac Wonder 50: Levi athan 15—65: Mar. Foch 1020: Mont Cenis 10: Me vrouw van Konijnenburg 185—250; Mac Laren 260— °00; Maidenblush 10—25 ;Nancy Hanks 10—15; Van ''er Neer 15: Odin 15—20: Pfitzers Triumph 200—325: nr. Astrid 1520; Panama 15: Peaco 15; Pendleton »0; Perle BriHante 105; Roi 1045; Souvenir 10; «Vrrletta 10—25; Trodel Grötz SO-105; War 10—2"- Wilbrink 10: Willv Wigman 5—20: Wolfgang v Goethe 425—475; Yvonne 10; alles per 100 stukv centen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11